TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

Канал5 - 23.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го понесе признанието „МВП – Најкорисен играч“ на турнирот „Трофеј Македонија“ што изминатите три дена се одржа во Скопје.

Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

ТВ21 - 23.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го понесе признанието „МВП – Најкорисен играч“ на турнирот „Трофеј Македонија“ што изминатите три дена се одржа во Скопје.

Кошаркарите не го даваат „Трофејот на Македонија’’

Сител - 23.07.2017

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа на „Тофејот Македонија“, а со тоа го освоија и првото место на овој традиционален меѓународен турнир што се одржува во Скопје.

Војдан Стојановски заслужено прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

Сител - 23.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го понесе признанието „МВП – Најкорисен играч“ на турнирот „Трофеј Македонија“ што изминатите три дена се одржа во Скопје.

Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

А1 On - 23.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го понесе признанието „МВП – Најкорисен играч“ на турнирот „Трофеј Македонија“ што изминатите три дена се одржа во Скопје.

Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

+инфо - 23.07.2017

Стојановски турнирот го заврши со просечни 12,3 поени по натпревар, иако на последниот против БиХ постигна само 4. Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го понесе признанието „МВП – Најкорисен играч“ на турнирот ...

Војдан Стојановски прогласен за МВП на „Трофеј Македонија“

Курир - 23.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го понесе признанието „МВП – Најкорисен играч“ на турнирот „Трофеј Македонија“ што изминатите три дена се одржа во ...

Стојановски заслужено МВП на турнирот „Трофеј Македонија“

Спортклуб - 23.07.2017

Капитенот на кошаркарската репрезентација, Војдан Стојановски, е избран за најкорисен играч на турнирот „Трофеј Македонија“, кој се одржуваше во Скопје. Од три одиграни натпревари, Македонија имаше максимални три победи, а Војдан беше лидерот на ...

Војдан Стојановски прогласен за МВП

Вечер Прес - 23.07.2017

Стојановски беше вистински лидер на македонскиот национален тим кој оствари три победи во исто толку одиграни натпревари и го освои првото место во конкуренција на Босна и Херцеговина, Холандија и Португалија, кои редоследно завршија зад Македонија ...

Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’

Канал5 - 22.07.2017

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и втората победа на „Трофејот Македонија“ што се одржува во Скопје. На вториот натпреварувачки ден на меѓународниот турнир што се игра во СЦ „Борис Трајковски“ македонските кошаркари ја совладаа ...

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

ТВ21 - 22.07.2017

Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репрезентација на Македонија во големата победа над Холандија со 78-72 по продолженија на натпреварот од „Трофеј Македонија“.

Македонските кошаркари подобри од БиХ, го освоија „Трофејот Македонија’’

ТВ21 - 22.07.2017

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа на „Тофејот Македонија“, а со тоа го освоија и првото место на овој традиционален меѓународен турнир што се одржува во Скопје.

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

Канал5 - 22.07.2017

Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репрезентација на Македонија во големата победа над Холандија со 78-72 по продолженија на натпреварот од „Трофеј Македонија“.

„Трофеј Македонија“: Со пресврт до победа над Холандија

Нетпрес - 22.07.2017

Македонската репрезентација вечерва славеше над Холандија со 78:72 во рамки на турнирот „Трофеј Македонија“. Иако мечот македонските кошаркари не го одиграа најдобро, сепак најдоа сила во последната четвртина да се изборат за дополнителни десет ...

Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’

А1 On - 22.07.2017

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и втората победа на „Трофејот Македонија“ што се одржува во Скопје. На вториот натпреварувачки ден на меѓународниот турнир што се игра во СЦ „Борис Трајковски“ македонските кошаркари ја совладаа ...

Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’

+инфо - 22.07.2017

Победникот на „Трофеј Македонија“ ќе биде решен на денешната средба меѓу Македонија и БиХ која ќе се игра од 18 часот. Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’ Скопје, 22 јули 2017 (МИА) – Нашата најдобра кошаркарска ...

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

А1 On - 22.07.2017

Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репрезентација на Македонија во големата победа над Холандија со 78-72 по продолженија на натпреварот од „Трофеј Македонија“.

Војдан: Почнавме „без душа“, второто полувреме беше друга приказна

Екипа - 22.07.2017

Војдан Стојановски не го криеше задоволството по триумфот над Холандија, истакнувјаќи дека нашата селекција вложи дополнителен напор во второто полувреме за да стигне до посакуваната победа.

