TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

-6 Маврово, -5 Струмица, Крушево, -4 Ѓуриште, -3 Битола, -2 Прилеп, Тетово, Штип, Куманово, -1 Дебар, Скопје…

Локално - 15.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 4 Охрид, Прилеп, Скопје, 9 Битола, 10 Тополчани, Виница, 12 Струмица, 14 Кр. Паланка, 16 Крушево, 20 Тетово, 23 Ѓуриште, 31 Пожаране, 55 Маврово, 61 Лазарополе.

УХМР со нова прогноза за времето во наредните денови

Сител - 14.01.2017

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди, на повеќе места со повремен дожд со слаб интензитет, а на планините повремен слаб снег.Претпладнето врнежите беа повеќе застапени во северните и западните делови, а околу пладне во источните и ...

-12 Скопје, -9 Струмица, -8 Скопје Петровец, -5 Тетово, -3 Пожаране, -2 Куманово…

Локално - 14.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 1 Д. Капија, 5 Охрид, 8 Скопје, Прилеп, 9 Виница, Скопје Петровец, 12 Кр. Паланка, 13 Битола, 14 Струмица, 18 Крушево, 23 Тетово, 24 Ѓуриште, 25 Тополчани, Берово, 31 Пожаране, 49 Лазарополе.

Утрово најладно во Струмица -17, во текот на денов се очекува затоплување

24 Вести - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Канал5 - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17

ТВ21 - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Температурата се спушти на -17 - Еве каде беше најладно утринава

Сител - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Нетпрес - 13.01.2017

Како што соопшти УХМР, снежната покривка измерена во 7 часот е највисока во Маврово 52 сантиметри, а најниска еден сантиметар во Дојран. Во Лазарополе 42, 36 во Пожаране, 33 во Тополчани, 28 Берово, 25 Дебар,24 Ѓуриште, 23 Крушево, 19 Битола, 16 Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Курир - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Што се случува со температурите низ Македонија? – Живата полека се качува

Репортер - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Денеска затоплување, од понеделник дожд и снег

Нова ТВ - 13.01.2017

Утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени, потоа -16 во Битола и Скопје, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр. Паланка, -8 Лазарополе, Дебар, -6 Маврово, Претор, -5 Охрид, ...

НАЈНИСКА ТЕМПЕРАТУРА -17 ВО СТРУМИЦА: Во Маврово измерени 52 сантиметри снег

Телеграф - 13.01.2017

Попладне и кон крајот на денов во западните делови на планините ќе има повремен снег, на повисоките места со дожд и снег, а на пониските дожд. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла Во Македонија утрово најниска температура е измерена во ...

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Алфа - 13.01.2017

Времето утрово е променливо облачно со сончеви периоди и со слаб, а на повисоките места и на планините дува слаб до умерен ветер од јужен правец. По одделни котлини има појава на слаба магла.

Еве каде е најстудено утринава - студот полека ќе попушта

Press24 - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најстудено во Струмица -17

+инфо - 13.01.2017

Како што соопшти УХМР, снежната покривка измерена во 7 часот е највисока во Маврово 52 сантиметри, а најниска еден сантиметар во Дојран. Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

МРТ - 13.01.2017

Времето утрово е променливо облачно со сончеви периоди и со слаб, а на повисоките места и на планините дува слаб до умерен ветер од јужен правец. По одделни котлини има појава на слаба магла.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

А1 On - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

-17 во Струмица, -16 во Битола

Тера - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

-17 Струмица, -16 Битола, Скопје -15 Куманово, Берово, -14 Штип, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија…

Локално - 13.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 07 часот). 1 Дојран, 2 Гевгелија, 10 Скопје, Прилеп, 11 Д. Капија, Штип, Охрид, 12 Виница, 15 Куманово, Струмица, Претор, 16 Кр. Паланка, 19 Битола, 23 Крушево, 24 Ѓуриште, 25 Дебар, 28 Берово, 33 Тополчани, 36 ...

