TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Завршија натпреварите на 18-тото европско атлетско првенство во Минхен

А1 - 11.08.2002

Во Минхен завршија натпреварите на 18-тото европско атлетско првенство. Најуспешна нација е Русија со 23 медали од кои 7 златни. На денешниот последен натпреварувачки ден најголемото изненадување го приреди Турчинката Ајхан која го освои златниот медал на 1.500 метри пред големата фаворитка ...

Домаќинот прв на листата на фаворити

Утрински - 07.08.2002

Вчера во Минхен стартуваше 18. Европско првенство во атлетика Вчера во Минхен стартуваше 18. Европско атлетско првенство. По Светското фудбалско во Јапонија и Јужна Кореја и Европското првенство во пливање во Берлин, конечно и кралицата на спортовите ги дочека своите пет минути.

Започна европскиот атлетски шампионат во Минхен

А1 - 06.08.2002

1 час, 18 минути и 37 секунди е шампионското време на Мартинез. Со него тој ја оправда улогата на фаворит, што вообичаено ја имаат шпанските одачи на значајните натпревари. Русинот Владимир Андреев му беше најголемиот конкурент во трката низ дождливите улици на главниот град на Баварија.