TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси е добитник на „Златната топка“

Фокус - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

Веќе се појави името на добитникот на ,,Златната топка” – Роналдо не е ниту меѓу првите тројца

Канал5 - 01.12.2019

Уште само 24 часа Лука Модриќ е официјално најдобриот играч на светот , а одличниот Аргентинец Лионел Меси ќе ја освои титулата за најдобар фудбалер во 2019 година. France Football традиционално ја доделува ,,Златната топка” на почетокот на ...

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

+инфо - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

Џерард: Меси не треба да ја добие Златната топка

Макфакс - 01.12.2019

Стивен Џерард тренерот на Глазгов Ренџерс смета дека Лионел Меси не треба да ја добие Златната топка. Престижната награда ќе биде доделена утре, а покрај Меси во конкуренција се Вирџил Ван Дајк и Кристијано Роналдо.

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

Сител - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

Жерард: Јас сум голем фан на Меси, но не заслужува ’Златна топка’

SportMedia - 01.12.2019

Во пресрет на утрешното доделување на престижната награда најдобар фудбалер на светот „Златна топка“ во Париз, за која се појавија шпекулации дека добитник е Лионел Меси, а утре се чека само официјална потврда, се огласи легендата на Ливерпул, ...

Џерард со коментар за тоа кој треба да ја освои Златната топка: Го обожавам Меси…

Дерби - 01.12.2019

Утре на специјална манифестација ќе биде доделена престижната награда Златна топка за која главни фаворити се Вирџил ван Дијк и Лионел Меси. Според шпанските медиуми, Меси веројатно ќе биде освојувачот на признанието кое го доделува „Франс Фудбал“, ...

Џерард: Меси не треба да ја добие Златната топка

TopSport - 01.12.2019

Стивен Џерард тренерот на Глазгов Ренџерс смета дека Лионел Меси не треба да ја добие Златната топка. Престижната награда ќе биде доделена утре, а покрај Меси во конкуренција се Вирџил Ван Дајк и Кристијано Роналдо.

Џерард прокоментира за Меси и „Златната топка“ и разочара голем број навивачи

Спортклуб - 01.12.2019

Легендарниот капитен на Ливерпул смета дека Лионел Меси не ја заслужува „Златната топка“ за прикажаното во 2019. година. Утревечер ќе се одржи изборот за најдобар играч на светот, а наводно Лионел Меси веќе е прогласен за победник и само се очекува ...

Се појави фотографија од конечниот пласман за „Златната топка“: Роналдо не е ниту во топ 3! (ФОТО)

Спортски - 01.12.2019

Изгледа се остварија најавите дека Лионел Меси ќе биде добитникот на Златната топка. Утре вечер и официјално ќе биде прогласен победикот, но судејќи според она што медиумите успеаа да го дознаат во изминатите денови сигурен победник е Аргентинецот.

ИЗЛЕГОА И РЕЗУЛТАТИТЕ: Меси ја освојува „Златната топка“ со 446 поени!

SportMedia - 01.12.2019

На социјалните медиуми се појави фотографија на која се прикажани резултатите од гласањето за годинешниот избор на добитникот на популарната награда на „Франс Прес“ – Златната топка“. Според она што може да се види, победник за 2019 година е ...

Објавен списокот за „Златна топка“: Познат е победникот, Роналдо го нема во топ-3! (ФОТО)

Sport 1 - 01.12.2019

Утре вечер официјално ќе се прогласи освојувачот на „Златната топка“, а според медиумите, Лионел Меси ќе биде победник. Такво нешто покажува и фотографија, која се појави на интернет, а на неа се наоѓаат фудбалерите од прво до 10. место.

Протекоа резултатите од изборот „Златна топка“, Кристијано Роналдо го нема ни во ТОП 3

Дерби - 01.12.2019

Како и што се очекуваше, огромни се шансите на утрешната манифестација за доделувањето на Златната топка со крената глава да си замине Лео Меси закој се верува дека ќе го освои ова престижново те признание.

Објавени и резултатите, Меси ја освојува „Златната топка“! (ФОТО)

Слободен Печат - 01.12.2019

Се очекува в понеделник во Париз аргентинскиот фудбалер по рекорден шестипат да ја освои наградата... Француските медиуми на еден ден пред свечената церемонија ги открија резултатите и веќе на тој начин се знае дека „Златната топка“ повторно ќе ...

