TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Ерата на расипничко трошење на парите на граѓаните заврши

Канал5 - 24.09.2017

Во се поочигледен страв од извесниот пораз на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести, реагираат од СДСМ. Министерството за транспорт и врски целосно ги демантира лагите што ВМРО-ДПМНЕ денеска ги изнесе.

Ерата на скапи вечери замина со ВМРО-ДПМНЕ, тврдат од власта

Макфакс - 24.09.2017

Во се поочигледен страв од извесниот пораз на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести, тврдат по СДСМ по десетина соопштенија од ВМРО-ДПМНЕ. „Министертвото за транспорт и врски целосно ги демантира лагите што ...

СДСМ: Ерата на расипничко трошење народни пари заврши со заминувањето на Груевски во опозиција

Слободен Печат - 24.09.2017

„Во се поочигледен страв од извесниот пораз на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести. Министертвото за транспорт и врски целосно ги демантира лагите што ВМРО-ДПМНЕ денеска ги изнесе.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од економските успеси на Владата, затоа секојдневно шири лажни вести за Анѓушев

Стандард - 24.09.2017

„Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од економските успеси на Владата па секојдневно шири лажни вести. Смешни се прес конференциите на ВМРО – ДПМНЕ кои се однесуваат на вицепремиерот Кочо Анѓушев.

СДСМ: Анѓушев пријави буквално се што поседува

Макфакс - 24.09.2017

Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од економските успеси на Владата па секојдневно шири лажни вести. Смешни се прес конференциите на ВМРО – ДПМНЕ кои се однесуваат на вицепремиерот Кочо Анѓушев.

СДСМ: Анѓушев има пријавено се

+инфо - 24.09.2017

Смешни се прес конференциите на ВМРО – ДПМНЕ кои се однесуваат на вицепремиерот Кочо Анѓушев, велат од СДСМ. Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од економските успеси на Владата па секојдневно шири лажни вести, реагира СДСМ на прес конференцијата ...

Вистината е поголема и од светлината, но кој може и сака да ја види

А1 On - 24.09.2017

Појавата на ВМРО-ДПМНЕ во Македонија значеше пад на режимот во Југославија, продолжување на патот на нашите претци, на македонските дејци кои се стремеле кон крајната цел – независна, самостојна и суверена Република Македонија.

Христијан Мицкоски ќе ја предводи листата на советници за град Скопје на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 24.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи објави дека ќе ја предводи советничката листа за Град Скопје на коалицијата која ја предводи партијата. -Почитувани скопјани, огромна чест и задоволство ми претставува, од ...

Кампањата за претстојните локални избори ВМРО-ДПМНЕ традиционално ја започнува од Охрид

OhridNews - 24.09.2017

Со слоганот „Новата ера почнува“, утревечер, од Охрид, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, со голем народен митинг ја започнува кампањата за претстојните локални избори. Народниот собир ќе започне во 19 часот на градскиот плоштад, а предвидено е да се обратат ...

СДСМ: Ерата на расипничко трошење на парите на граѓаните заврши кога ВМРО-ДПМНЕ заминаа во опозиција

А1 On - 24.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ. „Во се поочигледен страв од извесниот пораз на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ кампањата ја започнува традиционално од Охрид

+инфо - 24.09.2017

На еден ден пред почетокот на кампањата денеска во општина Охрид, кандидатот за градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ и коалицијата На самиот почеток од кампањата за локалните избори на 15 октовмри, првиот митинг во Охрид, традиционално, ќе го ...

СДСМ: Анѓушев има пријавено буквално се

А1 On - 24.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на на прес-конференцијата на Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од економските успеси на Владата па секојдневно шири лажни вести.

ФОТО: Мицкоски на состанок на ОИШ на ВМРО-ДПМНЕ Куманово, голема поддршка за Зоран Ѓорѓиевски

Курир - 24.09.2017

Општинскиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ Куманово вечерва одржа состанок на кој присуствуваше генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски. Претходно, во текот на денот, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на овој град, докторот Зоран ...

СДСМ: Заврши ерата на градоначалникот Захариев

Точка - 24.09.2017

СДСМ тврди дека е се' поочигледен стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори. „Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е новиот градоначалник на Штип кој ќе спроведе темелни и квалитетни реформи во ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе гради автопати ако се врати на власт

Точка - 24.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ излезе со листа на цели што ги нарече визија за Македонија за наредните години, при што спомена дека дури 70 осто од загадувањето во Македонија се должи на греење со дрва, нафта и други штетни енергенси, иако додека беше на власт тврдеше ...

СДСМ: Ерата на расипничко трошење на парите на граѓаните заврши кога ВМРО-ДПМНЕ заминаа во опозиција

Либертас - 24.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ. „Во се поочигледен страв од извесниот пораз на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести.

