TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево со мала до умерена облачност со температури до 36 степени

Канал5 - 09.08.2015

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во југозападните и западните делови ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Времето денес: Услови за локален дожд попладне

Репортер - 09.08.2015

Ја започнавме недела со релативно топло и генерално сончево утро низ земјава. Веќе во 8 часот температурата во голем дел од котлините надмина 20°С. Сончевото време ќе продолжи во текот на денот.

Времето денеска: Сончево и топло, попладне врнежи

Кирилица - 09.08.2015

Денеска времето ќе биде сончево и топло, а во попладне во крајниот југозападен дел од земјава, поширокиот охридски регион, ќе има услови за краткотаен дожд проследен со грмежи. Максималната температура ќе има вредности од 34°С до 36°С долж текот на ...

Попладне услови за краткотраен дожд проследен со грмежи

Курир - 09.08.2015

Ја започнавме недела со релативно топло и генерално сончево утро низ земјава. Веќе во 8 часот температурата во голем дел од котлините надмина 20°С, објави Метеопро. Сончевото време ќе продолжи во текот на денот.

Денес до 36 степени и УВ индекс 8

МКД - 09.08.2015

Денес ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. До средината на идната недела ќе се задржи слично време. Утринските температури ќе се движат од 13 до 21, а дневните од 25 до 36 целзиусови степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Преку ден сончево и топло, попладне врнежи

+инфо - 09.08.2015

Денеска времето ќе биде сончево и топло, а во попладне во крајниот југозападен дел од земјава, поширокиот охридски регион, ќе има услови за краткотаен дожд проследен со грмежи. Максималната температура ќе има вредности од 34°С до 36°С долж текот на ...

Преку ден сончево и топло, попладне врнежи

Вечер Прес - 09.08.2015

Денеска времето ќе биде сончево и топло, а во попладне во крајниот југозападен дел од земјава, поширокиот охридски регион, ќе има услови за краткотаен дожд проследен со грмежи. Максималната температура ќе има вредности од 34°С до 36°С долж текот на ...

Денеска топло, попладне во некои делови ќе има невреме

Република - 09.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во југозападните и западните делови ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Сончево со мала до умерена облачност со температури до 36 степени

Локално - 09.08.2015

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во југозападните и западните делови ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Времето денеска сончево со температура до 36 степени

Sky - 09.08.2015

Bремето денеска ќе биде сончево и топло со температура до 36 степени. Доцна попладне, во крајниот југозападен дел од земјава, поширокиот охридски регион, ќе има услови за краткотаен дожд проследен со грмежи.

Денес времето топло, наместа со услови за невреме

Пулс24 - 09.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во југозападните и западните делови ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Ова е метео предупредувањето кое го објави УХМР

Sky - 09.08.2015

И во наредните денови во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утре и во вторник ќе бидат застапени на повеќе места, особено во планинските подрачја, а поретки се очекува да бидат во среда и ...

Сончево утро, попладне невреме со дожд и грмотевици

Lider - 09.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во југозападните и западните делови ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Времето денеска:Сончево и топло со мала облачност

Алсат-М - 08.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

Какво време не очекува следната седмица?

Курир - 08.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови пак, ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели.

Времето денеска: сончево со наоблачување во попладневните часови

Репортер - 08.08.2015

Викендот во Македонија ќе започне со релативно фино време. Без некои очекувања за дожд, освен доцна попладне во планинскиот крај во западниот дел од земјата, и тоа сосема слабо проврнување.

Денеска топло и облачно

+инфо - 08.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а дневната ...

Повторно доаѓа пеколот: Ни следува уште една жешка недела

Press24 - 08.08.2015

Еве какво ќе биде времето наредната недела. Температурата ќе достигне до 36 степени, а УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Временска прогноза викендов: Стабилно време, без очекувања за дожд

Нова ТВ - 08.08.2015

Прогнозите за викендов со дека не очекува стабилно време, без некои очекувања за дожд, освен доцна попладне во планинскиот крај во западниот дел од земјата, и тоа сосема слабо проврнување.