Излегоа резултатите: Меси е победникот, Роналдо го нема меѓу првите тројца (Фото)

TopSport - 01.12.2019

Утре ќе официјално ќе биде објавено името на добитникот на „Златната топка“. Медиумите минатата недела објавија дека Лионел Меси шестти пат во кариерата ќе биде лауреат, а денес на социјалните мрежи се појави и списокот со конечниот избор ии бројот ...

ФОТО: Дали се ова официјалните резултати за „Златна топка“, Меси победник, Роналдо не е во Топ 3

Sport M - 01.12.2019

Изборот за „Златна топка“ ќе се одржи утре вечер, а дел од светските медиуми објавија список со бодовите и листата, за која велат дека е официјална. Според нив, победник е Лионел Меси со 446 бодови, а фудбалерот на Ливерпул Вирџил Ван Дајк е втор со ...

Откриено ќе ја освои „Златната топка“: Роналдо го нема меѓу трите најдобри (ФОТО)

СуперСпорт - 01.12.2019

Утре ќе биде прогласен освојувачот на „Златната топка“, а според фотографијата која се појави на интернет, може да се заклучи дека Лионел Меси ќе ја добие наградата. Меси е победник со 446 бодови пред Вирџил Ван Дајк, кој има 382, а трето место е ...

Најден доказ дека Меси го победил Ван Дајк за „Златната топка“ (Фото)

Спортманија - 01.12.2019

Кристијано Роналдо го нема меѓу првите тројца. Лионел Меси ќе биде прогласен за „Златна топка“ во изборот на „Франс фудбал“, а потврда на оваа информација доаѓа од Франција, каде се појави фотографија од табелата со поените на десетте најдобри ...

„Протекоа“ гласовите за „Златната топка“: Меси прв, Роналдо не е ни во топ 3!

Спортклуб - 01.12.2019

Лука Модриќ уште само 24 часа ќе биде официјално најдобриот играч на светот, а титулата најдобар во 2019. година ќе ја преземе Лионел Меси. „Франс Фудбал“ традиционално ја доделува „Златната топка“ кон почетокот на декември, а на утрешното ...

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

А1 On - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

Либертас - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

Протекоа резултатите од изборот „Златна топка“, Кристијано Роналдо го нема ни во ТОП 3

Точка - 01.12.2019

Како и што се очекуваше, огромни се шансите на утрешната манифестација за доделувањето на Златната топка со крената глава да си замине Лео Меси за кој се верува дека ќе го освои ова престижно признание.

Франс фудбал: „Златната топка“ за Меси

Денешен - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

4NEWS - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

Локално - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

Опсервер - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

Меси ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во изборот на „Франс фудбал“

iPortal - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

„Златната топка“ е за Лионел Меси, официјализацијата утре

MakPress - 01.12.2019

Лионел Меси од Барселона е прогласен за најдобар фудбалер во 2019 година во изборот на „Франс фудбал“, а како доказ, во јавноста се појави и една фотографија со бројот на гласови кои ги добиле најдобрите десетмина.

Саркастичниот Гвардиола за добитникот на Златната топка: „Ќе му ја додели ВАР технологијата“

СуперСпорт - 29.11.2019

Со почетокот на следната недела ќе биде познато името на добитникот на Златната топка за 2019. година. Кристијано Роналдо, Вирџил Ван Дијк и Лео Меси се главните кандидати, а последните денови се шпекулира за тоа дека одличниот аргентинец е фаворит ...

Џерард не се сомнева: Еве кој ја заслужува Златната топка

Sport M - 29.11.2019

Златната топка за 2019 година ќе биде доделена во Париз на 2 декември (понеделник). Тројца главните кандидати за освојување на овој престижен трофеј се Лионел Меси, Кристијано Роналдо и Виргил Ван Дијк.

Пеп: Меси ќе ја добие Златната топка, па со ВАР ќе му ја дадат на Ван Дајк

Кајгана - 29.11.2019

Стратегот на Манчестер Сити се измева со ВАР. Од толку често што се користи, тој на шега вели дека ќе се примени и во изборот на Златната топка. „Сигурен сум дека Златната топка ќе му ја дадат на Меси, потоа ќе направат проверка со ВАР и ќе му ја ...

