TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Навивачот на „Партизан“ доби петгодишна забрана за влез во Македонија

Дневник - 23.02.2012

Водачот на навивачката група на српскиот фудбалски клуб „Партизан“, Милош Радисавлевиќ-Kими (29), по кого Србија има распишано потерница, а кој беше вчера уапсен во кафуле во Скопје, е екстрадиран во ...

Водачот на „Гробари“ испорачан по итна постапка

Н.Македонија - 23.02.2012

Српската полиција го бараше Радосављевиќ за вандализам, оштетување, грабеж и хулиганство Водачот на навивачката група на ФК Партизан, „Гробари“, Милош Радисављевиќ (28) биле приведен од македонската ...

Радисављевиќ - Кими уапсен ден по распишаната потерница

Телма - 22.02.2012

Министерството за внатрешни работи вчера го приведе српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

Комитите ги демантираат српските медиуми дека го криеле Кими

Канал5 - 22.02.2012

Водачот на навивачката група на Партизан Милош Радисављевиќ Кими се криел во Скопје во последните неколку месеци со логистичка поддршка на Комитите, пишува српски Блиц повикувајќи се на извори од ...

Главниот гробар Кими зад решетки

24 Вести - 22.02.2012

Милош Ррадисављевиќ – Кими – лидерот на навивачката група гробари синоќа е протеран од Македонија. Откако вчера попладне беше уапсен во центарот а Скопје, по неколку часа македонската полиција преку ...

Кими запалил џамија, крадел сефови, тепал полицајци

Канал5 - 22.02.2012

Во Македонија стигнал со авион во Охрид лани во јули регуларно и со пасош, си замина синоќа протеран по итна постапка поради непријавен престој.

Радисављевиќ - Кими предаден на српските власти

Вест - 22.02.2012

Министерството за внатрешни работи им го предаде на српските власти вчера уапсениот српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

„Гробарот“ Кими предаден на српските власти

Утрински - 22.02.2012

Со полициска придружба, околу 19 часот, Радисављевиќ беше транспортиран до граничниот премин „Табановце“, каде им беше предаден на српските власти Министерството за внатрешни работи вчера го приведе ...

B92: Комити го чуваа Кими во Скопје

Press24 - 22.02.2012

Навивачката група Комити демантира било каква поврзаност со водачот на Алкатраз - Гробари Милош Радосављевиќ Кими, водачот на подгрупата на Гробари, Алкатраз во Скопје го чувале навивачите на Вардар, ...

Комитите го чувале Кими во Скопје повеќе од една година

Кирилица - 22.02.2012

Српската телевизија Б92 извести дека Милош Радосављевиќ Кими во Скопје бил чуван и во друштво на навивачите на Вардар, Комити Според Б92, вчерашното апсење на водачот на навивачката група Гробари од ...

“Блиц“: Македонските “Комити“ го чувале Кими

Нетпрес - 22.02.2012

Милош Радисављевиќ Кими, еден од лидерите на навивачите на клубот Партизан, за кого Србија распиша потерница поради издржување на затворска казна, беше уапсен вчера околу 14 часот во центарот на ...

Комити демантираат поврзаност со Кими

Кирилица - 22.02.2012

Навивачката група Комити, најостро ги демантира информациите објавени во некои медиуми, за помагање на водачот на Алкатраз, Милош Расосављевиќ – Кими.

Комитите демантираат: Ниту сме го чувале, ниту сме имале средби со Кими!

Нетпрес - 22.02.2012

Навивачката група Комити ја демантира нивната поврзаност со вчера уапсениот водач на навивачката група на српскиот клуб Партизан Милош Радисављевиќ Кими, напоменувајќи дека ниту го чувале, ниту имале ...

Комити: Немаме никаква врска со Кими

Press24 - 22.02.2012

Комити се најавуваат тужби ротив медиумите кои објавиле, како што велат, нточни информации Немаме никаква врска со водачот на Алкатраз Милош Радосављевиќ - Кими, кој вчера беше уапсен во Скопје.

