TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардарово кукавичко гнездо во Рим

Утрински - 26.09.2003

Фарко Шакири Да се игра против Рома, италијанскиот и светскиот фудбалски гигант на легендарниот "Олимпико", е голема работа. Рејтингот и имиџот на ?римската волчица" за секого е повеќе од мотив, можност во тој двобој да се даде с? од себе, можност во вечниот град да се стане вечен фудбалски херој, ...

Вториот тим на Рома го приземји "Ер" Вардар

Дневник - 26.09.2003

ФУДБАЛ - КУП НА УЕФА, 1. КОЛО: РОМА - ВАРДАР 4-0 Најслаб евромеч сезонава на вардарци, но, објективно, првото коло беше и крајниот дострел на овој тим во моментов, сметајќи ги тука квалитетот, условите за работа и буџетот на клубот Без седум стандардни првотимци, со речиси втор тим, италијанската ...

Катастрофа на црвено-црните

Утрински - 26.09.2003

Квалификациски натпревар од Купот на УЕФА во Рим, Рома - Вардар 4:0 (2:0) Актуелниот шампион на Македонија скопски Вардар доживеа вистинско фијаско на првиот натпревар од првото коло во Купот на УЕФА од силниот тим на Рома на стадионот "Олимпико" во Рим.

Македонските фудбалери "плачат" за психолог

Дневник - 26.09.2003

ЗОРАН СТРАТЕВ, тренерот на вардар - Не е страшно тоа што загубивме, бидејќи и играчите видоа дека се далеку од тоа што се замислуваа. Но, не дека не сакаа, туку едноставно толку им дозволи Рома - беа првите зборови на Зоран Стратев, тренерот на Вардар.

Вардар понижен на "Олимпико"

Вест - 26.09.2003

КУП НА УЕФА - 1. КОЛО Рома ја потврди својата голема форма убедливо совладувајќи го нашиот шампион, Вардар, со 4:0 на домашен терен, во првиот натпревар од 1. коло на Купот на УЕФА. Вардарци не можеа да се препознаат себеси на "Олимпико", иако тренерот на домаќините, Фабио Капело, реши да ги одмори ...

Вардар денеска го игра мечот против Рома од УЕФА Купот

А1 - 24.09.2003

Македонскиот првак Вардар денеска го игра историскиот меч против Рома, во првиот меч од првото коло од Купот на УЕФА, на стадионот Олимпико во Рим. „Не очекува многу тежок натпревар. Рома е добра екипа и тоа ќе биде борбена средба.

И минимален пораз - полна капа за вардарците

Вест - 24.09.2003

Вечерва (21 ч.) Вардар и гостува на Рома Фудбалерите на Вардар вечерва со натпреварот против калчолигашот Рома, што ќе се одигра во рамките на првото коло од Купот на УЕФА, ги продолжуваат настапите на меѓународна сцена. По велшкиот Бери Таун.....

Вардар денеска на мегдан со Рома

Канал5 - 24.09.2003

Македонскиот првак Вардар денеска го игра историскиот меч против Рома, во првиот меч од првото коло од Купот на УЕФА, на стадионот Олимпико во Рим. - Не очекува многу тежок натпревар. Рома е добра екипа и тоа ќе биде борбена средба.

Вардар не се плаши од "римската волчица"

Дневник - 24.09.2003

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА прво КОЛО ОД КУПОТ НА УЕФА: РОМА - ВАРДАР - Немаме што да загубиме, одиме храбро - вели голманот Гого Јовчев, пред вечерашната средба на Олимпискиот стадион во Рим, против лидерот во италијанското првенство Македонскиот првак Вардар по серијата од шест натпревари без пораз на ...

Соочување со реалноста за црвено-црните

Утрински - 24.09.2003

Вечерва на "Олимпико" во Рим (21 ч.), дуел од Купот на УЕФА Рома - Вардар Емил Китановски Дојде денот на соочување со реалноста за фудбалскиот шампион на Македонија. Вечерва во мечот меѓу Давид и Голијат, на стадионот "Олимпико" во Рим, (почетокот е закажан за 21 часот, а сеуште е неизвесен ...

Натпреварот Рома - Вардар ќе почне утре вечер во 21 часот

А1 - 23.09.2003

Вардар е веќе во Рим. Македонскиот фудбалски првак утре вечер на Олимпико во вечниот град ќе и се противстави на Рома, во првиот натпревар од воведното коло во УЕФА купот. Предизвик што можеше да го посака најтрофејниот клуб во Македонија.

Фудбалерите на Вардар денеска патуваат за Рим

А1 - 23.09.2003

Македонскиот фудбалски шампион Вардар денеска патува за Рим, каде утре во 21 часот го игра првиот меч против Рома, во рамките од првото коло на Купот на УЕФА. И покрај тоа што има улога на аутсајдер, фудбалерите на Вардар се надеваат на добар резултат.

Нема да примиме повеќе од два гола

Дневник - 23.09.2003

Васоски за утрешниот меЧ РОМА - ВАРДАР Ќе играме со засилена одбрана, со еден напаѓач и без фластер на кој било играч на Рома, вели тренерот на Вардар, Зоран Стратев - Нема да примиме повеќе од два гола, ќе дадеме барем еден, а потоа, полн Градски стадион во Скопје и...

Силната Рома предизвик за нашиот првак

Утрински - 23.09.2003

Фудбалската експедиција на Вардар, утринава отпатува за Рим Емил Китановски Фудбалската експедиција на македонскиот шампион Вардар, утринава отпатува за Рим Италија, каде што утревечер со почеток во 21 часот на стадионот "Олимпико" ќе ги одмери силите со силната екипа на Рома предводена од ...

Вардарци добија по 1.000 евра

Вест - 23.09.2003

Денеска фудбалската експедиција на Вардар заминува за Рим На ден пред заминувањето на Вардар за Рим, пред почетокот на вчерашниот предпладневне тренинг, управата на клубот на фудбалерите им исплати по 500 евра. Истовремено раководството вети дека денеска пред самото заминување за италијанската ...

Фудбалерите на Вардар ќе отпатуваат за Рим без прес конференција

А1 - 22.09.2003

Последните турбуленции во мак-фудбалот се случуваат само на неколку дена пред настапите на Вардар и на Цементарница во првото коло од УЕФА Купот. В среда, актуелниот првак му гостува на Калчо-лигашот Рома, а освојувачот на Купот во Скопје го пречекува францускиот Ленс.

Неисплатените примања причина за нов бојкот на вардарци

Утрински - 22.09.2003

Нови проблеми во таборот на актуелниот шампион пред патувањето за Рим Емил Китановски Многу проблеми ја притискаат црвено-црната фудбалска експедиција на Вардар пред заминувањето за Рим, каде македонскиот шампион в среда ќе го одигра првиот меч од првото коло во Купот на УЕФА против силната екипа ...

Управата со контранапад го прекина штрајкот на вардарци

Дневник - 22.09.2003

ВО САБОТАТА Вардаровите фудбалери штрајкуваа во четвртокот и во петокот, но Управата на клубот со "контранапад" и закана со суспензија, но и со ветување дека денеска ќе им исплати дел од долговите, го прекина нетренирањето на првиот тим, потврдија извори од Управата на клубот и од играчите.