TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовски: Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава

Канал5 - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава, рече на прес конференција портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да ...

Арсовски: Со сомнителни писма без печат и потврден потпис не можат да се пренесат предметите на СЈО

Фокус - 15.09.2019

На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи прогонoт против политичките неистомисленици, изјави Димче Арсовски, портпарол на ...

Подемот и падот на Катица Јанева

Алсат-М - 15.09.2019

Од симбол и надеж за борба против криминалот и корупцијата, до осомничена и притворена во корупциски скандал. Вака започна и заврши четиригодишната кариера на Катица Јанева како шефица на Специјалното јавно обвинителство.

Јанушев бара кривична одговорност за Русковска, зашто дозволила Јанева да прати допис од притвор

Фокус - 15.09.2019

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека шефицата на обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска треба кривично да одговара, бидејќи, според него, дозволила Катица Јанева да испрати допис со кој се префрлуваат ...

Арсовски: Филмот „Како Зоки замислува правда“ не може да се случи!

Нетпрес - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

Арсовски: Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава

Сител - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

Јанушев: Си играте со правдата, затоа ќе одговарате

Курир - 15.09.2019

Освен “игнорирање” на правото од страна на Дескоска и кршењето на законот, за што ќе следува и кривичната одговорност за Јовески, за што пишував вчера, денес ќе продолжам и за одговорноста што треба да ја сноси и обвинителката Русковска.

Јанушев: Русковска овозможи незаконско преземање предмети на ЈО од СЈО

Нетпрес - 15.09.2019

Русковска со тоа што дозволи „допишување“ на Катица Јанева од притвор, стори кривично дело, бидејќи самото допишување е спротивно на Законот за кривичната постапка, односно е спротивно на член 178 став 5, пишува Иор Јанушев, генерален секретар на ...

(ВИДЕО) Арсовски: Заев неправно се обидува да создаде нова Катица Јанева

А1 On - 15.09.2019

„Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да ...

Арсовски: СЈО е единствено надлежно за своите предмети, не може туку-така да се пренесуваат на ЈО

МКД - 15.09.2019

Брзоплетите и експериментални решенија по нарачка на Заев наместо право и правна држава може да донесат само нов хаос и правен пазар. Надлежноста на СЈО беше дефинирана со специјален закон и предметите кои тоа ги водеше, а кои произлегоа од ...

Јанушев бара кривична одговорност за Русковска, Јанева немала право да прати допис од притвор

МКД - 15.09.2019

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека шефицата на обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска треба кривично да одговара, бидејќи, според него, дозволила Катица Јанева да испрати допис со кој се префрлуваат ...

Јанушев: Русковска стори кривично дело, ѝ дозволи на Јанева да се допишува од притвор

+инфо - 15.09.2019

Русковска со тоа што дозволи „допишување“ на Катица Јанева од притвор, стори кривично дело, бидејќи самото допишување е спротивно на Законот за кривичната постапка, односно е спротивно на член 178 став 5, пишува Иор Јанушев, генерален секретар на ...

Арсовски: Нема да дозволиме Заев да си поигрува со правдата во Македонија

Курир - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

(Видео) Арсовски: Целта на Заев е да создаде нова Катица Јанева

Макфакс - 15.09.2019

На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи политичкиот прогон против политичките неистомисленици, порача на денешната ...

Јанушев: Кривична одговорност и за Рускоска

Република - 15.09.2019

Освен „игнорирањето” на правото од страна на Дескоска и кршењето на законот, за што ќе следува и кривичната одговорност за Јовески, денес генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев повикува и на одговорност од обвинителката Вилма Рускоска.

Арсовски: Заев ја руши правната држава и правниот систем, со цел да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева

Република - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

Арсовски: Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава

MTM - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

Арсовски: Заев ја руши правната држава со цел да создаде нова Катица

PressingTV - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

„РЕКЕТ“ И СЕ УДРИ ОД ГЛАВА: Неславно завршување на мандатот на Катица во која се гледаше надеж за правда

Фактор - 15.09.2019

Собранието а потоа и Советот на јавни обвинители експресно и едногласно како и што ја избраа така ја лишија од функцијата специјален јавен обвинител. Катица Јанева официјално е разрешена во Собранието пред денешното истекување на нејзиниот мандат ...

