TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Кого бакнува Даниел Кајмакоски?

А1 On - 19.01.2014

На официјалната страна на „Фејсбук“, на најгледаното музичко шоу во регионот „Х-фактор“ се појави фотографија на кој што македонскиот претставник Даниел Кајмакоски бакнува непозната девојка.

Даниел Кајмакоски со нова песна овој пат во дует со Токсикологија!

think.mk - 19.01.2014

После Тони Зен,Токсикологија се оние кој направиjа дует со новата македонска ѕвезда Даниел Кајмаковски. Прекрасна песна и интересен рефрен, момците се погрижиле за сите ...

Даниел Кајмакоски со освоени 60 отсто од гласовите сигурно кон победа!?

Н.Македонија - 19.01.2014

Доколку не се измени расположението на публиката за гласањето на „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски би бил најверојатно првиот победник на балканското издание на ова музичко шоу, објави онлајн изданието ...

ГАЛЕРИЈА Даниел Кајмакоски ги збудали девојките

+инфо - 19.01.2014

Даниел Кајмакоски, финалист на најгледаното музичко шоу „Икс Фактор“, настапи заедно со својот ментор, српската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ во Охрид, а со својата харизма и фантастичен глас го ...

ВИДЕО Нова песна на „Токсиколози“ во соработка со Даниел Кајмакоски!

+инфо - 19.01.2014

„Токсиколози“ во новата година, музичко сефте прават со новата песна мека како „Памук“ во соработка со македонскиот претставник во популарното шоу „Икс Фактор“ Даниел Кајмакоски кој го пее рефренот.

ГАЛЕРИЈА: Жељко во родниот крај на Даниел

Орбис - 19.01.2014

Денеска Даниел Кајмаковски својот ментор од шоуто Х Фактор го прошета низ неговото родно место Струга. Жељко беше воодушевен од убавините на овој крај на Македонија.

Илма Карахмет настината пее “Titanium”

Во Штип - 19.01.2014

Минатата емисија Илма беше настината, но и така звучи прекрасно, слушнете.. ...

Кого бакнува Даниел Кајмакоски?

Република - 19.01.2014

Продукцијата на музичкото шоу „Х-фактор“, реши да си поигра со публиката која редевно го следи шоуто и во најавата, за следната епизода ја пушти оваа провокативна фотографија со Даниел Кајмакоски, ...

ФОТО: Дали Даниел Кајмакоски има девојка?!

За Се - 19.01.2014

Продукцијата на музичкото шоу „Х-фактор“, реши да си поигра со публиката која редевно го следи шоуто и во најавата, за следната епизода ја пушти оваа провокативна фотографија со Даниел Кајмакоски, ...

Даниел Кајмакоски се заљуби?

Девојка - 19.01.2014

На официјалната фан страна на X фактор беше поставена фотографија на која е Даниел Кајмакоски со опис: Трач или вистина? Која ли е оваа мистериозна девојка која Даниел ја засенува останува да ...

Која е девојката која ја бакнуваше Кајмакоски?

Sky - 19.01.2014

На официјалната страна на „Х-Фактор“ на социјалната мрежа „Фејсбук“, се појави фотка на која се гледа како нашиот претставник Даниел Кајмакоски бакнува засега непозната девојка.

Токсикологија Втори го искористија талентот на Даниел Кајмаковски

Во Штип - 19.01.2014

После Тони Зен,Токсикологија се оние кој направиа дует со Даниел Кајмаковски. Интересна песна и интересен Рефрен одлично изработено момци. ...

ФОТО: Кого бакнува Даниел Кајмакоски?

Курир - 19.01.2014

Продукцијата на музичкото шоу „Х-фактор", реши да си поигра со публиката која редевно го следи шоуто и во најавата, за следната епизода ја пушти оваа провокативна фотографија со Даниел Кајмакоски, ...

Српски „Блиц“ открива: Даниел освојувал неверојатни 60 отсто од сите пристигнати гласови!

Курир - 19.01.2014

Доколку не се измени расположението на публиката за гласањето на „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски би бил најверојатно првиот победник на балканското издание на ова музичко шоу, објави онлајн изданието ...

Блиц: Новиот Тоше?Слушнете ја песната на Даниел Кајмакоски “Нежна како принцеза“

Lider - 19.01.2014

Даниел Кајмакоски, еден од фаворитите за победа во натпреварувањето Х-фактор, уште еднаш ги израдува своите фанови и на својата Фејсбук страница ја објави неговата нумера со наслов “Нежна како ...

Жељко Јоксимовиќ: Со Даниел Кајмакоски одиме на победа

Денешен - 19.01.2014

Еден од најстрогите судии во најгледаното музичко шоу Икс Фактор Жељко Јоксимовиќ денес ќе одржи концерт на наш терен, во Охрид, во спортската сала „Билјанини извори“.

Фото+Видео: Жељко и Даниел го кренаа Охрид на нозе

Денешен - 19.01.2014

Нашиот кандидат на Х-фактор, Даниел Кајмакоски, заедно со неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ, вчера изведоа неверојатен концерт во Охрид. Салата „Билјанини извори“ ечеше од овации, а Даниел и Жељко беа ...

Новиот Тоше, слушнете ја песната на Даниел Кајмакоски „Нежна како принцеза“ од охридскиот фестивал!

Интересно - 18.01.2014

Македонецот Даниел Кајмакоски, еден од фаворитите за победа на натпреварот "X Factor", уште еднаш ги фасцинира своите обожаватели и на својата фејсбук страница ја објави неговата песна "Нежна како ...

Новиот Тоше – слушнете ја новата песна на Даниел Кајмакоски „Нежна како принцеза“

think.mk - 18.01.2014

Македонецот Даниел Кајмакоски, еден од фаворитите за победа на натпреварот “X Factor”, уште еднаш ги фасцинира своите обожаватели и на својата фејсбук страница ја објави неговата песна “Нежна како ...

Даниел Кајмаскоски се потпиша на фановите

think.mk - 18.01.2014

Ова е потписот на Даниел Кајмакоски! Новиот Тоше, прекрасниот глас и треската што ја зафати Македонија во последно време. „Лесно е да се настапува кога публиката пее со вас од почеток до крај.

Жељко Јоксимовиќ: Незаборавен настап во Охрид

think.mk - 18.01.2014

Концертот на Жељко Јоскимовиќ синоќа во Билјанини извори во Охрид без сомнение ќе остане уште долго во спомени на сите кои имаа прилика да присуствуват на овој музички концерт.

Ова е песната што Кајмакоски ја напиша за Каролина пред три години

think.mk - 18.01.2014

Дури сега дојде на виделина талентот на Даниел Кајмакоски иако тој со години се занмава со музиката. Тој пред скоро три години има напишано песна за Каролина Гочева: You’re not coming back.

ФОТО: Даниел и Жељко го кренаа на нозе Охрид

Сител - 18.01.2014

Нашиот кандидат на Х-фактор, Даниел Кајмакоски, заедно со неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ, вчера изведоа неверојатен концерт во Охрид. Салата „Билјанини извори“ ечеше од овации, а Даниел и Жељко беа ...

Еве што пишуваат српските медиуми за Кајмакоски

Сител - 18.01.2014

Српските медиуми на големо пишуваат за нашиот натпреварувач на Икс Фактор, Даниел Кајмакоски, кој го освои цел Балкан со својот талент и скромност. Српскиот Курир, прикажувајќи ја песната "Нежна како ...

Даниел и Жељко го кренаа Охрид на нозе (ФОТО)

Вечер - 18.01.2014

Нашиот кандидат на Х-фактор, Даниел Кајмакоски, заедно со неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ, вчера изведоа неверојатен концерт во Охрид. Салата "Билјанини извори" ечеше од овации, а Даниел и Жељко беа ...

Охрид подготвен за Водици, над 1000 капачи ќе скокаат по светиот крст

Канал5 - 18.01.2014

Со концертот на Жељко Јоксимовиќ и Даниел Кајмакоски од синоќа во Охрид почнаа подготовките за Водици. Над илјада капачи се очекува утре да скокаат по светиот крст во водите на езерото.