Временска прогноза за 8 август: Сончево со локална облачност и топло

Хитпортал - 08.08.2015

Во Македонија во сабота не очекува посвежо утро со пониски утрински температури кои ќе се движат од 12 до 22 степени. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло.

Временска прогноза: Какво време не` очекува во наредните денови?

Факултети - 08.08.2015

Во Македонија во сабота не очекува посвежо утро со пониски утрински температури кои ќе се движат од 12 до 22 степени. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло.

Претпладне сонце, попладне променливо и летни дождови

Локално - 08.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните и југозападните планински делови.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве што не очекува

Sky - 08.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните и југозападните делови ќе има локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Претпладне сонце, попладне променливо и летни дождови

Вечер Прес - 08.08.2015

Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните и југозападните планински делови Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

И другата недела исто време

Вечер Прес - 08.08.2015

Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели.

Сончево време со наоблачување во попладневните часови

Кумановски м. - 08.08.2015

Викендот во Македонија ќе започне со релативно фино време. Без некои очекувања за дожд, освен доцна попладне во планинскиот крај во западниот дел од земјата, и тоа сосема слабо проврнување.

Што се случува со времето во Македонија!?

Sky - 08.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне со услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено на југозапад и западните планински делови.

Времето денеска сончево со температура до 35 степени

Sky - 08.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со максимална температура до 35 степени. Во текот на денот се очекува умерена облачност, а попладне ќе има тенденција на намалување на облачноста. Температурата ќе се движи од 34 до 36 степени долж Повардарието, околу ...

Сончево со мала до умерена облачност

Точка - 08.08.2015

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб, долж Повардарието умерен северен и северозападен ветер. Утринските температури ќе се движат од 9 до 19, додека дневните од 17 до 27 Целзиусови степени.

И другата недела исто време – сончево наутро, облачно попладне

Вистина.мк - 08.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

Сончево и топло со мала облачност

Lider - 15.09.2021

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. До петок ќе се задржи стабилно и топло време. Во сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и топло со ретка појава на пороен дожд и грмежи во јужните планински предели

Канал5 - 07.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

Денес сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 07.08.2015

Денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголемува. Само во западните делови ќе има услови за појава и на грмежи. Услови за повремен дожд ќе има на југот од земјата.

Времето денеска: Сончево, попладне наместа нестабилно со температура до 37 степени

24 Вести - 07.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и на југот од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локално со краткотраен дожд

Макфакс - 07.08.2015

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер, попладне со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони. Утринските температури ќе се движат од 12 до 19, а дневните од 26 ...

Сончево со услови за краткотраен пороен дожд

+инфо - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и на југот од Македонија ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер.

Не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност

OhridNews - 07.08.2015

Според најавите од Управата за хидрометеролошки работи времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и на југот од земјата ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд.

Времето денеска: Сончево со можност за локални врнежи

Нова ТВ - 07.08.2015

Последниот работен ден неделава ќе биде претежно сончев, со мала до умерена облачност претпладне. Попладне повторно ќе има само изолирана појава на врнежи, а истите ќе бидат краткотрајни, но услови истите да имаат и пороен карактер.

Температури до 36 степени, заладување од вторник

Press24 - 07.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

Метео: Сончево и топло во текот на викендот

МРТ - 07.08.2015

Попладне се очекува зголемена локална облачност со услови за краткотраен пороен дожд... Во текот на викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне се очекува зголемена локална облачност со услови за краткотраен ...

Попладне невреме во Скопје

Press24 - 07.08.2015

Времето денеска е сончево и топло. Попладне се очекува да има појава на грмежи и краткотраен дожд, особено во западните делови и во планинските региони. Како што соопштуваат од УХМР, ваквото време ќе се задржи и за време на ...

