TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Блажевски го изненади Гечевски

Време - 14.02.2005

КОШАРКА - ГУДЈИАР ЛИГА Последниот Хелиос славеше изненадувачка победа над Задар со 88-78 во 22. коло од кошаркарската „Гудјиар“ лига, во меч во кој македонските интернационалци имаа забележителни улоги. Кај победникот, Перо Блажевски за 28 минути игра постигна 13 поени (0/2 за два, 2/6 за три и 7/8 ...

Чековски без пораз, Куртовиќ се врати во Јоникос

Вест - 14.02.2005

Кошарка - Наши интернационалци И по 16. кола, лидерот во првенството на Бугарија, Лукоил Академик не знае за пораз. По елиминацијата во УЛЕБ купот, "студентите" го истурија бесот врз Левски совладувајќи го со 94:81. Нашиот репрезентативец Ѓорѓи Чековски беше прв стрелец во победничкиот табор со 14 ...

Последниот Хелиос го победи лидерот Задар

Дневник - 14.02.2005

НАШИ ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ Хелиос од Домжале направи сензација со победата на домашен терен против Задар од 88-78, во меч помеѓу последниот и првиот тим на табелата во кошаркарската Гудјиар-лига. Голем придонес за победата на Хелиос даде македонскиот крилен играч Перо Блажевски, со 13 поени и 4 скока за ...

Блажевски го преслуша тимот на Гечевски

Вечер Прес - 14.02.2005

Вистинска сензација се случи во 22. коло од Јадранската кошаркарска лига. Од поодамна отпишаниот тим на Хелиос, за кого настапува Македонецот Перо Блажевски, едноставно го преслуша лидерот на табелата Задар од истоимениот град, каде игра Тодор Гечевски.