Даниел го прошета Жељко во родниот крај

Вистина.мк - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски, Македонската гордост во реалното шоу Х Фактор, вчера (17.01.2014) беше гостин на концертот на својот ментор Жељко Јоксимовиќ кој го одржа во Охрид во спортскиот центар “Билјанини ...

ФОТО: Даниел и Жељко го „стресоа“ Охрид

Курир - 18.01.2014

Нашиот кандидат на Х-фактор, Даниел Кајмакоски, заедно со неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ, вчера изведоа неверојатен концерт во Охрид. Салата „Билјанини извори“ ечеше од овации, а Даниел и Жељко беа ...

Нежна ко принцеза - старата песна на Даниел Кајмакоски (видео)

Скопје инфо - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски, еден од фаворитите за победа во шоуто Х Фактор, ги израдува неговите обожаватели и на неговата фан страна на Фејсбук ја објави песната „Нежна ко принцеза“.

ГАЛЕРИЈА: Атмосферата на Жељко и Даниел во Охрид

За Се - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски е новата македонска пејачка ѕвезда. Уште по првиот настап на X-Factor стружанецот ги освои симпатиите на балканската и посебно македонската публика.

Жељко се извини, па пееше македонски песни во Охрид

Курир - 18.01.2014

На настапот во Охрид, Жељко Јоксимовиќ се извини за лапсузот со “мајчиниот јазик“, кога минатата недела Даниел пееше на српски, а тој му кажа дека пее на мајчин јазик.

Кајмакоски: 17.01.2014 – ќе го паметам цел живот

Република - 18.01.2014

Ќе го паметам 17.01.2014 година цел живот. Фала ви – напиша Даниел Кајмакоски на својата фејсбук фанстраница по синоќешниот настап на концертот на Жељко Јоксимовиќ во Охрид.

“Нежна ко принцеза” – преслушајте ја песната на Даниел Кајмакоски

Во Штип - 18.01.2014

Во прашање е песната која финалистот од “Х Фактор” ја отпеа 2009 година на фестивалот во Охрид. Даниел е еден од фаворитите за победа во “Х Фактор”, уште еднаш ги израдува своите фанови на својот ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски е задоволен во друштво на Жељко Јоксимовиќ

Девојка - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски го прошета својот ментор Жељко Јоксимовиќ во родната Струга. Од фотографиите јасно се гледа осмехот на лицата од заедно поминатите моменти на Жељко и ...

Данил и Жељко во Струга

Република - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски во улога вистински домаќин му ја покажува Струга на Жељко Јоксимовиќ, неговиот ментор во шоуто Х Фактор. Секако, тоа не поминува незабележано особено од најискрената публика- децата.

ФОТО: Спектакуларен концерт на Жељко Јоксимович и Даниел Кајмаковски во Охрид

Орбис - 18.01.2014

Екипата на Stage тргна од Битола со една цел да стигнеме во Охрид и да го проследиме концертот на големиот Жељко Јокисмович каде што гостин беше и Даниел Кајмаковски.

ФОТО: Даниел го прошета Жељко низ Струга

Курир - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски, македонскиот претставник во Х Фактор Адриа, го искористи престојот во земјава за да го прошета својот ментор, Жељко Јоксимовиќ, низ неговата родна Струга.

Жељко Јоксимовиќ ќе скока по крстот во Охрид?

Курир - 18.01.2014

И покрај стравот од ладната вода, балканската ѕвезда размислува утре да се капе во осветените езерски води. - Не сум се уште сигурен, еве ако менаџерите одлучат да останеме ќе останам и да се капеме, ...

ЖЕЉКО: Ако остануваат сите останувам и јас и ќе скокам по крстот во Охридското езеро (ВИДЕО)

Орбис - 18.01.2014

- Не сум се уште сигурен, еве ако менаџерите одлучат да останеме ќе останам и да се капеме, тогаш останувам и јас. Ако си одиме тогаш си одиме сите заедно, изјави Жељко Јоксимовиќ за Телевизија Орбис.

Даниел Кајмакоски со успешен настап во Охрид

Боза - 18.01.2014

Младиот Даниел вчера вечер имаше гостуваше на концертот на Жељко Јоксимовиќ во Охрид. Неговото патување започна од белград, каде и се моментално сместени заради Икс Фактор натпреварот.

ФОТО: Даниел го прошета Жељко низ Струга

Економски - 18.01.2014

Даниел Кајмакоски, македонскиот претставник во Х Фактор Адриа, го искористи престојот во земјава за да го прошета својот ментор, Жељко Јоксимовиќ, низ неговата родна Струга.

Жељко Јоксимовиќ ќе скока по крстот во Охрид?

Maxim - 18.01.2014

Жељко Јоксимовиќ размислува утре да скока по крстот во водите на Охридското Езеро „Не сум се уште сигурен, еве ако менаџерите одлучат да останеме ќе останам и да се капеме, тогаш останувам и јас.

Даниел бил задржан на граница

365 - 17.01.2014

Жељко Јоксимовиќ и Даниел Кајмакоски вечерва ќе настапуваат во Охрид во салата „Билјанини извори“ од 12 часот. Оваа фотографија е направена на патот кон Охрид, каде на границата тие потпишувале ...

Даниел Кајмаковски на граница им даваше автограми на цариниците

Хитпортал - 17.01.2014

В ечерва во салата „Билјанини извори“ во Охрид, свој концерт ќе одржи музичката ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, а специјален гостин ќе биде неговиот пулен од „X-Factor“, Даниел Кајмакоски.

ФОТО И цариниците му земаа потпис на Даниел Кајмакоски

+инфо - 17.01.2014

Македонскиот претставник во шоуто „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски (29) кој веќерва ќе настапи на концертот на неговиот ментор од шоуто, српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ кој вечерва ќе настапи во ...

ФОТО: Цариници се испотепаа за автограм од Кајмакоски

Сител - 17.01.2014

Даниел Кајмакоски денеска ќе има настап во Охрид, а при влез во Македонија сите цариници сакаа да земат негов автограм. На официјалната Фејсбук страна на Х-фактор, објавена е оваа фотографија на која ...

Фото: Даниел задржан на граница – но за да им подели автограми на цариниците

Канал5 - 17.01.2014

Дека од пеењето и харизмата на Даниел се воодушевени многумина покажува и тоа што на српско – македонската граница цариниците го запреле за да им даде автограми.

Даниел Кајмакоски и на граница делел автограми

Либертас - 17.01.2014

Жељко Јоксимовиќ, еден од најстрогите судии во гледаното музичко шоу Икс Фактор денес ќе одржи концерт во Охрид, во спортската сала „Билјанини извори“.

ФОТО: Даниел ја блокираше границата – српските и македонските царинарници се тепаа за автограм

МК News - 17.01.2014

Даниел Кајмакоски со својот ментор се задржаа подолго на граничниот премин затоа што сите цариници бараа автограм од нашиот Кајмак. Фото – ...

(ФОТО) Цела смена цариници на Табановце бараше автограм од Кајмакоски

Бриф - 17.01.2014

Жељко Јоксимовиќ и Даниел Кајмакоски вечерва ќе имаат концерт во Охрид, а интересно беше уште на влезот во Македонија, на граничниот премин Табановце, каде целата смена цариници побара и доби ...

Кајмакоски делеше автограми на цариниците

Телеграф - 17.01.2014

За неколку часови Даниел ќе настапи како специјален гостин на концертот на Жељко Јоксимовиќ во Охрид Вечерва во салата „Билјанини извори“ во Охрид , свој концерт ќе одржи музичката ѕвезда Жељко ...

Жељко Јоксимовиќ: Даниел е веќе ѕвезда, одиме до победа!

Вистина.мк - 17.01.2014

Жељко Јоксимовиќ важи за еден од најстрогите судии во најгледаното шоу Х Фактор, а е ментор на еден од нашите двајца претставници, Даниел Кајмакоски. Во интервју за „Дневник“ еден од најпопуларните ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски дели автограми на граница

Вистина.мк - 17.01.2014

Даниел Кајмакоски вечерва настапува во Охрид, каде ќе биде гостин на концерот на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ. Бидејќи Даниел моментално живее во Белград, нормално поради потребите за шоуто Х ...

