TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наместо Македонија, против Мексико ќе игра Бугарија

Дневник - 22.02.2002

"ПОРАДИ ВНАТРЕШНИ ПРОБЛЕМИ ВО ФСМ" Фудбалската репрезентација на Мексико, на 13 март, во Сан Диего, ќе игра против Бугарија, наместо против Македонија, соопшти Фудбалскиот сојуз на Мексико. Средбата со Македонија била откажана поради, како што соопштија официјално од ФС на Мексико, "внатрешните ...

Проблемите се наталожуваат, а од Арнаудов нема ниту абер

Утрински - 21.02.2002

Ќе се одржи ли денеска долгонајавуваната седница на УО на ФСМ во Кавадарци? Дали денеска ќе се одржи долгонајавуваната седница на УО на ФСМ на која треба да се донесат неколку мошне интересни одлуки (меѓу кои секако и онаа која и најмногу ја интересира фудбалската јавност во земјава, односно ...

ФСМ и Дарко Панчев постигнаа договор

Вест - 21.02.2002

Нашите репрезентативни фудбалски селекции најверојатно го добија новиот државен капитен По завчерашниот разговор меѓу потпретседателот на Фудбалскиот сојуз на Македонија Михаил Пановски и нашиот најдобар фудбалер на сите времиња Дарко Панчев речиси е сигурно дека на наредната седница на Управниот ...

Илија Атанасовски да се врати на некоја функција во ФСМ

Дневник - 21.02.2002

АЛЕКСАНДАР ЗАБРЧАНЕЦ Александар Забрчанец, претседателот на фудбалскиот прволигаш Победа, предлага на Илија Атанасовски да му се додели некоја функција во Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ). - Некогашниот генерален секретар на Сојузот не треба да биде маргинализиран.

Панчев се согласил Џиџи да биде селектор?

Дневник - 21.02.2002

ФУДБАЛ - СЕДНИЦАТА НА УО НА ФСМ СЕПАК ВО ВТОРНИК, ВО СКОПЈЕ Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев се согласил Никола Илиевски-Џиџи да биде новиот селектор на сениорската репрезентација на Македонија. Како што дознаваме, тоа била главната точка на разговорите што доцна прексиноќа Панчев ги ...

Нашиот фудбалски Сојуз ќе бара помош и од МВР

Вест - 20.02.2002

Во откривањето кој го пријавил откажаниот меч со Мексико во УЕФА Понудата што пред десетина дена пристигна до канцеларијата на Фудбалскиот сојуз на Македонија, на 13 март во Сан Диего (САД) да одиграме пријателски натпревар со Мексико, кој е осмопласираната репрезентација според последното ...

ФСМ ќе бара од МВР да испита кој договарал турнеја во нивно име

Дневник - 20.02.2002

ФУДБАЛ - Некој упорно се обидува да "ја истурка" работата за мечевите со Мексико и во Венецуела, иако не ги прифативме поради пренатрупаниот календар Фудбалскиот сојуз на Македонија ќе бара истрага од Министерството за внатрешни работи за тоа кој договарал пријателски меч со Мексико во име на ...

Мијалче Дургутов - нов портпарол на ФСМ?

Дневник - 20.02.2002

Мијалче Дургутов, заменик-главен и одговорен уредник на спортскиот дневен весник "Скок", е најсериозен кандидат за нов портпарол на ФСМ, дознава "Дневник" откако челниците на ФСМ неколкупати јавно побараа назначување на портпарол за полесна комуникација со јавноста.

Управниот одбор ќе ги избере и државниот капитен и селекторот

Дневник - 20.02.2002

МИХАИЛ ПАНОВСКИ, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФСМ Освен изборот на селектор, кој ќе биде прва точка од дневниот ред на состанокот на Управниот одбор (УО) на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ) в четврток, во Кавадарци, УО ќе назначи и државен капитен.

Задолжителни прес-конференции по завршувањето на мечевите

Утрински - 19.02.2002

Состанок на тренерската организација на Фудбалскиот сојуз на Македонија Емил Китановски Вчера во просториите на Електростопанство во Скопје, во присуство на повеќе тренери од прволигашките и второлигашки клубови, се одржа состанок на тренерската организација на ФСМ на која додуша сосема кратко се ...

Тренерите на состанок, претседателите кај Ламбе

Вест - 19.02.2002

ФСМ Вчера раководствата на нашите фудбалски клубови имаа богата активност. Така, тренерите беа на редовен состанок на Тренерската организација, додека претседателите на шесте првопласирани клуба од Првата лига, во зградата на "Електростопанство на Македонија" беа на затворена средба кај ...

Наскоро прес - конференции по мечевите, синдикат, тестови за тренерите...

Дневник - 19.02.2002

ТРЕНЕРСКИот ОДБОР на фсм предлага Михаил Пановски ги поддржа барањата на ТО, но бара тренерите да му посветат поголемо внимание на своето образование Задолжителна прес-конференција по 15 минути од прволигашки меч, доследно почитување на кодексот на тренерите и барање за зголемување на бројот ...

Избор на селектор в четврток?

Дневник - 19.02.2002

ФУДБАЛ - НА СЕДНИЦА НА УО ВО КАВАДАРЦИ Претставниците на шесте водечки клуба вчера имаа затворен состанок со врвот на ФСМ пред почетокот на полусезоната, но се договориле да не изјавуваат ништо за медиумите Долгонајавуваната седница на Управниот одбор (УО) на Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ) ...