TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вештаци одбиле да ја земат документацијата за состојбата на ЕВН

А1 - 15.05.2009

Судските вештаци што биле во зградата на ЕВН, одбиле да ја земат документацијата, потребна за да се направи увид во состојбата на компанијата, клучна за судскиот спор помеѓу државната компанија ЕЛЕМ и ...

Маневски не коментира за ЕВН

Утрински - 15.05.2009

Министерот за правда, Михајло Маневски, вчера не сакаше да ја коментира судската пресуда на ЕВН во спорот со ЕЛЕМ, нагласувајќи дека таа не е правосилна и не треба да се коментира.

Авс­три­ја бара праведен третман на ЕВН

Вест - 15.05.2009

Австриската Влада се надева на праведно решение во спорот меѓу ЕВН и ЕЛЕМ, изјави вчера во Прилеп австрискиот амбасадор во Македонија Алојз Краут, кој потврди дека до премиерот Груевски е испратено писмо, ...

Краут: Праведно решение за спорот ЕВН - ЕЛЕМ

Утрински - 15.05.2009

„Австриската влада се' уште се надева дека Апелациониот суд ќе ја донесе вистинската одлука. Не можам да зборувам во име на македонската Влада, меѓутоа, кај австриската влада има надеж дека ќе се постигне ...

ТМ:Спорот со ЕВН - ЕЛЕМ лошо ќе влијае на идниот извештај на ЕК

Алсат-М - 15.05.2009

Судскиот процес меѓу двете енергетски компании ЕВН и ЕЛЕМ негативно ќе влијае на идниот извештај на Европската комисија за Македонија, смета невладината организација „Транспарентност Македонија“.

Судскиот спор ЕВН против МЕПСО одложен за во септември

Нетпрес - 15.05.2009

Судскиот спор, во кој што ЕВН го тужи МЕПСО поради тоа што не ја приклучува електраната Теарце, денеска во судот беше одложен до септември.

Само две од шест амбасади го посматрале процесот ЕЛЕМ-ЕВН

Н.Македонија - 15.05.2009

Речиси е невозможно да се дознае кои претставници на странски амбасади го следеле судскиот процес меѓу ЕЛЕМ и ЕВН. Во писмото на амбасадорите во Македонија на шест држави (Австрија, Франција, Холандија, ...

Тужбата во Вашингтон - на стаклени нозе

Н.Македонија - 15.05.2009

Арбитражата во Вашингтон е ѓаволски тешка работа, но изгледите на Македонија да го добие спорот се повеќе од реални, сметаат експертите.

Каруг: Компромисно решение во спорот ЕВН – ЕЛЕМ се уште е во игра

Канал5 - 14.05.2009

Компромисно решение во спорот ЕВН – ЕЛЕМ се уште е во игра, тврди австрискиот амбасадор во земјава Алојз Крауг. Двете страни може да се договорат и покрај тужбата што ЕВН ја покрена против Македонија пред ...

Власта без став за тужбата на Е В Н

Дневник - 14.05.2009

Владата се' уште нема официјален став за тужбата на ЕВН против Македонија пред Арбитражниот суд во Вашингтон. Неофицијално, судот писмено ги известил властите за покренатата тужба на 12 мај, денот на ...

ВМРО-ДПМНЕ: "ЕВН ја уценува власта"

Телма - 14.05.2009

Компанијата ЕВН - Македонија на 18 свои вработени во Битола, од кои 16 членови на ВМРО-ДПМНЕ, а 2 симпатизери, им укажала дека доколку сакаат да работат во ЕВН треба секојдневно да патуваат до Берово и назад, ...

Австрискиот амбасадор се надева на компромис за ЕВН

Телма - 14.05.2009

Австрискиот амбасадор во Македонија Алојз Краут денеска изјави оти се надева на компромис за спорот меѓу ЕВН Македонија и ЕЛЕМ.

Отказни договори за вработени во битолската ЕВН

Утрински - 14.05.2009

БИТОЛА - Осумнаесет вработени во ЕВН - Битола се жалат дека добиле непристоен предлог за работа од австриските газди, што ги принудувало да си заминат од фирмата и да останат без егзистенција.

