TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УХМР: Денеска и утре нестабилно време со локален дожд, град и грмежи

Алсат-М - 25.07.2010

Нестабилно облачно наместа во форма на невреме со локален пороен дожд, град и електрични празнења, најавува за попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска променливо облачно и ветровито време

Inpress - 25.07.2010

Скопје, 25. јули 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат времето и променливо облачно време, посвежо и со локален дожд. На места ќе дува и засилен северозападен ветер.

Денеска и утре нестабилно време со локален дожд, град и грмежи

Алфа - 25.07.2010

Нестабилно облачно на места во форма на невреме со локален пороен дожд, град и електрични празнења, најавува за попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Нестабилно време со локален дожд, град и грмежи

Кирилица - 25.07.2010

Променливото и посвежо време, со повремен дожд и грмежи, ќе се задржи и утре, како и во наредните денови, но со постепен пораст на температурата Денес и утре несатабилно облачно време, наместа во ...

Метео: Попладнево дожд, грмежи, засилен ветер и град

eReporter - 25.07.2010

Метеоролизите за денеска попладне прогнозираат нестабилна облачност со пороен дожд, електрични празнена и засилен ветер, на места во форма на невреме со интензивен дожд и појава на град.

Сончево и многу топло време, попладне дожд и грмежи

Макфакс - 24.07.2010

Времето во Македонија во сабота ќе биде сончево и многу топло. Кон крајот на денот ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи, на места и во форма на невреме со пороен дожд, силни ...

Денеска температури до 39 степен, од утре заладување

Inpress - 24.07.2010

Скопје, 24. јули 2010 (ИНПРЕС) Метеоролозите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со температура до 39 степен.

Денеска температури до 39 степен, од утре заладување

Алфа - 24.07.2010

Метеоролозите и за денеска најавуваат сончево и многу топло време со температура до 39 степен. Кон крајот на денот се очекува изолиран развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, на места ...

Денеска и утре пекол,в недела ладно

Канал5 - 23.07.2010

Нов предизвик за луѓето кои тешко ги поднесуваат наглите промени на температурата-од пеколни 38 степени колку што се прогнозираат за денеска и утре,температурата в недела ќе падне на 10 степени ...

Денеска и утре температура до 39 степени, заладување од недела

Сител - 23.07.2010

Времето во земјава денеска и утре според најавите на метеоролозите ќе биде сончево и многу топло со температура до 39 степени.

Високи температури денес и утре, заладување од недела

Кирилица - 23.07.2010

Времето во земјава денеска и утре според најавите на метеоролозите ќе биде сончево и многу топло, со температура до 39 степени Утре кон крајот на денот ќе има изолиран развој на нестабилна облачност ...

Викендов – дожд и опаѓање на температурите

Алфа - 23.07.2010

Дожд и грмежи во попладневните часови, а во недела значително опаѓање на температурите, најавуваат метеоролозите за викендов.

Викендов – дожд и опаѓање на температурите

Форум - 23.07.2010

Дожд и грмежи во попладневните часови, а во недела значително опаѓање на температурите, најавуваат метеоролозите за викендов Денеска и утре времето ќе биде сончево и многу топло со температури и до ...

Викендов – дожд и опаѓање на температурите

Макфакс - 23.07.2010

Дожд и грмежи во попладневните часови, а во недела значително опаѓање на температурите, најавуваат метеоролозите за викендов.

Викендов – дожд и опаѓање на температурите

МРТ - 23.07.2010

Дожд и грмежи во попладневните часови, а во недела значително опаѓање на температурите, најавуваат метеоролозите за викендов.

Сончево и многу топло време

МРТ - 23.07.2010

Времето во Македонија во петок ќе биде сончево и многу топло со умерена локална облачност. Температурите ќе се движат од 28 до 37 степени Целзиусови.

Денеска и утре температура до 39 степени, заладување од недела

Идивиди - 23.07.2010

Скопје, 22 јули 2010 (МИА) - Времето во земјава денеска и утре според најавите на метеоролозите ќе биде сончево и многу топло со температура до 39 степени.

Сончево време, температурите до 38 °C

eReporter - 23.07.2010

Сончево и многу топло време со појава на локална облачност најавуваат хидрометеоролозите за денеска. Температурите ќе се движат од 28 до 38 Целзиусови степени.