Роналдо ја пропушта церемонијата за Златната топка, не сакал Ван Дајк да биде пред него

TopSport - 28.11.2019

Шпанските медиуми од пред неколку дена тврдат дека е познат добитникот на „Златната топка“. Церемонијата на доделувањето ќе се одржи на 2 декември, а во конкуренција се Лионел Меси, Вирџил ван Дајк и Кристијано Роналдо.

Гвардиола: „Златната топка“ ќе му биде доделена на Меси, ќе го проверат ВАР и ќе му ја дадат на Ван Дајк

А1 On - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Пеп го изнасмеа цел свет: Меси ќе ја добие „златната топка“, па ВАР ќе ја додели на Ван Дијк

Sport 1 - 28.11.2019

Менаџерот на англискиот шампион Манчестер сити, Пеп Гвардиола не е баш миленик на воведената ВАР-технологија, па на секој начин се обидува јавно и со ироничен тон да ги прокоментира одлуките, кои треба(ше) да ги исфрлат судиските грешки.

Гвардиола: Златната топка? Ќе ја добие Меси, па ВАР ќе му ја предаде на Ван Дајк

TopSport - 28.11.2019

Менаџерот на Манчестер сити шеговито одговорил на прашањето кој ќе ја добие „Златната топка“. Во конкуренција за оваа награда останаа Лионел Меси, Вирџил Ван Дајк и Кристијано Роналдо. Меси и Роналдо пет пати биле лауреати, додека Ван Дајк прв пат ...

Гвардиола се шегува: „Златната топка“ ќе ја добие Меси, а потоа ВАР ќе му ја додели на Ван Дајк

Спортски - 28.11.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола со интересна изјава за „Златната топка“ го изнасмеа фудбалскиот свет. Наградата ќе биде доделена на церемонија на 2-ри декември, а Ван Дајк и Лионел Меси се најголеми фаворити.

Пеп не може да се помири со поразот на „Енфилд“: Ван Дајк со помош на ВАР ќе ја добие „Златната топка“

Gol.mk - 28.11.2019

На почетокот на следната седмица ќе биде познат освојувачот на „Златната топка“ за 2019 година. Кристијано Роналдо , Лионел Меси и Вирџил Ван Дајк се главните кандидати, а шпанските медиуми тврдат дека оваа признание ќе заврши во рацете на ...

(ФОТО) Меси, Меси, Меси… По тој редослед!

Спортклуб - 28.11.2019

Минатонеделниот инцидент со Герет Бејл денеска доби ново продолжение откако претходно речиси сите мадридски медиуми го „искараа“ Велшанецот за тоа што го направи по квалификацискиот натпревар против Унгарија.

Гвардиола: „Златната топка“ ќе му ја дадат на Меси, па на Ван Дајк

+инфо - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Легендарна изјава на Гвардиола: „Златната топка“ ќе ја освои Меси, а потоа со ВАР ќе му ја доделат на Ван Дајк

Sport M - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Пеп го изнасмеа цел свет: Меси ќе ја добие „златната топка“, па ВАР ќе ја додели на Ван Дијк

Курир - 28.11.2019

Менаџерот на англискиот шампион Манчестер сити, Пеп Гвардиола не е баш миленик на воведената ВАР-технологија, па на секој начин се обидува јавно и со ироничен тон да ги прокоментира одлуките, кои треба(ше) да ги исфрлат судиските грешки.

ПЕП ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“: Прво ќе му ја дадат на Меси, па со ВАР ќе му ја предадат на Ван Дајк

SportMedia - 28.11.2019

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола на хумористичен начин ја коментираше информацијата за доделувањето на Златната топка а 2019, која оваа недела се појави во шпанските медиуми. Според неа, Лео Меси е сигурниот освојувач на престижната ...

Пеп како да сака да отвори војна: Златната топка за Меси, но по ВАР гледање, ќе му ја дадат на Ван Дајк

Спортклуб - 28.11.2019

Се поблиску е денот кога ќе биде доделана Златната топка годинава, а веќе има неколку изразени кандидати. Според повеќето анкети досега направени, се верува дека Лео Меси од Барселона и Виргил Ван Дајк од Ливерпул се првите фаворити.

Ништо ново: Роналдо нема да дојде на доделувањето на „златната топка“!