ВРЕМЕ: Сончево со мала облачност и услови за дожд

Телеграф - 07.08.2015

Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната од 30 до 37 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и на југот од земјата ќе има услови за појава ...

Претпладне сончево, а попладне очекувајте дожд

Курир - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони, соопштуваат од УХМР.

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локално со краткотраен дожд

Кајгана - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони.

Денес услови за дожд и грмежи – стабилизација од утре

Кумановски м. - 07.08.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Во попладневните часови ќе има услови за појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во ...

Какво време не очекува денес?

Пулс24 - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони, соопштуваат од УХМР.

Претпладне сончево, а попладне очекувајте дожд

Денешен - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони, соопштуваат од УХМР.

Утрешниот ден ќе донесе топло и стабилно време наутро, а во попладневните часови...

Пулс24 - 07.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

Денеска претежно сончево, со температура до 37 степени

Sky - 07.08.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност, а кон крајот на денот се очекува облачноста да се зголеми со услови за појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Денес услови за дожд и грмежи – стабилизација од утре

Тера - 07.08.2015

Kако што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Во попладневните часови ќе има услови за појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во ...

Ова е информацијата која предмалку ја соопшти УХМР

Sky - 07.08.2015

За викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, претежно во југозападните и јужните планинските предели.

Променливо со услови за дожд попладне

Локално - 07.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува, а само на запад ќе иа услови за појава и на грмежи. Услови за повремен дожд ќе има на југот од земјата.

И утре дожд…

Локално - 07.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

И другата недела исто време – сончево наутро, облачно попладне

Република - 07.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Во попладневните часови ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи претежно во југозападните и јужните планински предели. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21 степени, а ...

Претпладне сончево, а попладне очекувајте дожд

Вечер Прес - 07.08.2015

Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер.

Претпладне сончево, а попладне очекувајте дожд

Вистина.мк - 07.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Попладне ќе има ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони, соопштуваат од УХМР.

Претпладне сонце, попладне дожд со грмежи

Канал5 - 06.08.2015

Вчеравечер силен дожд и град го погодија скопското село Миладиновци, причинувајќи штети на земјоделските култури и оштетувања на ќерамидите на куќите. И за денеска попладне синоптичарите најавуваат локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Времето денеска: Претпледне сончево, попладне нестабилно со дожд и температура до 37 степени

24 Вести - 06.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 30 до 37 степени.

Времето денеска: претпладне сончево, попладне со врнежи

Алсат-М - 06.08.2015

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен ...

Сончево пладне, дождливо попладне

+инфо - 06.08.2015

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец.

Предупредување за невреме попладнево: Овие делови на Македонија се во жолта алертна фаза

Press24 - 06.08.2015

Попладне ќе има биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР на Македонија. Изолирано е можна и краткотрајна појава на град. Нестабилноста се очекува да биде позастапена во северозападните односно западните и ...

Температурите драстично паѓаат - УХМР најави невреме

Press24 - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Пороен дожд и грмежи најавени за попладнево

Курир - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Големо невреме ќе ја зафати земјата во попладневните часови

Сител - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Попладне повторно дожд

+инфо - 06.08.2015

Денеска во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински региони, соопшти Управата за ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Алфа - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Времето денеска: претпладне сончево, попладне со врнежи

Р.С.Европа - 06.08.2015

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Курир - 06.08.2015

Врмето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен источен и североисточен ветер. Попладне ќе биде нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР на Македонија.

Денеска дождливо време со грмежи и град

Нетпрес - 06.08.2015

Денеска ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен источен и североисточен ветер. Попладне ќе биде нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР на Македонија.

Време: Претпладне сончево, попладне пороен дожд

А1 On - 06.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава.

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

А1 On - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Репортер - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Нетпрес - 06.08.2015

Нестабилно време не очекува во попладневните часови, особено во западните и северните делови од земјата. Од УХМР за пладневните часови најавуваат локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, ...

