TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ ги поддржува протестите во населбата Камник

Канал5 - 22.07.2017

Советничката група на СДСМ во советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на населбата Камник против нетранспарентниот и игнорантски однос од страна на локалната власт предводена од градоначалникот Тони ...

Николовски: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите

Нетпрес - 22.07.2017

Советничката група на СДСМ во Советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на населбата Камник против нетранспарентниот и игнорантски однос од страна на локалната власт предводена од градоначалникот Тони ...

СДСМ Гази Баба: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите

+инфо - 22.07.2017

Очигледна е селективноста на Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ при решавање на проблемите на овдешните жители, изјави Дарио Николовски. Советничката група на СДСМ во Советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на ...

Општина Гази Баба: Советниците од советничката група на СДСМ, наместо да помогнат во реализацијата на проектите на ...

Курир - 22.07.2017

Градоначалникот Тони Трајковски со жителите на населеното место Камник како и со жителите на улица 5 и 6 во изминатиот период имаше неколку средби на лице место, на кои средби се разговараше за приоритетите и заеднички ги планиравме активностите, се ...

Николовски: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите, граѓаните на Гази Баба ќе изберат промени

Слободен Печат - 22.07.2017

„Советничката група на СДСМ во Советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на населбата Камник против нетранспарентниот и игнорантски однос од страна на локалната власт предводена од градоначалникот Тони ...

Реакција на општина Гази Баба по пресот на СДСМ

+инфо - 22.07.2017

Советниците од советничката група на СДСМ Гази Баба прават опструкција, се вели во реакцијата на општина Гази Баба на пресот на СДСМ во Камник. Градоначалникот Тони Трајковски со жителите на населеното место Камник како и со жителите на улица 5 и 6 ...

СДСМ Гази Баба: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите

А1 On - 22.07.2017

„Советничката група на СДСМ во Советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на населбата Камник против нетранспарентниот и игнорантски однос од страна на локалната власт предводена од градоначалникот Тони ...

Реакција на општина Гази Баба пресот на СДСМ во Камник

А1 On - 22.07.2017

„Градоначалникот Тони Трајковски со жителите на населеното место Камник како и со жителите на улица 5 и 6 во изминатиот период имаше неколку средби на лице место, на кои средби се разговараше за приоритетите и заеднички се планираа активностите.

Реакција на Општина Гази Баба: Градоначалникот Трајковски со жителите на Камник зедно ги планираа активностите

Нетпрес - 22.07.2017

Од Општина Гази Баба потстуваат дека „загрижените“ членови на Советот од СДСМ кога се гласло за Програмата во која биле ставени улиците од населеното место Камник, и кога се гласалое за донесувањето на буџетот на општината, гласале „против“ ...

СДСМ Гази Баба: Трајковски и ВМРО-ДПМНЕ селективно ги решаваат проблемите

Либертас - 22.07.2017

Советничката група на СДСМ во Советот на општина Гази Баба се солидаризира и се придружува на протестите на жителите на населбата Камник против нетранспарентниот и игнорантски однос од страна на локалната власт предводена од градоначалникот Тони ...

Општина Гази Баба: Советниците од советничката група на СДСМ, наместо да помогнат во реализацијата на проектите на ...

Пулс24 - 22.07.2017

Градоначалникот Тони Трајковски со жителите на населеното место Камник како и со жителите на улица 5 и 6 во изминатиот период имаше неколку средби на лице место, на кои средби се разговараше за приоритетите и заеднички ги планиравме активностите, се ...

Реакција на општина Гази Баба по пресот на СДСМ

Либертас - 22.07.2017

Градоначалникот Тони Трајковски со жителите на населеното место Камник како и со жителите на улица 5 и 6 во изминатиот период имаше неколку средби на лице место, на кои средби се разговараше за приоритетите и заеднички се планираа активностите.

