TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДОМ бара расветлување и анализа на убиството на Мартин

Телма - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

Демонстрантите бараат одговорност во врвот на МВР

Телма - 12.06.2011

Продолжија протестите во Скопје како реакција на убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски. Со пароли преку кои демонстрантите го искажаа својот револт од полициското насилство, побараа во државата ...

Младински демонстрации во Велес

Телма - 12.06.2011

На протести, како реакција на бруталното убиство на младиот Мартин Нешковски излегоа и младите во Велес, иако во помал број.

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Алсат-М - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ со барање за ревизија на законите за специјалните единици

Канал5 - 12.06.2011

Партијата за демократска обнова бара до крај разрешување на убиството на Мартин Нешковски, како и анализа на законите и измени во делот на контролата на работењето на специјалните полициски единици.

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Сител - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

Младите нудеа пченица за Мартин Нешкоски

Алфа - 12.06.2011

Со различни идеи за понатомошниот тек на протестите денеска младите повторно се собраа позади спомен куќата на Мајка Тереза која стана симбол на отпорот.. Одлучуваа дали утре да има протест.

ДОМ:Правната држава да профункционира за да се разреши убиството на Мартин Нешкоски

Нетпрес - 12.06.2011

Од партијата за Демократска обнова на Македонија велат дека со исклучителна загриженост и внимание ги следат настаните во врска со трагичната смрт на младиот Мартин Нешковски и последиците од овој ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

МРТ - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

ДОМ: Целосно да се расветли убиството на Нешковски

Press24 - 12.06.2011

Од Демкоратската обнова на Македонаија апелираат случајот да не се злоупотребува за политички цели ДОМ со исклучителна загриженост и внимание ги следи настаните во врска со трагичната смрт на младиот ...

ДОМ: Секој кој ќе ги прекрши законите да ја добие заслужената казна

Курир - 12.06.2011

ДОМ на Лилјана Поповска очекува институциите на системот до крај треба да ги спроведат законските прцедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната прес-конференција ...

Една недела протести за Мартин

Алфа - 12.06.2011

Точно пред една недела на плоштадот Македонија во Скопје беше убиен 22- годишниот Мартин Нешкоски. Поради сеуште непозната причина до смрт го претепа полицискиот „тигар“ Игор Спасов.

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешкоски

Форум - 12.06.2011

ДОМ очекува институциите на системот да ги спроведат законските процедури до крај, како што треба во една правна држава и да се разреши убиството на Мартин Нешкоски Според нив, тоа значи, законите да ...

Од утре нови протести за Мартин.

Алфа - 12.06.2011

Протестите по убиството на 22- годишниот Мартин Нешковски продолжуваат од утре. Групата граѓани која веќе седми ден по улиците бара правда за изгубениот млад живот и контрола над полициската ...

ДОМ: Да се разреши убиството на Мартин Нешковски

Sky - 12.06.2011

Демократската обнова на Македонија очекува институциите на системот до крај да ги спроведат законските процедури и да го разрешат убиството на младиот Мартин Нешковски, рече на денешната ...

Мемети: Брзо и ефикасно да се расчисти убиството

А1 - 11.06.2011

Брзо, ефикасно и до крај расчистување на убиството на младиот Мартин Нешкоски, кој животот го загуби претепан од припадник на специјалната единица на МВР „тигри“, во Скопје пред шест дена, бара ...

Четворица полицајци молчеле за убиството на Нешковски

Дневник - 11.06.2011

Двајца униформирани полицајци и двајца во цивилна облека биле присутни на градскиот плоштад во моментот кога осомничениот Игор Спасов го кренал убиениот Мартин Нешковски на клупа и се обидувал да го ...

Мемети: Полицајците солидарни

Дневник - 11.06.2011

Брзо и ефикасно расветлување на смртта на Мартин Нешовски, како и утврдување на целокупното постапување на полицијата во немилиот настан, побара вчера народниот правобранител Иџет Мемети .

Убиецот на Мартин молчи и пред судијата

Утрински - 11.06.2011

Игор Спасов, припадник на полициската единица „Тигар“, осомничен за убиство на 22-годишниот Мартин Нешкоски, е упатен на издржување на мерката притвор.

Сите се оградуваат од „тигарот“ Спасов

Утрински - 11.06.2011

„Тигарот“ Игор Спасов остана сам во драматичниот развој на настаните откако брутално го претепа до смрт 22-годишниот Мартин Нешкоски во центарот на Скопје за време на победничката прослава на ...

И омбудсманот бара одговорност

Утрински - 11.06.2011

Охрид - Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин. Тој побара од институциите брзо и ефикасно расветлување на случајот, како и утврдување на постапувањето на ...

Секој ден протести за убиството на Мартин

Вест - 11.06.2011

Викендов продолжуваат сe помасовните протести за убиството на дваесет и тригодишниот Мартин Нешковски. Зборното место е пред Домот на Мајка Тереза во 18 часот, по што групата млади, најверојатно, ќе ...

Нема оставки, нема одговорност во МВР

Телма - 11.06.2011

Полицијата работи на целосно расветлување на случајот со убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски од страна на полицискиот припадник Игор Спасов, изјави портпаролот на МВР Иво Котевски кој притоа ...

Ќе има ли други одговорни за убиството на Нешковски?

Канал5 - 11.06.2011

Истрагата за убиството на Мартин Нешковски заврши со приведување на свирепиот убиец- полициски специјалец, но МВР проверува каква била улогата и на останатите полициски службеници во целиот случај.

Политичка задушница

Дневник - 11.06.2011

„Дневник“ им се придружува на сите оние кои бараат правда за Мартин Нешковски. Во тоа не смее да биде вклучена само казната долгогодишна робија, која му следува на убиецот Игор Спасов.

Нови протести на Младите

Телма - 11.06.2011

И вечерва во Скопје, како и во други градови, се одржуваат протести поради непреземената одговорност во МВР за убиството на младиот Мартин Нешковски од страна на полицискиот специјалец Игор Спасов.

Многу неразјаснети работи околу смртта на Мартин Нешковски

Алфа - 11.06.2011

Мотивот за убиството на Мартин Нешковски од страна на припадникот на „Тигрите“, Игор Спасов е се уште мистерија, а институциите веќе започнаа да ја префрлаат топката за тоа кој направил пропусти во ...