Спорот ЕЛЕМ - ЕВН пример за неспособно судство

Утрински - 14.05.2009

„Нашите мисии претставуваат значителен дел од странските директни инвестиции во Македонија. Покрај состанокот од 22 април, ви пишуваме за да ја изразиме нашата длабока загриженост во врска со третманот на ...

ЕВН тужи, но намигнува и за компромис

Утрински - 14.05.2009

Австриската ЕВН вчера ја достави жалбата до Меѓународниот арбитражен суд во Вашингтон откако пред два дена се жалеше и до Апелациониот суд во врска со пресудата во корист на ЕЛЕМ.

ЕВН нуди примирје

Време - 14.05.2009

ЕВН Австрија поднесе тужба за Република Македонија до Меѓународниот суд за арбитража во Вашингтон за непочитување на одредбите на билатералниот договор за заштита на инвестициите склучен меѓу двете држави.

ЕВН ја поднесе тужбата против Македонија во Вашингтон

Вест - 14.05.2009

Покрај тужбата во Вашингтон, "ЕВН Австрија" поднесе и жалба до Апелациониот суд на пресудата на првостепениот суд која, според Офнер, е дискриминаторска "ЕВН Австрија" поднесе тужба против Македонија пред ...

ЕВН се надева на компромис

Алсат-М - 14.05.2009

И покрај поднесената тужба против Македонија пред Арбитражниот суд во Вашингтон, австрискиот амбасадор во Македонија, Алојз Краут, рече дека се надева дека набрзо ќе се најде компромисно решение меѓу ЕВН и ...

Краут се надева на компромис за спорот меѓу ЕВН и ЕЛЕМ

Кирилица - 14.05.2009

Австрискиот амбасадор во Македонија Алојз Краут денеска изјави оти се надева на компромис за спорот меѓу ЕВН Македонија и ЕЛЕМ – Сепак морам да кажам дека ЕЛЕМ има огромни, но комплетно неоправдани побарувања ...

Краут: ЕЛЕМ има огромни, но неоправдани побарувања од ЕВН

Нетпрес - 14.05.2009

Морам да кажам дека ЕЛЕМ има огромни, но комплетно неоправдани побарувања од ЕВН, а ова го потврди и македонскиот министер Фатмир Бесими, изјави денеска во Прилеп, Алојз Краут, амбасадор на Австрија во ...

Маневски - нема правосилна пресуда за Судскиот совет да одлучува по забелешките на ЕВН

Сител - 14.05.2009

Пресудата со која Скопска двојка наложи на австрсиките газди да платат околу 200 милиони евра на државните електрани е првостепена, а не правосилна.

ЕВН: Не отпуштаме вработени, не знаеме за што зборува г-динот Николовски од ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 14.05.2009

ЕВН Македонија е изненадена од прес конферецијата на ВМРО-ДПМНЕ, на која беше кажано дека компанијата отпушта партиски членови, реагираат од електрокомпанијата.

ЕВН и поднесе тужба на Македонија

Форум - 14.05.2009

Австриски ЕВН и официјално и поднесе тужба на Македонија на арбитража во Вашингтон, без да соопшти колкава отштета ќе бараат од државата „ ЕЛЕМ на својата прес-конференција минатиот четврток најави дека ...

ЕВН Македонија негира дека отпушта партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ

Кирилица - 14.05.2009

Преку соопштение до медиумите ЕВН демантира дека отпуштала од работа партиски членови, како што на прес-конференција обвини ВМРО-ДПМНЕ - ЕВН Македонија не отпуштила ниту еден вработен досега, а своите ...

Што стои зад судирот Влада – ЕВН?

Р.С.Европа - 14.05.2009

Аналитичарите согласни – Македонија испраќа лош сигнал до потенцијалните странски инвеститори. Истовремено, велат тие, загрозени се и евро интеграциите на Македонија Што стои во позадината на јавниот судир на ...

Компромисно решение за спорот меѓу ЕВН и ЕЛЕМ

Вечер Прес - 14.05.2009

Според Краут, ЕЛЕМ има огромни, но комплетно неоправдани побарувања од ЕВН, а тоа го потврдил и министерот за економија Фатмир Бесими Австрискиот амбасадор во Македонија Алојз Краут се надева на компромисно ...

Спорот ЕЛЕМ-ЕВН освен во Скопје, ќе се решава и во Вашингтон

Н.Македонија - 14.05.2009

За танго се потребни двајца, велат од ЕВН. Но ним и на домашната ЕЛЕМ ова очигледно не им оди. Или играат соло или пак преферираат колективни групни танци (во судница или пред медиумите).