Арсовски: Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава

4NEWS - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

Јанушев: Русковска со тоа што дозволи “допишување“ на Катица Јанева од притвор, стори кривично дело

Опсервер - 15.09.2019

Освен “игнорирање” на правото од страна на Дескоска и кршењето на законот, за што ќе следува и кривичната одговорност за Јовески, за што пишував вчера, денес ќе продолжам и за одговорноста што треба да ја сноси и обвинителката Русковска.

Арсовски: Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава

Либертас - 15.09.2019

Скопје, 15 септември 2019 Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева ...

Јанушев бара кривична и за Рускоска

PressingTV - 15.09.2019

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека шефицата на обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска треба кривично да одговара, бидејќи, според него, дозволила Катица Јанева да испрати допис со кој се префрлуваат ...

(Видео) Арсовски: Целта на Заев е да создаде нова Катица Јанева

24Инфо - 15.09.2019

На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи прогонoт против политичките неистомисленици, порача на денешната прес-конференција, ...

Арсовски: Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава

Скопје1 - 15.09.2019

Зоран Заев се обидува со неправна гимнастика политички да влијае врз правото во државава. На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...

Максимовски: Во Рекет се вмешани и ЕУ фондови и странци

Expres - 15.09.2019

Долгогодишниот новинар Илија Максимовски во текст со наслов “БАНДАТА НА КАТИЦА ЈАНЕВА „ЛЕПЕЛА„ И ОД ЕУ ФОНДОВИТЕ ЗА МАКЕДОНИЈА !?”, тврди дека голем број личности, меѓу кои и дипломати, политичари, функционери од државниот врв се инволвирани во ...

ВМРО-ДМПНЕ:СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева

Канал5 - 14.09.2019

СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев кој е главата на овој криминален рекетарски октопод,се навњедува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Која е Катица Јанева? Прв јавен обвинител кој заврши во притвор

ТВ21 - 14.09.2019

Од обвинителка во судот во Гевгелија , преку Пржинскиот договор и безрезервната поддршка од четирите партии тогаш, СДСМ, ВМРО ДПМНЕ, ДУИ и ДПА , Катица Јанева со помош и на меѓународниот фактор стана шефица на Специјалното Јавно обвинителство.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев моли бога работите во обвинителството да останат статус кво

Канал5 - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод, рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ , Димче Арсовски.

Заев, па Милошоски и на крај Тортевски - ова е ненормално!

МКД - 14.09.2019

Најпрво пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски откри дека премиерот Заев за време на лидерската средба рекол дека Катица Јанева за десетина дена од притворот во Шутка ќе оди во куќен притвор.

Арсовски: Заев е исплашен човек кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата за „Рекет“

Сител - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се става во заштита на криминалот

Курир - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. -СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не дозволува професионална истрага за рекетот

А1 On - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

ВМРО – ДПМНЕ : Потребно е независно обвинителство коешто нема да биде компромитирано како СЈО

Макфакс - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги издавал наредбите на Јанева, Боки 13 и Кичеец

МКД - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

Арсовски: Доколку Заев беше чист немаше да контактира со адвокатите на Јанева

Нетпрес - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

(Видео) Арсовски : Заев е исплашен, сака да спречи да се дознае вистината за ,,Рекет”

Макфакс - 14.09.2019

,,Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

Арсовски: Доколку Заев беше чист немаше да контактира со адвокатите на Јанева

Курир - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

ВМРО – ДПМНЕ : Потребно е независно обвинителство коешто нема да биде компромитирано како СЈО

Centar - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

Арсовски: Заев е исплашен, сака да спречи да се дознае вистината за „Рекет”

Точка - 14.09.2019

„Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев и СДСМ се ставаат во заштита на криминалот

24Инфо - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

Арсовски: Заев е исплашен човек кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата за „Рекет“

4NEWS - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

Главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица, туку врвот на актуелната власт

Република - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги издавал наредбите на Јанева, Боки 13 и Кичеец

Република - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ ја штитат Катица Јанева за Рекет за да се спасат и одбранат себеси

Денешен - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева, соопшти денеска опозициската ВМРО-ДПМНЕ. – СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе ...

Арсовски: Само во „правната“ држава на Заев притвореник му наредува на обвинител

MakPress - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се става во заштита и промоција на криминалот и продолжува да ја брани Јанева

1tv - 14.09.2019

„Медиумите секојдневно објавуваат нови информации за вмешаност на функционери од СДСМ во аферата Рекет. Затоа СДСМ одбиваат да ја разрешат Јанева, бидејќи со тоа што ја бранат Јанева, тие се бранат самите себе.