Попладнево повторно дожд

Либертас - 06.08.2015

Денеска во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински региони, соопшти Управата за ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Денешен - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Пороен дожд и грмежи најавени за попладнево

МК News - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Ведро утро со нестабилно време во попладневните часови

Кумановски м. - 06.08.2015

Четврток ќе започне со релативно пријатно утро. По нестабилната ноќ во делови од југот на земјава, утрово има мала облачност на север, а умерено до претежно облачно е на југот. Денеска попладне и навечер повторно се очекува локална нестабилност, ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Точка - 06.08.2015

Нестабилно време не очекува во попладневните часови, особено во западните и северните делови од земјата. Од УХМР за пладневните часови најавуваат локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, ...

Нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи

Локално - 06.08.2015

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Изолирано е можна и краткотрајна појава на град.

Четврток повторно носи нестабилно време

Скопје инфо - 06.08.2015

Со релативно пријатно утро го започнуваме четврток. По нестабилната ноќ во делови од југот на земјава, утрово има мала облачност на север, а умерено до претежно облачно е на југот. Денеска попладне и навечер повторно се очекува локална нестабилност, ...

УХМР најавува невреме

Скопје инфо - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Претпладне сонце, попладне локален пороен дожд

Република - 06.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава.

Денес повторно нестабилно време со врнежи и грмежи

Пулс24 - 06.08.2015

Со релативно пријатно утро го започнуваме четврток. По нестабилната ноќ во делови од југот на земјава, утрово има мала облачност на север, а умерено до претежно облачно е на југот. Денеска попладне и навечер повторно се очекува локална нестабилност, ...

Попладне ќе има развој на нестабилна облачност

Sky - 06.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб, во северните и западните делови со умерен источен и североисточен ветер. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд ...

Попладне нестабилно време во западните и во северните делови

Република - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Какво ќе биде времето? Синоптичарите велат дека...

Sky - 06.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен североисточен ветер, попладне со ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во западните делови и во планинските региони.

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Н.Македонија - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Сончево и топло време со ретки врнежи попладне

Lider - 06.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава.

Пороен дожд и грмежи најавени за попладнево

Вистина.мк - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Идивиди - 06.08.2015

Скопје, 6 август 2015 (МИА) - Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но ...

Попладне нестабилно време во западните и северните делови

Lider - 06.08.2015

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска од пладневните часови најавува локален развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи, особено во западните и северни делови, но и во останатите планински ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Вистина.мк - 06.08.2015

Врмето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен источен и североисточен ветер. Попладне ќе биде нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР на Македонија.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со температура до 37 степени

24 Вести - 05.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од земјава.

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Канал5 - 05.08.2015

Денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне се очекува локален краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурите ќе се движат од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе достигне 8.

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи

Канал5 - 05.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот и северозападот од земјава. Во вечерните и ноќните часови времето постепено ќе се стабилизира. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Временска прогноза за 5 август: Сончево со локална облачност, ветровито и топло

Хитпортал - 05.08.2015

Во Македонија во среда ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и топло. Во попладневните часови услови за развој на нестабилност која може да услови локални врнежи од дожд и грмотевици ќе има во регионот на Тетово и Гостивар, ...

Нестабилното време продолжува и во наредните денови

Факултети - 05.08.2015

Во Македонија во среда ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и топло. Во попладневните часови услови за развој на нестабилност која може да услови локални врнежи од дожд и грмотевици ќе има во регионот на Тетово и Гостивар, ...

До крајот на неделава - сончево и топло време

МКД - 05.08.2015

Денеска во цела земја ќе преовладува сончевото време, а услови за појава на слаби врнежи од дожд ќе има во западниот дел од земјата. Максималната дневна температура денеска во Скопје ќе биде 35 Целзиусови степени, Тетово и Гостивар 32, Маврово 25, ...