Студот попушта, најниската температура само -17 во Струмица

Република - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Студот се префрли на југоистокот, струмичани се разбудија на -17

еМагазин - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Вечер Прес - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

МК News - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег...

Н.Македонија - 13.01.2017

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Вистина.мк - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Струмица -17, во Маврово 52 сантиметри снег

Lider - 13.01.2017

Во Македонија утрово најниска температура е измерена во Струмица -17 степени. Следат -16 во Битола и Скопје Петровец, -15 во Куманово, Д. Капија и во Берово, -14 Штип, -12 Скопје, -11 Прилеп, -10 Виница, -9 Гевгелија, Кр.

Најладно во Скопје и Берово

ТВ21 - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Канал5 - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Алсат-М - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Телма - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Најладно во Скопје и Берово, -21 степен, во Маврово 62 сантиметра снег

24 Вести - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Скопје најстуден град - рекордно ниски температури утринава

Press24 - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Нетпрес - 12.01.2017

Како што информира УХМР, висината на снежната покривка до седум часот е најголема во Маврово, 62 сантиметра, а најмала во Дојран, еден. Во Лазарополе има 47 сантиметри снег, во Пожаране 41, 36 Тополчани, 29 Берово, 27 Дебар, 26 Ѓуриште, 25 Тетово, ...

НАЈЛАДНО ВО СКОПЈЕ И БЕРОВО: Во кој дел од Македонија има најмногу снег?

Телеграф - 12.01.2017

До крајот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен, а во западните делови умерен ветер од западен правец. Температурата ќе достигне од -4 до 5 степени Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, ...

Рекордно ниски температури ова утро – Скопје најстуен град

Gotvi.mk - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Сител - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

До петок минусни температури, в сабота снег и потопло

Нова ТВ - 12.01.2017

Најниските температури имерени утрово се во Скопје (Петровец) и во Берово, – 21 степе, по што следуваат -20 во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар, -13 ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Алфа - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметри снег, најладно во Скопје и Берово

Курир - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Скопје најстуден град – Рекордно ниски температури утринава

Репортер - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметри снег, најладно во Скопје и Берово

Стандард - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

А1 On - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

МРТ - 12.01.2017

Како што информира УХМР, висината на снежната покривка до седум часот е најголема во Маврово, 62 сантиметра, а најмала во Дојран, еден. Во Лазарополе има 47 сантиметри снег, во Пожаране 41, 36 Тополчани, 29 Берово...

Денеска најтопло, максималната во Скопје -2

+инфо - 12.01.2017

Во Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Во Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во ...

Скопје и Берово најстудени - колку степени под нула се измерени?

Фактор - 12.01.2017

Утрово најстудено беше во главниот град на Македонија и во Берово. Измерени се -21 степени во Скопје Петровец, Берово, -20 Битола, -19 Тетово, -18 Куманово, Демир Капија, Штип, -17 Струмица, -16 Скопје Зајчев Рид, Прилеп, -15 Крива Паланка, -14 ...

Денеска најтопло, максималната во Скопје -2

Република - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Вечер Прес - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

еМагазин - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

-21 Скопје, Берово, -20 Битола, -19 Тетово, -18 Куманово, Д. Капија, Штип, -17 Струмица…

Локално - 12.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 7 часот). 1 Дојран, 2 Гевгелија, 8 Скопје, 10 Прилеп, Скопје Петровец, 12 Виница, 13 Штип, 14 Д. Капија, 15 Охрид, Претор, 16 Куманово, Струмица, 18 Кр. Паланка, 19 Битола, 24 Крушево, 25 Тетово, 26 Ѓуриште, 27 Дебар, ...

Измерени рекордно ниски температури утринава

Пулс24 - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово...

Н.Македонија - 12.01.2017

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово Во Скопје - Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид ...