„ТНТ“ – Трајковски куртули од притвор, останува без пасош

Алсат-М - 21.07.2017

Нема притвор за градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски. Тој е обвинет од Специјалното јавно обвинителство во случајот „ТНТ“ за евентуално незаконско уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цановски.

Нема притвор за градоначалникот Тони Трајковски, останува само без пасош

Фокус - 21.07.2017

За градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски нема притвор, туку само му е одземена патната исправа и ќе мора да се јавува еднаш неделно во судот, што значи дека Апелациониот суд ја одбил жалбата на СЈО за Трајковски, обвинет во случајот ТНТ за ...

Апелација: Нема притвор за градоначалникот на Гази Баба

Нова ТВ - 21.07.2017

Жалбите на Специјалното јавно обвинителство за обвинетиот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ за незаконското уривање на објектот Космос се одбиваат, одлучи Апелациониот суд, а се одбива и неговата жалба за против ...

Нема притвор за градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, остана само без пасош

Макфакс - 21.07.2017

Жалбите на Специјалното јавно обвинителство за обвинетиот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ за незаконското уривање на објектот Космос се одбиваат, одлучи Апелациониот суд, а се одбива и неговата жалба за против ...

Нема притвор за градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски – остана само без пасош

Точка - 21.07.2017

Жалбите на Специјалното јавно обвинителство за обвинетиот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ за незаконското уривање на објектот Космос се одбиваат, одлучи Апелациониот суд, а се одбива и неговата жалба за против ...

Нема притвор! И градоначалникот на Гази Баба останува само без пасош

Локално - 21.07.2017

И градоначалникот Тони Трајаковски тврди дека нема да бега . Жалбите на Специјалното јавно обвинителство за обвинетиот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ за незаконското уривање на објектот Космос се одбиваат, ...

Нема притвор за градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски – остана само без пасош

Канал 77 - 21.07.2017

Жалбите на Специјалното јавно обвинителство за обвинетиот градоначалник на Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот ТНТ за незаконското уривање на објектот Космос се одбиваат, одлучи Апелациониот суд, а се одбива и неговата жалба за против ...

Груевски на Комитска вечер во Штип (ФОТО)

Република - 20.07.2017

Традиционалните комитски вечери што ги организираат општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат да се организираат во градовите низ Македонија. Груевски на оро на Комитска вечер во Гази Баба (ФОТО) Синоќа се одржа Комитска вечер во Штип, на која ...

Градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски тврди дека нема да бега, но СЈО пак се сомнева

Локално - 20.07.2017

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски тврди дека нема да бега за тоа и не треба да оди во притвор. СЈО пак се сомнева, информира Телма. Вака пред Апелација ги спротиставија своите аргументи обвинетиот во случајот Косомос и обвинителството.

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, пристигна во Апелацискиот суд

Фокус - 19.07.2017

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски , пристигна во Апелацискиот суд каде што ќе биде разгледана неговата жалба на решението на Кривичниот суд за одземање на неговиот пасош.

СЈО бара притвор на градоначалникот на Гази Баба Трајковски за „ТНТ“ пред Апелација

Сакам да кажам - 19.07.2017

Специјалното обвинителство побара мерка притвор и пред Апелациониот суд Скопје против градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во обвинението за ТНТ, за уривањето на „Космос“ на Фијат Цаноски.

Градоначалникот Трајковски бара да му се врати пасошот, СЈО инсистира да оди во притвор

Фокус - 19.07.2017

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, денеска се појави во Апелациониот суд каде што се разгледуваше неговата жалба да му се врати пасошот кој му беше одземен како осомничен во случајот „ТНТ“, но се разгледуваше и ѓалбата на СЈО со ...

СЈО бара притвор за градоначалникот на Гази Баба, Трајковски си го бара пасошот

24 Вести - 19.07.2017

Специјалното јавно обвинителство на јавна седница во Апелациониот суд побара притвор за градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“, а одбраната на Трајковски бара да му се врати пасошот.