ЕВН покрена тужба против Владата

А1 - 13.05.2009

ЕВН Австрија поднесе тужба до арбитражата во Вашингтон против Владата на Република Македонија поради спорот со компанијата ЕЛЕМ, која е во целосна сопственост на државата, соопштија денеска на заедничка ...

„Не доаѓајте во Македонија“

А1 - 13.05.2009

Не доаѓате во Македонија, е пораката што се испрака до странските инвеститори, со спорот меѓу ЕЛЕМ - ЕВН, ова стои во писмото што шест амбасадори го испратија до премиерот Груевски.

ЕВН ја тужи македонската држава

BBC - 13.05.2009

Македонската компанија за дистрибуција на електрична енергија во австриска сопственост ЕВН денеска информираше дека поднела тужба против македонската влада.

ЕВН: Театар, но во режија на судијата

Дневник - 13.05.2009

Во оваа претстава режисерот немаше доблест да биде професионалец, па режијата беше препуштена на адвокатите на ЕЛЕМ, велат бранителите на ЕВН Ако судскиот процес помеѓу ЕВН и ЕЛЕМ беше театар, претставата беше ...

ЕЛЕМ: ЕВН со ма­ни­пу­ла­ции не­ма да го из­бег­не пла­ќа­ње­то на дол­гот

Вест - 13.05.2009

ЕЛЕМ вчера ја обвини "ЕВН Македонија" дека со манипулација на јавноста врши перфиден притисок врз македонското судство за да издејствува пресуда спротивна на онаа од Основниот суд Скопје 2 и за да избегне ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЕВН Македонија отпушта вработени кои се членови на партијата

Канал5 - 13.05.2009

Компанијата ЕВН - Македонија на 18 свои вработени во Битола, од кои 16 членови на ВМРО-ДПМНЕ, а 2 симпатизери, им укажала дека доколку сакаат да работат во ЕВН треба секојдневно да патуваат до Берово и назад, ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЕВН Македонија отпушта вработени кои се членови на партијата

Алсат-М - 13.05.2009

ВМРО ДПМНЕ го обвинува ЕВН дека во Битола започнала да ги отпушта од работа членовите и симпатизерите на владејачката партија Според ВМРО ДПМНЕ, се работи за 18 вработени од Битола од кои 16 се членови, а ...

ЕВН Австрија покрена тужба против Владата пред Арбитражата во Вашингтон

Алсат-М - 13.05.2009

Раководството на австриската компанија ЕВН АГ, поднесе тужба пред Арбитражниот суд во Вашингтон Ова го објаснија како заштитен механизам, по барањето на ЕЛЕМ за примена на одлуката на Основниот суд Скопје 2, ...

ЕЛЕМ:Тужбата на ЕВН нема да помине

Алсат-М - 13.05.2009

Тужбата на ЕВН пред Арбитражниот суд во Вашингтон, според ЕЛЕМ е неоснована и нема да помине Од компанијата велат дека причина за ова е што тужбата не е поврзана со судската одлука во Македонија со која ...

ЕВН поднесе тужба против Македонија во Вашингтон

Канал5 - 13.05.2009

ЕВН Австрија ја тужи Македонија на меѓународната арбитража во Вашингтон. Тужбата денес ја адресираа во Америка. Писмено ја информираа и Владата.

ЕВН Австрија поднесе тужба против македонската Влада

Вест - 13.05.2009

ЕВН Австрија поднесе тужба до арбитражата во Вашингтон против Владата на Република Македонија поради спорот со компанијата ЕЛЕМ, која е во целосна сопственост на државата, соопштија денеска на заедничка прес ...

ЕВН поднесе жалба до скопска Апелација

Утрински - 13.05.2009

Австриската ЕВН вчера до Апелациониот суд ја достави жалбата на донесената првостепена судска пресуда во корист на ЕЛЕМ, која компанијата веќе ја оцени за скандалозна.

"ЕВН Австрија" поднесе тужба во Вашингтон

Телма - 13.05.2009

ЕВН Австрија ја поднесе тужбата против Република Македонија до меѓународната арбитража во Вашингтон. Процесот го води меѓународна адвокатска фирма со седиште во Виена.