Против Босанците за врвот на „Трофеј Македонија“

Екипа - 22.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација го продолжува пеколното темпо на подготовки за претквалификациите за СП 2019. По двете победи над Португалија и Холандија, нашите кошаркари поладнево (18 часот) ги очекува дуелот со селекцијата на БиХ, меч кој ...

Војдан Стојановски е МВП на турнирот

SportMedia - 22.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Војдан Стојановски го доби призинанието за најдобар кошаркар на турнирот „Трофеј Македонија“. Стојановски беше константно добар на сите три меча.

Кошаркарите го освоија „Трофеј Македонија“

Слободен Печат - 22.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација ја забележа и третата победа на „Трофеј Македонија“, откако триумфираше над Босна и Херцеговина со 71-67. Избраниците на Јорданчо Давитков со максималниот учинок на трите меча во СЦ Борис Трајковски го освоија ...

Три од три на „Трофеј Македонија“, победа и над Босна и Херцеговина

МКД - 22.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација го освои „Трофеј Македонија“ откако славеше победа и во третиот натпревар, овој пат беше совладана Босна и Херцеговина со 71:67. По победите над Португалија и Холандија, македонската кошаркарска репрезентација ...

Заслужено: Војдан Стојановски МВП на „Трофеј македонија“

Gol.mk - 22.07.2017

Војдан Стојановски, македонскиот кошаркарски репрезентативец е прогласен за МВП на турнирот „Трофеј Македонија“ кој во изминатите три дена се одржа во Скопје. Стојановски беше одличен во дресот на Македонија и во отсуство на Теодор беше лидер во ...

Македонските кошаркари ја победија БиХ и го освоија „Трофејот на Македонија’’

А1 On - 22.07.2017

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа на „Тофејот Македонија“, а со тоа го освоија и првото место на овој традиционален меѓународен турнир што се одржува во Скопје.

Без конкуренција: Војдан Стојановски е МВП на „Трофеј Македонија“

Екипа - 22.07.2017

Сосема очекувано, најдобриот македонски репрезентативец Војдан Стојановски е прогласен за МВП на турнирот „Трофеј Македонија“ кој изминатите три дена се одржа во Скопје. Стојановски беше вистински лидер на македонскиот национален тим кој стигна до ...

Кошаркарите го освоија „Трофеј Македонија“

Макфакс - 22.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација со максимални три победи (Португалија, Холандија, БиХ) го освои „Трофеј Македонија“. Во третот коло избраниците на селекторот Јорданчо Давитков ја совладаа БиХ со 71:67.

Втор триумф на нашите кошаркари на „Трофејот на Македонија’’

Сител - 22.07.2017

Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и втората победа на „Тофејот Македонија“ што се одржува во Скопје. На вториот натпреварувачки ден на меѓународниот турнир што се игра во СЦ „Борис Трајковски“ македонските кошаркари ја совладаа ...

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

Сител - 22.07.2017

Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репрезентација на Македонија големата победа над Холандија со 78-72 по продолжение на натпревраот од „Трофеј Македонија“.

Стојановски: Големата борбеност беше клуч за победата над Холандија

Курир - 22.07.2017

Капитенот Војдан Стојановски беше вистински лидер на кошаркарската репрезентација на Македонија во големата победа над Холандија со 78-72 по продолженија на натпреварот од „Трофеј Македонија“.

Македонските кошаркари подобри од БиХ, го освоија „Трофејот Македонија’’

Локално - 22.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа на „Тофејот Македонија“, а со тоа го освои и првото место на овој традиционален меѓународен турнир што се одржува во Скопје.

Кошаркарите го освоија „Трофеј Македонија", Војдан МВП на турнирот

Вечер Прес - 22.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација го освои трофејот на турнирот „Трофеј Македонија", кој се одржа во ВИП Арена „Борис Трајковски" откако славеше и во третиот меч, овој пат против селекцијата на Босна и Херцеговина со 71:67 (18:19, 22:16, ...

Стојановски: Две различни полувремиња, покажавме карактер

Република - 22.07.2017

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски не го криеше задоволството по синоќешниот триумф над Холандија, истакнувјаќи дека нашата селекција вложи дополнителен напор во второто полувреме за да стигне до посакуваната ...