Жељко Јоксимовиќ: Со Даниел Кајмакоски одиме на победа

Курир - 17.01.2014

Еден од најстрогите судии во најгледаното музичко шоу Икс Фактор Жељко Јоксимовиќ денес ќе одржи концерт на наш терен, во Охрид, во спортската сала „Билјанини извори“.

Јоксимовиќ: Даниел веќе е ѕвезда – одиме на победа!

Република - 17.01.2014

Вечерва српскиот музичар Жељко Јоксимовиќ гостува во Охрид. На концертот во спортската сала „Билјанини извори“ ќе гостува и неговиот штитеник од шоуто „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски, за кого Жељко ...

Жељко Јоксимовиќ: Со Даниел одиме на победа

За Се - 17.01.2014

Жељко Јоксимовиќ кој е еден од најстрогите судии во најгледаното музичко шоу Икс Фактор денес ќе одржи концерт на наш терен, во Охрид, во спортската сала „Билјанини извори“.

ФОТО: Цариниците се “тепаа“ за автограм од Даниел

Курир - 17.01.2014

Даниел Кајмакоски денеска ќе има настап во Охрид, а при влез во Македонија сите цариници сакаа да земат негов автограм. На официјалната Фејсбук страна на Х-фактор, објавена е оваа фотографија на која ...

ФОТО: И српските и македонските царинарници се степаа за автограм од Кајмакоски

За Се - 17.01.2014

Даниел Кајмакоски со својот ментор се задржаа подолго на граничниот премин затоа што сите цариници бараа автограм од нашиот ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски задржан на граница

Sky - 17.01.2014

Даниел Кајмакоски е задржан на граница, но не за друго, туку за да даде автограм. Инаку, Жељко Јоксимовиќ и Даниел Кајмакоски вечерва ќе настапуваат во Охрид во салата „Билјанини извори“. К.Г.

И цариниците го сакаат Даниел (ФОТО)

Република - 17.01.2014

Македонскиот претсавник на „Икс-фактор“, Даниел Кајмакоски, утрово тргна од Белград кон Македонија. Вечерва тој е гостин на концертот на Жељко Јоксимовиќ во спортската сла „Билјанини извори“ во Охрид.

И цариниците му земаа потпис на Даниел Кајмакоски

Канал 77 - 17.01.2014

Македонскиот претставник во шоуто „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски (29) кој веќерва ќе настапи на концертот на неговиот ментор од шоуто, српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ кој вечерва ќе настапи во ...

И цариниците му земаа потпис на Даниел Кајмакоски

Орбис - 17.01.2014

Македонскиот претставник во шоуто „Икс фактор“, Даниел Кајмакоски (29) кој веќерва ќе настапи на концертот на неговиот ментор од шоуто, српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ кој вечерва ќе настапи во ...

Даниел Кајмакоски: Чест ми е што ќе настапувам со Јоксимовиќ во Охрид!

Попара - 17.01.2014

На концерот на Жељко Јоксимовиќ во Охрид вечерва ќе се придружи и талентираниот Даниел Кајмакоски, кој со својот безпрекорен глас ги освои симпатиите ширум регионот.

Даниел Кајмаковски: едвај го чекам концертот во Охрид со Јоксимовиќ

Република - 17.01.2014

Српската поп-ѕвезда и член на жирито на популарното шоу „Х Фактор“ Жељко Јоксимовиќ вечерва во спортскиот центар „Биљанини извори“ во Охрид ќе настапи на концерт, а негов специјален гостин е Даниел ...

Кајмакоски - Се гледаме во Охрид

Inpress - 17.01.2014

Охрид, 17. јануари 2014 (ИНПРЕС) Се радувам што тргнувам за Македонија...Се гледаме во Охрид, напиша на својот профил на фејсбук стружанецот Даниел Кајмакоски, кој вечерва ќе пее за охриѓани во ...

Јоксимовиќ:Даниел веќе е ѕвезда и тоа со причина

Lider - 17.01.2014

Еден од најпопуларните српски и воопшто балканкми пејачи Жељко Јоксимовиќ вечерва ќе одржи концерт во Охрид, во спортската сала „Билјанини извори“. За шоуто Х-фактор, за македонските кандидати Даниел ...

Даниел и Жељко утре со концерт во Охрид!

Боза - 17.01.2014

Нашиот финалист во популарното шоу „X-Factor“, Даниел Кајмакоски, утре (19-ти) ќе има настап пред своите фанови во Република Македонија. Со него ќе настапува и Жељко Јоксимовски! Тој ќе биде дел од ...

Жељко Јоксимовиќ: Даниел е веќе ѕвезда, одиме на победа

Економски - 17.01.2014

Човекот што во вторникот ја подели македонската јавност со ненамерниот гаф во „Х-фактор“ денеска ќе одржи концерт токму на наш терен, во Охрид, во спортската сала „Билјанини извори“.

Цариниците му бараат автограм на Даниел Кајмаковски / Фото

Lider - 17.01.2014

На официјалната Фејсбук страна на Х-фактор, објавена е оваа фотографија на која се гледа како Даниел Кајмаковски дели автограми на цариниците. Инаку Даниел денес ќе има настап во ...

Даниел Кајмакоски: Чест ми е што ќе пеам со Жељко во Охрид!

Lider - 17.01.2014

Регионалната поп ѕвезда и член на жирито на популарното шоу Х Фактор Жељко Јоксимовиќ вечерва во спортскиот центар Биљанини Извори во Охрид ќе настапи на концерт, а негов специјален гостин е Даниел ...

Снеже Велков: Изјавата на Јоксимовиќ беше лапсус

Н.Македонија - 16.01.2014

Вториот полуфинален настап на Даниел Кајмакоски на регионалното музичко шоу „Икс-фактор“, предизвика вистинска лавина од реакции на социјалните мрежи И Снеже и Даниел веруваат дека грешката не беше ...

Еве каде ќе се оддржи концертот на Даниел Кајмакоски

think.mk - 16.01.2014

Македонецот Даниел Кајмакоски ќе биде дел од концертот на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ пред охридската публика по повод одбележување на Богојавление Водици.

Погледнете како Даниел Кајмаковски изгледал како дете (фото)

Хитпортал - 16.01.2014

М омчето кое го освои Балканот со неговиот глас и настап на „X-Factor Adria“, продолжува да ги изненадува своите фанови. Даниел Кајмаковски на својата фан страна на Фејсбук реши да сподели ...

Даниел утре на концерт во Охрид со Жељко Јоксимовиќ!

Идивиди - 16.01.2014

Нашиот финалист во популарното шоу „X-Factor“, 29-годишниот фаворит на Жељко Јоксимовиќ, Даниел Кајмакоски, утре (19-ти) ќе има настап пред своите фанови во Република Македонија.

Даниел: Многу сум горд што конечно ќе имам настап во мојата Македонија

Сител - 16.01.2014

Македонецот Даниел Кајмакоски ќе биде дел од концертот на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ пред охридската публика по повод одбележување на Богојавление Водици.

Маја Новакович: Научив многу од Жељко и си заминувам среќна

Локално - 16.01.2014

Маја Новакович, е втората кандидатка која го напушти “X Faсtor”, а истовремено и втората учесничка без која остана Жељко Јоксимовиќ. Тоа значи дека до крајот тој ќе остане да работи само со Даниел ...

Кајмаковски на 17-ти јануари ќе има настап во Охрид

Sky - 16.01.2014

Македонскиот финалист во шоуто „Икс Фактор“, 29 годишниот Даниел Кајмаковски, на својата официјална фан-страница објави дека во петок на 17-ти јануари ќе има настап пред своите фанови во Македонија.

Даниел Кајмакоски проговори за грешката на Жељко Јоксимовиќ

Во Штип - 16.01.2014

Како расте неговата популарност, така растат и понудите на девојките. Дека е така, потврдува и Даниел Кајмакоски. Цело време ме поврзуваат со некои девојки. Јас сум сам и во моментов немам никоја.

ВИДЕО: Како Илма Карахмет пее турбо фолк?

Курир - 16.01.2014

Илма Карахмет е 13 годишното девојче кое со својот музички талент плени со секој нов настап на регионалниот Икс Фактор. Таа е најмладиот учесник која речиси секогаш изведува мошне сериозни и тешки ...