Арсовски: Доколку Заев беше чист немаше да контактира со адвокатите на Јанева

Скопје1 - 14.09.2019

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае вистината дека главата на криминалот не е ниту Боки 13, ниту Катица Јанева туку единствено врвот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја одолговлекува истрагата за „Рекет“ за да не се стигне до Зоран Заев

MakPress - 14.09.2019

СДСМ и Зоран Заев се ставаат во заштита и промоција на криминалот и продолжуваат да ја бранат Катица Јанева. СДСМ со сите сили се обидува да ја одолговлекува целата постапка за да не може да се спроведе независна истрага која ќе стигне до Зоран Заев ...

Заев и Милошоски со нови обвинувања

Телма - 13.09.2019

Лажги со опашки, вака премиерот Заев ги оцени тврдењата на Антонио Милошоски дека на лидерската средба соопштил дека Катица Јанева ќе излезе од затворот во Шутка за 10 дена. Информациите кои тој ги имал ги добил лично од адвокатот на Јанева, Ирена ...

Притворот на Јанева ги скара Милошоски и Заев

ТВ21 - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев го демантираше пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој вчера рече дека е чудно како Заев знае како ќе се постапува во однос на мерката притвор за Јанева и дека таа за неколку дена ќе биде домашен притвор.

Заев: Остро ги демантирам лагите на Милошоски за притворот на Јанева

ТВ21 - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ кој во емисијата „10 минути“ на ТВ21 рече: „Заев на лидерската средба кажа дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ...

Јанушев: Насилното преземање на предметите од СЈО е криминал

Фокус - 13.09.2019

Постапувањето на јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во врска со ...

Јанушев: Насилното преземање предмети од СЈО ќе креира анархија

Канал5 - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Јанушев: Насилното преземање предмети од СЈО ќе креира анархија

24 Вести - 13.09.2019

„Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева

24 Вести - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев: Не сум рекол дека Јанева за 10 дена ќе оди во домашен притвор, нека му е чест на Милошоски

Фокус - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

(видео) Заев го обвини Милошоски дека кажува лажги со опашки

Телма - 13.09.2019

Премиерот Заев го обвини денеска пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ дека кажува “лажги без опашки”, по неговото обвинување дека Заев на неуспешната лидерска средба тврдел дека Јанева наскоро ќе биде пуштена во домашен притвор.

Милошоски лаже, Не сум кажал дека Јанева ќе биде пуштена во домашен притвор, кажа Заев

Сакам да кажам - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев вели дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски излажал кога изјави дека Заев на лидерската средба во вторникот дека специјалната обвинителка Катица Јанева ќе биде пуштена од притвор за 10 дена.

Заев: Лажги со опашки се инсинуациите од пратеникот Милошоски за пуштањето на Јанева

Канал5 - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев кој присуствуваше на балканскиот претприемачки самит кој се одржува во Скопје. Тој меѓу другото даде изјава и за следните чекори околу Законот за јавното ...

Јанушев: „Постапување на Јавниот обвинител по наредба на притворено лице е преседан и удар врз правниот систем“

ТВ21 - 13.09.2019

„Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Заев: Лажги со опашки се обвинувањата од Милошоски

Канал5 - 13.09.2019

Премиерот Заев контра изјавата на Антонио Милошоски. Демантира дека на лидерската средба премиерот најавил дека затворскиот притвор на специјалната обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде заменет со домашен притвор.

Јанушев: Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон ќе креира анархија

МКД - 13.09.2019

Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба токму на истото лице кое е осомничено дека ги злоупотребувало токму тие предмети за политички притисоци и изнуда на пари ќе креира анархија.

Заев: Не сум кажал дека Јанева ќе оди во домашен притвор

Нова ТВ - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

Сител - 13.09.2019

Откако Милошоски вчера изјави дека на лидерската средба Заев рекол дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена , Заев денеска го обвини дека кажува лажги со опашки. Заев очекува дека е логично Катица Јанева да бара олеснување, но дека тој лично не се ...

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева: „Нека му е на чест"

Press24 - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева

ММС - 13.09.2019

Премиерот, Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот, Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева, вели нека му е на чест што ја лаже јавноста

МКД - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев контра Милошоски за притворот на Јанева

Р.С.Европа - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

(Видео) Јанушев: Насилното преземање на предмети од СЈО е надвор од закон

Макфакс - 13.09.2019

Постапувањето на јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во врска со ...

