TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува облачното и нестабилно време со врнежи од дожд

Факултети - 16.09.2012

На Балканскиот полуостров во недела ке биде умерено облачно со сончеви периоди. Нестабилно со врнежи од дожд ке биде на југ од полуостровот (Албанија, Македонија, Бугарија и Грција).

Временска прогноза - Променливо облачно време со повремен дожд и температура до 24. степен

Inpress - 16.09.2012

Скопје, 16. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и слаб до умерен ветер од северен правец.

Облачно со локални врнежи од дожд

Курир - 16.09.2012

Времето денеска ќе биде облачно со локални врнежи од дожд и ветровито. Поинтензивни врнежи се очекуваат попладне во јужните, источните и југоисточните предели.

Облачно време со дожд и температура до 22 степени

Нетпрес - 16.09.2012

Времето денеска ќе биде облачно со локални врнежи од дожд и ветровито. Поинтензивни врнежи се очекуваат попладне во јужните, источните и југоисточните предели.

И денеска дождливо и ветровито време

Press24 - 16.09.2012

И денеска не очекува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Облачно, локални врнежи и ветровито

Либертас - 16.09.2012

Времето денес ќе биде променлиово облачно со повремени локални врнежи на дожи и ветровито. Поинтензивни врнежи се очекуваат попладне во јужните, источните и југоисточните предели.

Облачно, дождливо и не многу топло време не очекува денес

Sky - 16.09.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето денес (16.09) - Облачно и свежо со слаби врнежи од дожд

Скопје инфо - 16.09.2012

Во Македонија во денес ке биде облачно со локални врнежи од дожд и ветровито. Поинтензивни врнежи се очекуваат попладне во јужните, источните и југоисточните предели.

Утре променливо облачно со подолги сончеви периоди

Sky - 16.09.2012

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Време: Облачно, нестабилно со дожд, грмежи и засилен ветер

Дневник - 15.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални врнежи ...

Претежно облачно и нестабилно време со повремен дожд

Макфакс - 15.09.2012

Времето во сабота ќе биде претежно облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со обилни врнежи (над 30л/м2), со услови за град, ...

Временска прогноза - Претежно облачно време со повремен дожд и температура до 24. степен

Inpress - 15.09.2012

Скопје, 15. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, ретки грмежи и засилен ветер. Локално во источните делови ќе наврнат над 30л/м2.

Облачно со врнежи од дожд, грмотевици и ветровито

Факултети - 15.09.2012

Во Македонија во сабота ке биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен југоисточен,а во западните предели и источен ветар, во текот на ноќта ветерот ке премине во северен и ...

Нестабилно време и намалени температури

Курир - 15.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални врнежи ...

Облачно време со температура до 24 степени

Нетпрес - 15.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални врнежи ...

Облачно време со услови за обилни врнежи, град и засилен ветер

Sky - 15.09.2012

Метеоролозите за денес најавуваат облачно и нестабилно време со услови за повремен дожд, грмежи и засилен ветер. Во одредени региони ќе има услови за обилни врнежи од дожд (32л/м2), град и грмежи.

Времето денеска облачно, со дожд и грмежи

Либертас - 15.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер.

Облачно време со температура до 24 степени

Точка - 15.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални врнежи ...

Прогноза за денес (15.09) - дожд и ветер во текот на целиот ден

Скопје инфо - 15.09.2012

Во Македонија во сабота ке биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен југоисточен,а во западните предели и источен ветар, во текот на ноќта ветерот ке премине во северен и ...

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Вечер Прес - 15.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Ветер, грмежи и обилни врнежи и до 30 литри на метар квадратен

Дневник - 14.09.2012

Времето во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Утрински - 14.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Денеска невреме дожд цел викенд - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 14.09.2012

Во текот на денов се очекуваат обилни врнежи проследнени со грмежи и силен ...

Дојде есента - и утре дождови и пониски температури

Press24 - 14.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални ...

Ќе врне уште 3 дена - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 14.09.2012

Во текот на утрешниот ден се очекуваат врнежи и ...

Нестабилно облачно време со пороен дожд и грмежи

Нетпрес - 14.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Очекувајте дожд и грмежи - температури до 26 степени

Press24 - 14.09.2012

Времето во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Овој викенд дожд, град и силен ветер

Press24 - 14.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Сител - 14.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Алфа - 14.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Нестабилно облачно време со пороен дожд и грмежи

Таратур - 14.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Денеска дожд, грмежи и ветер

+инфо - 14.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални врнежи ...