СДСМ гарантира фер и регуларни избори

Точка - 24.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори, реагираат од СДСМ на бројните обвинувања од опозицијата. „Министерството за внатрешни работи целосно ги демантираше лажните ...

СДСМ: Анѓушев има пријавено буквално се

Либертас - 24.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на на прес-конференцијата на Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ е уплашена од економските успеси на Владата па секојдневно шири лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ повторно лаже, ерата на расипничко трошење народни пари заврши со заминувањето на Груевски во опозиција

Локално - 24.09.2017

Во се поочигледен страв од извесниот пораз на локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ продолжува секојдневно да шири лажни вести, порачуваат од СДСМ. Министертвото за транспорт и врски целосно ги демантира лагите што ВМРО-ДПМНЕ денеска ги изнесе.

Ние сме подготвени, нема да дозволиме со валкани игри СДСМ да ни ја украде победата на 15 октомври

Република - 24.09.2017

Денеска е потпишан Кодексот за фер и демократски избори, но според она како се однесува владејачката гарнитура во изминатиот период, Груевски не може да биде сигурен дека ќе одат на фер избори.

Христијан Мицкоски ќе ја предводи листата на советници за град Скопје на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Република - 24.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи објави дека ќе ја предводи советничката листа за Град Скопје на коалицијата која ја предводи партијата. -Почитувани скопјани, огромна чест и задоволство ми претставува, од ...

Каде ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи првиот митинг?

Фактор - 24.09.2017

Првиот митинг ВМРО-ДПМНЕ ќе го одржи во Охрид. Митингот ќе се одржи утре на Градскиот плоштад во Охрид, со почеток во 19 часот. „Големиот народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе се одржи под слоганот „Новата ера почнува“.

Кампањата за претстојните локални избори ВМРО-ДПМНЕ традиционално ја започнува од Охрид

Локално - 24.09.2017

Со слоганот „Новата ера почнува“, утревечер, од Охрид, ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, со голем народен митинг ја започнува кампањата за претстојните локални избори. Народниот собир ќе започне во 19 часот на градскиот плоштад, а предвидено е да се обратат ...

Граѓани сведочат за инцидентот со полицијата

Канал5 - 23.09.2017

За настанот што го посочија од ВМРО ДПМНЕ, сведочат и граѓани, кои тврдат дека биле застанати од полиција и заплашувани. Еден од нив вели дека веднаш по Конвенцијата на ВМРО ДПМНЕ во Скопје биле заплашувани од неколкумина полицајци .

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, ерата на злоупотреба на полицијата заврши со заминувањето на Груевски во опозиција

Канал5 - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори, реагираат од СДСМ. Министерството за внатрешни работи целосно ги демантираше лажните вести што ги пласира ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Заврши ерата на Захариев, Штип добива нова одговорна и услужна локална власт

Канал5 - 23.09.2017

Се поочигледен е стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори, реагираат од СДСМ. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е новиот градоначалник на Штип кој ќе спроведе темелни и квалитетни реформи во ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат стравот од изборен пораз

Канал5 - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните можат да бидат спокојни, економијата се движи напред, реагираат од СДСМ.

Тргачевски: МВР да го расветли случајот со претресот на Јанчев

Канал5 - 23.09.2017

СДС свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните и неминовниот пораз кој ги очекува на претстојните локални избори на 15-ти октомври ја користи МВР за заплашување на политичките противници, обвини членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ , Александар Тргачевски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека странски инвеститори планираат да заминат од земјата

А1 On - 23.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Соња Гелова -Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести.

ВМРО-ДПМНЕ ќе гради автопати ако се врати на власт

Макфакс - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ излезе со листа на цели што ги нарече визија за Македонија за наредните години, при што спомена дека дури 70 осто од загадувањето во Македонија се должи на греење со дрва, нафта и други штетни енергенси, иако додека беше на власт тврдеше ...

СДСМ: Ерата на злоупотреба на полицијата заврши

+инфо - 23.09.2017

Таквата криминална ера на злоупотреби на институциите заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски во опозиција. ВМРО-ДПМНЕ лаже, ерата на злоупотреба на полицијата заврши со заминувањето на Никола Груевски во опозиција, реагира СДСМ на ...

СДСМ: По изборите Штип ќе добие локална власт што ќе работи во интерес на граѓаните

А1 On - 23.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Марија Козјеклиска од ВМРО-ДПМНЕ. „Се поочигледен е стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори. Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е ...

СДСМ гарантира фер и регуларни избори

Макфакс - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори, реагираат од СДСМ на бројните обвинувања од опозицијата. „Министерството за внатрешни работи целосно ги демантираше лажните ...

