TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов пристап во истрагата за паднатиот хеликоптер

24 Вести - 13.07.2014

Променет е пристапот во истражувањето на причините за хеликоптерската несреќа кај Струмица. За разлика од истрагата во 2008 година, кога комисијата за урнатиот хеликоптер кај Блаце ја формираше ...

Хеликоптерот бил исправен, последната проверка била на 17 мај

Утрински - 13.07.2014

Хеликоптерот „ми-17“ е произведен во 2008 година во рускиот град Казан, а во регистарот на МВР е внесен на 24 март 2009 година. Тој е опремен со турбо млазни мотори произведени во Украина и имал ...

Нов пристап во истрагата за паднатиот хеликоптер

МКД - 13.07.2014

Променет е пристапот во истражувањето на причините за хеликоптерската несреќа кај Струмица. Комисијата за урнатиот хеликоптер кај Блаце во 2008 година ја формираше министерството за транспорт и ...

Последниот технички преглед на хеликоптерот бил на 17 мај…

Локално - 13.07.2014

Хеликоптерот „ми-17“ кој се сруши крај Струмица е произведен во 2008 година во рускиот град Казан, а е регистарриран во МВР на 24 март 2009 година. Летал со турбо млазни мотори произведени во Украина ...

Хеликоптерот не покажувал проблеми – еве ги техничките податоци на полицискиот МИ-17

МК News - 13.07.2014

По хеликоптерската несреќа која се случи во четвртокот во Струмица, а во која загинаа четворица искусни пилоти, врвни професионалци од хеликоптерската единица на МВР, се отворија прашањата за ...

Хеликоптерот Ми 17 бил редовно одржуван

Канал5 - 13.07.2014

Полицискиот хеликоптер Ми 17 кој се урна кај Струмица е произведен на 26.12.2008 година во Kazan helicopters во Русија. Хеликоптерот е дополнително опремен со турбо - млазни мотори произведени во ...

Хеликоптерот бил целосно исправен од црните кутии се очекуваат нови сознанија

Сител - 13.07.2014

Остатоците од полицискиот хеликоптер остануваат на местото на несреќата се додека истагата има потреба од тоа. По обезбедувањето на сите потребни докази тие ќе бидат пренесени во хангар на АРМ по што ...

Хеликоптерот не покажувал проблеми - еве ги техничките податоци на полицискиот МИ-17

Точка - 13.07.2014

По хеликоптерската несреќа која се случи во четвртокот во Струмица, а во која загинаа четворица искусни пилоти, врвни професионалци од хеликоптерската единица на МВР, се отворија многупрашања за ...

Пилотите загинале во обид да ја спречат голема катастрофа во Струмица

Орбис - 13.07.2014

Специјална комисија ќе ги испитува причините поради кои се урна полицискиот хеликоптер во Струмица при што загинаа четворица пилоти. Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа ...

Комисија од 11 стручни лица ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа

Орбис - 13.07.2014

Комисија составена од 11 стручни лица ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа која пред два дена се случи во близина на Струмица. Комисијата ке ја води Јавното обвинителство, а ќе биде ...

Пилотите внимавале да не предизвикаат катастрофа

NewTime - 13.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

ФОТО: Еден од загинатите пилоти е татко на македонски актер

Курир - 13.07.2014

Марко Трајковиќ е синот на кумановецот Марјан Трајковиќ кој пред три дена загина во страотната хеликоптерска несреќа која се случи кај Струмица, пишува Think.mk Мaрко во моментов ги завршува студиите ...

Ова се техничките податоци: Хеликоптерот немал никакви проблеми

Курир - 13.07.2014

По хеликоптерската несреќа која се случи во четвртокот во Струмица, а во која загинаа четворица искусни пилоти, врвни професионалци од хеликоптерската единица на МВР, се отворија прашањата за ...

Хеликоптерот не покажувал проблеми - еве ги техничките податоци на полицискиот МИ-17

Press24 - 13.07.2014

По хеликоптерската несреќа која се случи во четвртокот во Струмица, а во која загинаа четворица искусни пилоти, врвни професионалци од хеликоптерската единица на МВР, се отворија прашањата за ...

Според техничките податоци на полицискиот МИ-17 со воениот хеликоптер се било во ред

БезПардон - 13.07.2014

По хеликоптерската несреќа која се случи во четвртокот во Струмица, а во која загинаа четворица искусни пилоти, врвни професионалци од хеликоптерската единица на МВР, се отворија прашањата за ...

Според техничките податоци на полицискиот МИ-17 со воениот хеликоптер се било во ред

Maxim - 13.07.2014

По хеликоптерската несреќа која се случи во четвртокот во Струмица, а во која загинаа четворица искусни пилоти, врвни професионалци од хеликоптерската единица на МВР, се отворија прашањата за ...

Пилотите внимавале да не предизвикаат катастрофа во Струмица

МКД - 12.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

Загинаа четворица врвни пилоти

Н.Македонија - 12.07.2014

Причините за падот на хеликоптерот што се сруши во Струмица сѐ уште се утврдуваат, а очевидци тврдат дека долго време се вртел, удрил во антена и експлодирал Фотографии од местото на кобната несреќа ...

Формирана е комисија за хеликоптерската несреќа

+инфо - 12.07.2014

Формирана е комисијата која ќе ја води истрагата за несреќата на полицискиот хеликоптер МИ-17 која се случи пред два дена кај Струмица, потврдуваат од МВР, пренесува 24 Вести.

За 6 години паднаа 2 хеликоптери од типот МИ-17 во Македонија

МК News - 12.07.2014

За само 6 години се срушија два хеликоптери од ист вид и загинаа вкупно 15 лица, од кои 11 припадници на АРМ и 4 припадници на МВР. Хеликоптерот на АРМ непосредно пред слетувањето добил наредба да ...

ВИДЕО: Mоментот кога полицискиот хеликоптер удрил во антена

Либертас - 12.07.2014

Струмичанец успеал да го сними моментот кога полицискиот хеликоптер МИ-17 удира во антената на МРТВ и се урива на ...

Формирана е комисија за хеликоптерската несреќа

МК News - 12.07.2014

Комисијата ќе ја води Јавното обвинителство и, како што јавува телевизијата, ќе биде составена од најразлични профили на експерти.. Формирана е комисијата која ќе ја води истрагата за несреќата на ...

ФОТО: Загинатиот пилот е татко на македонски актер

МК News - 12.07.2014

Марко Трајковиќ е синот на кумановчанецот Марјан Трајковиќ кој пред два дена загина во страотната хеликоптерска несреќа која се случи кај Струмица, пишува Think.mk.

Пилотите загинале во обид да ја спречат голема катастрофа во Струмица

Сител - 12.07.2014

Специјална комисија ќе ги испитува причините поради кои се урна полицискиот хеликоптер во Струмица при што загинаа четворица пилоти. Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа ...

Комисија од 11 стручни лица ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа

Сител - 12.07.2014

Комисија составена од 11 стручни лица ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа која пред два дена се случи во близина на Струмица. Комисијата ке ја води Јавното обвинителство, а ќе биде ...

Дали хеликоптерот бил во дефект, а пилотот се спуштал принудно?

МК News - 12.07.2014

Експлозијата која одекнала завчеравечер во Струмица била стравотна. Чадот и мирисот на изгорен метал и пластика се чувствувал во градот уште долго време откако пожарот бил изгаснат.

