TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар и Беласица Г.Ц. во борба за шампионската титула

А1 - 05.05.2002

Вардар и Беласица Г.Ц. ја продолжуваат борбата за шампионската титула. Во денешното 7 коло тие беа поуспешни од Цементарница, односно Победа, а во последниот трет меч од плеј-офот Работнички К. немаше проблеми против Слога Ј. Фудбал Прва лига 7 коло „Плеј - оф“ Работнички К. - Слога Ј.

Слога Југомагнат сериозно се приближува кон врвот

Утрински - 04.05.2002

По одигрувањето на шестото коло од плејофот, Вардар сам на чело на табелата Емил Китановски Шестото коло од разигрувањето за шампионската титула во фудбалското првенство на Македонија донесе многу неизвесности и голема драматика која посебно се однесува на дерби натпреварот одигран на Градскиот ...

В среда репрезентативците ќе играат меѓу себе

Вест - 04.05.2002

Нашата фудбалска репрезентација без противник на 9 мај Иако се преговараше со неколку Сојузи околу одигрување на пријателски натпревари со нивните национални селекции, сепак нашата фудбалска репрезентација не успеа да најде спаринг партнер за 9 мај.

Вардар пропушти шанса да се издвои на врвот

Дневник - 04.05.2002

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА, 6. КОЛО ОД ДОИГРУВАЊЕТО "Црвено-црните" имаа шанси да му ја наполнат мрежата на Работнички К., но во 95. минута примија гол од контроверзен пенал и освоија само еден бод од дуелот со вечниот ривал Вардар пропушти можност да се издвои на првото место на табелата во Првата лига, ...

6-то коло од разигрувањето во Првата фудбалска лига

А1 - 01.05.2002

Во Македонија денеска се играше прволигашки фудбал, и тоа првомајски. Немаше многу публика но затоа имаше голови и возбудувања на трите натпревари повторно во Скопје. На Градски без победник во дербито Вардар - Работнички К. и покрај тоа што Вардар водеше до последните моменти.

Црвено-црните нови лидери

Утрински - 30.04.2002

Нова промена на врвот на прволигашката табела Емил Китановски Се одиграа петте кола од разигрувањето за шампионската титула во фудбалското првенство на Македонија, и по половината од изодениот пат, две екипи се издвоија на врвот на табелата со по 26 освоени бодови.

Вардар повторно лидер

Дневник - 30.04.2002

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА Бугаринот Марио Петков беше клучниот човек во новата, никогаш полесна, победа на Вардар над Слога Југомагнат, во неделата, кога славеше со 2-0, во 5. коло од доигрувањето во Лигата за шампион. "Црвено-црните" повторно избија на врвот.