TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нема пол-позиција за Ферстапен, казнет е со три места уназадување

24 Вести - 27.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен нема да стартува од првата позиција на трката за Големата награда на Мексико, која се вози вечер. Тој имаше најдобро време во квалификациите, но беше казнет со три позиции поради тоа што не го почитувал жолтото ...

Ф1 – Луис Хамилтон триумфираше во Мексико

Алсат-М - 27.10.2019

Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Мексико што вечерва се возеше на патеката Херманос Родригез. Второто место му припадна на германецот во Ферари, Себастијан Фетел, а на последното место на победничкиот пиедестал се искачи ...

Хамилтон стигна до 10-тата победа откако беше најбрз на трката за Големата награда на Мексико

24 Вести - 27.10.2019

Луис Хамилтон ја освои големата награда на Формула 1 што се возеше во Мексико Сити. Себастијан Ветел заврши на втората позиција, а Валтери Ботас ја освои третата позиција и покрај синоќешниот инцидент кога удри во заштитната ...

Хамилтон ја доби тактичката битка со Ферари за мексикански триумф, но титулата ќе почека

Макфакс - 27.10.2019

Луис Хамилтон е победник на Мексиканското ГП, успевајќи да ја заддржи предноста пред Себастијан Фетел, но (барем засега) нема да биде крунисан за светски шампион по шести пат, откако неговиот колега од Мерцедес, Валтери Ботас заврши на третото место ...

Хамилтон победи во Мексико, но теоретски се уште на ја обезбеди титулата

Нетпрес - 27.10.2019

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико. За Хамилтон ова беше 83. победа во неговата кариера и подиум број 100 како возач на Мерцедес.

Ферстапен казнет, Леклер ја доби пол-позицијата во Мексико

Дерби - 27.10.2019

Макс Ферстапен и официјално заработи казна од стјуардите, со што ја загуби пол-позицијата за Формула 1 трката во Мексико. Возачот на Ред Бул беше под истрага поради тоа што не ја намалил брзината по инцидентот на Валтери Ботас, односно не ги ...

Иако беше најбрз во квалификациите, Верстапен остана без пол-позиција во Мексико

SportMedia - 27.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен остана без пол-позицијата за Големата награда на Мексико иако беше најбрз во квалификациите. Холанѓанецот заработи кана од три позиции поради игнорирањето на жолтото знаме во последниот круг на патеката Еманос ...

Ферстапен казнет, Леклер ќе тргне од пол позицијата во Мексико

Екипа - 27.10.2019

На пилотот на Ред Бул, Макс Ферстапен му е одземена пол позицијата што ја обезбеди во квалфикациите за Ф1 трката за Големата награда на Мекиско. Тој е санкциониран со три позиции надолу поради непочитување на жолтите знаменца во завршниот круг од ...

Ферстапен е казнет, Леклер ќе стартува од пол-позицијата во Мексико (Видео)

Спортманија - 27.10.2019

Поради прекршување на правилата за време на квалификациите Марк Ферстапен наместо од пол позицијата, ќе стартува од четвртото место на трката за Големата награда на Мексико. Возачот на Ред Бул заврши како најбрз на вчерашната трка, но по ...

Верстапен ја загуби пол-позицијата поради непочитување жолто знаменце

Gol.mk - 27.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен, заработи казна од три места поради непочитување на жолто знаме за време на квалификациите на ГН на Мексико. Поради тоа тој ја загуби освоената пол-позиција и ќе стартува од четвртото место.

Ферстапен казнет со три позиции, Леклер ја доби пол-позицијата во Мексико

Sport 1 - 27.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен нема да стартува од првата позиција на трката за Големата награда на Мексико, која се вози вечер. Тој имаше најдобро време во квалификациите, но беше казнет со три позиции поради жолто знаменце.

Ферстапен ја загуби пол-позицијата по „признанието“ на интервју!

TopSport - 27.10.2019

Макс Ферстапен го сруши рекордот на својот поранешен колега Даниел Рикардо во Мексико сити за да ја освои својата втора пол-позиција оваа сезона, но потоа доби казна од три места на стартот откако не успори при жолтото знаме по судирот на Валтери ...

Фестапен ја загуби пол позицијата, Леклер стартува прв

Слободен Печат - 27.10.2019

Возачот на Ред Бул е казнет поради игнорирање на жолтите знамиња по сударот на Валтери Ботас. Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен остана без пол позицијата на трката за Големата награда на Мексико иако беше најбрз во квалификациите.