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

Тера - 12.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „Јутарњи лист". Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

Пилотите внимавале да не предизвикаат катастрофа

Вистина.мк - 12.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

ВИДЕО: Ужасот фатен на камера - еве го моментот кога полицискиот хеликоптер удрил во антена

Press24 - 12.07.2014

Струмичанец успеал да го сними моментот кога полицискиот хеликоптер МИ-17 удира во антената на МРТВ и се урива на земја. Деталите за несреќата во која загинаа четворица полициски припадници, ...

ВИДЕО: Ужасот фатен на камера – еве го моментот кога полицискиот хеликоптер удрил во антена

БезПардон - 12.07.2014

Струмичанец успеал да го сними моментот кога полицискиот хеликоптер МИ-17 удира во антената на МРТВ и се урива на ...

Формирана комисијата која ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа

Press24 - 12.07.2014

Формирана е комисијата која ќе ја води истрагата за несреќата на полицискиот хеликоптер МИ-17 која се случи пред два дена кај Струмица, потврдуваат од МВР, пренесува 24 Вести.

ФОТО: Загинатиот пилот е татко на македонски актер

Press24 - 12.07.2014

Марко Трајковиќ е синот на кумановчанецот Марјан Трајковиќ кој пред два дена загина во страотната хеликоптерска несреќа која се случи кај Струмица. МАрко, пишуваат локалните медиуми во моментов ги ...

Пилотите загинале за да ја спасат Струмица?

Press24 - 12.07.2014

Специјална комисија ќе ги утврдува причините за уривањето на полицискиот хеликоптер во Струмица. -Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги ...

Пилотите на хеликоптерот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица!

За Се - 12.07.2014

Специјална комисија ќе ги утврдува причините за уривањето на полицискиот хеликоптер во Струмица. -Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги ...

Пилотите внимавале да не предизвикаат катастрофа

Курир - 12.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

Пилотите ги жртвувале животите за да не предизвикаат поголема катастрофа

Sky - 12.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

Пилотите внимавале да не предизвикаат катастрофа

Република - 12.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

Скандалозно: Хеликоптерот гори тој прави селфи/Фото

Lider - 12.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се случувала страотната несреќа.

Пилотите ги жртвувале животите за да не предизвикаат катастрофа

Денешен - 12.07.2014

Четворицата искусни пилоти на МВР кои загинаа во трагична несреќа завчеравечер во 22 часот ги жртвувале своите животи за да ја спасат Струмица од катастрофа кога решиле да слетаат на ливадата на која ...

Пилотите се жртвуваа за да спречат поголема катастрофа!

Lider - 12.07.2014

Kомисија составена од 11 стручни лица ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа во која загинаа четворица искусни пилоти од полицијата. Специјалната комисија ќе ја води Јавното обвинителство, а ...

ВИДЕО: Еве го моментот кога полицискиот хеликоптер удрил во антена

Falanga - 12.07.2014

Погледнете:. Струмичанец успеал да го сними моментот кога полицискиот хеликоптер МИ-17 удира во антената на МРТВ и се урива на ...

Формирана е комисија за хеликоптерската несреќа

Falanga - 12.07.2014

Комисијата ќе ја води Јавното обвинителство и, како што јавува телевизијата, ќе биде составена од најразлични профили на експерти.. Формирана е комисијата која ќе ја води истрагата за несреќата на ...

Четворица загинати во хеликоптерската несреќа кај Струмица

24 Вести - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за хеликоптер на полицијата и ...

Четири жртви при пад на полициски хеликоптер во Струмица

Р.С.Европа - 11.07.2014

Четворица луѓе загинаа доцна синоќа во хеликоптерска несреќа кај Струмица. Полицијата потврди дека се работи за хеликоптер на МВР и оти во несреќата има жртви, но најпрвин ќе се известат семејствата ...

Четворица припадници на граничната полиција загинаа во хеликоптерската несреќа

МКД - 11.07.2014

Полицискиот хеликоптер од Ново Село до Струмица превезувал припадници на граничната полиција и според очевидците пред да удри во антената и да се урне очигледно е дека имал некаков технички проблем.

ВИДЕО: Се урна хеликоптер во Струмица, четири лица загинаа

Утрински - 11.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар - објави МРТВ. Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер кој удрил ...

ФОТО: Хеликоптер на МВР се урна кај Струмица, четри лица загинаа

Утрински - 11.07.2014

Струмица - Вечерва околу 22 часот во непосредна близина на Струмица се урна хеликоптер. Според првичните и неофицијални информации станува збор за летало на МВР, а во несреќата животот го загубиле ...

Истражни екипи работат на местото на хеликоптерската несреќа

Телма - 11.07.2014

Утрово околу 8 часот телата на четворицата загинати припадници на МВР беа подигнати од местото на несреќата и со возило на погребална фирма беа однесени на понатамошна постапка.

Се урна хелихоптер во Струмица

Алфа - 11.07.2014

Во близина на Кванташкиот пазар се урна и експлодира хеликоптер, и според непотврдени информации има 4-ца загинати, кои биле во леталото. Трагедија се случи доцна вечерва кај Струмица.

Видео од хеликоптерската несреќа во Струмица

Фокус - 11.07.2014

Прво ќе бидат известени семејствата, а откако ќе заврши увидот ќе излеземе со официјални информации, велат од МВР На социјалните мрежи се појави видео снимено веднаш по падот на хеликоптерот во ...

Фотографии од местото на хеликоптерската несреќа

Фокус - 11.07.2014

Од фотографиите на Струмица.нет може да се види дека опашката на леталото е цела, но кабината е целосно уништена и изгорена Увидот на истражните екипи на местото каде што околу 22 часот се урна ...

Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа кај Струмица

Идивиди - 11.07.2014

Скопје, 11 јули 2014 (МИА) - Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за ...

Се урна хеликоптер на МВР кај Струмица, четири жртви

Кајгана - 11.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа што вечерва се случи во Струмица. Хеликоптерот паднал во близина на Кванташкиот пазар во градот, а четирите тела се изгорени.

Местото на падот на хеликоптерот под полициско обезбедување

Н.Македонија - 11.07.2014

Местото на хеликоптерската несреќа во Струмица, утринава е под силно полициско обезбедување од сите страни. До местото на несреќата, не е дозволен приод ниту на новинарските екипи, кои сакаа да ...

Алфа на терен: Oд полицискиот хеликоптер не остана ништо

Алфа - 11.07.2014

Само опашката и распрсканите перки сведочат за страотната несреќа која се случи во близина на кванташкиот пазар кај Струмица. Кабината беше пеплосана од силната експлозија.

Очевидец го снимил моментот кога хеликоптерот удира во предавателот и паѓа на земјата (ВИДЕО)

БркајРабота - 11.07.2014

Битолската телевиизја Орбис на својата интернет страница објави видео на кое се гледа како полицискиот хеликоптер удира во предавателот на МРТ по што подоцна паѓа на земјата.

Mногу сурово: Хеликоптерот гори тој прави селфи

Хитпортал - 11.07.2014

Д одека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се случувала страотната несреќа.

ВИДЕО Нема повредени граѓани во падот на хеликоптерот

+инфо - 11.07.2014

Во хеликоптерската несреќа што се случи вечерва малку после 22 часот нема повредени граѓани, јави Нова ТВ . Неофицијално, извори за НОВА велат дека телото на еден од загинатите е пронајдено во ...

ВИДЕО Дефинитивно хеликоптерот бил на МВР

+инфо - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи и официјално потврди дека полициски хеликоптер се срушил во близина на Струмица, јави Press24 . Урнатиот хеликоптер е од типот Ми-17, набавен пред неколку години.

ВИДЕО од хеликоптерската несреќа кај Струмица

Фактор - 11.07.2014

На социјалните мрежи се појави аматерска видео-снимка од местото на катастрофалната хеликоптерска несреќа кај Струмица, во која животот го загубија четири лица: Видео: СтрумицаНет Видео: Фокус ...

