TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

В недела нова лидерската средба

А1 - 22.02.2008

Средбата со лидерите на партиите од големата четворка што ја свика премиерот Груевски, а на која присуствуваше и претседателот Црвенковски, по четири часа меѓусебно информирање околу последниот предлог на медијаторот Нимиц за името, заврши со најава за нова лидерска средба за в недела.

Нова средба на партиските лидери за името, ЕУ и НАТО

Канал5 - 21.02.2008

Лидерите на четирите најголеми партии од власта и од опозицијата денеска на нова заедничка средба во Клубот на пратениците ќе разговараат за последниот предлог на специјалниот пратеник на ОН Метју Нимиц за решавање на спорот за името на Република Македонија.

Името и Косово на консензус пред лидерите

Утрински - 20.02.2008

Сите четворица лидери на политичките партии го потврдиле своето учество на средбата Светлана Унковска Премиерот Никола Груевски за утре закажа лидерска средба на која, како што стои во писмената покана до лидерите на политичките партии, ќе се дискутира за ЕУ и за НАТО-агендата, состојбите во ...

Главна тема агендата за ЕУ и за НАТО

Време - 20.02.2008

НОВА ЛИДЕРСКА СРЕДБА Утре, со почеток во 15 часот, во Клубот на пратениците ќе се одржи средба на лидерите на политичките партии на која ќе се разговара за активностите на Република Македонија поврзани со добивањето датум за преговори со Европската унија и со приемот во НАТО.

В четврток нова лидерска средба

А1 - 19.02.2008

Премиерот Никола Груевски ги покани лидерите на политичките партии на нова лидерска средба, што ќе се одржи в четврток, во Клубот на пратениците во Скопје. Како што информира портпаролот на Владата Ивица Боцевски во писмената изјава до медиумите, на средбата ќе се дискутира за ЕУ и НАТО агендата, ...

В четврток средба на лидерите на поголемите партии

Канал5 - 19.02.2008

За четврток премиерот Груевски ги повикува лидерите на поголемите парламентарни партии на средба - според најавите Груевски ќе ги сослуша ставовите на опозицијата и партнерите во коалицијата за најновиот развој на настаните токму околу уставното име на државата.

В четврток нова лидерска средба

Канал5 - 19.02.2008

Премиерот Никола Груевски ги покани лидерите на политичките партии на нова лидерска средба, што ќе се одржи в четврток, во Клубот на пратениците во Скопје. Скопје, 19 февруари (МИА) - Премиерот Никола Груевски ги покани лидерите на политичките партии на нова лидерска средба, што ќе се одржи в ...