TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете ја Анастасија како бебе во прегратка на тато Аркан и Цеца (ВИДЕО)

Република - 29.05.2016

Последниве неколку недели Анастасија е во центарот на вниманието заради прославата на нејзиниот 18ти роденден. Но, деновиве се појави снимка од Анастасија како бебе за време на емисијата на славниот водител Минимакс.

ФОТО: Цеца полудела по коментарите на Карлеуша или медиумите измислиле се?

За Се - 29.05.2016

Српските медиуми се полни со „војната“ меѓу двете пејачки. Деновиве Јелена Карлеуша жестоко ја навредуваше Светлана Ражнатовиќ Цеца, а српските медиуми објавија дека Цеца возвратила во иста мера на навредите.

ВИДЕО: Анастасија со мама Цеца и тато Аркан кога била бебенце

За Се - 29.05.2016

Последниве неколку недели Анастасија е во центарот на вниманието заради прославата на нејзиниот 18ти роденден. Но, деновиве се појави снимка од Анастасија како бебе за време на емисијата на славниот водител Минимакс.

(ФОТО) Ќерката на Цеца нема ни да ја препознаете од некогаш и сега – Вистинска убавица на мама

Репортер - 29.05.2016

Пред неколку дена ќерката на Цеца го прослави 18. роденден. На гламурозната забава Анастасија Ражнатовиќ буквално блескаше. Таа има безброј следбеници на социјалните мрежи кои и го пратат секој чекор.

Анастасија Ражнатовиќ пред две години без операцијата на носот и без шминка изгледаше вака! (видео)

Вистина.мк - 29.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ и нејзиниот брат Вељко долго време се активни на социјалните мрежи, а секој нивни чекор се прати. Сега во српските медиуми осамна стара видео снимка на која ќерката на Цеца пее, а брат и ја прати.

ГАЛЕРИЈА: Ќерката на Цеца некогаш и сега - погледнете ја разликата

Press24 - 29.05.2016

Пред неколку дена ќерката на Цеца го прослави 18. роденден. На гламурозната забава Анастасија Ражнатовиќ буквално блескаше. Таа има безброј следбеници на социјалните мрежи кои и го пратат секој чекор.

Веста за роденденот стигна и до Дејли Мејл

ЗаЗабава - 28.05.2016

Веста за роденденот на Анастасија стигна и до Британците, а еден од нивните најпознати магазини имаше објава дека ќерка на озлогласен српски воен командант и гангстер, кој е убиен пред да му се суди за воените злосторства, се фали со огромно ...

Светските медиуми за Анастасија: “Ќерка на злосторник се фали со огромното богатство за роденден”

Хитпортал - 28.05.2016

Веста за гламурозната журка за полнолетството на Анастасија, на кое присуствуваше цел џет-сет од Србија, стигна и до светските медиуми. Сепак, она што го напишаа англиските медиуми не е ни малку пофално.

Цеца на роденденот направи селфи – Мажот до неа на сите им падна во очи!

Хитпортал - 28.05.2016

Светлана Ражнатовиќ Цеца гордо со пријателите го прослави полнолетството на својата ќерка Анастасија Ражнатовиќ. Гостите ги забавуваше пејачката на Гранд Александра Пријовиќ, а додека таа и Цеца си правеа селфи на журката, на сите и покрај тоа што ...

Војна меѓу Цеца и Карлеуша: Марш, мори будало! Можеш да ми се фатиш….

Хитпортал - 28.05.2016

По тешките зборови што ѝ ги упати Јелена Карлеуша на Анастасија Ражнатовиќ, во одбрана на честа на ќерката, но и на семејството Цеца режи повторно да ја тужи Карлеуша за клевета и душевна болка, дознава српски Курир.

Фотки од најозборуваниот роденден годинава – Журката на Анастасија во Hyatt

Попара - 28.05.2016

Долгоочекуваниот момент, кој активно беше пратен и на Фејсбук, се случи – Анастасија, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, ги прослави својот 18-ти роденден и полнолетството. 18-от роденден го прослави во еден од најпрестижните белградски хотели, Hyatt и ...

Светските медиуми за Анастасија: Ќерка на злосторник се фали со огромното богатство за роденден

Курир - 28.05.2016

Веста за гламурозната журка за полнолетството на Анастасија, на кое присуствуваше цел џет-сет од Србија, стигна и до светските медиуми. Сепак, она што го напишаа англиските медиуми не е ни малку пофално.

Карлеуша распали по Анастасија: Цеца збесна па го направи ова...

Сител - 28.05.2016

Карлеуша и Цеца изгледа уште долго нема да ги закопаат воените секири. Фолк ѕвездата Јелена Карлеуша дрско удри по ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ и на социјалните мрежи го постави прашањето зошто сите се воздубени за роденденот на ќерката на ...

Светските медиуми за Анастасија: "Ќерка на злосторник се фали со огромното богатство за роденден"

Сител - 28.05.2016

Веста за гламурозната журка за полнолетството на Анастасија, на кое присуствуваше цел џет-сет од Србија, стигна и до светските медиуми. Сепак, она што го напишаа англиските медиуми не е ни малку пофално.

Цеца на роденденот направи селфи - Мажот до неа на сите им падна во очи!

Сител - 28.05.2016

Светлана Ражнатовиќ Цеца гордо со пријателите го прослави полнолетството на својата ќерка Анастасија Ражнатовиќ. Гостите ги забавуваше пејачката на Гранд Александра Пријовиќ, а додека таа и Цеца си правеа селфи на журката, на сите и покрај тоа што ...

ВО РАЦЕТЕ НА МАМА ЦЕЦА: Погледнете како изледаше Анастасија како бебе (ВИДЕО)

Телеграф - 28.05.2016

Во студиото и е тато Аркан и бато Вељко Ќерката на Цеца, Анастасија деновиве е главна вест поради спектакуларната прослава на нејзиниот 18 роденден. Но, деновиве се појави снимка од Анастасија како бебе за време на емисијата на славниот водител ...

ФОТО: Бабата и дедото на Анстасија дојдоа на роденденот – запознајте ги мама и тато на Цеца

За Се - 28.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан Величковиќ. Погледнете како изгледаат мајката и таткото на ...

Светот дозна: Ќерката на криминалец се расфрла со богатство!

За Се - 28.05.2016

И светските медиуми дознаа за забавата на 18тиот роденден на Анастасија. Веста за роденденот на Анастасија стигна и до Британците, а еден од нивните најпознати магазини имаше објава дека ќерка на озлогласен српски воен командант и гангстер, кој е ...

Далеку од денешната УБАВИЦА: Како изгледала Анастасија Ражнатовиќ како дете? (фото)

Вистина.мк - 28.05.2016

Секој нејзин чекор денес е хит. Во медиумите се крена огромна фама околу нејзиниот роденден, но како изгледала ќерката на Цеца кога била мала? Таа била едно срамежливо скромно девојче за кое сигурно никој не претпоставувал дека еден ден ќе ги полни ...

СКАНДАЛ: Цеца директно и се обрати на Карлеуша по упатените навреди?!

Вистина.мк - 28.05.2016

Деновиве Јелена Карлеуша жестоко ја навредуваше Светлана Ражнатовиќ Цеца, а српските медиуми објавија дека Цеца возвратила во иста мера на навредите. Сепак Цеца се огласи по тој повод и негираше се.

Тој е нејзината посилна половина: По овој убавец е луда Анастасија Ражнатовиќ! (фото)

Вистина.мк - 28.05.2016

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ веќе долги години своето срце го има резервирано само за еден маж. Анастасија е во врска со Костадин Терзиќ. И додека нејзиниот брат Вељко е во врска со сестрата на Костадин, Маша, и постојано имаат раскинувања и ...

Англиските медиуми за Анастасија: Ќерката на криминалец се расфрла со богатство! (фото)

Вистина.мк - 28.05.2016

Веста за роденденот на Анастасија стигна и до Британците, а еден од нивните најпознати магазини имаше објава дека ќерка на озлогласен српски воен командант и гангстер, кој е убиен пред да му се суди за воените злосторства, се фали со огромно ...

Полнолетството на Анастасија ја потресе Британија – опсежна сторија за роденденот на деценијата

Република - 28.05.2016

Веста за гламурозната журка за полнолетството на Анастасија, на кое присуствуваше цел џет-сет од Србија, стигна и до светските медиуми. Сепак, она што го напишаа англиските медиуми не е воопшто пофално.

Втора светска војна на силиконите: Цеца: Марш, мори будало! Карлеуша: Можеш да ми се фатиш

Република - 28.05.2016

По тешките зборови што ѝ ги упати Јелена Карлеуша на Анастасија Ражнатовиќ, во одбрана на честа на ќерката, но и на семејството Цеца режи повторно да ја тужи Карлеуша за клевета и душевна болка, дознава српски Курир.

ВИДЕО: Погледнете како изгледала Анастасија кога прв пат се појавила пред камерите!

Пулс24 - 28.05.2016

Анастасија, која неодамна го прослави својот 18 роденден, прв пат на малите екрани се појавила кога имала неполни месец дена... Гордата мајка Цеца, со ќеркичката гостувала во емисија. Погледнете го ...

Погледнете: Поради ова видео сите плачеа на роденденот на Анастасија

Хитпортал - 27.05.2016

Анастасија доби еден куп подароци, од роденденот „заработи“ 100.000 евра, но сепак најдраг подарок и беше оној од нејзината мајка Светлана Цеца Ражантовиќ. Таа направила видео во кое се сместени најубавите моменти од животот на Анастасија, а ...

