TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Софи Трудо - жената која успеа да го освои најзгодниот премиер

Fashionel - 25.10.2019

Џастин Трудо повторно е актуелен во медиумите, овој пат поради победата на изборите. Негова најголема поддршка и овој пат беше сопругата Софи, која за разлика од него, но и од други дами на нејзината позиција, не сака да биде во центарот на ...

Трудо освои нов мандат

Канал5 - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џатсин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо освои втор мандат, но го изгуби мнозинството

Фокус - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Либералите на Трудо победија на изборите во Канада

Алсат-М - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо по се изгледа ќе остане на функцијата, покажуваат првичните резултати од општите избори. Медиумите јавуваат дека либералите на Трудо ќе формираат малцинска влада, со оглед на тоа што водат во 145 од 338-те изборни ...

Трудо победи на изборите во Канада, но го загуби мнозинството

Сакам да кажам - 22.10.2019

Либералната партија на Џастин Трудо ја задржи власта, но тесната победа на вчерашните избори во Канада значи дека ќе биде принуден да предводи малцинска влада како премиер. Неговата партија ќе има најмногу места во парламентот, но неговиот втор ...

Трудо со тесна победа освои нов мандат

Телма - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

24 Вести - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Курир - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

А1 On - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

А1 On - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Скандалите не успеаја да го соборат, Трудо освои нов мандат

+инфо - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите, избраa напредок

+инфо - 22.10.2019

Тој изминатиот мандат водеше либерална политика, ги прифати имигрантите кога САД и другите земји ги затвораа вратите, се залага за заштита на животната средина и за зачувување на планетата и го легализира канабисот.

Трудо со тесна победа освои нов мандат

Алфа - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Макфакс - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Press24 - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Нетпрес - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Нова ТВ - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

На изборите во Канада победа на либералите на премиерот Трудо

Р.С.Европа - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо по се изгледа ќе остане на функцијата, покажуваат првичните резултати од општите избори. Медиумите јавууваат дека либералите на Трудо ќе формираат малцинска влада, со оглед на тоа што водат во 145 од 338-те изборни ...

Џастин Трудо најверојатно останува на власт во Канада

ММС - 22.10.2019

Џастин Трудо, актуелниот канадски премиер, најверојатно ќе остане на таа позиција, одноно ќе добие втор мандат. Како што објавуваат канадските медиуми, либералите се на добар пат да однесат победа на вчерашните парламентарни избори, но најверојатно ...

Трудо освои втор мандат, но го загуби мнозинството

МКД - 22.10.2019

Премиерот Џастин Трудо во понеделникот освои втор мандат на националните избори во Канада, иако го изгуби мнозинството даде неочекувано силни резултати, и покрај тоа што беше ослабнат со низата скандали што го оцрнија неговиот имиџ како либерална ...

Канадскиот премиер Џастин Трудо освои втор мандат

Макфакс - 22.10.2019

Канадскиот премиер, Џастин Трудо, и Либералната партија победија на парламентарните избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Според Изборната комисија врз основа на 18 отсто преброени гласови, либералите ...

Џастин Трудо: По него лудуваат жените низ цел свет, а тој ѝ е верен само на една

Слободен Печат - 22.10.2019

Канадскиот премиер е во брак со Софи Трудо од 2005 година, а годините што ги поминаа заедно не ја намалија нивната љубов. Некогашната водителка на канадската телевизија E talk, Софи Грегоар Трудо, денес е првата дама на Канада.

Трудо ја задржа власта во Канада, но го загуби мнозинството

Нетпрес - 22.10.2019

Либералната партија на Џастин Трудо ја задржа власта, но тесната изборна победа значи дека канадскиот премиер ќе мора да состави малцинска влада, и најверојатно дополнително ќе скршне в лево.

Трудо победи на изборите во Канада, но нема мнозинство

Глас на Америка - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо прогласи победа по освојувањето на втор мандат на општите избори во државата, откако неговата Либерална партија освои доволно места за да остане владејачка партија.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Слободен Печат - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Вечер Прес - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Точка - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат, им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Либертас - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

24Инфо - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Џастин Трудо го доби вториот мандат

Република - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Џастин Трудо победи на изборите во Канада: Во тесната трка успеа да го сочува премиерското место

Точка - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите Либерали победија на изборите во Канада и ќе ја формираат новата влада. Канадските медиуми пренесуваат дека Трудо ја добил тесната трка, но неговата партија не освоила апсолутно мнозинство.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

24Инфо - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Канадскиот премиер Џастин Трудо освои втор мандат

Centar - 22.10.2019

Канадскиот премиер, Џастин Трудо, и Либералната партија победија на парламентарните избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Според Изборната комисија врз основа на 18 отсто преброени гласови, либералите ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Република - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Вечер Прес - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Опсервер - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Опсервер - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

Либертас - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

Н.Македонија - 22.10.2019

Канадскиот премиер, Џастин Трудо, и Либералната партија победија на парламентарните избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Според првичните резултати, либералите имаат 157 пратенички места – 13 помалку од 170 ...