Милошоски: Во кое својство премиерот контактира со адвокатот на осомничената рекетарка Јанева

+инфо - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева. Сега е уште побитно да одговори на неколку прашања, му одговори преку Фејсбук пратеникот Антонијо Милошоски на ...

ВИДЕО: Заев комуницира со адвокатот на Катица Јанева во екот на случајот „Рекет“

Курир - 13.09.2019

Во екот на случајот „Рекет“ Заев призна дека е на линија со адвокатот на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска, сопруга на Љубомир Д. ...

Заев тврди: Не сум кажал дека Јанева ќе оди во домашен притвор

Нетпрес - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантираше Милошоски: Не сум кажал дека Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор

Слободен Печат - 13.09.2019

Во однос на разговорите за законот за јавното обвинителство, Заев рече дека преговорите продолжуваат со цел да се најде решение кое ќе биде поддржано со двотретинско мнозинство или со консензус.

Заев: Не сум кажал дека Јанева ќе оди во домашен притвор

360 степени - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев ги демантира вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

ЗАЕВ ОТВОРИ НОВИ ДИЛЕМИ: Зошто премиерот комуницира со адвокатот на Јанева?

Нетпрес - 13.09.2019

Наместо да се извлече по изјавата на пратеникот Антонио Милошоски дека на лидерската средба Заев најавил излегување на Катица Јанева од притворот во Шутка за 10 дена, премиерот повеќе се заплетка и навлече нови прашања.

Заев на линија со адвокатката Фрчкоска-Зошто премиерот се интересира за случајот со специјалната обвинителка

Алфа - 13.09.2019

Лаги со опашки биле информациите на пратеникот Антонио Милошоски кој обзнани дека премиерот на лидерската средба јавно кажал дека има сознание оти специјалната обвинителка за десетина дена заминува во куќен притвор, оцени денеска Заев.

Јанушев: Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената ...

Курир - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, ова денеска на прес-конференција го истакна Игор Јанушев од ...

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева

Независен - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев: Нека му е на чест на Милошоски, лажги со опашки е дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

+инфо - 13.09.2019

Лажги без опашки, вака премиерот Зоран Заев го демантираше пратеникот Антонијо Милошоски за обвинувањето дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантира Милошоски: Не сум кажал дека Јанева ќе оди во домашен притвор

А1 On - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Јанушев: Насилното преземање предмети од СЈО ќе креира анархија

Сител - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Милошоски: Кој е консилиере, а кој главниот во Рекет

Press24 - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева. Ова денеска го напиша Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ откако Заев рече дека лажел за притворот на јанева и порача се ...

Милошоски на Фејсбук му одговори на Заев

Курир - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева. Сега е уште побитно да одговори на неколку прашања. Прво, во кое својство премиер на држава, кој не ни обвинител, ни ...

Милошоски: Зошто Заев контактира со адвокатката на Јанева?

Нетпрес - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева. Ова денеска го напиша Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ откако Заев рече дека лажел за притворот на јанева и порача се ...

(ВИДЕО) Јанушев: Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал е невиден преседан

А1 On - 13.09.2019

„Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Јанушев: Преносот на предметите на СЈО по наредба на Јанева е преседан

Р.С.Европа - 13.09.2019

Генералниот секретар на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вели дека постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот ...

Јанушев: Насилното преземање предмети од СЈО ќе создаде анархија

Нетпрес - 13.09.2019

остапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева: „Нека му е на чест”

iPortal - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Нервозна прес конференција на ВМРО ДПМНЕ – Пренесувањето на предметите од СЈО во ОЈО било противзакон

Centar - 13.09.2019

Постапувањето на јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во врска со ...

Заев го обвини Милошоски дека кажува лажги со опашки

Тера - 13.09.2019

Премиерот Заев го обвини денеска пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ дека кажува “лажги без опашки”, по неговото обвинување дека Заев на неуспешната лидерска средба тврдел дека Јанева наскоро ќе биде пуштена во домашен притвор, објаваи Телма телевизија.

Јанушев: Насилното преземање предмети од СЈО ќе креира анархија

4NEWS - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева

24Инфо - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Јанушев: Насилното преземање предмети од СЈО ќе креира анархија

Либертас - 13.09.2019

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Почитувани, Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем.

Насилното преземање на предмети од СЈО е надвор од закон

24Инфо - 13.09.2019

Постапувањето на јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во врска со ...

Заев: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

4NEWS - 13.09.2019

Откако Милошоски вчера изјави дека на лидерската средба Заев рекол дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена , Заев денеска го обвини дека кажува лажги со опашки. Заев очекува дека е логично Катица Јанева да бара олеснување, но дека тој лично не се ...

Заев: Лажги со опашки се изјавите дека Катица Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор

Република - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Милошоски: Заев се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на Јанева

PressingTV - 13.09.2019

По демантирањата од премиерот Зоран Заев за тврдењата на Антонио Милошоски, се огласи пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ. Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева.

Милошоски: Заев призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева

Република - 13.09.2019

Антонијо Милошоски на Фејсбук му одговори на Зоран Заев кој рече дека пратеникот на ВМРО ДПМНЕ не ја говори вистината кога кажал дека премиерот на лидерската средба изјавил оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за десет дека ќе биде ...

Заев го демантира Милошоски: Строго ги деманитрам ваквите лаги

Бриф - 13.09.2019

ремиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Милошоски: Заев призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Јанева

24Инфо - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева. Ова денеска го напиша Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ откако Заев рече дека лажел за притворот на јанева и порача се ...

Јанушев: Насилното преземање на предмети од СЈО ќе креира анархија

Опсервер - 13.09.2019

Почитувани, Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем.

Заев: Не сум кажал дека Јанева ќе оди во домашен притвор

PressingTV - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева: „Нека му е на чест“

CivilMedia - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Милошоски: Добро е што Заев призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева

Пулс24 - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева, му одговори денес на Фејсбук Антонио Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ откако премиерот Зоран Заев рече дека се ...

Јанушев: Незаконското и насилно преземање предмети од СЈО ќе креира анархија

CivilMedia - 13.09.2019

„Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба токму на истото лице кое е осомничено дека ги злоупотребувало токму тие предмети за политички притисоци и изнуда на пари ќе креира анархија“, вели Игор Јанушев, генерален секретар ...

СЕ БАРА ОДГОВОРНОСТ: ВМРО-ДПМНЕ тврди дека СЈО отворало предмети за да уценува

Фактор - 13.09.2019

Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска нагласија дека СЈО потроши многу пари, и според нив, отворале истраги со цел да уценуваат, за што треба да одговараат. Велат дека насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба токму на истото лице кое е ...

ФОКУС НА ДЕНОТ: Предметите од СЈО одат во рацете на Јовески, утре во Собрание следи разрешувањето на Јанева

Фактор - 13.09.2019

Предметите од СЈО се преземени во ЈО. Јавното обвинителство денеска ги презеде предметите од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите.

ЗАЕВ: Милошоски лаже дека сум рекол оти Јанева за 10 дена ќе оди во куќен притвор!

Денешен - 13.09.2019

Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

МИЛОШОСКИ: А во кое својство премиер на држава комуницира со адвокатка на осомничена рекетарка?

Денешен - 13.09.2019

Антонио Милошоски не чекаше многу за да одговори на изјавата на Заев дека пратеникот лаже кога вели дека на лидерската средба, пред крајта, на претседателот на СДСМ му се испуштило па рекол дека за 10 дена Катица Јанева ќе излезе од притвор.

Заев му врати на Милошоски

Centar - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев контактирал со адвокатката на Јанева, Фрчковска, демантира дека ќе биде пуштена во домашен притвор

еМагазин - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Милошоски: И трето, дали оваа блиска координација на адвокатката и премиерот е во улога на “консилиере” на групата за ...

Опсервер - 13.09.2019

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева. Сега е уште побитно да одговори на неколку прашања. Прво, во кое својство премиер на држава, кој не ни обвинител, ни ...

Заев со демант: Лажги со опашки се изјавите на Милошоски дека Катица Јанева ќе оди во куќен притвор

Точка - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев во петокот ги демантираше обвинувањата од претходниот ден од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за десет дена ќе биде пуштена во домашен ...

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева

Опсервер - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Јанушев: Јанева го уценуваше ВМРО да ѝ даде поддршка за криминогеното работење

Република - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, изјави денеска генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

Заев го демантира Милошоски за притворот на Јанева

Локално - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантира Милошоски: Строго ги демантирам ваквите лаги

Либертас - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев го демантира Милошоски: Фрчкоска ме информираше дека Јанева ќе бара олеснителни мерки

MakPress - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Јанушев: Постапувањето по наредби од притворено лице води кон целосна анархија

MakPress - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Заев: Строго ги демантирам лагите со опашки на Антонио Милошоски

365 - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев остро ги демантира обвинувањата на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ – Антонио Милошоски, дека на лидерската средба најавил пуштање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од притвор во Шутка, во домашен притвор.