Formula 1: По казната за Верстапен, промени во стaртниот грид за ГН на Mексико

Додај Гас - 27.10.2019

Макс Верстапен казнет со три позиции за ГН на Мексико! По сослушувањето кај судиите, решено е дека Макс Верстапен ќе добие казна од три позиции на стартниот грид за „игнорирање“ на жолтите знамиња во последниот сектор од патеката за време на третата ...

Верстапен ја прокоментира казната пред ГП на Мексико

А1 On - 27.10.2019

Макс Верстапен одговори со краток коментар за казната изречена од страна на стјуардите во Мексико. Пилотот на Ред Бул беше санкциониран со три места на стартната линија и ја загуби својата пол-позиција, бидејќи не намалил брзина при кренато жолто ...

Formula 1: Ботас помина без повреди, Волф верува во поправка на болидот без дополнителни казни

Додај Гас - 27.10.2019

Валтери Ботис доживеа тешка несреќа на квалификациите за ГН на Мексико Во последниот брз круг од последната квалификациска сесија, во последниот свиок, тој отиде премногу широко и удри во заштитната ограда.

Верстапен ја освои пол позицијата па со глупав потег ја загуби на зелена маса (ВИДЕО)

МКД - 27.10.2019

Макс Верстапен победи во квалификациите за ГН на Мексико, но Холанѓанецот ќе стартува како четврти откако доби казна од стјуардите за глупавиот потег во финишот. Возачите на Ферари ќе го запоседнат првиот ред во Мексико откако Макс Верстапен ја ...

Ферстапен остана без пол-позиција, Леклер ќе тргне прв во Мексико

СуперСпорт - 27.10.2019

Макс Ферстапен нема да тргне од првата позиција на трката за Големата награда на Мексико, која се вози вечерва од 20.10 часот. Холанѓанецот имаше најдобро време во квалификациите, но беше казнет со три позиции, зашто не го почитуваше жолтото ...

Какво неискуство на Верстапен го чинеше пол-позиција во Мексико!

Спортклуб - 27.10.2019

Макс Верстапен ја загуби пол-позицијата остварена на вчерашните квалификации во Мексико за денешната трка. Холандскиот возач ќе стартува од 4. позиција, пред се поради казната од 3 место поназад на стартно целната рамнина.

Хамилтон победи во Мексико, но ќе почека на шампионската титула

Sport 1 - 27.10.2019

Луис Хамилтон стигна до 10-тата победа оваа сезона откако беше најбрз на трката за Големата награда на Мексико во Формула 1 шампионатот. Возачот на Мерцедес претходните две сезони ја обезбедуваше титулата токму во Мексико, но овој пат ќе мора да ...

Хамилтон победи во Мексико, но за титула ќе почека до Тексас

Gol.mk - 27.10.2019

Британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон ја оствари целта и победи на трката за ГН на Мексико која се возеше во Мексико Сити. Актуелниот првак не беше лидер до средината на трката, но потоа го презема првото место и ниту еднаш не дозволи друг возач да ...

Хамилтон победи во Мексико, за шестата титула ќе почека уште една недела

Екипа - 27.10.2019

Актуелниот Ф1 шампион, Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Мексико благодарение на одличната стратегија на неговиот тим, Мерцедес. Британецот тргна од вториот стартен ред, а пред себе ги имаше пилотите на големиот ривал, Ферари.

Луис Хамилтон најбрз во Мексико сити, стоти пат на подиумот како пилот на Мерцедес (Видео)

Спортманија - 27.10.2019

Британецот победи на Гран при Мексико и го прослави јубилејниот стоти подиум во сегашниот тим. Луис Хамилтон е победник на Формула 1 трката во Мексико сити, што беше интересна и понуди неколку возбудливи моменти, дуели на патеката и испаѓања на дел ...

Ферстапен ја загуби пол-позицијата по „признанието“ на интервју!

Макфакс - 27.10.2019

Макс Ферстапен го сруши рекордот на својот поранешен колега Даниел Рикардо во Мексико сити за да ја освои својата втора пол-позиција оваа сезона, но потоа доби казна од три места на стартот откако не успори при жолтото знаме по судирот на Валтери ...

Хамилтон победи во Мексико, но за титула ќе почека до Тексас

Курир - 27.10.2019

Британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон ја оствари целта и победи на трката за ГН на Мексико која се возеше во Мексико Сити. Актуелниот првак не беше лидер до средината на трката, но потоа го презема првото место и ниту еднаш не дозволи друг возач да ...

