TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локализиран големиот пожар во Португалија

Телма - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени. Како што соопшти утрово претставник на португалските власти, ...

Локализиран големиот пожар во Португалија

А1 On - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени. Како што соопшти утрово претставник на португалските власти, ...

Локализиран големиот пожар во Португалија во кој загинаа 64 лица

Курир - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени. Како што соопшти утрово претставник на португалските власти, ...

Локализиран големиот пожар во Португалија

Алфа - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени. Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го ...

Изгасен најстрашниот пожар во поновата историја на Португалија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 22.06.2017

Пожарникарите вчера го изгасија најсмртоносниот пожар во поновата португалска историја, иако огнот сѐ уште гори на некои места во централните делови на земјата. Најголемиот пожар се разгоре во саботата, се рашири со неверојатна брзина и уби 64 луѓе ...

Локализиран големиот пожар во Португалија

Вечер Прес - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го ...

Локализиран големиот пожар во Португалија во кој загинаа 64 лица

Либертас - 22.06.2017

Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени. Како што соопшти утрово претставник на португалските власти, ...

Локализиран големиот пожар во Португалија...

Н.Македонија - 22.06.2017

Локализиран големиот пожар во Португалија Португалските пожарникари во текот на минатата ноќ успеаја да го локализираат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а над 150 се повредени.

Изгаснат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија

Press24 - 21.06.2017

Пожарникарите денеска го изгаснаа најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а 150 се повредени. Најголемиот пожар избувна во саботата, се прошири со неверојатна брзина и уби 64 луѓе кои се обидуваа со ...

Изгаснат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија

Макфакс - 21.06.2017

Пожарникарите денеска го изгаснаа најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а 150 се повредени. Најголемиот пожар избувна во саботата, се прошири со неверојатна брзина и уби 64 луѓе кои се обидуваа со ...

Се урна „канадер“ при гасење на пожарот во Португалија

Слободен Печат - 21.06.2017

„Канадер“ кој го гасел катастрофалниот пожар во Португалија денеска се урна во областа Педрогао Гранде, јавуваат светските агенции. Засега нема информации за евентуални жртви. Како што пренесува ХРТ, екипажот на „канадерот“ го сочинувале две лица.

Изгаснат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија

Кајгана - 21.06.2017

Пожарникарите денеска го изгаснаа најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а 150 се повредени. Најголемиот пожар избувна во саботата, се прошири со неверојатна брзина и уби 64 луѓе кои се обидуваа со ...

Изгаснат најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија

Точка - 21.06.2017

Пожарникарите денеска го изгаснаа најсмртоносниот пожар во поновата историја на Португалија, во кој загинаа 64 лица, а 150 се повредени. Најголемиот пожар избувна во саботата, се прошири со неверојатна брзина и уби 64 луѓе кои се обидуваа со ...

Португалските власти со демант : Не паднал противпожарен авион

Канал5 - 20.06.2017

Португалските спасувачки служби демантираат дека се урнал Канадер во централниот дел од земјата додека ги гаснел големите шумски пожари . Ваквите изјави се спротивни на извештаите на сите португалски и светски агенции дека противпожарен авион се ...

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица

Телма - 20.06.2017

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се повредени. Тие наведоа оти се надеваат дека наскоро огнот ќе биде ставен ...

Смртоносно инферно во Португалија

Deutsche Welle - 20.06.2017

Португалските медиуми пишуваат за „патишта на смртта“ откако десетици луѓе загинаа заглавени во своите автомобили во големиот пожар. Најмалку 64 луѓе досега ги загубија животите во огромните пожари кои зафатија неколку региони во Португалија.

Нема крај на ужасот во Португалија , се урна противпожарен авион

Канал5 - 20.06.2017

Се урна противпожарен авион во областа Педрогао Гранде , каде од неделата беснеат шумски пожари во кои загинаа најмалку 64 лица, 130 се повредени . Не е познат бројот на жртвите при падот на авионот , кој учествувал во огромната акција за гаснење на ...

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица

Курир - 20.06.2017

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се повредени. Тие наведоа оти се надеваат дека наскоро огнот ќе биде ставен ...

По пожарот во Португалија

Оff.net - 20.06.2017

Снимка од дрон по гасењето на пожарот во кој загинаа над 60 луѓе а 59 беа повредени. Пожарот започна попладнето во саботата и за кратко време, благодарејќи на температурите кои достигнуваа до 40 степени, успеа да се рашири во околни 3 општини.

Канадер се урна во централна Португалија

Курир - 20.06.2017

Канадер денеска се урна во централна Португалија додека гаснел шумски пожар во реонот на Педрогао Гранде. Претставник на португалската Цивилна заштита не прецизира чиј канадер се урнал. Во Португалија од неделата испратени се 11 авиони за гаснење ...

Се урна канадер во централна Португалија

Алфа - 20.06.2017

Во местото Гоис, северно од Педрогао Гранде, каде во пожар загинаа 64 лица, избувна уште еден пожар. Канадер денеска се урна во централна Португалија додека гаснел шумски пожар во реонот на Педрогао Гранде.