Радисављевиќ-Кими предаден на српските власти

Сител - 22.02.2012

Министерството за внатрешни работи вчера го приведе српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

Водачот на „Гробари“ испорачан на Србија

Макфакс - 22.02.2012

Еден од водачите на навивачката група на „Партизан“ – „Гробари“ , Милош Радисављевиќ Кими кој вчера беше уапсен во Скопје во вторникот вечерта беше испорачан во Србија и во текот на вечерта сместен ...

Комитите демантираат дека го чувале Кими и најавија кривични пријави за српски Блиц

+инфо - 22.02.2012

Милош Радисављевиќ-Кими, еден од лидерите на навивачите на клубо Партизан, кој вчера беше уапсен во центарот на Скопје и екстрадиран во Србија, во Скопје бил неколку месеци и се претпоставува дека ...

Комитите демантираат дека го чувале Кими

Курир - 22.02.2012

По натписите во дел од српските медиуми дека навивачката група Комити, го чувала и му давала логистичка поддршка на Милош Расосављевиќ – Кими, македонските навивачи испратија демант.

Кими се криел во Скопје од јули минатата година

Press24 - 22.02.2012

Милош Радосављевиќ-Кими во Македонија бил од јули минатата година па се до вчера кога македонската полиција го приведе во кафуле на ленинова, дознаваме од полициски извори.

Водачот на „Гробари“ испорачан на Србија

Кајгана - 22.02.2012

Еден од водачите на навивачката група на „Партизан“ – „Гробари“, Милош Радисављевиќ-Кими кој вчера беше уапсен во Скопје, во вторникот вечерта беше испорачан во Србија и сместен во Окружниот затвор ...

ВИДЕО: Кими предаден на српските власти

Нетпрес - 22.02.2012

Српскиот државјанин, Милош Радисављевиќ со прекар Кими, кој вчера беше уапсен во центарот на Скопје, синоќа беше предаден на српските власти, а како што пренесуваат српските медиуми, денеска е ...

Мвр го приведе Милош Радисављевиќ - Кими, баран со потерница од Интерпол (Видео)

Inpress - 22.02.2012

Скопје, 22. февруари 2012 (ИНПРЕС) Министерството за внатрешни работи вчера го приведе српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

Забранет влез во Македонија за водачот на „Гробари“

Макфакс - 22.02.2012

Водачот на навивачката група „Партизан“ - „Гробари“, Милош Радисављевиќ – Кими влегол во Македонија легално во јули минатата година со авион на линија Белград – Охрид.

ВИДЕО од апсењето на Милош Радисављевиќ- Кими

Press24 - 22.02.2012

Лидерот на навивачката група Гробари вчера беше уапсен на ленинова во Скопје и предаден на српските ...

Видео: Екстрадицијата на Милош Радосављевиќ - Кими

Курир - 22.02.2012

Во едно од скопските кафулиња на улицата „Ленинова“, вчера околу 14 часот беше уапсен водачот српската навивачката група Гробари, Милош Радосављевиќ, познат како Кими.

ВИДЕО: МВР на српските колеги им го предаде водачот на „Гробарите“ уапсен во Скопје

+инфо - 22.02.2012

МВР вчера го приведе српскиот државјанин, Милош Радисављевиќ-Кими (29). Тој беше приведен вчера околу 14 часот во кафуле на Ленинова во Скопје.

Кими доби 5 годишна забрана за влез во Македонија

Курир - 22.02.2012

Припадниците на посебната мобилна единица „Алфа“, вчера во скопско кафуле на улицата „Ленинова“ го уапсија водачот на навивачката група Гробари, 28-годишниот Милош Радисављевиќ со прекар Кими, по ...

Видео: Кими предаден на српските власти

Таратур - 22.02.2012

Српскиот државјанин, Милош Радисављевиќ со прекар Кими, кој вчера беше уапсен во центарот на Скопје, синоќа беше предаден на српските власти, а како што пренесуваат српските медиуми, денеска е ...

Радисављевиќ на граничниот премин „Табановце“, предаден на српските власти

МРТ - 22.02.2012

Tweet Министерството за внатрешни работи вчера го приведе српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

Кими е предаден на српската полиција

Press24 - 22.02.2012

Попладнево околу 19 часот, водачот на навивачката група Гробари кој беше уапсен во Скопје и беше предаден на српската полиција.

МВР: Водичот на Гробари предаден на српските власти

Sky - 22.02.2012

Министерството за внатрешни работи вчера го приведе српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

Кими не даваше отпор при апсењето во кафулето на "Ленинова"

Вечер Прес - 22.02.2012

Милош Радисављевиќ - Кими (28), водач на навивачката група на фудбалскиот клуб Партизан од Белград, престојувал во Македонија неколку месеци, но за тоа време не сторил никакво кривично дело, а ...

Комитите демантираат: Ниту сме го чувале, ниту сме имале средби со Кими!

Точка - 22.02.2012

Навивачката група Комити ја демантира нивната поврзаност со вчера уапсениот водач на навивачката група на српскиот клуб Партизан Милош Радисављевиќ Кими, напоменувајќи дека ниту го чувале, ниту имале ...

Комитите демантираат дека го криеле водачот на навивачката група на Партизан

Sky - 22.02.2012

Според натписите на српскиот весник Блиц, повикувајќи се на полицијата во земјата Милош Радисављевиќ- Кими, водач на навивачката група на Партизан се криел во Скопје во последните неколку месеци.

Екстрадиран српскиот криминалец

Идивиди - 22.02.2012

Скопје, 22 февруари 2012 (МИА) - Министерството за внатрешни работи вчера го приведе српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, роден на 21.09.1983 година во Белград.

ВИДЕО: Алфите го привеле Кими во кафуле на Ленинова, нему му е забранет влез во Македонија

eReporter - 22.02.2012

Полицијата денеска соопшти дека српскиот државјанин Милош Радисављевиќ со прекар Кими, бил лоциран и приведен вчера околу 14.00 часот, во кафуле на улица „Ленинова“ од страна на припадници на ...

Среде Скопје уапсен водачот на „Гробари“ Милош Радисављевиќ -Кими

Канал5 - 21.02.2012

Во Скопје денеска е уапсен еден од водачите на навивачката група на Партизан – „Гробари“, потврдил српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ, а пренесуваат српските медиуми.

Македонија на србија ѝ го испорача Милош радосављевиќ Кими

Телма - 21.02.2012

Милош Радисављевиќ-Кими попладнево околу 14 часот беше уапсен во едно од кафулињата на улицата Ленинова. Српското МВР по Радисављевиќ има распишано потерница за одлежување на казна затвор.

(ВИДЕО): Навивачот на Партизан испорачан во Србија

Дневник - 21.02.2012

Уапсениот водач на навивачката група на српскиот фудбалски клуб „Партизан“, Милош Радисављевиќ-Кими по кого Србија има распишано потерница, а кој беше вчера уапсен во кафуле во Скопје беше ...

Осуден навивач на „Партизан“ уапсен во кафуле во Скопје

Дневник - 21.02.2012

Еден од водачите на навивачката група на српскиот фудбалски клуб „Партизан“, Милош Радисављевиќ-Кими по кого Србија има распишано потерница е уапсен во кафуле во Скопје, јави српската агенција Бета.

Водачот на Гробари - Партизан уапсен во Скопје

Сител - 21.02.2012

Водачот на навивачката група Гробари од Белград попладнево е уапсен на Ленинова во Скопје. Милош Радосављевиќ - Кими бил уапсен во кафулето Кала откако полицајците го препознале по фотографија.

Водачот на „Гробари“, заканувач на новинарка на Б92 уапсен во Скопје

Макфакс - 21.02.2012

Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ соопшти дека денеска во Скопје е уапсен еден од водачите на навивачите на српскиот фудбалски клуб „Партизан“, Милош Радисављевиќ познат како ...

На Ленинова уапсен водачот на белградски „Гробари“

+инфо - 21.02.2012

Водачот на навивачката група Гробари од Белград попладнево е уапсен на Ленинова во Скопје, јави Прес24, повикувајќи се на полициски извори.

