TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сe што не гледаат инспекторите, го гледаат потрошувачите

Вест - 14.02.2016

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Поповски, меѓу дригото во интервјуто за „Вест„, тврди дека граѓаните на Македонија јадат квалитетна храна. Во интервју за "Вест", Поповски зборува за квалитетот на контролите, за инспекторите и ...

Николовски: АХВ должна на ветеринарните друштва, Агенцијата реагира

Алсат-М - 10.02.2016

Според опозициската СДСМ, Агенцијата за храна и ветеринарство на ветеринарните друштва им должи околу 3,2 милиони евра за здравствена заштита на животните. Дополнителниот заеменик министер за земјоделство Љупчо Николовски вели дека катастрофалната ...

Николовски: АХВ им должи 200 милиони денари на ветеринарните друштва

ТВ21 - 10.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) им должи околу 200 милиони денари на ветеринарните друштва поради што тие се доведени во, како ...

Поповски: Средствата кон ветеринарните друштва се исплаќаат квартално

Press24 - 10.02.2016

Согласно законските рокови, средствата кон ветеринарните друштва ги исплаќаме квартално и тука не гледам ништо спорно, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, реагирајќи на обвинувањата на дополнителниот ...

Поповски: Средствата кон ветеринарните друштва се исплаќаат квартално

Сител - 10.02.2016

Согласно законските рокови, средствата кон ветеринарните друштва ги исплаќаме квартално и тука не гледам ништо спорно, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, реагирајќи на обвинувањата на дополнителниот ...

Николовски: АХВ должи 200 милиони денари на ветеринарните друштва, се заканува колапс во здравствената заштита на ...

А1 On - 10.02.2016

Денеска откриваме нов скандал поврзан со Агенцијата за храна и ветеринарство со кој се доведува во прашање спроведувањето на Здравствена заштита на животните, вели дополнителниот заменик министер Љупчо Николовски.

Николовски: АХВ им должи 200 милиони денари на ветеринарните друштва

+инфо - 10.02.2016

Агенцијата за храна и ветеринарство на ветеринарните друштва задолжени за спроведување на здравствената заштита на животните им должи околу 200 милиони денари без кои тие не можат да функционираат, изјави денеска Љупчо Николовски, дополнителен ...

Поповски: Средствата кон ветеринарните друштва се исплаќаат квартално

Курир - 10.02.2016

Согласно законските рокови, средствата кон ветеринарните друштва ги исплаќаме квартално и тука не гледам ништо спорно, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, реагирајќи на обвинувањата на дополнителниот ...

Николовски: АХВ должи 200 милиони денари на ветеринарните друштва

Репортер - 10.02.2016

Денеска откриваме нов скандал поврзан со Агенцијата за храна и ветеринарство со кој се доведува во прашање спроведувањето на Здравствена заштита на животните, вели дополнителниот заменик министер Љупчо Николовски.

Николовски: Се заканува колапс во здравствената заштита на животните

Макфакс - 10.02.2016

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) должи 200 милиони денари на ветеринарните друштва и се заканува колапс во здравствената заштита на животните, изјави во средата дополнителен заменик министер заменик министер за земјоделство, шумарство и ...

Николовски со изјавите нанесува штета на земјоделците

Сител - 10.02.2016

Обвинувањата од дополнителниот заменик министер за земјоделие од редовите на СДСМ нанесуваат сериозни штети на земјоделците. Тие велат дека не стивнуваат реакциите по изјавите кои тој ги дава, поврзани со безбедноста на храната.

Николовски:Агенцијата за храна должи на ветеринарните друштва 200 милиони денари

Нова ТВ - 10.02.2016

Агенцијата за храна и ветеринарство на ветеринарните друштва задолжени за спроведувањето на здравствена заштита на животните им должи околу 200 милиони денари, пари без кои тие не можат да функционираат, соопшти денеска дополнителниот заменик ...

Поповски: Средствата кон ветеринарните друштва се исплаќаат квартално

Вечер Прес - 10.02.2016

Согласно законските рокови, средствата кон ветеринарните друштва ги исплаќаме квартално и тука не гледам ништо спорно, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, реагирајќи на обвинувањата на дополнителниот ...

(ВИДЕО) Николовски: Нов скандал, здравствената заштита на животните пред колапс

Либертас - 10.02.2016

Изјава за медиуми на Љупчо Николовски, дополнителен заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство: Почитувани, Денеска откриваме нов скандал поврзан со Агенцијата за храна и ветеринарство со кој се доведува во прашање спроведувањето ...

ХРАНА ВО ПАРТИСКА ОБЛАНДА: Што навистина јадеме?

Фактор - 10.02.2016

Препукувањата меѓу власта и опозицијата за безбедноста на храната, не запираат. Но ваквите партиските преписки, го отворија прашањето дали граѓаните можат да бидат сигурни дека купуваат безбедна храна и како се контролира храната? Дополнителниот ...

(ВИДЕО) Николовски: Нов скандал, здравствената заштита на животните пред колапс

Локално - 10.02.2016

Денеска откриваме нов скандал поврзан со Агенцијата за храна и ветеринарство со кој се доведува во прашање спроведувањето на Здравствена заштита на животните. Агенцијата за храна и ветеринарство на ветеринарните друштва задолжени за спроведување на ...