Хамилтон ја доби тактичката битка со Ферари за мексикански триумф, но титулата ќе почека

TopSport - 27.10.2019

Луис Хамилтон е победник на Мексиканското ГП, успевајќи да ја заддржи предноста пред Себастијан Фетел, но (барем засега) нема да биде крунисан за светски шампион по шести пат, откако неговиот колега од Мерцедес, Валтери Ботас заврши на третото место ...

Хамилтон победнички во Мексико – но титулата се уште „виси“

Спортклуб - 27.10.2019

Победник на трката возена за Големата награда на Мексико е актуелниот лидер во генералниот пласман, Луис Хамилтон. Британецот со ова стигна до 10-та сезонка победа, но за нова титула ќе почека барем до следната трка која се вози во САД.

Триумф на Хамилтон во Мексико, на чекор до нова титула во Ф1

Слободен Печат - 27.10.2019

Возачот на Мерцедес триумфира на трката за ГН на Мексико и речиси ја има титулата во џеб. Луис Хамилтон на трката за Големата награда на Мексико дојде до 83. победа во кариерата и милиметри го делат од третата титула по ред, а шеста во кариерата.

Стратегијата на Ферари го „неутрализираше“ Леклер, Хамилтон казни со рутинска победа во Мексико

Дерби - 27.10.2019

Возачите на Ферари не ја искористија предноста од квалификациите за трката во Мексико, откако Мерцедес повторно имаше подобра стратегија и трка, а Луис Хамилтон забележа уште една победа. Британецот ќе почека за формално крунисување откако Валтери ...

Хамилтон победи во Мексико, но теоретски се уште на ја обезбеди титулата

А1 On - 27.10.2019

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико. За Хамилтон ова беше 83. победа во неговата кариера и подиум број 100 како возач на Мерцедес.

Хамилтон победи во Мексико, но титулата ќе ја заверува на друго место

МКД - 27.10.2019

Луис Хамилтон дојде до десетата победа оваа сезона откако прв ја мина целта и на трката за Големата награда на Мексико, но најверојатно титулата ќе ја завери на следната трка. Изминатите две сезона Хамилтон титулата ја обезбедуваше токму на трката ...

Хамилтон победник во Мексико

Нетпрес - 27.10.2019

Британскиот возач Луис Хамилтон од тимот на „Мерцедес“ дојде на чекор до одбраната на титулата светски шампион во гласата Формула 1, откако во неделата победи на трката за Големата награда на Мексико возена во Сиудад де Мехико.

Хамилтон победи во Мексико, но теоретски се уште на ја обезбеди титулата

Вечер Прес - 27.10.2019

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико. За Хамилтон ова беше 83. победа во неговата кариера и подиум број 100 како возач на Мерцедес.

Верстапен со коментар за казната пред ГП на Мексико

iPortal - 27.10.2019

Макс Верстапен одговори со краток коментар за казната изречена од страна на стјуардите во Мексико. Пилотот на Ред Бул беше санкциониран со три места на стартната линија и ја загуби својата пол-позиција, бидејќи не намалил брзина при кренато жолто ...

Верстапен ја прокоментира казната пред ГП на Мексико

Опсервер - 27.10.2019

Макс Верстапен одговори со краток коментар за казната изречена од страна на стјуардите во Мексико. Пилотот на Ред Бул беше санкциониран со три места на стартната линија и ја загуби својата пол-позиција, бидејќи не намалил брзина при кренато жолто ...

Верстапен ја прокоментира казната пред ГП на Мексико

Локално - 27.10.2019

Макс Верстапен одговори со краток коментар за казната изречена од страна на стјуардите во Мексико. Пилотот на Ред Бул беше санкциониран со три места на стартната линија и ја загуби својата пол-позиција, бидејќи не намалил брзина при кренато жолто ...

Верстапен: Многу е разочарувачки да добие казна пред трката

Денешен - 27.10.2019

Макс Верстапен одговори со краток коментар за казната изречена од страна на стјуардите во Мексико. Пилотот на Ред Бул беше санкциониран со три места на стартната линија и ја загуби својата пол-позиција, бидејќи не намалил брзина при кренато жолто ...

Ферстапен ја загуби пол-позицијата по „признанието“ во интервју!