Во Скопје e уапсен Милош Радосављевиќ - Кими, водач на Алкатраз од Белград

+инфо - 21.02.2012

Милош Радосављевиќ - Кими „водач“ на навивачката група на „Партизан“ - Гробари од Белград, денеска е уапсен во кафулето Кала на улицата Ленинова во Скопје.

Водачот на „Гробарите“ уапсен среде Скопје

Курир - 21.02.2012

Водачот на навивачката група Гробари од Белград попладнево е уапсен на улицата Ленинова во Скопје. Милош Радосављевиќ-Кими бил уапсен во едно од кафулињата на Ленинова, откако бил препознаен од ...

Кими е предаден на српската полиција

Курир - 21.02.2012

На граничниот премин Табановце во моментов се врши екстрадицијата на водачот на навивачката група Гробари кој попладнево беше уапсен среде Скопје.

Водачот на белградските Гробари екстрадиран во Србија

+инфо - 21.02.2012

На граничниот премин Табановце пред малку во Србија е екстрадиран водачот на навивачката група Гробари, кој попладнево беше уапсен среде Скопје.

Водачот на навивачката група Гробари уапсен во Скопје и екстрадиран во Србија

МРТ - 21.02.2012

Tweet Водачот на навивачката група Гробари од Белград - Кими попладнево е уапсен од страна на алфите во кафуле на улицата Ленинова. Полицијата го препознале по фотографија од меѓународната потерница.

Во Скопје е уапсен Кими, водачот на Гробари

МКД - 21.02.2012

Еден од водачите на навивачите на белградски Партизан, Милош Радосављевиќ – Кими, е уапсен денеска околу 14 часот во едно кафуле во Скопје, потврди министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица ...

Водачот на Гробарите испорачан во Србија

Кирилица - 21.02.2012

Македонските власти и го испорачаа на Србија водачот на Партизановите навивачи Гробари, Милош Радисављевиќ Кими, кој денес беше уапсен во центарот на Скопје Радисављевиќ за кој Србија имаше распишано ...

Водачот на Гробари - Партизан уапсен на Ленинова во Скопје

Press24 - 21.02.2012

На списокот кривични дел кои гизвршил Кими, покрај насилство и закани, стои и палењето на Бајракли џамијата во Белград во 2004 година.

Во Скопје на Ленинова уапсен водач на Гробари Партизан

Кирилица - 21.02.2012

Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ соопшти дека денеска во Скопје е уапсен еден од водачите на навивачите на српскиот фудбалски клуб „Партизан“, Милош Радисављевиќ познат како ...

Лидерот на Гробари - Партизан уапсен во Скопје

Sky - 21.02.2012

Денеска во Скопје, беше уапсен Милош Радосављевиќ Кими, за кого е распишана меѓународна потерница поради издржување на затворска казна и извршување на други кривични дела, дознава Скај.

Водачот на Гробари-Партизан екстрадиран во Србија

Sky - 21.02.2012

Предмалку на граничниот премин Табановце е екстрадиран лидерот на навивачката група Гробари, кој денеска попладнево беше уапсен од страна на македонската полиција во кафуле во Скопје.

Во Скопје уапсен водачот на навивачите на Партизан

Н.Македонија - 21.02.2012

Милош Радисавњевиќ-Кими за којшто беше распишана меѓународна потерница уапсен е денес во Скопје, потврди српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ.

Македонија го екстрадира во Србија водачот на "Гробари"

eReporter - 21.02.2012

Еден од водачите на навивачката група „Гробари“ од Белград, Милош Радосављевиќ – Кими попладнето е уапсен во Скопје и екстрадиран на српските власти.

Македонија и` го испорача на Србија водачот на навивачите на "Партизан"

eReporter - 21.02.2012

Македонија вечерва и` го испорача на Србија Милош Радисављевиќ – Кими, еден од водачите на белградскиот клуб Партизан, баран по меѓународна потерница заради издржување затворска казна, објавија ...