TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со закон за амнестија сака да го легализира криминалот

24 Вести - 24.09.2017

СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ. „Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела.

ВМРО ДПМНЕ СДС ја поништува правната држава

Канал5 - 24.09.2017

МВР под раководната палка на СДС втор ден молчи за полициската местенка и малтретирање од страна на партиската полиција на Заев и Спасовски врз Митко Јанчев, кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за Кавадарци.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го легализира криминалот

Макфакс - 24.09.2017

СДСМ со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија, тврди опозициската ВМРО0ДПМНЕ. „Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела.

Цветковски: СДС ја поништува правната држава

Сител - 24.09.2017

- МВР под раководната палка на СДС втор ден молчи за полициската местенка и малтретирање од страна на партиската полиција на Заев и Спасовски врз Митко Јанчев, кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за Кавадарци.

ВМРО-ДПМНЕ се уште бара одговор за полициската местенка што СДСМ ја негира

Макфакс - 24.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ и натаму бара одговор за, како што тврдат, вперениот пиштол во кандидатот за градоначалник за Кавадарци. „МВР под ра к оводната палка н а СДС втор ден молчи за полициската местенка и малтретирање од страна на партиската полиција на Зоран ...

Цветковски: МВР под раководната палка на СДС втор ден молчи за малтретирањето на партиската полиција на Заев и ...

Курир - 24.09.2017

СДС ја поништува правната држава. МВР под раководната палка на СДС втор ден молчи за полициската местенка и малтретирање од страна на партиската полиција на Заев и Спасовски врз Митко Јанчев, кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за амнестија сериозно се загрозува безбедноста на граѓаните

А1 On - 24.09.2017

„СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија. Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела. Ваквиот чекор е доказ дека СДС и Заев воопшто не водат грижа за безбедноста на ...

Александрова: Укинати и стопирани мерки за студентите

Сител - 24.09.2017

- Неспособноста и лагите на СДС, студентите ги почувствуваа на своја кожа. Владата на Зоран Заев се дрзна на студентите да им укине еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС за три ипол месеци не направи ништо што ќе ја придвижи Република Македонија напред

Курир - 24.09.2017

Зоран Заев ја злоупотребува полицијата за пресметка и заплашување на кандидатите за градоначалници кои не се од неговата партија. СДС ги злоупотребува државните органи во пресметка со партиските неистомисленици, се вели во денешната реакција на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја злоупотребува полицијата за пресметка со кандидатите за градоначалници

Макфакс - 24.09.2017

Зоран Заев ја злоупотребува полицијата за пресметка и заплашување на кандидатите за градоначалници кои не се од неговата партија. СДС ги злоупотребува државните органи во пресметка со партиските неистомисленици.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС за три и пол месеци не направи ништо што ќе ја придвижи РМ напред

Сител - 24.09.2017

Зоран Заев ја злоупотребува полицијата за пресметка и заплашување на кандидатите за градоначалници кои не се од неговата партија. СДС ги злоупотребува државните органи во пресметка со партиските неистомисленици.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со закон за амнестија сака да го легализира криминалот

Курир - 24.09.2017

СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија, велта од ВМРО-ДПМНЕ. -Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела. Ваквиот чекор е доказ дека СДС и Заев воопшто не водат грижа за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со закон за амнестија сака да го легализира криминалот

Сител - 24.09.2017

- СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија. Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела. Ваквиот чекор е доказ дека СДС и Заев воопшто не водат грижа за безбедноста на ...

ВМРО-ДПМНЕ: МВР во најбрз можен рок да го истражи случајот со малтретирањето на Митко Јанчев од полициски службеници

А1 On - 24.09.2017

Марио Цветковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека СДСМ ја поништува правната држава и дека МВР под раководната палка на СДСМ втор ден молчи за полициската местенка и малтретирањето на Митко Јанчев, кандидат за градоначалник од ...

Александрова: Додека илјадници студенти ќе останат гладни, владата на СДС се расфрла со народните пари и тоа на морски ...

Курир - 24.09.2017

Неспособноста и лагите на СДС, студентите ги почувствуваа на своја кожа, изјави на денешната прес-конференција Сара Александрова од ВМРО-ДПМНЕ. -Владата на Зоран Заев се дрзна на студентите да им укине еден од трите оброци кои им следуваат секој ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС нема направено ниту еден чекор напред кон ЕУ и НАТО

А1 On - 24.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на премиерот Зоран Заев. „Зоран Заев ја злоупотребува полицијата за пресметка и заплашување на кандидатите за градоначалници кои не се од неговата партија.

Чибишев: За власта се поважни бизнис зделките од здравјето на граѓаните

Точка - 24.09.2017

„СДС и Зоран Заев за изминатите три ипол месеци, станаа репер како не треба да се управува и води една држава. Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за надминување на проблемот со загадувањето на воздухот.

ВМРО-ДПМНЕ сакале во НАТО, а СДСМ не прави ништо

Точка - 24.09.2017

СДСМ и Зоран Заев ветуваа експресно отпочнување на преговорите, а сега ретерираат и признаваат дека за овие три ипол месеци не сме ни чекор поблиску до преговори, твдат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагирајќи на интервјутот на премиерот Зоран Заев ...

Цветковски: МВР втор ден молчи за малтретирањето на партиската полиција на Заев и Спасовски врз Митко Јанчев

Република - 24.09.2017

СДС ја поништува правната држава. МВР под раководната палка на СДС втор ден молчи за полициската местенка и малтретирање од страна на партиската полиција на Заев и Спасовски врз Митко Јанчев, кандидат за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за амнестија се загрозува безбедноста на граѓаните

Локално - 24.09.2017

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека предложениот закон за амнестија, сериозно ја загрозува безбедноста на граѓаните. „СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за амнестија сериозно се загрозува безбедноста на граѓаните

Либертас - 24.09.2017

„СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија. Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела. Ваквиот чекор е доказ дека СДС и Заев воопшто не водат грижа за безбедноста на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го легализира криминалот

Sky - 24.09.2017

СДСМ со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија, тврди опозициската ВМРО0ДПМНЕ. „Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела.

Александрова: Илјадници студенти ќе останат гладни, а владата на СДС се расфрла со народните пари за морски плодови

Република - 24.09.2017

Неспособноста и лагите на СДС, студентите ги почувствуваа на своја кожа, изјави на денешната прес-конференција Сара Александрова од ВМРО-ДПМНЕ. -Владата на Зоран Заев се дрзна на студентите да им укине еден од трите оброци кои им следуваат секој ден ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со закон за амнестија сака да го легализира криминалот

Република - 24.09.2017

СДС со законот за амнестија сака да го легализира криминалот во Македонија, велта од ВМРО-ДПМНЕ. -Со овој закон СДС сака да ги амнестира лицата кои се обвинети за убиство и тешки дела. Ваквиот чекор е доказ дека СДС и Заев воопшто не водат грижа за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата со Законот за амнестија сака да го легализира криминалот

Фокус - 23.09.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение обвинуват дека СДСМ продолжува со спроведување на хаос и безредие во државата, истакнувајќи дека со Законот за амнестија сакаат да го легализраат криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата со законот за амнестија сака да го легализира криминалот

Канал5 - 23.09.2017

СДС продолжува со спроведување на хаос и безредие во државата, се наведува во соопштението на ВМРО ДПМНЕ. Владата на Зоран Заев со законот за амнестија сака да го легализира криминалот. Со овој закон владата на СДС само уште повеќе ќе ја продлабочи ...

ВМРО-ДПМНЕ ја искара Апелација, не требало да ги прифати „бомбите“ како доказ

Фокус - 23.09.2017

Откако Апелациониот суд одлучи дека „бомбите“ приложени како доказ во случајот „300“ на СЈО, за набавка на возила на МВР, може да се користат како доказ, со реакција се јавија од ВМРО-ДПМНЕ, обвинувајќи дека донесената одлука е незаконска.