Додека Анастасија славеше роденден ЈК ги навредуваше Ражнатовиќ

Хитпортал - 27.05.2016

Јелена Карлеуша и Цеца со години се непријателки, а нивната „војна“ често ја водат преку социјалните мрежи. Карлеуша позната по остриот јазик, не издржа, а да не ја прокоментира прославата по повод 18-от роденден на Анастасија Ржнатовиќ.

Подарокот за кој сите зборуваат: Од кого Анастасија доби круна?

Хитпортал - 27.05.2016

На роденденот на Анастасија Ражнатовиќ присуствуваше целиот српски џет-сет, а помеѓу нив се појави и фотографот Дејан Миличевиќ. Тој во негов стил и донесе интересен подарок на славеничката за кој денес сите зборуваат.

Ќе ви се слоши кога ќе дознаете колку чини фустанот на Цеца

Хитпортал - 27.05.2016

Синоќа на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ, Цеца се појави во прекрасна долга тоалета со која не остави без зборови. Истата реакција ќе ја имате кога ќе дознаете колку чини фустанот кој го носеше фолк дивата.

Карлеуша за Цеца и Анастасија: До кога, бре?!

ЗаЗабава - 27.05.2016

Јелена Карлеуша, која веќе се судеше со Светлана Ражнатовиќ поради навреди, на социјалните мрежи го повтори своето мислење за неа, а овој пат ја додаде и Анастасија Ражнатовиќ во приказната.

Шокантна објава на ЈК: „Анастасија е ќерка на убиец и криминалка!“

Убавина и Здравје - 27.05.2016

„Сè додека медиумите ги третираат децата на убијците и криминалците како да се деца на истакнати и заслужни граѓани, Србија ќе биде во к*рац. До кога, бре?” , напиша Карлеуша на својот твитер-профил, очигледно испровоцирана од големиот медиумски ...

Еве зошто ќерката на Цеца заплача

Интересно - 27.05.2016

Цеца Ражњатовиќ ја изненадила својата ќерка Анастасија, која пред два дена славеше полнолетен роденден... Пред сите гости Цеца пуштила трогателно видео, на кое биле снимани најемотивните моменти од претходните 18 години.

Анастасија ги сумира впечатоците од роденденската забава (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 27.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ од неодамна е полнолетна! Целата фама што се крена околу роденденската прослава на ќерката на Цеца Ражнатовиќ конечно стивна, така што славеничката може на раат да ги сумира впечатоците.

Славеничката искрено: „Најмногу го сакам брат ми Вељко“

Убавина и Здравје - 27.05.2016

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ има уште една причина да биде среќна. Нејзината ќерка Анастасија, која неодамна стана полнолетна, јавно откри кого најмногу сака во животот. „Јас и брат ми Вељко сме многу блиски, сè си кажуваме еден на друг и него го ...

Карлеуша удри по ќерката на Цеца

Идивиди - 27.05.2016

Непријателството помеѓу двете најголеми турбофолкерки во Србија се префрли врз нивните деца. Големото кое го доби Анастасија, беше доволна причина Јелена Карлеуша да удри по ќерката на Цеца и Аркан.

И ТИЕ СЛАВЕА: Запознајте ги родителите на Цеца! (ФОТО)

Курир - 27.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан Величковиќ. Погледнете како изгледаат мајката и таткото на фолк дивата! Извор: ...

Карлеуша со навреди кон Ражњатовиќ: Анастасија е ќерка на еден криминалец и крадец!

Сител - 27.05.2016

Јелена Карлеуша и Цеца со години се непријателки, а нивната „војна“ често ја водат преку социјалните мрежи. Карлеуша позната по остриот јазик, не издржа, а да не ја прокоментира прославата по повод 18-от роденден на Анастасија Ржнатовиќ.

Вељко камен пијан и ги собра парите на Анастасија од роденденот

Сител - 27.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ за роденденот доби 100.000 евра, а нејзиниот брат е снимен како по гламурозната забава излегува со дел од парите. Екипата на српски Курир го снимила камен пијан со банкноти од по 100 и 500 евра.

Се „спукаа“ Цеца и Јелена Карлеуша

Сител - 27.05.2016

Најголемата фолк ѕвезда Цеца реши поради тешките зборови да ја тужи својата колешка Јелена Карлеуша. После тешките зборови кои Карлеуша ги пиша на својот Твитер профил за семејството Ражнатовиќ, цеца одлучи да поднесе тужба, дознава српски курир.

Запознајте ги родителите на Цеца! (ФОТО)

МК News - 27.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан ...

Анастасија Ражнатовиќ е ќерка на убиец и криминалка!

Вечер - 27.05.2016

Се додека медиумите ги третираат децата на убијците и криминалците како да се деца на истакнати и заслужни граѓани, Србија ќе биде во к*рац. До кога, бре?", напиша Карлеуша на својот твитер-профил, очигледно испровоцирана од големиот медиумски ...

Горда мајка – Цеца откри со што ќе се занимава нејзината ќерка

Република - 27.05.2016

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ наполни 18 години, а познатата пејачка откри со што би сакала да се занимава нејзината ќерка во животот. -Анастасија за прв пат беше гостин на мојот албум, ги пееше придружните вокали и јас сум навистина среќна ...

ВИДЕО: Погледнете го филмот што Цеца го подготви за роденденот на Анстасија

За Се - 27.05.2016

Српската турбофолк ѕвезда, Светлана Цеца Ражњатовиќ на својата ќерка Анастасија, освен подарокот и забавата за паметење, и подари и филм изненадување. Во текот на забавата, на видеобим се емитувала кратка снимка за животот на Анастасија, каде се ...

Вистински гулапчиња: Погледнете го танцот на Анастасија и нејзиното момче

Press24 - 27.05.2016

Славеничката Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Костадин Терзиќ, не се обидуваа да скријата колку се вљубени, па нежности разменуваа и на нејзиниот 18ти роденден. Еден од најемотивните моменти на прославата кога тие двајца ...

Момчето на Анастасија го знаете, ама имате ли видено каков фраер е брат му?

Вистина.мк - 27.05.2016

Покрај семејството Ражнатовиќ, на 18-тиот роденден на Анастасија подеднакво внимание привлече и семејството Терзиќ. Покрај Маша Терзиќ со која се забавува Вељко и Костадин кој со години е во врска со Анастасија, најстариот син од семејството и е ...

Мммм… Анастасија Ражнатовиќ ги упати овие зборови до најголемата љубов во животот!

Вистина.мк - 27.05.2016

По забавата по повод роденденот Анастасија Ражнатовиќ призна кој сака најмногу на светот. Јас и брат ми Вељко сме многу блиски, се си кажуваме еден на друг и него го сакам најмногу на светот, повеќе од кој било кој друг го сакам Вељко.

Цеца откри: Еве со што ќе се занимава Анастасија Ражнатовиќ во животот!

Вистина.мк - 27.05.2016

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ вчера наполни 18 години, а познатата пејачка откри со што би сакала да се занимава нејзината ќерка во животот. Анастасија за прв пат беше гостин на мојот албум, ги пееше придружните вокали и јас сум навистина ...

Цеца откри со што ќе се занимава Анастасија

Нетпрес - 27.05.2016

Ќерката на Цеца Анастасија Ражнатовиќ пред два дена наполни 18 години, а познатата српска фолкерка не крие дека би сакала нејзината миленичка да заплови во музичките води. Не е тајна дека Анастасија ги отпеа пратечките вокали на албумот на Цеца што ...

Анастасија ронеше солзи на роденденот: Еве што чувал Аркан за неа

Маркукуле - 27.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ за полнолетството на својата ќерка направи краток филм за нејзиното детство и нејзиниот живот. Во филмот во кој имало и фотки и моменти од Аркан, Анастасија започнала да плаче.

Цеца откри со што ќе се занимава Анастасија

Пулс24 - 27.05.2016

Ќерката на Цеца наполни 18 години, а нејзината мајка откри со што ќе се занимава Анастасија... -Анастасија за прв пат беше гостин на мојот албум, ги пееше придружните вокали и јас сум навистина среќна поради тоа.

Фото: Момчето на Анастасија е фраер, но кога ќе го видите неговиот БРАТ, на Костадин веднаш ќе заборавите

Пулс24 - 27.05.2016

Покрај семејството Ражнатовиќ, на 18-тиот роденден на Анастасија подеднакво внимание привлече и семејството Терзиќ. Покрај Маша Терзиќ со која се забавува Вељко и Костадин кој со години е во врска со Анастасија, најстариот син од семејството и е ...

ИЗНЕНАДУВАЊЕТО НА ЦЕЦА ГИ РАСПЛАКА ГОСТИТЕ: Најемотивниот момент од роденденот (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 27.05.2016

Цеца и спреми изненадување на Анастасија, која на 25 мај го прослави својот 18 роденден во хотел Хајат. Таа пред сите гости и пушти емотивно видео од најемотивните моменти од животот на Анастасија.

Срамота: Вељко по роденденот пијан броел банкноти од 500 евра (ФОТО)

Exclusive.mk - 27.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ за 18 роденден најмногу подароци доби во плико, а нејзиниот брат Вељко дел земал за себе! Како што пишуваат српските медиуми, славеничката од гостите добила околу 100.000 евра.

И Цеца запеа кај Анастасија на роденден (видео)

ЗаЗабава - 26.05.2016

Задоволната мајка Цеца изјави дека роденденот на Анастасија бил многу весел и дека сите биле на нозе. Јасно е дека сите имале и причина за да се забавуваат, затоа што за тоа се погрижи познатата српска фолкерка.

Првите фотографии од роденденот на Анастасија Ражнатовиќ

Хитпортал - 26.05.2016

Синоќа во Белград, во еден од најпрестижните српски хотели, Хајат, Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 18-ти роденден. Славеничката на големата прослава пристигна заедно со својата мајка и тетка. „Не е денес ден за мама.

