TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од утре бензините ќе чинат поефтино за еден денар

Фокус - 27.10.2019

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

Утре не очекува нова промена на цената на горивата

Слободен Печат - 27.10.2019

Регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени кои ќе важат во текот на неделата што претстои. Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана ...

Од утре бензините поефтини за еден денар

Нетпрес - 27.10.2019

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени. Исто така, се намалува и цената на мазутот за 0,740 ден/кг во однос на претходно утврдената цена, односно сега мазутот се продава по цена од 32,954 ...

Паѓаат цените на бензините

+инфо - 27.10.2019

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

Намалување на цената: Од утре бензините поевтинуваат

Скопје24 - 27.10.2019

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн.

Бензините од утре ќе се продаваат според новите пониски цени

ММС - 27.10.2019

Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по пониска цена за 1,50 денари, ЕУРОСУПЕР БС – 95 за пониска цена од еден денар итн. Исто така, се намалува и цената на мазутот за 0,740 ден/кг во однос на ...

Од утре нова цена на горивата

Курир - 27.10.2019

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по пониска цена ...

Од утре нова цена на горивата

Пулс24 - 27.10.2019

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по пониска цена ...

НОВИ ЦЕНИ НА БЕНЗИНОТ И НАФТАТА: По викендов не чека нова промена на цената на горивата!

Магазин - 27.10.2019

Како и секој понеделник, Регулаторната комисија за енергетика носи одлука за најновата цена на горивата. Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана ...

Не чека промена на цената на горивата

Press24 - 26.10.2019

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по пониска цена ...

Нова цена на горивата во Македонија по викендот – Ќе возиме поскап или поефтин бензин

Скопје24 - 26.10.2019

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по пониска цена ...

Нова цена на горивата во Македонија по викендот

Скопје инфо - 26.10.2019

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по пониска цена ...

Нова цена на горивата во Македонија по викендот – Не чека ли поскапување?

Centar - 26.10.2019

Од понеделникот се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по пониска цена ...

Од денес бензините со пониска цена, а дизелот по стара цена

Додај Гас - 22.10.2019

Со оваа Одлука е извршено намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,16%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно Одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на ...

Нови цени на горивата на бензинските низ земјава

Press24 - 22.10.2019

Од полноќ се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според одлуката која Регулаторната комисија за енрегетика ја донесе вчера, ЕУРОСУПЕР БС-98 се продава по ...

Ова се цените по кои ќе се точат бензини и дизел неделава

Фактор - 22.10.2019

Нов пад на цената на бензините се случи со одлуката на РКЕ. За 1,5 денари поевтино од ноќеска на полноќ а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 68,50 денари за литар додека пак поевтино ќе се точи и ЕУРОСУПЕР БС – 95 за кој е одлучено цената да се намали ...

Бензините од полноќ со нова цена

Фокус - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

24 Вести - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Канал5 - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Регулаторната комисија го објави новиот ценовник на горивата

Алсат-М - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од ноќеска поевтин бензин, кај дизелот нема промени на цената

ТВ21 - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар и сега ќе чини 68,5 денари за литар.

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

ММС - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Независен - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Регулаторна: Бензините поевтинуваат, цената на дизелот не се менува

Скопје24 - 21.10.2019

Од вечерва на полноќ се намалуваат цените на бензините, додека цената на дизелот и следната седмица ќе остане истата. Во согласност со методологијата за пресметка на цените, од вечерва цените на горивата се намалуваат во просек за 1.16%.

Поевтинуваат бензините

МКД - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, „ЕУРОСУПЕР БС-98“ ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Макфакс - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Почекајте до полноќ за да наточите гориво по нови цени

Слободен Печат - 21.10.2019

Новите пониски цени на бензините се должат на намалувањето на цената на бензините на светскиот пазар во изминатиот седумдневен период. Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за ...

Бензините поевтинија, дизелот не

Авто Магазин - 12.04.2021

Пријатно, ама само колку на момент да го почувствуваме – после тоа сé е по старо. Добро, не баш по старо бидејќи дизелот се зацементира на плус 3 денари, ама бензините се вратија назад за половина денар.

Регулаторна: Бензините поевтинуваат, цената на дизелот не се менува

CARClub - 07.12.2020

Регулаторната Комисија за Енергетика пред само неколку моменти ги објави новите цени на горивата – од вечерва на полноќ се намалуваат цените на бензините. Во согласност со сите елементи, како и методологијата која се користи за пресметка на цените ...

Нови цени на горивата

OhridNews - 21.10.2019

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, поевтинуваат бензините, а цената на дизелот останува иста. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар и ќе изнесува 68,5 денари за литар.

Нова промена: РКЕ ги соопшти новите цени на горивата кои важат од полноќ

Press24 - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, дизелот останува непорменет

Нетпрес - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

А1 On - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, дизелот не

+инфо - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Сител - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, дизелот останува непроменет

Точка - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

PressingTV - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Скопје инфо - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од ноќеска поевтин бензин, кај дизелот нема промени на цената

4NEWS - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар и сега ќе чини 68,5 денари за литар.

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Локално - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

еМагазин - 21.10.2019

Цената на бензините се намалува од денар до денар и пол, а цената на дизелот и eкстра-лесното масло за домаќинство останува непроменета, објави Регулаторна комисија за енергетика. Бензинот „еуросупер БС-98“ ќе се продава по пониска цена за 1,50 ...

НОВ ПАД: Паѓа цената на бензините

Фактор - 21.10.2019

Во следните седум дена возачите ќе точат бензини поевтини од денар до денар и пол. Ова станува јасно од одлуката на регулаторното тело за енергетика согласно која цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар и ќе чини 68,50 денари за литар а ...

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

MTM - 12.04.2021

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,76 % во однос на Одлуката за изменување на одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени ...

Нови цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ

Кумановски м. - 21.10.2019

Беинзините ќе поевтинат, а цената на дизелот нема да се промени, ова е одлуката која денеска ја донесе Регулаторната комисија за енергетика. Според новиот ценовник, малопродажбата цена на „Еуросупер БС-98“ ќе изнесува 68,5 денари, што е намалување ...

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Centar - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Бриф - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поскапи, дизелот со иста цена – неделава

Пулс24 - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

РКЕ: Бензините поевтини до 1,5 денар, дизелот по иста цена

Денешен - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од полноќ: Поевтинуваат бензините , цената на дизелот останува иста

Gostivarpress.mk - 21.10.2019

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои почнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Според денешната одлука , ЕУРОСУПЕР БС-98 поефтинува за 1,50 денари и ќе се продава за 68,50 ден/литар, а ЕУРОСУПЕР БС – 95 се намалува за еден ...

Од полноќ поевтинуваат бензините, цената на дизелот останува иста

Република - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и половина, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Либертас - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Вечер Прес - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од полноќ поефтини бензини

iPortal - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Опсервер - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Нови цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ

Скопје1 - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Цената на дизелот останува иста, бензините поевтинуваат

MakPress - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од денеска бензините поевтини, дизелот останува непроменет

Денар - 21.10.2019

Од ноќеска на полноќ се намали цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство остана непроменета. Според одлуката на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...