TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно караници: На Милан му пречи Игор

Хитпортал - 12.06.2015

Расправиите помеѓу Северина и Милан продолжуваат, а овој пат мета на истите е нејзиното ново момче Игор. Адвокатот на Милан изјави дека не му се допаѓа тоа што синот на неговиот клиент, малиот Александар постојано е во друштво со Игор, а Милан го ...

Северина посрамотена како никогаш досега!

Попара - 12.06.2015

Шега на сметка на најактуелниот пар периодов. Романсата на Северина и Игор ги полни медиумите, а се уште не може да се заклучи дали се работи за маркетинг или за искрени емоции. Многумина се шегуваат на нивна сметка, особено поради фактот што ...

Кеба шокиран: Мислев дека врската на Игор и Северина е скриена камера

Курир - 11.06.2015

Драган Којиќ Кеба во гостувањето во едно ТВ шоу најмногу зборуваше за врската на својот син Игор и новата снашка Северина. Пејачот Кеба конечно прозбори отворено за врската, но и за нивната прва средба.

Дали Севе ќе се смее по ова? Погледнете што ги запали социјалните мрежи!

Убавина и Здравје - 11.06.2015

Романсата на Северина Вучковиќ (43) и Игор Којиќ (28) стана предмет на многу спекулации на социјалните мрежи. Некои се соменваат дека нивната врска е чист маркетинг, други, пак, тврдат дека навистина постојат емоции помеѓу нив.

Родителски стравови: Кеба помислил дека Игор е геј

Press24 - 11.06.2015

Популарниот балкански пејач Драган Којиќ Кеба се најде во центарот на вниманието, но овај пат во улога на „татко“ на Северина. Кеба гостувајќи во една емисија изјави дека неговиот син, Игор Којиќ, долго време го подготвувал за да му ја соопшти ...

Северина е бремена од синот на Кеба?

Нетпрес - 11.06.2015

Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба изјавил дека Северина можеби е бремена, а кога таа му се јавила на телефон среде емисија му рекла „дедо Кеба“, пишува српски Курир. Познатиот пејач ги раскажал сите детали за односот меѓу Северина и Игор и како ...

Романтична душа: Еве која песна Игор и ја посвети на Северина

Хитпортал - 11.06.2015

Веста дека пејачката и спортскиот менаџер се во врска предизвика големо внимание во медиумите и јавноста. Иако на почетокот ја криеа својата љубов, откако Северина изјави дека е во врска со Игор Којиќ, тие двајца секојдневно објавуваат фотографии на ...

Кеба шокиран од врската на Игор и Северина - Мислев дека е скриена камера

Сител - 11.06.2015

Драган Којиќ Кеба во гостувањето во едно ТВ шоу најмногу зборуваше за врската на својот син Игор и новата снашка Северина. Пејачот Кеба конечно прозбори отворено за врската, но и за нивната прва средба.

ЌЕБА ВО ШОК: Кога син ми ја донесе Северина дома, мислев дека е скриена камера...

Пулс24 - 11.06.2015

Драган Којиќ Кеба во гостувањето во едно ТВ шоу најмногу зборуваше за врската на својот син Игор и новата снашка Северина. Пејачот Кеба конечно прозбори отворено за врската, но и за нивната прва средба.

Ја потврди бременоста? Северина го нарече дедо Кеба! (ВИДЕО)

365 - 11.06.2015

Драган Којиќ Кеба гостуваше во емисијата на Огнен Амиџиќ и специјално за таа прилика водителот му приреди изненадување. Во еден момент, бројот на Огнен го повика Игор кој се шегувал со омилениот водител.

ФОТОШОП „МАЈТАП“: Северина посрамотена како никогаш досега!

Вистина.мк - 11.06.2015

Шега на сметка на најактуелниот пар периодов. Романсата на Северина и Игор ги полни медиумите, а се уште не може да се заклучи дали се работи за маркетинг или за искрени емоции. Многумина се шегуваат на нивна сметка, особено поради фактот што ...

КЕБА ШОКИРАН: Мислев дека врската на Игор и Северина е скриена камера!

Вистина.мк - 11.06.2015

Драган Којиќ Кеба во гостувањето во едно ТВ шоу најмногу зборуваше за врската на својот син Игор и новата снашка Северина. Кеба конечно прозбори отворено за врската, но и за нивната прва средба. Игор рече: „Ќе дојдам со девојката, подготви се.

ЗАЉУБЕНИ И НЕОДОЛИВИ: Северина и Игор позираат како Хурем и Сулејман (фото)

Вистина.мк - 11.06.2015

Заљубениот пар позира во духот на познатата турска серија. Северина и Игор Којиќ не престануваат да ја интригираат јавноста и да ја искажуваат својата љубов на социјалните мрежи, па така на најновата фотографија се најдоа облечени во препознатливите ...