Sport 1 - 28.11.2019

Аргентинската ѕвезда на Барселона, Лионел Меси ќе ја добие во понеделник шестата „златна топка“ за најдобар светски фудбалер во изборот на „Франс Фудбал“ и ќе ги победи Вирџил Ван Дијк (Ливерпул) и Кристијано Роналдо (Јувентус) во трката за ...

Гвардиола: Меси ќе ја добие „Златната топка“, ќе го проверат ВАР и ќе му ја дадат на Ван Дајк

iPortal - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Гвардиола: „Златната топка“ ќе му биде доделена на Меси, ќе го проверат ВАР и ќе му ја дадат на Ван Дајк

Опсервер - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Гвардиола: „Златната топка“ ќе му биде доделена на Меси, ќе го проверат ВАР и ќе му ја дадат на Ван Дајк

Локално - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Хосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Меси – Ван Дајк засега е 1-1, се очекува гласањето на „Франс фудбал“

Н.Македонија - 28.11.2019

До изборот за најдобар светски фудбалер за 2019 година што го организира францускиот магазин „Франс фудбал“ по 64-ти пат, остануваат уште четири дена (гала-свеченоста ќе се одржи в понеделник во Париз).

Гвардиола: „Златната топка“ ќе му биде доделена на Меси, ќе го проверат ВАР и ќе ја добие Ван Дајк

MakPress - 28.11.2019

Тренерот на Манчестер сити, Јосеп Гвардиола, на шега предложи кој ќе ја освои Златната топка. Главните кандидати за наградата се сметаат лидерот на Барселона, Лионел Меси и дефанзивец на Ливерпул, Вирџил ван Дајк.

Освојувачот на „Златната топка“ веќе е познат!?

Gol.mk - 27.11.2019

Крајот на уште една година донесе нов директен судир на Кристијано Роналдо и Лионел Меси за престижната „Златна топка“. Двајцата великани на светскиот фудбал веќе имаат по пет одличја во своите витрини, а најверојатно еден од нив ќе ја однесе ...

„Освојувачот на Златната топка веќе знае дека на 2 декември ќе ја прими наградата“

TopSport - 26.11.2019

„Освојувачот на Златната топка 2019 дознал дека тој на 2 декември ќе ја прими наградата. Тој има можност и да ја допре наградата која официјално ќе му биде врачена наредната недела во Париз“, тврди каталонскиот весник „Мундо Депортиво“.

Шпанците откриваат: Меси ќе ја освои „Златната топка“

Екипа - 26.11.2019

Лионел Меси е добитник на наградата „Златна топка“ за 2019 година, откриваат неколку шпански медиуми. „Франс Фудбал“ добитникот на големото признание ќе го обелодени следниот понеделник, но во Шпанија тврдат дека на Меси веќе му било соопштено дека ...

Изгледа се знаат резултатите: Го објавија името на добитникот на Златната топка

Спортклуб - 26.11.2019

Неполна недела има до доделувањето на Златната топка за 2019 година, а јавноста уште шпекулира дали таа ќе отиде во рацете на Лионел Меси или Виргил ван Дајк. Двајцата имаат свои адути во трката, но каталонскиот весник Ел Мундо Депортиво тврди дека ...

„Мундо Депортиво“ го објави името на освојувачот на Златната топка

Дерби - 26.11.2019

„Франс Фудбoл“ селектираше 30 каднидати кои се во конкуренција за освојување на престижното признание, Златна топка, но јасно кои двајца фудбалери се фаворити за неа. Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк, како и еден од најдобрите фудбалери на ...

„Мундо Депортиво“: Лионел Меси ќе ја освои „Златната топка“

Sport M - 26.11.2019

„Франс фудбал“ ја објави листата на кандидати за „Златната топка“, но се чини дека двајцата кои ќе бидат во тесна трка се Вирџил Ван Дајк и Лионел Меси. Холанѓанецот со Ливерпул ја освои ЛШ и УЕФА Супер купот, а заврши на второто место во Премиер ...

Мбапе: Годинава не ја заслужив Златната топка

TopSport - 26.11.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе, рекол дека не е реално да ја освои Златната топка во конкуренција на Вирџил Ван Дајк и Лионел Меси. Ван Дајк веќе ја доби наградата на УЕФА, додека Меси е прогласен за најдобар во изборот на ФИФА.