Еве како помина роденденот на Анастасија (фото)

ЗаЗабава - 26.05.2016

Долгоочекуваниот момент, кој активно беше пратен и на Фејсбук, се случи - Анастасија, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, ги прослави својот 18-ти роденден и полнолетството. 18-от роденден го прослави во еден од најпрестижните белградски хотели, Hyatt и ...

Цела естрада на едно место: Еве кој дојде на роденденот на Анастасија

Хитпортал - 26.05.2016

Вчера се случи роденденската прослава за полнолетството на Анастасија Ражнатовиќ, а голем дел од српскиот џет-сет присуствуваше на забавата. Помеѓу познатите личности кои дојдоа беше семејството Терзиќ, сопругата на Аца Лукас, Соња, Огњен Амиџиќ и ...

Од срце за Анастасија: Еве што пееше Цеца на роденденот (видео)

Хитпортал - 26.05.2016

Славеничката Анастасија Ражанатовиќ беше највесела на нејзиниот роденден веднаш по нејзината мајка, која од срце за својата ќерка ги испеа своите најголеми хитови. Во Белград на прославата Цеца се фати за микрофонот и ја дозагреа веќе вжештената ...

Цеца на роденденот на Анастасија дојде без гаќи (фото)

Хитпортал - 26.05.2016

Се вели „каква мајка, таква ќерка“, а во случајот на Анастасија и Цеца Ражнатовиќ тоа е навистина така. Синоќа во Белград се одржа прославата по повод 18-от роденден на Анастасија, на кој присуствуваше целиот српски џет-сет.

Од долг бајковит фустан, до ултра кратко: Ова е вториот изглед на Анастасија

Хитпортал - 26.05.2016

Со недели пред роденденот на Анастасија се шпекулираше што ќе носи славеничката која најави дека ќе се појави во две креации. Тоа беше навистина така, а Анастасија на својот роденден пристигна во долг бајковит фустан во „месо“ боја со прекрасни ...

Ќерката на Цеца за 18 роденден

Интересно - 26.05.2016

Славеничката Анастасија Ражњатовиќ конечно се појави на големата забава организирана по повод нејзиниот 18 роденден... Со тоа предизвикала големо љубопитство кај сите во хотелот Хајат. Славеничката се појавила во стил како во „цветните бајки“, со ...

ФОТО: Круна за принцезата на Цеца и Аркан

Идивиди - 26.05.2016

Полнолетство на ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Анастасија во последните неколку недели беше топ тема на социјалните мрежи, поради групата во која ја исмејуваа за тоа што треба да и се купи за роденден, но воедно и по информацијата дека Цеца ќе ...

На роденденот присуствуваа баба и дедо - Запознајте ги родителите на Цеца!

Сител - 26.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан Величковиќ. Погледнете како изгледаат мајката и таткото на поп ...

ХОЛИВУД ВО МАЛО: Еве што облекоа Вељко и Маша за полнолетството на Анастасија! (ФОТО)

Курир - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ блескаше на својата роденденска забава, но големо внимание привлекоа и нејзиниот брат Вељко и девојката Маша. Тие по сите бродоломи во врската, вљубени уживаа на роденденот на Анастасија.

СУМА БОЛИ ГЛАВА: Колку илјадници евра доби Анастасија на подарок ќе останете во шок!

Курир - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ за 18-тиот роденден добро го наполни паричникот. Ќерката на Цеца од гостите во најголем дел добиваше пари на подарок. Со оглед на тоа што имаше околу 300 присутни, а сумите во ковертите се движеа од 100 до 500 евра, Анастасија ...

ФОТО: Не добиваше само таа подароци, видете ги подароците од Анастасија за одредени гости!

Курир - 26.05.2016

Мал знак на внимание од Цеца и нејзините деца. Вчеравечер во Хајат, Анастасија Ражнатовиќ го прослави полнолетството. Таа изгледаше преубаво, доби море подароци, но таа и нејзиното семејство одлучија и тие да даруваат дел од гостите.

ФОТО: Ова е најоригиналниот подарок кој го доби Анастасија

Курир - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ синоќа славеше роденден во престижен белградски хотел во Нов Белград, а познатиот моден фотограф и режисер на музички спотови Дејан Миличевиќ и донесе на славеничката оригинален подарок.

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Еве што им подари Анастасија на гостите

Сител - 26.05.2016

Иако во последните недели се водела полемика на друштвените мрежи за тоа што треба да и се купи на Анастасија за 18-ти роденден, ќерката на Цеца не обрнуваше внимание на коментарите туку се грижеше за тоа што ќе им подари на гостите.

Кој се дојде на роденденот на ќерката на Цеца?

Сител - 26.05.2016

Погледнете кој се беше дел од гламурозната роденденска журка за роденденот на ќерката на ...

Нема да верувате каков подарок доби ќерката на Цеца од Дејан Миличевиќ

Сител - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ синоќа славеше роденден во престижен белградски хотел во Нов Белград, а познатиот моден фотограф и режисер на музички спотови Дејан Миличевиќ и донесе на славеничката оригинален подарок.

Kолку пари собра Анастасија за полнолетството?

Сител - 26.05.2016

По стариот српски обичај, ќерката на Цеца доби бројни пликоа со пари за своето полнолетство, па така Анастасија Ражнатовиќ си собра 100.000 евра. Миленичката на Цеца која блескаше за 18. роденден добивала пликоа во кои имало од 100 до 500 евра.

ГО КУПИЛ КОГА БИЛА БЕБЕ: Подарокот од Аркан ја расплака Анастасија

Телеграф - 26.05.2016

Аркан беше убиен неколку месеци по нејзиното раѓање Meѓу многубројните подароци што Анастасија ги доби за 18. роденден еден ѝ е посебно драг. Нејзината мајка Цеца на прославата ѝ ги даде обетките што Аркан ги купил кога таа била бебе.

Анастасија целата во солзи - Еве што чувал Аркан за нејзиниот роденден

Сител - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ за полнолетството на својата ќерка направи краток филм за нејзиното детство и нејзиниот живот. Во филмот во кој имало и фотки и моменти од Аркан, Анастасија започнала да плаче.

Гламурозна прослава на полнолетството на Анастасија во Хајат - доби и круна

Канал5 - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ го прослави 18-от роденден во Хајат. На роденденот присуствуваа Жељко Јоксимовиќ со сопругата, сопственикот на Пинк Жељко Митровиќ со семејството, Зорица Брунцлик и многу други познати личности од српскиот јавен и шоу бизнис.

Фотки од најозборуваниот роденден годинава - Журката на Анастасија во Hyatt

Црнобело - 26.05.2016

Долгоочекуваниот момент, кој активно беше пратен и на Фејсбук, се случи - Анастасија, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, ги прослави својот 18-ти роденден и полнолетството. 18-от роденден го прослави во еден од најпрестижните белградски хотели, Hyatt и ...

(ГАЛЕРИЈА) И тоа чудо се стори: 18 роденден на Анастасија

Локално - 26.05.2016

Што од потсмев, што од зачудувачки сè уште актуелниот култ кон Цеца на Балканот, роденденот на ќерка ѝ Анастасија беше главна тема на социјалните мрежи изминатиов период. Па, конечно и тоа чудо се случи, 18 роденден помина.

(ФОТО) Анастасија ги покани и баба и дедо – Запознајте ги родителите на Цеца

Репортер - 26.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан Величковиќ. Погледнете како изгледаат мајката и таткото на поп ...

(ВИДЕО) Анастасија ги китела трубачите со пари а кога запеала Цеца погледнете што се случувало

За Се - 26.05.2016

Атмосверата на роденденот на Анастасија се вжештила кога до микрофон дошле мајката на Анастасија, Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ. Одлично расположената славеничка пеела со трубачите и ги китела со пари, а кога запеала Цеца со песната „Poziv“ ...

Еве Цеца од кого ја наследила убавината - ова се родителите на поп дивата

Press24 - 26.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан Величковиќ. Погледнете како изгледаат мајката и таткото на поп ...

СУМА БОЛИ ГЛАВА: Колку илјадници евра доби Анастасија на подарок ќе останете во шок!

МК News - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ за 18-тиот роденден добро го наполни паричникот. Ќерката на Цеца од гостите во најголем дел добиваше пари на подарок. Со оглед на тоа што имаше околу 300 присутни, а сумите во ковертите се движеа од 100 до 500 евра, Анастасија ...

Карлеуша ги исплука Ражнатовиќ: Анастасија е ќерка на криминалец

За Се - 26.05.2016

Позната по остриот јазик, пејачката Јелена Карлеуша не издржа, а да не ја прокоментира прославата по повод 18. роденден на Анастасија ...

Принцезата на Цеца собра цело богатство – Еве колку пари собра Анастасија за 18 роденден

Репортер - 26.05.2016

По стариот српски обичај, ќерката на Цеца доби бројни пликоа со пари за своето полнолетство, па така Анастасија Ражнатовиќ си собра 100.000 евра. Миленичката на Цеца која блескаше за 18. роденден добивала пликоа во кои имало од 100 до 500 евра.

(ФОТО) Анастасија доби многу подароци, но ова нешто ја трогна

Репортер - 26.05.2016

Политичарот Драган Марковиќ Палма пристигна помеѓу првите а тоа што и го донесе тој, сите ги заенеме. Toj на Анастасија и донесе фотографија на која таа имала само 20 дена. „Тогаш прв пат била со Аркан и Цеца во Јагодина.

Вељко со мистериозен подарок за Анастасија

Репортер - 26.05.2016

Ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија вчера го прослави својот 18-ти роденден во хотелот Хајат. На прославата секако дојде и нејзиниот брат Вељко, кој се обрати и на присутните српски новинари.