Австријците кастрат во Битола

Дневник - 13.05.2009

На 18 вработени лица во битолската подружница, ЕВН им нуди да прифатат работа на места оддалечени над 200 километри од нивните домови или да заминат од компанијата со отпремнина од една плата за цела година.

Владата и ЕВН на суд во Вашингтон

Дневник - 13.05.2009

Вицепремиерот Зоран Ставрески вчера не беше запознаен со поднесената тужба пред Вашингтонскиот арбитражен суд ЕВН Австрија поднесе тужба до арбитражата во Вашингтон против владата на Македонија поради спорот ...

Западот очекува подобрување по жалбата од ЕВН

Макфакс - 13.05.2009

Западноевропски држави и САД се надеваат на големо подобрување од досега посведеноченото, во процесот по најавената жалба од ЕВН на првостепената пресуда да плати отштета од 160 милиони на ЕЛЕМ.

ВМРО-ДПМНЕ: ЕВН брка вработени кои се членови на нашата партија

Нетпрес - 13.05.2009

ЕВН започнува со бркање на свои вработени кои се членови на ВМРО-ДПМНЕ, обвини денеска партијата на власт. Според информациите кои ги добивме во изминатите недели, велат од партијата, на 18 вработени на ЕВН во ...

ВИДЕО: ЕВН: Владата ќе мора да плати компензација за сите штети

Нетпрес - 13.05.2009

Првите луѓе на АД ЕВН дојдоа во Македонија да објаснат преку прес конференција дека се преморени од лошиот третман од страна на АД ЕЛЕМ, и за тоа морале да побараат арбитража во Вашингтон.

ЕВН Македонија отпушта вработени кои се членови на партијата

Сител - 13.05.2009

Компанијата ЕВН - Македонија на 18 свои вработени во Битола, од кои 16 членови на ВМРО-ДПМНЕ, а 2 симпатизери, им укажала дека доколку сакаат да работат во ЕВН треба секојдневно да патуваат до Берово и назад, ...

ВМРО-ДПМНЕ: ЕВН ја уценува владата

Макфакс - 13.05.2009

ЕВН Македонија преку отпуштања на вработени, членови на ВМРО-ДПМНЕ сака да изврши притисок врз владата да носи одлуки во нејзин интерес, но владејачката партија „таков притисок и уцена нема да прифати“.

Тужбата против Македонија стигна во Вашингтон

Сител - 13.05.2009

Тужбата против Македонија од австриски ЕВН денеска стигнала до Вашингтон. Раководството на компанијата преку меѓународна арбитража ќе бара државата да надомести, за како што велат, сите штети направени од ...

ЕВН Австрија поднесе тужба против македонската влада

Р.С.Европа - 13.05.2009

ЕВН Австрија денеска соопшти дека поднела тужба до арбитражата во Вашингтон против македонската Влада поради спорот со компанијата ЕЛЕМ која е во целосна сопственост на државата.

ЕВН ја достави тужбата против Македонија во Вашингтон

Алфа - 13.05.2009

ЕВН денеска ја достави тужбата против Македонија до арбитражата во Вашингтон. Висината на отштетата што ја бараат официјално не ја открија, иако алфа од извори од врвот на компанијата веќе објави дека ќе се ...

“Не доаѓајте во Македонија“ е пораката до странските инвеститори со спорот ЕВН-ЕЛЕМ

Нетпрес - 13.05.2009

“Не доаѓајте во Македонија“, е пораката што се испраќа до странските инвеститори со спорот меѓу државната компанија ЕЛЕМ и ЕВН, наведено е во писмото, кое денеска шест амбасадори во земјава го испратија до ...

ЕВН Македонија отпушта вработени кои се членови на ВМРО ДПМНЕ

Кирилица - 13.05.2009

Компанијата ЕВН - Македонија на 18 свои вработени во Битола, од кои 16 членови на ВМРО-ДПМНЕ, а 2 симпатизери, им укажала дека доколку сакаат да работат во ЕВН треба секојдневно да патуваат до Берово и назад, ...

ЕВН поднесе тужба против Македонија

Макфакс - 13.05.2009

Австриски ЕВН и официјално и поднесе тужба на Македонија на арбитража во Вашингтон, без да соопшти колкава отштета ќе бараат од државата.