ВМРО ДПМНЕ : Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата

Канал5 - 23.09.2017

СДС и Зоран Заев со својата расипничка политика ја водат државата кон целосен економски колапс и банкрот, рече на прес конференција Соња Гелова Стојанова. Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата.

ВМРО ДПМНЕ : Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за проблемот со загадувањето на воздухот

Канал5 - 23.09.2017

СДС и Зоран Заев за изминатите три ипол месеци, станаа репер како не треба да се управува и води една држава, рече на прес конференција Андон Чибишев од ВМРО ДПМНЕ. Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за надминување на проблемот со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Реформите во здравството на СДС се сведоа на празни ветувања

24 Вести - 23.09.2017

Реформите и подобрувањата на здравствениот систем што ги ветуваа од СДС се сведоа само на празни ветувања, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на прес - конференцијата на министерот за здравство, Арбен Таравари.

ВМРО-ДПМНЕ: Со законот за амнестија владата сака да го легализира криминалот

А1 On - 23.09.2017

„СДС продолжува со спроведување на хаос и безредие во државата. Владата на Зоран Заев со законот за амнестија сака да го легализира криминалот. Со овој закон владата на СДС само уште повеќе ќе ја продлабочи кризата која самите ја креираат со нивното ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев со амнестија сака да го легализира криминалот

МКД - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ во денешното утринско соопштение ја обвини Владата дека со законот за амнестија сака да го легализира криминалот и дека со овој закон уште повеќе ќе ја продлабочи кризата која самите ја креираат.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата со законот за амнестија сака да го легализира криминалот

Сител - 23.09.2017

СДС продолжува со спроведување на хаос и безредие во државата. Владата на Зоран Заев со законот за амнестија сака да го легализира криминалот. Со овој закон владата на СДС само уште повеќе ќе ја продлабочи кризата која самите ја креираат со нивното ...

Гелова Стојанова: Владата со лошата политика ги демотивира странските инвеститори

А1 On - 23.09.2017

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека СДСМ со расипничката политика ја водат државата кон целосен економски колапс и банкрот. – Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата.

Николов: Таравари се однесува како денес да дојде на функцијата министер за здравство

А1 On - 23.09.2017

Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека министерот за здравство денеска се изразил како сега да ја започнувал својата функција во здравството. – Ќе формира комисии, ќе подготвува закони, ќе спроведува проекти ...

Гелова Стојанова: Владата на СДС, Заев, Тевдовски се најцрната точка во економијата во Македонија

Курир - 23.09.2017

СДС и Зоран Заев со својата расипничка политика ја водат државата кон целосен економски колапс и банкрот. Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата. Тевдовски преку обелоденување на договорите со странските инвеститори ...

Чибишев: Владата на СДСМ нема никакви конкретни мерки за справување со загадувањето

А1 On - 23.09.2017

Андон Чибишев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека СДСМ и Заев за изминатите три и пол месеци станале репер како не треба да се управува и води една држава. – Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за надминување на проблемот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нашата визија е во наредните 10 години да ја намалиме невработеноста под 10 отсто

А1 On - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение, реакција на соопштението на СДСМ. „Стравот на СДС од пораз е се поочигледен. СДС е во паника, бидејќи граѓаните за овие 120-тина дена ги прочитаа сите нивни лаги и манипулации.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев постојано го споменува планот 3-6-9, но немаат направено ниту една реформа

А1 On - 23.09.2017

„СДС и Зоран Заев ветуваше експресно отпочнување на преговорите, сега ретерира и признава дека за овие три ипол месеци не сме ни чекор поблиску до преговори. Заев постојано зборува за имплементирани реформи и планот 3-6-9, но всушност ниту еднаш не ...

ВМРО-ДПМНЕ сакале во НАТО, а СДСМ не прави ништо

Макфакс - 23.09.2017

СДСМ и Зоран Заев ветуваа експресно отпочнување на преговорите, а сега ретерираат и признаваат дека за овие три ипол месеци не сме ни чекор поблиску до преговори, твдат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагирајќи на интервјутот на премиерот Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев со законот за амнестија сака да го легализира криминалот

Курир - 23.09.2017

СДС продолжува со спроведување на хаос и безредие во државата. Владата на Зоран Заев со законот за амнестија сака да го легализира криминалот. Со овој закон владата на СДС само уште повеќе ќе ја продлабочи кризата која самите ја креираат со нивното ...

Стојанова: Заев и Тевдовски се најцрната точка во економијата

Макфакс - 23.09.2017

„СДС и Зоран Заев со својата расипничка политика ја водат државата кон целосен економски колапс и банкрот. Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата. Тевдовски преку обелоденување на договорите со странските ...

Гелова Стојанова: Владата на СДС, Заев, Тевдовски се најцрната точка во економијата во Македонија

Сител - 23.09.2017

СДС и Зоран Заев со својата расипничка политика ја водат државата кон целосен економски колапс и банкрот. Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата. Тевдовски преку обелоденување на договорите со странските инвеститори ...

Николов: Реформите и подобрувањата на здравствениот систем што ги ветуваа од СДС се сведоа само на празни ветувања

Курир - 23.09.2017

Денеска за жал министерот за здравство, се изрази како туку што да ја започнува својата функција во здравството. Ќе формира комисии, ќе подготвува закони, ќе спроведува проекти во 2018 година, ќе подготвува ослободување од партиципација, ќе намалува ...

Чибишев: СДС и Зоран Заев за изминатите три ипол месеци, станаа репер како не треба да се управува и води една држава

Курир - 23.09.2017

СДС и Зоран Заев за изминатите три ипол месеци, станаа репер како не треба да се управува и води една држава, истакна на денешната прес-конференција Андон Чибишев од ВМРОД-ПМНЕ. -Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за надминување на ...

Чибишев: За власта се поважни бизнис зделките од здравјето на граѓаните

Макфакс - 23.09.2017

„СДС и Зоран Заев за изминатите три ипол месеци, станаа репер како не треба да се управува и води една држава. Владата на СДС нема никакви конкретни мерки за надминување на проблемот со загадувањето на воздухот.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ нема донесено ниту еден европски закон или подзаконски акт

Стандард - 23.09.2017

“СДСМ и Зоран Заев ветуваше експресно отпочнување на преговорите, сега ретерира и признава дека за овие три ипол месеци не сме ни чекор поблиску до преговори”, реагираат од партијата на Груевски на интервјуто на Зоран Заев за „Гласот на Америка на ...

Гелова Стојанова: Владата на СДС, Заев, Тевдовски се најцрната точка во економијата во Македонија

Либертас - 23.09.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Соња Гелова Стојанова од ...

Стојанова: Заев и Тевдовски се најцрната точка во економијата

Точка - 23.09.2017

„СДС и Зоран Заев со својата расипничка политика ја водат државата кон целосен економски колапс и банкрот. Неспособноста на СДС и Тевдовски создаваат вистински хаос во економијата. Тевдовски преку обелоденување на договорите со странските ...

ВМРО-ДПМНЕ: На здравството не му треба стабилност а не неискусни лица како Таравари

Локално - 23.09.2017

Македони Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција изјави дека министерот за здравство денеска се изразил како сега да ја започнувал својата функција во здравството.

ВМРО-ДПМНЕ го искара Апелацискиот суд, не требало да ги прифати „бомбите“ како доказ

Либертас - 23.09.2017

Откако Апелациониот суд одлучи дека „бомбите“ приложени како доказ во случајот „300“ на СЈО, за набавка на возила на МВР, може да се користат како доказ, со реакција се јавија од ВМРО-ДПМНЕ, обвинувајќи дека донесената одлука е незаконска.

ВМРО-ДПМНЕ ја критикува СДСМ за здравствениот систем

Канал5 - 22.09.2017

СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист. СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални ...