Претпладне сончево, попладне малку ќе освежи

+инфо - 05.08.2015

Денеска во цела земја ќе преовладува сончевото време, а услови за појава на слаби врнежи од дожд ќе има во западниот дел од земјата. Утринава умерена облачност има во поголем дел од јужната половина од земјата.

Топло време со услови за пороен дожд и грмежи

Сител - 05.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава.

Вонредна временска на УХМР

Press24 - 05.08.2015

Сончево со мала до умерена облачност. Попладнево во западниот и јужниот дел има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, Оваа нестабилност најпрво започна во Малешевскиот и Осоговскиот регион, како и ...

Утрово сончево и претопло - Попладне пороен дожд и грмежи

Сител - 05.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од земјава.

Времето денеска: Сончево, температури до 37 степени

Репортер - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од земјава.

Вонредна временска на УХМР

Вечер Прес - 05.08.2015

И до крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено на југот и северозападот од земјава. Во вечерните и ноќните часови времето постепено ќе се стабилизира Попладнево во западниот и јужниот дел има локален развој на нестабилна ...

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Пулс24 - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до ...

Сончево време, попладне дожд и грмежи

Скопје инфо - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до ...

Денес сончево и топло време

Точка - 05.08.2015

Во Македонија денес не очкува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне се очекува краткотраен пороен дожд и грмежи, а ќе дува и ветер од североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до 21, а ...

Сончево, температури до 37 степени

Локално - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од земјава.

Сончево време, со услови за дожд попладне

Sky - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност, а попладне со локален краткотраен пороен дожд и со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

И утре ќе врне

Локално - 05.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Врнежите ќе бидат распространети низ земјава.

Сончево и топло време, температурите до 37 степени

Вистина.мк - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до ...

Сончево, температури до 37 степени

Идивиди - 05.08.2015

Скопје, 5 август 2015 (МИА) – Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од ...

Времето денеска: Сончево, попладне нестабилно со дожд и температура до 35 степени

24 Вести - 04.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде меѓу 28 и 35 степени. Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде сончево со мала ...

Времето денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Канал5 - 04.08.2015

Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде во интервал од 14 до 22, степени, а дневната од 28 до 35 степени. Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ...

Попладнево дожд, грмежи и засилен ветер

Утрински - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Најавен пороен дожд и грмежи во западна Македонија и Скопско

24 Вести - 04.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

За денеска попладне се прогнозира ново локално невреме

Алсат-М - 04.08.2015

Денеска повторно низ делови од Македонија се очекува нестабилно време со услови за локален пороен дожд во попладневните часови. Врнежите повторно ќе бидат позастапени во западниот регион на земјава.

Утре сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд

Канал5 - 04.08.2015

Сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до 21, а дневната од 30 до 37 степени.

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и Скопско

А1 On - 04.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија

Кирилица - 04.08.2015

Локален пороен дожд со грмежи се регистрирани попладнево во делови од Пелагонија, во Охридско-Преспанскиот регион, во планинските делови од Охрид, преку Кичево до езерото Козјак и Јакупица, како и изолирана појава во планинските делови од источна ...

Сончево и топло време, температурите до 37 степени

Курир - 04.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до ...

Лоши вести за денешниот ден

Press24 - 04.08.2015

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде во интервал од 14 до 22, степени, а дневната од 28 до 35 степени.

Дожд, грмежи и засилен ветер

Алфа - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Врнежи и грмежи следните неколку дена

Кајгана - 04.08.2015

Метеоролозите најавуваат врнежи, грмежи и засилен ветер во попладневните часови во наредните денови. Вакво време се очекува во западните и во јужните делови од земјава, но според најавите, овие процеси нема да бидат интензивни.

Времето денес нестабилно со пороен дожд и грмежи

Сител - 04.08.2015

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде во интервал од 14 до 22, степени, а дневната од 28 до 35 степени.

Попладнево повторно дожд и грмежи

+инфо - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Претпладне сончево, попладне пак невреме

+инфо - 04.08.2015

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде меѓу 14 и 22 степена, а дневната од 28 до 35 степени.