Кога запеа Цеца кај Анастасија на роденден, ја дигна цела сала на нозе

Република - 26.05.2016

Атмосферата на роденденот на Анастасија се вжештила кога до микрофон дошле мајката на Анастасија, Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ. Одлично расположената славеничка пеела со трубачите и ги китела со пари, а кога запеала Цеца со песната „Poziv“ ...

Карлеуша не издржа и остро удри по Анастасија

Република - 26.05.2016

Позната по остриот јазик, пејачката Јелена Карлеуша не издржа, а да не ја прокоментира прославата по повод 18. роденден на Анастасија Ржнатовиќ. На младите во Србија медиумите им должат објаснување дека Анастасија Ражнатовиќ е ќерка на криминалци ...

Подарокот на Цеца ги расплака сите гости: Поради ова видео сите плачеа на роденденот на Анастасија (видео)

МК News - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражантовиќ за полнолетството на Анастасија подготви посебен подарок. Таа направила видео во кое се сместени најубавите моменти од животот на Анастасија, а преовладуваа фотографии со покојниот татко Аркан.

Доби многу подароци, но само овој ја расплака Анастасија

За Се - 26.05.2016

Meѓу многубројните подароци што Анастасија ги доби за 18. роденден еден ѝ е посебно драг. Нејзината мајка Цеца на прославата ѝ ги даде обетките што Аркан ги купил кога таа била бебе. Таткото на Анастасија оставил аманет доколку не биде жив, ...

Анастасија ронеше солзи на роденденот: Еве што чувал Аркан за неа

Репортер - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ за полнолетството на својата ќерка направи краток филм за нејзиното детство и нејзиниот живот. Во филмот во кој имало и фотки и моменти од Аркан, Анастасија започнала да плаче.

(ГАЛЕРИЈА) 18 роденден на Анастасија – ЕВЕ како изгледаа гостите и Цеца

МК News - 26.05.2016

прославата не беше каде било, туку во луксузниот Хајат хотел во Белград. Соодветно на приликата, нели. „Не е денес ден за мама. Денес е ден за мојата ќерка“ – изјавила Цеца при самото излегување од автомобилот и додала дека многу се гордее со ...

Гламур и луксуз - покрај Анастасија, во полн сјај блеснаа и овие личности

Press24 - 26.05.2016

Погледнете кој најгламурозно и префинето се истакна на прославата на полнолетството на ...

Анастасија блесна на роденднот, на полноќ таа целосно се трансформираше

Press24 - 26.05.2016

Анастасија Ражњатовиќ дошла на прослава на својот роденден во долга и необична халина со блага шминка и подигната коса. Меѓутоа, после синоќа славеничката направила целосно ...

И ТИЕ СЛАВЕА: Запознајте ги родителите на Цеца! (фото)

Вистина.мк - 26.05.2016

На роденденот на Анастасија присуствуваа и родителите на Цеца, Мира и Слободан Величковиќ. Погледнете како изгледаат мајката и таткото на поп дивата! ...

ХОЛИВУД ВО МАЛО: Еве што облекоа Вељко и Маша за полнолетството на Анастасија!

Вистина.мк - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ блескаше на својата роденденска забава, но големо внимание привлекоа и нејзиниот брат Вељко и девојката Маша. Тие по сите бродоломи во врската, вљубени уживаа на роденденот на Анастасија.

Најдобрите тоалети на роденденот на Анастасија (видео)

Република - 26.05.2016

Српскиот портал Телеграф објави видео на кое се гледа кој според гламурот и префинетост најмногу се истакнал на прославата на полнолетството на ...

СУМА БОЛИ ГЛАВА: Колку илјадници евра доби Анастасија на подарок ќе останете во шок!

Вистина.мк - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ за 18-тиот роденден добро го наполни паричникот. Ќерката на Цеца од гостите во најголем дел добиваше пари на подарок. Со оглед на тоа што имаше околу 300 присутни, а сумите во ковертите се движеа од 100 до 500 евра, Анастасија ...

Анастасија ги китела трубачите со пари а кога заепала Цеца погледнете што се случувало (ВИДЕО)

Press24 - 26.05.2016

Атмосверата на роденденот на Анастасија се вжештила кога до микрофон дошле мајката на Анастасија, Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ. Одлично расположената славеничка пеела со трубачите и ги китела со пари, а кога запеала Цеца со песната „Poziv“ ...

Емотивно,весело и луксузно славење - каков подарок доби Анастасија од своето момче?

Press24 - 26.05.2016

Ќерката на Цеца вчера го прослави својот 18. роденден во еден хотел во Белград, а поканетите беа многу познати личности од српската сцена. Анастасија добила многу вредни подароци, но како што дознаа српски Курир, Костадин на својата девојка и ...

Овие познати личности присуствуваа на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ! (фото)

Вистина.мк - 26.05.2016

Прославата на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ започна вчеравечер во девет часот во еден од најпрестижните белградски хотели Хајат. Меѓу бројните присутни беа и голем дел познати личности меѓу кои семејството Терзиќ, сопругата на Аца Лукас, Соња, ...

Вака Цеца го славеше 18-тиот роденден - дали за Анастасија направи подобра журка?

Press24 - 26.05.2016

Цеца Ражњатовиќ пред 25 години подготви гала прослава на која се собрала цела естрада. Цеца својот 18 -ти роденден го прославила во далечната 1991 година, во еден ресторан во Белград. Интересно е што синоќа на роденденот на Анастасија се појавија ...

БЕЗОБРАЗНО СКАП: Ќе паднете на задник кога ќе чуете колку евра чини фустанот на Цеца!

Вистина.мк - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ вчеравечер го прослави полнолетството на ќерка си Анастасија, а на прославата се појави во раскошна тоалета. Цеца облече креација од сопругата на Харис Џиновиќ, Мелина и за неа одвои неколку просечни плати.

Не добиваше само таа подароци, видете ги подароците од Анастасија за одредени гости!

Вистина.мк - 26.05.2016

Мал знак на внимание од Цеца и нејзините деца. Вчера вечер во Хајат, Анастасија Ражнатовиќ го прослави полнолетството. Таа изгледаше преубаво, доби море подароци, но таа и нејзиното семејство одлучија и тие да даруваат дел од гостите.

(ВИДЕО) Погледнете како Анастасија ги изгасна свеќите и ја сечеше тортата

Репортер - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ, ќерка на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, го прослави полнолетството во гала журката во Хајат со повеќе од 300 гости.Гостите имале прилика да го гледаат филмот за Анастасија од нејзиното раѓање до денешниот ден, кој Цеца го ...

Карлеуша ги исплука Ражнатовиќ: Анастасија е ќерка на криминалец!

Вистина.мк - 26.05.2016

Позната по остриот јазик, пејачката Јелена Карлеуша не издржа, а да не ја прокоментира прославата по повод 18. роденден на Анастасија Ржнатовиќ. На младите во Србија медиумите им должат објаснување дека Анастасија Ражнатовиќ е ќерка на криминалци ...

Еве како Цеца и Анастасија изгледаа на роденденската забава!

NetZabava - 26.05.2016

Се крена огромна прашина околу прославата на 18тиот роденден на Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на балканската дива Цеца. Посебно последниот месец, таа беше мета на озборувања и исмејувања на сметка на нејзиното полнолетство.

ГО ИСЦЕДИ ПАРИЧНИКОТ: Момчето на Анастасија и купи ВАКОВ ПОДАРОК!

Вистина.мк - 26.05.2016

Многу од гостите на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ одлучија за подарок да и дадат пари, но нејзиното момче Костадин Терзиќ сепак се одлучи за нешто полично. Тој се одлучи за скапоцен накит од брендот Сваровски и одбрал комплет кој ќе може да го ...

ФОТО: Ова е најоригиналниот подарок кој го доби Анастасија од Дејан Миличевиќ!

Вистина.мк - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ синоќа славеше роденден во престижен белградски хотел во Нов Белград, а познатиот моден фотограф и режисер на музички спотови Дејан Миличевиќ и донесе на славеничката оригинален подарок.

Најубавиот подарок Анастасија го доби од татко и Аркан!

Вистина.мк - 26.05.2016

Најубавиот подарок за полнолетството Анастасија го доби од својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан. Аркан веднаш откако Анастасија се родила за својата миленичка одбрал обетки кои Цеца ги чува веќе 18 години за да тој и ги дарува за нејзиниот 18-ти ...

ФОТО: Огромно изненадување – Нема да верувате кој се појави на роденденот на Анастасија

За Се - 26.05.2016

Шок на роденденската забава за полнолетството на Анастасија, верувале или не се појави нејзината полусестра, ќерката на Аркан од вонбрачната заедница со Лилјана Мијатовиќ. Таа дошла со својата ќерка Милица која е само 7 дена постара од Анастасија.

Подарокот на Цеца ги расплака сите гости: Поради ова видео сите плачеа на роденденот на Анастасија (видео)

Република - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражантовиќ за полнолетството на Анастасија подготви посебен подарок. Таа направила видео во кое се сместени најубавите моменти од животот на Анастасија, а преовладуваа фотографии со покојниот татко Аркан.

ВИДЕО: Цеца пееше на роденденот на Анастасија

Нетпрес - 26.05.2016

Цеца изјави дека роденденот на Анастасија беше весел и дека сиоте биле на нозе. Јасно е дека сите имале и причина за да се забавуваат, затоа што за тоа се погрижи познатата српска фолкерка.

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Еве Анастасија што им подари на гостите (ФОТО)

Press24 - 26.05.2016

Иако во последните недели се водела полемика на друштвените мрежи за тоа што треба да и се купи на Анастасија за 18-ти роденден, ќерката на Цеца не обрнуваше внимание на коментарите туку се грижеше за тоа што ќе им подари на гостите.