ВМРО-ДПМНЕ: Oва е животот кој го ветуваше СДС

Канал5 - 22.09.2017

Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело. СДС им укина еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови.

Милковска: За овие 112 дена СДС единствено стана синоним за безредие и хаос

ТВ21 - 22.09.2017

За овие 112 дена СДС не направи ништо за подобрување на стандардот и за квалитетот на живеење на граѓаните на Република Македонија, истакна Снежана Милковска од ВМРО-ДПМНЕ. „Македонија се соочува со значајни проблеми во однос на здравјето на ...

ВМРО ДМПНЕ : За овие 112 дена СДС единствено стана синоним за безредие и хаос.

Канал5 - 22.09.2017

За овие 112 дена СДС не направи ништо за подобрување на стандардот и за квалитетот на живеење на граѓаните на Република Македонија, рече Снежана МИлковска од ВМРО ДПМНЕ. Македонија се соочува со значајни проблеми во однос на здравјето на населението ...

ВМРО ДПМНЕ : Светиниколските граѓани и земјоделци се крајно огорчени на СДС

Канал5 - 22.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз излажа дека во Свети Николе ќе дојде нов живот, обвини Стево Јорданов од ВМРО ДПМНЕ. Но во овие три месеци граѓаните почувствуваа само несигурност, страв и неизвесност за нив, за нивните семејства и за целата Република ...

ВМРО ДПМНЕ : Продолжува хаосот што го предизвикува СДС во здравството

Канал5 - 22.09.2017

Скандалозно е однесувањето на кадрите што ги постави СДС да управуваат со болниците низ државата, реагираат од ВМРО ДПМНЕ . Директорката на детска клиника, Катерина Ставриќ, по само еден месец директорување си зема одмор и ја остава една од ...

ВМРО ДПМНЕ : СДС за само три ипол месеци создаде вистински хаос во економијата.

Канал5 - 22.09.2017

Бледата прес конференција на министерот за економија само ја покажува безидејноста на СДС кога е во прашање економијата,рече на прес конференција Соња Гелова – Стојанова од ВМРО ДПМНЕ . СДС со својата расипничка политика ја води државата кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев намерно ја блокираат изградбата на Клиничкиот центар

Фокус - 22.09.2017

„СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист, реагираат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. – СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полицаец му впери пиштол на кандидат за градоначалник

Фокус - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ вечерва обвини дека полицаец му вперил пиштол на кандидат за градоначалник, без да откријат за кој кандидат станува збор и што точно наводно се случило. -Со ова се покажа дека СДС ја има киднапирано државата и ги урива сите вредности на ...

Студентите реагираат: Богоев, Туфегџиќ, Заев, Дескоска заборавија на нас откако седнаа во удобните фотелји

Курир - 22.09.2017

Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело. СДС им укина еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови.

Милковска: За овие 112 дена СДС единствено стана синоним за безредие и хаос

А1 On - 22.09.2017

„За овие 112 дена СДС не направи ништо за подобрување на стандардот и за квалитетот на живеење на граѓаните на Република Македонија. Македонија се соочува со значајни проблеми во однос на здравјето на населението предизвикано од загадувањето на ...

Јорданов: СДС излажа дека во Свети Николе ќе дојде нов живот

А1 On - 22.09.2017

„Социјалдемократскиот сојуз излажа дека во Свети Николе ќе дојде нов живот. Но во овие три месеци граѓаните почувствуваа само несигурност, страв и неизвесност за нив, за нивните семејства и за целата Република Македонија.

Милковска: СДС не мрдна ни со прст за да помогне против загадувањето на животната средина

Курир - 22.09.2017

За овие 112 дена СДС единствено стана синоним за безредие и хаос. За овие 112 дена СДС не направи ништо за подобрување на стандардот и за квалитетот на живеење на граѓаните на Република Македонија, истакнува Снежана Милковска од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е однесувањето на кадрите што СДСМ ги постави да управуваат со болниците

А1 On - 22.09.2017

„Продолжува хаосот што го предизвикува СДС во здравството. Скандалозно е однесувањето на кадрите што ги постави СДС да управуваат со болниците низ државата. Директорката на детска клиника, Катерина Ставриќ, по само еден месец директорување си зема ...

Гелова-Стојанова: СДС за само три ипол месеци создаде вистински хаос во економијата

Курир - 22.09.2017

СДС за само три ипол месеци создаде вистински хаос во економијата. Бледата прес конференција на министерот за економија само ја покажува безидејноста на СДС кога е во прашање економијата. СДС со својата расипничка политика ја води државата кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто во изминатите 100 дена намерно се одолговлекуваше изградбата на автопатите?

А1 On - 22.09.2017

„Единствено по што стана позната неспособната влада на СДС и Сугарески во изминатиот период, е што во изминатите 100 дена блокираше се она што беше изградено и реализирано како инфраструктурни и капитални проекти од страна на ВМРО-ДПМНЕ.

Гелова Стојанова: СДСМ ја води државата кон економски колапс и банкрот

А1 On - 22.09.2017

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека СДСМ за три и пол месеци создале хаос во економијата и дека денешната бледа прес-конференција на министерот за економија ја покажала безидејноста на СДСМ кога е во прашање ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во Македонија се инсталира политичко криминална коалиција, ќе му се удоволува на подземјето за да работи за ...

А1 On - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение во врска со реакцијата на СДСМ на прес-конференцијата на Влатко Ѓорчев. „Самиот факт што СДС се обидува на брзоплет и неумесен начин да протурка амнестија на лица сторители на тешки дела, говори дека СДС има ...

ВМРО-ДПМНЕ: На кандидат за градоначалник му беше вперен пиштол од полицаец затоа што е од политичка опција спротивна на ...

А1 On - 22.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под контрола. Очигледен е стравот и преплашеноста на СДС од народот и енергијата која е наочена против беззаконието кое тие го манифестираат.

ВМРО-ДПМНЕ: Апелациониот суд го крши законот

А1 On - 22.09.2017

„СДС е во паника пред локалните избори и му треба секаква помош за да ја дефокусира јавноста од катастрофалните политики што ги спроведува. Затоа СДС врши притисоци врз сите институции да им завршат работа и да креираат димна завеса за јавноста да ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СДСМ го злоупотребува МВР

Сител - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под контрола. Очигледен е стравот и преплашеноста на СДС од народот и енергијата која е наочена против беззаконието кое тие го манифестираат.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека полицијата вперила пиштол во нивен кандидат за градоначалник

Макфакс - 22.09.2017

Кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ вечерва бил сопрен од полицијата и му бил вперен пиштол, тврди ВМРО-ДПМНЕ во соопштение испратено до медиумите. Според реакцијата, уплашени од големиот одзив за конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ полицијата ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: На кандидат за градоначалник му беше вперен пиштол од полицаец

Стандард - 22.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под контрола. Очигледен е стравот и преплашеноста на СДС од народот и енергијата која е наочена против беззаконието кое тие го манифестираат“, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Полициец впери пиштол во кандидат за градоначалник бидејќи бил од друга партија

МКД - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под контрола, реагираат од опозициската партија и додаваат дека очигледен е стравот и преплашеноста на СДСМ од народот и енергијата која е ...

Александрова: Студентите на своја кожа ja чувствуваат суровоста на СДС

Макфакс - 22.09.2017

Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело. СДС им укина еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови.

ВМРО-ДПМНЕ: Обезбедивме пари од Европската банка, а СДСМ ја прекина изградбата на клиничкиот центар

МКД - 22.09.2017

СДСМ и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални проекти во здравството, за кои ВМРО-ДПМНЕ обезбеди средства од Европската централна банка, соопшти партијата.

