TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп тврди дека токму тој е најостар во врска со Венецуела

МКД - 13.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп во врска со заминувањето на неговиот советник за национална безбедност Џон Болтон, познат по неговите воинствени ставови, изјави дека нема да доведе до никакво ублажување на американската позиција за Венецуела.

Нова дипломатска офанзива на Трамп?

Н.Македонија - 13.09.2019

Шефот на Белата куќа Доналд Трамп го отпуштил советникот за национална безбедност Џон Болтон по жестоката расправија околу можноста за средба со иранскиот претседател Хасан Рохани. Трамп во понеделникот разговарал со највисоките соработници за ...

По смената на Болтон САД го менуваат курсот во надворешната политика?

Алсат-М - 12.09.2019

Ненадејната смена на Џон Болтон, советникот за национална безбедност на претседателот на САД, Доналд Трамп, може да се толкува како последица на нивен личен конфликт, но и како прашање на ривалство помеѓу Болтон и државниот секретар, Мајк Помпео.

Како отказот на Џон Болтон ќе влијае на надворешната политика на САД?

МКД - 12.09.2019

Трамповиот антиинтервенционистички инстинкт најверојатно ќе дојде до израз во земјите-жаришта. Трамповото ненадејно разрешување на Џон Болтон, неговиот советник за национална безбедност, можеби е одраз на крах во личните односи меѓу двајцата мажи, ...

ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Еве какви ПРОМЕНИ ќе се случуваат по смената на Болтон (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.09.2019

Тоа што сега е повеќе од извесно е дека заминувањето на Џон Болтон ќе има силно влијание на позиционирањето на американската надворешна политика во иднина. Џон Болтон, советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, ...

Три читања на Џон Болтон

Либертас - 12.09.2019

Пораката на Вашингтон за „исправање на границите“ на Косово потекнува од човек кој се спротивстави на независноста на Косово. Но, има повеќе од тоа … На крајот на август, по многу шпекулации, дојде најавата за промена во надворешната политика на САД ...

После смената на Болтон, САД го менува курсот кон овие земји: Една од нив е Русија

Точка - 12.09.2019

Тоа што е јасно е дека заминувањето на Џон Болтон од местото советник за национална безбедност на американскиот претседател, ќе има силно влијание на позиционирањето на американската надворешна политика во иднина.

Трамп ги објасни причините за разрешувањето на Болтон

Кумановски м. - 12.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека идејата на неговиот поранешен советник за национална безбедност, Џон Болтон, да работи со либискиот модел на Северна Кореја е погрешна, и дека неговите пристапи за надворешна политика често биле ...

Трамп го отпушти воинствениот советник Џон Болтон

Н.Македонија - 12.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон, кој е познат по воинствените ставови во однос на надворешната политика. Како причина за таквиот потег, Трамп ги наведе големите разлики во ставовите и ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

Телма - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Отказот за Болтон значи занемување на критичарите на Трамп

Deutsche Welle - 11.09.2019

Безобѕирниот воен јастреб Џон Болтон ја напушта Белата куќа. Тоа е можеби добар знак за дипломатијата, но со него си заминува еден од последните критичари од опкружувањето на Трамп, смета Оливер Салет.

САД: Купермен го наследува разрешениот Болтон

Алсат-М - 11.09.2019

Откако претседателот на САД, Доналт Трамп, преку твитер објави дека го разрешил советникот за национална безбедност, Џон Болтон, од Белата куќа пристигна соопштение дека негов наследник е досегашниот негов заменик Чарлс ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

А1 On - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Техеран: смената на Болтон знак за неуспех на кампањата против Иран

Р.С.Европа - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон претставува „јасен знак“ дека не успеала американската кампања за санкционирање на Иран, оцени официјален Техеран. Американскиот претседател го отпушти Болтон, а во пораката на ...

Песков: Не знам зошто Трамп го отпушти Болтон, но не ми е жал

Макфакс - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност, Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков. Но, претседателот на Одборот за меѓународни прашања на Советот на Руската ...

ИРАН ЗА СМЕНАТА НА БОЛТОН: Ова е неуспех на стратегијата за максимален притисок на САД врз Техеран

Слободен Печат - 11.09.2019

Портпаролот на иранската влада Али Рабиеи напишал на Твитер дека со замнување на „најголемиот заговорник за војна и економски тероризам“, Белата куќа полесно ќе ја разбере реалноста на Иран.