Котевски: Нема соучесници во претепувањето до смрт на Мартин Нешкоски

+инфо - 11.06.2011

Портпаролот на МВР, Иво Котевски негира дека имало соучесници во убиството на младиот Мартин Нешкоски. Според МВР полицајците што се нашле на местото на настанот, дошле подоцна и не го виделе Игор ...

За МВР случајот ,,Мартин,, е расчистен

Алфа - 11.06.2011

Нема казна за полицајците кои, според очевидците, му помогнале на специјалецот Игор Спасов да избега од местото каде до смрт го претепа Мартин Нешкоски.

Нема оставки, ниту одговорност од Мвр за случајот Нешковски

Inpress - 11.06.2011

Скопје, 11. јуни 2011 (ИНПРЕС) Полицијата работи на целосно расветлување на случајот со убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски од страна на полицискиот припадник Игор Спасов, изјави портпаролот ...

Сака да го истетовира ликот на Мартин, полиција го бара „да му помогне“!

+инфо - 11.06.2011

Откако „+инфо“ објави дека еден од најдобрите пријатели на претепаниот до смрт Мартин Нешкоски планира да истетовира фотографија од својот другар на своето тело, ни се јавија читатели кои велат дека ...

Нови очевидци посведочиле за убиството на Мартин Нешковски

Нетпрес - 11.06.2011

И по една недела од убиството на Мартин Нешковски, очевидци продолжуваат да го пријавуваат случајот во полиција. Како за целата македонска јавност, така и за нив свирепото убиство претставувало ...

Нејаснотии околу смртта на Мартин Нешковски

Форум - 11.06.2011

Мотивот за убиството на Мартин Нешковски од страна на припадникот на „тигрите“, Игор Спасов се' уште е мистерија, а институциите веќе започнаа да ја префрлаат топката за тоа кој направил пропусти во ...

И омбудсманот бара одговорност за смртта на Мартин

Inpress - 11.06.2011

Охрид, 11. јуни 2011 (ИНПРЕС) Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин.Тој побара од институциите брзо и ефикасно расветлување на случајот, како и утврдување на ...

Многу неразјаснети работи околу смртта на Мартин Нешковски

Точка - 11.06.2011

Мотивот за убиството на Мартин Нешковски од страна на припадникот на „Тигрите“, Игор Спасов е се уште мистерија, а институциите веќе започнаа да ја префрлаат топката за тоа кој направил пропусти во ...

И омбудсманот бара одговорност за смртта на Мартин

Канал 77 - 11.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин.Тој побара од институциите брзо и ефикасно расветлување на случајот, како и утврдување на постапувањето на полицијата во ...

Младите од Македонија на протест против полициската бруталност

А1 - 10.06.2011

Утеха за згаснатиот живот на 22 годишниот Мартин Нешкоски нема, но за да биде задоволена правдата, грозоморното убиство мора да биде расчистено докрај.

Четири полицајци очевидци на убиството на Мартин?

А1 - 10.06.2011

Двајца униформирани полицајци и двајца во цивилна облека биле присутни на градскиот плоштад во неделата, кога беше убиен Мартин Нешкоски, веднаш откако осомничениот убиец Игор Спасов го кренал ...

УМСМ изразува жалење за убиството на Мартин

А1 - 10.06.2011

Унијата на млади сили, изразува длабоко жалење за трагедијата, во која Мартин Нешковски го загуби животот. Апелираат трагичниот настан да не се злоупотребува за политички цели.

Протести против полициско насилство

Алсат-М - 10.06.2011

За попладнево во центарот на Скопје повторно се најавани протести против полициското насилство како реакција на убиството на младиот Мартин Нешковски што се случи ноќта по изборите.

Нетпрес: Во случајот Нешковски инволвирани се уште четворица полицајци

Канал5 - 10.06.2011

Агенцијата Нетпрес која прва објави инфорамции за случајот Нешковски денеска информира за инволвираност на уште двајца униформирани полицајци и двајца во цивилна облека во убиството.

Партиските младинци спротивставени по убиството на Нешковски

Алсат-М - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ побара институциите на системот да го расветлат случајот со убиството на Мартин Нешковски и остро да го казнат убиецот.

Мемети: Да прекине употребата на прекумерна сила

Алсат-М - 10.06.2011

Народниот правобранител со порака до МВР „Да прекине полициската тортура и употребата на прекумерна сила што ја применуваат полициските службеници“, порача Народниот правобранител Иџет Мемети.

Нови протести против полициската бруталност

Утрински - 10.06.2011

Попладнево пред Спомен куќата на Мајка Тереза во центарот на Скопје почнаа нови протести против полициското насилство како реакција на убиството на младиот Мартин Нешковски што се случи ноќта по ...

Нов бран младински протести

Телма - 10.06.2011

Вечерва во Скопје, но и во други градови од земјава се одржува продолжение на протестите како израз на револт против полициското насилство чија жртва беше Мартин Нешковски.

Омбудсманот Мемети бара одговорност за смртта на Нешковски

Утрински - 10.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од ...

Долг протестен марш за Мартин

Канал5 - 10.06.2011

Долг протестен марш низ скопските улици против полициското насилството. Семејството на од полицаец убиениот 22-годишен Мартин Нешковски со слика на Мартин и со молба, камерите да ги остават сами да ...

Омбудсманот бара расветлување на убиството

Телма - 10.06.2011

Народниот правобранител изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од институциите брзо ...

Младински демонстрации и во Битола

Телма - 10.06.2011

Голем број млади вечерва излегоа на протести во Битола за да го изразат револтот од убиството на младиот Мартин Нешковски што се случи во неделата вечерта за време на пролавата на изборната победа во ...

Народниот правобранител згрозен од убиството на младиот Нешковски

Канал5 - 10.06.2011

Иџет Мемети од Охрид порача брзо и ефикасно расветлување на случајот. Сторителот да биде изведен пред лицето на правдата.

Препукувања меѓу партиските подмладоци

Телма - 10.06.2011

„Институциите на системот брзо да го расветлат убиството на Мартин Нешкоски и остро и ригорозно да го казнат сторителот“, побараа од Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ чиј член бил и младиот Мартин.