Охрид подготвен за Водици: Концерти на Жељко Јоксимовиќ, Даниел Кајмакоски и хорот „Злата Мегленска“

Република - 16.01.2014

Годинава празникот Богојавление-Водици, во Охрид ќе се прославува четири дена. Утревечер е организиран концерт на Жељко Јоксимовиќ во СРЦ „Билјанини извори“ на кој ќе настапи и македонскиот ...

Охриѓани со нетрпение го чекаат настапот на Кајмаковски вечерва

Inpress - 16.01.2014

Охрид, 17. јануари 2014 (ИНПРЕС) Македонскиот финалист во шоуто „Икс Фактор“, 29-годишниот Даниел Кајмаковски, вечерва ќе има настап пред своите фанови во Република Македонија.

Даниел проговори за лапсусот на Жељко

Maxim - 16.01.2014

Како расте неговата популарност, така растат и понудите на девојките. Дека е така, потврдува и Даниел Кајмакоски. -Цело време ме поврзуваат со некои девојки. Јас сум сам и во моментов немам никоја.

Даниел Кајмакоски и Фифи продолжуваат во музичката трка на „X Factor Adria“

Фемина - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски и Фифи уште еднаш ги привлекоа гласовите на публиката и си обезбедија место меѓу натпреварувачите кои ќе продолжат во музичката трка на шоуто „X Factor Adria“.

ВИДЕО: Настапите на Даниел Кајмакоски и Фифи со „Чија си“ и „Monday Morning“

Фемина - 15.01.2014

Македонците ја „преживеаја“ синоќешната елиминација во „X Factor Adria“. Публиката им даде најмалку гласови на Маја Новаковиќ и групата 4U. По музичкиот двобој, жирито одлучи да ги зачува четирите ...

Даниел Кајмакоски оди понатаму, до победа (ВИДЕО)

МКД - 15.01.2014

Македонските претставници на Икс фактор Даниел Кајмакоски и Фифи вчеравечер си обезбедија пласман во понатамошната трка во популарната музичка емисија ...

Даниел: Ако не успеам со музика, ќе продавам кајмак

Утрински - 15.01.2014

Уште еден успешен настап за Кајмакоски и Филип Јаневски- Фифи во популарното музичко шоу „Икс фактор Адрија“ „Ако не успеам со музикава, веќе имам идеја за бизнис...

Жељко Јоксимовиќ и се извини на македонската X Factor публика!

КадеВечер - 15.01.2014

"Кој ќе му каже на Жељко Јоксимовиќ дека српски не е "матерњи јазик" на Даниел Кајмакоски." Ова е само еден од статусите и коментари кои ја преплавија социјалната мрежа Фејсбук веднаш по настапот на ...

Жељко се извини: Даниел пееше на српски, но допрва ќе пее на македонски

Хитпортал - 15.01.2014

В ечерашното издание на регионалниот X-factor ја разбранува македонската јавност по изјавата на Жељко по настапот на Даниел дека за прв пат вечерва тој пеел на мајчин јазик.

Даниел и Фифи одат понатаму!

КадеВечер - 15.01.2014

Нашите македонски претставници, на X Factor Adria, Даниел Кајмакоски и Фифи, добро се покажаа и овој пат а тоа им овозможи да добијат доволно гласови од публиката за продолжување понатаму во ...

Даниел Кајмакоски ја продолжува својата музичка приказна на „X Factor Adria“

iLike - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски ја продолжува музичката трка во музичкото шоу „X Factor“. Вечерва имавме можност да проследиме уште еден одличен настап на Даниел, овојпат со големиот хит „Чија си“ на македонската ...

Даниел и Фифи продолжуваат понатаму – погледнете ги нивните настапи

Хитпортал - 15.01.2014

Д аниел Кајмакоски и Фифи уште еднаш ги собраа доволно гласови од публиката и си обезбедија место меѓу натпреварувачите кои ќе продолжат во музичкото талент шоу „X Factor Adria“.

Даниел повторно воодушеви, и Фифи оди понатаму

Црнобело - 15.01.2014

Публиката одлучи дека сака и понатаму да ги гледа едни од најдобрите натпреварувачи на „Х- фактор Адриа“. Даниел Кајмакоски од групата на Жељко Јоксимовиќ и Фифи како дел од дуото „H2O“ од групата на ...

Погледнете ги настапите на Даниел Кајмакоски и Фифи

Кајгана - 15.01.2014

Македонските учесници на X-Factor Adria, Даниел Кајмакоски и Фифи поминаа во следната фаза, со одличните изведби на песните Чија си од Тоше Проески и Monday Morning од Фиона.

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски и Фифи го продолжуваат натпреварувањето во X-Factor Adria

А1 On - 15.01.2014

Македонските претставници во X-Factor, Даниел Кајмакоски и Фифи, како дел од дуото H2O, го продолжуваат натпреварувањето во регионалното шоу. Даниел ја пееше „Чија си“ од Тоше, а женското дуо се ...

Не отворај! Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од X – фактор

365 - 15.01.2014

Oчигледно некој си поиграл со популарноста на Даниел Кајмакоски, па го преплавил цел фејсбук со нов вирус кој го содржи насловот „ Даниел дисквалификувам од X faktor“.

Се шири нов вирус – Кајмаковски дисквалификуван на X-Factor – не кликајте!!!

Хитпортал - 15.01.2014

Н а социјалната мрежа Фејбук се појави нов вирус. Авторите на вирусот тврдат дека Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор. Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично во кое се ...

X-Фактор: Даниел и Фифи одат понатаму, отпадна ќерката на Луис

БркајРабота - 15.01.2014

По синоќешните елиминации во Икс Фактор Адриа, македонските кандидати Даниел Кајмакоски и Филип Јаневски Фифи како член на дуото H2O продолжуваат понатаму, а елиминирана беше ќерката на покојниот ...

Даниел Кајмакоски настапувал и во бугарско талент шоу, а Каролина била член во жирито

БркајРабота - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски, момчето кое се прослави со својот глас во музичкото шоу Икс Фактор Адриа настапувал и во друго натпреварување. Имено, тој се има појавено и на бугарско талент шоу, а помеѓу судиите ...

ВИДЕО Социјалните мрежи го „исплукаа“ Жељко Јоксимовиќ: Српскиот јазик е мајчин јазик на Даниел Кајмакоски?

+инфо - 15.01.2014

На синоќешната втора финална епизода на шоуто „Икс фактор“ имавме можност да ги видиме настапите на финалистите на тема љубовни песни под симболичeн назив „Love and heartbreak“.

ФОТО Даниел Кајмакоски: Ако не успеам со музика ќе продавам кајмак

+инфо - 15.01.2014

На социјалните мрежи веќе почна да се врти шеговита фотографија на сметка на македонскиот претставник во музичкото шоу „Икс фактор Адрија“, Даниел Кајмакоски (29), на која неговиот лик е поставен на ...

Баби и жаби = X Factor и македонштината

Локално - 15.01.2014

X Factor, очигледно сите пред телевизор, Кајмакоски на ред -го пее Тоше во српска варијанта, Кристина и Жељко се докажуваат кој повеќе знае и вториот во одбрана на неговиот избор како ментор ...

(ВИДЕО) Кајмакоски вечерва на „Х Фактор“ воодушеви со „Чија си“

Локално - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски на вечерашново шоу на „Х Фактор“ ја отпеа „Чија си“ од Тоше Проески и повторно ги воодушеви жирито и публиката, која пак со своите гласови одлучи тој да оди понатаму.ДАниел ...

Даниел: Тоше не може никој да го зaмени – но треба да ги пееме неговите песни

МК News - 15.01.2014

- Тоше не може никој да го зaмени, но ниту пак јас, но тоа не значи дека не треба да ги пееме неговите песни… Ова е коментарот на Даниел Кајмакоски одговарајќи на забелешката на Кристина Ковач откако ...

X-Фактор: Даниел и Фифи одат понатаму, отпадна ќерката на Луис

Сител - 15.01.2014

По синоќешните елиминации од балканското музичко шоу Х Фактор, македонските кандидати Даниел Кајмакоски и Филип јаневски Фифи како член на дуото H2O продолжуваат понатаму, а елиминирана беше ќерката ...

