TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија транзит за 200 кг хероин

Утрински - 12.06.2009

Камион со 200 килограми хероин, на албанска компанија од Турција, требало да мине низ Бугарија и Македонија до Албанија, а дрогата потоа да се пренесе во Западна Европа.

Спречен шверц на 200 килограми хероин

А1 - 11.06.2009

Камион со 200 килограми хероин, на албанска компанија со претставништво во Турција, требало да мине низ Бугарија и Македонија до Албанија, а дрогата потоа да биде пренесена во Западна Европа.

Разбиен Италијанско - Албански синџир за шверц на дрога

Р.С.Европа - 11.06.2009

Италијанската полиција разби италијанско-албанска група која се занимавала со меѓународен шверц на дрога. Во полициската акција се уапсени 15 лица а биле запленети и 150 килограми марихуна, хашиш и хероин.

Низ Македонија требало да поминат 200 килограми хероин

Алфа - 11.06.2009

Камион со 200 килограми хероин, на албанска компанија од Турција, требало да мине низ Бугарија и Македонија до Албанија, а дрогата потоа да биде пренесена во Западна Европа.

Низ Македонија требало да поминат 200 кг. хероин

Макфакс - 11.06.2009

Камион со 200 килограми хероин, на албанска компанија од Турција, требало да мине низ Бугарија и Македонија до Албанија, а дрогата потоа да биде пренесена во Западна Европа.

Албански офицер фатен со дрога во Турција

А1 - 09.06.2009

Тројца албански државјани, меѓу кои и еден висок полициски офицер кој работел на аеродромот Ринаси кај Тирана, синоќа биле фатени во моментот кога шверцувале дрога во Истанбул.

Албански офицер фатен со дрога во Турција

Форум - 09.06.2009

Тројца албански државјани, меѓу кои и еден висок полициски офицер кој работел на аеродромот Ринаси кај Тирана, синоќа биле фатени во моментот кога шверцувале дрога во Истанбул, јавува Макфакс.

Албански офицер шверцувал дрога во Турција

Дневник - 09.06.2009

Тројца албански државјани, меѓу кои и еден висок полициски офицер, прексиноќа биле уапсени во Истанбул, под обвинение дека шверцувале дрога, јави Макфакс.Турската полиција кај уапсените запленила поголема ...

Албански офицер фатен со дрога во Турција

МРТ - 09.06.2009

Тројца албански државјани, меѓу кои и еден висок полициски офицер кој работел на аеродромот Ринаси кај Тирана, синоќа биле фатени во моментот кога шверцувале дрога во Истанбул, јавува Макфакс.

Во Истанбул уапсен албански полициски офицер со 70 кг хероин

Канал5 - 09.06.2009

Албански полициски офицер и двајца негови соработници, се уапсени во Истанбул од страна на турската полиција, откако во нивното возило биле пронајдени 70 килограми хероин, чија вредност се проценува на над 700 ...

Во Турција уапсени албански шверцери на дрога

Нетпрес - 09.06.2009

Турската полиција уапсила тројца албански државјани во Истанбул, од кој еден полициски офицер во аеродромот во Тирана, обидувајќи да шверцуваат дрога. Количината на дрога сеуште не се открива.

Албански офицер фатен со дрога во Турција

Макфакс - 09.06.2009

Тројца албански државјани, меѓу кои и еден висок полициски офицер кој работел на аеродромот Ринаси кај Тирана, синоќа биле фатени во моментот кога шверцувале дрога во Истанбул, јавува Макфакс.