TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каменувани клупските простории на Пелистер

Утрински - 30.04.2002

Реакции по поразот во Хернинг БИТОЛА - Завчерашниот убедлив пораз на Пелистер против Скјерн во финалето на Челинџ купот, тешко им падна на љубителите на ракометот во Битола, а особено на "Чкембарите". Тие веднаш се огласија со барање, претседателот на клубот, Спиро Мавровски да си поднесе оставка.

Каменувана канцеларијата на Пелистер, се бараат оставки

Вест - 30.04.2002

РЕАКЦИИ ВО БИТОЛА ПО НАТПРЕВАРОТ ВО ХЕРНИНГ БИТОЛА.- Тешкиот пораз на Пелистер во реваншот од финалето на Челенџ купот предизвика непријатни реакции меѓу симпатизерите на клубот во Битола, особено меѓу "чкембарите". Тие јавно побараа оставка на претседателот на клубот, Спиро Мавровски, и на уште ...

Пелистер тотално разочара во Хернинг

Вест - 30.04.2002

РАКОМЕТ - ДЕБАКЛ НА БИТОЛЧАНИ ВО РЕВАНШОТ НА ФИНАЛЕТО ОД ЧЕЛЕНЏ КУПОТ Индиспониран, збунет и тотално разбиен, нашиот тим ја прокоцка историската шанса да стигне до целта - својот прв европски трофеј Наместо најавуваниот и очекуван триумф, екипата на Пелистер доживеа вистински дебакл во вториот ...

Највисок пораз на Пелистер во Европа, сребреници за утеха

Дневник - 30.04.2002

РАКОМЕТ - ФИНАЛЕ НА КУПОТ ЧЕЛИНЏ Во реваншот, данскиот Скјерн победи со 34-17 и ја надомести негативата од седум гола од првиот меч Ракометарите на Пелистер мораа да се задоволат само со сребреници, кои ќе ги потсетат на учеството во финалето во Купот Челинџ откако на гостувањето во Хернинг, ...