Даниел и Фифи одат понатаму, отпадна ќерката на Луис

Вечер - 15.01.2014

По синоќешните елиминации од балканското музичко шоу Х Фактор, македонските кандидати Даниел Кајмакоски и Филип јаневски Фифи како член на дуото H2О продолжуваат понатаму, а елиминирана беше ќерката ...

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски настапувал во бугарско талент шоу, а Каролина била во жирито

Сител - 15.01.2014

Икс фактор дефинитивно не е првото шоу на кое има настапувано нашиот Даниел Кајмакоски. Тој се има појавено и во едно бугарско талент шоу, а помеѓу судиите, верувале или не, се наоѓа и Каролина ...

Голем лапсус на Жељко - Даниел не пееше на мајчин јазик!

Сител - 15.01.2014

Синоќа во шоуто Х-Фактор, менторот на нашиот Даниел Кајмаковски, Жељко Јоксимовиќ, направи голем лапсуз. Имено, откако нашиот претставник ја изведе песната "Чија си" од Тоше Проески, која во оригинал ...

Даниел: Никој не може да го замени Тоше Проески!

Сител - 15.01.2014

Во вчерашната епизода на Х-фактор, Даниел Кајмакоски настапи со песната на Тоше Чија си, по што изјави дека Тоше никој не може да го надмине, но дека сепак нема зошто да не ги пееме неговите песни.

Жељко се извини: Згрешив, Даниел допрва ќе пее на Македонски!

Сител - 15.01.2014

Жељко Јоксимовиќ, менторот на Даниел Кајмакоски вчера направи грешка откако изјави дека нашиот натпреварувач пеел на мајчин јазик. Даниел во второто финале на Икс Фактор ја пееше песната на Тоше ...

ВИДЕО: Даниел со Чија си од Тоше, повторно најдобар во шоуто Х-фактор

Сител - 15.01.2014

Нашиот претставник на музичкото шоу Х-фактор, Даниел Кајмакоски синоќа растури со изведбата на Чија си од Тоше Проески и помина понатаму со помош на гласовите од публиката.

Нов вирус: Кајмакоски дисквалификуван од Х-фактор

МК News - 15.01.2014

На социјалната мрежа Фејбук се појави нов вирус. Авторите на вирусот тврдат дека Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор. Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично во кое се ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски дисквалификуван е само вирус на Фејсбук

Сител - 15.01.2014

Најновиот вирус кој ги напаѓа Фејсбук профилите се врза со Даниел Кајмакоски и веста има необичен наслов: Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор.

ФОТО: Ако не успее во пеењето, Даниел има идеја за бизнис

Сител - 15.01.2014

На својот Фејсбук профил Даниел Кајмакоски се пошегува малку на своја сметка и ги насмеа обожавателите. Со својата синоќешна изведба тој доби доволно гласови за да продолжи понатаму, па за тоа им се ...

Останав сам во мојата група, но тоа ми е мотивација плус за работа!

Вечер - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски, момчето кое успеа да ја сплоти цела екс Југославија преку својата песна, вели дека се уште не е свесен што му се случува. Она на што во моментов е фокусиран се концертите во живо, ...

ЖЕЉКО СЕ ИЗВИНИ: Даниел допрва ќе пее на македонски јазик

Телеграф - 15.01.2014

Социјалните мрежи веќе го „растргнаа“ српскиот пејач после неговите изјави дека Даниел пее на матичен јазик изведувајќи ја песната „Чија си“ - Ова е прв пат како пееш на мајчиниот јазик, и ова е прв ...

(ВИДЕО) Кајмакоски вечерва на „Х Фактор“ воодушеви со „Чија си“ на Тоше и оди понатаму

Бриф - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски на вечерашново шоу на „Х Фактор“ ја отпеа „Чија си“ од Тоше Проески и повторно ги воодушеви жирито и публиката, која пак со своите гласови одлучи тој да оди понатаму.

Маја Новаковиќ е вториот кандидат кој го напушти Х-Фактор

Вистина.мк - 15.01.2014

Маја Новаковиќ е вториот кандидат кој го напушти Х-Фактор. Сите кандидати на Жељко Јоксимовиќ, еден по еден го напуштаат шоуто. Откако минатата недела замина Младен Лукиќ, оваа тоа е Маја Новаковиќ, ...

Ако не му успее во кариерата, Даниел има алтернативно решение

Вистина.мк - 15.01.2014

И самиот Даниел почна да се шегува на сопствена сметка. Откако се појавија шегите околу неговото презиме Кајмакоски , кое неизвежно асоцира на кајмак, ноќеска во утринските часови на неговиот профил ...

Слушнете ја Илма од Х Фактор како пее турбо фолк!

Вистина.мк - 15.01.2014

Малата и слатка Илма карахмет, финалист на Х Фактор, мала е само по години, има само 13. Се останато кај неа е големо, особено талентот. Таа е најмладиот учесник на шоуто и до сега можевме да ја ...

Кајмакоски: Тоше не може никој да го зaмени

Курир - 15.01.2014

- Тоше не може никој да го зaмени, но ниту пак јас, но тоа не значи дека не треба да ги пееме неговите песни... Ова е коментарот на Даниел Кајмакоски одговарајќи на забелешката на Кристина Ковач ...

ВИДЕО: Фантастичниот настап на Даниел со „Чија си“ на Тоше Проески

За Се - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски имаше фантастичен настап во втората вечер на полуфиналните настапи во живо. Тој иако болен со температура и засипнат глас, прекрасно ја отпеа „Чија си“ од Тоше Проески.

Даниел и Фифи продолжуваат понатаму во Х-фактор

Курир - 15.01.2014

Даниел Кајмаковски и Фифи остануваат македонски претставници во регионалното музичко шоу Х-фактор. Кајмаковски пееше песна од нашиот Тоше Проески, а Фифи настапи во својата хрупа H2O.

Жељко се извини: Даниел пееше на српски, но допрва ќе пее на македонски

Во Штип - 15.01.2014

Вечерашното издание на регионалниот X-factor ја разбранува македонската јавност по изјавата на Жељко по настапот на Даниел дека за прв пат вечерва тој пеел на мајчин јазик.Даниел во второто X-Factor ...

Даниел сместен во хотел, на сметка на Жељко Јоксимовиќ

Во Штип - 15.01.2014

Дека Жељко Јоксимовиќ многу верува во талентот и гласовните можнсоти на македонскиот кандидат во Х Фактор Даниел Кајмакоски говори и последната информација до Белград дека тој го извадил Даниел од ...

Најмладата Илма не призна дека е болна но менторот ја издаде

Во Штип - 15.01.2014

Најмладата Илма не призна дека е болна,но нејзиниот ментор ја издаде. Таа со сите сили успеа да ја отпее песната и да продолжи понатаму. Преостанува само да ја подржуваме најмладата Илма бидејќи таа ...

Жељко Јоксимовиќ го води со себе Даниел Кајмакоски на концертот во Охрид

OhridNews - 15.01.2014

На концертот на балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, што ќе се одржи во Охрид во петок, 17-ти јануари, ќе настапи и македонскиот претставник во шоуто „X factor“ Даниел Кајмакоски.

Даниел и Фифи одат понатаму!

Орбис - 15.01.2014

Нашите македонски претставници, на X Factor Adria, Даниел Кајмакоски и Фифи, добро се покажаа и овој пат а тоа им овозможи да добијат доволно гласови од публиката за продолжување понатаму во ...

ВИДЕО: Даниел повторно воодушеви

Скопје инфо - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски од групата на Жељко Јоксимовиќ и Фифи како дел од дуото „H2O“ од групата на Кристина Ковач, уште еднаш покажаа зошто се меѓу најдобрите.

Македонците продолжуваат во Х Фактор

Хајд Парк - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски од групата на Жељко Јоксимовиќ и Фифи како дел од дуото „H2O“ од групата на Кристина Ковач, уште еднаш покажаа зошто се меѓу најдобрите.

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски растури и со „Чија си“

Курир - 15.01.2014

Нашиот претставник на регионалното шоу Икс Фактор, Далиел Кајмакоски вчеравечер повторно ги одушеви и жирито и публиката, која со своите гласови одлучи тој да продолжи понатаму.