Точка - 27.10.2019

Макс Ферстапен го сруши рекордот на својот поранешен колега Даниел Рикардо во Мексико сити за да ја освои својата втора пол-позиција оваа сезона, но потоа доби казна од три места на стартот откако не успори при жолтото знаме по судирот на Валтери ...

Пол-позицијата во Мексико за Верстапен, Ботас удри во заштитната ограда

Опсервер - 27.10.2019

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Мексико. Холанѓанецот вечерва стигна до втората пол-позиција оваа сезона и воопшто во неговата кариера.

Хамилтон победи во Мексико, но теоретски се уште на ја обезбеди титулата

Република - 27.10.2019

Британецот Луис Хамилтон е победник на трката од Шампионатот во Формула 1 возена вечерва за Големата награда на Мексико. За Хамилтон ова беше 83. победа во неговата кариера и подиум број 100 како возач на Мерцедес.

Верстапен ја прокоментира казната пред ГП на Мексико

MakPress - 27.10.2019

Макс Верстапен одговори со краток коментар за казната изречена од страна на стјуардите во Мексико. Пилотот на Ред Бул беше санкциониран со три места на стартната линија и ја загуби својата пол-позиција, бидејќи не намалил брзина при кренато жолто ...

Хамилтон најбрз на првиот тренинг, Леклер втор

24 Вести - 26.10.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг, пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трети Макс Ферстапен од Ред Бул.

Ботас удри во заштитната ограда при квалификациите на утрешната трка во Мексико

24 Вести - 26.10.2019

Финскиот Ф1 возач Валтери Ботас не ја заврши квалификациската сесија за трката на ГН на Мексико. Тој во самиот финиш имаше незгода кога со болидот, но во последниот свиок од последниот круг ја загуби контролата и удри во заштитниот ѕид при што ...

Пол-позицијата во Мексико за Верстапен, Ботас удри во заштитната ограда

А1 On - 26.10.2019

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Мексико. Холанѓанецот вечерва стигна до втората пол-позиција оваа сезона и воопшто во неговата кариера.

Квалификации за Ф1 трката во Мексико – Ферстапен, Фетел па Леклер!

Макфакс - 26.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен беше најбрз на денешните квалификации за Ф1 трката за Големата награда на Мексико што е на програмата утревечер по средноевропско време. Зад Ферстапен со најдобри времиња квалификациите ги заврши двоецот на Ферари, ...

Ферстапен ќе тргне од пол позиција на Ф1 трката во Мексико

Екипа - 26.10.2019

Пилотот на Ред Бул, Макс Ферстапен ќе тргне од најповолната стартна позиција на утрешната Формула 1 трка за големата награда на Мексико. Тој имаше најдобар резултат во вечерашните квалификации. За него ова е втора пол позиција во кариерата.

Верстапен до пол-позиција во Мексико пред двата пилоти на Ферари

Gol.mk - 26.10.2019

Холанѓанецот Макс Верстапен победи на денешните квалификации за ГН на Мексико и ќе стартува од првата позиција на утрешната трка. Зад него се пласираа двата пилоти на Ферари. Чарлс Леклерк заврши втор, а Себастијан Фетел се избори за трето најдобро ...

Ферстапен ги победи возачите на Ферари за втора сезонска пол-позиција

Sport 1 - 26.10.2019

Макс Ферстапен победи на последните две трки во Мексико, а денеска во квалификациите ја освои пол-позицијата, пред двата болиди на Ферари. Возачот на Ред Бул до втората сезонска пол-позиција на патеката „Ерманос Родригез“ дојде со време од 1:14,758 ...

Ботас имаше тежок инцидент во финишот, Ферстапен ја освои пол-позицијата во Мексико (Видео)

Дерби - 26.10.2019

Макс Ферстапен извозе најбрз круг во квалификациите за Ф1 трката во Мексико и утре ќе ја започне истата од најдобра позиција. Квалификациите завршија со тежок инцидент на Валтери Ботас, кој во последниот свијок остана без едното тркало и заврши во ...

Ферстапен на пол-позиција пред болидите на Ферари

Спортманија - 26.10.2019

Возачот на Ред бул ќе го предводи мексиканското Гран при, квалификациите одбележани со забивањето на Ботас Макс Ферстапен од пол-позиција ќе тргне на утрешното Гран при на Мексико откако возачот на Ред бул рејсинг беше најбрз на квалификациите со ...