Народниот правобранител бара одговорност за убиството на плоштад

Курир - 10.06.2011

Целосно расветлување на случајот со убиството на Мартин Нешковски, побара народниот правобранител Иџет Мемети. Тој изрази уверување дека правосудните органи согласно законот до крај ќе го расветлат ...

Четворица полицајци го премолчиле убиството на Мартин Нешковски

Нетпрес - 10.06.2011

Двајца униформирани полицајци и двајца во цивилка биле присутни на градскиот плоштад во Неделата, каде што беше убиен Мартин Нешковски, веднаш откако осомничениот убиец Игор Спасов го кренал ...

Едноминутен молк за Мартин Нешкоски

+инфо - 10.06.2011

Огромна фотографија од Мартин Нешкоски, кој брутално загина од рацете на „Тигар“ држат во рацете неговите пријатели, кои предмалку дојдоа да го поддржат протестот на стотиците демонстранти кои бараат ...

УМС ВМРО-ДПМНЕ: Најстрога казна за убиецот на нашиот член Мартин Нешковски

Press24 - 10.06.2011

Од УМС на ВМРО-ДПМНЕ порачуваат да не се меша политиката во вакви трагични настани Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ:Смртта на Нешковски да не се политизира

Форум - 10.06.2011

Унијата на млади сили(УМС) на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот „Не постои утеха за големата ...

ВМРО-ДПМНЕ изрази жалење за смртта на Мартин Нешковски

Нетпрес - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изрази длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Омбудсманот Мемети бара одговорност за смртта на Мартин Нешковски

Сител - 10.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од ...

Случајот со Нешковски да не се злоупотребува за политички цели

МРТ - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

ВМРО-ДПМНЕ - Смртта на Мартин е голема загуба и за УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Inpress - 10.06.2011

Скопје, 10. јуни 2011 (ИНПРЕС) Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Музичка вечер посветена на Мартин Нешковски

+инфо - 10.06.2011

“Galactic evening” е насловот на хуманитарната вечер под мотото “Да не се заборави!Стоп на полициската бруталност!” посветена на 22-годишниот Мартин Нешковски, закажана за вечерва на полноќ во Капан ...

“Мартин беше голем човек, ги сакаше сите”

МРТ - 10.06.2011

Минута револт, минута молк како почит на починатиот Мартин. Пред седнатите на асфалтот на улицата пред Парламентот, полн со болка и емоции, се обрати и братот на убиеното момче.

Народниот правобранител и ОБСЕ бараат целосно расветлување на случајот Мартин Нешковски

Р.С.Европа - 10.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од ...

Правобранителот и ОБСЕ бараат одговорност за смртта на Мартин

+инфо - 10.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од ...

Омбудсманот Мемети бара одговорност за смртта на Мартин Нешковски

МРТ - 10.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од ...

Случајот со Нешковски да не се злоупотребува за политички цели

Сител - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството, за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Четворица полицајци соучесници во убиството на Нешковски?

+инфо - 10.06.2011

Двајца униформирани полицајци и двајца во цивилна облека го прикриле убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски, откако му помогнале на осомничениот Игор Спасов да го освести момчето, тврдат очевидци ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ: Да не се злоупотребува случајот со Мартин Нешковски

Курир - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денес повика да не се злоупотребува во политички цели смртта на Мартин Нешковски. Интегрален текст од изјавата на Александра Стојческа од Унијата на млади сили на ...

Случајот со Нешковски да не се злоупотребува за политички цели

Вечер Прес - 10.06.2011

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ изразува длабоко жалење и искрено сочувство до семејството за трагедијата во која Мартин Нешковски го загуби својот живот.

Правобранителот и ОБСЕ бараат одговорност за смртта на Мартин

Sky - 10.06.2011

Народниот правобранител Иџет Мемети изрази жалење за смртта на младиот Мартин Нешковски, кој деновиве беше претепан до смрт од страна на припадник на специјалната полиција во Скопје и побара од ...

Александар Нешковски: Наместо свадба да спремаме, ние во црно се завивме

А1 - 09.06.2011

Се помасовни се протестите по повод убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски од страна на припадникот на „тигрите“, Игор Спасов.

Што или кого обезбедувал Игор Спасов?

А1 - 09.06.2011

Специјалецот Игор Спасов, ноќта на 5. јуни пред да го претепа до смрт 23-годишниот Мартин, по улицата Македонија се до плоштадот го придружува премиерот Груевски.

На протестите се приклучи Александар, брат на Мартин

Телма - 09.06.2011

Вечерва во Скопје се одржаа нови протести против полициското насилство како реакција на убиството на момчето Мартин Нешковски од страна на припадник на полициските „Тигри“ Што се случи ноќта по ...

Проклети да сте

Утрински - 09.06.2011

Проклети да сте.... ми го убивте детето. Овој стравотен лелек и тешка клетва на мајката на 22-годишниот Мартин Нешковски, кого го уби полицијата на Градскиот плоштад за време на прославата на ...

Другар на Мартин, ќе ја истетовира неговата фотографија над срцето

+инфо - 09.06.2011

Еден од најдобрите другари на Мартин Нешкоски - Пуци, кој беше брутално лишен од живот во неделата по полноќ, ќе ја истетовира фотографијата од својот другар веднаш над срцето.

Продолжија мирните протести поради полициската бруталност

Алфа - 09.06.2011

Протестите на младите луѓе во градов не запираат. Денеска, тие, своето незадоволство од грозоморниот чин на полицаецот кој до смрт го претепа Мартин Нешкоски, го започнаа со дебата позади спомен ...

Братот на Мартин побара да не се политизира целиот случај

Сител - 09.06.2011

Смртта на Мартин Нешковски не смее да се употреби за добивање на политички поени. Случајот не треба да се политизира и треба да оставиме институциите да си ја вршат својата работа, дециден братот на ...

Триесетдневен притвор за “Тигарот“ убиец

Нетпрес - 09.06.2011

Истражен судија му одреди триесет дена притвор на Игор Спасов, припадник на единицата за специјални задачи “Тигри“, кој што е осомничен дека во неделата навечер до смрт го претепа скопјенцот Мартин ...

Специјалецот доби 30-дневен притвор

Кирилица - 09.06.2011

Игор Спасов, осомничениот за убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски, после шест часа поминати вчера во кривичниот суд во Скопје, е пренесен во истражниот затвор во Шутка Откако судијата му ги ...