Јорданов: СДСМ излажа дека во Свети Николе ќе дојде нов живот

Курир - 22.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз излажа дека во Свети Николе ќе дојде нов живот. Но во овие три месеци граѓаните почувствуваа само несигурност, страв и неизвесност за нив, за нивните семејства и за целата Република Македонија, истакнува Стево Јорданов од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев свесно ја прекинаа изградбата на еден од поголемите капитални проекти во здравството

Курир - 22.09.2017

СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден ...

ВМРО-ДПМНЕ ја критикува СДСМ за здравствениот систем

Сител - 22.09.2017

СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист. СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС свесно ја спречи изградбата на клиничкиот центар

Макфакс - 22.09.2017

СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист – велат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев свесно ја прекина изградбата на клиничкиот центар

Стандард - 22.09.2017

„СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални проекти во здравството, за кои ВМРО-ДПМНЕ обезбеди средства од Европската централна банка“, соопштува денеска партијата на Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е однесувањето на кадрите што ги постави СДС да управуваат со болниците низ државата

Курир - 22.09.2017

Продолжува хаосот што го предизвикува СДС во здравството, истакнаа на денешната прес-конференција од ВМРО-ДПМНЕ. -Скандалозно е однесувањето на кадрите што ги постави СДС да управуваат со болниците низ државата.

Александрова: Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДСМ

А1 On - 22.09.2017

„Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело. СДС им укина еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ блокира се што градевме

Макфакс - 22.09.2017

„Единствено по што стана позната неспособната влада на СДС и Сугарески во изминатиот период, е што во изминатите 100 дена блокираше се она што беше изградено и реализирано како инфраструктурни и капитални проекти од страна на ВМРО-ДПМНЕ“, тврди ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Сугарески во изминатиот период ги блокираа сите капитални проекти од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 22.09.2017

Единствено по што стана позната неспособната влада на СДС и Сугарески во изминатиот период, е што во изминатите 100 дена блокираше се она што беше изградено и реализирано како инфраструктурни и капитални проекти од страна на ВМРО-ДПМНЕ, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС се обидува на брзоплет и неумесен начин да протурка амнестија на лица сторители на тешки дела

Курир - 22.09.2017

Самиот факт што СДС се обидува на брзоплет и неумесен начин да протурка амнестија на лица сторители на тешки дела, говори дека СДС има намера да креира дополнителен хаос во државата. Со ова сериозно ќе биде загрозен редот и мирот по градовите, по ...

Галова - Стојанова: СДСМ ја води државата кон економски колапс

Сител - 22.09.2017

СДС за само три ипол месеци создаде вистински хаос во економијата. Бледата прес конференција на министерот за економија само ја покажува безидејноста на СДС кога е во прашање економијата. СДС со својата расипничка политика ја води државата кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Најостро го осудуваме насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под ...

Курир - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под контрола. Очигледен е стравот и преплашеноста на СДС од народот и енергијата која е наочена против беззаконието кое тие го манифестираат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е во паника пред локалните избори и му треба секаква помош за да ја дефокусира јавноста од ...

Курир - 22.09.2017

СДС е во паника пред локалните избори и му треба секаква помош за да ја дефокусира јавноста од катастрофалните политики што ги спроведува, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Затоа СДС врши притисоци врз сите институции да им завршат работа и да креираат димна ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар

А1 On - 22.09.2017

„СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист. СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални ...

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека полицијата вперила пиштол во нивен кандидат за градоначалник

Точка - 22.09.2017

Кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ вечерва бил сопрен од полицијата и му бил вперен пиштол, тврди ВМРО-ДПМНЕ во соопштение испратено до медиумите. Според реакцијата, уплашени од големиот одзив за конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ полицијата ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС свесно ја спречи изградбата на Клиничкиот центар

Sky - 22.09.2017

СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на Клиничкиот центар, еден од ...

ВМРО-ДПМНЕ: На кандидат за градоначалник му беше вперен пиштол од полицаец

Фактор - 22.09.2017

На кандидат за градоначалник му беше вперен пиштол од полицаец затоа што е од друга политички опција спротивна на СДС, тврдат од ВМРО-ДПМНЕ. Станува збор за кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, Митко Јанчев.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС свесно ја спречи изградбата на клиничкиот центар

Точка - 22.09.2017

СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист – велат од ВМРО-ДПМНЕ. „СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од ...

Александрова: Студентите на своја кожа ja чувствуваат суровоста на СДС

Точка - 22.09.2017

Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело. СДС им укина еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови.

ВМРО ДПМНЕ ПРЕДМАЛКУ СО ШОКАНТНИ ОБВИНУВАЊА – Тврдат дека полицијата вперила пиштол во нивен кандидат за градоначалник

Sky - 22.09.2017

Кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ вечерва бил сопрен од полицијата и му бил вперен пиштол, тврди ВМРО-ДПМНЕ во соопштение испратено до медиумите. Според реакцијата, уплашени од големиот одзив за конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ полицијата ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСM и Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар

Локално - 22.09.2017

„СДС за три и пол месеци откако е на власт нема направено буквално ништо во македонскиот здравствен систем, од кое граѓаните би имале некаква корист. СДС и Зоран Заев свесно ја прекинаа изградбата на клиничкиот центар, еден од поголемите капитални ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ блокира се' што градевме

Точка - 22.09.2017

„Единствено по што стана позната неспособната влада на СДС и Сугарески во изминатиот период, е што во изминатите 100 дена блокираше се она што беше изградено и реализирано како инфраструктурни и капитални проекти од страна на ВМРО-ДПМНЕ“, тврди ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за политичка злоупотреба на полицијата

МК News - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува насилничкото и брутално однесување на СДС и инститиуциите кои тие ги имаат под контрола. Очигледен е стравот и преплашеноста на СДС од народот и енергијата која е наочена против беззаконието кое тие го манифестираат.

Александрова: Студентите на своја кожа ja чувствуваат суровоста на СДС

Sky - 22.09.2017

Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело. СДС им укина еден од трите оброци што им следуваат секој ден на студентите што престојуваат во студентските домови.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев се свесни дека нема да добијат поддршка на локалните избори

ТВ21 - 21.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев се свесни дека на локалните избори на 15 октомври нема да ја добијат поддршката од граѓаните. СДС и Заев поради страв и паника дека ќе ги загубат локалните избори, пуштија на слобода криминалци.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе се соочи со изборен пораз

Канал5 - 21.09.2017

СДС е во очај и во паника. Хаосот и неспособноста на СДС не може да се сокријат. Расипничката власт на Заев ја доведува државата пред неминовен распад на секое поле, велат од ВМРО-ДМПНЕ. Лагите на Заев и СДС не може повеќе да поминат кај граѓаните и ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС го гази правниот систем на државата

ТВ21 - 21.09.2017

Владата на СДС покажа дека го гази правниот систем во оваа држава. Тие на најбрутален начин вршат негово дерогирање и уништување, изјави Драган Данев, од ВМРО-ДПМНЕ, како реакција на прес конференцијата на министерот за правда.

ВМРО-ДПМНЕ: Расипничката власт на Заев ја доведува државата пред неминовен распад

Фокус - 21.09.2017

Хаосот и неспособноста на СДС не може да се сокријат, а расипничката власт на Заев ја доведува државата пред неминовен распад на секое поле, велат денеска од ВМРО-ДПМНЕ. Лагите на Заев и СДС не може повеќе да поминат кај граѓаните и затоа се свесни ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ослободува криминалци за да ги употреби во изборите

Макфакс - 21.09.2017

Драган Данев ги обвини денес СДСМ дека го газат правниот систем во државата и на најбрутален начин вршат негово дерогирање и уништување. „Прво, ослободија познати криминалци . Истиот ден кога викаа дека Бајруш Сејдиу не е ослободен, туку пуштен на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев се свесни дека нема да добијат поддршка на локалните избори

А1 On - 21.09.2017

„Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев се свесни дека на локалните избори на 15 октомври нема да ја добијат поддршката од граѓаните. СДС и Заев поради страв и паника дека ќе ги загубат локалните избори, пуштија на слобода криминалци.