Во Маврово 62 сантиметра снег, најладно во Скопје и Берово

Lider - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Маврово 62 сантиметри снег, најладно во Скопје и Берово

Вистина.мк - 12.01.2017

Во Скопје Петровец и Берово утрово е најладно, -21 степен. Минимални -20 се измерени во Битола, -19 во Тетово, -18 Куманово, Демир Капија и Штип, -17 во Струмица, -16 во Скопје Зајчев Рид и Прилеп, -15 во Крива Паланка, -14 во Виница, Дебар и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

24 Вести - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Канал5 - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

ТВ21 - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Слободен Печат - 11.01.2017

Најниска температура утрово од -22 степена е измерена во Битола. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и Ѓуриште, -15 во Дебар, Скопје (мерна станица ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Курир - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Сител - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

+инфо - 11.01.2017

Најниска температура утрово од -22 степена е измерена во Битола. Најниска температура утрово од -22 степена е измерена во Битола. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

А1 On - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Утрово рекордно ниски температури - каде натрупа најмногу снег?

Press24 - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Нетпрес - 11.01.2017

Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и Ѓуриште, -15 во Дебар, Скопје (мерна станица Зајчев Рид) и во Крушево, -14 во Штип, Крива Паланка, Тополчани и ...

НАЈСТУДЕНО ВО БИТОЛА -22 СТЕПЕНИ: Најмногу снег падна во Маврово, 68 сантиметри

Телеграф - 11.01.2017

УХМР информира дека и утре утринските температури на повеќе места ќе бидат под -15 степени, а дневните ќе бидат во благ пораст Најниска температура од -22 степени е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Алфа - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола.Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и Ѓуриште, -15 во Дебар...

Утрово рекордно ниски температури – Kаде натрупа најмногу снег?

Репортер - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

МК News - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Најстудено во Битола -22 степан

Тера - 11.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 2 Гевгелија, 8 Скопје-З.Рид, , 9 Прилеп, 10 Претор, Скопје Петровец, 11 Охрид, 12 Виница, 14 Д. Капија, Штип, 16 Битола, 17 Струмица, 18 Кр. Паланка, 24 Крушево, 26 Ѓуриште, 28 Тетово, 30 Берово, 35 Тополчани, ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Република - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Најмногу снег падна во Маврово, 68 сантиметри

Вечер Прес - 11.01.2017

УХМР информира дека и утре утринските температури на повеќе места ќе бидат под -15 степени, а дневните ќе бидат во благ пораст Најниска температура од -22 степени е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Локално - 11.01.2017

– Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

-22 Битола, -20 Тетово, Маврово, -18 Скопје Петровец, -17 Пожаране,Прилеп, -16 Берово..

Локално - 11.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 2 Гевгелија, 8 Скопје-З.Рид, , 9 Прилеп, 10 Претор, Скопје Петровец, 11 Охрид, 12 Виница, 14 Д. Капија, Штип, 16 Битола, 17 Струмица, 18 Кр. Паланка, 24 Крушево, 26 Ѓуриште, 28 Тетово, 30 Берово, 35 Тополчани, ...

Битола најладно со -22, на Маврово натрупани 68 сантиметри снег

еМагазин - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Каде беше најстудено утрово и каде има најмногу снег?

Фактор - 11.01.2017

Уште едно студено утро во Македонија. Измерени се -22 Битола, -20 Тетово, Маврово, -19 Лазарополе, -18 Скопје Петровец, -17 Пожаране, Прилеп, -16 Берово, Ѓуриште, -15 Дебар, Скопје-Зајчев Рид, , Крушево, -14 Штип, Крива Паланка, Тополчани, Куманово, ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег...

Н.Македонија - 11.01.2017

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), ...

Во Битола најстудено, во Маврово најмногу снег

Lider - 11.01.2017

Најниска температура од -22 степена е измерена во Битола, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Тетово и Маврово се измерени -20, -19 во Лазарополе, -18 во Скопје (мерна станица Петровец), -17 во Пожаране и Прилеп, -16 во Берово и ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Канал5 - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

ТВ21 - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

24 Вести - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Курир - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Повторно снег

Нова ТВ - 10.01.2017

Нов снежен бран со многу ниски температури повторно ја зафати Македонија. Што предизвика отежнат сообраќај на патиштата. Како што соопшти АМСМ, поради ниски температури наместа има замрзнувања.