(ФОТО) Страшна глетка по хеликоптерската несреќа

Фактор - 11.07.2014

Како што информира порталот Струмица Денес вечерва околу 22:10 во близина на индустриската зона Север во Струмица, во населеното место Просениково се урна воен хеликоптер.

Урнатиот хеликоптер удрил во антена на Македонско радио

Фактор - 11.07.2014

Полицискиот хеликоптер кој се урна синоќа во Струмица најпрвин удрил во 140-метарска антена на Македонското радио, кај Кванташкиот пазар, тврдат очевидци.

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа

+инфо - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Видео од хеликоптерската несреќа

МК News - 11.07.2014

Видео од хеликоптерската несреќа Хеликоптерот не беше осветлен и леташе премногу ниско. Ја изгуби контролата и се сруши, тврди Лазо Котуровиќ, очевидец на настанот за Фокус.

(ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Фотографии и видео од срушениот хеликоптер

Либертас - 11.07.2014

Околу 22:00 часот на периферијата од градот Струмица, кај Индустриската зона „Север“ се сруши хелихопер. Противпожарната единица интервенира. Нема информации чија сопственост е хелихоптерот, но се ...

Трагедија: Се урна хелихоптер во Струмица

Вечер - 11.07.2014

Во близина на Кванташкиот пазар се урна и експлодира хеликоптер, и според непотврдени информации има 4-ца загинати, кои биле во леталото. Трагедија се случи доцна вечерва кај Струмица.

МВР потврди: Полициски хеликоптер се сруши во Струмица. Увидот е во тек

Либертас - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи и официјално потврди дека полициски хеликоптер се срушил во близина на Струмица. Од полицијата за Press24 потврдуваат за несреќата но не откриваат повеќе детали ...

ФОТО: Се урна полициски хеликоптер во Струмица, четворица загинати

Сител - 11.07.2014

Околу 22:00 часот на периферијата од градот Струмица, кај Индустриската зона „Север“ се сруши хелихопер. Противпожарната единица интервенира. Две јагленосени тела се покрај изгорениот хелихоптер, ...

МВР потврди: Хеликоптерот бил на МВР – превезувал гранични полицајци

МК News - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи и официјално потврди дека полициски хеликоптер се срушил во близина на Струмица, јави Press24 . Урнатиот хеликоптер е од типот Ми-17, набавен пред неколку години.

Антената во која удрил хеликопетрот на македонското радио?

Либертас - 11.07.2014

Струмица нет објави фотографии од антената во која според првичните претпоставки удрил хелихоптерот пред да се урне. Според очевидци, хелихоптерот удрил во 140-метарска СБ антена на Македонското ...

Трагедија: Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа кај Струмица

Сител - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за хеликоптер на полицијата и ...

МВР: Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа кај Струмица

Канал5 - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за хеликоптер на полицијата и ...

Антената во која удрил хеликоптерот на МВР

Локално - 11.07.2014

Струмица нет објави фотографии од антената во која според првичните претпоставки удрил хелихоптерот пред да се урне, пОо шо штѕо загинаа 4 пропадници на граничната полиција на МВР Според очевидци, ...

МВР потврди: 4 загинати во хеликоптерската несреќа

Вечер - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за бројот на ...

ВИДЕО: Четири жртви во хеликоптерската несреќа во Струмица

Сител - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи денеска во 11 часот ќе ги соопшти деталите за падот на хеликоптерот на граничната полиција во Струмица. МВР треба да го соопшти идентитетот на настраданите.

МВР потврди: 4 загинати во хеликоптерската несреќа

МК News - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за бројот на ...

Очевидци за несреќата: Леташе ниско и без контрола

МК News - 11.07.2014

Очевидците на страотната хеликоптерска несреќа која се случи ноќеска во Струмица, велат дека хеликоптерот летал многу ниско и неконтолирано кружел околу антената во која на крајот се удрил.

Нема преживеани во хеликоптерската несреќа во Струмица

Канал5 - 11.07.2014

Полицијата не дозволува пристап на местото на трагедијата каде синоќа се урна полициски хеликоптер Ми 17. Од МВР потврдија дека во хеликоптерот имало 4 лица и дека ниту еден не ја преживеал несреќата.

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа

МК News - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Началникот на Јастребите еден од загинатите во хеликоптерската несреќа

Вечер - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, Јастреби, Драган е најверојатно еден од четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која синоќа околу 22часот се случи во индустриската зона ...

Трагедија во Струмица, загинаа четворица припадници на граничната полиција

МРТ - 11.07.2014

Се сруши хеликоптер во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Висок пламен ги вознемири граѓаните кои го посведочиле трагичниот настан. Полицискиот хеликоптер МИ-17 падна околу 22 часот и 10 ...

Загинаа четворица врвни пилоти

Вечер - 11.07.2014

Министерката Гордана Јанкулоска со солзи во очите го соопшти идентитетот на четворицата загинати полициски пилоти и изрази длабоко сочувство до нивните семејства.

(Обновена)Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа

Локално - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

ФОТО: Нечовечност - Додека хеликоптерот во Струмица гореше тој си направи селфи

Сител - 11.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица кај Струмица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се случувала страотната ...

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

МК News - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „Јутарњи лист“. Според информациите хеликоптерот влетал во воздушен ...

Очевидци за хеликоптерската несреќа: Голема експлозија не вознемири во ноќта

МРТ - 11.07.2014

Увидот на надлежните сеуште трае, се гледаат расфрланите делови на хеликоптерот коишто синоќе околу10 часот падна во непосредба близина на Струмица. Жителите раскажуваат за сериозниот удар и големата ...

Зоран Милановиќ куртулил од хеликоптерска несреќа

Локално - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „Јутарњи лист“. Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

ВИДЕО: Очевидец го снимил моментот кога хеликоптерот се урива – еве ја снимката

МК News - 11.07.2014

Битолската телевиизја Орбис на својата интернет страница објави видео на кое се гледа како полицискиот хеликоптер удира во предавателот на МРТ по што подоцна паѓа на земјата.

ВИДЕО: Снимка од падот на хеликоптерот кај Струмица

Либертас - 11.07.2014

Битолската телевизија Орбис објави видео снимка на која се гледа како хеликоптерот удира во предавателот на МРТ, експлодира во воздух и гори на земјата.

Објавено видео од ударот на хеликоптерот во предавателот!

Локално - 11.07.2014

Битолската телевиизја Орбис на својата интернет страница попладнево објави видео на кое се гледа како полицискиот хеликоптер удира во предавателот на МРТ.

Пожарникарите први на местото на несреќата

Канал5 - 11.07.2014

Командирот кој со својата единица го изгасил пожарот вели дека се реагирало брзо. На местото на трагедијата истражителите сеуште собираат докази за да се утврдат причините за падот.

СТРУМИЦА: Се сруши полициски хеликоптер

Телеграф - 11.07.2014

Според првичните неофицијални информации во падот на хеликоптерот загинале четири лица Четири лица најверојатно се загинати при пад на хеликоптер во близина на струмичкото село Добрејци , јавува ...

ТРАГЕДИЈА: Полициски хеликоптер се сруши во Струмица - четири лица загинаа

Точка - 11.07.2014

Токму вечерва голема трагедија ја потресе Македонија. Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случила кај Кванташкиот пазар во Струмица, јавува Нова ТВ.

ВИДЕО: Срушениот хеликоптер во Струмица

Бриф - 11.07.2014

Десетина минути по 22 часот се сруши полициски хеликоптер во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Според првичните информации во несреќата се загинати четворица патници во полициското летало.