Канадскиот премиер Трудо освои втор мандат

MakPress - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите либерали победија на вчерашните парламентарни избори и ќе ја формираат следната малцинска влада, објавија канадските медиуми. Најголемите телевизии на француски и на англиски јазик објавија дека Либералната ...

Трудо: Канаѓаните ги отфрлија поделбите

MakPress - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој освои втор манадат им порача на Канаѓаните дека ги отфрлиле поделбите и избрале програма за напредок. Трудо на вчерашните парламентарни избори, според првичните процени, го победи конзервативниот ривал Ендру Шир.

Џастин Трудо победи на изборите во Канада, но го загуби мнозинството

Скопје1 - 22.10.2019

Канадскиот премиер Џастин Трудо и неговите Либерали победија на изборите во Канада и ќе ја формираат новата влада. Канадските медиуми пренесуваат дека Трудо ја добил тесната трка, но неговата партија не освоила апсолутно мнозинство.

Парламентарни избори во Канада

24 Вести - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Парламентарни избори во Канада

Телма - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

СЕПАРАТИСТИЧКО ДВИЖЕЊЕ И ВО КАНАДА? Фаворитите за премиер против идејата за независност на Квебек

Слободен Печат - 21.10.2019

Бланшет во оваа предизборна кампања бележи сѐ поголема популарност, главно поради уверливите настапи на дебатите и неговите ветувања дека, доколку биде избран, ќе ги застапува интересите на Квебек.

Кандидат на канадските избори побара отцепување на Квебек

МКД - 21.10.2019

Двајцата фаворити на канадските парламентарни избори жестоко го критикуваа противкандидатот од покраината Квебек Ив Франсоа Бланшет поради враќањето на темата за сувереност на тој дел на Канада.

Парламентарни избори во Канада – ќе остане ли Трудо на власт по два големи скандала?

Макфакс - 21.10.2019

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе остане на власт по два големи скандала.

Во Канада започнаа неизвесните избори

Нетпрес - 21.10.2019

Канаѓаните во понеделникот започнаа да гласаат на парламентраните избори на кои ја бираат новата влада и решаваат дали ќе му дадат втор мандат на премиерот Џастин Трудо или ќе се одлучат за малдиот конзервативец Ендрју Џејмс Шир.

Канаѓаните бираат нов состав на Парламентот, Трудо се бори за втор мандат

Сител - 21.10.2019

Канаѓаните бираат нов состав на Парламентот. Пет партии учестувуваат на денешни избори во Канада, а премиерот Џастин Трудо се бори за втор мандат. 47 годишниот Трудо стекна меѓународна слава кога стана вториот најмлад премиер на Канада во 2015 ...

Парламентарни избори во Канада

А1 On - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Парламентарни избори во Канада

Сител - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Парламентарни избори во Канада

Курир - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Неизвесни парламентарни избори во Канада

Слободен Печат - 21.10.2019

Според анкетата на „Нанос рисрч" за конзервативците се изјасниле 33 проценти од испитаниците, додека либералите имаат поддршка од 32 отсто. Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43.

Парламентарни избори во Канада, Џастин Трудо се бори за втор мандат

Вечер Прес - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Парламентарни избори во Канада

24Инфо - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка”, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Парламентарни избори во Канада

Опсервер - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.

Парламентарни избори во Канада – ќе остане ли Трудо на власт по два големи скандала?

Centar - 21.10.2019

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе остане на власт по два големи скандала.

Парламентарни избори во Канада – ќе остане ли Трудо на власт по два големи скандала?

Точка - 21.10.2019

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе остане на власт по два големи скандала.

Парламентарни избори во Канада, ќе остане ли Трудо на власт?

Република - 21.10.2019

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе остане на власт по два големи скандала.

Избори во Канада : Трудо се бори за политички опстанок

Вечер Прес - 21.10.2019

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе остане на власт по два големи скандала.

Канаѓаните бираат нов состав на Парламентот, Трудо се бори за втор мандат

4NEWS - 21.10.2019

Канаѓаните бираат нов состав на Парламентот. Пет партии учестувуваат на денешни избори во Канада, а премиерот Џастин Трудо се бори за втор мандат. 47 годишниот Трудо стекна меѓународна слава кога стана вториот најмлад премиер на Канада во 2015 ...

Парламентарни избори во Канада – ќе остане ли Трудо на власт по два големи скандала?

Н.Македонија - 21.10.2019

Во Канада денеска се одржуваат парламентарни избори на кои ќе се одлучи дали премиерот Џастин Трудо, кој ја презеде функцијата пред четири години, ќе остане на власт по два големи скандала.

Парламентарни избори во Канада

MakPress - 21.10.2019

Граѓаните на Канада денеска ќе гласаат за новиот состав на Парламентот. Тоа се 43. парламентарни избори на кои двете ривалски партии се во „мртва трка“, а премиерот Џастин Трудо се бори да освои втор мандат.