30 дена притвор и кривична за убиство за Игор Спасов

Сител - 09.06.2011

Специјалецот Спасов од синоќа е зад решетки. По пет часа поминати во кривичниот суд, откако му биле презентирани доказите од кривичната пријава и сведочењата на дваесетмината сведоци, истражниот ...

Продолжуваат протестите за смртта на Нешковски

МРТ - 09.06.2011

Тигарот зад решетки, но убиството не ги одмина редовните партиски прес- конференции. СДСМ обвинувaше дека наводно власта се обидува да го забошоти случајот.

Зошто е убиен Мартин-нема одговор

Алфа - 09.06.2011

Молк на прашањето зошто полицаецот тигар Игор Спасев до смрт го претепа 22 годишниот Мартин Нешкоски. МВР вели дека полицијата завршила со случајот и дека мотивите за убиството треба да се бараат кај ...

Триесет дена притвор за „тигарот“ кој до смрт го претепа Мартин Нешкоски

Кајгана - 09.06.2011

Истражен судија вчера доцна попладнето му одреди триесет дена притвор на припадникот на единицата за специјални задачи „тигри“, Игор Спасов, кој што е осомничен дека во неделата навечер до смрт го ...

Семејството на Мартин бара отставка за Јанкуловска

+инфо - 09.06.2011

Чичкото на момчето Мартин Нешковски во изјава за телевизија А1 побара отставка од министерката Гордана Јанкуловска зашто во време на нејзиното владеење, се случи брутално убиство на младиот човек.

Тигарот Игор Спасов доби 30 дневен притвор

Press24 - 09.06.2011

Осомничениот за убиството на Мартин Нешковски на плоштадот Македонија пред истражниот судија се бранел со молчење По шест часа поминати во кривичниот суд во Скопје Игор Спасов, осомничениот за ...

„Тигарот“ што го уби Мартин заврши во притвор

Sky - 09.06.2011

Откако денес, 6 часа помина кај истражниот судија во Кривичниот суд во Скопје, осомничениот за убиството на дваесет и двегодишниот Мартин Нешковски, припадникот на специјалната единица „Тигри“, Игор ...

Семејството на Мартин: Владините медиуми го направија детето деликвент, за да заработи поени нивната партија

Sky - 09.06.2011

Чичкото на момчето Мартин Нешковски во изјава за телевизија А1 побара отставка од министерката Гордана Јанкуловска зашто во време на нејзиното владеење, се случи брутално убиство на младиот човек.

Триесет дена притвор за „тигарот“ кој до смрт го претепа Мартин Нешкоски

Точка - 09.06.2011

Истражен судија доцна попладнево му одреди триесет дена притвор на припадникот на единицата за специјални задачи „тигри“, Игор Спасов, кој што е осомничен дека во неделата навечер до смрт го претепа ...

1968-та дојде во 2011-та

Н.Македонија - 09.06.2011

Младите, кои постојано ги критикувавме за апатија, се разбудија и побараа промена. Во 1968-та за нивните барања се користеше мотото „Бидете реални - барајте го невозможното“, позајмено од манифестот ...

Протести во Скопје по убиството на Мартин Нешкоски (видеа)

365 - 09.06.2011

Веќе три дена по ред во Скопје се одржуваат протести, главно од младите луѓе, коишто не можат да се помират со бесмисленото убиство на младиот Мартин Нешкоски од припадник на полициската единица ...

Омбудсман: Неодговорно полициско постапување

А1 - 08.06.2011

Народниот правобранител на Република Македонија најостро го осудува убиството на младиот граѓанин Мартин Нешковски, а уште повеќе е загрижен поради фактот дека сторителот е припадник на орган кој е ...

„Тигарот“ Спасов изведен пред истражен судија

А1 - 08.06.2011

Припадникот на полициската единица „Тигри“, Игор Спасов е изведен пред истражен судија. При неговиот пренос од полициска станица каде од вчера беше на распит, околу судската зграда беа распоредени ...

Македонија се прости од младиот Мартин

А1 - 08.06.2011

Семејството, роднините и пријателите се простија од 22-годишниот Мартин Нешкоски, кој во неделата беше претепан до смрт, од припадник на специјалните полициски сили „тигри“, за време на прославата на ...

„Тигарот“ не кажал зошто до смрт го истепал Мартин

А1 - 08.06.2011

По три дена од убиството министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска излезе пред јавноста и им изрази длабоко сочувство на семејството на момчето кое што во неделата вечерта беше претепано ...

Кој е „тигарот“ Спасов?

А1 - 08.06.2011

Игор Спасов - специјалец на елитната единица „Тигар“, последните години ангажиран и како обезбедување на ВИП личности во 2008 беше телохранител на премиерот Никола Груевски.

Погреб на младиот Мартин Нешковски

А1 - 08.06.2011

Во еден часот ќе биде погребан 22-годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата беше претепан до смрт, од припадник на специјалните полициски сили „тигри“ за време на прославата на ВМРО-ДПМНЕ.

Осомничениот за убиството на Мартин Нешковски пред истражен судија

Канал5 - 08.06.2011

Игор Спасов, припадникот на Единицата за специјални задачи осомничен за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски околу пладне ќе биде донесе на распит пред истражен судија.

Полицаец го убил момчето

Вест - 08.06.2011

Припадник на единицата за специјални задачи "Тигри", со два удара во главата и еден во слабината, го убил 23-годишниот скопјанец од Козле, Мартин Нешковски, кој починал на самото место.

Денеска ќе биде погребано убиеното момче

Утрински - 08.06.2011

Денеска е погребот на на 22-годишниот Мартин Нешковски, кој пред три дена на плоштадот „Македонија“ беше претепан до смрт од припадник на специјалните полициски сили „Тигри“.

Спасов ќе биде изведен пред истражен судија

Утрински - 08.06.2011

Припадникот на полициската единица „Тигри“, Игор Спасов се уште е во полициска станица на распит. Од МВР велат дека се составува кривичната пријава против него но, не откриваат за какво дело ќе ...

Кривична пријава за полицаецот осомничен за убиството

Дневник - 08.06.2011

Полицијата денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Специјалецот донесен пред истражен судија

Телма - 08.06.2011

Припадникот на специјалните полициски сили „Тигри“ кој го претепа до смрт момчето Мартин Нешковски е донесен со лисици на рацете пред истражен судија во Основниот суд Скопје 1.