Пеплосани остатоци од хеликоптерот (ФОТО)

Телеграф - 11.07.2014

Несреќата се случила околу 22 часот вечерва. Според неофицијални информации хеликоптерот се удрил во репетитор. Пред уривањето, неофицијално, хеликоптерот направил повеќе кружни вртења Четири лица се ...

Трагедија во Струмица: Во хеликоптерска несреќа загинаа четири лица

еМагазин - 11.07.2014

Четворица лица загинаа доцна синоќа во хеликоптерска несреќа кај Струмица. Полицијата потврди дека се работи за хеликоптер на МВР и оти во несреќата има жртви.

Во пламен срушениот хеликоптер кај Струмица (ВИДЕО)

Телеграф - 11.07.2014

Хеликоптер целосно зафатен од оган, запалена трева, паника, може да се види на видеоснимката направена набргу по падот на полицискиот хеликоптер Хеликоптер целосно зафатен од оган, запалена трева, ...

МВР потврди: 4 загинати во синоќешната хеликоптерската несреќа

Точка - 11.07.2014

И официјално, четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за ...

Имињата на загинатите во хеликоптерската несреќа, ќе се знаат по соопштувањето на семејствата

Точка - 11.07.2014

Од МВР ја потврдија несреќата која синоќа се случи во Струмица и изјавија дека се работи за полициски хеликоптер како и тоа дека во несреќата има жртви.

Хеликоптерот се урнал на стотина метри од семејни куќи

Телеграф - 11.07.2014

Полицискиот хеликоптер се урнал близу семејни куќи, кои се наоѓаат во индустриската зона на градот, а во кои во тоа време имало луѓе Билансот на жртвите во хеликоптерската несреќа што се случи ...

(ФОТО) Хеликоптерот гори, а тој прави селфи

Бриф - 11.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица, едно момче решило да си направи селфи додека горел хеликоптерот позади него.

Хеликоптерот во Струмица гори, но поважно е да се направи селфи!

Точка - 11.07.2014

Вчеравечер сите со нетрпение очекувавме нови вести во врска со големата хеликоптерска несреќа која ни се случи. Сепак, некои луѓе очигледно имаа навистина попаметна работа! Пресс24 пренесе една ...

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

Точка - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува "Јутарњи лист". Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

ВИДЕО: Снимка од падот на хеликоптерот кај Струмица

Бриф - 11.07.2014

Битолската телевизија Орбис објави видео снимка на која се гледа како хеликоптерот удира во предавателот на МРД, експлодира во воздух и гори на земјата.

Детали за несреќата кај Струмица- хеликоптерот најверојатно удрил во предавател

Вистина.мк - 11.07.2014

Вчера вечер околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. -Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад.

Снимка од хеликоптерската несреќа кај Струмица (ВИДЕО)

Вистина.мк - 11.07.2014

На периферијата од Струмица, кај Индустриската зона „Север” вечерва се сруши хеликоптер, а неофицијално загинати се четири лица. ФОТО: strumicanet.com Според очевидци, до хеликиптерската несреќа ...

МВР потврди: 4 загинати во хеликоптерската несреќа

Вистина.мк - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за бројот на ...

МВР потврди: Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа

Тера - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи ги потврди информациите дека хеликоптерот кој се сруши во Струмица бил полициски. Од МВР потврдуваат дека во несреќата загинале четири лица но, нивните идентитети ...

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати

Вистина.мк - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Ми17 паднал во Струмица - превезувал припадници на Граничната полиција

Press24 - 11.07.2014

Хеликоптерот кој вечерва се сруши кај кванташкиот пазар во Струмица бил од типот МИ-17 и пренесувал припадници на граничната полиција, јавува МРТ Причините за несреќата се непознати, а официјлано не ...

Видео од големата хеликоптерска несреќа во Струмица

Република - 11.07.2014

Голема несреќа се случи вечерва во Струмца десетина инути по 22 часот. Се сруши полициски хеликоптер во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Според првичните информации во несреќата се загинати ...

(ВИДЕО) Канал 5: Во хеликоптерот се превезувале службеници на гранична полиција

Нетпрес - 11.07.2014

Хеликоптерот кој вечерва се урна позади индустриската зона Север е од типот МИ 17. Според информации на Канал 5, во него се превезувале службеници на граничната полиција од околината на Струмица.

Трагична несреќа кај Струмица: Се урна хеликоптер – погинати се четири лица

Популарно - 11.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва се урна во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Според првичните информации при несреќата загинале четири лица. Причините за падот на хеликоптерот не се познати, но ...

Фотографии од трагичната хеликоптерска несреќа кај Струмица

Курир - 11.07.2014

Четири лица загинаа во трагична хеликоптерска несреќа кај Струмица. Според очевидци, хелихоптерот удрил во 140-метарска СБ антена на Македонското радио, и по ударот се срушил во нивите, на 100-тина ...

МРТ: Хеликоптерот МИ-17 пренесувал припадници на граничната полиција

Курир - 11.07.2014

Хеликоптерот кој вечерва се сруши во несреќата кај кванташкиот пазар во Струмица бил од типот МИ-17 и пренесувал припадници на граничната полиција, јавува ...

Снимка од хеликоптерската несреќа кај Струмица (ВИДЕО)

Курир - 11.07.2014

На периферијата од Струмица, кај Индустриската зона „Север" вечерва се сруши хеликоптер, а неофицијално загинати се четири лица. ФОТО: strumicanet.com Според очевидци, до хеликиптерската несреќа ...

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Се урна хеликоптер кај Струмица

Скопје инфо - 11.07.2014

Хеликоптер се урна во четврток вечер во близина на индустриската зона во Струмица, при што леталото веднаш по падот се запалило. Нема официјална информација за тоа дали станува збор за полициски или ...

ВИДЕО Еве што се случуваше по хелихоптерската несреќа

Sky - 11.07.2014

Погледнете го видеото кое го објави Струмицанет, снимено по хелихоптерската несреќа близу Струмица, каде загинаа 4 гранични полицајци. Полицијата го потврди ...

Хеликоптерска несреќа во Струмица, четири лица загинаа

Турлитава - 11.07.2014

Вечерва околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. Од екипите кои се наоѓаат на местото на настанот пренесуваат дека најверојатно станува збор за ...

ФОТО: Голема хеликоптерска несреќа - падна хеликоптер во Струмица

Орбис - 11.07.2014

Падна хеликоптер во Струмица, според првичните информации има 3 лица загинати. Според првичните информации до кои дојде ТВ Орбис хеликоптерот удрил во предавател. Наскоро повеќе информации. .

ФОТО: Струмичани на нозе, хеликоптерот во пламен - страотни слики од несреќата во Струмица

Press24 - 11.07.2014

Полицискиот хеликоптер кој вечерва се сруши кај кванташкиот пазар во Струмица бил од типот МИ-17 и пренесувал припадници на граничната полиција, јавува МТВ.

Видео од срушениот полициски хеликоптер кај Струмица

Турлитава - 11.07.2014

Според очевидци на лице место, хелихоптерот летал 7-8 минути, не бил осветлен и удрил во 140-метарска СБ антена на Македонското радио по што хеликоптерот се срушил близу индустриската зона „Север“ во ...

ВИДЕО: Струмичани го раскажуваат хоророт кој ја потресе Македонија

Press24 - 11.07.2014

Нова ТВ ги пренесува сведоштвата на очевидците на вечерашната несреќа на полицискиот хеликоптер, во која загинаа четири лица. Погледнете го видеото! ВИДЕО: ...