Шпанците открија кој ја освои „Златната топка“: Ние веќе му кажавме на победникот…

СуперСпорт - 26.11.2019

Следниот понеделник ќе биде познато името на новиот добитник на престижната награда „Златна топка“. На крајот на секоја година „Франс фудбал“ организира свечена церемонија, а како најголем фаворит се смета Вирџил ван Дајк.

Лионел Меси ќе ја освои „Златната топка“ годинава

Sport 1 - 26.11.2019

Лионел Меси ќе ја добие „Златната топка“ за најдобар фудбалер во светот што традиционално ја доделува магазинот „Франс фудбал“. Шпанските медиуми открија дека двајцата највлијателни луѓе во „Франс фудбал“, Паскал Фере и Тјери Маршанд, изминативе ...

„Мундо Депортиво“ открива: Меси во понеделник ја добива шестата Златна топка!

Спортски - 26.11.2019

Во понеделник ќе дознаеме кој ќе го наследи Лука Модриќ и ќе ја освои Златната топка за 2019 година. Каталонскиот „Мундо Депортиво“ вчера објави дека „Фран Фудбал“ вчера го информирал добитникот на Златната топка, а денес се дополнува со нова ...

Шпанците го открија освојувачот на „Златната топка“!

Слободен Печат - 26.11.2019

Церемонијата ќе се одржи на 2. декември, наредниот понеделник ќе биде познато името на новиот добитник на престижната награда. Кон крајот на секоја година, „Франс Фудбал“ организира свечен настан на доделување на „Златната топка“ која важи за ...

Роналдо одбива да дојде во понеделник на доделувањето на Златната топка?

СуперСпорт - 26.11.2019

Според последните шпекулации кои се појавија овие денови Лионел Меси е фудбалерот кој ќе ја добие Златната топка оваа година, а Кристијано Роналдо нема во план да се појави на свечената церемонија која е закажана за во понеделник (2. декември).

Шестата е на прагот: Се појави нов доказ дека Меси е добитник на „Златната топка“

Спортклуб - 26.11.2019

Следниот понеделник „Франс Фудбал“ ќе ја одржи традиционалната церемонија за доделување на „Златната топка“. Како и секоја година, фудбалскиот свет со нетрпение го очекува доделувањето на „Златната топка“ за најдобриот играч во годината која е ...

Роналдо одбива да оди на „Златна топка“ бидејќи ќе отиде во рацете на Меси!

TopSport - 26.11.2019

По наводното „откривање“ на освојувачот на „Златната топка“ на „Франс фудбал“, која според повеќе извори веќе по шести пат е во рацете на Лионел Меси, Кристијано Роналдо решил да не оди на церемонијата на доделувањето на наградата во понеделник на 2 ...

Се појавија нови докази кои укажуваат дека Меси ќе ја освои Златната топка

Sport M - 26.11.2019

Следниот понеделник, Франс Фудбал ќе ја одржи традиционалната церемонија за доделување на наградата „Златна топка“. Исто како и секоја година, со нетрпение ја очекуваме наградата „Златна топка“, каде ќе го дознаеме името на најдобриот играч на ...

И БУКМЕЈКЕРИТЕ ГИ ПРОМЕНИЈА КВОТИТЕ: Ван Дајк веќе не е прв фаворит за „Златната топка“

SportMedia - 26.11.2019

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, за само неколку часа, повеќе не е меѓу фаворитите на светските букмејкери за добитник на престижната награда – „Златна топка“. Откако денеска тргна жестоката кампања во каталонски медиуми кои објавија дека ...

Роналдо одбива да дојде на наградата „Златна топка“ во понеделник?

Sport M - 26.11.2019

Се поголеми се шансите дека Лионел Меси ќе ја добие Златната топка, а Кристијано Роналдо не планира да се појави на свечената церемонија која е закажана за во понеделник (2 декември). „Мундо Депортиво“ открива дека Меси ќе ја освои шестата награда ...

Роналдо одбива да дојде на доделувањето на „Златната топка“?

Спортски - 26.11.2019

Во понеделник ќе дознаеме кој ќе го наследи Лука Модриќ и ќе ја освои Златната топка за 2019 година. Каталонскиот „Мундо Депортиво“ ја „расипа“ церемонијата на „Франс Фудбал“ и денес го објави името на добитникот на „Златната топка“.