Дожд, грмежи и засилен ветер

А1 On - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Попладне повторно дожд и засилен ветер

Курир - 04.08.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според УХМР поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Пороен дожд, грмежи и водени буици во Западна Македонија и Скопско

Репортер - 04.08.2015

– До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и Скопско

Сител - 04.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

Времето денеска: попладне можни поројни дождови

Р.С.Европа - 04.08.2015

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде меѓу 14 и 22 степена, а дневната од 28 до 35 степени.

Временска прогноза за 4 август: Умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд

Хитпортал - 04.08.2015

Во вторник во раните утрински часови постојат услови за локални врнежи од дожд, пред се во североисточните и западните предели. Во текот на денот ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици ќе биде во северозападните, ...

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и во скопско

Телеграф - 04.08.2015

Локален пороен дожд со грмежи УХМР регистрираше попладнево во делови од Пелагонија, во Охридско-Преспанскиот регион, во планинските делови од Охрид, преку Кичево до езерото Козјак и Јакупица, како и изолирана појава во планинските делови од источна ...

Попладнево големо невреме во Македонија

Press24 - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Дел од Македониај во жолта фаза - попладне повторно опасност од невреме

Press24 - 04.08.2015

Денеска во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Во среда и четврток во поголемиот дел од денот ќе преовладува стабилно време, но во попладневните часови ќе има локална појава на краткотраен ...

Врнежи и грмежи следните неколку дена

Макфакс - 04.08.2015

Врнежи, грмежи и засилен ветер во попладневните часови најавуваат метеоролозите во наредните денови. Вакво време се очекува во западните и во јужните делови од земјава, но според најавите, овие процеси нема да бидат интензивни.

Сончево и топло време, попладне пороен дожд

Press24 - 05.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од земјава.

Времето денеска: локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Репортер - 04.08.2015

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде во интервал од 14 до 22, степени, а дневната од 28 до 35 степени.

Денеска повторно нестабилно време со дожд и со грмежи

Република - 04.08.2015

Уште рано утринава слабо изразена нестабилност имаме во пошитокиот регион околу Охридското Езеро. Ноќта, конечно, беше малку посвежа и попријатна. Според Метеопро денеска повторно очекуваме нестабилно време, со услови за локален пороен дожд во ...

Претпладне сончево, попладне со услови за дожд

Sky - 04.08.2015

Денеска во Скопје претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, а попладне нестабилно со врнежи од дожд и со грмотевици. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи до 21 Целзиусов степен, а максималната дневна до ...

Попладнево големо невреме во Македонија

МК News - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Очекувајте нестабилно време, и денес на удар западниот регион!

Фактор - 04.08.2015

И денес не очекува нестабилно време, со услови за локален пороен дожд во попладневните часови а позастапени врнежи и денес ќе бидат во западниот регион. Сепак, денешната атмосверска нестабилност и процесите врзани со неа ќе бидат значително послаби ...

Претпладне сончево време, попладне поројни дождови

Точка - 04.08.2015

Денеска нè очекува сончево време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во западните и југозападните делови од земјава се можни пообилни врнежи.

Какво време може да очекуваме вечерва?

Пулс24 - 04.08.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според УХМР поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Тетово се поплави од 9 литри дожд на квадрат

еМагазин - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и Скопско

Денешен - 04.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

Попладне краткотраен пороен дожд

Република - 04.08.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западните и јужните делови од земјава, информираат од УХМР.

Временска прогноза за оваа недела- многу дожд, малку сонце

МК News - 04.08.2015

Денес ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови во северозападните, западните и југозападните предели нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Во останатите предели ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.

Попладне се очекуваат можни поројни дождови

Локално - 04.08.2015

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе биде меѓу 14 и 22 степена, а дневната од 28 до 35 степени.