Во Маврово 68 сантиметри снег

Сител - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Обожавателите на скијање веќе се на пат за Маврово – Македонија затрупана со снег

Репортер - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Алфа - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во ...

Утрово рекордно ниски температури – Еве каде е најстудено

Репортер - 10.01.2017

Утрово снег во Македонија. Снежната покривка е 1 во Дојран, 8 Скопје Зајчев Рид , Скопје Петровец, 9 Струмица, 10 Штип, Прилеп, Виница, 11 Охрид, Претор, Д. Капија, 12 Куманово, 16 Битола, 17 Кр.

Во Маврово 68 сантиметри снег

МРТ - 10.01.2017

И утре ќе биде студено со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и во јужните делови ќе има врнежи од снег со слаб интензитет.Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 ...

Македонија во бело, 70 сантиметри снег - еве каде натрупа најмногу

Press24 - 10.01.2017

Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 во Крива Паланка, 16 во Битола, 12 во Куманово и Демир Капија, 11 во Охрид и ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Нетпрес - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово и најстудено и со најмногу снег

+инфо - 10.01.2017

Времето во текот на денот ќе биде променливо облачно и студено со повремени локални врнежи од снег со слаб интензитет. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во ...

НАЈСТУДЕНО И НАJМНОГУ СНЕГ ИМА ВО МАВРОВО: Во Скопје засега само осум сантиметри снежна покривка

Телеграф - 10.01.2017

Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, а 28 во Тетово Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри.

Во Маврово 68 сантиметри снег

А1 On - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Утрово рекордно ниски температури - еве каде е најстудено

Press24 - 10.01.2017

Утрово снег во Македонија. Снежната покривка е 1 во Дојран, 8 Скопје Зајчев Рид , Скопје Петровец, 9 Струмица, 10 Штип, Прилеп, Виница, 11 Охрид, Претор, Д. Капија, 12 Куманово, 16 Битола, 17 Кр.

Најмногу снег во Маврово дури 68 сантиметри

Пулс24 - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Вечер Прес - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

-20 Маврово, -18 Лазарополе, Крушево, -16 Ѓуриште, -15 Берово, -14 Дебар, Прилеп -12 Скопје…

Локално - 10.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 1 Дојран, 8 Скопје Зајчев Рид, Скопје Петровец, 9 Струмица, 10 Штип, Прилеп, Виница, 11 Охрид, Претор, Д. Капија, 12 Куманово, 16 Битола, 17 Кр. Паланка, 22 Берово, 23 Ѓуриште, 24 Крушево, 27 Дебар, 28 Тетово, ...

Маврово се разбуди на -20 со 68 сантиметри снег

еМагазин - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Република - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово најстудено со 68 сантиметри снег...

Н.Македонија - 10.01.2017

Во Маврово најстудено со 68 сантиметри снег Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 ...

Во Маврово 68 сантиметри снег

Lider - 10.01.2017

Во Маврово утрово е најстудено, -20 степени, и има најмногу снег, 68 сантиметри. Висината на снежната покривка е 49 сантиметри во Пожаране, 45 во Лазарополе, 35 во Тополчани, 28 во Тетово, 27 во Дебар, 24 во Крушево, 23 во Ѓуриште, 22 во Берово, 17 ...

Во Маврово најстудено - 21 степен

24 Вести - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Утрово најстудено во Лазарополе -20 степени

МКД - 09.01.2017

Управата за хидрометеоролошки работи на Република Македонија утрово ги измери следниве температурни вредности: Лазарополе ‐19,9 Целзиусови стеоени, Маврово ‐20,9, Претор ‐14, Пожаране ‐16,6, Ѓуриште ‐15,6, Тополчани ‐15, Берово ‐16, Охрид ‐13,5, ...