Поповски: Средствата кон ветеринарните друштва се исплаќаат квартално

Локално - 10.02.2016

Согласно законските рокови, средствата кон ветеринарните друштва ги исплаќаме квартално и тука не гледам ништо спорно, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, реагирајќи на обвинувањата на дополнителниот ...

Поповски: Средствата кон ветеринарните друштва се исплаќаат квартално

Lider - 10.02.2016

Согласно законските рокови, средствата кон ветеринарните друштва ги исплаќаме квартално и тука не гледам ништо спорно, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, реагирајќи на обвинувањата на дополнителниот ...

Николовски: Не се вршел мониторинг на квалитетот на храната

Канал5 - 09.02.2016

И денеска дополнителниот заменик министер за земјоделство, Љупчо Николовски, ги обвини заменик министерот за земјоделство Ванчо Костадиновски и директорот на агенцијата за храна, Зоран Поповски дека од 2 мај до 17 септември минатата година не се ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

ТВ21 - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Се бара расчистување на случајот со контролата на храна

Алсат-М - 09.02.2016

Одговорност од надлежните и брзо расчистување на евентуалните пропусти во контролата на храната побара денеска дополнителниот заменик-министер за земјоделство Љупчо Николовски. Тој вели дека срамно е што одговорните лица и институции пет месеци не ...

Нови препукувања на тема- безбедна храна

Телма - 09.02.2016

Министерството за земјоделство и Агенцијата за храна и ветеринарство признаа дека од мај до септември не вршеле мониторинг за безбедноста на храната, обвини дополнителниот заменик министер за земјоделство од редовите на СДСМ, Љупчо Николовски.

Агенција за храна: Храната е безбедна

ТВ21 - 09.02.2016

Минатата година од 2 мај до 17 септември не се вршел мониторинг на Законот за безбедност на храната. Агенцијата за храна и ветеринарство нема склучено договори со Ветеринарниот факултет, Институтот за јавно здравје и Фитосанитарната лабораторија, ...

Николовски: Одговорност за надлежните за пропустите во работењето на АХВ

Телма - 09.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска изјави дека случајот со неспроведувањето мониторинг врз безбедноста на храната од мај до септември минатата година, кој, како што наведе, вчера го ...

Поповски - Храната се мониторира и е безбедна

Утрински - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Телма - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Дневник - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Николовски - Надлежните треба да понесат одговорност за АХВ

Утрински - 09.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска изјави дека случајот со неспроведувањето мониторинг врз безбедноста на храната од мај до септември минатата година, кој, како што наведе, вчера го ...

Николовски: Одговорност за надлежните за пропустите во работењето на АХВ

ТВ21 - 09.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска изјави дека случајот со неспроведувањето мониторинг врз безбедноста на храната од мај до септември минатата година, кој, како што наведе, вчера го ...

Николовски: Зошто се криел скандалот во Агенцијата за храна?

Фокус - 09.02.2016

Скандалот е уште поголем зашто половина година се криел од јавноста. Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска изјави дека случајот со неспроведувањето мониторинг врз безбедноста на храната ...

Препукување за безбедноста на производите

Утрински - 09.02.2016

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста на храната, вклучувајќи го и мониторингот, односно годишната наредба за здравствена заштита на животните, обвини ...

Николовски: Признание за скандалот со храната не е доволно, одговорност мора да има!

А1 On - 09.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска изјави дека случајот со неспроведувањето мониторинг врз безбедноста на храната од мај до септември минатата година, кој, како што наведе, вчера го ...

Николовски: Ниту храната за доенчиња 5 месеци не била испитувана

Нова ТВ - 09.02.2016

Според дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, скандалот со безбедноста на храната, за кој тој рече дека се криел од јавноста со месеци, вчера го потврдиле и заменик-министерот Ванчо ...

Николовски: Признание за скандалот со храната не е доволно, одговорност мора да има!

Репортер - 09.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска изјави дека случајот со неспроведувањето мониторинг врз безбедноста на храната од мај до септември минатата година, кој, како што наведе, вчера го ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Сител - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Агенција за храна: Храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво

Нова ТВ - 09.02.2016

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Поповски денеска ги отфрли обвинувањата на дополнителниот заменик министер за земјоделство Љупчо Николовски дека граѓаните пет месеци јаделе неконтролирана храна.

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Press24 - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Курир - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Николовски: Скандалот со безбедноста на храната мора да се расчисти (ВИДЕО)

+инфо - 09.02.2016

Скандалот со безбедноста на храната, што со месеци се криел од јавноста, мора да се расчисти. Мора да постои одговорност. Никој нема право да си игра со здравјето на граѓаните, порача денеска дополнителниот заменик министер, Љупчо Николовски.

Николовски: Признание за скандалот со храната не е доволно, одговорност мора да има!

Фактор - 09.02.2016

Скандалот со безбедноста на храната, што со месеци се криел од јавноста, го потврдија директно заменик министерот Ванчо Костадиновски и директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Поповски.