СДСМ: Заврши ерата на крадоначалникот Захариев

Макфакс - 23.09.2017

СДСМ тврди дека е се поочигледен стравот на ВМРО-ДПМНЕ од поразот на локалните избори. „Токму затоа ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот дека Благој Бочварски е новиот градоначалник на Штип кој ќе спроведе темелни и квалитетни реформи во ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат стравот од изборен пораз

Слободен Печат - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните можат да бидат спокојни, економијата се движи напред.

Мицкоски: Ќе ги посетиме сите домови и плоштади и ќе им кажеме на граѓаните дека имаме јасна визија во „Новата ера“

Сител - 23.09.2017

Да се биде дел од најголемата и најсилната политичка сила која секогаш е на страната на граѓаните подразбира дека си на страната на татковината. Чест и одговорност е да се работи за подобра иднина и да се биде дел од една идеја која длабоко во ...

Тргачевски: СДС свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните го користи МВР за заплашување на политичките противници

Курир - 23.09.2017

СДС свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните и неминовниот пораз кој ги очекува на претстојните локални избори на 15-ти октомври ја користи МВР за заплашување на политичките противници. Вчера беше извршена класична злoупотреба на полицијата и ...

Тргачевски: Полицијата му вперила пиштол во главата на кандидатот за градоначалник на Кавадарци

Макфакс - 23.09.2017

Александар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека СДСМ свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните и за неминовниот пораз на локалните избори ја користеле полицијата за заплашување на политичките противници.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести обидувајќи се да се спаси од изборен пораз

А1 On - 23.09.2017

СДСМ испрати писмено соопштение реакција на денешната прес-конференција на Алексаднар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори.

Тргачевски: МВР да го расвети случајот со претресот на Јанчев

Сител - 23.09.2017

- СДС свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните и неминовниот пораз кој ги очекува на претстојните локални избори на 15-ти октомври ја користи МВР за заплашување на политичките противници.

Тргачевски: Полицијата изврши насилен претрес со вперени пиштоли на Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на ...

А1 On - 23.09.2017

Александар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека СДСМ свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните и за неминовниот пораз на локалните избори ја користеле полицијата за заплашување на политичките противници.

Полицијата му вперила пиштол во главата на кандидатот за градоначалник на Кавадарци, вели Тргачевски

Sky - 23.09.2017

Александар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција изјави дека СДСМ свесни за лошиот рејтинг помеѓу граѓаните и за неминовниот пораз на локалните избори ја користеле полицијата за заплашување на политичките противници.

(ВИДЕО) Тргачевски: Заев и Спасовски ја користат МВР за заплашување на политичките противници

Либертас - 23.09.2017

Интегрален текст од прес конференција на Александар Тргачевски, член на ИК на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, ерата на злоупотреба на полицијата заврши со заминувањето на Груевски во опозиција

Либертас - 23.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Алексаднар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ ја киднапира државата: Полицијата на Заев и Спасовски изврши вооружен претрес на кандидатот за градоначалник на ...

Република - 23.09.2017

МВР почна да ги спроведува првите партиски наредби во пресрет на локалните избори. Како што обелодени ВМРО-ДПМНЕ пред неколку дена, СДСМ ќе се обиде да ги добие овие исклучително важни избори со користење државни редурси и услуги од подземјето.

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат стравот од изборен пораз, граѓаните може да бидат спокојни, ...

Либертас - 23.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните можат да бидат спокојни, економијата се движи напред“, стои во реакцијата на СДСМ на ...

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

Канал5 - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на Павлинче Честојнова од ВМРО ДПМНЕ. Лага е дека просечната плата се намалува.

Мицкоски: Ќе им кажеме на граѓаните дека имаме јасна визија во „Новата Ера“

Канал5 - 22.09.2017

Да се биде дел од најголемата и најсилната политичка сила која секогаш е на страната на граѓаните подразбира дека си на страната на татковината, рече генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ на вечерашната конвенција на партијата ,,Нова ера”.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

Слободен Печат - 22.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува. Споредбата на просечната плата се прави на годишно ниво, а не на месечно ниво како што прави ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже и манипулира

Макфакс - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува.Споредбата на просечната плата се прави на годишно ниво, а не на месечно ниво како што прави ВМРО-ДПМНЕ.Вистината е дека просечната нето ...

Александар Донев, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица: Единствени во идејата за иднината на градот – да ...

Курир - 22.09.2017

Струмичани се загрижени кога слушат дека СДСМ ќе ја направи Македонија европска, како што Струмицаја правеа европски град, вели носителот на Советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Струмица, Александар Донев во интервју за КУРИР.

СДСМ: Просечната плата во јуни и јули е зголемена за 2 отсто во однос на истиот период минатата година

А1 On - 22.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Павлинче Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува.

СДСМ ја киднапира државата: Уплашени од пораз прават злоупотреба на полицијата, ставен пиштол на глава па пуштен ...

