TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кака ги предводи милионерите

Вест - 13.09.2007

НАЈБОГАТИТЕ ФУДБАЛЕРИ ВО СЕРИЈА А Италијанската Серија А брои 494 регистрирани играчи и сите заедно годишно заработуваат 368 милиони евра, додека клубовите за нивните примања заедно со даноците и останатите давачки мораат да издвојат повеќе од 666 милиони, открива весникот "Газета де Италијанската ...

Кака со 6 милиончиња во џеб годишно

Вечер Прес - 13.09.2007

На второ место по заработувачка во Серија А е фудбалската икона на Рома, Франческо Тоти, кој заработува околу 5.5 милиони евра Репрезентативецот на Бразил и најголема ѕвезда во дресот на европскиот клупски шампион, Милан, Рикардо Кака, е убедливо најплатен фудбалер што моментно игра во ...

Анчелоти ќе се обеси ако Кака не ја земе "Златната топка"

Вечер Прес - 13.09.2007

Мошне суров во своето мислење, односно кој играч треба да ја освои "Златната топка" беше тренерот на европскиот клупски првак Милан, Карло Анчелоти. Тој за "Газета дело Спорт" изјави дека ѕвездата на "росонерите" Кака ако не го добие престижниот трофеј, тој ќе се обеси.

Кака најплатен играч во Серија А

А1 - 11.09.2007

Бразилскиот фудбалер Кака со годишна заработка од околу 6 милиони евра, е најплатениот играч во италијанското првенство, пишува денеска „Газета Дело Спорт“. Милан, екипата на Кака, е најдарежливата во Серија А и на своите играчи годишно им плаќа 120 милиони евра, вклучувајќи ги и даноците и ...

Златната топка за Кака

Вечер Прес - 10.09.2007

Менаџерите на лондонските премиерлигаши, Челзи и Арсенал, Жозе Мурињо и Арсен Венгер, за најпознатиот таблоид на Островот, "Сан", изјавија дека Златната топка на Франс Фудбал, треба да заврши во рацете на најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот европски клупски шампион, Милан, Кака.