Хеликоптерот удрил во антена на Македонското радио (ФОТО)

NewTime - 11.07.2014

Според очевидци, хелихоптерот удрил во 140-метарска СБ антена на Македонското радио која се наоѓа до Кванташки пазар во Струмица и по ударот се срушил во нивите, на 100-тина метри од неколку објекти ...

ВИДЕО од големата несреќа во Струмица

За Се - 11.07.2014

Трагедијата во која 4 лица го загубија животот, се случни доцна вечерва во близината на кванташкиот пазар во Струмица. Хеликоптерот не беше осветлен и леташе премногу ниско.

ФОТО СТРУМИЦА НА НОЗЕ - Ова е антената во која се удри хелихоптерот

Sky - 11.07.2014

Погледнете како изгледа антената во која се заби хелихоптерот на полицијата. Според информациите загинале 4 припадници на граничната полиција. ФОТО ...

ВИДЕО: Струмичани го раскажуваат хоророт кој ја потресе Македонија

Sky - 11.07.2014

Нова ТВ ги пренесува сведоштвата на очевидците на вечерашната несреќа на полицискиот хеликоптер, во која загинаа четири лица. Погледнете го ...

Очевидци: Хеликоптерот немаше светлосни знаци и удри во предавател

24Струмица - 11.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа што се случи во 22:10 часот во Струмица кај кванташкиот пазар. Станува збор за летало на МВР, а според очевидците неофицијално, хеликоптерот вртел во ...

Хелихоптерот летал ниско над Валандово и се упатил кон Струмица

NewTime - 11.07.2014

- Бев на 50-100 метри кога се случи падот на хелихоптерот, кај Млекара „ЈОКА“. Немаше светла и многу ниско леташе, како да бараше помош. Даваше знак дека нешто не е во ред со леталото.

Имињата на загинатите во хеликоптерската несреќа, ќе се знаат по соопштувањето на семејствата

Нетпрес - 11.07.2014

МВР ja потврди хеликоптерската несреќа синоќа во Струмица и дека се работи за полициски хеликоптер како и тоа дека во несреќата има жртви. Имињата за загинатите ќе бидат соопштени откако ќе бидат ...

ФОТО: Ова е огромната антена во која удрил хеликоптерот

За Се - 11.07.2014

Се склопува мозаикот за причините за страшната несреќа во која 4 лица го изгубија животот синоќа во Близината на Струмица. Според очевидци, хелихоптерот удрил во 140-метарска СБ антена на ...

МВР потврди: 4 загинати во хеликоптерската несреќа

Курир - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за бројот на ...

МВР потврди: Четири лица загинаа во страотната хеликоптерска несреќа

Press24 - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи ги потврди информациите дека хеликоптерот кој се сруши во Струмица бил полициски. Од МВР потврдуваат дека во несреќата загинале четири лица но, нивните идентитети ...

ФОТО: Еве во што удрил хеликоптерот на МВР

Press24 - 11.07.2014

Хеликоптерот кој синоќа се сруши во Струмица, се удрил во 140 метарска СБ антена на Македонското радио која се наоѓа до Кванташки пазар во Струмица, раскажуваат очевидците, пренесува Струмицанет.

Четворица мртви во хеликоптерска несреќа кај Струмица

Таратур - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за хеликоптер на полицијата и ...

ВИДЕО: Очевидци зборуваат за страшната несреќа во Струмица

За Се - 11.07.2014

Очевидци на страшната хеликоптерска несреќа го раскажуваат настанот за Нова.тв. Во падот на хеликоптерот четири лица го загубија ...

МВР потврди: 4 загинати во хеликоптерската несреќа

БезПардон - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за бројот на ...

Аудио и Видео: Хеликоптерската несреќа во Струмица

Канал 77 - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи денеска во 11 часот ќе ги соопшти деталите за падот на хеликоптерот на граничната полиција во Струмица. МВР треба да го соопшти идентитетот на настраданите.

Што се случувало со хеликоптерот пред неговото уривање?

Press24 - 11.07.2014

Очевидците на страотната хеликоптерска несреќа која се случи ноќеска во Струмица, велат дека хеликоптерот летал многу ниско и неконтолирано кружел околу антената во која на крајот се удрил.

Четири жртви во хеликоптерската несреќа во Струмица

Орбис - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи денеска во 11 часот ќе ги соопшти деталите за падот на хеликоптерот на граничната полиција во Струмица. МВР треба да го соопшти идентитетот на настраданите.

МВР денеска ќе ги соопшти деталите за хеликоптерската несреќа

Фама - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи потврди дека полициски хеликоптер се сруши синоќа во атарот на Струмица. Во трагичната несреќа животот го загубија четири лица.

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа

БезПардон - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати

Курир - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Началникот на „Јастребите“ еден од загинатите во хеликоптерската несреќа

Република - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, Јастреби, Драган е најверојатно еден од четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која синоќа околу 22 часот се случи во индустриската ...

ФОТО: Македонска работа - хеликоптерот гори тој прави селфи

Press24 - 11.07.2014

Ова е дефинитивно многу сурово. Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се ...

Началникот на полициските „Јастреби“ загинал во хеликоптерската несреќа

Press24 - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР загинал во хеликоптерската несреќа која синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, јавува Плусинфо.

Фото галерија - обновено - Нема преживеани во хеликоптерската несреќа кај Струмица

Орбис - 11.07.2014

Хеликоптерот што синока околу 22 часот падна кај Струмица е полициски потврдија од МВР. Со него се превезувале припадници на граничната полиција. Нема преживеани.

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати

NewTime - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати

Орбис - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

ФОТО: Ова е дефинитивно многу сурово, хеликоптерот гори тој прави селфи

Скопје инфо - 11.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се случувала страотната несреќа.

Началникот на полициските „Јастреби“ загинал во хеликоптерската несреќа

Скопје инфо - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР загинал во хеликоптерската несреќа која синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, јавува Плусинфо.

Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа во Струмица

Хајд Парк - 11.07.2014

Бројот на жртви во хеликоптерката несреќа што се случи во четврток вечер во Струмица е четири, а Министерството за внатрешни работи потврди дека станува збор за полициски хеликоптер.

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

Република - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада Зоран Милановиќ избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осјек, јавува Јутарњи лист. Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

ФОТО: Хеликоптерот во Струмица гори, тој си прави селфи

Курир - 11.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица кај Струмица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се случувала страотната ...

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

БезПардон - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „Јутарњи лист“. Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

NewTime - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „ Јутарњи лист “. Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

Курир - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „Јутарњи лист“. Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

Премиерот на Хрватска избегнал хеликоптерска несреќа

Нетпрес - 11.07.2014

Претседателот на хрватската влада, Зоран Милановиќ, избегнал хеликоптерска несреќа додека патувал од Загреб кон Осиек, јавува „Јутарњи лист“. Според информациите на весникот, хеликоптерот влетал во ...

Фото: Хеликоптерот гори – тој си прави селфи

За Се - 11.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири припадници на македонските воздухопловни сили кај Струмица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека ...

ВИДЕО: Снимен моментот кога хеликоптерот удира во предавателот и експлозијата на земја

Press24 - 11.07.2014

Ова е видеото од падот на полицискиот хеликоптер кој се урна во близина на Струмица, по ударот во предавателот на МРТ. Моментот од ударот и падот на хеликоптерот бил снимен од страна на Битолската ...

За 6 години паднаа 2 хеликоптери од типот МИ-17 во Македонија

Орбис - 11.07.2014

За само 6 години се срушија два хеликоптери од ист вид и загинаа вкупно 15 лица, од кои 11 припадници на АРМ и 4 припадници на МВР. Во првата хеликоптерска несреќа во која загинаа 11 припадници на ...