Војдан: Почнавме „без душа“, второто полувреме беше друга приказна

Локално - 22.07.2017

Војдан Стојановски не го криеше задоволството по триумфот над Холандија, истакнувјаќи дека нашата селекција вложи дополнителен напор во второто полувреме за да стигне до посакуваната победа.

Преку пресврт Македонија славеше над Холандија на „Трофеј Македонија“

Скопје инфо - 22.07.2017

Македонската репрезентација вечерва славеше над Холандија со 78:72 во рамки на турнирот „Трофеј Македонија“. Иако мечот нашите кошаркари не го одиграа баш најдобро, најдоа сила во последната четвртина да се изборат за дополнителни десет минути игра, ...

Македонските кошаркари ја победија БиХ и го освоија „Трофејот на Македонија’’...

Н.Македонија - 22.07.2017

Македонските кошаркари ја победија БиХ и го освоија „Трофејот на Македонија’’ Нашата најдобра кошаркарска репрезентација ја оствари и третата победа на „Трофејот Македонија“, а со тоа го освоија и првото место на овој традиционален меѓународен ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаа „Трофејот на Македонија’’

ТВ21 - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаа „Трофејот на Македонија’’

Канал5 - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

„Трофеј Македонија“: По триумфот над Португалија, кошаркарите на мегдан со Холандија

24 Вести - 21.07.2017

Сениорската кошаркарска репрезентација на Македонија и покрај проблемите со повреди и некомлетен состав, најдоа начин како да ја совладаат Португалија и побединички да го отворат меѓународниот турнир „Трофеј Македонија“, кој се одржува во СЦ „Борис ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаат „Трофејот на Македонија’’

+инфо - 21.07.2017

Македонските кошаркари ја совладаа селекција на Португалија со 52-47 по четвртини 15-18, 14-9, 10-4, 13-16. Со постигнати 14 поени најефикасен во ред Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап ...

Преку пресврт Македонија славеше над Холандија на „Трофеј Македонија“

Курир - 21.07.2017

Македонската репрезентација вечерва славеше над Холандија со 78:72 во рамки на турнирот „Трофеј Македонија“. Иако мечот нашите кошаркари не го одиграа баш најдобро, најдоа сила во последната четвртина да се изборат за дополнителни десет минути игра, ...

Кошарка, „Трофеј Македонија“: Одбраната го доби мечот со Португалија

Нова ТВ - 21.07.2017

Задоволство од играта во одбрана, замерки за играта во напад истакна Јорданчо Давитков, селектор на кошаркарската репрезентација на Македонија, по триумфот над Португалија со 52:47 во воведниот настап на „Трофеј Македонија“.

Трофеј Македонија: Победа против Португалија

Сител - 21.07.2017

Успешен старт за македонската кошаркарска репрезентација на Трофеј Македонија. Во неефикасен меч совладана е селекцијата на Португалија со 52-47 (15-18, 14-9, 10-4, 14-16). Чековски постигна 14 поени, Стојановски имаше 10 поени, додека Костоски осум ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаат „Трофејот на Македонија’’

А1 On - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

Кошаркарите со победа стартуваа на „Трофеј Македонија“

Макфакс - 21.07.2017

Кошаркарската репрезентација на Македонија го почна учеството на „Трофеј Македонија“ со обеда. Избраниците на селекторот Јорданчо Давитков во првиот меч ја победија Португалија 52-47 (15-18, 14-9, 10-4, 13-16).

Стојановски: Одбраната беше клучен фактор, шутот ќе проработи…

Екипа - 21.07.2017

Бекот на нашата репрезентација, Војдан Стојановски истакна дека клучен фактор за вчерашната победа е огранизираната дефанзива, која според него фунционираше солидно. Иако не бевме на ниво на задачата во напаѓачки план, Стојановски смета дека ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаа „Трофејот на Македонија’’

Курир - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

Вака-така ги обравме „лалињата“

SportMedia - 21.07.2017

Македонската репрезентација го запиша вториот триумф на "Трофеј Македонија", четврта во подготовките, откако ја совладавме Холандија со 78-72 (20-9, 19-21, 14-11, 8-20, 11-17). Очајно прво полувреме на нашата репрезентација на дуелот против ...

Стојановски: Одигравме машки, се „истепавме“ за победата!