Погребан Мартин нешковски

Телма - 08.06.2011

Попладнево на гробиштата во Нерези е погребан 22-годуишниот Мартина кој завчера беѓше претепан на смрт од припадник на специјалните полициски сили.

Народниот правобранител: Целосно да се расветли убиството на момчето

Дневник - 08.06.2011

Народниот Правобранител на Република Македонија денеска го осудуди убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“ .

Тигарот осомничен за убиството на Нешковски изведен пред истражен судија

Канал5 - 08.06.2011

Игор Спасов, припадникот на Единицата за специјални задачи осомничен за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски попладнево во 13.30 часот беше изведен на распит пред истражен судија.

Погребан 22 годишниот Нешковски

Канал5 - 08.06.2011

Напнато и траорно беше и на гробиштата во скопско Нерези каде денеска беше погребан Мартин Нешковски. Неколку стотици роднини, пријатели на семејството навивачи на кошаркарскиот клуб Работнички ја ...

Народниот Правобранител бара целосно да се расветли убиството на 22-годишниот Нешковски

Алсат-М - 08.06.2011

Народниот Правобранител на Република Македонија денеска го осудуди убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“ .

Полициски специјалец осомничен оти до смрт претепал момче

Дневник - 08.06.2011

Полицискиот специјалец Игор Спасов (33) е осомничен дека го претепал до смрт Мартин Нешковски (22), кој бил пронајден мртов во неделата на градскиот плоштад во Скопје.

Омбудсман: Неодговорно полициско постапување

Утрински - 08.06.2011

Народниот правобранител на Република Македонија најостро го осудува убиството на младиот граѓанин Мартин Нешковски, а уште повеќе е загрижен поради фактот дека сторителот е припадник на орган кој е ...

Народниот Правобранител го осуди убиството на Нешковски

Телма - 08.06.2011

Народниот Правобранител денеска го осудуди убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“ .

Партиски реакции по убиството на Нешковски

Телма - 08.06.2011

Oпозицијата реагира по убиството на момчето Мартин Нешковски осудувајќи ја власта. СДСМ и НДСП прашуваат дали веќе може да се констатира дека под власта на ВМРО-ДПМНЕ не е сигурно да се живее во ...

Протест во скопје против насилство во државата

Телма - 08.06.2011

Голем број млади, организирани главно преку социјалните мрежи и вечерва одржуваат протест поради убиството на Мартин Нешковски.

Тигарот Спасов во 30 дневен притвор, за убиството на Нешковски се бранел со молчење

Канал5 - 08.06.2011

Триесетдневен притвор за припадникот на специјалната единица Тигри, Игор Спасов одреди истражниот судија по неколку часовниот распит во Кривичниот суд.

Јанкуловска:МВР сочувствува со семејството, истрагата е успешно завршена

Канал5 - 08.06.2011

Министерката за внатрешни изрази сочувство за семејството на Мартин Нешковски.Откако полицијата доби потврда дека смртта настапила по насилен пат, за 22 часа беше идентификуван починатиот и обезбеден ...

Кривична пријава за полицаецот за убиство на Мартин Нешковски

Утрински - 08.06.2011

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот Игор Спасов од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Јанкуловска: кривична пријава за специјалецот

Телма - 08.06.2011

- СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Откриен полицаецот кој до смрт претепа момче

Дневник - 08.06.2011

Припадникот на „тигрите“, Игор Спасов, кој во цивил ги обезбедувал министрите на прославата на изборната победа, е осомничен дека го претепал до смрт Мартин Нешковски (22) , кој бил пронајден мртов ...

Кривична за Игор Спасов, максималната можна казна - доживотен затвор

Нетпрес - 08.06.2011

Секторот за внатрешни работи поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство, против 32 годишниот Игор Спасов од Штип, вработен во МВР, поради основано сомневање дека завчера околу 00:40 часот ...

„Тигарот“ Спасов ќе одговара за убиство, одлучи МВР

+инфо - 08.06.2011

Осомничениот Игор Спасов, припадникот на „Тигрите“, кој што до смрт го претепа Мартин Нешковски, ќе одговора за кривично дело „убиство“.

Семејството и пријателите се простија од Мартин

+инфо - 08.06.2011

Лелеците и криците не престануваа попладнево на на погребот на Мартин Нешковски, момчето претепано до смрт на градскиот плоштад во неделата. - Беше 45 кила сосе кревет.

Осомничениот за убиството пред истражен

Сител - 08.06.2011

Игор Спасов, припадникот на Единицата за специјални задачи осомничен за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски околу пладне ќе биде донесе на распит пред истражен судија.

Му изразуваме сочуство на семејството на момчето и на неговите најблиски

Inpress - 08.06.2011

Скопје, 8. јуни 2011 (ИНПРЕС) Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го истражиме случајот и да го изведеме виновникот пред лицето на правдата.

Специјалецот се брани со молчење, ќе одговара за убиство

Кирилица - 08.06.2011

Припадникот на специјалните полициски сили „Тигри“ Игор Спасов, кој го претепа до смрт 22-годишниот Мартин Нешковски од Скопје, е одговора за кривично дело „убиство“, одлучи МВР Секторот за внатрешни ...

МВР ќе ги казни и помагачите на Игор Спасов

Press24 - 08.06.2011

Специјалецот Спасов во полиција се бранел со молчење. Неизвесно е дали ќе проговори и пред истражниот судија. Крварење во мозокот од силни удари со клоци и тупаници по главата и телото е причина за ...

МОФ: Убиството на Мартин е удар врз животот на секој млад човек

+инфо - 08.06.2011

Младински образовен форум (МОФ) изразува згрозеност и загриженост од бруталното убиство на 22-годишниот Мартин Нешковски и сочуствува со неговото семејство.

„Тигарот“ не кажал пред полицајците зошто до смрт го истепал Мартин

Кајгана - 08.06.2011

По три дена од убиството министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска излезе пред јавноста и им изрази длабоко сочувство на семејството на момчето кое што во неделата вечерта беше претепано ...