„Фејсбук“ и „Твитер“ го распнаа Жељко за „матерни језик“

Република - 15.01.2014

За тоа колку пцовки можат да излезат од само една изјава, посебно кога го вклучува зборот „матер“ веројатно се уверивте утреово кога ги отворивте вашите профили на социјалните мрежи.

Најдоброто на Х Фактор: Даниел Кајмакоски – Чија си

Попара - 15.01.2014

Она што вчера можеше да се види на Х Фактор дефинитивно не убеди сите нас, жирито и публиката дека Даниел Кајмакоски без конкуренција е најголемиот талент што се појави на ова шоу.

ВИДЕО: Даниел и Фифи го продолжуваат натпреварот на X - фактор

Дума - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски од групата на Жељко Јоксимовиќ и Фифи како дел од дуото „H2O“ од групата на Кристина Ковач, го продолжуваат натпреварувањето. Даниел ја отпеа „Чија си“ од нашата музичка легенда, ...

Кајмакоски се пошегува на своја сметка: Ако не успеам со музиката, имам идеја за бизнис (ФОТО)

Курир - 15.01.2014

На својот Фејсбук профил Даниел Кајмакоски се пошегува малку на своја сметка и ги насмеа обожавателите. Со својата синоќешна изведба тој доби доволно гласови за да продолжи понатаму, па за тоа им се ...

ФОТО: Даниел се пошегува на своја сметка: Ако не успеам со музиката, имам идеја за бизнис

За Се - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски на својот Фејсбук профил се пошегува малку на своја сметка и ги насмеа обожавателите. Со својата синоќешна изведба тој доби доволно гласови за да продолжи понатаму, па за тоа им се ...

Емина: Даниел да пее на „Евровизија“

Република - 15.01.2014

Покрај укорот кој го доби од својот ментор Жељко Јоксимовиќ, за тоа што иако беше најавен, тој не настапи и не се појави на концертот за стара Нова година во Нови Сад, македонскиот претставник Даниел ...

Нов вирус: Кајмакоски дисквалификуван од Х-фактор

Курир - 15.01.2014

На социјалната мрежа Фејбук се појави нов вирус. Авторите на вирусот тврдат дека Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор. Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично во кое се ...

Кајмакоски воодушеви со изведба на „Чија си“ од Тоше Проески

Таратур - 15.01.2014

Далиел Кајмакоски вчеравечер повторно ги одушеви и жирито и публиката, која со своите гласови одлучи тој да продолжи понатаму. Даниел го пееше големиот хит на Тоше Проески , „Чија си“, и направи ...

ВИДЕО: Даниел и Фифи продолжуваат во борбата на балканскиот Х-Фактор

Популарно - 15.01.2014

Вистински спектакл, но и шоу со многу драматични моменти. Вака гледачите од Балканот го оценија синоќешниот, втор по ред, настан во живо на регионалото шоу Х-Фактор.

Кајмакоски дисквалификуван од Х-фактор

Скопје инфо - 15.01.2014

На социјалната мрежа Фејбук се појави нов вирус. Авторите на вирусот тврдат дека Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор. Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично во кое се ...

Вирус за лековерните: Кајмакоски дисквалификуван од Х-фактор

Таратур - 15.01.2014

Во мноштвото спам вируси на Фејсбук инстантно се појави нов кој ја користи популарноста на Кајмакоски. Доколку ја забележите пораката дека Кајмакоски е дисквалификуван од Х-фактор или нешто слично во ...

Нов интернет вирус: Кајмакоски дисквалификуван од „Икс-фактор“

Република - 15.01.2014

На „Фејсбук“ се шири лажна вест за Даниел Кајмакоски, кој според авторот е дискфалификуван од балканското шоу. Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично во кое се наведува сомнителната ...

ВИДЕО: Прекрасна изведба на Даниел Кајмакоски на “Икс Фактор”

Делчево Денес - 15.01.2014

Македонскиот претставник на „Икс Фактор“, Даниел Кајмакоски синоќа со прекрасната изведба на Чија си од Тоше Проески ги освои гласовите на публиката и помина понатаму.

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски- „Чија си“

Девојка - 15.01.2014

Погледнете го вчерашниот настап на Даниел со „Чија си“ од Тоше Проески. Даниел покажа дека знае да пее секакви песни, не само англиски.Сега очекуваме настап со песна на македонски, неговиот мајчин ...

Даниел Кајмакоски со нова идеја за бизнис

Убавина и Здравје - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски е момчето што без сомнение успеа да го освои целиот Балкан, и тоа за краток временски период – колку што трае шоуто „Икс фактор“. Секој настап во живо тој е сè подобар и подобар, сè ...

Вирус за лековерните: Кајмакоски дисквалификуван од Х-фактор

Во Штип - 15.01.2014

Во мноштвото спам вируси на Фејсбук инстантно се појави нов кој ја користи популарноста на Кајмакоски. Доколку ја забележите пораката дека Кајмакоски е дисквалификуван од Х-фактор или нешто слично во ...

Баби и жаби = X Factor и македонштината

За Се - 15.01.2014

X Factor, очигледно сите пред телевизор, Кајмакоски на ред -го пее Тоше во српска варијанта, Кристина и Жељко се докажуваат кој повеќе знае и вториот во одбрана на неговиот избор како ментор ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски: Ако не успеам со музика ќе продавам кајмак

Делчево Денес - 15.01.2014

На социјалните мрежи веќе почна да се врти шеговита фотографија на сметка на македонскиот претставник во музичкото шоу „Икс фактор Адрија“, Даниел Кајмакоски (29), на која неговиот лик е поставен на ...

Даниел проговори за лапсусот на Жељко Јоксимовиќ

Курир - 15.01.2014

Како расте неговата популарност, така растат и понудите на девојките. Дека е така, потврдува и Даниел Кајмакоски. -Цело време ме поврзуваат со некои девојки. Јас сум сам и во моментов немам никоја.

Даниел не застанува, синоќа “растури“ со “Чија си“/Видео

Lider - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски, македонскиот претставник на големотот балканско шоу Х-Фактор, синоќа уште една покажа дека пее одлично, а уште подобро владее со сцената и повторно ја шармира целата жири комисија.

Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од Х-Фактор – Фејсбук преплавен со нов вирус

Lider - 15.01.2014

Фејсбук е преплавен со нов вирус според кој Даниел Кајмакоски е дисквалификуван од шоуто X-фактор. Доколку ја забележите оваа порака или нешто слично, во кое се наведува сомнителната страница ...

ВИДЕО: Даниел во бугарско талент шоу, Каролина во жирито

Економски - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски учествувалво бугарско талент шоу, а меѓу судиите била и Каролина Гочева. Синоќа Даниел помина во натамошната фаза од натпреварувањето.

Даниел и Фифи продолжуваат да се натпреваруваат во Икс Фактор

Maxim - 15.01.2014

Македонците Даниел Кајмакоски и Филип Јаневски продолжуваат да се натпреваруваат во музичкото шоу Икс Фактор. Даниел и Фифи добија позитивни коментари од жири комисијата составена од Кристина, Кики, ...

ФОТО: Сладок гаф на нашиот Даниел кој го насмеа Балканот

Maxim - 15.01.2014

Даниел Кајмакоски очигледно премногу возбуден поради вчерашниот настап на Фејсбук направи симпатичен гаф кој ја насмеа јавноста. Сепак, мора да признаеме имаше и зошто да биде возбуден, бидејќи отпеа ...

Даниел Кајмакоски на концерт во Охрид

Црнобело - 14.01.2014

Овој петок, на 17. јануари, по повод прославата на големиот празник Водици, свој концерт во Охрид ќе има Жељко Јоксимовиќ. Како што се случуваа неговите концерти и во другите градови на Балканот, тој ...

Даниел ќе настапи во Охрид на концерт на Жељко

365 - 14.01.2014

Неодамна се појави веста дека Жељко Јоксимовиќ ќе одржи концерт за Водици во Охрид, но денеска дознаваме дека дел од концертот ќе биде и нашата нова надеж Даниел Кајмакоски.

X-Factor: Денеска еден финалист го напушта шоуто, друг се враќа

БркајРабота - 14.01.2014

Вечерва во живо ќе се одржи втората вечер од настапите во живо на натпреварувачите во Х-фактор по што уште еден кандидат ќе го напушти шоуто и ќе си замине дома.

