TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стимулации за дизел-загадувачи

Дневник - 10.02.2016

Изминативе неколку месеци, како и секоја зима, Македонија се гушеше. Штетните ПМ-честички беа над дозволениот максимум во Скопје, Тетово, Битола, а во одредени денови и во други градови од земјава.

Од ноќеска бензинот поскап за 0,50 а дизелот за 2 денари за литар

Канал5 - 09.02.2016

Од ноќеска бензините поскапеа за 0,50, а дизелот за два денари, одлучи регулаторната комисија за енергетика. Како причина за поскапувањето на цената на горивата ги посочи движењата на цената на суровата нафта на светскиот пазар и курсот на денарот ...

Бензините поскапеа половина, а дизелот два денара

Дневник - 09.02.2016

Бензините од полноќ поскапеа 0,5, а дизелот два денара. Литар „евросупер БС-95“ се продава за 58, а „евросупер БС-98“ за 60 денари. Новата цена на евродизелот изнесува 41 денар. За два денара поскапеа и екстра-лесното масло за домаќинство, кое сега ...

Од денес бензините поскапи за 0,5, дизелот за 2 денари

Додај Гас - 09.02.2016

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), од денес па во наредните две недели горивата ќе се продаваат со цена повисока за 0,5 односно 2 денари во однос на претходната. Новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 58 денари за литар, а на ...

Нови поскапи цени на бензините

Локално - 09.02.2016

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), од денес па во наредните две недели горивата ќе се продаваат со цена повисока за 0,5 односно 2 денари во однос на претходната. Новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 58 денари за литар, а на ...

Дизелот поскапува за два, а бензините за пола денар

Бизнис Инфо - 08.02.2016

Бензините поскапуваат за половина денар, додека еден литар дизел ќе се продава по цена повисока за два денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според тоа, новата цена на Еуросупер БС – 95 ќе биде 58 денари за еден литар, а Еуросупер БС ...

Цената на бензините се зголемува за половина, а на дизелот за два денара

24 Вести - 08.02.2016

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар, а дизелот за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, литар ЕУРОСУПЕР 95 на бензинските станици низ Македонија ќе се продава по 58 ...

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

Телма - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Дизелот поскапува за два, бензините за половина денар

ТВ21 - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари. Новата цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе изнесува 41 денар.

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денари

Утрински - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина, а дизелот за два денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

Канал5 - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Регулаторна одлучи: Од полноќ значително поскапување на горивата во Македонија

Press24 - 08.02.2016

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поскап за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Литар ЕУРОСУПЕР БС 95 на бензинските пумпи низ Македонија ќе се точи по 58 денари а ЕУРОСУПЕР БС 98 по 60 ...

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

Алфа - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за ...

Дизелот поскапува два денари, бензините половина денар

Кајгана - 08.02.2016

Малопродажната цена на бензините се зголемува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за два денари, објави Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на еуросуперот БС-95 изнесува 58 денари за еден литар, ...

Горивата поскапуваат

Курир - 08.02.2016

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари, а дизелот за 2 денари. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден по литар.

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

А1 On - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

МРТ - 08.02.2016

Според новата пресметка, литар Еуросупер БС 95 ќе се продава за 58, а Еуросупер БС 98 за 60 денари. Новата цена на еуродизелот ќе изнесува 41 денар, а на екстра лесното масло за домаќинство - 29,5 денари за литар.

Дизелот поскапува два денари, бензините половина денар

Макфакс - 08.02.2016

Малопродажната цена на бензините се зголемува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за два денари, објави во понеделникот Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на еуросуперот БС-95 изнесува 58 денари ...

Дизелот поскапува за два денара, бензините за половина

МКД - 08.02.2016

Горивата од полноќ ќе поскапат за 0,5 до 2 денари за литар, по најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Според денешната одлука на РКЕ бензините ќе поскапат за 0,5 денари , а дизелот за два денара.

Цени на горивата: бензинот куртули, дизелот не

Авто Магазин - 08.02.2016

Сите очекувавме зголемување на цените на горивата, но не вака - регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија пресуди бензинот да поскапи на 58, а дизелот на 41 денар, што е за 0,50 односно 2 денари повеќе од досега.

Поскапување на горивата

Р.С.Европа - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Горивата поскапуваат

Репортер - 08.02.2016

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари, а дизелот за 2 денари.Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден по литар.

Горивата поскапуваат, од полноќ нови цени

Нетпрес - 08.02.2016

Горивата поскапуваат. Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари, а дизелот за 2 денари. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден ...

Објавени нови цени на горивата – бензините и дизелот поскапуваат

CARClub - 08.02.2016

По неколкунеделното рекордно намалување, Регулаторната Комисија за Енергетика одлучи од вечерва да ги зголеми цените на горивата за 0.5 односно 2 денари. Согласно методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ ...

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

Либертас - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Поскапување на цените на бензините и дизелот

Kumanovo News - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за 2 денара, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Од полноќ поскапи цени на нафтените деривати во Македонија

Кумановски м. - 08.02.2016

Од ноќеска на полноќ нафтените деривати во Република Македонија ќе се продаваат по нови цени, односно ќе има поскапување од 0,5 дениари за бензинот и два денари по литар за дизелот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ поскапуваат горивата

Вечер Прес - 08.02.2016

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поскап за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Литар ЕУРОСУПЕР БС 95 на бензинските пумпи низ Македонија ќе се точи по 58 денари а ЕУРОСУПЕР БС 98 по 60 ...

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот за два

еМагазин - 08.02.2016

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поскап за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Литар ЕУРОСУПЕР БС 95 на бензинските пумпи низ Македонија ќе се точи по 58 денари а ЕУРОСУПЕР БС 98 по 60 ...

Горивата поскапуваат: Ова се НОВИТЕ ЦЕНИ од полноќ!

Пулс24 - 08.02.2016

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари, а дизелот за 2 денари. Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден по литар.

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

Тера - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Горивата поскапуваат

Денешен - 08.02.2016

Регулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Бензините поскапуваат за 0,50 денари, а дизелот за 2 денари.Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден по литар.

Горивата поскапуваат, од полноќ нови цени

Точка - 08.02.2016

Малопродажната цена на бензините се зголемува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за два денари, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на еуросуперот БС-95 изнесува 58 денари за еден ...

Од полноќ горивата поскапуваат во Македонија

Република - 08.02.2016

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поскап за два денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Литар ЕУРОСУПЕР БС 95 на бензинските пумпи низ Македонија ќе се точи по 58 денари а ЕУРОСУПЕР БС 98 по 60 ...

Бензините поскапуваат за половина, а дизелот за два денара

Lider - 08.02.2016

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поскапат за 0,5, а дизелот за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Литар ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 58, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 60 денари.

Дизелот поскапува два денари, бензините половина денар

Денар - 08.02.2016

Малопродажната цена на бензините се зголемува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за два денари, објави во понеделникот Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, новата цена на еуросуперот БС-95 изнесува 58 денари ...