ЕВН Австрија покрена тужба против Владата пред Арбитражата во Вашингтон

Кирилица - 13.05.2009

ЕВН Австрија покрена тужба пред Арбитражата во Вашингтон, поради спорот со компанијата ЕЛЕМ, која е во целосна сопственост на државата - ЕВН досега нема добиено предлози за изнаоѓање решение од која било ...

ЕВН ни тутна тужба во Вашингтон

Вечер Прес - 13.05.2009

Од компанијата не сакаа да соопштат колкава отштета ќе бараат од државата, оти се надеваат дека ако има разбирање од страна на македонската Влада постои можност да се повлече постапката ЕВН-Македонија поднесе ...

Арбитражата во Вашингтон е неизбежна

Н.Македонија - 13.05.2009

Спорот помеѓу ЕЛЕМ и ЕВН за старите долгови се заканува да прерасне во најголем случај во историјата на државата. Повеќе странски амбасадори се јавија со свои реакции за случајот.

ЕЛЕМ: Каде во светот се затвораат долгови без да се платат?

Н.Македонија - 13.05.2009

Каква било манипулација да смисли „ЕВН-Македонија“ АД за својата медиумска кампања против АД ЕЛЕМ и против македонското судство, тоа нема да му помогне да ја одбегне сосема јасната обврска за плаќање на долгот ...

Бесими со различен став од тврдењата на ЕЛЕМ

А1 - 12.05.2009

Министерот за економија, Фатмир Бесими, со различен став од тврдењата на ЕЛЕМ, за спорот со Австриски ЕВН. Тврди долгот помеѓу двете компании е затворен и регулиран со анекс договор пред приватизацијата.

Бесими проговори за приватизацијата на ЕСМ

Алсат-М - 12.05.2009

Министерот за Економија Фатмир Бесими кој е еден од потпишувачите на купопродажниот договор помеѓу ЕВН и Владата, за прв пат отворено зборува за приватизацијата на Електростопанството, анекс договорот и ...

ЕВН поднесе жалба до Апелација

Канал5 - 12.05.2009

ЕВН Македонија ја поднесе жалбата до Апелација против судската одлука во корист на ЕЛЕМ. Австриската компанија која на Електрани треба да му плати 200 милиони евра за ненаплатени сметки од старото ЕСМ се жали ...

ЕВН достави жалба до Апелациониот суд

Алсат-М - 12.05.2009

ЕВН Македонија официјално ја достави нејзината жалба до апелациониот суд во Скопје, каде австриската компанија, ја апелира одлуката на првостепениот суд.

Милошоски: За спорот ЕВН - ЕЛЕМ ќе одлучи независниот судски систем

Утрински - 12.05.2009

Министерот за надворешни работи, Антонио Милошоски, вчера изрази уверување дека за спорот меѓу енергетските компании „ЕВН Македонија“ и ЕЛЕМ главниот збор ќе го има независниот судски систем, за тој да го ...

ЕВН ја обвинува ЕЛЕМ за дезинформирање

Утрински - 12.05.2009

„Преку платени огласи ЕЛЕМ во јавноста прикажува погрешен биланс на состојба и со тоа ја дезинформира јавноста за вистинските факти.

Адвокатски трикови или нерегуларности во спорот

Дневник - 12.05.2009

ЕВН-ЕЛЕМ? Театар во судница или нерегуларности во судската постапка? За тоа што всушност се случувало во судницата, а што може да и' избега од вид на лаичката публика во судската сала, ЕВН и ЕЛЕМ имаат ...

ЕВН ќе бара до 1 милијарда евра отштета од Македонија

Алфа - 12.05.2009

Европската енергетска заедница се понудила да посредува во спорот помеѓу Владата и ЕВН за изнаоѓање компромисно решение, дознава Алфа.

ЕЛЕМ: Со манипулации ЕВН не може да избега од своите долгови

Нетпрес - 12.05.2009

Било каква манипулација да смисли ЕВН за својата медиумска кампања против ЕЛЕМ и против македонското судство, тоа нема да му помогне да ја одбегне сосема јасната обврска за плаќање на долгот како што пресуди ...

Брисел да ги набљудува и странските инвеститори

Н.Македонија - 12.05.2009

Најтранспарентен или најматен настан. Три години по продажбата на ЕСМ јавноста сè уште го бара одговорот на ова прашање. Со бела книга за приватизацијата на „ЕСМ-дистрибуција“, Владата на премиерот Владо ...

Спорот со ЕВН во следниот извештај на ЕУ

А1 - 11.05.2009

Спорот на ЕВН со македонските власти ќе се најде во следниот извештај на Европската унија за напредокот на Македонија. Ова го тврди Отмар Карас, потпретседател на Европската народна партија, во која членуваат ...

Пресудата за ЕВН најматен настан

Време - 11.05.2009

Судската одлука за ЕВН, според која електродистрибутерот треба и да плати милионска сума на државната ЕЛЕМ, е најматен настан во април, оценија уредници на 17 медиуми на печатени и на електронски медиуми во ...

Милошоски: Независното судство ќе го реши случајот ЕВН-ЕЛЕМ

Алсат-М - 11.05.2009

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски изјави денеска дека компаниите не треба да влијаат врз судските институции. Во врска со спорот ЕЛЕМ-ЕВН, амбасадорот на Австрија во земјава, Алојз Краут, ...

ЕВН: ЕЛЕМ ја дезинформира јавноста

Алсат-М - 11.05.2009

ЕВН Македонија вели дека преку платени огласи ЕЛЕМ во јавноста прикажува погрешен биланс на состојба и со тоа ја дезинформира јавноста за вистинските факти.

Владата повторно ќе докажува дека Законот за енергетика не е спорен

Канал5 - 11.05.2009

Владата прифати на заедничка средба со Европската енергетската заедница да се разгледаат спорните одредби од Законот за енергетика кој беше усвоен лани.

Маратонски притисок

Дневник - 11.05.2009

Вчерашниот маратон не беше единствениот што се трчаше низ Скопје. На Денот на Европа, 9 Мај, па и неколку дена порано, дел од странските амбасадори во земјава трчаа поинаков маратон чиј „фонд“ е многу поголем ...

Нема правда за македонското судство

Дневник - 11.05.2009

Кога Уставниот суд ја укина веронауката, меѓународните претставници во Македонија изјавуваа дека судските одлуки не се коментираат , туку се извршуваат И тие што во Македонија држат лекции за демократија, за ...

Тужбата на ЕВН - најматен настан во април

Утрински - 11.05.2009

Опасноста Македонија да заврши на меѓународен суд и евентуално да биде принудена да плати милионска отштета, поради тужбата што ја најави австриската ЕВН, е најматен настан во април.

Струен удар врз судството

Време - 11.05.2009

Амбасадорите на влијателни држави во организиран фронт настапија против судската одлука според која дистрибутивната енергетска компанија ЕВН, која е во сопственост на Австријците, треба да и плати на ...

ЕЛЕМ ја дезинформира јавноста, смета ЕВН

Форум - 11.05.2009

Продолжува војната меѓу државанат компанија ЕЛЕМ и од друга страна ЕВН, отоврена по судската пресуда по која австриската копманија треба да испалти долг во висина од 200 милиони евра.

ЕВН ќе бара до 1 милијарда евра отштета од македонската држава

Алфа - 11.05.2009

Во ЕВН се прават калкулации - колку пари оштета да се бара од Македониската држава пред арбитражата во Вашингтон. Според иформации на Алфа од врвот на австириската компанија барањето за отшетата може да ...

ЕВН: ЕЛЕМ ја дезинформира јавноста

Нетпрес - 11.05.2009

Преку платени огласи ЕЛЕМ во јавноста прикажува погрешен биланс на состојба и со тоа ја дезинформира јавноста за вистинските факти, обвинија денеска од ЕВН.

Владата не е страна во спорот ЕЛЕМ - ЕВН и не може и не сака да влијае на него

Кирилица - 11.05.2009

Владата на Република Македонија не е страна во спорот меѓу АД ЕЛЕМ и ЕВН Македонија, не може и не сака да влијае на него и не може да ја оцени судската одлука за спорот меѓу двете македонски компании за која е ...

ЕЛЕМ ја дезинформира јавноста

Вечер Прес - 11.05.2009

ЕВН-Македонија вчера реагираше дека ЕЛЕМ преку платени огласи во јавноста прикажувала погрешен биланс на состојба и со тоа ја дезинформира јавноста за вистинските факти.