Даниел Кајмакоски во петок ќе пее во Охрид

БркајРабота - 14.01.2014

Нашиот полуфиналист на регионалното музичко шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски, конечно ќе одржи настап во Македонија. На својот Фејсбук профил Даниел го најави настапот, однсно напиша дека на 17.

Даниел Кајмакоски на 17.јануари настапува во Охрид

+инфо - 14.01.2014

Македонскиот финалист во музичкото шоу „Икс фактор“ Даниел Кајмакоски (29) вчера на својата официјална фан-страница на Фејсбук најави дека в петок, 17.јануари, ќе настапи пред своите фанови во ...

Даниел Кајмакоски ќе не израдува со концерт во Македонија

Сител - 14.01.2014

Конечно, откако синоќа заедно со својот ментор Жељко Јоксимовиќ нашиот талентиран и скромен Даниел Кајмакоски настапи на пречекот на Старата нова година во Нови Сад, заедно со другите натпреварувачи ...

Грешка на Жељко Јоксимовиќ- Даниел не пееше на мајчин јазик!

Вечер - 14.01.2014

Менторот на нашиот Даниел Кајмаковски, Жељко Јоксимовиќ, вечерва направи голем лапсуз. Имено, откако нашиот претставник ја изведе песната "Чија си" од Тоше Проески, која во оригинал е на српски ...

Даниел пееше во Нови Сад со Наташа Беквалац, Жељко и Јелена Томашевиќ

Телеграф - 14.01.2014

Кајмакоски и останатите учесници од „Х-фактор“ имале најгромогласен аплауз за време на нивниот настап На спектакуларниот дочек на Српската нова година во Нови Сад синоќа имало повеќе од 30.000 луѓе .

Кајмакоски со „селфи“ пред настапот (ФОТО)

Телеграф - 14.01.2014

Тој претходно напиша дека има настинка, но дека ќе се обиде да отпее убаво Даниел Кајмакоски на неговата фан страница на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави „селфи“ фотографија пред неговиот настап на ...

ДАНИЕЛ: Тоше не може да го земени никој, но треба да ги пееме неговите песни

Телеграф - 14.01.2014

Нашиот натпреварувач уште еднаш покажа како се пее Вечерва се емитува уште едно издание на музичкото шоу „ Х-Фактор “, а Даниел Кајмакоски уште еднаш оддржа час по пеење .

Јоксимовиќ: Згрешив, мајчин јазик на Даниел е македонскиот

Бриф - 14.01.2014

Членот на жирито на „Х фактор“ Жељко Јоксимовиќ експресно се извини за грешката за време на вечерашново шоу кога рече дека Даниел Кајмакоски пеел на мајчин српски јазик, што предизвика бурни реакции ...

Даниел Кајмакоски конечно на концерт во Македонија!

Вистина.мк - 14.01.2014

По синоќешниот екстра посетен и одличен концерт на пречекот на православната Нова Година на плоштадот во Нови Сад, на кој Даниел Кајмакоски, покрај големите српски ѕвезди Наташа Беквалац, Јелена ...

Даниел го отпеа Тоше на мајчин јазик?

Вистина.мк - 14.01.2014

Настапот на Даниел Кајмакоски по којзнае кој пат ги освои и публиката и жирито, но Жељко кажа нешто што не смееше Настапот на Даниел Кајмакоски предизвика многу емоции, особено кај нашата публика, ...

Од кога српскиот ни е мајчин јазик?

Вистина.мк - 14.01.2014

Жељко Јоксимовиќ направи намерен или ненамерен кикс? Дали сака да го провоцира македонскиот народ или? Даниел ти за прв пат пееш пред публиката на твојот мајчин јазик, кажа тој за изведбата на ...

Даниел и Жељко ќе пеат во Македонија!

Девојка - 14.01.2014

Даниел Кајмакоски на својата официјална фан страна објави дека во петок на 17.01.2014 ќе настапи во Охрид заедно со неговиот ментор Жељко ...

ФОТО: Даниел Кајмакоски во петок ќе пее во Македонија

Курир - 14.01.2014

Нашиот полуфиналист на регионалното музичко шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски, конечно со настап во Македонија. Горд и среќен на својот Фејсбук профил Даниел вчера го најави настапот во својата родна ...

Даниел Кајмакоски гостин на концертот на Јоксимовиќ во Охрид

Делчево Денес - 14.01.2014

Едно од најпријатните изненадувања на годинешното издание на шоуто „X Factor“, стружанецот Даниел Кајмаковски на својата официјална веб страна објави дека на 17-ти јануари ќе настапи во Охрид, заедно ...

Даниел Кајмакоски гостин на концертот на Јоксимовиќ во Охрид

Популарно - 14.01.2014

Едно од најпријатните изненадувања на годинешното издание на шоуто „X Factor“, стружанецот Даниел Кајмаковски на својата официјална веб страна објави дека на 17-ти јануари ќе настапи во Охрид, заедно ...

ФОТО: Даниел во петок ќе пее во Македонија!

За Се - 14.01.2014

Македонскиот полуфиналист на регионалното музичко шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски, конечно со настап во Македонија. Горд и среќен на својот Фејсбук профил Даниел вчера го најави настапот во својата ...

Копров: „Јоксимовиќ нема капацитет да напише песна за Даниел“

RadioMk - 14.01.2014

Познатиот композитор Григор Копров е еден од првите соработници на Даниел Кајмакоски , македонскиот фаворит во регионалното издание на натпреварот X Factor .

Даниел Кајмакоски со концерт и во Македонија!

Во Штип - 14.01.2014

Конечно, откако синоќа заедно со својот ментор Жељко Јоксимовиќ нашиот талентиран и скромен Даниел Кајмакоски настапи на пречекот на Старата нова година во Нови Сад, заедно со другите натпреварувачи ...

Вечерва повторно елиминации во Х-фактор, дали повторно ќе има неочекуван крај?

Курир - 14.01.2014

Вечерва во живо ќе се одржи втората вечер од настапите во живо на натпреварувачите во Х-фактор, а судејќи според минатата емисија, не очекува многу забава и возбудливи моменти.

ФОТО: Даниел Кајмакоски во петок ќе пее во Македонија

Скопје инфо - 14.01.2014

Нашиот полуфиналист на регионалното музичко шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски, конечно со настап во Македонија. Горд и среќен на својот Фејсбук профил Даниел вчера го најави настапот во својата родна ...

Копров: Јоксимовиќ нема капацитет да му напише песна на Даниел

Девојка - 14.01.2014

Нашиот познат композитор Григор Копров е еден од првите соработници на Даниел Кајмакоски. Вели дека имал големи планови за него, но работите не испаднале како што планирал.

Настап на Даниел во Македонија!

Попара - 14.01.2014

Нашиот полуфиналист на регионалното музичко шоу Икс Фактор Даниел Кајмакоски, конечно ќе одржи настап во Македонија. На својот Фејсбук профил Даниел го најави настапот, однсно напиша дека на 17.

ФОТО: Даниел Кајмакоски ќе има проблем при вечерашниот настап!

За Се - 14.01.2014

Ѕвездата во доаѓања, стружанецот Даниел Кајмакоски го најави својот прв настап во живо во Македонија по појавувањето на X-Factor, но и проблем со нстинката пред вечерашниот настап во живо.

Кајмаковски на 17 јануари ќе настапи во Охрид

Република - 14.01.2014

Финалистот на „Икс-фактор“ Даниел Кајмакоски на официјална фан-страница на „Фејсбук“ најави дека во петок на 17 јануари, ќе настапи во Охрид пред своите фанови во Македонија.

Грешка на Жељко Јоксимовиќ- Даниел не пееше на мајчин јазик!

Курир - 14.01.2014

Менторот на нашиот Даниел Кајмаковски, Жељко Јоксимовиќ, вечерва направи голем лапсуз. Имено, откако нашиот претставник ја изведе песната „Чија си“ од Тоше Проески, која во оригинал е на српски ...

