TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ограбена менувачница на Бит-пазар

Утрински - 23.02.2008

Вооружени крадци вчераутро ограбиле менувачница на Бит-пазар во Скопје, од каде што одзеле 30.000 денари. Двајца маскирани разбојници, вооружени со пиштоли, околу 8 часот влегле во менувачницата „Желка“, додека трет член на групата застанал пред менувачницата.

Од "Желка" одземени 30.000 денари

Вест - 23.02.2008

ВООРУЖЕНО РАЗБОЈНИШТВО ВО МЕНУВАЧНИЦА НА БИТ-ПАЗАР Тројца маскирани и вооружени напаѓачи, вчера околу 8 часот утрото упаднале во менувачницата "Желка" на скопски Бит-пазар, одзеле 30.000 денари и избегале, при што во меѓусебната турканица бил испукан и еден куршум, но никој не бил повреден.

Ограбена менувачница во Скопје

Дневник - 23.02.2008

Тројца разбојници вооружени со пиштоли ја ограбиле менувачницата „Желка“ вчера изутрината на булеварот Крсте Мисирков, во близина на Бит-пазар во Скопје, соопшти МВР. Во турканицата со вработените, еден од разбојниците со рачка од пиштол го удрил вработениот Б.Д.

Пукале, а украле само 30.000 денари

Време - 23.02.2008

ОГРАБЕНА МЕНУВАЧНИЦА НА БИТ-ПАЗАР Вооружени крадци вчераутро ја ограбиле менувачницата „Желка“ на скопски Бит-пазар и однеле 30.000 денари. Тројцата вооружени разбојници испукале дури и еден куршум, кој, за среќа, не повредил никого.

Малолетник украл 1.600 евра

Време - 21.02.2008

СО ЗАКАНА СО ПИШТОЛ Малолетен маскиран и вооружен разбојник под закана со пиштол од скопјанец одзел околу 1.600 евра во банкноти. Триесет и седум годишниот А. М. е ограбен вчера, во попладневните часови, пред неговиот дом во скопската населба Бутел 2.

Вооружен разбојник зел 1.600 евра од жртва

Вечер Прес - 21.02.2008

Скопјанец бил олеснет за 1.600 евра, откако непознат маскиран напаѓач со закана со пиштол го ограбил, а по брза акција на полициските алфи напаѓачот бил фатен. Вооруженото и маскирано лице, завчера во попладневните часови, го нападнал А.М.

Од златар украле злато за 2,5 милиони денари

Време - 20.02.2008

ОГРАБЕН ЗЛАТАР ВО ТОПАНСКО ПОЛЕ Тројца маскирани напаѓачи вооружени со автоматски пушки вчеравечер, на улица, пресретнале татко и син и им ја украле торбата со златен накит вреден 2,5 милиони денари. Четириесет и осумгодишниот Р.Љ. и син му Ф.Љ.

Украдено злато вредно 2,5 милиони денари

Утрински - 20.02.2008

Маскирани разбојници вооружени со пиштоли завчера украле злато вредно 2,5 милиони денари од скопски златар. За среќа, во настанатата престрелка нема повредени. Разбојништвото се случило на улицата „Крсте Асенов“ во населбата Чаир, кога златарот Р.Љ (48) околу 18,30 часот се враќал дома со својот ...

Разбојници со калашникови ограбиле скопски златар

Дневник - 20.02.2008

Тројца разбојници со автоматски пушки ограбиле сопственик на златарница. Тие украле околу три килограми златен накит, завчера пред домот на златарот во скопската населба Топанско Поле, соопшти МВР.Според полицијата, разбојништвото се случило околу 18.30 часот на улицата Крсте Асенов, кога Р.Љ.

Ограбен златар со 2,5 милиони денари вреден накит

Вечер Прес - 20.02.2008

Три килограми злато вредно повеќе од 2 милиони денари украле три маскирани лица од златар. Златарот со истрели од пиштол одговорил на заканите на разбојниците, но тие сепак успеале да побегнат со богатиот плен. Според полицискиот извештај грабежот се случил завчера на улицата "Крсте Асенов" во ...

Разбојници во Скопје украле три килограми златен накит

А1 - 19.02.2008

Tри маскирани лица, вооружени со автоматска пушка и пиштол вчера во Скопје извршиле разбојништво врз татко и син, одземајќи им најлонско кесе во кое имало околу три килограми златен накит во вредност од околу 2.500.000 денари. Како што соопшти МВР, Р.Љ. (48) и неговиот син Ф.Љ.

Вооружени разбојници во Скопје украле три килограми златен накит

Канал5 - 19.02.2008

Tри маскирани лица, вооружени со автоматска пушка и пиштол вчера во Скопје извршиле разбојништво врз татко и син, одземајќи им најлонско кесе во кое имало околу три килограми златен накит во вредност од околу 2.500.000 денари.

Фатени разбојници што претепале маж и жена на спиење

Вест - 18.02.2008

СКОПЈЕ А.А. (26) со прекар Арап и Љ.Н. (23), двајцата од Скопје, биле уапсени и осомничени дека извршиле разбојништво во куќа на улицата Сердарот во Скопје на почетокот на јануари годинава. Истрагата потврди дека пријавените, заедно со уште две непознати лица од Р.

Фатени разбојниците што малтретираа брачен пар во Драчево

Утрински - 18.02.2008

Откриени се двајца скопјани, а полицијата трага по уште двајца државјани на Албанија Полицијата откри двајца од вкупно четворицата разбојници кои во јануари годинава малтретираа и ограбија сопружници во скопската населба Драчево.

Двајца скопјани осомничени за разбојништво

Дневник - 18.02.2008

Скопјаните Адем А. (26) и Љеса Н. (23) се осомничени дека ги претепале и ограбиле сопружниците М.С. (75) и Љ.С.(79), во минатиот месец во нивната куќа во скопското село Драчево, соопшти МВР.Против двајцата се поднесени кривични пријави.

Разбојник украл над еден милион денари

Вест - 18.02.2008

ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ ВО ОБЛОЖУВАЛНИЦА ВО ЦЕНТАРОТ НА КАВАДАРЦИ Во саботата, два часа по полноќ бил извршен грабеж во обложувалницата "Моцарт" во центарот на Кавадарци, на улицата Илинденска бб. Во саботата, два часа по полноќ бил извршен грабеж во обложувалницата "Моцарт" во центарот на Кавадарци, на ...

Ограбена обложувачница во Кавадарци

Дневник - 18.02.2008

Вооружен разбојник украл околу 23.000 евра од спортска обложувачница, завчеравечер во Кавадарци, соопшти МВР. Кражбата се случила околу 23 часот на улицата Илинденска, во обложувачницата „Моцарт“. Според полицијата, разбојникот вооружен со пиштол влегол внатре и им се заканил на вработените дека ќе ...

Ограбен „Моцарт“

Време - 18.02.2008

РАЗБОЈНИШТВО Вооружен крадец завчера пред полноќ ја ограбил обложувачницата „Моцарт“ на улицата Илинденска во Кавадарци и однел 1.403.613 денари. Разбојникот се упатил зад пултот, каде што биле вработените Б.М. и Ј.К., едната ја фатил за коса, а на другата и вперил пиштол и побарал од неа парите од ...

Грабеж во "Моцарт"

Вечер Прес - 18.02.2008

Грабеж од над еден милион денари, викендов евидентирала полицијата од Кавадарци. Грабежот се случил во обложувалницата Моцарт, од каде непознат разбојник зел 1.403.613 денари. Разбојникот при бегство од обложувалницата физички нападнал и кавадарчанец, кој во моментот влегувал во обложувалницата.