Чарлс Купермен е наследникот на Болтон

МКД - 11.09.2019

Вршител на должноста советник за национална безбедност на САД ќе биде Чарлс Купермен, досегашен заменик на Џон Болтон, рекле од Белата куќа за Би-би-си. Откако американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека го отпуштил советникот за ...

Техеран: Сменувањето на Болтон е знак за неуспех на американската кампања против Иран

МКД - 11.09.2019

Сменувањето на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е „јасен знак“ дека е неуспешна американската кампања за санкционирање на Иран, оцени синоќа висок ирански функционер.

Чарлс Купермен наследник на Болтон

Независен - 11.09.2019

САД – Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер ...

Косачев: Не знам зошто Трамп го отпуштил Болтон, но знам дека мене не ми е жал

МКД - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков. Меѓутоа, претседателот на Одборот за меѓународни прашања на Советот на руската ...

Чарлс Купермен го менува Џон Болтон во Белата куќа

Слободен Печат - 11.09.2019

Многумина во Белата куќа не беа задоволни од однесувањето на Болтон, а неименуваниот извор за Би-Би-Си изјави дека тој создал посебен ентитет од Советот за национална безбедност. Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе ...

Чарлс Купермен ќе го наследи разрешениот Болтон

Сител - 11.09.2019

Чарлс Купермен ќе биде новиот советник на амераканскиот претседател доналд ТРамп за национална безбедност. Досега таа фунцкија ја извршуваше Џон Болтон. Трамп го оптушти Болтон,а во пораката на Твитер наведе дека не се согласувал со многу негови ...

На столчето на разрешениот Болтон седнува Чарлс Купермен

+инфо - 11.09.2019

„Болтон работи одделно од остатокот од Белата куќа“, изјави поранешен функционер на администрацијата на Трамп, кој сакаше да остане анонимен. Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен ...

Песков – Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов – Шанса за СТАР

А1 On - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Песков: Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов: Шанса за СТАРТ

Независен - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Чарлс Купермен на местото на Болтон

Нова ТВ - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

Нетпрес - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Песков: Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов: Шанса за СТАРТ

Нетпрес - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Техеран за Болтон: Неуспех на „стратегијата на максимален притисок“

А1 On - 11.09.2019

Советникот на иранскиот претседател Хасан Рохани коментирајќи го разрешувањето на советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Болтон, истакна дела тоа претставува неуспех на „стратегијата на максимален притисок“ на Вашингтон врз Техеран.

Лавров: Русија не се согласуваше со повеќето политички ставови на Болтон

А1 On - 11.09.2019

Москва не ги подржуваше суровите пристапи на поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за надминување на повеќето современи кризи, изјави денеска шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, пренесе Tасс.

Лавров: Русија не се согласуваше со повеќето политички ставови на Болтон

Нетпрес - 11.09.2019

Москва не ги подржуваше суровите пристапи на поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за надминување на повеќето современи кризи, изјави денеска шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, пренесе Tасс.

Песков: Не знам зошто Трамп го отпушти Болтон но не ми е жал

Centar - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност, Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков. Но, претседателот на Одборот за меѓународни прашања на Советот на Руската ...

Песков: Не знам зошто Трамп го отпушти Болтон но не ми е жал

Точка - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност, Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков. Но, претседателот на Одборот за меѓународни прашања на Советот на Руската ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

iPortal - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

Вечер Прес - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Техеран за Болтон: Неуспех на „стратегијата на максимален притисок”

24Инфо - 11.09.2019

Советникот на иранскиот претседател Хасан Рохани коментирајќи го разрешувањето на советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Болтон, истакна дела тоа претставува неуспех на „стратегијата на максимален притисок” на Вашингтон врз Техеран.

Песков: Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов: Шанса за СТАРТ

24Инфо - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Техеран за Болтон: Неуспех на „стратегијата на максимален притисок“

Опсервер - 11.09.2019

Советникот на иранскиот претседател Хасан Рохани коментирајќи го разрешувањето на советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Болтон, истакна дела тоа претставува неуспех на „стратегијата на максимален притисок“ на Вашингтон врз Техеран.

Лавров: Русија не се согласуваше со повеќето политички ставови на Болтон

24Инфо - 11.09.2019

Москва не ги подржуваше суровите пристапи на поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за надминување на повеќето современи кризи, изјави денеска шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, пренесе Tасс.

Отказот за Болтон значи занемување на критичарите на Трамп

Вечер Прес - 11.09.2019

Безобѕирниот воен јастреб Џон Болтон ја напушта Белата куќа. Колку и да се тврди неговите позиции, тој беше и човек кој му се спротивставуваше на претседателот Трамп. Со него сега занемува уште еден критички глас во опкружувањето на Трамп ...

Лавров: Русија не се согласуваше со повеќето политички ставови на Болтон

Опсервер - 11.09.2019

Москва не ги подржуваше суровите пристапи на поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за надминување на повеќето современи кризи, изјави денеска шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, пренесе Tасс.

Песков: Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов: Шанса за СТАРТ

Опсервер - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Кремљ за смената на Болтон: За Песков тоа е внатрешна работа на САД, а за Косачов шанса за Договорот за оружјето

Денешен - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Чарлс Купермен ќе го наследи разрешениот Болтон

4NEWS - 11.09.2019

Чарлс Купермен ќе биде новиот советник на амераканскиот претседател доналд ТРамп за национална безбедност. Досега таа фунцкија ја извршуваше Џон Болтон. Трамп го оптушти Болтон,а во пораката на Твитер наведе дека не се согласувал со многу негови ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

Кумановски м. - 11.09.2019

Вршител на должноста советник на САД за внатрешна безбедност ќе биде Чарлс Купер, поранешен заменик на Џон Болтон, изјави Белата куќа за Би-Би-Си. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го отпушти советникот за ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

Опсервер - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Песков: Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов: Шанса за СТАРТ

Локално - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Трамп му даде отказ на Болтон, веќе е познат и неговиот заменик

Република - 11.09.2019

Откако американскиот претседател го отпушти својот советник за национална безбедност Џон Болтон, познат е вршителот на должност кој ќе го замени додека не биде избран нов советник. Функцијата вршител на должност ја презедма досегашниот заменик на ...

Чарлс Купермен наследник на Болтон

24Инфо - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Чарлс Купермен е наследник Болтон

Н.Македонија - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-би-си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Лавров: Русија не се согласуваше со повеќето политички ставови на Болтон

MakPress - 11.09.2019

Москва не ги подржуваше суровите пристапи на поранешниот американски советник за национална безбедност Џон Болтон за надминување на повеќето современи кризи, изјави денеска шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров, пренесе Tасс.

Чарлс Купермен наследник на Болтон

MakPress - 11.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-Би-Си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Песков: Смената на Болтон е внатрешна работа на САД, Косачов: Шанса за СТАРТ

MakPress - 11.09.2019

Смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон е внатрешна работа на САД и Русија не се меша во тоа, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Претседателот на Комитетот за меѓународни работи на Советот на Руската ...

Џон Болтон ќе го замени Чарлс Куперман

Канал5 - 10.09.2019

Откако американскиот претседател го отпушти својот советник за национална безбедност , познат е вршителот на должност, кој ќе го замени додека не биде избран нов советник. Функцијата вршител на должност ја презема досегашниот заменик на Болтон, ...

Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон

Сакам да кажам - 10.09.2019

Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон. „Синоќа го информирав Џон Болтон дека неговите услуги веќе не се потребни во Белата куќа. Силно не се согласував со голем број негови сугестии, исто како и други во мојата ...

Трамп го смени својот советник за национална безбедност , Џон Болтон

Канал5 - 10.09.2019

,,Го известив Џон Болтон дека на Белата куќа не и се потребни негвите услуги” , соопшти на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп. Советникот на американскиот претседател Доналд Трамп за национална безбедност, Џон Болтон е сменет од ...

Трамп го отпушти советникот за национална безбедност, Џон Болтон

Телма - 10.09.2019

Американскиот Претседател, Доналд Трамп, го отпушти својот советник за национална безбедност, Џон Болтон. “Го информирав Џон Болтон минатата ноќ дека неговите услуги веќе не се потребни во Белата Куќа.” – напиша Трамп на Твитер.

ШУТ КАРТА: Трамп го отпушти Болтон, еве што му пресуди на советникот на претседателот на САД (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.09.2019

Одлуката ја донел затоа што не се согласувале околу бројни прашања. Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност на Белата куќа Џон Болтон. Одлуката ја донел затоа што не се согласувале околу бројни прашања.

Чарлс Купермен ќе го наследи Болтон

Макфакс - 10.09.2019

Вршител на должноста американски советник за национална безбедност ќе биде Чарлс Купермен, поранешен заменик на Џон Болтон, јави Би-би-си повикувајќи се на извори во Белата куќа. Откако американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го ...

Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Болтон

Press24 - 10.09.2019

Американскиот Претседател, Доналд Трамп, го отпушти својот советник за национална безбедност, Џон Болтон. “Го информирав Џон Болтон минатата ноќ дека неговите услуги веќе не се потребни во Белата Куќа”, напиша Трамп на Твитер.

Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Болтон

Курир - 10.09.2019

Американскиот Претседател, Доналд Трамп, го отпушти својот советник за национална безбедност, Џон Болтон. “Го информирав Џон Болтон минатата ноќ дека неговите услуги веќе не се потребни во Белата Куќа”, напиша Трамп на Твитер.

Трамп го отпушти Болтон од позицијата советник за национална безбедност

Нова ТВ - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп пред десетина минути преку Твитер соопшти дека синоќа го отпуштил Џон Болтон. Трамп напиша дека ја побарал оставката од Болтон поради тоа што не се согласувал со многу негови одлуки, по што тој му ја врачил ...

Џон Болтон ја напушти администрацијата на Трамп

+инфо - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. – Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Трамп ненадејно го отпушти Џон Болтон

МКД - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп ненадејно го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон, во твит соопштувајќи дека во понеделникот вечерта му кажал дека „неговите услуги повеќе не се потребни“.

Трамп го отпушти Болтон поради несогласувања

А1 On - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност на Белата куќа Џон Болтон. Одлуката ја донел затоа што не се согласувале околу бројни прашања. Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот ...

Претседателот Трамп го отпушти Болтон

Глас на Америка - 10.09.2019

Причина, бројните несогласувања со него, истакна Трамп на Твитер Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност Џон Болтон. „Го информирав Болтон синоќа дека неговите активности во Белата куќа повеќе не се ...

Советникот за безбедност на Трамп си заминува од Белата куќа

Макфакс - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека го известил својот специјален советник за одбранбена политика, дека неговата услуга повеќе не му е потребна. „Го известив синоќа Џон Болтон дека неговите услуги повеќе не се потребни во ...

Трамп го отпушти Болтон поради несогласувања

Нетпрес - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Советникот за безбедност на Трамп си заминува од Белата куќа

Р.С.Европа - 10.09.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, на „Твитер“ објави дека го известил својот специјален советник за одбранбена политика оти неговата услуга повеќе не му е потребна. „Го известив синоќа Џон Болтон дека неговите услуги повеќе не се потребни во ...

Џон Болтон ја напушти администрацијата на Трамп

Независен - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Џон Болтон ја напушти администрацијата на Трамп

Либертас - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Неочекувана вест од Белата куќа: Трамп го смени „опасниот“ советник за национална безбедност

Точка - 10.09.2019

Советникот за национална безбедност Џон Болтон е сменет од функцијата, потврди на Твитер американскиот претседател Доналд Трамп. „Синоќа го информирав Џон Болтон дека на Белата куќа повеќе не ѝ се потребни неговите услуги.

Џон Болтон поднесе оставка на барање на Трамп

Вечер Прес - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

НОВ ПОТРЕС ВО БЕЛАТА КУЌА: Доналд Трамп штотуку го отпушти Џон Болтон

Денешен - 10.09.2019

Го информирав минатата ноќ Џон Болтон дека неговите услуги не се веќе потребни во Белата куќа. не се согласува, со многу од неговите сугестии, како и многумина во администрацијата, па… Ја побарав неговата оставка и таа ми беше дадена утрово.

Трамп го отпушти Болтон поради несогласувања

24Инфо - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност на Белата куќа Џон Болтон. Одлуката ја донел затоа што не се согласувале околу бројни ...

Џон Болтон ја напушти администрацијата на Трамп

Опсервер - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Џон Болтон ја напушти администрацијата на Трамп

Локално - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Советникот за безбедност на Трамп заминува од Белата куќа

Н.Македонија - 10.09.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави на Твитер дека го известил својот специјален советник за одбранбена политика оти неговата услуга повеќе не му е потребна. – Го известив синоќа Џон Болтон дека неговите услуги повеќе не се потребни во ...

Трамп го отпушти Болтон поради несогласувања

MakPress - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го отпушти советникот за национална безбедност на Белата куќа Џон Болтон. Одлуката ја донел затоа што не се согласувале околу бројни ...

Џон Болтон ја напушти администрацијата на Трамп

MakPress - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер соопшти дека ја примил оставката од неговиот советник за национална безбедност, Џон Болтон. -Изутринава примив оставка од Џон Болтон, откако синоќа го информирав дека неговите услуги веќе не ...

Трамп му даде отказ на Џон Болтон

Expres - 10.09.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека го отпуштил советникот за национална безбедност Џон Болтон. „Јас не се согласувам со повеќето негови предлози, како и другите во администрацијата.