Ништо ново: Роналдо не доаѓа на доделувањето на Златната топка

Спортклуб - 26.11.2019

На 2 декември во Париз, Франс фудбал ќе ја додели Златната топка за 2019 година. Се поизвесно е дека таа ќе оди во рацете на Лионел Меси што го изнервира Кристијано Роналдо. Поради тоа Португалецот нема да присуствува на церемонијата.

(ФОТО) Ова веќе не е случајно: Трансфермаркт веќе му ја запиша Златната топка на Меси

Спортклуб - 26.11.2019

Во еден ден веќе има неколку назнаки за тоа дека Лионел Меси ќе ја збогати колекцијата Златни топки. Доказот стигна и од порталот Трансфермаркт кој веќе му ја запиша шестата на ...

Повторно некој мораше да се направи паметен, од Шпанија најавуваат: Меси ќе ја добие „Златната топка“ (ФОТО)

24Фудбал - 26.11.2019

Франс Фудбал на 2. декември треба да го прогласи најдобриот фудбалер во годината, но од Шпанија пристигнува информација дека веќе е познат победникот, „Златната топка“ ќе заврши во рацете на Лео Меси.

Френки одбра меѓу Меси и Ван Дајк: Де Јонг го соопшти својот фаворит за „Златната топка“

Дерби - 26.11.2019

„Франс Фудбал“ набрзо ќе ја додели „Златната топка“, а како што се приближува времото за официјализирање на победникот имаме многу познати кои го израдуваат своето мислење, својот став за тоа кој треба да го понесе ова престижно признание.

И овој пат се најде некој кој ја уби неизвесноста, Меси ќе ја добие „Златната топка“ (ФОТО)

МКД - 26.11.2019

Новинар од Шпанија на неколку дена пред церемонијата за „Златната топка" објави дека Лео Меси ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во годината, напаѓачот на Барса бил посетен од делегација на Франс Фудбал за да му соопшти дека ќе ја добие ...

Деталите откриваат дека Меси е победник на Златната топка

Sport M - 26.11.2019

Лионел Меси е главниот фаворит за освојување на Златната топка, по одличната сезона со Барселона. Според некои извештаи на шпанските медиуми, Аргентинецот всушност е веќе избран за победник на најпрестижната индивидуална награда во фудбалот.

Мбапе: Годинава не ја заслужив Златната топка

Макфакс - 26.11.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе, рекол дека не е реално да ја освои Златната топка во конкуренција на Вирџил Ван Дајк и Лионел Меси. Ван Дајк веќе ја доби наградата на УЕФА, додека Меси е прогласен за најдобар во изборот на ФИФА.

Клоп: Меси е најдобар од оваа генерација, но Ван Дајк беше најдобар лани

Кајгана - 26.11.2019

Тренерот на Ливерпул се надева дека неговиот играч ќе ја освои полуларната Златна топка и ќе успее да ги победи великаните Кристијано Роналдо и Лео Меси. Клоп особено се плаши од Аргентинецот кој според него е подобар од Роналдо.

Меси или Ван Дијк, еве според Клоп кој ја заслужи Златната топка?

СуперСпорт - 26.11.2019

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп има концизен и точен аргумент на прашањето – Кој заслужува оваа година да ја освои Златната топка, дали Ван Дијк или Меси. 52-годишниот Германец не се сомнева дека Меси е моментално најдобриот играч на светот.

Добитникот на „Златната топка“ дознал дека ја освоил на седум дена пред официјалната промоција!!!

SportMedia - 26.11.2019

Дали е на повидок скандал околу прогласувањето на најдобриот играч на светот за 2019 година, фудбалерот кој треба да ја добие наградата Златната топка во организација на „Франс фудбал“. Каталонскиот „Ел Мундо Депортиво“ известува дека еден од ...

„Мундо Депортиво“ го објави името на освојувачот на Златната топка

Точка - 26.11.2019

„Франс Фудбoл“ селектираше 30 каднидати кои се во конкуренција за освојување на престижното признание, Златна топка, но јасно кои двајца фудбалери се фаворити за неа. Фудбалерот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк, како и еден од најдобрите фудбалери на ...