Верстапен до пол-позиција во Мексико пред двата пилоти на Ферари

Курир - 26.10.2019

Холанѓанецот Макс Верстапен победи на денешните квалификации за ГН на Мексико и ќе стартува од првата позиција на утрешната трка. Зад него се пласираа двата пилоти на Ферари. Чарлс Леклерк заврши втор, а Себастијан Фетел се избори за трето најдобро ...

Квалификации за Ф1 трката во Мексико – Ферстапен, Фетел па Леклер!

TopSport - 26.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен беше најбрз на денешните квалификации за Ф1 трката за Големата награда на Мексико што е на програмата утревечер по средноевропско време. Зад Ферстапен со најдобри времиња квалификациите ги заврши двоецот на Ферари, ...

Ферстапен прв стартува во Мексико, Ботас имаше тежок инцидент! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.10.2019

Младиот Холанѓанец брилјираше во квалификациите, додека возачот на Мерцедес удри во заштитната ограда. Квалификациите за Големата награда на Мексико донесоа и возбудувања и изненадувања. Макс Ферстапен в недела ќе стартува од пол позицијата, откако ...

Пол-позицијата во Мексико за Верстапен, Ботас удри во заштитната ограда

Нетпрес - 26.10.2019

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Мексико. Холанѓанецот вечерва стигна до втората пол-позиција оваа сезона и воопшто во неговата кариера.

Ферстапен на пол-позицијата во Мексико, Хамилтон четврти

Спортклуб - 26.10.2019

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен ја прекина серијата од пет победи на Ферари во квалификациите и ја освои пол-позицијата пред трката за Големата награда на Мексико. Холанѓанецот беше за 266 илјадити делови од секундата побрз од Шарл Леклерк а по ...

Ферстапен под истрага, може да ја загуби пол-позицијата

Дерби - 26.10.2019

Макс Ферстапен ја освои пол-позицијата за утрешната Ф1 трка во Мексико, но последната вест е дека стјуардите отвориле истрага за неговото возење во последниот круг во кој го постигна најбрзото време во квалификациите.

Најнов момент: Пол-позицијата на Верстапен под истрага – ќе падне ли „лудиот Макс“?

Спортклуб - 26.10.2019

Макс Верстапен и официјално е под истрага поради освоената пол-позиција во Мексико. Тој по квалификациите призна дека ги игнорирал жолтите знамиња во својот последен брз круг во кој дополнително го поправи своето време и се стекна со пол-позиција.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг, Леклер втор

Опсервер - 26.10.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг, пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трети Макс Ферстапен од Ред Бул.

Пол-позицијата во Мексико за Верстапен, Ботас удри во заштитната ограда

Вечер Прес - 26.10.2019

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Мексико. Холанѓанецот вечерва стигна до втората пол-позиција оваа сезона и воопшто во неговата кариера.

Хамилтон утре може да ја освои титулата, но зависи од Ботас

Н.Македонија - 26.10.2019

Луис Хамилтон утре (20.10 часот) на трката за големата награда на Мексико може да ја обезбеди шестата титула светски првак во Формула 1. Британецот, сепак, не зависи само од својот резултат, туку и од тој на клупскиот колега од Мерцедес, Валтери ...

Пол-позицијата во Мексико за Верстапен, Ботас удри во заштитната ограда

MakPress - 26.10.2019

Пилотот на Ред Бул, Макс Верстапен беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Мексико. Холанѓанецот вечерва стигна до втората пол-позиција оваа сезона и воопшто во неговата кариера.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг, Леклер втор

А1 On - 25.10.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг, пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трети Макс Ферстапен од Ред Бул.

Хамилтон ќе добие 40 милиони по сезона ако го продолжи договорот со Мерцедес

Gol.mk - 25.10.2019

Интересот на Ферари го загрижи тимот на Мерцедес, кој прави големи напори да го убеди Луис Хамилтон да стави потпис на продолжение на неговиот договор. Истиот истекува за 14 месеци, а Британецот најави дека се уште нема донесено одлука што ќе прави ...

Фетел пред Ферстапен на вториот тренинг во Мексико

TopSport - 25.10.2019

Себастијан Фетел во Ферари беше најбрз на вториот слободен тренинг пред Мексиканското ГП, победувајќи го Макс Ферстапен во Ред бул за 0.115 секунди. Фетел го постави најдоброто време на стартот на сесијата со „средни“ гуми на Пирели, со 1:16.607, за ...

Хамилтон најбрз на првиот тренинг, Леклер втор

Кајгана - 25.10.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг, пред трката за Големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трети Макс Ферстапен од Ред Бул.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг, Леклер втор

Вечер Прес - 25.10.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг, пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трети Макс Ферстапен од Ред Бул.