Ветер од 100 км/ч беснееше вчера во Скопје, денеска- ново невреме

Канал5 - 22.07.2010

Вчера во попладневните, особено во вечерните часови беше променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утре сончево време со локална облачност

Кирилица - 22.07.2010

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 30 до 38 степени Според меторолозите утре се очекува сончево време со умерена локална облачност проследена со северозападен слаб ветер.

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Макфакс - 22.07.2010

Времето во Македонија во четврток ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, на места во форма на невреме.

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

МРТ - 22.07.2010

Времето во Македонија во четврток ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, на места во форма на невреме.

УХМР - Денеска сончево време со умерена облачност

Inpress - 22.07.2010

Скопје, 14. јули (ИНПРЕС) Метеоролозите за денеска најавуваат сончево време со умерена локална облачност. Ќе дува слаб доумерен северозападен ветер.

Пороен дожд, грмежи и невреме

eReporter - 22.07.2010

Метеоролозите за попладнево во Македонија најавуваат нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, наместа во форма на невреме. Температурата до 36 степени, во Скопје 34.

Сончево но и локално невреме

eReporter - 22.07.2010

Сончево време со умерена облачност, но и локален пороен дожд и грмежи, најавуваат метеоролозите за денеска. Температурите се очекува да се движат од 23 до 36 Целзиусови степени.

Доаѓа невреме

Канал5 - 21.07.2010

Локален пороен дожд и грмежи, на места во форма на невреме – ваква прогноза за попладнево најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. За утре се очекува сончево време со умерена облачност.

Вечер и утре се очекува невреме

Телма - 21.07.2010

До крајот на денот и утре времето ќе биде нестабилно облачност со пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре сончево со умерена облачност и дожд

Кирилица - 21.07.2010

Темепературата ќе достигне до 34 степени, во попладневните часови се очекува променливо облачно и нестабилно време со локален дожд и грмежи Утре ќе биде сончево со умерена облачност, во попладневните ...

Времето ќе биде сончево, попладне нестабилно

Р.С.Европа - 21.07.2010

Времето ќе биде сончево, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен краткотраен дожд, електрични празнења и повремено засилување на ветерот.

Сонце, дожд, грмежи, се во еден ден

eReporter - 21.07.2010

Сончево со умерена облачност, попладне во крајните западните и источни делови нестабилно со локален дожд и грмежи, е прогнозата на метеоролозите за денешниот ден.

Сончево и топло, попладне услови за дожд

Нетпрес - 20.07.2010

Според синоптичарите денес ќе имаме сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе настапи нестабилна облачност со локален пороен дожд, засилен ветер и грмежи.

Утре се очекува дожд и грмежи во попладневните часови

Кирилица - 20.07.2010

Во Скопје се очекува сончево време, а во попладневните часови пороен дожд, грмежи и повремено засилување на ветрот Утре во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови се очекува развој на ...

Сончево и топло, попладне услови за дожд

Алфа - 20.07.2010

Според синоптичарите денес ќе имаме сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе настапи нестабилна облачност со локален пороен дожд, засилен ветер и грмежи.

Сончево со умерена локална облачност

МРТ - 20.07.2010

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи во северните и југоисточните делови од земјава.

Топло со повремени врнежи од дожд

Вечер Прес - 20.07.2010

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека времето во текот на претпладне ќе биде сончево, додека во попладневните часови ќе има услови на нестабилност проследена со локален дожд и ...

Попладне повторно дожд и грмежи

eReporter - 20.07.2010

Сончево со умерена локална облачност, предвидуваат метеоролозите за денеска во во Македонија. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи во северните и југоисточните ...

Временска прогноза - Сонце и дожд

Р.С.Европа - 19.07.2010

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе врне локален пороен дожд, а ќе има и грмежи и засилен ветер.

Претпладне сончево - попладне дожд

МРТ - 19.07.2010

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува локален дожд, проследен со грмежи и засилен ветер.

Утре дожд и грмежи во попладневните часови

Кирилица - 19.07.2010

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи во северните и југоисточните делови од земјава ...

Пад на температурата, дожд и невреме

eReporter - 19.07.2010

Метеоролозите за денеска во Македонија прогнозираат променливо облачно со пад на дневната температура. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и ...