TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еуфоричните вардарци му ги расипаа сметките на големиот Магдебург

Вест - 03.12.2001

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, 4. КОЛО - СЕФТЕ УСПЕХ ЗА НАШИОТ ПРВАК СО НОВИОТ ТРЕНЕР Останува прв стрелец на Лигата на шампионите. - Пепи Манасков го "прелетува" Перуничиќ Веќе отпишаниот Вардар Ватростална му откина бод од суштествено значење на големиот Магдебург, речиси уништувајќи му ги шансите за ...

Вардарци го освоија првиот бод за - самодоверба

Дневник - 03.12.2001

ЛИГА НА ШАМПИОНИ Серијата од 9-2 во вториот дел и десетте одбрани на голманот Петковски беа решавачки за ремито Дури во четвртиот меч од Д-групата на Лигата на шампионите, против германски Магдебург, ракометарите на Вардар Ватростална го освоија првиот бод, играјќи нерешено 27-27 (11-16).