Анастасија целата во солзи - Еве што чувал Аркан за нејзиниот роденден

Вечер - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ за полнолетството на својата ќерка направила краток филм за нејзиното детство и нејзиниот живот. Светлана Цеца Ражнатовиќ за полнолетството на својата ќерка направила краток филм за нејзиното детство и нејзиниот живот.

Анастасија ги китела трубачите со пари, а кога запеала Цеца погледнете што се случувало

Press24 - 26.05.2016

Атмосверата на роденденот на Анастасија се вжешти кога микрофонот го земаа Цеца и Вики Миљковиќ. Вчера вечер било лудо на забавата на која Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 18-ти роденден, а вистинскиот хаос настанал кога запеала нејзината ...

Филмот кој ја расплака Анастасија, ќе плачете и вие кога ќе го погледнете

Press24 - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражњатовиќ за полнолетството на својата ќерка Анастасија подготвила посебен подарок. Таа подготвила видео во кое ги сместила најубавите моменти од животот на Анастасија, а преовладуваа фотографиите со нејзиниот покоен татко Аркан.

Карлеуша брутално ги навреди Ражнатовиќ – Анастасија е дете на убиец!

Република - 26.05.2016

Познато е дека Јелена Карлеуша, за разлика од други, сурово го изнесува своето мислење за семејството Ражнатовиќ, бидејќи е во кавга со Цеца долги години. Овојпат се осврна на роденденската забава на Анастасија, а нејзините ставови се повеќе од ...

Најголемата тајна откриена: Еве колку пари плати Цеца за целата прослава

Press24 - 26.05.2016

Фолк звездата не штедела на организацијата за роденденската прослава за ќерката Анастасија. Ќерката на српската пејачка Цеца Ражнатовиќ, Анастасија вчера вечер во хотелот Хајат го прослави својот 18-ти роденден.

Еве што ќе направи Анастасија со парите од роденденот: Што ќе кажат сега оние кои ја исмејуваа!!!

NetZabava - 26.05.2016

Голема забава се случуваше синоќа во белградскиот хотел Хајат по повод 18тиот роденден на ќерката на балканаската дива, Цеца Ражнатовиќ. Во Србија е обичај да се подаруваат пари за полнолетство, па така Анастасија знаела дека ќе добие многу коверти ...

Момчето на Анастасија БАШ СЕ ПОТРОШИ: Погледнете што и купи на саканата за 18-иот роденден

Пулс24 - 26.05.2016

Многу од гостите на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ одлучија за подарок да и дадат пари, но нејзиното момче... Многу од гостите на роденденот на Анастасија Ражнатовиќ одлучија за подарок да и дадат пари, но нејзиното момче Костадин Терзиќ сепак ...

Анастасија најубавиот подарок го доби од татко и Аркан!

Пулс24 - 26.05.2016

Иако татко и е одамна умрен, мајка Цеца сепак ја испочитува неговата желба и Анастасија подарокот го доби точно на полнолетството. Најубавиот подарок за полнолетството Анастасија го доби од својот татко Жељко Ражнатовиќ Аркан.

БЕЗ ВЛАКНА НА ЈАЗИК: Вака Карлеуша го искоментира роденденот на Анастасија!

Пулс24 - 26.05.2016

Познато е дека Јелена Карлеуша, за разлика од други, сурово го изнесува своето мислење за семејството Ражнатовиќ, бидејќи е во кавга со Цеца долги години. Овојпат се осврна на роденденската забава на Анастасија, а нејзините ставови се повеќе од ...

ШТО ЌЕ ПРАВИ СО ПАРИТЕ? Еве колку „собра“ Анастасија за полнолетството!

Пулс24 - 26.05.2016

Миленичката на Цеца која блескаше за 18. роденден добивала пликоа во кои имало од 100 до 500 евра. По стариот српски обичај, ќерката на Цеца доби бројни пликоа со пари за своето полнолетство, па така Анастасија Ражнатовиќ си собра 100.000 евра.

ПОДАРОКОТ НА ЦЕЦА ГИ РАСПЛАКА ГОСТИТЕ: Поради ова видео сите плачеле на роденденот на Анастасија!

Пулс24 - 26.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ, за полнолетството на нејзината ќерка Анастасија подготви посебен подарок. Таа подготвила видео во кое ги сместила најубавите моменти од животот на Анастасија, а преовладувале фотографии со покојниот татко Аркан.

СИТЕ ОСТАНАА ВЏАШЕНИ: Нема да верувате кој се појави на роденденот на Анастасија

Пулс24 - 26.05.2016

Анастасија и фолк ѕвездата биле воодушевени што ги гледаат, бидејќи со нив отсекогаш биле во добри односи. На 18-тиот роденден на ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ синоќа стигна и ќерката на Аркан, Анџела, која тој ја добил во вонбрачна ...

Баш се опуштија: Девојката на Вељко се пофали со фотографија од роденденската забава, но каде и се наоѓа раката?

Пулс24 - 26.05.2016

Девојката на Вељко се пофали со фотографија од роденденската забава, но каде и се наоѓа раката? Анастасија Ражнатовиќ заблеска на својата роденденска забава, а покрај неа големо внимание привлекоа Маша и Вељко.

Цеца запеа кај Анастасија на роденден, ја дигна цела сала на нозе(Видео)

Exclusive.mk - 26.05.2016

Атмосферата на роденденот на Анастасија се вжештила кога до микрофон дошле мајката на Анастасија, Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ.Одлично расположената славеничка пеела со трубачите и ги китела со пари, а кога запеала Цеца со песната „Poziv“ ...

Освен 100.000 евра Анастасија доби и круна! (ФОТО)

Exclusive.mk - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ вцчера вечерта на својот 18 роденден доби многу подароци. Но, Дејан Миличевиќ беше еден од најкреативните и и донесе ...

БЛЕСНАА: Еве како изгледаа Маша и Вељко на роденденот на годината! (ФОТО)

Exclusive.mk - 26.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ блескаше на својата роденденска забава, а покрај неа големо внимание привлекоа Маша и Вељко. Насмевка, елеганција и ...

РОДЕНДЕН НА ГОДИНАТА: Кој се и како се забавуваше на забавата на Анастасија (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Exclusive.mk - 26.05.2016

Многу познати личности, но и помалку познати објавија фотографии од роденденската забава на Анастасија. Хотелот „Хајат“ беше преполн за 18 роденден на ќерката на ...

ЈК: Анастасија е на ТВ затоа што татко и е убиец, а мајка и крадец! (ФОТО)

Exclusive.mk - 26.05.2016

Дивата Јелена Карлеуша долги години води естрадна војна со Светлана Ражнатовиќ. Таа освен што јавно ја напаѓа и навредува Цеца, често коментира и за нејзините деца Вељко и Анастасија. Јелена на својот профил на Твитер објави дека Анастасија е ќерка ...

Кој имаше поубава торта за полнолетство? Анастасија или Цеца? (ВИДЕО + ФОТО)

Exclusive.mk - 26.05.2016

Вчера на роденденот на Анастасија гостите имаа специјална можност да го гледаат филмот за Анастасија од нејзиното раѓање па до денес, а тоа беше изненадување од нејзината мајка. На ред дојде и тортата, а трубачите пристигнаа да ја зачинат ...

Анастасија за 18 роденден доби 100.000 евра!

Exclusive.mk - 26.05.2016

Според стариот српски обичај за полнолетство се подаруваљ пари на славеникот, така и Анастасија доби подарок во плик, од 100 до 500 евра. Анастасија Ражнатовиќ доби доста добра сума за својот 18 роденден.

Ќерката на Аркан беше на роденден кај Анастасија (ФОТО)

Exclusive.mk - 26.05.2016

На роденденот на Анастасија вчера беше и ќерката на Аркан Анџела која ја доби вонбрачно со актерката Лилјана Мијатовиќ. Таа дојде со својата ќерка Милица која е само 7 дена постара од Анастасија, а иако се родени Милица и е тетка на Анастасија.

НАЈГОЛЕМА ТАЈНА: Еве колку пари потроши Цеца за гламурозниот роденден!

Exclusive.mk - 26.05.2016

Фолк ѕвездата не штедела за организацијата на роденденот на Анастасија. Вчера вечерта во хотел „Хајат“ Анастасија го прослави својот 18 роденден. Тие две долго разговараа каква забава сака Анастасија и таа посака да биде во хотелот „Хајат“ каде што ...

Вака изгледа поканата за роденденот на Анастасија Ражнатовиќ

Хитпортал - 25.05.2016

Дојде и тој ден, 25 мај, среда, ден резервиран за 18-тиот роденден на Анастасија Ражнатовиќ. Балканот на големо пишува, се шегува на нејзина сметка, но и со нетрпение чека да види дел од забавата.

Цеца им се обрати на хејтерите на Анастасија (видео)

ЗаЗабава - 25.05.2016

На роденденот на Ѕвездан Терзиќ, Цеца пред камерата на српски Ексклузив откри што мисли за групата која се појави на Фејсбук по повод полнолетството на Анастасија, но зборуваше и за детството на нејзината ќерка.

Цеца им се обрати на хејтерите на Анастасија: Нејзе не и треба ништо, дајте евро за…

Хитпортал - 25.05.2016

На роденденот на Ѕвездан Терзиќ, Цеца за екипата на српски ексклузив откри што мисли за групата која се појави на Фејсбук по повод полнолетството на Анастасија, но зборуваше и за детството на нејзината ќерка.