Во Маврово најстудено – 21 степен

Нетпрес - 09.01.2017

Висината на снежната покривна утрово во 8 часот изнесува 7 сантиметри во Демир Капија, 8 во Скопје-Петровец и Скопје, 9 во Струмица, 10 во Прилеп и Виница, 11 во Охрид, 14 во Штип, 15 во Битола, 19 во Крива Паланка, 20 во Ѓуриште, 22 во Крушево, 26 ...

Во Маврово најстудено – 21 степен

А1 On - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Ова е најниската температура измерена утрово - студот сече

Press24 - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Променливо облачно и многу студено

Кајгана - 09.01.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди и со услови за провејување снег. Ќе дува умерен северен ветер. Преку ноќта кон вторник ќе има повремен снег претежно на југот од земјата.

Во Маврово најстудено – 21 степен

+инфо - 09.01.2017

Температурата денеска ќе се движи во интервал од -10 до -2 степени. Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, ...

МНОГУ СТУДЕНО СО МАЛКУ СОНЦЕ: Ќе провејува снег, денес температурата до -14 степени

Телеграф - 09.01.2017

Утринските температури се движат околу рекордните минимуми од -8 на југот, до -24 во Берово, а во целата земја се пониски од -15 Целзиусови степени, додела максималните дневни ќе се движат во интервалот од -4 до -14 степени Времето во денес ќе биде ...

СМРЗНУВАЧКА И УТРОВО: Во Маврово најстудено - 21 степен

Телеграф - 09.01.2017

Од УХМР соопштија дека уште утре ќе се задржи претежно променливо облачно и понатаму многу студено време со услови за повремено провејување на слаб снег, почест во вечерните часови Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен , ...

Најстудено во Маврово - Минусни температури низ цела Македонија

Сител - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Во Маврово најстудено - 21 степен

Алфа - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Ова е најниската температура измерена утрово – Студот сече

Репортер - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Пораст на температурите од среда и четврток

Нетпрес - 09.01.2017

Висината на снежната покривка утринава во 8 часот изнесува: 7 Демир Капија, 8 Скопје Петровец, Скопје, 9 Струмица, 10 Прилеп, Виница, 11 Охрид, 14 Штип, 15 Битола, 19 Крива Паланка, 20 Ѓуриште, 22 Крушево, 26 Тетово 27 Берово, Дебар, 35 Тополчани, ...

Од среда промена со времето - денеска ќе биде кочан

Press24 - 09.01.2017

Висината на снежната покривка утринава во 8 часот изнесува: 7 Демир Капија, 8 Скопје Петровец, Скопје, 9 Струмица, 10 Прилеп, Виница, 11 Охрид, 14 Штип, 15 Битола, 19 Крива Паланка, 20 Ѓуриште, 22 Крушево, 26 Тетово 27 Берово, Дебар, 35 Тополчани, ...

Променливо облачно и многу студено

Макфакс - 09.01.2017

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди, и со услови за провејување на снег. Ќе дува умерен северен ветер. Преку ноќта кон вторник ќе има повремен снег претежно на југот од земјата.

Во Маврово најстудено – 21 степен

Курир - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Од среда и четврток постепен пораст на температурите

Курир - 09.01.2017

Висината на снежната покривка утринава во 8 часот изнесува: 7 Демир Капија, 8 Скопје Петровец, Скопје, 9 Струмица, 10 Прилеп, Виница, 11 Охрид, 14 Штип, 15 Битола, 19 Крива Паланка, 20 Ѓуриште, 22 Крушево, 26 Тетово 27 Берово, Дебар, 35 Тополчани, ...

Рекордни ниски температури измерени во Македонија. Погледнете ја листата по градови

Точка - 09.01.2017

Најстудено со минус 28 степени во неделата утрото било во Берово. Според УХМР следи -25 Битола, -24 Маврово, -23 Лазарополе и Крива Паланка, -22 Тетово и Крушево, -21 Скопје Петровец, Штип и Прилеп, -20 Виница, -19 Куманово, Ѓуриште и Тополчани, -18 ...