Жељко се поправи: Даниел допрва ќе пее на мајчиниот јазик- македонскиот

Курир - 14.01.2014

Погрешив, Даниел пееше на српски јазик, а допрва ќе пее на мајчиниот јаик, македонскиот. Вака Жељко Јоксимовиќ, се поправи откако направи лапсус кога истакна дека Даниел пееше на мајчиниот јазик,а ...

Даниел сместен во хотел, на сметка на Жељко Јоксимовиќ

Lider - 14.01.2014

Дека Жељко Јоксимовиќ многу верува во талентот и гласовните можнсоти на македонскиот кандидат во Х Фактор Даниел Кајмакоски говори и последната информација до Белград дека тој го извадил Даниел од ...

Даниел Кајмакоски гостин на концертот на Јоксимовиќ во Охрид

Inpress - 14.01.2014

Охрид, 14. јануари 2014 (ИНПРЕС) Едно од најпријатните изненадувања на годинешното издание на шоуто „X Factor“, стружанецот Даниел Кајмаковски на својата официјална веб страна објави дека на 17-ти ...

Кајмаковски на концерт во Македонија!

Денешен - 14.01.2014

По синоќешниот одличен концерт за пречекот на православната Нова Година на плоштадот во Нови Сад, на кој Даниел Кајмакоски, покрај големите српски ѕвезди Наташа Беквалац, Јелена Томашевиќ, Никола ...

Даниел Кајмакоски би можел да пее песна од Жељко Јоксимовиќ на Евровизија?

Lider - 14.01.2014

На вечерашниот Х-фактор, македонскиот претставник Даниел Кајмакоски доби препорака од Емина Јаховиќ од жири комисијата, да пее песна, која за Избор на песна на Евровизија, би му ја напишал лично ...

Даниел Кајмаковски за Водици ќе пее во Македонија

Maxim - 14.01.2014

Конечно, откако синоќа заедно со својот ментор Жељко Јоксимовиќ нашиот талентиран и скромен Даниел Кајмакоски настапи на пречекот на Старата нова година во Нови Сад, заедно со другите натпреварувачи ...

Да го поддржиме нашиот Даниел Кајмакоски - вечерва повторно елиминации во „Икс Фактор"

Maxim - 14.01.2014

Вечерва повторно ќе се случи она кое го очекуваме со нетрпение, елиминации во музичкото шоу Икс Фактор, каде до финалето дојдоа нашите натпреварувачи Даниел Кајмакоски и Фифи.

Копров вели: Јоксимовиќ нема капацитет да напише песна за Даниел

think.mk - 13.01.2014

Композиторот Григор Копров е еден од првите соработници на Даниел Кајмакоски, македонскиот фаворит во шоуто “Икс фактор”. Откако целиот Балкан падна на гласот на скромното момче од Струга кој живее ...

Ѕвездите на „Х-фактор“ вечерва во Нови Сад

А1 On - 13.01.2014

Популарните кандидати на најгледаното музичко шоу на Балканот, „Х-фактор“ вечерва, по повод православната Нова година ќе настапат во Нови Сад. Даниел Кајмакоски, Маја Новаковиќ, Илма Карахмет, Харис ...

Даниел има светски третман од Жељко: Живее сам во платен хотел!

Идивиди - 13.01.2014

Нашиот натпреварувач Даниел Кајмаковски, Харис Чато, Алекса Перовиќ и Лукијан Ивановиќ повеќе не живеат во хостел заедно со останатите учесници од финалето на „X-Factor“.

Даниел се пресели во хотел – сметките ќе ги плаќа Жељко Јоксимовиќ

Хитпортал - 13.01.2014

О ткако Младен Лукиќ го напушти шоуто, неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ го префрли Даниел во хотел каде без проблеми ќе може да се подготвува за настапите.

Финалистите на „Икс фактор“ за Стара-нова година пејачот во Нови Сад

+инфо - 13.01.2014

Популарните финалисти на музичкото шоу „Икс фактор“ , меѓу кои и нашите претставници Даниел Кајмакоски и Фифи, за дочекот на православната Нова година, вечерва ќе настапат во Нови Сад и тоа пеејќи со ...

Ѕвездите од „X-фактор“ со концертен настап во Нови Сад

Локално - 13.01.2014

Популарните кандидати на најгледаното музичко шоу на Балканот, „Х-фактор“ вечерва, по повод православната Нова година ќе настапат во Нови Сад. Даниел Кајмакоски, Маја Новаковиќ, Илма Карахмет, Харис ...

Даниел добива кралски третман од Жељко?!

Сител - 13.01.2014

Српските медиуми денеска пренесуваат дека Даниел Кајмакоски нема повеќе да живее заедно со останатите финалисти кои се во неговата група од музичкото шоу Икс Фактор.

Даниел се пресели во хотел – сметките ќе ги плаќа Жељко Јоксимовиќ

МК News - 13.01.2014

Откако Младен Лукиќ го напушти шоуто, неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ го префрли Даниел во хотел каде без проблеми ќе може да се подготвува за настапите.

Х Фактор: Голем концерт на натпреварувачите во Нови Сад

Вистина.мк - 13.01.2014

Во Нови Сад, по повод прославата на православната Нова Година, голем концерт ќе одржат најголемите ѕвезди на српската естрада, кои за гости си избраа некои од натпреварувачите во Х Фактор.

Хотел само за Даниел, Жељко го третира како крал

Вистина.мк - 13.01.2014

Нашиот Даниел Кајмакоски повеќе не живее заедно со останатите кандидати од Х-Фактор. Како што пренесуваат српските медиуми, неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ го третира како крал.

Даниел и дел од другите финалисти на Х-фактор вечерва со концерт во Нови Сад

Курир - 13.01.2014

Во Нови Сад вечерва концерт ќе одржат финалистите од шоуто Х-фактор, заедно со најголемите ѕвезди од српската естрада. Финалистите Даниел Кајмакоски, Маја Новаковиќ, Харис Чато, Илма и Лукијан како и ...

Финалистите во Нови Сад за православна Нова година

Република - 13.01.2014

Дел од финалистите на „Икс фактор“ вечерва ќе настапат во Нови Сад за дочекот на православната Нова година. Даниел Кајмакоски, Маја Новаковиќ, Харис Чато, Илма и Лукијан како и женската група „4U“ ќе ...

Даниел има светски третман од Жељко: Живее сам во платен хотел!

Орбис - 13.01.2014

Нашиот натпреварувач Даниел Кајмаковски, како и Харис Чато, Алекса Перовиќ и Лукијан Ивановиќ повеќе не живеат во хостел заедно со останатите учесници од финалето на „X-Factor“.

Даниел Кајмакоски ќе живее во хотел на сметка на Жељко Јоксимовиќ

Република - 13.01.2014

Откако Младен Лукиќ го напушти шоуто, неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ го префрли Даниел во хотел каде без проблеми ќе може да се подготвува за настапите.

Посебен третман за Кајмаковски, Жељко го смести во хотел за да се подготвува

Курир - 13.01.2014

Српските медиуми денеска пренесуваат дека Даниел Кајмакоски нема повеќе да живее заедно со останатите финалисти кои се во неговата група од музичкото шоу Икс Фактор.

Жељко Јоксимовиќ плаќа се за својот Даниел!

Попара - 13.01.2014

Откако Младен Лукиќ го напушти шоуто, неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ го префрли Даниел во хотел каде без проблеми ќе може да се подготвува за настапите.

Жељко го префрли Даниел во хотел на негова сметка!

За Се - 13.01.2014

Жељко Јоксимовиќ уште еднаш покажа колку верува во нашиот Даниел Кајмакоски. Иако, по првите два настапа на Даниел не беше потполно убеден во неговите квалитети, сега тој е неговиот главен фаворит.

Даниел и другите финалисти од Х Фактор на концерт во Нови Сад

Lider - 13.01.2014

Популарните финалисти од пеачкотo шоу Х Фактор вeчерва ќе настапат на православната Нова година во Нови Сад заедно со најголемите ѕвезди од српската естрада.

Даниел Кајмакоски добива специјален третман од менторот Жељко Јоксимовиќ

Економски - 13.01.2014

Српските медиуми денеска пренесуваат дека Даниел Кајмакоски нема повеќе да живее заедно со останатите финалисти кои се во неговата група од музичкото шоу Икс Фактор.