ВЕЧЕРВА: Се очекува нестабилно време во западна Македонија и скопско

Sky - 04.08.2015

Во планинските подрачја на западна Македонија, до крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Нестабилно ќе биде времето и во делови од скопското подрачје. Времето ќе се стабилизира во вечерните и ноќните часови.

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и Скопско

Република - 04.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

Денеска повторно нестабилно време со дожд и грмежи

Тера - 04.08.2015

Уште рано утринава слабо изразена нестабилност имаме во пошитокиот регион околу Охридското Езеро. Ноќта, конечно, беше малку посвежа и попријатна. Денска повторно очекуваме нестабилно време, со услови за локален пороен дожд во попладневните часови.

Попладне повторно невреме

Денешен - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

УХМР и за попладне најавува пороен дожд и грмотевици

Кумановски м. - 04.08.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според УХМР, поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Временска прогноза за цела недела- многу дожд, малку сонце

Бриф - 04.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Денеска повторно нестабилно време

Кумановски м. - 04.08.2015

Уште рано утринава слабо изразена нестабилност има во пошитокиот регион околу Охридското Езеро. Ноќта, конечно, беше малку посвежа и попријатна. Денска повторно се очекува нестабилно време, со услови за локален пороен дожд во попладневните часови.

Пороен дожд и грмежи во западна Македонија и Скопско

Н.Македонија - 04.08.2015

До крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја во западна Македонија, а од нестабилност ќе бидат зафатени и делови од Скопското подрачје.

Денеска повторно нестабилно време со дожд и грмежи

Вистина.мк - 04.08.2015

Уште рано утринава слабо изразена нестабилност имаме во пошитокиот регион околу Охридското Езеро. Ноќта, конечно, беше малку посвежа и попријатна. Според Метеопро денеска повторно очекуваме нестабилно време, со услови за локален пороен дожд во ...

Временска прогноза: Дожд, грмежи и засилен ветер

Lider - 04.08.2015

Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на земјата.

Дожд, грмежи и засилен ветер

Идивиди - 04.08.2015

Скопје, 4 август 2015 (МИА) - Во Македонија попладнево ќе биде нестабилно облачно со дожд, грмежи и засилен ветер. Според Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), поинтензивни и пообилни врнежи се очекуваат во западните и југозападните делови на ...

Локална нестабилност со пороен дожд и грмежи

Lider - 04.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Утрiнската температура во земјава ќе биде во интервалот од 14 до 22, а дневната од 28 до 35 степени.УВ = 7.

Денеска променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи

Канал5 - 03.08.2015

Денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен и проследен со грмежи. Поизразена нестабилност со врнежи и грмежи ќе има во северните и југозападните делови.

Времето денеска: Нестабилно со повремен дожд и температура до 35 степени

24 Вести - 03.08.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен и проследен со грмежи. Поголема нестабилност ќе има во северните и југозападните делови, каде локално се очекуваат грмежи, ...

УХМР најавува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Какво време не` очекува во првите денови од месец август

Факултети - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно

Репортер - 03.08.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен проследен со грмежи. Поизразена нестабилност ќе има во северните и југозападните делови, каде локално се очекува процесите да ...

УХМР најавува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Алфа - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, ...

НЕВРЕМЕ: Пороен дожд, грмежи и пониски температури

Телеграф - 03.08.2015

Поизразена нестабилност ќе има во северните и југозападните делови, каде локално се очекува процесите да бидат поинтензивни со обилен пороен дожд (над 30л/м2), електрични празнења, засилен ветер и со услови за изолирана појава на град Времето во ...

Времето денеска: Нестабилно со повремен дожд

Кирилица - 03.08.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен и проследен со грмежи. Поголема нестабилност ќе има во северните и југозападните делови, каде локално се очекуваат грмежи, ...

Дожд и благ пад на температурите

Кајгана - 03.08.2015

Метеоролозите за денеска и утре во Македонија најавуваат дека ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен, проследен со грмежи.

Временска прогноза за цела недела- многу дожд, малку сонце

Курир - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Мало разладување - какво време ќе имаме оваа недела?