СЈО се сомнева дека Тони Трајковски ќе бега, тој убедува дека нема

Телма - 19.07.2017

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски тврди дека нема да бега за тоа и не треба да оди во притвор. СЈО пак се сомнева. Вака пред Апелација ги спротиставија своите аргументи обвинетиот во случајот Косомос и обвинителството.

„Космос“: СЈО бара притвор за градоначалникот Трајковски

Алсат-М - 19.07.2017

Градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски си го побара одземениот пасош од Апелацискиот суд. Специјалното обвинителство пак, побара тој да заврши во притвор. Денеска на јавна седница СЈО и обвинетите во случајот „ТНТ“ за уривањето на ...

СЈО пред Апелација бара притвор за градоначалникот на Гази Баба

+инфо - 19.07.2017

Тука сум и спремен да одговарам на сите покани и нема да ја попречувам постапката, рече Трајковски. Специјалното јавно обвинителство, односно обвинителот Гаврил Бубевски денеска на јавната седница на Апелацискиот суд повторно обара мерка притвор ...

СЈО бара притвор за градоначалникот на Гази Баба, игнорирал распити

Нова ТВ - 19.07.2017

Специјалното обвинителство денеска повторно побара мерка притвор за градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во обвинението за уривањето на комплесот „Космос“ во случајот „ТНТ“. Во Апелација денеска се одржува јавна седница на која се ...

(ВИДЕО) СЈО бара притвор за Трајковски, тој си го бара пасошот

Правдико - 19.07.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО изјави дека градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во ТНТ, добил 3 уредни покани за исказ во СЈО, но не се појавил ниту еднаш. Дополнително, СЈО тврди дека Трајковски често патува и дека ...

СЈО бара притвор за Трајковски, тој си го бара пасошот

Кајгана - 19.07.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО изјави дека градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во ТНТ, добил 3 уредни покани за исказ во СЈО, но не се појавил ниту еднаш. Дополнително, СЈО тврди дека Трајковски често патува и дека ...

(ВИДЕО) Обвинетата од општина Гази Баба за случајот „ТНТ“ си го бара пасошот назад

Макфакс - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Марика Зафировска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ на специјалното јавно обвинителство за уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цановски.

(ВИДЕО) Зафировска: Целата постапка за уривање на „Космос“ е законски спроведена

А1 On - 19.07.2017

Марика Зафировска, вработена во Општина Гази Баба, обвинета во предметот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство за уривање на објектот „Космос“ пред Апелација побара пасошот да и биде вратен.

Обвинета во „ТНТ“: Не можам да одам на одмор ако остане мерката за пасош

Макфакс - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Александра Димитриевска Аврамовска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ и на која ѝ одземен пасошот со одлука на првостепениот суд.

Трајковски: Ова е уште една можност да го докажеме законското работење, досега имаме 35 одлуки во наша корист

Курир - 19.07.2017

Градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски денеска беше присутен на јавната седница на Апелација за како што вели, уште еднаш да ги кажеме нашите аргументи, нашите докази и нашите факти со кои ќе го докажеме нашето законско постапување во ...

СЈО бара притвор, Трајковски тврди дека нема да бега оти е семеен човек

МКД - 19.07.2017

На денешната јавна седница во Апелациониот суд во Скопје, Специјалното обвинителство побара мерка притвор за градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски кој е обвинет во случајот "ТНТ", за уривањето на „Космос“ на Фијат Цаноски.

Димитриевска-Аврамовска: Не можам да одам на одмор ако ми биде одземен пасошот

А1 On - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Александра Димитриевска Аврамовска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ и на која ѝ одземен пасошот со одлука на првостепениот суд.

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, пристигна во Апелацискиот суд

Макфакс - 19.07.2017

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, пристигна во Апелацискиот суд каде што ќе биде разгледана неговата жалба на решението на Кривичниот суд за одземање на неговиот пасош.