ВМРО-ДПМНЕ: Состојбата на магистралниот пат Кочани – Делчево е во уште полоша состојба

А1 On - 21.09.2017

На магистралниот пат Кочани – Делчево Игор Ефтимов од ВМРО-ДПМНЕ од Штип во името на партијата им се обрати на граѓаните истакнувајќи: – Не беше толку одамна кога пратеникот Благој Бочварски стоеше на ова место и ветуваше дека доколку победи на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе се соочи со изборен пораз

А1 On - 21.09.2017

„СДС е во очај и во паника. Хаосот и неспособноста на СДС не може да се сокријат. Расипничката власт на Заев ја доведува државата пред неминовен распад на секое поле. Лагите на Заев и СДС не може повеќе да поминат кај граѓаните и затоа се свесни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Тевдовски за 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра

А1 On - 21.09.2017

„Заев и Тевдовски за само 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра. Само со последната аукција на домашни хартии од вредност, СДС ги задолжи граѓаните за нови 76.3 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за три и пол месеци нè задолжи половина милијарда евра

Макфакс - 21.09.2017

Соња Гелова-Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Vладата дека за само три и пол месеци ја задолжи државата речиси половина милијарда евра. „Само со последната аукција на домашни хартии од вредност СДС ги задолжи граѓаните со нови 76,3 милиони евра.

Данев: Владата на СДС покажа дека го гази правниот систем во оваа држава

Курир - 21.09.2017

Владата на СДС покажа дека го гази правниот систем во оваа држава. Тие на најбрутален начин вршат негово дерогирање и уништување. Во исто време додека кажуваат лаги за тоа што направиле во сто дена, ние ќе ја прикажеме реалната слика за нивниот ...

Данев: СДСМ го дерогира и уништува правниот систем во Македонија

А1 On - 21.09.2017

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека владата на СДСМ го гази правниот систем во Македонија и дека на најбрутален начин вршат негово дерогирање и уништување, а во исто време кажуваат лаги за тоа што направиле во сто ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСM и Заев пушта криминалци од затвор за локалните избори

МКД - 21.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев се свесни дека на локалните избори на 15 октомври нема да ја добијат поддршката од граѓаните. Поради страв и паника дека ќе ги загубат локалните избори, пуштија на слобода криминалци, реагира ВМРО-ДПМНЕ на ...

Данев: Владата на СДС покажа дека го гази правниот систем во оваа држава

Сител - 21.09.2017

-Владата на СДС покажа дека го гази правниот систем во оваа држава. Тие на најбрутален начин вршат негово дерогирање и уништување. Во исто време додека кажуваат лаги за тоа што направиле во сто дена, ние ќе ја прикажеме реалната слика за нивниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе се соочи со изборен пораз

Сител - 21.09.2017

„СДС е во очај и во паника. Хаосот и неспособноста на СДС не може да се сокријат. Расипничката власт на Заев ја доведува државата пред неминовен распад на секое поле. Лагите на Заев и СДС не може повеќе да поминат кај граѓаните и затоа се свесни ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Заев се свесни дека нема да добијат поддршка на локалните избори

Сител - 21.09.2017

Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев се свесни дека на локалните избори на 15 октомври нема да ја добијат поддршката од граѓаните. СДС и Заев поради страв и паника дека ќе ги загубат локалните избори, пуштија на слобода криминалци.

Гелова - Стојанова: За три месеци државата задолжена за скоро половина милјарда евра

Сител - 21.09.2017

Заев и Тевдовски за само 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра. Само со последната аукција на домашни хартии од вредност, СДС ги задолжи граѓаните за нови 76.3 милиони евра.

Гелова Стојанова: Единствена работа на новата влада е само задолжување на граѓаните

Курир - 21.09.2017

Заев и Тевдовски за само 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра. Само со последната аукција на домашни хартии од вредност, СДС ги задолжи граѓаните за нови 76.3 милиони евра, истакна денес Соња Гелова Стојанова од ...

ВМРО ДПМНЕ “распали” по владејачката СДСМ

Sky - 21.09.2017

Драган Данев го обвини денеска СДСМ дека го гази правниот систем во државата и на најбрутален начин врши негово дерогирање и уништување. „Прво, ослободија познати криминалци . Истиот ден кога рекоа дека Бајруш Сејдиу не е ослободен туку пуштен на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Тевдовски за 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра

Либертас - 21.09.2017

„Заев и Тевдовски за само 3 ипол месеци ја задолжија државата скоро половина милијарда евра. Само со последната аукција на домашни хартии од вредност, СДС ги задолжи граѓаните за нови 76.3 милиони евра.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ослободува криминалци за да ги употреби во изборите

Точка - 21.09.2017

Драган Данев го обвини денеска СДСМ дека го гази правниот систем во државата и на најбрутален начин врши негово дерогирање и уништување. „Прво, ослободија познати криминалци . Истиот ден кога рекоа дека Бајруш Сејдиу не е ослободен туку пуштен на ...

Данев: СДСМ ослободува криминалци за да ги стави во погон за локалните избори

Локално - 21.09.2017

Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ денеска во изјава за медиумите рече дека владата на СДСМ го гази правниот систем во Македонија и дека на најбрутален начин вршат негово дерогирање и уништување, а во исто време кажуваат лаги за тоа што направиле во сто ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ за три ипол месеци нè задолжи за половина милијарда евра

Точка - 21.09.2017

Соња Гелова Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ ја обвини владата дека за само три ипол месеци ја задолжи државата речиси за половина милијарда евра. „Само со последната аукција на домашни хартии од вредност, СДС ги задолжи граѓаните за нови 76.3 милиони ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци пред локалните избори

Канал5 - 20.09.2017

Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта криминалци на слобода пред локалните избори

Фокус - 20.09.2017

„Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот, се наведува во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Николов: Здравствениот систем запаѓа во безредие

Канал5 - 20.09.2017

Здравствениот систем запаѓа во безредие. Во отсуство на министерот кој користи одмор и тера кампања за градоначалник со министерството управува заменик министерот, Гоце Чакаровски, кому око не му трепнува за новостанатата ситуација и состојбата во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски

ТВ21 - 20.09.2017

Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски. Заев креираше хаос и демонстрираше невидена неспособност, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „Девизните резерви намалени се над 170 милиони евра за три ипол месеци.

Здравството трпи додека министерот Таравари тера градоначалничка кампања

Курир - 20.09.2017

Здравствениот систем запаѓа во безредие. Во отсуство на министерот кој користи одмор и тера кампања за градоначалник со министерството управува заменик министерот, Гоце Чакаровски, кому око не му трепнува за новостанатата ситуација и состојбата во ...

Кузмановска: Тевдовски и СДСМ само по основ на државни хартии од вредност ја задолжи државата речиси четврт милијарда ...

Курир - 20.09.2017

Министерот за задолжување Тевдовски ја задолжи Македонија со за нови 76.3 милиони евра со последната аукција на државни хартии од вредност. Само по овој основ досега речиси четврт милијарда евра беше задолжена Македонија.

„Владата на СДС е сè само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски“

Курир - 20.09.2017

Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски, се вели во денешната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Јован Митровски. -Заев креираше хаос и демонстрираше невидена неспособност.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните знаат дека ВМРО-ДПМНЕ се што вети реализира, додека СДСМ се што ветија излажаа

А1 On - 20.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение во врска со реакцијата на СДСМ на изјавата на Лилјана Кузмановска. „СДС и Зоран Заев залудно се служат со лаги и манипулации. Ниту една бледа реакција не може да го побијат фактот дека владата на СДС и Заев е ...