Моментот кога хеликоптерот удира во предавателот (видео)

Република - 11.07.2014

Аматерското видео на струмичанец го покажува моментот кога полицискиот хеликоптер МИ-17 удира во антената на Македонска радиодифузија, а потоа паѓа на земја и експлодира.

ФОТО: Хеликоптерот во Струмица гори, тој си прави селфи

БезПардон - 11.07.2014

ФОТО: Пресс 24 Така, момчето решило да си направи селфи додека горел хеликоптерот позади него, пишува Пресс ...

Четири лица загинаа во хеликоптерската несреќа во Струмица

Макфакс - 11.07.2014

Бројот на жртви во хеликоптерката несреќа што се случи во четврток вечер во Струмица е четири, а Министерството за внатрешни работи потврди дека станува збор за полициски хеликоптер.

МВР потврди: Се урна полициски хеликоптер, има и жртви/ВИДЕО

Lider - 11.07.2014

Според последните информации, вечерва по 22 часот во Струмица се урнал хеликоптер на граничната полиција од типот МИ -17. Од леталото се извлечени четири изгорени тела.

МВР потврди: Се урна полициски хеликоптер, има и жртви/Видео

МКД Прес - 11.07.2014

Според последните информации, вечерва по 22 часот во Струмица се урнал хеликоптер на граничната полиција од типот МИ -17. Од леталото се извлечени четири изгорени тела.

ВИДЕО: Полициски хеликоптер се урна во Струмица, има четворица настрадани!

Актуелно24 - 11.07.2014

Хеликоптер се урна во четврток вечер во близина на индустриската зона во Струмица, при што леталото веднаш по падот се запалило. Нема официјална информација за тоа дали станува збор за полициски или ...

Се урна полициски хеликоптер кај Струмица, загинаа четири лица

Inpress - 11.07.2014

Струмица, 11. јули 2014 (ИНПРЕС) Четири лица загинаа доцна синоќа во хеликоптерска несреќа која се случи во близина на Струмица. Полицијата потврди дека се работи за хеликоптер на МВР и оти во ...

МВР потврди: 4 загинати во хеликоптерската несреќа

Денешен - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Полицијата потврди дека станува збор за нивен хеликоптер, како и за бројот на ...

Четворица загинати во падот на полицискиот хеликоптер

Lider - 11.07.2014

Четири лица загинаа при уривањето на полицискиот хеликоптер доцна синоќа во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Од МВР ги потрдија информациите дека станува збор за хеликоптер на полицијата и ...

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати

Денешен - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР, е меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа која доцна синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, кога полициски хеликоптер ...

Фото: Хеликоптерот во Струмица гори, тој си прави селфи

Денешен - 11.07.2014

Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица кај Струмица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се случувала страотната ...

МИ-17 се срушил во Струмица - превезувал припадници на Граничната полиција

Maxim - 11.07.2014

Полицискиот хеликоптер кој вечерва се сруши кај кванташкиот пазар во Струмица бил од типот МИ-17 и пренесувал припадници на граничната полиција, јавува МТВ.

Од МВР потврдуваат дека во несреќата загинале четири лица

Maxim - 11.07.2014

Министерството за внатрешни работи ги потврди информациите дека хеликоптерот кој се сруши во Струмица бил полициски. Од МВР потврдуваат дека во несреќата загинале четири лица но, нивните идентитети ...

ФОТО: Ова е антената во која удрил хеликоптерот

Maxim - 11.07.2014

Хеликоптерот кој синоќа се сруши во Струмица, се удрил во 140 метарска СБ антена на Македонското радио која се наоѓа до Кванташки пазар во Струмица, раскажуваат очевидците, пренесува Струмицанет.

Очевидците раскажуваат за хеликоптерската несреќа во Струмица

Maxim - 11.07.2014

Очевидците на страотната хеликоптерска несреќа која се случи ноќеска во Струмица, велат дека хеликоптерот летал многу ниско и неконтолирано кружел околу антената во која на крајот се удрил.

Началникот на полициските „Јастреби“ меѓу четворицата загинати во хеликоптерската несреќа

Falanga - 11.07.2014

Тимот на воздухопловната единица, позната како полициски „Јастреби“ неофицијално вршел транспорт на припадници на граничната полиција, а како дошло до несреќата засега нема официјални информации..

Сурово: Македонец си направил селфи додека горел хеликоптерот (ФОТО)

Maxim - 11.07.2014

Ова е дефинитивно многу сурово. Додека цела Македонија е потресена откако вчера се урна хеликоптер при што загинаа четири лица, еден Македонец очигледно си се забавувал додека позади него се ...

Началникот на „Јастреби“ еден од загинатите во хеликоптерската несреќа

Maxim - 11.07.2014

Началникот на Одделот за воздухопловна единица на МВР загинал во хеликоптерската несреќа која синоќа се случи во индустриската зона на Струмица, јавува Плусинфо.

Се урна хеликоптер во Струмица, загинаа четири лица

24 Вести - 10.07.2014

Вечерва во Струмица се сруши хеликоптер на АРМ. Според првичните информации при несреќата загинале четири лица. Причините за падот на хеликоптерот не се познати, но неофицијално удрил во антена од ...

Се сруши хеликоптер во Струмица, четири лица загинаа

Нова ТВ - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар. Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер , четири тела се ...

Полициски хелихоптер се урна во Струмица

Р.С.Европа - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва се урна во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Како што јави МРТ, причините за несреќата се непознати, а не се знае ниту бројот на патници што биле во хелихоптерот.

Очевидци: Хеликоптерот вртеше во воздух, не можеше да слета

Нова ТВ - 10.07.2014

Хеликоптерската несреќа во која животот го загубија четири лица се случила во 22:10 часот во Струмица кај кванташкиот пазар. Нашиот репортер Томе Христов, јавува дека полицијата повеќе не дозволува ...

Се урна хеликоптер кај Струмица - четири лица загинаа

Телма - 10.07.2014

Вечерва околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад.

Во Струмица се урна полициски хеликоптер, најмалку двајца мртви (ФОТО)

МКД - 10.07.2014

Вечерва 22.08 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона, јави Телма. Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад.

Очевидец: Хеликоптерот имаше проблеми пред да удри во антената (ФОТО)

МКД - 10.07.2014

Хеликоптерот неколку минути неконтролирано кружеше над антената. Изгледаше како да има некаков проблем. Од мојот балкон убаво се гледаше. Дури потоа дојде до ударот во антената и падот на ...

Гуски виновни за несреќата на хеликоптер во Норфолк

А1 On - 10.07.2014

Истрагата на американските воздухопловни сили покажа дека најмалку три гуски, го пробиле стаклото на хеликоптерот, кој во јануари се урна во близина на Норфолк, при што загинаа четири американски ...

(ВИДЕО) Падна хеликоптер на МВР, има жртви

А1 On - 10.07.2014

Вечерва падна хеликоптер М -17 во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Неофицијално, четворица припадници на граничната полиција кои се превезувале се пронајдени мртви.

Се сруши полициски хеликоптер во струмичко Добрејци

Фокус - 10.07.2014

Првичните неофицијални информации се дека загинати се четири лица Полициски хеликоптер се сруши и запали во близината на струмичкото село Добрејци. Првичните неофицијални информации се дека загинати ...

Полициски хеликоптер се сруши на Кванташки пазар во Струмица

Н.Македонија - 10.07.2014

Неофицијално во несреќата загинале четири лицa Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ.

