TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руската Железна леди?

Дневник - 10.09.2010

Додека аналитичарите и медиумите низ светот нагаѓаат дали Владимир Путин или Дмитриј Медведев ќе се кандидираат на изборите за претседател на Русија во 2012 година, лондонскиот весник „Индепендент“ ...

Путин - Медведев - Путин

Дневник - 10.09.2010

Ние, јас и претседателот Медведев, ќе дејствуваме врз основа на ситуацијата во земјата, врз основа на што сме направиле, врз основа на расположението во општеството, истакна премиерот Путин Рускиот ...

Путин повторно претседател на Русија?

Нетпрес - 10.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин јасно ставил до знаење дека не ја исклучува можноста повторно да се кандидира за претседател на изборите во 2012 година.

Путин ќе се кандидира за претседател на Русија

А1 - 07.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да биде повреден Уставот на земјата, ...

Свет - Жена го освојува Кремљ

Време - 07.09.2010

Британскиот весник „Индипендент“ во текстот со наслов: „Запознајте ја руската Маргарет Тачер, хемичарката што ќе го освои Кремљ“, ја најави 61-годишната Валентина Матвиенко, која во моментов е на ...

Се враќа Путин

Идивиди - 07.09.2010

Лондон, 7 септември 2010 (МИА) - Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да ...

„Индепендент“: Владимир Путин планира да се кандидира за претседател на Русија во 2012 година

Алфа - 07.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да биде повреден Уставот на земјата, ...

„Индепендент“: Владимир Путин планира да се кандидира за претседател

Алсат-М - 07.09.2010

- Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да биде повреден Уставот на ...

Жена на чело на Русија?

Н.Македонија - 07.09.2010

Ако Путин во 2012 година не сака да се врати во претседателското столче или да ја поддржи кандидатурата на Медведев, Русија може да ја добие своја Маргарет Тачер или Ангела Меркел.

Путин ќе бара уште еден мандат

Алсат-М - 07.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин денеска најави дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија на изборите во 2012 година.

Владимир Путин планира да се кандидира за претседател на Русија во 2012 година

Сител - 07.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да биде повреден Уставот на земјата, ...

Владимир Путин планира да се кандидира за претседател на Русија во 2012 година

МРТ - 07.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да биде повреден Уставот на земјата, ...

Путин потврди - пак ќе се кандидира за претседател !

Канал5 - 07.09.2010

Рускиот премиер Владимир Путин потврди дека планира да се кандидира за трет мандат како претседател на Русија во 2012 година, инсистирајќи дека на тој начин нема да биде повреден уставот на земјата, ...

Жена претседател на Русија?

А1 - 06.09.2010

Денешниот број на британскиот весник „Индипендент“ ја претставува Валентина Матвијенко која би можела да биде прва жена на чело на Русија.

Жена на чело на Русија?!

Алфа - 06.09.2010

Британскиот весник „Индипендент“ денеска ја претстави жената која би можела да биде првата претседателка на Русија. Тоа е Валентина Матвијенко и во моментов е гувернерка на Санкт Петербург.

Жена - идна претседателка на Русија?

Вечер Прес - 06.09.2010

Станува збор за Валентина Матвијенко, гувернерка на Санкт Петербург, чиј политичкиот талент го воочил и поддржал токму Владимир Путин Британскиот весник "Индипендент" вчера ја претстави новата ...

Индипендент: Жена на чело на Русија?

Нетпрес - 06.09.2010

Британскиот весник “Индипендент“ ја претстави личноста која би можела да биде –првата жена претседател на Русија. Името и е Валентина Матвијенко и моментално е гувернерка на Санкт Петерсбург.

Валентина Матвијенко - првата жена претседател на Русија?

Inpress - 06.09.2010

Москва, 6. септември 2010 (ИНПРЕС) Валентина Матвијенко, гувернерка на Санкт Петербург, би можела да биде новиот претседател на Русија и прва жена на таа функција, пишува „Индепендент“.