Ѕирнете на црвениот килим поставен по повод журката на Анастасија Ражнатовиќ (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 25.05.2016

Почна родеденската забава на Анастасија Ражнатовиќ за која се зборуваше и се пишуваше со недели наназад. На забавата се очекуваат 400 гости, а мама Цеца подготви и мини-филм кој ги содржи најслатките и најтрогателните мигови од животот на нејзината ...

Ќерката на Цеца сите ги изненади - еве што ќе прави со подароците

Сител - 25.05.2016

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ која денеска го слави својот 18 роденден реши да ја покаже хуманата страна. Иако сите се смеат и шегуваат за роденденот и гламурот кој се подготвува за нејзиното полнолетство, таа одлучи подароците од ...

Денеска е нејзиниот ден, еве што објави Анастасија за полнолетството!

Сител - 25.05.2016

Ќерката на познатата фолкерка Цеца Ражнатовиќ, денеска го слави полнолетството и овој настан веќе подолго време е една од главните теми во медиумите. Таа уште ноќеска на социјалните мрежи веднаш се огласи.

ФОТО: Еве како изгледа Анастасија за прославата на нејзиниот 18-ти роденден

Курир - 25.05.2016

Анастасија Ражњатовиќ, денеска го прославува својот 18-ти роденден, а бидејќи е принцеза на Цеца, таа како во бајка го прославува истиот. Облечена во црвен фустан, Анастасија изгледаше како вистинска принцеза кога пристигна на својата забана во ...

Ќе се служат и прасиња на гала прославата на ќерката на Цеца

Сител - 25.05.2016

Фолк ѕвездата за гала прославата на полнолетството на ќерката се одлучи за шведска маса на која ќе се најде печење, но и морски плодови, готвени јадења, колачи... Се е подготвено за вечерашната гала прослава на полнолетството на Анастасија ...

РОДЕНДЕНСКА ЦВЕТНА БАЈКА: Ќерката на Цеца како принцеза за нејзиниот 18. роденден (ВИДЕО)

Телеграф - 25.05.2016

Откако со денови се зборуваше и пишуваше, па паднаа куп шеги, исмевања и провокации за прославата на роденденот на Анастасија, ете дојде и тој ден Во моментов во хотелот „Хајат“ во Србија се случува прославувањето на 18. роденден на ќерката на Цеца .

Ќерката на Цеца сите ги изненади – еве што ќе прави со подароците

За Се - 25.05.2016

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ која денеска го слави својот 18 роденден реши да ја покаже хуманата страна. Иако сите се смеат и шегуваат за роденденот и гламурот кој се подготвува за нејзиното полнолетство, таа одлучи подароците од ...

Цеца се огласи, еве што им порача на хејтерите на Анастасија (ВИДЕО)

Република - 25.05.2016

На роденденот на Ѕвездан Терзиќ, Цеца пред камерата на српски Ексклузив откри што мисли за групата која се појави на Фејсбук по повод полнолетството на Анастасија, но зборуваше и за детството на нејзината ќерка.

Сите ја сакаа па дури и на шега: Ова е поканата за роденденот на Анастасија (ФОТО)

Press24 - 25.05.2016

Темата за роденденот на ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ, е главна на социјалните мрежи. Некои навистина сакаа, а некои само се шегуваа на сметка на прославата за 18-от роденден на Анастасија.

Цеца ја усрами Анастасија пред нејзиниот роденден

Република - 25.05.2016

Велат дека не може никој повеќе да те посрами од роднините, а за тоа е доказ и Цеца Ражнатовиќ, која раскажа што се зборувала нејзината ќерка Анастасија кога била мала, пишува српски „Телеграф“ Во интервју за емисијата „Ексклузив“, Цеца раскажала ...

Фото: Што објави Ансатасија Ражнатовиќ по повод нејзиниот роденден

За Се - 25.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк дивата Цеца, денес го слави полнолетството. Нејзината прослава стана вистински хит на социјалните мрежи. Таа само што наполни 18 години на Инстаграм прикачи фотографија со која го нагласи тоа.

Еве како изгледа Анастасија на својот 18-ти роденден

Нетпрес - 25.05.2016

Анастасија Ражњатовиќ, денеска го прославува својот 18-ти роденден, а бидејќи е принцеза на Цеца, таа како во бајка го прославува овој свечен ден. Облечена во црвен фустан, Анастасија изгледаше како вистинска принцеза кога пристигна на својата ...

ФОТО: Ќерката на Цеца едвај дочека - се огласи за роденденот

Press24 - 25.05.2016

Ќерката на Цеца едвај дочека да дојде овој ден. Денеска таа полни 18 години, а Цеца подготвува гламурозна забава. Погледнете што објави Анастасија по повод нејзиниот ...

Денеска Анастасија го слави полнолетството - еве што напиша по тој повод

Press24 - 25.05.2016

Ќерката на фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ, Анастасија денеска го слави своето полнолетство и ова случување е долго време главна тема во медиумите. Во таа преилика се огласи и славеничката по пат на социјалните мрежи.

Еве како Ражнатовиќи ќе спречат несакани гости на прославата на полнолетството на Анастасија

Вистина.мк - 25.05.2016

Денеска е прославата на полнолетството на Анастасија Ражнатовиќ на која ќе присуствуваат голем број званици од џет сетот на Србија и регионот. За да спречат влегување на неповикани гости, Ражнатовиќи подготвија специјални покани за званиците, без ...

ЕДВАЈ ДОЧЕКА: Еве што објави Анастасија Ражнатовиќ штом стана полнолетна! (фото)

Вистина.мк - 25.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк дивата Цеца, денес го слави полнолетството. Нејзината прослава стана вистински хит на социјалните мрежи. Таа само што наполни 18 години на Инстаграм прикачи фотографија со која го нагласи тоа.

КАКВА РОМАНТИКА: Вака Вељко Ражнатовиќ ја изненади девојка си за роденден! (фото)

Вистина.мк - 25.05.2016

Маша Терзиќ, ќерката на Звездан Терзиќ и девојката на синот на Цеца објави фотографија на Инстаграм на која се гледа дека Вељко Ражнатовиќ ја изненадил за нејзиниот роденден. Бидејќи нивната врска од самиот почеток е турбулентна и неколку пати ...

ГАЛЕРИЈА од пристигнувањето на Анастасија заедно со мама и бато

Press24 - 25.05.2016

Славеничката Анастасија Ражнатовиќ конечно се појави на големата забава организирана по повод на нејзиниот 18-ти роденден и секако, предизвика големо интересирање на сите во хотелот ...

Колку пари Цеца потроши за роденденот на својата ќерка?

За Се - 25.05.2016

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го прославува полнолетството, што веројатно сите веќе знаат. Изгледа дека целиот роденден ќе биде во знак на цвеќето, па Цеца нарача рози за својата галеница дури од Холандија, како и црвен фустан со ...

Нема да поверувате колку пари дала Цеца само за цвеќе за роденденот на Анастасија

Вистина.мк - 25.05.2016

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска го прославува полнолетството, што веројатно сите веќе знаат. Изгледа дека целиот роденден ќе биде во знак на цвеќето, па Цеца нарача рози за својата галеница дури од Холандија, како и црвен фустан со ...

Прасе, морски плодови и торта на спрат - се е спремно за роденденот на Анастасија

Press24 - 25.05.2016

Со денови на големо се пишува за роденденската забава на Анастасија Ражнатовиќ. Се е спремно за гламурозната забава вечерва на која се поканети бројни лица од естрадата. На Анастасија и остана само да биде убава, а Цеца се погрижи околу деталите ...

Анастасија Ражнатовиќ со коментар за прославата на нејзиниот роденден!

NetZabava - 25.05.2016

Се е спремно за гламурозната забава која вечер ќе се одржи во кристалниот довр од хотелот Хајат во Нов Белград, а Цеца скоро сите припреми ги препуштила на нејзината сестра Лидија бидејќи таа е презафатена со снимањето на новиот албум и ...

Што ќе ископира Анастасија од 18-тиот роденден на Цеца? Да, да, дури и фризурата! (фото)

Вистина.мк - 25.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ за забавата во полнолетството многу се инспирираше од славењето на полнолетство на нејзината мајка Цеца, кое се случи пред точно 26 години. Славеничката одлучи да ја ископира дури и фризурата на мајка си.

Славеничката воодушевена: Еве што и подари Костадин, момчето на Анастасија

Press24 - 25.05.2016

Ќерката на цеца, Анастасија Ражнатовиќ вечерва го прославува својот 18-ти роденден, покрај многуте познати личности сепак Костадин е најважната личност за неа. Како што дознава српски Курир, Анастасија од Костадин добила скапоцено парче Сваровски ...

Анастасија ги матира сите кои се шегуваа за роденденот, ова е нејзиниот план

Република - 25.05.2016

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ која денеска го слави својот 18 роденден реши да ја покаже хуманата страна. Иако сите се смеат и шегуваат за роденденот и гламурот кој се подготвува за нејзиното полнолетство, таа одлучи подароците од ...

Започна забавата за 18-тиот роденден на Анастасија, ќерката на Цеца Ражнатовиќ

Бриф - 25.05.2016

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ, денеска го прославува својот 18-ти роденден. П рославата за која зборуваше балканот , започна, а Анастасија облечена во црвен фустан изгледаше како вистинска принцеза кога пристигна на својата забава во ...

(ФОТО) Принцезата на Цеца, блесна на нејзиниот 18 роденден

Репортер - 25.05.2016

Славеничката Анастасија Ражнатовиќ конечно се појави на големата журка организирана по повод нејзиниот 18 роденден, и се разбира предизвика огромно интересирање кај сите во хотелот Хајат. Славеничката очекувано, целосно се појави во склоп со ...