Погребан убиениот Мартин Нешковски

Сител - 08.06.2011

Тага и солзи. И оние кои го познаваа- и оние кои за убиството дознаа преку медиумите- огромна група млади луѓе дојде да му оддаде последна почит на 22- годишниот Мартин Нешковски.

Осомничениот за убиството на Мартин пред истражен

Кирилица - 08.06.2011

Игор Спасов, припадникот на Единицата за специјални задачи, осомничен за убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски, околу пладне ќе биде донесен на распит пред истражен судија Во 13 часот на ...

Осомничениот за убиството на Мартин пред истражен судија

Сител - 08.06.2011

Крварење во мозокот од силни удари со клоци и тупаници по главата и телото е причина за смртта на 22- годишниот Мартин Нешковски.

Видео анализа: Медиумите за убиството на Мартин Нешковски

Press24 - 08.06.2011

Убиството на момчето на градскиот плоштад од социјалните мрежи и интернет медиуми се пресели во мејнстрим медиумите. Пресс24 со видео пресек на извештаите за случајот кој ја потресе ...

Видео изјава Груевски: Полицаецот кој го уби Нешковски не бил на должност

Press24 - 08.06.2011

Премиерот Никола Груевски му изрази сочуство на семејството и истакна дека е очекува судот да реагира соодветно и најостро да го казни ...

Игор Спасов со кривична за убиство - максималната казна е доживотен затвор

Inpress - 08.06.2011

Скопје, 8. јуни 2011 (ИНПРЕС) Припадникот на „тигрите“, Игор Спасов ќе одговара за кривичното дело „убиство“, за кое е предвидена казна според член 123 од Кривичниот законик.

Погребан Мартин Нешкоски

Алфа - 08.06.2011

Александар Нешкоски, со тежок чекор, за последен пат се прости од братот, Мартин Нешкоски, до смрт претепаното момче од полициски специјалец на партиската прослава на ВМРО ДПМНЕ.

Игор Спасев ќе одговара за убиство на Мартин

Алфа - 08.06.2011

Игор Спасев, полицискиот тигар, заврши пред истражен судија. Одговорен е за смртта на Мартин Нешкоски. До судската зграда го пренесоа неговите колеги, специјалците од единицата за брзо ...

Продолжуваат протестите поради бруталното убиство на Мартин

МРТ - 08.06.2011

Нови протести ќе има денес поради убиството на 22-годишното момче на скопскиот плоштад за кое полицијата осомничи припадник специјалната единицата „Тигри“.

“Институциите ќе одат докрај во расветлувањето на убиството на Нешковски“

МРТ - 08.06.2011

Институциите ќе одат докрај во расветлувањето на убиството на Мартин Нешковски. Длабоко сочувство до семејството на починатиот изрази Премиерот на Република Македонија и Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, ...

МВР сеуште нема поднесено кривична пријава против “Тигарот“ кој уби момче

Нетпрес - 08.06.2011

И по 42 часа откако Игор Спасов, припадник на специјалната единица “Тигри“, сам се пријави за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски, МВР сеуште нема поднесено кривична пријава против него.

Триесет дневен притвор за убиецот на Мартин Нешковски

Курир - 08.06.2011

Доцна попладнево од страна на исстражен судија му беше исречен триесет дневен притвор на припадникот на ЕСЗ „Тигар“, кој во понеделникот до смрт го истепа 23-годишниот Мартин Нешковски.

Денеска е погребот на Мартин, Спасов пред истражен

МРТ - 08.06.2011

Дваесет и двегодишниот Мартин Нешковски, кој до смрт беше претепан на плоштадот Македонија, денеска ќе биде погребан на гробиштата во Нерези.

Специјалецот кој го уби Нешковски е во притвор

Сител - 08.06.2011

По шест часа поминати во кривичниот суд во Скопје Игор Спасов, осомничениот за убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски, е пренесен во истражниот затвор во Шутка.

Мартин Нешковски - Пуци, ќе биде погребан денес

+инфо - 08.06.2011

Денес ќе биде погребано телото на 21 годишниот Мартин Нешковски - Пуци, кој во неделата беше брутално претепан до смрт на градскиот плоштад.

„Тигарот“ што го уби Мартин заврши во притвор

+инфо - 08.06.2011

Откако денес, 6 часа помина кај истражниот судија во Кривичниот суд во Скопје, осомничениот за убиството на дваесет и двегодишниот Мартин Нешковски, припадникот на специјалната единица „Тигри“, Игор ...

Припадникот на Алфите, обезбедување на Груевски?

+инфо - 08.06.2011

На социјалните мрежи се појави информација дека Игор Спасов, припадник на специјалната единица Алфи е член на обезбедувањето на премиерот Груевски.

Специјалецот кој го уби Нешковски во 14 часот пред истражен судија

+инфо - 08.06.2011

Припадникот на полициската единица „Тигри“, Игор Спасов кој ноќта на прославата на ВМРО-ДПМНЕ го уби 22-годишниот Мартин Нешковски денеска ќе биде изведен пред истражен судија.

Народниот правобранител бара целосно да се расветли убиството на Нешковски

Press24 - 08.06.2011

Народниот Правобранител на Република Македонија денеска го осудуди убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“ .

Народниот Правобранител бара целосно да се расветли убиството на Нешковски

МРТ - 08.06.2011

Народниот Правобранител на Република Македонија денеска го осудуди убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“.

МВР тактизира со кривичната пријава за „тигарот“ Игор Спасов?

+инфо - 08.06.2011

По 42 часа откако припадникот на специјалната единица „Тигри“, Игор Спасов се пријави дека го убил дваесет и двегодишниот Мартин Нешковски во неделата на скопскиот плоштад, Министерството за ...

Мартин го погребуваат во Нерези, семејството во шок (ВИДЕО)

+инфо - 08.06.2011

Телевизија А1 објави видео од погребот на Мартин Нешковски, на кое се гледа дека семејството Нешковски се во во шок и неверување од тоа што му се случи на нивниот син.

Народниот Правобранител бара целосно да се расветли убиството на 22-годишниот Нешковски

Сител - 08.06.2011

Народниот Правобранител на Република Македонија денеска го осудуди убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“ .

Осомничениот полицаец ќе одговара за убиството на Нешковски

Форум - 08.06.2011

Осомничениот Игор Спасов, припадникот на „Тигрите“ којшто до смрт го претепа Мартин Нешковски, ќе одговора за кривично дело убиство Со оглед на тоа што осомничениот се бранел со молчење, дополнително ...