Николов: Во струмичката болница не работи компјутерскиот томограф

Макфакс - 20.09.2017

Додека СДС се грижи како да ги наполни болниците со директори со криминално минато и лица кои имаат судир на интереси, во струмичката болница не работи компјутерскиот томограф, изјави Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Кузмановска: Тевдовски ја задолжи Македонија со нови 76,3 милиони евра

А1 On - 20.09.2017

„Министерот за задолжување Тевдовски ја задолжи Македонија со нови 76,3 милиони евра со последната аукција на државни хартии од вредност. Само по овој основ досега речиси четврт милијарда евра беше задолжена Македонија.

Кузмановска: Тевдовски ја задолжи Македонија со нови 76,3 милиони евра

Сител - 20.09.2017

Министерот за задолжување Тевдовски ја задолжи Македонија со нови 76,3 милиони евра со последната аукција на државни хартии од вредност. Само по овој основ досега речиси четврт милијарда евра беше задолжена Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци пред локалните избори

Сител - 20.09.2017

Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски

А1 On - 20.09.2017

„Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски Заев креираше хаос и демонстрираше невидена неспособност. Еве ги фактите: Девизните резерви намалени се над 170 милиони евра за три ипол месеци.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори

Макфакс - 20.09.2017

Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски

Сител - 20.09.2017

Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски Заев креираше хаос и демонстрираше невидена неспособност. Еве ги фактите: Девизните резерви намалени се над 170 милиони евра за три ипол месеци.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори

Стандард - 20.09.2017

„Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција ...

Николов: Здравствениот систем запаѓа во безредие

А1 On - 20.09.2017

„Здравствениот систем запаѓа во безредие. Во отсуство на министерот кој користи одмор и тера кампања за градоначалник со министерството управува заменик министерот, Гоце Чакаровски, кому око не му трепнува за новостанатата ситуација и состојбата во ...

Николов: Здравствениот систем запаѓа во безредие

Сител - 20.09.2017

Здравствениот систем запаѓа во безредие. Во отсуство на министерот кој користи одмор и тера кампања за градоначалник со министерството управува заменик министерот, Гоце Чакаровски, кому око не му трепнува за новостанатата ситуација и состојбата во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци пред локалните избори

А1 On - 20.09.2017

„Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција ...

Кузмановска: СДСМ дневно троши 3,7 милиони евра, а фајде од тоа нема никакво за граѓаните и за државата

Либертас - 20.09.2017

Интегрален текст од изјава за медиуми на Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Министерот за задолжување Тевдовски ја задолжи Македонија со за нови 76.3 милиони евра со последната аукција на државни хартии од вредност.

Владата на СДСМ со законот за амнестија прави изборна корупција

Пулс24 - 20.09.2017

Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ со законот за амнестија прави изборна корупција

Вечер Прес - 20.09.2017

Одлуката на Владата на СДС за носење на амнестија е неиздржана и дневно политичка, стои во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за амнестија усвоен вчера на владина седница.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори

Точка - 20.09.2017

Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ со законот за амнестија прави изборна корупција

Мета - 20.09.2017

Одлуката на Владата на СДС за носење на амнестија е неиздржана и дневно политичка, стои во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за амнестија усвоен вчера на владина седница.

Николов: Во струмичката болница не работи компјутерскиот томограф

Точка - 20.09.2017

Додека СДС се грижи како да ги наполни болниците со директори со криминално минато и лица кои имаат судир на интереси, во струмичката болница не работи компјутерскиот томограф, изјави Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пушта на слобода криминалци пред локалните избори

Локално - 20.09.2017

„Заев пушта на слобода криминалци во пресрет на локалните избори. Со ова Владата на СДС станува синоним за бандитизам и криминал. СДС се става на страната и во заштита на криминалот. Овие луѓе со кривични дела зад себе ќе бидат ставени во функција ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ со законот за амнестија прави изборна корупција

Либертас - 20.09.2017

Одлуката на Владата на СДС за носење на амнестија е неиздржана и дневно политичка, стои во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предлог-законот за амнестија усвоен вчера на владина седница.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски

Либертас - 20.09.2017

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ: Владата на СДС е се само не е одговорна и услужна како што тврди Јован Митровски Заев креираше хаос и демонстрираше невидена неспособност. Еве ги фактите: Девизните резерви намалени се над 170 милиони евра за три ипол ...

Во струмичката болница не работи компјутерскиот томограф

Република - 20.09.2017

Додека СДС се грижи како да ги наполни болниците со директори со криминално минато и лица кои имаат судир на интереси, во струмичката болница не работи компјутерскиот томограф, изјави Игор Николов, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не направи никакви помрднувања на евроинтеграциите

ТВ21 - 19.09.2017

Иако ветуваа чуда Владата на СДС за 100 дена не направија никакво помрднување на евроинтеграциите. Единствено што направија е пазар со државните и националните интереси. Ветуваа брз влез во НАТО и ЕУ. Тоа што ветија не го исполнија.

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДСМ ја води државата кон банкрот

ТВ21 - 19.09.2017

Катастрофалната економска политика на СДС ја води државата кон економски крах и банкрот, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. „Се повеќе граѓани ја губат надежта дека Владата на СДС ќе постигне било какви економски резултати.

ВМРО-ДПМНЕ : Владата го зголемува јавниот долг

Канал5 - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ со обвинувања до владата за зголемувањето на јавниот долг. СДС енормно ја задолжува државата. СДС денес ја задолжи Република Македонија за нови 76.3 милиони евра. Заев и Тевдовски денес се задолжија државата за 18.5 милиони евра повеќе од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДСМ ја води државата кон банкрот

24 Вести - 19.09.2017

Катастрофалната економска политика на СДС ја води државата кон економски крах и банкрот. Се повеќе граѓани ја губат надежта дека Владата на СДС ќе постигне било какви економски резултати. Македонија со оваа бандитско криминална влада ќе го достигне ...

Економијата влегува во рецесија, расходите владата на СДСМ ги покрива со ново задолжување од 74 милиони евра

Курир - 19.09.2017

Со вчерашното задолжувања, владата за три ипол месеци ја задолжи државата за нови 246 милиони евра, а од државните девизни резерви стопи 177 милиони евра. Тоа вкупно се над 420 милиони евра за само три ипол месеци од владеењето на СДС за кои ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не направи никакви помрднувања на евроинтеграциите

А1 On - 19.09.2017

„Иако ветуваа чуда Владата на СДС за 100 дена не направија никакво помрднување на евроинтеграциите. Единствено што направија е пазар со државните и националните интереси. Ветуваа брз влез во НАТО и ЕУ. Тоа што ветија не го исполнија.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата не направи никакви помрднувања на евроинтеграциите

Сител - 19.09.2017

Иако ветуваа чуда Владата на СДС за 100 дена не направија никакво помрднување на евроинтеграциите. Единствено што направија е пазар со државните и националните интереси. Ветуваа брз влез во НАТО и ЕУ. Тоа што ветија не го исполнија.

ВМРО- ДПМНЕ: Сугарески за 100 дена ги стопира сите значајни инфраструктурни објекти

Макфакс - 19.09.2017

Сугарески преку бледи изјави сака да ја оправда својата неспособност и неработење, па се служи со разно разни лаги и манипулации. Владата на СДС и Горан Сугаревски за 100 дена од нивното владеење освен што институциите ги внесоа во целосен хаос и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДСМ ја води државата кон банкрот

А1 On - 19.09.2017

„Катастрофалната економска политика на СДС ја води државата кон економски крах и банкрот. Се повеќе граѓани ја губат надежта дека Владата на СДС ќе постигне било какви економски резултати.

ВМРО-ДПМНЕ: Алаѓозоски ги изманипулира граѓаните

Курир - 19.09.2017

СДС за само 100 дена од позиција на власт, создаде вистински хаос во културата. СДС го партизираше ова министерство и ги запре сите проекти, а не отпочна ниту еден, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо културни работници, се вработуваат партиски потрчковци

Макфакс - 19.09.2017

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во оваа сфера. „СДС за само 100 дена од позиција на власт создаде вистински хаос во ...