Се урна противпожарен авион во Португалија

Макфакс - 20.06.2017

Во областа Педрогао Гранде, североисточно од Лисабон, каде од неделата беснеат шумски пожари во кои загинаа најмалку 64 лица, а 130 се повредени, се урна авион за гасење пожар. Не е познат бројот на жртвите при падот на авионот кој учествувал во ...

Се урна канадер во централна Португалија

А1 On - 20.06.2017

Канадер денеска се урна во централна Португалија додека гаснел шумски пожар во реонот на Педрогао Гранде. Претставник на португалската Цивилна заштита не прецизира чиј канадер се урнал. Во Португалија од неделата испратени се 11 авиони за гаснење ...

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица

+инфо - 20.06.2017

Повеќе од 1.000 пожарникари и девет канадери веќе три дена се борат со огнената стихија во Педрога Гранде. Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што ...

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица

Алфа - 20.06.2017

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се повредени. Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во ...

Португалија трет ден се бори со огнената стихија- досега загинаа 64 лица

Press24 - 20.06.2017

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се повредени. Тие наведоа оти се надеваат дека наскоро огнот ќе биде ставен ...

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица

А1 On - 20.06.2017

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се повредени. Тие наведоа оти се надеваат дека наскоро огнот ќе биде ставен ...

Се урна „канадер“ гасејќи го катастрофалниот пожар во Португалија

Мета - 20.06.2017

„Канадер“ кој го гасел катастрофалниот пожар во Португалија денеска се урна во областа Педрогао Гранде, јавуваат светските агенции. Засега нема информации за евентуални жртви. Како што пренесува ХРТ, екипажот на „канадерот“ го сочинувале две лица.

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица

Пулс24 - 20.06.2017

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се повредени. Тие наведоа оти се надеваат дека наскоро огнот ќе биде ставен ...

Се урна канадер додека гаснеше шумски пожар во централна Португалија

Република - 20.06.2017

Канадер денеска се урна во централна Португалија додека гаснел шумски пожар во реонот на Педрогао Гранде. Претставник на португалската Цивилна заштита не прецизира чиј канадер се урнал. Во Португалија од неделата испратени се 11 авиони за гаснење ...

Сведоците за пожарот во Португалија: Беше како во војна, ова е дело на вештерки

Точка - 20.06.2017

Најразорниот шумски пожар во изминатата деценија, кој се случил во Португалија претходниот викенд, ги оставил мештаните на градот Педрогао Гранде во чудење, и тие сега се обидуваат да сфатат како загинале 62 лица додека се обидувале да "побегнат од ...

(ФОТОГРАФИИ) Нов ужас во Португалија: Се урна Канадер при гаснење на огнената стихија

Локално - 20.06.2017

Авион “Канадер” се урна во Португалија при гаснење на џиновските шумски пожари во реонот на Педрогао Гранде во Португалија, соопшти The sun. Не се прецизира кому припаѓа леталото. Се уште не е јасно точната локација каде се урна леталото и дали има ...

Се урна канадер во централна Португалија...

Н.Македонија - 20.06.2017

Се урна канадер во централна Португалија Канадер денеска се урна во централна Португалија додека гаснел шумски пожар во реонот на Педрогао Гранде. Претставник на португалската Цивилна заштита не прецизира чиј канадер се урнал.

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица...

Н.Македонија - 20.06.2017

Португалија трет ден се бори со огнената стихија, досега загинаа 64 лица Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 лица, а над 130 се ...

Тридневна жалост за жртвите во Португалија

ТВ21 - 19.06.2017

Владата на португалија прогласи тридневна жалост за 62-жртви, како последните на пожарите кои ја зафатија оваа земја. Многу од луѓето, животот го загубиле додека се обидувале да го избегнат пожарот.

Тридневна жалост во Португалија

24 Вести - 19.06.2017

Најмалку 62 лица загинаа во големиот пожар што веќе втор ден дивее во Португалија во регионот Педрогао Гранде. Многу од мртвите ги загубиле животите во своите автомобили додека се обидувале да избегаат од пожарот. Меѓу загинатите се и четири деца.

Дрон сними застрашувачки кадри по огнената апокалипса во Португалија (ВИДЕО)

Стандард - 19.06.2017

Португалски медиуми раширија кадри снимени со дрон над најпогодените области на земјата од шумските пожари. Над 1.000 пожарникари ја продолжуваат битката со стихијата. Денес се очекува да пристигнат противпожарни авиони од Франција и Италија во ...

ГАЛЕРИЈА:Страшна глетка од пожарот во Португалија

Press24 - 19.06.2017

Според последните информации, најмалку 62 лица загинаа во големите шумски пожари кои што од саботата беснеат во централна Португалија. „Големината на овие пожари е толкава што ние не се сеќаваме дека сме имале ваква трагедија“, изјави португалскиот ...