Press24 - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Големо невреме се спрема во Mакедонија - По пеколот следи потоп

Сител - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Невреме во Прилеп и Охрид

Телеграф - 03.08.2015

Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот од Охрид кон Крушево и во североисточните делови. Според радарската слика од Тополчани југоисточно од Прилеп, има појава на невреме со поинтензивни процеси, информира Управата ...

Најавено невреме со пороен дожд и град

Курир - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

УХМР најавува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Репортер - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. – Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Дожд и благ пад на температурите

Макфакс - 03.08.2015

Метеоролозите за понедленик и вторник во Македонија најавуваат дека ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен, проследен со грмежи.

Не очекува период на нестабилно и врнежливо време

OhridNews - 03.08.2015

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд. Попладне на места се очекува поизразена нестабилност со интензивен пороен дожд (над 30л/м2), грмежи и засилен ветер, особено во северните и југозападните ...

Пороен дожд и град ја зафати Македонија

Нетпрес - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот од ...

Се очекува големо невреме во попладневните часови!

Пулс24 - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

УХМР најавува ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ!

Sky - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Денес облачно и нестабилно: Какво време следи во наредните денови?

Канал 77 - 03.08.2015

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време кое ќе донесе повремени врнежи од дожд. Според најавите, во попладневните часови дождот би можел да добие на интензитет, особено во северните и југозападните делови од земјава.

Пороен дожд со грмежи денес и утре

МК News - 03.08.2015

Македонија денес и во вторник ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, која ќе услови променливо облачно и нестабилно време со повремен дожд. Во попладневните часови дождот ќе биде пороен, проследен со грмежи Поизразена ...

УХМР најавува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Република - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. – Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

УХМР најавува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Локално - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. – Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Утрово уживајте, попладнево земете си чадори

Вечер Прес - 03.08.2015

Во западниот и северниот регион. се очекува интензивен развој на облаци кои ќе донесат локален пороен дожд и грмежи, проследени со засилен ветер. Не е исклучена можноста за изолирана појава на врнежи од град.

Попладнево се очекува нестабилно време

Либертас - 03.08.2015

Понеделник ќе донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Времето во првите денови од Август

Тера - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Попладнево невреме со пороен дожд и град

Вечер Прес - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Временска прогноза за цела недела- многу дожд, малку сонце

Денешен - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

УХМР најавува ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ – пороен дожд, грмежи и засилен ветер – Еве каде

МК News - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. – Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Понеделник ќе донесе нестабилно време, а во наредните денови очекувајте...

Пулс24 - 03.08.2015

Понеделник ќе донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Нестабило со попладневен дожд

Локално - 03.08.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд, кој во попладневните часови ќе биде пороен проследен со грмежи. Поизразена нестабилност ќе има во северните и југозападните делови, каде локално се очекува процесите да ...

УХМР: Пороен дожд, грмежи, град и засилен ветер во Македонија

еМагазин - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. „ Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Понеделник носи пороен дожд

Република - 03.08.2015

Понеделник ќе биде сончев и спарен наутро и околу пладне. Според Метеопро попладнето ќе биде нестабилно во метеоролошка смисла, со акцент на атмосферската енергија во западниот и северниот регион.

Се очекува дожд, грмежи и ветер

Н.Македонија - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел - Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

УХМР најавува пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Lider - 03.08.2015

Во Македонија од пладневните часови почна развој на нестабилна облачност, најпрво во планинските подрачја во западна Македонија, околу Јакупица и крајниот североисточен дел. – Во моментов поинтензивна нестабилност има во прилепскиот дел, на потегот ...

Следуваат дождливи денови

Идивиди - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.

Временска прогноза за цела недела- многу дожд, малку сонце

Вистина.мк - 03.08.2015

Понеделник ќе ни донесе уште еден нестабилен ден, иако почетокот на денот нема да наликува на такво нешто. Претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло. Слаб југоисточен и југозападен ветер.