ВИДЕО: Градоначалникот на Гази Баба пристигна во Апелациониот суд

А1 On - 19.07.2017

Во Апелациониот суд пристигна градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“ за уривањето на објектот „Космос“ во сопственост на Фијат Цаноски. Денеска во Апелациониот суд ќе се одржат пет седници на кои ќе се ...

Обвинета во „ТНТ“: Не можам да одам на одмор ако остане мерката за пасош

Кајгана - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Александра Димитриевска Аврамовска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ и на која ѝ одземен пасошот со одлука на првостепениот суд.

(ВИДЕО) Трајковски: Целата документација за „Космос“ ја доставив до СЈО

А1 On - 19.07.2017

Ќе го докажеме нашето законско постапување во случајот „Космос“. Во изминатиот период имавме слични постапки во управните судови, Апелациониот суд, Основниот суд, Врховнио и Уставниот суд и беше докажана законитоста и законското делување, изјави ...

(ВИДЕО) СЈО бара притвор за Трајковски, тој си го бара пасошот

Макфакс - 19.07.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО изјави дека градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во ТНТ, добил 3 уредни покани за исказ во СЈО, но не се појавил ниту еднаш. Дополнително, СЈО тврди дека Трајковски често патува и дека ...

(ВИДЕО) Обвинетата од Општина Гази Баба за случајот „ТНТ“ си го бара пасошот назад

Правдико - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Марика Зафировска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ на Специјалното јавно обвинителство за уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цановски.

СЈО бара притвор, а Трајковски враќање на пасошот

Канал 77 - 19.07.2017

Жалбите на градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски, кој бара да му се врати одземениот пасош, односно на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кое бара да му биде одреден притвор, денеска беа разгледувани во Апелацискиот суд во Скопје.

Градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски, пристигна во Апелацискиот суд

Точка - 19.07.2017

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, пристигна во Апелацискиот суд каде што ќе биде разгледана неговата жалба на решението на Кривичниот суд за одземање на неговиот пасош.

Обвинета во „ТНТ“: Не можам да одам на одмор ако остане мерката за пасош

Точка - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Александра Димитриевска Аврамовска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ и на која ѝ одземен пасошот со одлука на првостепениот суд.

Градоначалникот на Гази Баба пристигна во Апелациониот суд

Локално - 19.07.2017

Во Апелациониот суд пристигна градоначалникот на Општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во случајот „ТНТ“ за уривањето на објектот „Космос“ во сопственост на Фијат Цаноски. Денеска во Апелациониот суд ќе се одржат пет седници на кои ќе се ...

Ова е уште една можност да го докажеме законското работење

Пулс24 - 19.07.2017

Градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски денеска беше присутен на јавната седница на Апелација за како што вели, уште еднаш да ги кажеме нашите аргументи, нашите докази и нашите факти со кои ќе го докажеме нашето законско постапување во ...

СЈО бара притвор за Тони Трајковски обвинет во „ТНТ“

Фактор - 19.07.2017

Од Специјалното јавно обвинителство на јавна седница во Апелациониот суд побараа притвор за градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“ за уривање на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски.

СЈО бара притвор и за Тони Трајковски

Либертас - 19.07.2017

Апелационите судии денеска продолжија да разгледуваат жалби од десетиците обвинети во предметите на Специјалното обвинителство, кое инсистира на притвор и за градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски кој со две кривични дела е обвинет во ...

СЈО бара притвор за градоначалникот на Гази Баба за „ТНТ“ пред Апелација

Локално - 19.07.2017

Специјалното обвинителство побара мерка притвор и пред Апелациониот суд Скопје против градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски во обвинението за ТНТ, за уривањето на „Космос“ на Фијат Цаноски.

СЈО бара притвор за Трајковски, тој си го бара пасошот

Точка - 19.07.2017

Обвинителот Гаврил Бубевски од СЈО изјави дека градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски, обвинет во ТНТ, добил 3 уредни покани за исказ во СЈО, но не се појавил ниту еднаш. Дополнително, СЈО тврди дека Трајковски често патува и дека ...