Најниската температура измерена утрово

Пулс24 - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

-21 Маврово, -20 Битола, Тетово, -19 Крушево, -18 Дебар, Прилеп, -17 Куманово, -15 Скопје Петровец, -14 Охрид…

Локално - 09.01.2017

ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА (во 8 часот). 7 Д. Капија, 8 Скопје Петровец, Скопје, 9 Струмица, 10 Прилеп, Виница, 11 Охрид, 14 Штип, 15 Битола, 19 Кр. Паланка, 20 Ѓуриште, 22 Крушево, 26 Тетово, 27 Берово, Дебар, 35 Тополчани, 45 Лазарополе, 52 ...

Во Куманово ноќеска - 17 степени, денеска облачно и многу студено

Kumanovo News - 09.01.2017

Времето утринава е променливо облачно и студено, а само на југозапад е претежно ведро. Дува слаб умерен северен ветер кој во Гевгелиско повремено засилува. Времето денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди, и со услови за ...

Уште денес кочан ладно, па следува топење на снегот и нови врнежи

Кумановски м. - 09.01.2017

Преку ноќта времето беше променливо облачно. Утринава е променливо облачно и студено, а само на југозапад е претежно ведро. Дува слаб умерен северен ветер кој во Гевгелиско повремено засилува.

Во Маврово најстудено - 21 степен

еМагазин - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Следува постепен пораст на температурите: Погледнете кога ќе попушти студот

Република - 09.01.2017

Висината на снежната покривка утринава во 8 часот изнесува: 7 – Демир Капија, 8 – Скопје, 9 – Струмица, 10 – Прилеп, 11 – Охрид, 14 – Штип, 15 – Битола, 19 – Крива Паланка, 20 – Ѓуриште, 22 – Крушево, 26 – Тетово 27 – Берово, 35 – Тополчани, 45 – ...

Во Маврово најстудено – 21 степен

Република - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Времето денеска: Променливо облачно и многу студено

Канал 77 - 09.01.2017

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди, и со услови за провејување на снег. Ќе дува умерен северен ветер. Преку ноќта кон вторник ќе има повремен снег претежно на југот од земјата.

Во Маврово најстудено - 21 степен

Вечер Прес - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16... Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 ...

Променливо облачно и многу студено

Точка - 09.01.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди, и со услови за провејување на снег. Ќе дува умерен северен ветер. Преку ноќта кон вторник ќе има повремен снег претежно на југот од земјата.

Поларни температури во Македонија...

Н.Македонија - 09.01.2017

Поларни температури во Македонија На целата територија на Македонија вчера беа измерени поларни температури, а најстудено со минус 28 степени вчераутро беше во Берово. Според УХМР, измерени се следниве температури: -25 во Битола, -24 во Маврово, -23 ...

Во Маврово најстудено - 21 степен...

Н.Македонија - 09.01.2017

Во Маврово најстудено - 21 степен Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и ...

Во Маврово најстудено – 21 степен

Lider - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Во Маврово утрово најстудено – измерени -21 степен

Вистина.мк - 09.01.2017

Во Маврово утрово е измерена најниска температура од -21 степен, -20 се измерени во Битола, Тетово и Лазарополе, -19 во Крушево, -18 во Дебар и Прилеп, -17 во Пожаране и Куманово, -16 во Крива Паланка, Берово и Ѓуриште, -15 во Тополчани и Скопје ...

Од среда и четврток постепен пораст на температурите

Lider - 09.01.2017

Висината на снежната покривка утринава во 8 часот изнесува: 7 Демир Капија, 8 Скопје Петровец, Скопје, 9 Струмица, 10 Прилеп, Виница, 11 Охрид, 14 Штип, 15 Битола, 19 Крива Паланка, 20 Ѓуриште, 22 Крушево, 26 Тетово 27 Берово, Дебар, 35 Тополчани, ...