Ништо нема да се реши во Мексико

Вечер Прес - 25.10.2019

Британскиот пилот во редовите на Мерцедес и бранител на титулата во Формула 1, Луис Хамилтон, уште на неделна трка за ГН на Мексико би можел математички да ја одбрани титулата. За овој подвиг потребен му е пласман на победничкиот подиум, нешто што ...

Хамилтон најбрз на првиот тренинг во Мексико, Леклер втор

Локално - 25.10.2019

Фото: sportsnet.ca Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трет Макс Ферстапен од Ред Бул.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг во Мексико, Леклер втор

iPortal - 25.10.2019

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трет Макс Ферстапен од Ред Бул.

Хамилтон најбрз на првиот тренинг, Леклер втор

Либертас - 25.10.2019

– Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон, имаше најдобро време на првиот слободен тренинг, пред трката за големата награда на Мексико во Формула 1. Втор беше Шарл Леклер од Ферари, а трети Макс Ферстапен од Ред Бул.

Мерцедес ја освои шестата последователна титула во Формула 1

Спортски - 24.10.2019

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше денеска во трката за Големата награда на Јапонија, а со тоа му ја донесе на својот тим шестата титула кај конструкторите. Финецот имаше одлично темпо, ривалите не можеа да го следат, па тој рутински ...

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

24 Вести - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

+инфо - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

А1 On - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

Либертас - 23.10.2019

– Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Конфигурацијата на патеката во Мексико е најлоша за Мерцедес

Република - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

Опсервер - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

Локално - 23.10.2019

Фото: gpblog.com Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

iPortal - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Верстапен нема каде да оди

Вечер Прес - 23.10.2019

Една или две трки од сезоната 2020 ќе бидат доволни за Макс Верстапен да одлучи дали сака да остане на Ред Бул во 2021 година. Ова е мислењето на поранешниот пилот на тимот Роберт Дорнбос.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

Вечер Прес - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Хамилтон: Патеката во Мексико е најнепогодна за Мерцедес

MakPress - 23.10.2019

Луис Хамилтон нема преголеми очекувања од претстојната трка од Формула 1 шампионатот, која ќе се вози во Мексико Сити. Британецот смета дека за болидите на Мерцедес ова е најлоша трка во годината, и не им одговара воопшто.

Верстапен брзо ќе одлучи дали ќе остане во Ред Бул

А1 On - 22.10.2019

Една или две трки од сезоната 2020 ќе бидат доволни за Макс Верстапен да одлучи дали сака да остане на Ред Бул во 2021 година. Ова е мислењето на поранешниот пилот на тимот Роберт Доорнбос.

Верстапен брзо ќе одлучи дали ќе остане во Ред Бул

Опсервер - 22.10.2019

Една или две трки од сезоната 2020 ќе бидат доволни за Макс Верстапен да одлучи дали сака да остане на Ред Бул во 2021 година. Ова е мислењето на поранешниот пилот на тимот Роберт Доорнбос.

Една или две трки во 2020 ќе бидат доволни за Верстапен да одлучи дали ќе остане

Локално - 22.10.2019

Една или две трки од сезоната 2020 ќе бидат доволни за Макс Верстапен да одлучи дали сака да остане на Ред Бул во 2021 година. Ова е мислењето на поранешниот пилот на тимот Роберт Доорнбос.

Следната година Верстапен ќе одлучи дали останува во Ред Бул

iPortal - 22.10.2019

Една или две трки од сезоната 2020 ќе бидат доволни за Макс Верстапен да одлучи дали сака да остане на Ред Бул во 2021 година. Ова е мислењето на поранешниот пилот на тимот Роберт Доорнбос.

Ботас за титулата: Не сум откажал од ништо и ќе се борам до крај

iPortal - 21.10.2019

„Морам да имам многу среќа да го победам Луис Хамилтон“. Ова го соопшти тимскиот колега на Мерцедес, Валтери Ботас, кој е 64 бода зад лидерот на шампионите, но тврди дека не ги изгубил надежите за титулата.

Ботас за титулата: Не сум откажал од ништо и ќе се борам до крај

Локално - 21.10.2019

„Морам да имам многу среќа да го победам Луис Хамилтон“. Ова го соопшти тимскиот колега на Мерцедес, Валтери Ботас, кој е 64 бода зад лидерот на шампионите, но тврди дека не ги изгубил надежите за титулата.