Народниот Правобранител-да се расвети убиството на момчето

Р.С.Европа - 08.06.2011

Народниот правобранител денеска го осуди убиството на 22 годишното момче, кое до смрт беше претепано од припадник на единицата за специјални задачи „Тигри“.

Родителите и братот на убиениот Мартин Нешковски скршени од болка

+инфо - 08.06.2011

Мајката на Мартин е избезумена, не може да поверува во тоа што се случува - дека Mартин повеќе го нема. Таа не беше во состојба да разговара со новинарите од различни медиуми, кои во овие мигови ...

„Тигарот“ пред истражен

Press24 - 08.06.2011

Игор Спасов, припадникот на Единицата за специјални задачи осомничен за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски околу пладне ќе биде донесе на распит пред истражен судија.

Народниот правобранител бара расветлување на убиството на плоштад

Нетпрес - 08.06.2011

Најостра осуда за убиство на 22- годшното момче кое до смрт било претепано од припадник на единицата за специјални задачи “Тигар“ упати Народниот правобранител.

ФОТО: Во придружба на специјалци- Игор Спасов влезе во кривичниот суд

Press24 - 08.06.2011

Полицискиот Тигар осомничен за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски беше изведен пред истражен судија. Во присуство на огромен број полициски специјалци 33 годишниот Игор Спасов беше изведен ...

Кривична пријава за осомничениот полицаец за убиството на Мартин Нешковски

МРТ - 08.06.2011

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

Осомничениот за убиството на Нешковски изведен пред суд

Кајгана - 08.06.2011

Припадникот на единицата за специјални задачи „Тигри“, кој што е осомничен дека во неделата вечер до смрт го претепа 22. годишниот Мартин Нешковски, попладнево беше изведен пред истражен судија.

МВР поднесе кривична против припадникот на „Тигрите“

Курир - 08.06.2011

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С. од Штип вработен во МВР осмничен дека завчера околу 40 минути по полноќ на плоштадот ...

„Тигарот“ стигна пред истражен судија

+инфо - 08.06.2011

Додека на гробиштата во скопско Нерези семејството Нешковски, пријателите и роднините се простуваа за последен пат со убиениот Мартин Нешковски, кој во неделата беше претепан до смрт на плоштадот ...

Осуда за убиството на Мартин стаса од народниот правобранител

+инфо - 08.06.2011

Народниот правобранител на Република Македонија најостро го осуди убиството на младиот граѓанин Мартин Нешковски, изразувајќи загриженост поради фактот дека сторителот е човек кој бил должен да ја ...

Омбудсманот бара расветлување на убиството на плоштад

Курир - 08.06.2011

Убиството на 22-годишниот Мартин Нешковски кој до смрт бил претепан од припадник на единицата за специјални задачи „Тигар“, најостро беше осуден од Народниот Правобранител, кој истовремено побара ...

Специјалецот изведен пред истражен судија

Р.С.Европа - 08.06.2011

Припадникот на специјалните полициски сили „Тигри“ кој го претепа до смрт 22- годишното момчето од Скопје, е донесен пред истражен судија во Основниот суд Скопје 1.

Полицаецот-тепач ќе одговара за убиство

Кајгана - 08.06.2011

Осомничениот Игор Спасов, припадникот на „Тигрите“ кој што до смрт го претепа Мартин Нешковски, ќе одговора за кривично дело убиство.

Припадникот на тигрите, обезбедување на Груевски?

Sky - 08.06.2011

На социјалните мрежи се појави информација дека Игор Спасов, припадник на специјалната единица Алфи е член на обезбедувањето на премиерот Груевски.

Тигарот заработи кривична за убиството на Мартин!

Вечер Прес - 08.06.2011

Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го истражиме случајот и да го изведеме виновникот пред лицето на правдата.

Погребан Мартин Нешкоски

Вечер Прес - 08.06.2011

На гробишата во Нерези вчера напладне беше погребан 22-годишниот Мартин Нешкоски, кој пред четири дена на плоштадот Македонија во Скопје беше до смрт претепан од припадник на специјалните единици ...

Обезбедувачот, ако има правда ќе добие доживотна робија

Sky - 08.06.2011

Секторот за внатрешни работи поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство, против 32 годишниот Игор Спасов од Штип, вработен во МВР, поради основано сомневање дека завчера околу 00:40 часот ...

МВР сеуште нема поднесено кривична пријава против “Тигарот“ кој уби момче

Точка - 08.06.2011

И по 42 часа откако Игор Спасов, припадник на специјалната единица “Тигри“, сам се пријави за убиството на 22 годишниот Мартин Нешковски, МВР сеуште нема поднесено кривична пријава против него.

Денеска ќе биде погребано убиеното момче

Sky - 08.06.2011

Во еден часот ќе биде погребан 22-годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата беше претепан до смрт, од припадник на специјалните полициски сили „тигри“ за време на прославата на ВМРО-ДПМНЕ.

„Тигарот“ не кажал пред полицајците зошто до смрт го истепал Мартин

Точка - 08.06.2011

По три дена од убиството министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска излезе пред јавноста и им изрази длабоко сочувство на семејството на момчето кое што во неделата вечерта беше претепано ...

Омбудсман: Неодговорно полициско постапување

Sky - 08.06.2011

Народниот правобранител на Република Македонија најостро го осудува убиството на младиот граѓанин Мартин Нешковски, а уште повеќе е загрижен поради фактот дека сторителот е припадник на орган кој е ...

Полицаецот-тепач ќе одговара за убиство

Канал 77 - 08.06.2011

Осомничениот Игор Спасов, припадникот на „Тигрите“ кој што до смрт го претепа Мартин Нешковски, ќе одговора за кривично дело убиство.

Денеска е погребот на Мартин, Спасов пред истражен

eReporter - 08.06.2011

Дваесет и двегодишниот Мартин Нешковски, кој до смрт беше претепан на плоштадот Македонија, денеска ќе биде погребан на гробиштата во Нерези.

Кривична пријава за полицаецот убиец

Идивиди - 08.06.2011

Скопје, 8 јуни 2011 (МИА) - СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство за убиство против 32 годишниот И.С.