Апокалиптични снимки од дронови по големиот пожар во Португалија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 19.06.2017

Најмалку 62 лица загинаа во пожарот во Португалија, кој почна во саботата. 30 тела се најдени во автомобили, додека 17 тела се најдени покрај автомобилите на пат што води кон автопат. Останале заробени во автомобилите додека се обидувале да избегаат ...

Тридневна национална жалост во Португалија

Стандард - 19.06.2017

Португалија е во тридневна национална жалост во спомен на жртвите од шумските пожари. 62 лица загинаа, а десетици се повредени од огнената стихија. Стотици пожарникари продолжуваат да се борат со огнот на неколку фронта.

ЛУЃЕ ЖИВИ ГОРЕЛЕ ВО АВТОМОБИЛИТЕ: Апокалиптични сцени од пожарот во Португалија (ВИДЕО)

Телеграф - 19.06.2017

Некои успеале да избегаат, но многумина се задушиле од густиот чад и изгореле во своите автомобили или додека бегале пеш по патот кој поминува низ шумски предел Заробени во своите автомобили живи изгореле повеќето од жртвите во застрашувачкиот пожар ...

Тридневна жалост за 62 жртви од пожарот во Португалија

Макфакс - 19.06.2017

Португалската влада прогласи тридневна жалост за 62-те жртви на еден од најсмртоносните пожари во историјата на оваа земја. Многу од мртвите ги загубија животите во своите автомобили, додека се обидувале да избегаат од пожарот во регионот Педрогао ...

ВИДЕО: Пеплоса се`- еве што остана по шумскиот пожар во Португалија во кој загинаа 62 лица

Курир - 19.06.2017

Бројот на жртвите од пожарот што изби во централниот дел на Португалија, во Педрогау Гранде достигна до 62. Во Португалија е прогласена тридневна жалост. Најголемиот број од жртвите ги загубија нивните животи при обид да избегаат од опожареното ...

(ВИДЕО) Апокалиптични сцени од пожарот во Португалија – Гореле живи луѓе во автомобили

Скопје24 - 19.06.2017

Заробени во своите автомобили живи изгореле повеќето од жртвите во застрашувачкиот пожар што вчера ја зафати Португалија. Во пожарот животот го загубиле 62 лица, а исто толкав број биле повредени и со тешки изгореници.

(ВИДЕО) Страотни сцени од португалскиот пожар кој однесе животи и „голтна“ домови и автомобили

Фактор - 19.06.2017

„Заробени“ во своите автомобили изгореле дел од жртвите во големиот пожар кој вчера ја зафати Португалија. Во пожарот животот го загубиле 62 лица, а исто толку се повредени и со тешки изгореници.

Видео од дрон го прикажува целиот хорор од пожарот во Португалија

Република - 19.06.2017

Видеото направено со дрон од местото каде беснееја големи шумски пожари го прикажува вистинскиот хорор кој се одвивал во Португалија. Силната огнена стихија проголтувала се пред себе, а шеесетина луѓе изгореа живи во своите автомобили во очајнички ...

Дрон видео го прикажува целиот хорор од најтешкиот пожар во Португалија

Фактор - 19.06.2017

Видеото направено со дрон од местото каде беснееја големи шумски пожари го прикажува вистинскиот хорор кој се одвивал во Португалија. Силната огнена стихија проголтувала се пред себе, а шеесетина луѓе изгореа живи во своите автомобили во очајнички ...

Тридневна жалост за 62 жртви од пожарот во Португалија

Точка - 19.06.2017

Португалската влада прогласи тридневна жалост за 62-те жртви на еден од најсмртоносните пожари во историјата на оваа земја. Многу од мртвите ги загубија животите во своите автомобили додека се обидувале да избегаат од пожарот во регионот Педрогао ...

Португалија гори: Страшни сцени го потресоа светот, голем број на загинати, луѓето изгореле во своите автомобили...

Точка - 19.06.2017

Според последните информации, најмалку 62 лица загинаа во големите шумски пожари кои што од саботата беснеат во централна Португалија. „Големината на овие пожари е толкава што ние не се сеќаваме дека сме имале ваква трагедија“, изјави португалскиот ...

Тридневна жалост во Португалија

Бриф - 19.06.2017

Португалската влада прогласи тридневна жалост за 62-те жртви на еден од најсмртоносните пожари во историјата на оваа земја. Многу од мртвите ги загубија животите во своите автомобили додека се обидувале да избегаат од пожарот во регионот Педрогао ...

Дрон фати застрашувачки снимки по огнената апокалипса во Португалија

Локално - 19.06.2017

Португалските медиуми ги објавија снимките снимени со дрон над најпогодените од шумски пожари области во земјата. Над 1.000 пожарникари ја продолжуваат битката со стихијата. Денес се очекува да пристигнат противпожарни авиони од Франција и Италија ...

Шумски мегапожари однесоа 57 жртви во Португалија...

Н.Македонија - 19.06.2017

Најмалку дваесет лица изгореле во своите автомобили, додека се обидувале да избегаат од големата огнена стихија, која ги зафати шумските области во централна Португалија Најмалку 57 лица загинаа во големите шумски пожари во централна Португалија, ...