Курир - 22.09.2017

Лудилото кое започна да го спроведува СДСМ до доаѓањето на власт не запира. Партизацијата на институциите продолжува наголемо да се спроведува. Поради страв од пораз на престојните локални избори, паниката кај СДСМ и Зоран Заев кулминира со ...

Мицкоски: Ќе ги посетиме сите домови и плоштади и ќе им кажеме на граѓаните дека имаме јасна визија во „Новата Ера“

Курир - 22.09.2017

Да се биде дел од најголемата и најсилната политичка сила која секогаш е на страната на граѓаните подразбира дека си на страната на татковината. Чест и одговорност е да се работи за подобра иднина и да се биде дел од една идеја која длабоко во ...

Попоски: Ќе се посветиме на тоа што ВМРО-ДПМНЕ најдобро го прави, проекти од инфраструктурата и економски развој

Курир - 22.09.2017

Претстојните избори се можност да се вратиме на она што е најзначајно за граѓаните, изјави за ТВ Нова пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски на презентацијата на изборната програма на партијата.

Груевски: Реформиран систем е визијата на ВМРО-ДПМНЕ за подобро здравство

Курир - 22.09.2017

Визијата на ВМРО-ДПМНЕ за здравството е подобро, квалитетно, регулирано, функционално и делотворно здравство. -Потребен е реформиран систем кој во центарот на вниманието ќе го стави пациентот, и истовремено ќе ја исктакне значајноста на докторот ...

СДСМ вечерва “распали” по опозициската ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Sky - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува.Споредбата на просечната плата се прави на годишно ниво, а не на месечно ниво како што прави ВМРО-ДПМНЕ.Вистината е дека просечната нето ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

Либертас - 22.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Павлинче Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ.

Реформиран систем е визијата на ВМРО-ДПМНЕ за подобро здравство

Република - 22.09.2017

Визијата на ВМРО-ДПМНЕ за здравството е подобро, квалитетно, регулирано, функционално и делотворно здравство. -Потребен е реформиран систем кој во центарот на вниманието ќе го стави пациентот, и истовремено ќе ја исктакне значајноста на докторот ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже и манипулира

Точка - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува.Споредбата на просечната плата се прави на годишно ниво, а не на месечно ниво како што прави ВМРО-ДПМНЕ.Вистината е дека просечната нето ...

Стравот на СДСМ кулминира, полицијата на Заев му вперила пиштол на глава на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ!

Република - 22.09.2017

Поради страв од пораз на престојните локални избори, паниката кај СДСМ и Зоран Заев кулминира со скандалозни и нечовечки постапки, користејќи ја партиската полиција за закани и бруталност.

Движење за реформи во ВМРО-ДПМНЕ: Членовите сами да одлучат за кого ќе гласаат

24 Вести - 21.09.2017

На членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои не се задоволни од политиките на лидерот, Никола Груевски оставаме сами да одлучат како ќе гласаат на овие локални избори, истакнаа лидерите на движењето за реформи во ВМРО-ДПМНЕ на трибината која синоќа ја одржаа пред ...

За СДСМ критиките на опозицијата се „лажни вести и бесмислени математики “

Макфакс - 21.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што конечно парите се враќаат назад кај граѓаните, а не одат во џебот на Никола Груевски“, реагираат од СДСМ на бројните соопштенија од опозициската ВМРО-ДПМНЕ со кои ги обвинуваат за прекумерно задолжување и ...

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата предводена од СДСМ обезбедува повеќе пари за граѓаните

Слободен Печат - 21.09.2017

„Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што конечно парите се враќаат назад кај граѓаните, а не одат во џебот на Никола Груевски. Лажните вести и бројки на ВМРО-ДПМНЕ нема да го променат фактот дека за разлика од неконтролираното, тајно и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири зашто Владата обезбедува повеќе пари за граѓаните

+инфо - 21.09.2017

Од партијата велат дека залудни се сите обиди на ВМРО-ДПМНЕ да ги сокријат штетите од нивното 11 годишно расипничко владеење. ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата предводена од СДСМ обезбедува повеќе пари за граѓаните, велат од ...

Промоција на кандидатите во петок, дали ВМРО-ДПМНЕ почнува предвремена кампања

А1 On - 21.09.2017

Членството на ВМРО-ДПМНЕ прима пораки со повик за учество на промоцијата на кандидатите за градоначалници утре, во петок во салата „Борис Трајковски“. Во пораките кои се испратени со членството на ВМРО-ДПМНЕ пишува: „Ве покануваме на ден 22.09.2017 ...

СДСМ: Владата ја намали зачестеноста на задолжувањата, а буџетските пари се користат за повисоки плати и пензии наместо ...

А1 On - 21.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ. „Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што конечно парите се враќаат назад кај граѓаните, а не одат во џебот на Никола Груевски.

За СДСМ критиките на опозицијата се „лажни вести и бесмислени математики “

Точка - 21.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што конечно парите се враќаат назад кај граѓаните, а не одат во џебот на Никола Груевски“, реагираат од СДСМ на бројните соопштенија од опозициската ВМРО-ДПМНЕ со кои ги обвинуваат за прекумерно задолжување и ...

За СДСМ критиките на опозицијата се „лажни вести и бесмислени математики “

Sky - 21.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што конечно парите се враќаат назад кај граѓаните, а не одат во џебот на Никола Груевски“, реагираат од СДСМ на бројните соопштенија од опозициската ВМРО-ДПМНЕ со кои ги обвинуваат за прекумерно задолжување и ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што Владата обезбедува повеќе пари за граѓаните

Либертас - 21.09.2017

„Очигледно е дека ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што конечно парите се враќаат назад кај граѓаните, а не одат во џебот на Никола Груевски. Лажните вести и бројки на ВМРО-ДПМНЕ нема да го променат фактот дека за разлика од неконтролираното, тајно и ...

Анкетни пораки до ВМРО-ДПМНЕ и до Никола Груевски...

Н.Македонија - 21.09.2017

Тоа укажува дека ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски, наместо анализа и поука, се подготвуваат за релативизирање на резултатите на локалните избори и на одговорноста во врска со тоа. А анкетите носат пораки за ВМРО-ДПМНЕ и за Никола Груевски Минатата ...

Групата за реформи во ВМРО–ДПМНЕ најави спојување со форумот на слободни патриоти

24 Вести - 20.09.2017

Групата за реформи во ВМРО–ДПМНЕ најави спојување со форумот на слободни патриоти со цел како што велат демократизирање на нивната матична ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со економските лекции што ги држат Кочо Анѓушев и Владата

Фокус - 20.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со економските лекции што ги држат Кочо Анѓушев и Владата предводена од СДСМ за санирањето на штетите предизвикани од криминалното владеење на Никола Груевски и затоа секојдневно измислува нови, надградени и проширени ...

СДСМ: Девизните резерви не се стопени, туку преку државната сметка се исплаќаат доспеаните рати од стари кредити ...

А1 On - 20.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ најбогатата партија во Европа што не плаќа данок, не престанува да шири лажни вести. Девизните резерви, не се стопени како што лаже ВМРО ДПМНЕ, туку ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со спроведувањето на Планот за економски раст кој обезбедува стабилна економска ...

А1 On - 20.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со економските лекции што ги држат Кочо Анѓушев и Владата предводена од СДСМ за санирањето на штетите предизвикани од криминалното ...

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што Анѓушев држи економски лекции за поправање на штетите од криминалите на Груевски

Слободен Печат - 20.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со економските лекции што ги држат Кочо Анѓушев и Владата предводена од СДСМ за санирањето на штетите предизвикани од криминалното владеење на Никола Груевски и затоа секојдневно измислува нови, надградени и ...

Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, Владата предводена од СДСМ ги насочува парите назад кај граѓаните

Слободен Печат - 20.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ најбогатата партија во Европа што не плаќа данок, не престанува да шири лажни вести. Девизните резерви, не се стопени како што лаже ВМРО ДПМНЕ, туку преку единствената државна сметка редовно се исплаќаат доспеаните рати од стари кредити ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири што Анѓушев држи економски лекции за поправање на штетите од криминалите на ...

Либертас - 20.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со економските лекции што ги држат Кочо Анѓушев и Владата предводена од СДСМ за санирањето на штетите предизвикани од криминалното владеење на Никола Груевски и затоа секојдневно измислува нови, надградени и ...

СДСМ: Залудни се лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ, Владата ги насочува парите назад кај граѓаните

Либертас - 20.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ најбогатата партија од Европа која не плаќа данок, не престанува да шири лажни вести“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „Девизните резерви, не се стопени како што лаже ВМРО ДПМНЕ, туку преку ...

Анкета на Институтот „Димитрија Чуповски“

Канал5 - 19.09.2017

Институтот Димитрија Чуповски во периодот од 13 до 16 септември спроведе телефонска анкета, на 1124 испитаници. На прашањето која партија ќе победи на претстојните локални избори , 18 проценти се определиле за СДСМ , а 32,2 проценти за ВМРО-ДПМНЕ .

СДСМ: Нарачаните лажни анкети со измислени рејтинзи нема да ги спасат „вмровците“

Фокус - 19.09.2017

Лажните анкети спроведени од институтите на ВМРО-ДПМНЕ нема и помогнат на опозициската партија да го избегне поразот на претстојните локални избори, реагираат од владејачката партија. – Нарачаната лажна анкета со измислени рејтинзи од таканаречениот ...

Директорот на „Водовод и канализација“ прв се најде на ѕидот на срамот кај реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 19.09.2017

Претседателот на ОК Бутел Дарко Костовски заедно со директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Александар Атанасов се првите кои се најдоа на Ѕидот на срамот, акција која ја отпочна Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Лажните анкети нема да им помогнат на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 19.09.2017

Двете партии со реакции за рејтинзите откако прва реагираше опозицијата по поднесените пријави против градоначалникот на Неготино. Владејачката СДСМ реагира дека ниту една лажна анкета нема да им помогне на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да го избегнат ...

Мирчески: Одлика на Владата на ВМРО-ДПМНЕ беше негувањето на односите со соседите

Курир - 19.09.2017

Боро Мирчески на денешната трибина „Отворено со Комисијата за надворешна политика на ВМРО-ДПМНЕ“ истакна дека одлика на Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ беше континуираното негување на односите со соседите.

Јовановски: Да не беше спорот со името, Македонија можеби досега ќе беше членка на ЕУ

Курир - 19.09.2017

Дејан Јовановски на денешната трибина „Отворено со Комисијата за надворешна политика на ВМРО-ДПМНЕ“ истакна дека Владата на СДСМ откако е на власт сака да наметне мислење оти Република Македонија во времето на ВМРО-ДПМНЕ уназадувала во делот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со црна кампања сака да го оцрни кандидатот за градоначалник на Кавадарци Митко Јанчев

Курир - 19.09.2017

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци денеска истакна дека СДСМ, кампањата ја почнала и ја завршила со манипулации. -Станува збор за земјоделско земјиште за кое има чиста документација и се е платено, во која овие документи го потврдуваат ...

Иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ: „Ѕид на срамот“ за заканувачите кон нашите поддржувачи

Сител - 19.09.2017

Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“, со која на членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата сакаат јавно да ги објават и ...

Демократија на дело: Ѕид на срамот

Слободен Печат - 19.09.2017

Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ со која на членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата сакаат јавно да ги објават и ...

Реформаторите ќе ги стават функционерите насилници на ѕид на срамот

Макфакс - 19.09.2017

Внатрепартиската иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ со која сите функционери кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата, јавно ќе ги објават со цел јавноста да ...

СДСМ: Груевски ги задолжи граѓаните за криминално да се богати

Слободен Печат - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики. На официјалната веб страница на Министерството за финансии транспарентно се објавени сите информации поврзани со денешната ...

СДСМ: Најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести

Стандард - 19.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики. На официјалната веб страница на Министерството за финансии транспарентно се објавени сите информации поврзани со денешната ...

СДСМ: Груевски ги задолжи граѓаните за криминално да се богати

Макфакс - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики, велат од СДСМ во реакција на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ.

Партиите велат ќе се водат од потребите на граѓаните

Р.С.Европа - 19.09.2017

На помалку од една недела до почетокот на изборната кампања за локалните избори, партиите велат дека се при крај со програмите и дека ќе ги адресираат потребите на граѓаните. Инфраструктурата во општините е најголемиот проблем со кој се соочуваат ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ ја започна акцијата „Ѕид на срамот“

+инфо - 19.09.2017

Тие велат дека повод за оваа акција е притисокот и заканите кои ги трпат и се прават врз членовите на инцијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО- Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на ...

Анкета на „Димитрија Чуповски“: Владата на Заев без поддршка, на локалните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 19.09.2017

Институтот Димитрија Чуповски во периодот од 13 до 16 септември спроведе испитување на јавното мислење, телефонска анкета, на 1124 испитаници. Анкетата беше спроведена со цел да се измерат генералните перцепции во пресрет на престојните локални ...

Реформаторите почнаа да ги објавуваат партиските насилници на „Ѕид на срамот“

А1 On - 19.09.2017

Внатрепартиската иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ со која сите функционери кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата, јавно ќе ги објават со цел јавноста да ...

Реформаторите на „Ѕидот на срамот“ ќе ги објавуваат заканите од поддржувачите на Груевски

Стандард - 19.09.2017

Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ преку која сакаат јавно да ги објават членовите на ВМРО-ДПМНЕ кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата и ...

СДСМ: Владата утре ќе врати 57,79 милиони евра долг наследен од претходната влада

А1 On - 19.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики.

СДСМ: Ниту една лажна анкета нема да им помогне на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да го избегнат извесниот пораз на локалните ...

Слободен Печат - 19.09.2017

„Лажните анкети спроведени од институтите на ВМРО-ДПМНЕ нема и помогнат на опозициската партија да го избегне поразот на претстојните локални избори. Нарачаната лажна анкета со измислени рејтинзи од таканаречениот институт „Димитрија Чуповски“ само ...

СДСМ: Лажните анкети нема да ѝ помогнат на ВМРО-ДПМНЕ да го избегне поразот на престојните избори

А1 On - 19.09.2017

„Лажните анкети спроведени од институтите на ВМРО-ДПМНЕ нема и помогнат на опозициската партија да го избегне поразот на претстојните локални избори. Нарачаната лажна анкета со измислени рејтинзи од таканаречениот институт „Димитрија Чуповски“ само ...