Северина и Игор како Хурем и Сулејман

Канал5 - 10.06.2015

Северина и Игор се во Сараево каде Игор има работни обврски. Со последната фотографија на социјалните мрежи Северина покажува дека наоѓаат време и да се забавуваат! Инаку, медиумите од регионот се запалија со шпекулации дека Северина е бремена ...

Кеба открива пикантерии за Северина: На пат ново бебе?

Курир - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба вели дека Северина (43) која е во врска со неговиот син, можеби е бремена. Кога му се јавила на телефон му рекла „дедо Кеба“ што го шокирало пејачот, пишуваат српските медиуми.

Поздрав од Сараево: Северина и Игор како Хурем и Сулејман (фото)

Хитпортал - 10.06.2015

Дека љубовта меѓу Северина Вучковиќ и Игор Којиќ цвета може да се заклучи по нивните заеднички фотографии на социјалната мрежа Инстаграм. Во денешната епизода на нејзината серија наречена „Волим што се волимо“, што е и нејзин омилен хаштаг на ...

Што е следно: Севе и Игор како Сулејман и Хурем

Убавина и Здравје - 10.06.2015

И додека таткото на нејзиното дете буквално корне коси поради фактот што неговиот син го воспитува друг маж, Северина Вучковиќ ужива во љубовта со својот млад дечко Игор Којиќ . Притоа, не воздржувајќи се редовно да објавува фотографии на ...

Милан Поповиќ бесен: Не сакам друг маж да ми го воспитува синот!

Убавина и Здравје - 10.06.2015

Бившиот свршеник на Северина Вучковиќ и татко на нејзиниот син Александар , бизнисменот Милан Поповиќ , отворено признава дека е многу гневен поради тоа што поп-пејачката и нејзиното ново момче, бившиот фудбалер Игор Којиќ , се однесуваат како ...

Happy Family: Игор и Северина со нејзиниот син, свадба на есен (ФОТО)

Курир - 10.06.2015

Наводно, Игор Којиќ, на родителите им рекол дека ќе ја запроси Северина и сака церемонијата да биде веќе на есен, пренесуваат медиумите. Откако Северина минала продолжен викенд во семејната куќа Којиќ во Белград, родителите на Игор ја прифатиле ...

Кеба во емисија потврди дека Северина е трудна (видео)

ЗаЗабава - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба вчеравечер беше гостин во „Ами Џи шоу“. Како што одеше емисијата во живо, водителот Огњен Амиџиќ му приреди на пејачот изненадување, а во програмата се вклучиле Игор и Северина.

Северина повторно бремена?

Press24 - 10.06.2015

Драган Којиќ синоќа беше гостин во „Амиџи шоу“. Како емисијата одеше во живо, водителот Огнен Амиџиќ приреди изнеадување на пејачот , па во програма се вклучија Игор и Северина. Најпрво се јави неговиот син Игор кој си поразговара со таткото, а ...

Што откри Кеба за Северина?

Сител - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба вели дека Северина (43) која е во врска со неговиот син, можеби е бремена. Кога му се јавила на телефон му рекла „дедо Кеба“ што го шокирало пејачот, пишуваат српските медиуми.

Северина го нарече Кеба – „дедо“ (видео)

Хитпортал - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба синоќа гостувал во „Ами Џи Шоу“. Затоа што емисијата се прикажувала во живо, водителот Огњен Амиџиќ му приредил на пејачот мало изненадување, а во програмата се вклучиле Игор и Северина.

Севе и Игор влегоа во филм

Press24 - 10.06.2015

Северина и Игор Којиќ не престанаа да ја искажуваат нивната љубов на социјалните мрежи. Овај пат Северина објави фотографија на Инстаграм, каде таа е во улога на Хурем, а Игор е Сулејман. Заљубените, кој направија бум во јавноста, како што пишуваат ...

КЕБА ОТКРИ ДЕТАЛИ: Северина е веќе бремена?

Телеграф - 10.06.2015

Искрено се сакаат, а сè друго е во Божји раце. Морате нив да ги прашате за сè друго. Се уверив дека е во прашање вистинска љубов. Северина е прекрасна личност и уметник, објаснил таткото на Игор Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба, таткото на Игор, ...

Северина и Игор Којиќ планираат свадба наесен

Репортер - 10.06.2015

Наводно, Игор Којиќ, на родителите им рекол дека ќе ја запроси Северина и сака церемонијата да биде веќе на есен.Откако Северина со синот минала продолжен викенд во семејната куќа Којиќ во Белград, родителите на Игор ја прифатиле неговата избраничка ...