Азар за „Златната топка“: Само тројца играчи доаѓаат во предвид

Спортклуб - 25.11.2019

„Златната топка“ за најдобар играч на светот ќе биде доделена на 2. декември, а за Еден Азар постојат само тројца играчи кои конкурираат за најголемата индивидуална награда во светот на фудбалот.

Прогласувањето е следната недела, но веќе се знае добитникот на „Златната топка“!

Спортклуб - 25.11.2019

Кон почетокот на следниот месец, односно на 2. декември, ќе биде одржана гала-церемонијата за изборот на најдобар фудбалер за 2019. година. Засега е тешко да се предвиди кој ќе ја добие „Златната топка“ бидејќи ова беше успешна година за голем број ...

Клоп во свој стил посочи кој треба да ја освои „Златната топка“

Дерби - 25.11.2019

Наредниот месец ќе биде доделено најпрестижното индивидуално признание во светот на фудбалот „Златната топка“, а додека истото се додели ќе имаме многу изјави, различни ставови за тоа кој треба да го добие.

Азар навива за играч на Ливерпул да ја освои Златната топка

Спортманија - 25.11.2019

Кога би се прашувал Белгиецот, престижната награда би ја доделил на фудбалер од редовите на европскиот првак Се ближи денот за доделување на најпрестижната индивидуална награда, Златна топка.

Клоп: Меси е најдобар, но „Златната топка“ треба да ја добие Ван Дајк

Спортски - 25.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека една од ѕвездите на неговиот тим – Вирџил ван Дајк, треба да ја освои „Златната топка“ оваа година. Наградата ќе биде доделена на церемонија следната недела, на 2-ри декември, а Ван Дајк и Лионел Меси се ...

Меси или Ван Дијк, кој ја заслужува „Златната топка“? Клоп ве остава без зборови со одговорот

Sport M - 25.11.2019

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп го опиша Лионел Меси како најдобар играч на оваа генерација, но истакна дека Виргил ван Дијк треба да ја освои Златната топка на 2019 година. Дефанзивецот на „Редсите“ е еден од фаворитите за наградата откако беше ...

Чудна логика на Клоп: Меси е најдобар, ама Ван Дајк треба да ја освои Златната топка

Спортклуб - 25.11.2019

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп се огласи по повод доделувњето на Златната топка, на една недела пред манифестацијата на која Франс фудбал ќе го одреди најдобриот за 2019 година. Досега беа доделени две индивидуални признанија, УЕФА го прогласи ...

Азар: Златната топка треба да ја добие играч на Ливерпул

TopSport - 25.11.2019

Престижната награда на „Франс Фудбал“, Златна топка ќе биде доделена на 2 декември. Играчите што ја обележаа последната деценија Лионел Меси и Кристијано Роналдо се меѓу номинираните. Прашење е во чии раце ќе заврши наградата.

За него нема дилема: Азар откри кои кандидати ја заслужуваат „Златната топка“

Sport 1 - 25.11.2019

Една од најпрестижните награди во светот на фудбалот - „Златната топка“ за 2019 година ќе биде доделена на 2. декември. Главни кандидати за освојување се Лионел Меси и Кристијано Роналдо, додека Еден Азар смета дека таа треба да му припадне на еден ...

Еден Азар избра три кандидати за Златната топка

СуперСпорт - 25.11.2019

Златната топка за 2019. година ќе биде доделена на 2. декември. Лео Меси и Кристијано Роналдо и оваа година ќе бидат помеѓу првите кандидати за освојување на оваа престижна награда, а Еден Азар се смета дека најдобриот треба да биде некој од ...

Еден Азар избра тројца кандидати за Златната топка

Sport M - 25.11.2019

Златната топка за 2019 година ќе биде доделена на 2 декември. Лео Меси и Кристијано Роналдо ќе бидат меѓу првите кандидати за освојување на оваа престижна награда оваа година, а Еден Азар мисли дека освојувачот треба да биде еден од играчите на ...

Oсвојувачот на „Златната топка“ веќе се знае?!

Спортски - 25.11.2019

На почетокот на наредниот месец, поточно на 2-ри декември ќе биде одржан изборот за „Златна топка“. Засега тешко е да се предвиди кој ќе ја добие Златната топка, меѓутоа како фаворит во јавноста се споменува Лионел Меси.