СЈО бара притвор за градоначалникот на Гази Баба, Трајковски си го бара пасошот

МК News - 19.07.2017

Специјалното јавно обвинителство на јавна седница во Апелациониот суд побара притвор за градоначалникот на Гази Баба, Тони Трајковски обвинет во случајот „ТНТ“, а одбраната на Трајковски бара да му се врати пасошот.

Трајковски: Целата документација за „Космос“ ја доставив до СЈО

Локално - 19.07.2017

Ќе го докажеме нашето законско постапување во случајот „Космос“. Во изминатиот период имавме слични постапки во управните судови, Апелациониот суд, Основниот суд, Врховнио и Уставниот суд и беше докажана законитоста и законското делување, изјави ...

Трајковски: Ќе го докажеме нашето законско постапување во случајот „Космос“

Република - 19.07.2017

Ќе го докажеме нашето законско постапување во случајот „Космос“. Во изминатиот период имавме слични постапки во управните судови, Апелациониот суд, Основниот суд, Врховниот и Уставниот суд и беше докажана законитоста и законското делување, изјави ...

Обвинетата од општина Гази Баба за случајот „ТНТ“ си го бара пасошот назад

Точка - 19.07.2017

Во Апелациониот суд денеска беше разгледана жалбата на Марика Зафировска, вработена во Општина Гази Баба, која е обвинета во предметот „ТНТ“ на специјалното јавно обвинителство за уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цановски.

СЈО бара притвор, а Трајковски враќање на пасошот...

Н.Македонија - 19.07.2017

СЈО бара притвор, а Трајковски враќање на пасошот Жалбите на градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски, кој бара да му се врати одземениот пасош, односно на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) кое бара да му биде одреден притвор, ...

ФОТО: Груевски сврте оро и на Комитска вечер во Гази Баба, друштво му правеше и Митко Чавков

Фокус - 18.07.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски , синоќа присуствуваше на традиционална Комитска вечер организирана од општинскиот комитет на општина Гази Баба. На овој настан, како што може да се види од фотографиите.

ФОТО: Груевски на Комитска вечер во Гази Баба

Курир - 18.07.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, синоќа присуствуваше на традиционална Комитска вечер организирана од општинскиот комитет на општина Гази Баба. На свеченоста присуствуваа и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, поранешниот ...

ФОТО: Груевски на Комитска вечер во Гази Баба

Press24 - 18.07.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, синоќа присуствуваше на традиционална Комитска вечер организирана од општинскиот комитет на општина Гази Баба. На свеченоста присуствуваа и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, поранешниот ...

ФОТО: Груевски на Комитска вечер во Гази Баба

Нетпрес - 18.07.2017

На свеченоста присуствуваа и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, поранешниот директор на УБК Митко Чавков, градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски и други истакнати членови на партијата.

Груевски на оро на Комитска вечер во Гази Баба (ФОТО)

Република - 18.07.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, НИкола Груевски, синоќа присуствуваше на традиционална Комитска вечер организирана од општинскиот комитет на општина Гази Баба. Груевски: Ќе ги победиме сите кои сакаат да ја скршат кичмата на ВМРО-ДПМНЕ и Македонија ...

Груевски не ја пропушти ни комитската вечер во Гази Баба

Фактор - 18.07.2017

Месните и општинските комитети на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со одржување на комитски вечери кои и покрај атрактивното име се што се прави е играње, славење и гоштевање, па затоа на настанот во Гази Баба не пропушти да присуствува и лидерот на ...

Груевски на Комитска вечер во Гази Баба

Вечер Прес - 18.07.2017

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, синоќа присуствуваше на традиционална Комитска вечер организирана од општинскиот комитет на општина Гази Баба. На свеченоста присуствуваа и градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, поранешниот ...