Милошоски: Во кое својство премиерот контактира со адвокат на осомничена рекетарка

Expres - 13.09.2019

Пратеникот Антонио Милошоски вели дека е добро што премиерот Зоран Заев призна дека бил во контакт со адвокат на притворената Јанева и поставува неколку прашања: „Прво, во кое својство премиер на држава, кој не ни обвинител, ни судија, во екот на ...

Милошоски: Заев призна, сега треба да каже во кое својство му реферирала Фрчкоска!

Магазин - 13.09.2019

Инаку притворот на Катица Јанева треба да и заврши на 22-ри Септември, кога судските органи повторно ќе одлучуваат дали истиот ќе и биде продолжен. Мерката притвор денес освен за првоосомничениот Бојан Јовановски алијас Боки13, според информацијата ...

Јанушев: Насилното преземање на предмети од СЈО , по наредба на лицето кое е осомничено дека ги злоупотребувало токму ...

Скопје1 - 13.09.2019

Постапувањето на Јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем. Насилното преземање на предмети од СЈО надвор од закон, по наредба ...

Јанушев: Насилното преземање на предметите од СЈО ќе создаде анархија

1tv - 13.09.2019

Постапувањето на јавниот обвинител по наредба на лице притворено за тежок криминал и злоупотреба на службената положба е невиден преседан и е дополнителен удар врз правниот систем, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во врска со ...

Силјановска очекувала Катица од притвор да побара притвор за опозицијата

Expres - 13.09.2019

Во сатирична порака професорката Гордана Силјановска го коментира однесувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева и реакцијата на Јавното обвинителство и власта на нејзините барања испратени од Шутка.

Заев го демантира Милошоски: Не сум кажал дека Јанева ќе оди во домашен притвор

Скопје1 - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Заев: Строго ги демантирам лагите на Милошоски за притворот на Јанева

Магазин - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев пред денешниот настан во хотелот „Хилтон“даде изјава за новинарите во која остро ги демантира тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба која траече повеќе од седум часа премиерот рекол ...

Заев: Обвинувањата на Милошоски се лажги со опашки, нека му е на чест

1tv - 13.09.2019

Премиерот Зоран Заев ги демантираше вчерашните обвинувања од пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека на лидерската средба кажал оти специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за 10 дена ќе биде пуштена во домашен притвор.

Милошоски до Заев: Сега кога призна дека си во комуникација со адвокатката на Јанева, ајде да одговориш на следново

365 - 13.09.2019

Демантот на премиерот Зоран Заев за, како што ги нарече, „лагите со опашки“ на Антонио Милошоски – дека најавил излегување на Катица Јанева од притвор во Шутка и замена на мерката со домашен притвор, се чини само му даде дополнителна муниција на ...

Милошоски: Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

24 Вести - 12.09.2019

Отворени за нови разговори, но без најави за повлекување од веќе утврдените ставови за новото Јавно обвинителство во кое треба да биде вметнато Специјалното јавно обвинителство останаа лидерите на двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.

Милошоски: Заев ни најави дека Јанева за 10 дена ќе оди во домашен притвор

Фокус - 12.09.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, изјави дека премиерот Зоран Заев на вчерашната лидерска средба најавил дека Катица Јанева за десетина дена од Шутка ќе се префрли во куќен притвор.

Милошоски: Заев на лидерска рече дека Јанева ќе излезе од притвор за 10 дена

Телма - 12.09.2019

Случајот “Рекет” ги искомплицирал преговорите на работните групи за законот за ЈО. Антонио Милошоски открива дека на лидерската средба премиерот Заев им соопштил дека Катица Јанева за 10 дена ќе излезе од затворот во Шутка и ќе добие куќен притвор.

Јанева за 10 дена излегува од притвор? Милошоски: 2 пратеници и 2 судии се длабоко инволвирани во „Рекет“

ТВ21 - 12.09.2019

Специјалната обвинителка Катица Јанева која е третоосомничена во случајот „Рекет“ за 10 дена мерката притвор ќе и биде замени со поблага мерка куќен притвор, вака премиерот Заев ги брифирал присутните на лидерската средба пред два дена во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Јанева

Канал5 - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев.

Милошоски смета дека работните групи треба да продолжат со работата на законскиот текст

Телма - 12.09.2019

Најдобро во овој момент е работните групи да продолжат да работат на законскиот текст, вели Антонио Милошоски, кој е учествува во работните групи за подготовка на законот за јавно обвинителство со кој се одредува и судбината на СЈО.