Цел викенд дожд и ветер

+инфо - 14.09.2012

Облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и со засилен ветер, ќе биде времето утре. Локално во источните и во јужните делови повторно ќе има невреме со локални врнежи од дожд, над 30 ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Макфакс - 14.09.2012

Нестабилно облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме, најавуваат метеоролозите за во петок во Македонија.

Денес студено и со долгоочекуваниот дожд

Кирилица - 14.09.2012

Во западните и јужните делови врнежите ќе бидат пообилни, a локално се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени.

Временска прогноза - Облачно време со пороен дожд

Inpress - 14.09.2012

Скопје, 14. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде нестабилно и облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално во форма на невреме.

Времето ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд

Капитал - 14.09.2012

Времето во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Покрај дожд, меторолозите предвидуваат грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма ...

Нестабилно облачно време со пороен дожд и грмежи

Точка - 14.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Сонце, дожд, ветер и облаци, од се по малку нуди денешната временска прогноза

Либертас - 14.09.2012

Времето во Македонија утринава локално е сончево, во текот на денот ќе биде облачно со врнежи од дожд кои се очекува да станат поинтензивни во попладневните часови. Ќе дува засилен југоисточен ветер.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Денешен - 14.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Пороен дожд и засилен ветер

Sky - 14.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

И утре дождови и пониски температури

Sky - 14.09.2012

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со обилни врнежи, над 30 литри на метар ...

Облачно време со температура до 24 степени

Денешен - 14.09.2012

Времето во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Н.Македонија - 14.09.2012

Дневната температура ќе се движи од 17 до 25 степени. Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени ...

Почнаа дождовите

eReporter - 14.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Вест - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Утре нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи

Утрински - 13.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.

Од утре посвежо време со обилни врнежи од дожд

Телма - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, утре и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Наутро сонце, попладне облачно и дождливо

Дневник - 13.09.2012

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

24 Вести - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Од утре дожд

Канал5 - 13.09.2012

Облачно со обилни врнежи од дожд, грмежи и ветер. Tемпература од 19 до 26 степени. Тоа е прогнозата за утре. Денеска ќе биде сончев ден.

Времето денеска сончево со умерена облачност и температури до 31 степен

Press24 - 13.09.2012

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Попладне се очекува дожд

Алфа - 13.09.2012

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Времето денеска сончево со умерена облачност и температури до 31 степен

Сител - 13.09.2012

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Попладне се очекува дожд

Макфакс - 13.09.2012

Времето во Македонија во четврток претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на ...

Од утре дожд и невреме

+инфо - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, утре и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Времето денеска променливо, од утре дожд

Р.С.Европа - 13.09.2012

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

МРТ - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Временска прогноза - Претпладне сончево, попладне наоблачување со локален дожд

Inpress - 13.09.2012

Скопје, 13. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе настапи постепено зголемување на облачноста.

Временска прогноза - Облачно со врнежи од дожд и грмотевици

Факултети - 13.09.2012

Во Македонија денес под влијание на циклонска активност ке биде облачно со врнежи од дожд, ветровито и посвежо. Поинтензивни врнежи се очекуваат во попладневните часови.

Денес претежно сончево, утре циклонот Дујомир ке ни донесе интензивни врнежи од дожд

Факултети - 13.09.2012

Во Македонија во четврток ке биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ке дува засилен југоисточен, а во западните предели засилен јужен и југозападен ветар.

Дожд, град и силен ветер за викендот

Курир - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Дожд, грмежи и температура до максимални 25 степени за викендот

Нетпрес - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, утре и за време на викендот ќе преовладува облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Денес претежно сончево, утре интензивни врнежи од дожд

Скопје инфо - 13.09.2012

Во Македонија во четврток ке биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ке дува засилен југоисточен, а во западните предели засилен јужен и југозападен ветар.

Дожд, грмежи и температура до максимални 25 степени за викендот

Точка - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, утре и за време на викендот ќе преовладува облачно и нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Времето денеска повеќе облаци, помалку сонце, но со ветер

Либертас - 13.09.2012

Во Македонија времето денеска ќе биде сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува засилен југоисточен, а во западните предели засилен јужен и југозападен ветар.

Силен ветер, пороен дожд и грмежи не очекуваат од утре

Либертас - 13.09.2012

Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, утре и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на ...

Времето денес - Облачно со интензивни врнежи од дожд и значителен пад на температурите

Скопје инфо - 13.09.2012

Денес на Балканскиот полуостров ке биде облачно со врнежи од дожд и грмотевици и свежо. Умерено облачно со сончеви периоди ке биде само во источните предели.