Реакција ВМРО-ДПМНЕ на средбата на Зоран Заев со бизнисмени од дијаспората

А1 On - 19.09.2017

„Македонската економија за првпат после подолг период има негативен раст. Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори кои требаше да отворат 25000 работни места и да вбризгаат многу пари во македонската економија.

Кузмановска: Ново задолжување од 76,3 милиони евра

А1 On - 19.09.2017

„СДС енормно ја задолжува државата. СДС денес ја задолжи Република Македонија за нови 76.3 милиони евра. Заев и Тевдовски денес се задолжија државата за 18.5 милиони евра повеќе од најавеното со електронската аукција.

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДСМ ја води државата кон банкрот

Сител - 19.09.2017

Катастрофалната економска политика на СДС ја води државата кон економски крах и банкрот. Се повеќе граѓани ја губат надежта дека Владата на СДС ќе постигне било какви економски резултати. Македонија со оваа бандитско криминална влада ќе го достигне ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ и Сугаревски ги стопираа сите позначајни инфраструктурни проекти

А1 On - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати соопштение, реакција на изјавата на Горан Сугарески. „Сугарески преку бледи изјави сака да ја оправда својата неспособност и неработење, па се служи со разно разни лаги и манипулации.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја злоупотребува полицијата и испраќа неосновани кривични пријави за актуелни градоначалници од ...

А1 On - 19.09.2017

„СДС и Зоран Заев уплашени од убедливиот лош рејтинг помеѓу граѓаните во пресрет на локалните избори, почнаа да ја злоупотребуваат и ангажираат полицијата во пресметка со нивните политички неистомисленици.

Лашкоска: За само три месеци на власт дојдоа Македонци што ни распродадоа се што ни е свето

Курир - 19.09.2017

Ништо од дебата во Собранието, ништо од тоа што СДС го кажува во изјави во медиумите, а доказ дека СДС на шверцерски начин сака да го протне овој закон преку европско знаме е тоа што овој закон се противи на европските препораки, изјави пратеничката ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС грубо го злоупотребува МВР

Макфакс - 19.09.2017

СДС и Зоран Заев уплашени од убедливиот лош рејтинг помеѓу граѓаните во пресрет на локалните избори, почнаа да ја злоупотребуваат и ангажираат полицијата во пресметка со своите политички неистомисленици, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ветуваше живот, граѓаните добиваат сиромаштија

Курир - 19.09.2017

Катастрофалната економска политика на СДС ја води државата кон економски крах и банкрот, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Се повеќе граѓани ја губат надежта дека владата на СДС ќе постигне било какви економски резултати.

Честоева: СДС во културата креира хаос, несигурност и партизација

А1 On - 19.09.2017

„СДС за само 100 дена од позиција на власт, создаде вистински хаос во културата. СДС го партизираше ова Министерство и ги запре сите проекти, а не отпочна ниту еден. СДС со самото доаѓање на власт покажаа колку им значи културата, уште во првите ...

ВМРО-ДПМНЕ ја нарече владата бандитско-криминална

Макфакс - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со кампањата против владата, тврдејќи дека со својата политика ја води државата кон економски крах и банкрот. Според нив, се повеќе граѓани ја губат надежта дека владата на СДСМ ќе постигне било какви економски резултати, иако ...

Честоева: СДС во културата креира хаос, несигурност и партизација

Сител - 19.09.2017

СДС за само 100 дена од позиција на власт, создаде вистински хаос во културата. СДС го партизираше ова Министерство и ги запре сите проекти, а не отпочна ниту еден. СДС со самото доаѓање на власт покажаа колку им значи културата, уште во првите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев успеа да ги избрка потенцијалните странски инвеститори

Сител - 19.09.2017

Македонската економија за првпат после подолг период има негативен раст. Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори кои требаше да отворат 25000 работни места и да вбризгаат многу пари во македонската економија.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев нема капацитет да привлекува инвеститори и да отвора нови работни места

Курир - 19.09.2017

Македонската економија за првпат после подолг период има негативен раст, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори кои требаше да отворат 25000 работни места и да вбризгаат многу пари во македонската ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС грубо го злоупотребува МВР

Точка - 19.09.2017

СДС и Зоран Заев уплашени од убедливиот лош рејтинг помеѓу граѓаните во пресрет на локалните избори, почнаа да ја злоупотребуваат и ангажираат полицијата во пресметка со своите политички неистомисленици, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение.

ВМРО-ДПМНЕ: Сугарески за 100 дена ги стопира сите значајни инфраструктурни објекти

Точка - 19.09.2017

Сугарески преку бледи изјави сака да ја оправда својата неспособност и неработење, па се служи со разно разни лаги и манипулации. Владата на СДС и Горан Сугарески за 100 дена од нивното владеење освен што институциите ги внесоа во целосен хаос и ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС грубо го злоупотребува МВР

Sky - 19.09.2017

СДС и Зоран Заев уплашени од убедливиот лош рејтинг помеѓу граѓаните во пресрет на локалните избори почнаа да ја злоупотребуваат и ангажираат полицијата во пресметка со своите политички неистомисленици, велат од ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение.

Бандитско-криминална, ова се зборовите кои почна да ги употребува ВМРО ДПМНЕ за новата влада

Sky - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со кампањата против владата, тврдејќи дека со својата политика ја води државата кон економски крах и банкрот. Според нив, се повеќе граѓани ја губат надежта дека владата на СДСМ ќе постигне било какви економски резултати, иако ...

Кузмановска: СДС денес ја задолжи Република Македонија за нови 76.3 милиони евра

Пулс24 - 19.09.2017

СДС енормно ја задолжува државата. СДС денес ја задолжи Република Македонија за нови 76.3 милиони евра. Заев и Тевдовски денес се задолжија државата за 18.5 милиони евра повеќе од најавеното со електронската аукција, изјави денес Лилјана Кузмановска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Економската политика на СДСМ ја води државата кон банкрот

Локално - 19.09.2017

Катастрофалната економска политика на СДС ја води државата кон економски крах и банкрот. Се повеќе граѓани ја губат надежта дека Владата на СДС ќе постигне било какви економски резултати. Македонија со оваа бандитско криминална влада ќе го достигне ...

Економијата влегува во рецесија, расходите владата на СДСМ ги покрива со ново задолжување од 76 милиони евра

Република - 19.09.2017

Со вчерашното задолжувања, владата за три ипол месеци ја задолжи државата за нови 246 милиони евра, а од државните девизни резерви стопи 177 милиони евра. Тоа вкупно се над 420 милиони евра за само три ипол месеци од владеењето на СДС за кои ...

Кузмановска: СДСМ ја задолжи земјата за нови 76,3 милиони евра

Точка - 19.09.2017

СДСМ енормно ја задолжува државата и денеска ја задолжи Република Македонија за нови 76,3 милиони евра. Премиерот Зоран Заев и министерот за финансии Драган Тевдовски денеска се задолжија државата за 18,5 милиони евра повеќе од најавеното со ...

ВМРО-ДПМНЕ ја нарече владата бандитско-криминална

Точка - 19.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со кампањата против владата, тврдејќи дека со својата политика ја води државата кон економски крах и банкрот. Според нив, се повеќе граѓани ја губат надежта дека владата на СДСМ ќе постигне било какви економски резултати, иако ...

ВМРО ДПМНЕ: Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори

Либертас - 19.09.2017

Зоран Заев успеа ги избрка потенцијалните странски инвеститори кои требаше да отворат 25000 работни места и да вбризгаат многу пари во македонската економија. Влaдата на СДСM за 100 дена ја задолжи Македонија за неверојатни 410 милиони евра, пари од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Место културни работници се вработуваат партиски потрчковци

Точка - 19.09.2017

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во оваа сфера. „СДС за само 100 дена од позиција на власт, создаде вистински хаос во ...

ВМРО ДПМНЕ : Владата на СДС ја крахираше економијата

Канал5 - 18.09.2017

Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад, а цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните, соопштуваат од ВМРО ДПМНЕ. Како ќе оди економијата нагоре кога извозот паѓа, странските ...

ВМРО –ДПМНЕ: СЈО покажа дека е продолжена рака на СДСМ

24 Вести - 18.09.2017

СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ. Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите и ова е начинот на кој сакаат да го одвлечат вниманието.

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС

Сител - 18.09.2017

СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ. Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите и ова е начинот на кој сакаат да го одвлечат вниманието.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС ја крахираше економијата – ветуваа живот, а донесоа беда и сиромаштија

Курир - 18.09.2017

Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад. А цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Како ќе оди економијата нагоре кога извозот паѓа, странските ...

Кузмановска: Владата ќе се задолжи со нови 60 милиони евра

Сител - 18.09.2017

Економијата оди надоле, а долговите растат. Владата ќе се задолжи одново, со нови 60 милиони евра. Утре е вторник и владата на СДС ќе ја задолжи државата за нови 60 милиони со што бројката од 350 милиони ќе се искачи на 410 милиони евра долг креиран ...

ВМРО-ДПМНЕ:Мила Царовска и СДС во страв од претстојниот изборен пораз повторно се обидуваат да манипулираат со јавноста ...

Курир - 18.09.2017

Мила Царовска и СДС во страв од претстојниот изборен пораз повторно се обидуваат да манипулираат со јавноста и со најранливите групи граѓани, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со прес-конференцијата на Мила Царовска.

ВМРО-ДПМНЕ: Единствена цел на СЈО е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 18.09.2017

СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ, велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на искажаните ставовите на Ленче Ристоска, која денеска на јавна седница пред врховните судии го презентираше барањето ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со нашата партија

Курир - 18.09.2017

СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со искажаните ставови на Ленче Ристоска. -Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мила Царовска и СДС се обидуваат да манипулираат со најранливите групи граѓани

Макфакс - 18.09.2017

Мила Царовска и СДС во страв од претстојниот изборен пораз повторно се обидуваат да манипулираат со јавноста и со најранливите групи граѓани, Велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакција на прес-конференцијата на Мила Царовска „Покачување на социјалната помош ...

ВМРО-ДПМНЕ: Економијата е во слободен пад, а цехот ќе го платат граѓаните

А1 On - 18.09.2017

„Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад. А цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните. Како ќе оди економијата нагоре кога извозот паѓа, странските инвеститори се бркаат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ги брка странските инвеститори

Макфакс - 18.09.2017

Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад, а цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Владата ќе се задолжи одново, со нови 60 милиони евра

Курир - 18.09.2017

Економијата оди надоле, а долговите растат. Владата ќе се задолжи одново, со нови 60 милиони евра, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Утре е вторник и владата на СДС ќе ја задолжи државата за нови 60 милиони со што бројката од 350 милиони ќе се искачи на ...

Кузмановска: Економијата оди надолу, а долговите растат

Макфакс - 18.09.2017

Владата утре ќе се задолжи одново со нови 60 милиони евра, со што долговите дополнително ќе пораснат, предупреди Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „Утре е вторник и Владата на СДС ќе ја задолжи државата со нови 60 милиони, со што бројката од 350 ...

Кузмановска: Утре владата на СДСМ ќе ја задолжи државата за нови 60 милиони евра

А1 On - 18.09.2017

Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ во изјава за медиумите рече дека расте долгот на државата и дека владата одново ќе се задолжи со нови 60 милиони евра. – Утре е вторник и владата на СДС ќе ја задолжи државата за нови 60 милиони со што бројката од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во периодот од 2006. до 2016. година ја зголемивме социјалната парична помош во просек за 69,8 отсто

А1 On - 18.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ испрати соопштение, реакција на денешната прес-конференција на министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. „Мила Царовска и СДС во страв од претстојниот изборен пораз повторно се обидуваат да манипулираат со јавноста и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е продолжена рака на СДСМ за политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 18.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на денешната изјава на специјалната јавна обвинителка, Ленче Ристовска. „СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ. Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Алатката СЈО се активира за дефокусирање од скандалите

МКД - 18.09.2017

СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ, реагира партијата на изјавата на обвинителката Ленче Ристоска. „Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите и ова е начинот на кој ...

Кузмановска: За жал овие три месеци со доаѓањето на власт на СДС сведоци сме на еден економски пад

Курир - 18.09.2017

За жал овие три месеци и доаѓањето на власт на СДС сведоци сме на еден економски пад односно слободно можам да кажам фијаско во делот на економијата, ова на денешната трибина со Комисија за Финансии и монетарни прашања го изјави Лилјана Кузмановска ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја крахираше економијата

Сител - 18.09.2017

Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад. А цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните. Како ќе оди економијата нагоре кога извозот паѓа, странските инвеститори се бркаат, ...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Мила Царовска

Сител - 18.09.2017

Мила Царовска и СДС во страв од претстојниот изборен пораз повторно се обидуваат да манипулираат со јавноста и со најранливите групи граѓани. Покачување на социјалната помош беше мисловна именка во претходните мандати на СДС.

ВМРО-ДПМНЕ: Мила Царовска и СДС се обидуваат да манипулираат со најранливите групи граѓани

Точка - 18.09.2017

Мила Царовска и СДС во страв од претстојниот изборен пораз повторно се обидуваат да манипулираат со јавноста и со најранливите групи граѓани, Велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакција на прес-конференцијата на Мила Царовска „Покачување на социјалната помош ...

Кузмановска: Економијата оди надолу, а долговите растат

Точка - 18.09.2017

Владата утре ќе се задолжи одново со нови 60 милиони евра, со што долговите дополнително ќе пораснат, предупреди Лилјана Кузмановска од ВМРО-ДПМНЕ. „Утре е вторник и Владата на СДС ќе ја задолжи државата со нови 60 милиони, со што бројката од 350 ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја крахираше економијата

Локално - 18.09.2017

Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад. А цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните. Како ќе оди економијата нагоре кога извозот паѓа, странските инвеститори се бркаат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите

Локално - 18.09.2017

Секогаш кога на СДС и е потребно дефокусирање на реалните теми и скандали се активира алатката СЈО, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата дадена на обвинителка од СЈО, Ленче Ристовска во врска со случајот „Талир“.

ВМРО-ДПМНЕ: Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДСМ дека губи на изборите

Либертас - 18.09.2017

„СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ“, реагираат од опозициската партија на изјавата на обвинителката Ленче Ристоска. „Делувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите и ова ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дејствувањето на СЈО е израз на стравот на СДС дека губи на изборите

Мета - 18.09.2017

Секогаш кога на СДС му е потребно дефокусирање од реалните теми и скандали, се активира алатката СЈО, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата дадена на обвинителка од СЈО, Ленче Ристовска, во врска со случајот „Талир“.

ВМРО-ДПМНЕ: СДС ги брка странските инвеститори

Точка - 18.09.2017

Владата на СДС ја крахираше економијата. Таа е во слободен пад, а цехот за неодговорното управување и неспособноста на владата на СДС ќе го платат граѓаните, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Од денес ново задолжување: За 110 дена Македонија во долг од 410 милиони евра

Република - 18.09.2017

Преку аукција на државни записи и државни обврзници Министерството за финансии денеска ќе побара од домашниот пазар 60,8 милиони евра. Државните записи се со период на доставување од една година, додека задолжувањето од 18 милиони евра преку државни ...

ВМРО-ДПМНЕ: Единствена цел на СЈО е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 18.09.2017

СЈО покажа дека е продолжена рака на СДС, чија единствена цел е политичка борба со ВМРО-ДПМНЕ, велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на искажаните ставовите на Ленче Ристоска, која денеска на јавна седница пред врховните судии го презентираше барањето ...