Конечно Анастасија стапна на црвениот тепих - еве како изгледа за нејзиниот 18-ти роденден (ФОТО)

Press24 - 25.05.2016

Славеничката очекувано се појави во складот со „цветната бајка“ која беше најавена, и тоа во друштво на Цеца и Вељко. Славеничката Анастасија Ражнатовиќ конечно се појави на големата забава организирана по повод на нејзиниот 18-ти роденден и секако, ...

Ова е подарокот кој ја расплака Анастасија (ФОТО)

Press24 - 25.05.2016

Политичарот Драган Марковиќ Палма пристигна помеѓу првите а тоа што и го донесе тој, сите ги заенеме. Toj на Анастасија и донесе фотографија на која таа имала само 20 дена. „Тогаш прв пат била со Аркан и Цеца во Јагодина.

Ова е почетокот на лудата забава за 18-тиот роденден на Анастасија, ќерката на Цеца Ражнатовиќ (ВИДЕО)

Press24 - 25.05.2016

Влезот на хотелот „Хајат“ каде се оддржува славеничката журка, е една вистинска цветна бајка. Се е спремно за лудата забава и прослава за 18-тиот роденден на Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, во склад на гламурозната церемонија е и ...

Еве што и поклони Вељко на својата сакана сестра Анастасија за 18-ти роденден

Press24 - 25.05.2016

Ќерката на пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија вечерва го прославува својот 18-ти роденден о хотелот Хајат. Поканетите гости веќе пристигнаа, а на прославата секако дојде и нејзиниот брат Вељко, кој се обрати на присутните српски новинари.

Цеца покрај обетките од Аркан за Анастасија припреми уште едно големо изненадување - погледнете

Press24 - 25.05.2016

Цеца Ражнатовиќ е спремна со изненадувања за нејзината малечка. Таа за прославата на полнолетство спремила едно видео во кое се сместени најубавите моменти од животот на Анастасија, а видеото премиерно ќе биде пуштено во салата за време на ...

Анастасија и Цеца блескаат на роденденската прослава - погледнете ја фотографијата

Press24 - 25.05.2016

Вечерва е прославата за роденденот на ќерката на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ. Младата Анастасија ги одушеви сите присутни со стајлингот на вистинска принцеза. Анастасија Ражнатовиќ вечерва го прославува својот 18-ти роденден во хотелот Хајат.

Вечерва сите ќе плачат: Цеца и подготви најемотивно изненадување на Анастасија, а твитерџиите ја уништија (фото)

Република - 25.05.2016

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вечерва го слави полнолетство на својата миленичка Анастасија, а за таа прилика приредила емотивно изненадување во вид на кус филм во кој се содржани сите спомени од животот на славеничката, сите осумнаесет години наназад.

Анастасија блесна на роденденската прослава

Пулс24 - 25.05.2016

Погледнете како изгледа Анастасија на својата роденденска прослава Анастасија Ражњатовиќ, денеска го прославува својот 18-ти роденден, а бидејќи е принцеза на Цеца, таа како во бајка го прославува истиот.

Тоа болеше! Вака Цеца ја посрами својата ќерка пред нејзиниот 18-ти роденден!

Пулс24 - 25.05.2016

Цеца ја посрами својата ќерка пред нејзиниот 18-ти роденден! Велат дека не може никој повеќе да те посрами од роднините, а за тоа е доказ и Цеца Ражнатовиќ која раскажала што се зборувала нејзината ќерка Анастасија кога била мала.

Како ќе бидат пречекани гостите на вечерашниот 18 роденден на Анастасија(Видео)

Exclusive.mk - 25.05.2016

Влезот на хотелот „Хајат“ каде се оддржува славеничката журка, е една вистинска цветна бајка. Се е спремно за лудата забава и прослава за 18-тиот роденден на Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца Ражнатовиќ, во склад на гламурозната церемонија е и ...

Анастасија Ражнатовиќ ексклузивно за забавата: На мојот роденден нема да може да влезе секој!

Exclusive.mk - 25.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ денес полни 18 години! Се е спремно за гламурозната забава која се збори со месеци. “На мојот роденден нема да може да влезе секој! Тоа сепак е големо случување, ќе има многу луѓе, па затоа печатиме специјални покани кои се ...

Ексклузивно:Првите фотографии од Анастасија за нејзиниот роденден!

Exclusive.mk - 25.05.2016

Вечерва се слави 18 годишниот роденден и полнолетство на ќерката на Цеца, Анастасија. За роденденот се зборуваше со недели. Ова е моментот кога Анстасија пристигна во хотелот Хајат каде што ќе има луда и незаборавна забава.

10 работи поради кој треба да се слави денес роденденот на Анастасија!

Exclusive.mk - 25.05.2016

Најзборуваниот настан денес за постарата генерација секако е „денот на младоста“ и роденденот на претседателот на Југославија Јосип Броз Тито, но за помладата генерација секако денес е роденденот на Анастасија Ражнатовиќ.

Само оние со оваа покана ќе можат кај Анастасија

ЗаЗабава - 24.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ во среда ќе го прослави својот 18. роденден со гламурозна журка во познат белградски хотел. За финалните подготовки беше задолжена сестрата на Цеца Лидија, а Анастасија откри дека за журката ...

Хит видео: Кога Хитлер ќе дознае за роденденот на Анастасија

Хитпортал - 24.05.2016

Уште неколку дена не делат од роденденската забава на Анастасија Ражнатовиќ за која зборува целиот Балкан. Дека шегите на нејзина сметка не запираат докажува и последното видео кое се појави на Интернет.

Цеца откри што се тоа овец и вевец

Убавина и Здравје - 24.05.2016

„Како што наближува роденденот, така ми изгледа сè подалеку“ , изјави Анастасија Ражнатовиќ по повод утрешниот 18-ти роденден околу кој веќе две недели се крева огромен прав во медиумите и на социјалните мрежи.

Како за свадба: Вака изгледа поканата за роденденот на Анастасија (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.05.2016

Утре конечно ќе дојде тој ден, 25 мај, среда, 18-ти роденден на наследничката на фолк-дивата Цеца Ражнатовиќ , Анастасија . Изгледа дека хајката и исмејувањето на социјалните мрежи не му ги нарушија плановите на семејството Ражнатович, бидејќи утре ...

Цеца и Анастасија блескаа на роденденот

Сител - 24.05.2016

На забава во еден белградски ресторан, својот 50 роденден го прослави Звездан Терзиќ. Покрај тоа се славеше и титулата на Црвена Ѕвезда, каде тој е претседател. Меѓу поканетите беше и Цеца Ражнатовиќ, која дојде со својата ќерка Анастасија, а со ...

ФОТО: Цеца и Анастасија блескаа на роденденот

Курир - 24.05.2016

На забава во еден белградски ресторан, својот 50 роденден го прослави Звездан Терзиќ. Покрај тоа се славеше и титулата на Црвена Ѕвезда, каде тој е претседател. Меѓу поканетите беше и Цеца Ражнатовиќ, која дојде со својата ќерка Анастасија, а со ...

Сите ја сакаа па дури и на шега: Ова е поканата за роденденот на Анастасија (ФОТО)

Курир - 24.05.2016

Темата за роденденот на ќерката на Цеца, Анастасија Ражњатовиќ, е главна на социјалните мрежи. Некои навистина сакаа, а некои само се шегуваа на сметка на прославата за 18-от роденден на Анастасија.

УБАВО ИМ ПЛЕСНА НА СЕИРЏИИТЕ: Што посака Цеца за роденденот на Анастасија (ФОТО)

Телеграф - 24.05.2016

Сите да соберат по едно евро за некое болно дете да го пратиме на лечење,побара Цеца Откако целиот Балкан тераше мајтап за тоа што треба да и се купи за 18 роденден на Анастасија Ражнатовиќ, со коментар се јави нејзината мајка Светлана.

Цеца со шокантен предлог: „И јас ќе се приклучам на групата за Анастасија, но..."

Сител - 24.05.2016

Цеца Ражнатовиќ конечно се огласи за сите шеги на сметка на нејзината ќерка Анастасија која утре полни 18 години. За својата ќерка вели дека воопшто не побарала ништо од неа, дека е многу скромна девојка.

ПОСЛЕДНИ ПОДГОТОВКИ: Вака изгледа поканата за роденденот на Анастасија (ФОТО)

Телеграф - 24.05.2016

Анастасија утре на 25 мај ќе направи 18 години, а веќе една недела на социјалните мрежи е предмет на исмевање Балканската хистерија за роденденот на Анастасија Ражнатовиќ продолжува и денеска.

Кој ќе ја добие, ќе може да оди на роденденот на Анастасија

Сител - 24.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ во среда ќе го прослави својот 18. роденден со гламурозна журка во познат белградски хотел. За финалните подготовки беше задолжена сестрата на Цеца Лидија, а Анастасија откри дека за журката ...

ФОТО: Цеца и Анастасија блескаа на роденденот

За Се - 24.05.2016

На забава во еден белградски ресторан, својот 50 роденден го прослави Звездан Терзиќ. Покрај тоа се славеше и титулата на Црвена Ѕвезда, каде тој е претседател.Меѓу поканетите беше и Цеца Ражнатовиќ, која дојде со својата ќерка Анастасија, а со ...

Сите ја посакуваат: Погледнете како изгледа поканата за прославата на 18 роденден на ќерката на Цеца (фото)

Република - 24.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ во среда ќе го прослави својот 18. роденден со гламурозна журка во познат белградски хотел. За финалните подготовки беше задолжена сестрата на Цеца Лидија, а Анастасија откри дека за журката ...

(ФОТО) Ова е поканата за роденденот на Анастасија – Ја добија само посебни ВИП личности

Репортер - 24.05.2016

Анастасија утре на 25 мај ќе направи 18 години, а веќе една недела на социјалните мрежи е предмет на исмевање. Балканската хистерија за роденденот на Анастасија Ражнатовиќ продолжува и денеска.