Продолжуваат протестите поради бруталното убиство на Мартин

eReporter - 08.06.2011

Нови протести ќе има денес поради убиството на 22-годишното момче на скопскиот плоштад за кое полицијата осомничи припадник специјалната единицата „Тигри“.

"Тигарот" ќе одговара за убиство

eReporter - 08.06.2011

Најпрвин би сакала да изразам сочуство на семејството на момчето и на неговите најблиски.Свесни сме дека загубата не може да се надомести, но нашата одговорност беше да го истражиме случајот и да го ...

Расветлено убиството на 23-годишниот Мартин Нешковски

Deutsche Welle - 07.06.2011

За смртта на младиот Скопјанец е виновен 32-годишниот Игор Спасов, припадник на единицата за специјалните задачи „Тигри“, соопшти МВР.

Полициски „тигар“ го убил момчето Мартин Нешковски

Телма - 07.06.2011

МВР денеска потврди дека припадник на специјалната полициска единица „Тигри“ го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од населбата Козле. Информацијата ја сооопшти портпаролот на МВР Иво Котевски.

Протест заради убиството на Мартин Нешковски

Алсат-М - 07.06.2011

Околу две илјади граѓани попладнето протестираа во центарот на Скопје против полициското насилство откако МВР денеска призна дека полицаец го убил 23 годишниот Мартин Нешковски завчера вечерта на ...

Жртвата е 22 годишниот Мартин Нешковски, осомничен припадник на единицата за специјални задачи

Канал5 - 07.06.2011

Идентификуван е човекот кој пред два дена беше убиен во Скопје. Се работи за 22 годишниот Мартин Нешковски. Како осомничен за убиството приведен е припадник на единицата за специјални задачи.

Протест поради убиството на момчето

Курир - 07.06.2011

Група на граѓани денеска пред споменикот на Мајка Тереза на улица Македонија протестираа поради убиството на 22 – годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата навечер беше претепан до смрт од страна ...

Од телевизиите семејството дозна за смртта на Мартин

Алфа - 07.06.2011

Од денешните телевизиски вести родителите на Мартин Нешковски дознаа дека всушност нивниот син е момчето кое во неделата вечерта полициски специјалец го претепа до смрт.

Родителите на Мартин на вести дознале дека синот им е убиен

+инфо - 07.06.2011

Од денешните телевизиски вести родителите на Мартин Нешковски дознаа дека всушност нивниот син е момчето кое во неделата вечерта полициски специјалец го претепа до смрт.

Протести за убиството на Мартин Нешковски

Press24 - 07.06.2011

Група на граѓани денеска пред споменикот на Мајка Тереза на улица Македонија протестираа поради убиството на 22 – годишниот Мартин Нешковски, кој во неделата навечер беше претепан до смрт од страна ...

МВР: Специјалец осомничен за убиството

Курир - 07.06.2011

22 - годишниот Мартин Нешковски кој влегува во крим евиденцијата на МВР е лицето кое во недела вечерта беше пронајдено мртво на плоштадот Македонија, информираше денеска на прес-конференција Иво ...

Убиеното момче е Мартин Нешковски од Козле

Press24 - 07.06.2011

33 годишниот специјалец Игор Спасов ќе одговара за убиството на 22 годишното момче, соопшти полицијата. Мартин Нешковски (22) од Козле е момчето кое пред два дена беше убиено на градскиот плоштад, ...

22 годишниот Мартин Нешковски е убиениот на градскиот плоштад во Скопје

Inpress - 07.06.2011

Скопје, 7. јуни 2011 (ИНПРЕС) 22-годишниот Мартин Нешковски од Скопје е момчето, пронајдено мртво кај скопскиот плоштад.

Мартин Нешковски е убиеното момче од Козле

+инфо - 07.06.2011

Мартин Нешковски роден 1989 година жител на скопската населба Козле e починатото момче, соопштија од МВР. Оттаму информираат дека осомничениот за убиството е Игор Спасов, полицаец од специјалната ...

МВР: Мартин Нешковски е убиеното момче, припадникот на „Тигрите“ кој го усмртил сам се пријавил

Кајгана - 07.06.2011

Припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од скопската населбата Козле, потврдија денеска од Министерството за внатрешни работи.

МВР: Припадник на ,,тигрите,, го уби 22 годишниот Мартин Нешковски

Алфа - 07.06.2011

22 годишниот Мартин Нешковски од Скопје е момче кое почина претепано од полицаецот Игор Спасев, припадник на Тигрите. Полицијата која претходно тврдеше дека на младиот скопјанец му се слошило и ...

Мартин Нешковски е жртвата на плоштадот, а припадник на МВР убиецот

Кирилица - 07.06.2011

Идентификувано е момчето кое што ноќта во неделата наспрема понеделникот беше пронајдено мртво на плоштадот во Скопје, а осомничен за неговата смрт е припадник на специјалната единица „Тигри“ ...

Убиеното момче било член на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 07.06.2011

Починатиот Мартин Нешковски кој во неделата беше убиен од страна на припадник на „Тигрите“ е член на ВМРО-ДПМНЕ кој вечерта на местото каде што го загуби животот ја прославувал победата на партијата.

МВР: Мартин Нешковски е убиеното момче, осомничен припадник на „Тигрите“

МРТ - 07.06.2011

Припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од скопската населбата Козле, потврдија денеска од Министерството за внатрешни работи.

Полициски тигар го убил скопјанецот Мартин Нешковски

Вечер Прес - 07.06.2011

Припадник на специјалната полициска единица Тигри, Игор С. е убиецот на 22-годишното момче од Скопје, кое во неделата вечерта беше пронајдено мртво на плоштадот во Скопје.

МВР: Мартин Нешковски е убиеното момче, осомничен припадник на „Тигрите“

Точка - 07.06.2011

Припадникот на специјалната полициска единица „Тигри“, Игор Спасов го усмртил 22 годишниот Мартин Нешковски од скопската населбата Козле, потврдија денеска од Министерството за внатрешни работи.

Семејството за смртта на Мартин дознало од телевизиите

eReporter - 07.06.2011

Потресни сцени емитуваа вечерва елевизиските станици за смртта на 22- годишниот Мартин Нешковски чие мајка изјави дека за смртта на својот син дознала од телевизиите.