Милошоски: Заев на лидерската кажа дека Катица Јанева за 10 дена излегува од притвор

ТВ21 - 12.09.2019

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во изјава вели дека Зоран Заев на лидерската средба рекол дека Катица Јанева за 10 дена ќе излезе од притвор. Тој посочи дека власта првично се согласила опозицијата да го предложи шефот на ...

Милошоски: На лидерската Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

Нетпрес - 12.09.2019

“Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени” – праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

Милошоски: На лидерската Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

Press24 - 12.09.2019

„Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени" - праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

Милошоски: На лидерската Заев најави дека Јанева излегува од Шутка за десетина дена

+инфо - 12.09.2019

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени? – праша пратеникот Антонио Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба, пренесува ...

Милошоски: На лидерската средба Заев најави дека Јанева излегува од Шутка за десетина дена

Курир - 12.09.2019

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени? – праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

Милошоски: Заев ни најави дека Јанева за 10 дена ќе оди во домашен притвор

Курир - 12.09.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, изјави дека премиерот Зоран Заев на вчерашната лидерска средба најавил дека Катица Јанева за десетина дена од Шутка ќе се префрли во куќен притвор.

ВМРО-ДПМНЕ: Со Заев на власт ефективна правна разрешница не е можна, затоа што тој е заштитник на криминалот и промотор ...

Курир - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Милошоски: На лидерската Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

Сител - 12.09.2019

"Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени" - праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

ВМРО-ДПМНЕ: Јасно е дека Јанева беше и остана црвената линија на Заев

Нетпрес - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Јанева

А1 On - 12.09.2019

„СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е заштитник на криминалот и промотор на рекетот

МКД - 12.09.2019

Катица Јанева е бела мечка за Зоран Заев и таа не можела да прави рекет во период од цела година без знаење на врвот на власта. Премногу е очигледно од каде стигнувале командите кон Јанева, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Јанева

ММС - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев.

Милошоски: Заев најави дека за десетина дена Јанева ќе биде во куќен притвор

PressingTV - 12.09.2019

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени“ – праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева

24Инфо - 12.09.2019

Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев. Станува се поочигледна нивната поврзаност во изнудата на пари и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева

Опсервер - 12.09.2019

Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев. Станува се поочигледна нивната поврзаност во изнудата на пари и ...

Милошоски: На лидерската Заев најави дека Јанева излегува од Шутка за десетина дена

Вечер Прес - 12.09.2019

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени? – праша пратеникот Антонио Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба, пренесува ...

Милошоски: На лидерската Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

Точка - 12.09.2019

“Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени” – праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

Милошоски: На лидерската средба Заев најави дека Јанева излегува од Шутка за десетина дена

Пулс24 - 12.09.2019

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени? – праша Антонио Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба, пренесува ТВ “Сител“.

Милошоски: Заев на лидерската кажа дека Катица Јанева за 10 дена излегува од притвор

4NEWS - 12.09.2019

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски во изјава вели дека Зоран Заев на лидерската средба рекол дека Катица Јанева за 10 дена ќе излезе од притвор. Тој посочи дека власта првично се согласила опозицијата да го предложи шефот на ...

Милошоски: Заев ни најави дека Јанева за 10 дена ќе оди во домашен притвор

Република - 12.09.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, изјави дека премиерот Зоран Заев на вчерашната лидерска средба најавил дека Катица Јанева за десетина дена од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. , праша Милошоски.

ВМРО-ДПМНЕ: Катица Јанева е бела мечка на Заев

Денешен - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева, а пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор, реагира денеска ВМРО-ДПМНЕ, во врска со вчерашното гласање во ...

Јанушев: Кога можеше Заев да рече „Рекет“ води до Мицкоски, ништо чудно да нè викнат на испрашување

Република - 12.09.2019

Доколку навистина сметаат дека станува збор за кривично дело нека дојдат тука, знаат каде живееме, нека не уапсат, порача деенеска генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, одговарајќи на новинарското прашање како ги коментира обвинувањата од ...

Милошоски обвинува дека Заев ја штити Јанева и дека таа ќе замине во куќен притвор

Фактор - 12.09.2019

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски вели дека премиерот Зоран Заев најавил дека за десетина дена специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор.