Кеба откри детали: Северина е веќе бремена?

+инфо - 10.06.2015

Српскиот фолк пејач ја опишла неговата прва средба со Северина кога Игор првпат ја донел во нивниот дом. Зборувал и за љубовниот однос на неговиот син и пејачката. Драган Којиќ Кеба (54) рекол дека Северина (43) е можеби бремена.

Кеба открива пикантерии за Северина: На пат ново бебе?

МК News - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба вели дека Северина (43) која е во врска со неговиот син, можеби е бремена. Кога му се јавила на телефон му рекла „дедо Кеба“ што го шокирало пејачот, пишуваат српските медиуми.

Кеба: Мислев дека Северина е машко!

Вечер Прес - 10.06.2015

Би бил неискрен кога би рекол дека не се шокирав, признал фолкерот. Драган Којиќ - Кеба во едно тв-гостување рекол дека можеби неговата нова снашка Северина е бремена, зашто кога му се јавила му рекла „Дедо Кеба„.

Поранешниот на Северина лут: Таа и Игор се однесуваат како да сум умрен!

Вистина.мк - 10.06.2015

На српскиот бизнисмен Милан Поповиќ му смета врската на неговата поранешна сопруга Северина Вучковиќ со фудбалерот Игор Којиќ. Поповиќ најмногу го иритира тоа што Севе дозволува непознат маж да го воспитува неговиот тригодишен син Александар.

ПЕЈАЧКАТА ЈА ПОТВРДИ БРЕМЕНОСТА: Северина го нарече Кеба дедо!(видео)

Вистина.мк - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба вчеравечер беше гостин во „Ами Џи шоу“. Како што одеше емисијата во живо, водителот Огњен Амиџиќ му приреди на пејачот изненадување, а во програмата се вклучиле Игор и Северина.

Разгледница од Сараево: Севе и Игор како Хурем и Сулејман

365 - 10.06.2015

И покрај работата Игор успева да пронајде време за својата сакана. Судејќи по најновата фотографија која што пејачката ја објави на социјалните мрежи, парот одлично се забавува. Северина Вучковиќ и Игор Којиќ моментално уживаат во Сараево, каде што ...

Еве како Кеба ја пречека Северина во својот дом

365 - 10.06.2015

Драган Којиќ Кеба неодамна беше домаќин на новата девојка на синот Игор во својот дом. Така Кеба ставил маска на лицето за да ја хидрадира кожата, а кога Игор го повикал да дојде, не се вознемирил многу.

Цвета љубовта на Севе и Игор

Press24 - 09.06.2015

Синот на Кеба, Игор Којиќ, се прошета заедно со својата сакана Северина и нејзиното синче Александар. На фотографијата која ја објави Северина на Инстаграм, јасно се гледа дека Игор и Александар многу добро се сложуваат.

Северина и Игор се подготвуваат за свадба? (ФОТО)

Телеграф - 09.06.2015

Наводно Игор на родителите им рекол дека наскоро ќе ја запроси Северина, а потенцирал дека церемонијата сака да биде наесен Драган Којиќ Кеба (54), таткото на Северина и нејзиното момче Игор сакаат што побрзо да ја официјализираат нивната врска .

Синот на Северина го прифати синот на Кеба: Пејачката објави семејна фотографија

Хитпортал - 09.06.2015

Дека љубовта меѓу Северина и Игор е се посилна, докажува и најновата фотографија на социјалните мрежи. Пејачката на Инстаграм објави семејна фотографија. Преку фотографијата се гледа дека таа ужива во друштво на синот Александар и нејзиното ново ...

ФОТО Синот на Северина го прифати нејзиното момче: Пејачката објави семејна фотографија

+инфо - 09.06.2015

Дека љубовта помеѓу хрватската поп-ѕевзда Северина Вучковиќ (43) и синот на српскиот фолкер Кеба, Игор Којиќ, (28) цвета, докажува и најновата фотографија која пејачката ја објави на Инстаграм.

Милан до Севе: Не се однесувај како да сум умрен, дај ми го синот, јас сум неговиот татко

Press24 - 09.06.2015

Романсата помеѓу хрватската пејачка Северина и младиот Игор Којиќ, синот на фолкерот Кеба, лошо влијае на Милан Поповиќ, поранешниот вереник на дивата, кој со неа го има малиот син Александар.

Севе и Игор: Наесен свадба!

