TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конечно прволигашка кошарка и во Струга

Дневник - 17.10.2003

КОШАРКА - ПРВА ЛИГА Вардар 2000 во Струга го победи Црн Дрим 2003 со 94-73 во последниот натпревар од првото коло на Првата кошаркарска лига на Македонија за мажи. Првпат во 12-те години на самостојна Македонија, љубителите на кошарката во Струга имаа можност да следат натпревар од најквалитетната ...

Вардар го расипа струшкото прволигашко деби

Вест - 17.10.2003

Кошарка - Прва лига, мажи Црн Дрим - Вардар 2000 73:94 (17:22, 13:24, 24:26, 19:22) Струга - Сала"Нико Нестор". Гледачи: 450. Судии: Мивевски и Крстевски Црн Дрим: Јакупи, Јефтиќ 8, Али 12, Цаноски 10, Марковски 17, Гучески, Крстевски 16, Костовски, Затаракоски, Неделков 6, Јовановски, Загорац 6.

Неуспешно тренерско деби на Јоловиќ

Вест - 17.10.2003

Кошарка - Прва лига, мажи Црн Дрим - Вардар 2000 73:94 (17:22, 13:24, 24:26, 19:22) Струга - сала"Нико Нестор". Гледачи: 450. Судии: Мивевски и Крстевски Црн Дрим: Јакупи, Јефтиќ 8, Али 12, Цаноски 10, Марковски 17, Гучески, Крстевски 16, Костовски, Затаракоски, Неделков 6, Јовановски, Загорац 6.