Gol.mk - 21.07.2017

Војдан Стојановски беше најдобриот кошаркар на Македонија во епскиот пресврт против Холандија и победата по продолженија (78-72). „Црвено-жолтите“ се вратија од бездната и иако губеа со 15 поени, дојдоа во вториот триумф на „Трофеј Македонија“.

Кошаркарите со пресврт и преку продолжение до победа над Холандија

Дерби - 21.07.2017

Кошаркарската репрезентација ја оствари и втората победа на турнирот „Трофеј Македонија“, вечерва многу потешко совладувајќи ја Холандија со 78:72 и тоа по едно продолжение. Избраниците на Јорданчо Давитков губеа во најголем тек од натпреварот, на ...

Преку пресврт Македонија славеше над Холандија на „Трофеј Македонија“

Спортски - 21.07.2017

Македонската репрезентација вечерва славеше над Холандија со 78:72 во рамки на турнирот „Трофеј Македонија“. Иако мечот нашите кошаркари не го одиграа баш најдобро, најдоа сила во последната четвртина да се изборат за дополнителни десет минути игра, ...

Заморот не дозволи нов неуспех: Падна Холандија за втора победа во „Трофеј Македонија“

Спортклуб - 21.07.2017

Кошаркарската репрезентација на Македонија ја запиша втората победа во „Трофеј Македонија“, откако вечерва ја совладавме селекцијата на Холандија со 78:72. Првата четвртина ја доби нашата репрезентација (20:9, додека во втората Холандија беше ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаа „Трофејот на Македонија“

Нетпрес - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

Кошаркарите го започнаа „Трофејот на Македонија’’ со победа над Португалија

Скопје инфо - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

Со победа над Португалија кошаркарите го започнаа „Трофејот на Македонија“

Канал 77 - 21.07.2017

Најдобрата македонска кошаркарска репрезентација со победа над Португалија го започна својот настап на „Тофејот Македонија“ кој се одржува во Скопје. Во натпревар од првиот ден на меѓународниот турнир кој се игра во СЦ „Борис Трајковски“ ...

Кошаркарите со победа стартуваа на „Трофеј Македонија“

Точка - 21.07.2017

Кошаркарската репрезентација на Македонија го почна учеството на „Трофеј Македонија“ со обеда. Избраниците на селекторот Јорданчо Давитков во првиот меч ја победија Португалија 52-47 (15-18, 14-9, 10-4, 13-16).

ВОЈДАН: Џордан фалеше, но Аце и Стајиќ беа одлични

SportMedia - 20.07.2017

Кошаркарите против Португалија не блескаа во нападот и покрај тоа што нашата репрезентација има голем број на „снајперисти“, но затоа одбраната беше далеку подобра. Фактот што ги радува сите во нашиот табор, посебно капитенот Војдан Стојановски.

Стојановски: Победите со добра одбрана секогаш се најслатки

Gol.mk - 20.07.2017

Војдан Стојановски беше еден од најдобрите поентери на Македонија на денешниот меч против Португалија. По средбата, тој изјави дека е задоволен од одбраната, за која вели дека е најважна да биде на ниво пред стартот на претквалификациите.

Денеска стартува трофеј Македонија

Сител - 20.07.2017

Македонската кошаркарска федерација од четврток до сабота ќе биде домаќин на турнирот „Трофеј Македонија“. Во Скопје ќе гостуваат националните тимови на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина.

Неефикасно, но победнички: Македонија подобра од Португалија

Спортклуб - 20.07.2017

Иако не беше ефикасен натпревар, сепак беше победнички за репрезентацијата на Македонија на „Трофеј Македонија“ вечерва. Македонија го доби натпреварот од „Трофеј Македонија“ против селекцијата на Португалија со 52:47, што е одлична вест и чекор ...

Македонската кошаркарска федерација ќе биде домаќин на турнирот „Трофеј Македонија“

Скопје инфо - 20.07.2017

Македонската кошаркарска федерација од четврток до сабота ќе биде домаќин на турнирот „Трофеј Македонија“. Во Скопје ќе гостуваат националните тимови на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина.

Стојановски: Задоволни сме што победивме со мал број примени кошеви

Република - 20.07.2017

Војдан Стојановски беше еден од најдобрите поентери на Македонија на денешниот меч против Португалија. По средбата, тој изјави дека е задоволен од одбраната, за која вели дека е најважна да биде на ниво пред стартот на претквалификациите.