Убавина и Здравје - 09.06.2015

Дека љубовта помеѓу хрватската поп-ѕевзда Северина Вучковиќ (43) и синот на српскиот фолкер Кеба, Игор Којиќ, (28) цвета, докажува и најновата фотографија која пејачката ја објави на Инстаграм.

Цвета љубовта на Северина и Игор

Бриф - 09.06.2015

Синот на Кеба, Игор Којиќ, се прошета заедно со својата сакана Северина и нејзиното синче Александар. На фотографијата која ја објави Северина на Инстаграм, јасно се гледа дека Игор и Александар многу добро се сложуваат.

Спремен е на се, само да ја ожени Севе!

Вечер Прес - 09.06.2015

Се пресели во Хрватска, го прифати нејзиниот син како да е негов, ја запозна со родителите, ја истетовира првата буква од нејзиното име, и одлучи да се жени. Секако тоа по нејзини правила.

Игор прави се само Северина да каже „да“

Вистина.мк - 09.06.2015

Се пресели во Хрватска, го прифати нејзиниот син како свој, ја запозна со родителите, ја истетовира првата буква од нејзиното име, одлучи да се жени. По нејзини правила се разбира. Игор Којиќ (28) ги исполнува сите желби на својата сакана Северина ...

Најновата фотографија од Игор, Северина и нејзиниот син ќе ви го стопи срцето!

Вистина.мк - 09.06.2015

Заљубениот пар ги освои симпатиите на сите. Деновиве Игор Којиќ објави прекрасна фотографија со синот на Северина покрај базен, а сега и Северина објави фотографија од неа, Игор и малиот Александар на прошетка.

Северина и Игор Којиќ ќе се венчаат - тој учи да биде татко!

Канал5 - 08.06.2015

Игор и малиот Александар воспоставуваат однос на татко и Син, а Игор не се грижи многу што за тоа ќе каже вистинскиот татко на Александар - пишуваат српските медиуми. - Игор и Севе уживаат со нејзиниот син Александар (3) во Загреб, каде однеаодамна ...

Станаа другарчиња: Нова фотографија од Игор Којиќ со синот на Северина

Хитпортал - 08.06.2015

Игор Којиќ на Инстаграм објави фотографија која нема да ве остави рамнодушни. Младиот фудбалер е во врска со Северина Вучковиќ неколку месеци. Таа минатата недела го запозна нејзиното семејство, а тој се зближи со нејзиниот син Александар.

Северина убаво го „врза“ малиот Кеба

Press24 - 08.06.2015

Синот на Кеба одлично се забавува со неговата сакана Северина и со нејзиниот тригодишен син Александар. Најпопуларниот пар на Балканот, иако се заедно само неколку месеци, веќе се однесуваат како семејство.

Северина го маѓепса малиот Кеба! (ФОТО)

Сител - 08.06.2015

Синот на Кеба одлично се забавува со неговата сакана Северина и со нејзиниот тригодишен син Александар. Најпопуларниот пар на Балканот, иако се заедно само неколку месеци, веќе се однесуваат како семејство.

Северина и Игор веќе уживаат како семејство (фото)

ЗаЗабава - 08.06.2015

Синот на Кеба одлично се забавува со неговата сакана Северина и со нејзиниот тригодишен син Александар. Најпопуларниот пар на Балканот, иако се заедно само неколку месеци, веќе се однесуваат како семејство.

Дечкото на Северина во улога на татко!

Вечер Прес - 08.06.2015

Најпопуларниот пар во регионот е се поблиску до најсреќниот ден, судејќи по заедничките фотографии кои ги пласираат во јавност. Севе е воодушевена од односот на нејзиното момче Игор и нејзиниот син Александар.

ФОТО: Синот на Кеба се учи да му биде татко на синчето на Северина

Вистина.мк - 08.06.2015

Најпопуларниот пар во регионот, Игор Којиќ и Северина, изгледа дека се се поблиску до најсреќниот ден, судејќи по фотографиите кои доспеваат до јавноста. Севе е воодушевена од односот на Игор со нејзиниот син Александар.

Кеба од срце посакува Северина да му роди внучиња

Вистина.мк - 08.06.2015

Тие стануваат се посериозни, а нивните семејства се поблиски. Пејачот Драган Којиќ Кеба се разнежнил кога ја видел фотографијата од неговиот син Игор и синот на Северина, Александар. Тој сега едвај чека Северина да му роди внучиња.

Синот на Кеба со оваа слика ја потврди свадбата со Северина

365 - 08.06.2015

Игор Којиќ објави слика на која се гледа како со синот на Северина и Милан ужива покрај базенот. Дека свадбата е на хоризонтот на најпознатиот пар во регионот, сведочи и последната фотогарфија на профилот на синот на српскиот пејач Кеба.