Милошоски: На лидерската Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

4NEWS - 12.09.2019

“Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени” – праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

Катица Јанева е бела мечка за Зоран Заев

Република - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување, иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Јанева

MTM - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев.

Милошоски: На лидерската Заев рече дека Јанева излегува од Шутка за 10 дена

Република - 12.09.2019

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени” – праша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева

1tv - 12.09.2019

Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев. Станува се поочигледна нивната поврзаност во изнудата на пари и ...

Милошоски: Заев на лидерската рече дека Јанева за 10 дена ќе биде префрлена во куќен притвор

MakPress - 12.09.2019

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и учесник на последната лидерска средба која заврши без договор во Собранието на Македонија, денеска истакна дека на средбата Премиерот Заев рекол дека Катица Јанева за десетина дена од притвор во Шутка ќе се ...

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева

Скопје1 - 12.09.2019

Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев. Станува се поочигледна нивната поврзаност во изнудата на пари и ...

Обвинителката Русковска ќе мора да ја повика на распит “Свиркачката” Русковска за Рекет

Expres - 12.09.2019

По најавата од ОЈО дека лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ќе биде повикано лице затоа што не смее да поседува материјали од истрагата за Рекет, се поставува прашање дали истиот принцип ќе важи и за други луѓе кои не само што поседуваат туку ...

ВМРО-ДПМНЕ: Јасно како ден е дека Катица Јанева е црвената линија на Зоран Заев

MakPress - 12.09.2019

СДСМ застана во одбрана на криминалот на Катица Јанева. Пратениците под контрола на Зоран Заев одбија да дискутираат за нејзино разрешување иако таа скоро цел месец е во притвор. Тоа е јасен доказ дека Јанева е под команда на Зоран Заев.

Милошоски: Заев знае кога Јанева ќе излезе од Шутка!?

Expres - 12.09.2019

“Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени”, запраша Милошоски изнесувајќи став за последната лидерска средба, пренесува „Сител“..

Јанушев: Нема да ме изненади ако Заев нареди Мицкоски да биде повикан во ЈО

MakPress - 12.09.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања во однос на информациите кои беа пласирани во медиумите во текот на вчерашниот ден дека ЈО ќе го повика Мицкоски во врска со исказите и ...

Заев инсистирал да се озакони рекетот: Помошниците на Јанева, според закон, треба да се вратат каде што биле, премиерот ...

Курир - 11.09.2019

Актуелниот закон наложува помошниците на Катица Јанева да си се вратат во матичните обвинителства, онаму каде работеле пред формирање на СЈО. Исто така, законот овозможува Јовески, доколку цени дека никој друг нема капацитет, ним да им ги делегира ...

Јанушев: Ако Заев верува во анкетите, нека распише избори

Фокус - 10.09.2019

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, вели дека на денешната лидерска средба ќе се отвори и прашањето за предвремени парламентарни избори. „Заев во едно пишано интервју вели дека води над 3 проценти, во ред, нека верува во лажни анкети ...

Јанушев: Власта ја интересираат само механизмите за политички притисок

Нетпрес - 10.09.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во својата објава на Фејсбук вели дека Македонија не смее да си дозволи повторување на уште една Катица Јанева. -Операцијата на власта за спасување на сопствениот криминал ќе удри во ѕид, порано или ...

Јанушев: Власта не ја интересира СЈО, туку механизмите за политички притисок

Алфа - 10.09.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во својата објава на Фејсбук вели дека Македонија не смее да си дозволи повторување на уште една Катица Јанева. -Операцијата на власта за спасување на сопствениот криминал ќе удри во ѕид, порано или ...

Јанушев: Власта не ја интересира СЈО, туку механизмите за политички притисок

Курир - 10.09.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во својата објава на Фејсбук вели дека Македонија не смее да си дозволи повторување на уште една Катица Јанева. -Операцијата на власта за спасување на сопствениот криминал ќе удри во ѕид, порано или ...

Јанушев: Македонија не смее да си дозволи повторување на уште една Катица Јанева

PressingTV - 10.09.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во својата објава на Фејсбук вели дека Македонија не смее да си дозволи повторување на уште една Катица Јанева. Операцијата на власта за спасување на сопствениот криминал ќе удри во ѕид, порано или ...

Јанушев: Македонија не смее да си дозволи уште една Катица Јанева

Република - 10.09.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во својата објава на Фејсбук вели дека Македонија не смее да си дозволи повторување на уште една Катица Јанева. , пишува Јанушев. Генералниот секретар посочува и дека вечер ќе се отвори и прашањето за ...