Дожд, град и силен ветер денеска и за викендот

Идивиди - 13.09.2012

Скопје, 14 септември 2012 (МИА) - Под влијание на циклонска активност во Медитеранот, денеска и за време на викендот во Македонија ќе преовладува нестабилно време со повремени врнежи од дожд, грмежи, ...

Денеска сончево, викендов дождови

eReporter - 13.09.2012

Сончево врее со умерена облачност, најавуваат метеоролозите заденеска. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Сончево и топло со умерена облачност

Дневник - 12.09.2012

Во земјава денеска времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Само во планинските подрачја од западна Македонија во попладневните часови можно е да има изолирана појава на краткотраен дожд ...

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност и температура до 31 степен

Inpress - 12.09.2012

Скопје, 11. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Времето денес ќе биде сончево и топло со умерена облачност

Капитал - 12.09.2012

Времето денес ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Tемпературата ќе се движи од 25 до 31 степен. Од утре се предвидува промена на времето и опаѓање на ...

Денес претежно сончево, од петок обилни врнежи од дожд и пад на температурите

Факултети - 12.09.2012

Во Македонија во среда ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне со можност за слаби локални врнежи од дожд во западните предели.

Обилни врнежи се очекуваат од петок

Курир - 12.09.2012

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Наутро сончево - попладне дожд и грмежи

Press24 - 12.09.2012

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Од петок не очекува дождливо време

А1 On - 12.09.2012

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Од петок ќе врне во Македонија

+инфо - 12.09.2012

Утре претпладне нè очекува сончево време со умерена облачност. Кон крајот на денот во западните делови влажноста ќе се зголеми и ќе има врнежи од дожд, како и локална појава на грмежи.

Нова прогноза за дожд: Ќе врне од петок

Кирилица - 12.09.2012

Утринската температура ќе се движи од осум до 16, а дневната од 25 до 31 степен. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен повремено засилен јужен ветер.

Сончево и топло време со температура до 31 степен

Курир - 12.09.2012

Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 25 до 31 степен. Во Скопје времето ќе биде сончево и со умерена облачност.

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност

Алфа - 12.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Само во планинските подрачја од западна Македонија во попладневните часови можно е да има изолирана појава на краткотраен дожд и ...

Денеска очекувајте сончево и топло време

Сител - 12.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Само во планинските подрачја од западна Македонија во попладневните часови можно е да има изолирана појава на краткотраен дожд и ...

Сончево и топло време, локално појава на краткотраен дожд

Макфакс - 12.09.2012

Времето во Македонија во среда ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во планинските подрачја од западна Македонија во попладневните часови можно е да има изолирана појава на краткотраен дожд ...

Времето денеска сончево, со облаци и локално со слаб дожд

Либертас - 12.09.2012

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со локална облачност, а попладне има можност за слаби локални врнежи од дожд во западните предели.

Времето утре: Наутро сонце, попладне дожд

Sky - 12.09.2012

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне од запад постепено ќе настапи значително наоблачување.

ВРЕМЕ: Сонце, малку облаци и можен дожд

eReporter - 12.09.2012

Сончево со умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец, прогнозираат за времето денеска синоптичарите. Попладне во западните планински подрачја ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ...

Од петок заладување

Канал5 - 11.09.2012

Деновиве температурата ќе се движи од 26 до 32 степени, а од петок опаѓање за околу 5 степени, дожд и грмежи. УХМР прогнозира пријатно и сончево време со температури од 26 до 32 степени Целзиусови до ...

До пладне сонце, попладне дожд и грмежи

+инфо - 11.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од променлив правец.Во попладневните часови ќе има нестабилна облачност проследена ...

Попладне конечно дожд за крај на топлото и спарно време

Кирилица - 11.09.2012

Утринската температура ќе се движи од пет до 15, а дневната од 25 до 31 степен. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во попладневните часови локално е можен ...

Денеска очекувајте дожд - температури до 31 степен

Press24 - 11.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од променлив правец.

Попладне нестабилно со локално невреме

Макфакс - 11.09.2012

Нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и со засилување на ветерот најавуваат метеоролозите за вторник попладне за во Македонија.

Време: Умерено облачно и нестабилно, попладне со дожд

А1 On - 11.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со врнежи од дожд во северозападните, западните и југозападните предели. Ќе дува доумерен променлив ветар.