СДСМ: Груевски ги задолжи граѓаните за криминално да се богати

Sky - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики, велат од СДСМ во реакција на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ.

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ со поголема поддршка од СДСМ

Вечер Прес - 19.09.2017

Институтот Димитрија Чуповски во периодот од 13 до 16 септември спроведе испитување на јавното мислење, телефонска анкета, на 1124 испитаници. Анкетата беше спроведена со цел да се измерат генералните перцепции во пресрет на престојните локални ...

СДСМ: Груевски ги задолжи граѓаните за криминално да се богати

Точка - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики, велат од СДСМ во реакција на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ.

Соколов: Сплотени заедно ќе ја издвојуваме најголемата победа на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево до сега (Фото)

Република - 19.09.2017

Кандидатот на градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Делчево, Иван Соколов вчера имаше средба со неговите поддржувачи и активисти на паријата во штабот коои го пречекаа во огромен број и му изразија безрезервна поддршка во пресрет на престојните ...

СДСМ: Груевски ги задолжи граѓаните за криминално да се богати, Владата предводена од СДСМ го намалува долгот

Либертас - 19.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ, најбогатата партија во Европа која не плаќа данок, продолжува да шири лажни вести преку бесмислени математики“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Ниту една лажна анкета нема да им помогне на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да го избегнат извесниот пораз на локалните ...

Либертас - 19.09.2017

„Лажните анкети спроведени од институтите на ВМРО-ДПМНЕ нема и помогнат на опозициската партија да го избегне поразот на претстојните локални избори“, стои во соопштението на СДСМ. „Нарачаната лажна анкета со измислени рејтинзи од таканаречениот ...

Реформатори на ВМРО-ДПМНЕ: Директорот на „Водовод“ и претседателот на ОК Бутел се закануваат на членството

Локално - 19.09.2017

Претседателот на ОК Бутел Дарко Костовски заедно со директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Александар Атанасов јавно се закануваат со физичко и вербално насилство врз членовите на партијата доколку активно не се вклучат во поддршка на кампања за ...

СДСМ Кавадарци: Јанчев јавно да открие за што му се оддолжува на Сашо Мијалков

iPortal - 19.09.2017

Почитувани сограѓани, ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат се обидоа денес да ги изманипулираат граѓаните на Кавадарци, но сами се фатија во нивната лага. Веднаш по нашиот прес, каде објавивме дека кандидатот на Груевски и ДПМНЕ за градоначалник на ...

СДСМ: Лажните анкети не им помагаат на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 19.09.2017

„Лажните анкети спроведени од институтите на ВМРО-ДПМНЕ нема и помогнат на опозициската партија да го избегне поразот на претстојните локални избори. Нарачаната лажна анкета со измислени рејтинзи од таканаречениот институт „Димитрија Чуповски“ само ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да ги објавуваат заканите од сопартијците лојални на Груевски

Мета - 19.09.2017

Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ од денеска ја почна акцијата „Ѕид на срамот“. Како што соопштија од иницијативата, почнуваат со објавување на имињата на членовите на ВМРО-ДПМНЕ лојални на Никола Груевски и притисокот и заканите ...

Реформаторите ќе ги стават функционерите насилници на ѕид на срамот

Точка - 19.09.2017

Внатрепартиската иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ со која сите функционери кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата, јавно ќе ги објават со цел јавноста да ...

Анкета на „Димитрија Чуповски“: Владата на Заев без поддршка, на локалните избори ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

Република - 19.09.2017

Институтот Димитрија Чуповски во периодот од 13 до 16 септември спроведе испитување на јавното мислење, телефонска анкета, на 1124 испитаници. Анкетата беше спроведена со цел да се измерат генералните перцепции во пресрет на престојните локални ...

Реформаторите започнаа акција за објавување на “Ѕид на срамот”, веќе ги имаат и првите “жртви”

iPortal - 19.09.2017

Претседателот на ОК Бутел Дарко Костовски заедно со директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Александар Атанасов се првите кои се најдоа на Ѕидот на срамот, акција која ја отпочна Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ, пренесува ...

Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“

Фактор - 19.09.2017

Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ со која на членовите на ВМРО ДПМНЕ кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата сакаат јавно да ги објават и ...

Реформаторите започнаа со акции: Еве кои лица јавно се закануваат за изборите

Бизнис Вести - 19.09.2017

Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ каде ќе бидат прикажувани членовите на ВМРО ДПМНЕ кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата.

„Ѕид на срамот“ – Реформаторите ќе објават кој од ВМРО ДПМНЕ е насилен и ги малтретира членовите на партијата

Либертас - 19.09.2017

Иницијативата за внатре-партиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ ја започна својата акција наречена „Ѕид на срамот“ со која на членовите на ВМРО ДПМНЕ кои се однесуваат насилно, агресивно и ги малтретираат членовите на партијата сакаат јавно да ги објават и ...