Заев: Има четворица загинати во полицискиот хеликоптер

Фокус - 10.07.2014

Заев тврди дека полицискиот хеликоптер најверојатно имал технички проблем. Тој додава дека според тоа што го кажуваат луѓето, хеликоптерот хаотично се движел, немал осветлување, удрил во антена, при ...

Полициски хеликоптер се урна кај Струмица

Идивиди - 10.07.2014

Полициски хеликоптер се урна вечерва околу 22 часот во близина на Струмица. Точниот број на патници во хеликоптерот не се знае, но според неофицијални информации загинале две или четири лица.

Се урна хеликоптер кај Струмица

Алсат-М - 10.07.2014

Има жртви Вечерва околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. Неофицијално, во несреќата животот го загубиле четири лица.

Очевидец на несреќата тврди: Хеликоптерот не беше осветлен и леташе ниско

Фокус - 10.07.2014

Хеликоптерот не беше осветлен и леташе премногу ниско. Ја изгуби контролата и се сруши, тврди за Фокус очевидец на настанот. Хеликоптерот не беше осветлен и леташе премногу ниско.

Хеликоптер се сруши кај Струмица, има четворица загинати

Н.Македонија - 10.07.2014

Од деловите на хелихоптерот досега се извлечени две јагленосени тела, а според неофицијални информации во несреќата има четворица загинати На периферијата од градот Струмица, кај Индустриската зона ...

Се сруши хеликоптер во Струмица, четворица загинаа?

+инфо - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар - објави НОВА ТВ. Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер и ...

Хеликоптерска несреќа кај Струмица!

Фактор - 10.07.2014

Полициски хеликоптер се урнал вечерва кај Струмица. Не се знае точниот број на патници во хеликоптерот, но новинарите на терен јавуваат дека најверојатно загинале две или четири лица.

ОБНОВЕНО ВИДЕО Хеликоптерот што се урна летал од Ново Село накај Струмица, удрил во 140-метарска антена?

+инфо - 10.07.2014

Хеликоптерот на МВР што се урна околу 22 часот на периферијата на Струмица, недалеку од индустриската зона, летал, од правец на Ново Село кон Струмица, јави Телма.

Гуски го пробиле стаклото и го онесвестиле пилотот – загинаа 4 американски војници

МК News - 10.07.2014

Четворица амеикански војници загинаа кога јато гуски удриле во нивниот хеликоптер, поради што се срушил кај Норфок, соопштија денеска американските власти.

Се сруши и експлодира хеликоптер во близина на кванташкиот пазар во Струмица

Канал5 - 10.07.2014

Во близина на кванташкиот пазар во Струмица вечарва падна и експлодира хеликоптер. Причините за несреќата не се познати ,а не се знае ниту бројот на патници во хеликоптерот.

Полициски хеликоптер се сруши кај Струмица

МРТ - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Хеликоптер се сруши кај Струмица

Либертас - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Обновено: Четири лица загинаа во пад на полициски хеликоптер кај Струмица

МРТ - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Се сруши полициски хеликоптер во Струмица, четворица загинати

МК News - 10.07.2014

Вечерва околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад.

(ОБНОВЕНО) (ФОТО) Четворица загинати во срушениот хеликоптер, потврди градоначалникот на Струмица, Заев

Либертас - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас ни потврди дека има четворица загинати откако хеликоптер вечерва се сруши во Струмица. Тој се наоѓа на лице место, и како што кажа, ...

Се урна хеликоптер на МВР,4-ца загинати!(Видео)

Локално - 10.07.2014

Вечерва околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад.

Фото: 4 загинати во срушениот хеликоптер, потврди градоначалникот на Струмица, Заев

МК News - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас ни потврди дека има четворица загинати откако хеликоптер вечерва се сруши во Струмица. Тој се наоѓа на лице место, и како што кажа, ...

Заев: Полицискиот хеликоптер најверојатно имал технички проблем.

Либертас - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев во изјава за „Фокус“ изјави дека првичните информации покажале дека се работи за полициски хеликоптер. - За жал, точна е информацијата дека се сруши хеликоптер.

Хеликоптерот закачил антена – Заев потврди дека се извлечени 4 тела

МК News - 10.07.2014

Хеликоптерот најверојатно при слетувањето удрил во антена од предавател и потоа паднал на земјата и експлодирал. Огнот е угаснат, на местото на несреќата се наоѓаат бројни полициски, пожарникарски и ...

Обновено: Хеликоптер МИ-17 се сруши кај Струмица, превезувал припадници на граничната полиција

МРТ - 10.07.2014

Како што дознава МРТ, хеликоптерот кој вечерва се сруши кај кванташкиот пазар во Струмица бил од типот МИ-17 и пренесувал припадници на граничната полиција.

(Фокус) Очевидец на настанот: Хеликоптерот не беше осветлен и леташе премногу ниско

Либертас - 10.07.2014

Хеликоптерот не беше осветлен и леташе премногу ниско. Ја изгуби контролата и се сруши, тврди за Фокус Лазо Котуровиќ, очевидец на настанот. „Од она што слушнавме од екипите што излегоа на терен, не ...

Фото од местото на несреќата – Очевидец тврди Хеликоптерот имаше проблеми пред да падне

МК News - 10.07.2014

Хеликоптерот неколку минути неконтролирано кружеше над антената. Изгледаше како да има некаков проблем. Од мојот балкон убаво се гледаше. Дури потоа дојде до ударот во антената и падот на ...

Четворица загинати во хеликоптерска несреќа во Струмица

Бриф - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи кај Кванташкиот пазар во Струмица. Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер, во кој загинале ...

Се сруши хеликоптер во Струмица, четири лица загинаа

Тера - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Се сруши полициски хеликоптер во Струмица, четворица загинати

Република - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица. Причините за несреќата се непознати, а не се знае ни дали има повредени граѓани, а според неофицијалните ...

ТРАГЕДИЈА: Полициски хеликоптер се сруши сред Струмица - пронајдени четири изгорени тела

Press24 - 10.07.2014

Голема трагедија ја потресе Македонија. Четири лица загинале во хеликоптерска несреќа која пред малку се случила кај Кванташкиот пазар во Струмица, јавува Нова ТВ.

ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАА: Се сруши хеликоптер во Струмица!

Sky - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар. Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер, јави НоваТВ.

Полициски хеликоптер се сруши кај Струмица!

Sky - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, јави МРТ . Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Полицискиот хеликоптер што се сруши во Струмица удрил во антена?

Press24 - 10.07.2014

Полицискиот хеликоптер што се сруши во Струмица и во кој според првичните и неофицијални инфорамции загинаа 4 лица најверојатно удрил во антена, пишува весникот Вест повикувајќи се на неофицијални ...

Се сруши хеликоптер во Струмица, четири лица загинаа

NewTime - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар, јавува НОВА ТВ Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер , четири ...

Заев потврди – четворица загинати во несреќата кај Струмица (ФОТО)

Република - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас потврди дека има четворица загинати во хеликоптерската несреќа што вечерва се случи во Струмица.

Хеликоптерска несреќа во Струмица, четири лица загинаа

Курир - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Заев потврди - четири изгорени тела извадени од срушениот хеликоптер

Press24 - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас ги потврдил информациите дека во трагичната хеликоптерска несреќа загинале четири лица.

ФОТО: Хеликоптерска несреќа во Струмица, четворица загинати

Нетпрес - 10.07.2014

Полициски хеликоптер се урна вечерва oколу 22 часот во близина на Струмица. Точниот број на патници во хеликоптерот не се знае, но според неофицијални информации загинале две или четири лица.