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност

Капитал - 11.09.2012

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од пет до 15, а дневната од 25 до 31 степен.

Од петок ќе ви треба есенската гардероба - 10 дневна временска прогноза

Press24 - 11.09.2012

Во петок се очекуваат максимални 22 степени и локални врнежи и ...

Облачно време со пороен дожд и пониски температури во следните денови

Нетпрес - 11.09.2012

Во четврток кон крајот на денот и во наредните денови времето ќе биде претежно облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Сончево време со умерена облачност, попладне локален дожд

Макфакс - 11.09.2012

Времето во Македонија во вторник ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од променлив правец.

Денеска очекувајте сончево и топло време

Press24 - 11.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Само во планинските подрачја од западна Македонија во попладневните часови можно е да има изолирана појава на краткотраен дожд и ...

Време: Дожд во попладневните часови - од петок обилни врнежи

Press24 - 11.09.2012

Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 25 до 31 степен. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност.

Сончево и топло - еве какво ќе биде времето утре

Press24 - 11.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Утре само во планинските подрачја од западна Македонија во попладневните часови можно е да има изолирана појава на краткотраен ...

Силен ветер и пороен дожд во попладневните часови

Сител - 11.09.2012

Утринската температура ќе се движи од пет до 15, а дневната од 25 до 31 степен. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од ...

Предпладне сонце, попладне дожд - временска прогноза за вторник (11.09)

Скопје инфо - 11.09.2012

Во вторник во Македонија претпладне ке биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со врнежи од дожд во северозападните, западните и југозападните предели, а во вечерните часови ...

Сончево, но попладне се очекуваат врнежи

Денешен - 11.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од променлив правец, а во попладневните часови ќе има нестабилна облачност ...

Облачно време со пороен дожд и пониски температури во следните денови

Точка - 11.09.2012

Во четврток кон крајот на денот и во наредните денови времето ќе биде претежно облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Сончево претпладне, дождливо попладе

Sky - 11.09.2012

Сончево и топло со слаб до умерен ветер со променлив правец и со мала до умерена локална облачност, не очекува денеска. Попладне во западните делови, ќе има краткотраен локален дожд со грмежи.

Од четврток навечер дожд, грмежи и пад на температурите

Sky - 11.09.2012

Хидрометеоролошкиот завод на Македонија за од четврток навечер најавува дестабилизација на времето и пад на температурите.

До пладне сонце, потоа дожд

Либертас - 11.09.2012

Времето денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со врнежи од дожд во северозападните, западните и југозападните предели. Ќе дува доумерен променлив ветар.

Време: Сончево со мала до умерена облачност

Дневник - 10.09.2012

Во земјава денеска ќе преовладува сончево време, со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи .

Претежно сончево и топло, попладне наоблачување

Факултети - 10.09.2012

Во Македонија во понеделник ке биде претежно сончево , топло и ветровито. Попладне наоблачување во западните предели. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар.

Денеска топло со слаб ветер

+инфо - 10.09.2012

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Умерено облачно време со краткотраен дожд и грмежи

Нетпрес - 10.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Капитал - 10.09.2012

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Умерено облачно и нестабилно, попладне дожд

Факултети - 10.09.2012

Во вторник во Македонија претпладне ке биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со врнежи од дожд во северозападните, западните и југозападните предели, а во вечерните часови ...

За скопјани дожд во петок - 5 дневна временска прогноза

Press24 - 10.09.2012

Во петок во Скопје се очекуваат врнежи на дожд и температури до 22 ...

Нестабилно време во попладневните часови

Курир - 10.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од променлив правец, а во попладневните часови ќе има нестабилна облачност ...

Врнежи, грмежи и ниски температури се очекуваат од четврток

Курир - 10.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, како и со слаб до умерен ветер претежно од променлив правец, а во попладневните часови ќе има нестабилна облачност ...

Умерено облачно време со краткотраен дожд и грмежи

Сител - 10.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Од четврток есенски дожд

+инфо - 10.09.2012

Утре продолжува сончевото време, но со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. За попладне се прогнозира развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ...

Сонце и дожд во неделата која е пред нас

Скопје инфо - 10.09.2012

Во Македонија во понеделник ке биде претежно сончево , топло и ветровито. Попладне наоблачување во западните предели. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар.

Умерено облачно со можен дожд попладне

Sky - 10.09.2012

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Умерено облачно време со краткотраен дожд и грмежи

Точка - 10.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и грмежи.

Утре сончево, од четврток врнежи и пониски температури

Sky - 10.09.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ...