TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Грчката министерка за надворешни работи Бакојани заздравува

Нетпрес - 20.09.2009

Грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани заздравува, откако во петокот беше примена во болница со симптоми на пневмонија, пренесува грчката ...

Бакојани ќе излезе од болница за ден-два

Макфакс - 20.09.2009

Шефицата на грчката дипломатија Дора Бакојани се чувствува подобро, откако в петок беше примена во болница со симптоми на пневмонија.

Дора Бакојани се опоравува и наскоро ќе излезе од болница

А1 - 19.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани која од вчера е сместена во болница во Атина со симптоми на воспаление на белите дробови, се чувствува ...

Дора Бакојани се опоравува и наскоро ќе излезе од болница

Канал5 - 19.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани која од вчера е сместена во болница во Атина со симптоми на воспаление на белите дробови, се чувствува ...

Бакојани со симптоми на пневмонија

Утрински - 19.09.2009

Атина - Грчката министерка за надворешни работи, Дора Бакојани, вчера е хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, со симптоми на пневмонија.

Бакојани болна од пневмонија

Време - 19.09.2009

Министерката за надворешни работи на Грција, Дора Бакојани вчера беше примена в болница со симптоми на бронхопневмонија.

Дора Бакојани наскоро ќе излезе од болница

Кирилица - 19.09.2009

55-годишната Бакојани е во „фаза на опоравување“, нема температура и оти добро реагирала на антибиотици Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани ...

Дора Бакојани во болница среде изборна кампања

Inpress - 19.09.2009

Атина, 19. септември (ИНПРЕС) Грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани се наоѓа во болницаТА "Ерикос Динан" во Атина, со симптоми на пневмонија, ...

Бакојани во болница

Н.Македонија - 19.09.2009

Шефицата на грчката дипломатија, Дора Бакојани, вчера била примена во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, со симптоми на пневмонија Бакојани вчера претпладне ...

Бакојани боледува од атипична пневмонија

А1 - 18.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани, која денеска беше хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, боледува од атипична пневмонија.

Дора Бакојани хоспитализирана со симптоми на пневмонија

Канал5 - 18.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани денеска е хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, со симптоми на пневмонија.

Бакојани в болница со пневмонија

Дневник - 18.09.2009

Лекарите во болницата проценуваат дека третманот ќе трае кусо време и дека општата состојба на Бакојани е добраМинистерката за надворешни работи на Грција, ...

Официјално - Бакојани не е заболена од новиот грип

Телма - 18.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани, која денеска беше хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, боледува од атипична пневмонија.

Бакојани не е заболена од новиот грип

МРТ - 18.09.2009

Министерката за надворешни работи на нашиот јужен сосед, Дора Бакојани, која денеска беше примена во болница со симптоми на бронхопнемонија, не е заразена со ...

Дора Бакојани хоспитализирана со симптоми на пневмонија

Кирилица - 18.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани денеска е хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, со симптоми на пневмонија Бакојани ...

Бакојани не е заболена од новиот грип

Макфакс - 18.09.2009

Министерката за надворешни работи на Грција Дора Бакојани, која денеска беше примена во болница со симптоми на бронхопнемонија, не е заразена со новиот грип А.

Дора Бакојани боледува од атипична пневмонија

Сител - 18.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани, која денеска беше хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, боледува од атипична пневмонија.

Дора Бакојани во болница

Вечер Прес - 18.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани вчера е хоспитализирана во болницата "Хенри Дјунан" во Атина, со висока температура и симптоми на бронхо ...

Бакојани хоспитализирана со симптоми на пневмонија

Идивиди - 18.09.2009

Атина, 18 септември (МИА) - Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани денеска е хоспитализирана во болницата „Хенри Дјунант“ во Атина, со симптоми на ...

Бакојани на средба со Нимиц

Време - 17.09.2009

Министерката за надворешни работи на Грција, Дора Бакојани, на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на Обединетите нации за разликите ...

Бакојани ќе се сретне со Нимиц

Утрински - 17.09.2009

Атина - Министерката за надворешни работи на Грција, Дора Бакојани, на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на ОН за разликите околу ...

Најавена средба на Дора Бакојани со Метју Нимиц во Њујорк

Сител - 17.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани на 27 септември ќе отпатува за Њујорк, каде ќе присуствува на заседанието на Генералното собрание на ОН.

Најавена средба на Дора Бакојани со Метју Нимиц во Њујорк

Кајгана - 17.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани на 27 септември ќе отпатува за Њујорк, каде ќе присуствува на заседанието на Генералното собрание на ОН.

Најавена средба на Дора Бакојани со Метју Нимиц во Њујорк

Алфа - 17.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани на 27 септември ќе отпатува за Њујорк, каде ќе присуствува на заседанието на Генералното собрание на ОН.

Најавена средба на Дора Бакојани со Метју Нимиц во Њујорк

Кирилица - 17.09.2009

Грчкиот министер за надворешни работи Дора Бакојани на 27 септември ќе отпатува за Њујорк, каде ќе присуствува на заседанието на Генералното собрание на ОН ...

Средба Бакојани - Нимиц

А1 - 16.09.2009

Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани, на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на ОН за разликите околу името меѓу ...

Бакојани не слушнала дека ќе има датум

Утрински - 16.09.2009

Од нашиот дописник Брисел - „Не сум слушнала дека Оли Рен предложил датум за преговори. И не сум сигурна дека ќе го стори тоа“, порача самоуверено од ...

Извештајот ковертиран, датумот кај Бакојани

Време - 16.09.2009

Европската комисија вчера го затвори извештајот за напредокот на Македонија, врз основа на кој ќе биде донесена одлуката дали земјата ќе ги почне преговорите ...

На одвоени средби со Нимиц ќе разговараат и Милошоски и Бакојани

Канал5 - 16.09.2009

Нови консултации за името. На одвоени средби со Нимиц ќе разговараат и Милошоски и Бакојани. И двете делегации го користат присуството на Генералното собрание ...

Средба Бакојани - Нимиц

Телма - 16.09.2009

Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани, на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на ОН за разликите околу името меѓу ...

Средба Бакојани - Нимиц

МРТ - 16.09.2009

Министерот за надворешни работи на нашиот јужен сосед, Дора Бакојани, на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на ОН за разликите околу ...

Средба Бакојани - Нимиц

Макфакс - 16.09.2009

Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани, на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на ОН за разликите околу името меѓу ...

Средба Нимиц-Бакојани

Вечер Прес - 16.09.2009

Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани на крајот од септември ќе има средба со специјалниот посредник на ОН за разликите околу името меѓу ...

Бакојани контра Папандреу за името

Алфа - 15.09.2009

Бакојани и Папандреу влегоа во остра дебата за името. Во пресрет на изборите и борбата за гласови докажуваат кој е творецот на грчката политика кон Македонија ...

„Решение на спорот за името - потоа датум за преговори“

А1 - 14.09.2009

Грција одблиску ги прати извештаите на Македонија и Турција кои треба да бидат објавени на 14 октомври.