ЦЕЦА до ХЕЈТЕРИТЕ – На Анастасија не и треба подарок, имам предлог за Вас!

Актуелно24 - 24.05.2016

Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка Анастасија, јавно проговорија за сите планови за гала прославата, но и за Фејсбук групата која се шегува на сметка на подароците за роденденот на Анастасија.

ФОТО: Цеца и Анастасија блескаа на роденденот

Press24 - 24.05.2016

На забава во еден белградски ресторан, својот 50 роденден го прослави Звездан Терзиќ. Покрај тоа се славеше и титулата на Црвена Ѕвезда, каде тој е претседател. Меѓу поканетите беше и Цеца Ражнатовиќ, која дојде со својата ќерка Анастасија, а со ...

Цеца му порача на Терзиќ:Прикане извини лоша сум со математика!

Република - 24.05.2016

Цеца Ражнатовиќ во друштво на својата ќерка Анастасија присуствуваше на роденденската забва на Звездан Терзиќ. Како се долгогодишни пријатели, ќерката и мајката стигнале видно расположени и на Звездан му посакале убави работи.

Вистински романтичар: Погледнете како синот на Цеца ја изненади својата девојка (ФОТО)

Press24 - 24.05.2016

Синот на Цеца, Вељко повторно ужива во врската со Маша Терзиќ. Меѓутоа, овој пат како да се потрудиле врската да трае подолго. Доказ за тоа е изненадувањето кое Вељко и го приреди на својата девојка.

МЕТА ЗА ПОТСМЕВ: Благодушка Марулова вака и го честиташе роденденот на ќерката на Цеца!

Вистина.мк - 24.05.2016

Ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ на 27-ми мај годинава ќе полни 18 години, а многумина ова го најавуваат како забава на годината. За полнолетството на Анастасија на Фејсбук дури има направено и настан по повој купување подарок за нејзиното ...

ХИТ ФОТО: Еве што одговори познатата пејачка на прашањето дали ќе оди кај Анастасија на роденден

Press24 - 24.05.2016

На популарната група за купување поклон за роденденот на Анастасија, се појавија доста хит фотографии, а некој се сети и објасни како би вратила Зорица Марковиќ, на прашањето дали ќе дојде на роденденот на ќерката на ...

Цеца со предлог до сите кои го исмеваат роденденот на ќерка и!

Вечер - 24.05.2016

Кога има некоја хуманитарна акција не можеме да собереме 5.000 луѓе, а сега имаме 185.000! Ете, некоја глупава шега! - рекла Цеца, коментирајќи ги шегите по Интернет на сметка на роденденот на ќерка и.

ЦЕЦА ДО ХЕЈТЕРИТЕ: На Анастасија не и треба подарок, имам предлог за ВАС!

За Се - 24.05.2016

Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка Анастасија, јавно проговорија за сите планови за гала прославата, но и за Фејсбук групата која се шегува на сметка на подароците за роденденот на Анастасија.

УРНЕБЕСНО: И Хитлер сакаше да оди кај Анастасија на роденден, но постои ПРОБЛЕМ...

Пулс24 - 24.05.2016

Полнолетството на Анастасија Ражнатовиќ го привлече вниманието на луѓето, но повеќе е така поради добрите скечеви што се прават на нејзина сметка. Шегите на сметка на Анастасија Ражнатовиќ за нејзиниот роденден не запираат.

ЦЕЦА:На Анастасија не и треба подарок, имам предлог за ВАС!

Exclusive.mk - 24.05.2016

Цеца Ражнатовиќ и нејзината ќерка Анастасија, јавно проговорија за сите планови за гала прославата, но и за Фејсбук групата која се шегува на сметка на подароците за роденденот на Анастасија.

Изненадување од соништата: Погледнете што и спреми синот на Цеца на својата девојка (ФОТО)

Exclusive.mk - 24.05.2016

Девојката на синот на Цеца Маша Терзиќ на својот Инстаграм објави какво изненадување и спремил Вељко. Маша и Вељко се многу заљубени и постојано љубовта ја искажуваат на социјалните мрежи.

Како ќе и одговорат хејтерите? Еве што им предложи Цеца на сите кои ја исмеваат Анастасија! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 24.05.2016

Со нетрпение се очекува утрешниот ден (среда), гламурозната забава 18 роденден на ќерката на Цеца. Фолкерката за време на роденденската прослава на Ѕвездан Терзиќ искоментира за групата на Фејсбук “Kupovina poklona za Anastasijino punoletstvo”, но и ...

Сопругот на Јелена Карлеуша на прослава се забавуваше со Цеца (фото)

Хитпортал - 23.05.2016

Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша бил еден од највеселите гости на роденденската прослава на Ѕвездан Терзиќ каде се забавувал со песните на Цеца. Генералниот директор на ФК Црвена Ѕвезда пред два дена го прослави својот 50-ти роденден на кој ...

И Хитлер дозна за роденденот на Анастасија (видео)

ЗаЗабава - 23.05.2016

Фејсбук "лудилото" околу прославата на полнолетството на ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, доби свое продолжение и на YouTube. Во морето клипови се издвои инсертот од филмот "Последниот ден", инсерт кој досега беше користен за секој важен ...

И Хитлер купи поклон за роденденот на Анастасија

БркајРабота - 23.05.2016

Фејсбук "лудилото" околу прославата на полнолетството на ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, доби свое продолжение и на YouTube. Во морето клипови се издвои инсертот од филмот "Последниот ден", инсерт кој досега беше користен за секој важен ...

Цеца и Анастасија открија детали околу прославата и новиот албум

Сител - 23.05.2016

Светлана Цеца Ражнатовиќ смислила креативна работа за „хејтерите“... - Колку ги има 175 000, сите по едно евро и на некое болно дете да му се плати за лекување, зашто да не. Српски „Ексклузив“ открива и како Анастасија Ражнатовиќ ќе биде облечена за ...

Како пресликани: Во новото селфи, која е Цеца, а која Анастасија? (ФОТО)

Вистина.мк - 23.05.2016

Анастасија Ражнатовиќ објави на Инстаграм ново селфи со својата мајка, фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ, со која ги воодушеви обожавателите, со оглед на тоа дека на фотографијата двете не се разликуваат.

Еве како ќе изгледа Анастасија за прославата на својот 18-ти роденден

Press24 - 23.05.2016

Ќерката на фолк звездата Цеца Ражнатовиќ, Анастасија на 25 мај ќе наполни 18 години, со забавата која со денови се спрема и веднаш се рашири низ јавноста. Анастасија своите следбеници на Инстаграм ги изненади со нова фризура, па сите веднаш ...

Што ќе каже жена му? Сопругот на Карлеуша се веселеше покрај Цеца!

Вистина.мк - 23.05.2016

Сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ беше еден од највеселите гости на роденденската прослава на Звездан Терзиќ и прв заигра со песната на Светлана Цеца Ражнатовиќ, која седеше на масата покрај неговата.

Сопругот на Карлеуша се весели во друштво на Цеца - што вели Јелена на ова?

Press24 - 23.05.2016

На роденденската прослава на Звездан Терзиќ дел од гостите без Јелена Карлеуша, нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, Цеца Ражнатовиќ со нејзината ќерка Анастасија и нејзината сестра Лидија. Најинтересно е тоа што Цеца и Карлеуша како најголеми ривалки ...

Девојката е бомба! Анастасија ја покажа другарката што ја криеше долго време!

Вистина.мк - 23.05.2016

Анастасија на својот Инстаграм објави фотографија од својата најдобра другарка која изгледа брутално добро. Во исчекување на нејзиниот роденден доста се шпекулираше околу списокот на поканети гости.

Најново интервју со Цеца и Анастасија - тие открија детали околу прославата и новиот албум

Press24 - 23.05.2016

Цеца Ражнатовиќ смислила креативна работа за „хејтерите“... -колку ги има 175 000, сите по едно евро и на некое болно дете да му се уплати за лекување, зашто да не. Српски ексклузив открива и како Анастасија Ражнатовиќ ќе биде облечена за ...

Најразигран- Сопругот на Карлеуша се веселеше покрај Цеца!

За Се - 23.05.2016

Сопругот на Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ беше еден од највеселите гости на роденденската прослава на Звездан Терзиќ и прв заигра со песната на Светлана Цеца Ражнатовиќ, која седеше на масата покрај неговата.

Откриено како ќе изгледа Анастасија за прославата на својот 18-ти роденден

Република - 23.05.2016

Анастасија на 25 мај ќе наполни 18 години,со забавата која со денови се спрема и веднаш се рашири низ јавноста. Ќерката на Цеца своите следбеници на Инстаграм ги изненади со нова фризура, па сите веднаш помислија дека таа во ова издание ќе се појави ...

УРНЕБЕСНО: И Хитлер купи поклон за роденденот на Анастасија

Press24 - 23.05.2016

Шегите на сметка на Анастасија Ражњатовиќ за нејзиниот роденден не запираат, најновото видео кое се појави на Јутјуб стана вистински хит. ...

(УРНЕБЕСНО ВИДЕО): И Хитлер купи поклон за роденденот на Анастасија

За Се - 23.05.2016

Шегите на сметка на Анастасија Ражњатовиќ за нејзиниот роденден не запираат, најновото видео кое се појави на Јутјуб стана вистински хит. ...

Цеца им одржи лекција на новинарите (ФОТО)

Exclusive.mk - 23.05.2016

Познатата пејачка, фолк дивата Светлана Ражнатовиќ Цеца која секогаш е во центарот на вниманието во сите медиуми реши да стави крај на сите лаги кои ги објавуваат во врска со неа, нејзиниот живот и нејзините деца.