Заев потврдува: Четворица загинати во хеликоптерската несреќа

Sky - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас потврдил дека има четворица загинати откако хеликоптер вечерва се сруши во Струмица. Тој се наоѓа на лице место, и како што кажал за ...

Заев потврди- четири лица загинаа во несреќата кај Струмица (ФОТО)

Курир - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас потврди дека има четворица загинати во хеликоптерската несреќа што вечерва се случи во Струмица.

Трагедија: Се урна хеликоптер во близина на Струмица има и жртви

Здравство24 - 10.07.2014

Хеликоптерска несреќа вечерва околу 22 часот се случи во близина на индустриската зона во Струмица. Неофицијално животот го загубија 4 лица. При падот хеликоптерот експлодирал.

ФОТОГРАФИИ ОД НЕСРЕЌАТА: Хеликоптерот удрил во предавател и паднал!

За Се - 10.07.2014

Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар. Според првичните неофицијални информации се срушил полициски хелокоптер , четири тела се ...

Детали за несреќата кај Струмица- хеликоптерот најверојатно удрил во предавател

Курир - 10.07.2014

Вечерва околу 22 часот се урна хеликоптер на периферијата во Струмица, недалеку од индустриската зона. -Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад.

Хеликоптерот удрил во антена?

Sky - 10.07.2014

Вечерва околу 22 часот близу Струмица се сруши хеликоптер, а според неофицијални информации во несреќата загинале четири лица. Според неофицијални информации, хеликоптерот удрил во антена, по што се ...

МВР потврди: Полициски хеликоптер се сруши во Струмица

Press24 - 10.07.2014

Министерството за внатрешни работи и официјално потврди дека полициски хеликоптер се срушил во близина на Струмица. Од полицјата за Press24 потврдуваат за несреќата но не откриваат повеќе детали ...

Хеликоптерот веројатно удрил во предавател

Нетпрес - 10.07.2014

Во градот се слушна силен татнеж, а кон небото се издигна чад, велат очевидци на несреќата. Според нив, хеликоптерот доаѓал од правецот на Ново Село кон Струмица.

Обновено: Хеликоптер МИ-17 се сруши кај Струмица, превезувал припадници на граничната полиција

NewTime - 10.07.2014

Како што дознава МРТ , хеликоптерот кој вечерва се сруши кај кванташкиот пазар во Струмица бил од типот МИ-17 и пренесувал припадници на граничната полиција.

Се урна хеликоптер во Струмица, има настрадани

Макфакс - 10.07.2014

Хеликоптер се урна во четврток вечер во близина на индустриската зона во Струмица, при што леталото веднаш по падот се запалило. Нема официјална информација за тоа дали станува збор за полициски или ...

Хеликоптер се урна кај Струмица

Макфакс - 10.07.2014

Хеликоптер на АРМ доцна вечерта во четврток се урнал крај Квантаншкиот пазар крај Струмица, објави телевизијата Канал 5, за што надлежните министерства за внатршени работи и за одбрана сѐ уште немаат ...

Полициски хеликоптер се сруши кај Струмица

Lider - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Се урна хеликоптер во Струмица, четири лица загинаа

Lider - 10.07.2014

Полициски хеликоптер вечерва падна и се сруши во близина на кванташкиот пазар во Струмица, дознава МРТ. Причините за несреќата се непознати, а не се знае бројот на патници.

Хорор: Четворица загинати во хеликоптерска несреќа во Струмица/ФОТО

Lider - 10.07.2014

Вечерва неколку минути по 22 часот, се урна хеликоптер во Струмица, некаде над локалниот кванташки пазар, на километар -два од центарот на градот. Во отсуство на официјални информации, дописниците од ...

Заев потврди- четири лица загинаа во несреќата кај Струмица / Фото

Lider - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, во изјава за Либертас потврди дека има четворица загинати во хеликоптерската несреќа што вечерва се случи во Струмица.

Се сруши полициски хеликоптер сред Струмица - пронајдени четири изгорени тела

Maxim - 10.07.2014

Голема трагедија ја потресе Македонија. Четири лица загинале во хеликоптерска несреќа која пред малку се случила кај Кванташкиот пазар во Струмица, Според неофицијалните информации до кои стигнал ...

Се урна хеликоптер во Струмица, четири лица загинаа

Falanga - 10.07.2014

На местото на настанот има медицински екипи, пожарникарски возила и многу луѓе.. Четири лица загинаа во хеликоптерска несреќа која пред малку се случи во Струмица кај Кванташки пазар.

Заев потврди: Четворица загинати во страотната хеликоптерска несреќа

Maxim - 10.07.2014

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, ги потврдил информациите дека во трагичната хеликоптерска несреќа загинале четири лица. Toj информирал дека пожарот сеуште не е изгаснат, но, телата на ...

ЗАГИНАА 4 АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИЦИ: Гуски го пробија стаклото и го онесвестија пилотот!

Sky - 09.07.2014

Четворица амеикански војници загинаа кога јато гуски удриле во нивниот хеликоптер, поради што се срушил кај Норфок, соопштија денеска американските власти.

Најмалку 16 загинати војници во Виетнам откако се урна хеликоптер

24 Вести - 07.07.2014

Шеснаесет виетнамски војници загинаа при пад на воен хеликоптер во Ханој. Хеликоптерот МИ-171 се урнал за време на вежбовен лет, 15 минути по полетувањето.

Во уривање на воен виетнамски хеликоптер загинаа 16 лица

Телма - 07.07.2014

Шеснаесет виетнамски војници загинаа при пад на воен хеликоптер во Ханој. Хеликоптерот Ми-171 се урнал за време на вежбовен лет, 15 минути по полетувањето.

Најмалку 16 загинати војници во Виетнам откако се урна хеликоптер

А1 On - 07.07.2014

Шеснаесет виетнамски војници загинаа при пад на воен хеликоптер во Ханој. Хеликоптерот Ми-171 се урнал за време на вежбовен лет, 15 минути по полетувањето.

Најмалку 16 загинати војници во Виетнам откако се урна хеликоптер

Канал5 - 07.07.2014

Шеснаесет виетнамски војници загинаа при пад на воен хеликоптер во Ханој. Хеликоптерот Ми-171 се урнал за време на вежбовен лет, 15 минути по полетувањето.

Најмалку 16 загинати војници во Виетнам откако се урна хеликоптер

Сител - 07.07.2014

Шеснаесет виетнамски војници загинаа при пад на воен хеликоптер во Ханој. Хеликоптерот Ми-171 се урнал за време на вежбовен лет, 15 минути по полетувањето.

При пад на воен хеликоптер во Виетнам загинаа 16 лица

Локално - 07.07.2014

Шеснаесет виетнамски војници загинаа при пад на воен хеликоптер во Ханој. Хеликоптерот Ми-171 се урнал за време на вежбовен лет, 15 минути по полетувањето.

При пад на воен хеликоптер во Виетнам загинаа 16 лица

Тера - 07.07.2014

Хеликоптер на виетнамските воени сили паднал во понеделник изутрина во предградие на престолнината Ханој, при што најмалку 16 воени лица загинала, објавуваат локалните медиуми.

При пад на воен хеликоптер во Виетнам загинаа 16 лица

Макфакс - 07.07.2014

Хеликоптер на виетнамските воени сили паднал во понеделник изутрина во предградие на престолнината Ханој, при што најмалку 16 воени лица загинала, објавуваат локалните медиуми.

Загинаа 16 лица при пад на воен хеликоптер во Виетнам

Inpress - 07.07.2014

Ханој, 7. јули 2014 (ИНПРЕС) Виетнамски воен хеликоптер се урна во главниот град Ханој за време на тренинг, при што загинаа 16 лица, а петмина други беа повредени.