СДСМ Кавадарци: Јанчев извршил уплата денеска за да го прикрие случајот на корупција

Либертас - 19.09.2017

„Почитувани сограѓани. ВМРО-ДПМНЕ и нивниот кандидат се обидоа денес да ги изманипулираат граѓаните на Кавадарци, но сами се фатија во нивната лага“, стои во реакцијата на Општинска Организација СДСМ Кавадарци.

Мицкоски му порача на Кирацовски: Не се занимавајте со ВМРО-ДПМНЕ, губите ваши поддржувачи

Курир - 18.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната дебата на Канал 5 телевизија, на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски му порача СДСМ да не се занимава со ВМРО-ДПМНЕ бидејќи им бегаат нивните поддржувачи.

СДСМ: Ниту една лажна вест на ВМРО-ДПМНЕ, не може да го скрие фактот дека долгот се намалува, економијата се придвижува

Слободен Печат - 18.09.2017

„Неможејќи да се помири со фактот дека Владата предводена од СДСМ домаќински и одговорно управува со јавните финансии, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се заплеткува во лажните вести и бројките што ги пласира во јавноста.

СДСМ: Лажните вести не можат да го сокријат фактот дека долгот се намалува

Макфакс - 18.09.2017

„Ниту една лажна вест на ВМРО-ДПМНЕ, базирана на бесмислена математика, не може да го скрие фактот дека долгот се намалува, економијата се придвижува. Не можејќи да се помири со фактот дека Владата предводена од СДСМ домаќински и одговорно управува ...

„Транспортер“ ќе вози и за локалните избори во Битола

Слободен Печат - 18.09.2017

На добитната трета позиција на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во Битола се најде Анита Ангелевска, една од обвинетите за „Транспортер“. Пишува Анета Блажевска , Битола Анита Ангелевска, една од 22 лица обвинети за криминал со бесплатниот школски ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ манипулира со бесмислени математики, собира раздолжувања и задолжувања

А1 On - 18.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „Неможејжќи да се помири со фактот дека Владата предводена од СДСМ домаќински и одговорно управува со јавните финансии, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се ...

Анкета на „Димитрија Чуповски“: Огромна предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Курир - 18.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ има огромна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Според анкетата на институтот „Димитрија Чуповски“, 28,4 отсто од гласачите би гласале за ВМРО-ДПМНЕ доколку утре се одржат избори, а за СДСМ ...

Мицкоски до Кирацовски: Вистинската анкета ќе биде на денот на изборите – ВМРО-ДПМНЕ ќе биде сигурен победник

Курир - 18.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната дебата во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски му порача дека вистинската анкета ќе биде на денот на изборите.

Пратеникот и хирург Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ е кандидат за градоначалник на Куманово

Република - 18.09.2017

Пратеникот Зоран Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ е кандидат за градоначалник на Куманово на престојните локални избори. – Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука да го предложи на Централниот комитет за кандидат за градоначалник на Куманово Зоран ...

СДСМ: Ниту една лажна вест на ВМРО-ДПМНЕ, базирана на бесмислена математика, не може да го скрие фактот дека ...

Либертас - 18.09.2017

„Неможејки да се помири со фактот дека Владата предводена од СДСМ домаќински и одговорно управува со јавните финансии, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да се заплеткува во лажните вести и бројките што ги пласира во јавноста.

Анкета на „Димитрија Чуповски“: Огромна предност на ВМРО-ДПМНЕ пред СДСМ во пресрет на локалните избори

Република - 18.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ има огромна предност пред СДСМ во пресрет на локалните избори кои ќе се одржат на 15 октомври. Според анкетата на институтот „Димитрија Чуповски“, 28,4 отсто од гласачите би гласале за ВМРО-ДПМНЕ доколку утре се одржат избори, а за СДСМ ...

Мицкоски до Кирацовски: Вистинската анкета ќе биде на денот на изборите

Република - 18.09.2017

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната дебата во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски му порача дека вистинската анкета ќе биде на денот на изборите.

СДСМ: Лажните вести не можат да го сокријат фактот дека долгот се намалува

Точка - 18.09.2017

„Ниту една лажна вест на ВМРО-ДПМНЕ, базирана на бесмислена математика, не може да го скрие фактот дека долгот се намалува, економијата се придвижува. Не можејќи да се помири со фактот дека Владата предводена од СДСМ домаќински и одговорно управува ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ со полна пареа се подготвува за изборите, ќе победиме на 15 октомври

Република - 18.09.2017

Черчил рекол континуираните напори, работа и посветеност, а не демонстрирањето сила е клучот за искористување на сечии потенцијали. И навистина она што како партија не карактеризира и она што ја прави разликата повидлива и значајна е работата.