Кошаркарите триумфира над Португалија

Вечер Прес - 20.07.2017

Кошаркарската репрезентација на Македонија со победа го почнаа настапот на турнирот „Трофеј Македонија", откако во вториот вечерашен натпревар, во меч на малку поени, ја совладаа Португалија со 52:47.

Кошаркарите домаќини на „Трофеј Македонија“

Канал 77 - 20.07.2017

Македонската кошаркарска федерација од четврток до сабота ќе биде домаќин на турнирот „Трофеј Македонија“. Во Скопје ќе гостуваат националните тимови на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина.

Успешен почеток на македонската репрезентација на „Трофеј Македонија“...

Н.Македонија - 20.07.2017

Успешен почеток на македонската репрезентација на „Трофеј Македонија“ Македонската репрезентација успешно го почна меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“, совладувајќи ја Португалија со 52-47, во мечот одигран во СЦ „Борис Трајковски“.

Португалија, Холандија и БИХ на „Трофеј Македонија“

Слободен Печат - 18.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи турнирот „Трофеј Македонија“. Ќе гостуваат сениорските селекции на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на Јорданчо Давитков со желба што повеќе да се ...

Бесплатен влез за сите натпревари на „Трофеј Македонија“

ТВ21 - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“. Во македонската престолнина ќе гостуваат селекциите на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на ...

Бесплатен влез за сите натпревари на „Трофеј Македонија“

Курир - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“. Во македонската престолнина ќе гостуваат селекциите на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на ...

Кошаркарите домаќини на „Трофеј Македонија“

Макфакс - 20.07.2017

Македонската кошаркарска федерација од четврток до сабота ќе биде домаќин на турнирот „Трофеј Македонија“. Во Скопје ќе гостуваат националните тимови на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина.

Бесплатен влез на „Трофејот Македонија“

Сител - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи турнирот „Трофеј Македонија“. Јорданчо Давидков селекторот на најдобрата македонска репрезентација ќе има можност да ја провери моменталната подготвеност на неговите избраници во дуелите против ...

Гледајте кошарка бесплатно - слободен влез за сите натпревари на „Трофеј Македонија“

+инфо - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“ Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“.

Бесплатен влез за сите натпревари на „Трофеј Македонија“

А1 On - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“. Во македонската престолнина ќе гостуваат селекциите на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на ...

Холандија, БиХ и Португалија ќе играат на „Трофеј Македонија“

SportMedia - 17.07.2017

Македонската кошаркарска репрезентација од четврток па се до сабота ќе биде домаќин на „Трофеј Македонија“. Овој турнир ќе биде како добра подготовка за претстојните мечеви на „црвено-жолтите“ за Светскиот Куп.

Вратите за „Трофеј Македонија“ отворени, кошаркарите стартуваат со Португалија

Gol.mk - 17.07.2017

Од овој четврток, па сè до сабота во Скопје ќе се одржи кошаркарскиот турнир „Трофеј Македонија“. Во нашиот главен град ќе гостуваат сениорските селекции на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на ...

Слободен влез за натпреварите на „Трофеј Македонија“

Точка - 17.07.2017

Македонската кошаркарска федерација од четврток до сабота ќе биде домаќин на турнирот „Трофеј Македонија“. Во Скопје ќе гостуваат националните тимови на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина.

Бесплатен влез за сите натпревари на „Трофеј Македонија“

Скопје инфо - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“. Во македонската престолнина ќе гостуваат селекциите на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на ...

Бесплатен влез за сите натпревари на „Трофеј Македонија“

Канал 77 - 17.07.2017

Од четврток до сабота во Скопје ќе се одржи Меѓународниот кошаркарски турнир „Трофеј Македонија“. Во македонската престолнина ќе гостуваат селекциите на Португалија, Холандија и на Босна и Херцеговина против кои ќе се надигруваат избраниците на ...

Бесплатен влез за сите натпревари на "Трофеј Македонија"

Вечер Прес - 17.07.2017

Во интерес да „VIP Арената" при спортскиот центар „Борис Трајковски" биде што повеќе полна, Македонската кошаркарска федерација одлучи да ги отвори вратите за сите натпревари. Поддршката од трибините е секогаш добредојдена, соопштија од МКФ Од ...