(ВИДЕО) Николовски: Признание за скандалот со храната не е доволно, одговорност мора да има

Либертас - 09.02.2016

Изјава за медиуми на Љупчо Николовски, дополнителен заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство: Продолжуваме да ја објавуваме вистината за криминалниот начин на владеење на Никола Груевски на штета на граѓаните.

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Денешен - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

(ВИДЕО)Николовски: Скандалот со безбедноста на храната мора да се расчисти

Бриф - 09.02.2016

Скандалот со безбедноста на храната, што со месеци се криел од јавноста, мора да се расчисти. Мора да постои одговорност. Никој нема право да си игра со здравјето на граѓаните, порача денеска дополнителниот заменик министер, Љупчо Николовски.

(ВИДЕО) Николовски: Признание за скандалот со храната не е доволно, одговорност мора да има

Локално - 09.02.2016

Продолжуваме да ја објавуваме вистината за криминалниот начин на владеење на Никола Груевски на штета на граѓаните. Скандалот со безбедноста на храната, што со месеци се криел од јавноста, го потврдија директно заменик министерот Ванчо Костадиновски ...

Храната се мониторира и е безбедна

Вечер Прес - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

ПРЕПУКУВАЊА: Каква храна јадеме?

Фактор - 09.02.2016

Агенцијата за храна и ветеринарство лани пет месеци не ја спроведувала програмата за безбедност на храна, поради тоа што не склучила договор со надлежните лаборатории. Ова го тврди дополнителниот заменик-министер за земјоделство Љупчо Николовски, ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Локално - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Поповски: Храната се мониторира и е безбедна

Lider - 09.02.2016

Гарантирам дека храната е безбедна и контролирана на највисоко ниво. Граѓаните може да бидат мирни, мониторирањето се спроведувало и се спроведува, изјави денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Поповски, отфрлајќи ги ...

Љупчо Николовски: АХВ не спроведува контрола на безбедноста на храната

Дневник - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста на ...

Поповски - Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Утрински - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,... е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Николовски: Пропусти во работењето на Агенцијата за храна и ветеринарство

ТВ21 - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста ...

Николовски - Пропусти во работењето на Агенцијата за храна и ветеринарство

Утрински - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста ...

Николовски обвинува за лоша грижа за безбедноста на храната, АХВ демантира

Алсат-М - 08.02.2016

Агенцијата за храна и ветеринарство пет месеци минатата година не го спроведувала мониторингот за безбедност на храна и заштита на животните, обвини дополнителниот заменик –министер за земјоделство Љупчо Николовски.

(ВИДЕО) Николовски: Скандал со безбедноста на храната, со месеци граѓаните не знаеле што јаделе

А1 On - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста ...

Николовски: Лани пет месеци никој во Македонија не ја проверувал храната

МКД - 08.02.2016

Минатата година, цели пет месеци, од 2 мај до 17 септември, Агенцијата за храна и ветеринарство немала сознанија за безбедноста на храната, агенцијата не ги спроведувала законските обврски поврзани за заштита на јавното здравје, изјави денеска ...

Агенција за храна и ветеринарство: Николовски не знае што е мониторинг и што е контрола

МКД - 08.02.2016

Извозот на македонската храна во Европската Унија, во Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, изјави денеска Зоран Поповски, директорот на Агенцијата ...

Агенција за храна и ветеринарство: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Press24 - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Николовски: АХВ не спровела мониторинг за безбедност на храната

Сител - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста ...

Поповски: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Сител - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,... е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Николовски: Пропусти во работењето на АХВ

Репортер - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста ...

Николовски: АХВ лани пет месеци немала контролира над храната (ВИДЕО)

+инфо - 08.02.2016

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумартсво и водостопанство, Љупчо Николовски денеска обвини дека лани цели пет месеци, од 2 мај до 17 септември 2015 година, Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) немала сознанија за безбедноста ...

Николовски: Пропусти во работењето на Агенцијата за храна и ветеринарство

Нова ТВ - 08.02.2016

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска обвини дека Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) од 2 мај до 17 септември минатата година не ги спроведувала законските обврски за безбедноста ...

Агенција за храна и ветеринарство: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Курир - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Поповски: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Репортер - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

АХВ: Македонците јадат безбедна храна

Курир - 08.02.2016

Македонците јадат безбедна храна, инспекциските служби вршат редовни контроли, а квалитетот на храната го потврдува и фактот што голем број од македонските производи завршуваат на европските пазари, истакна Зоран Поповски, директор на Агенцијата за ...

(ВИДЕО) Николовски: Скандал со безбедноста на храната, со месеци граѓаните не знаеле што јаделе

Либертас - 08.02.2016

Прес конференција на Љупчо Николовски, дополнителен заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство: Денеска откриваме скандандалозни докази поврзани најдиректно со безбедноста н ахраната, односно здравјето на сите граѓани на Република ...

Поповски: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Либертас - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

(ВИДЕО) Николовски: Скандалозни пропусти на Агенцијата за храна го загрозуваат здравјето на граѓаните

Локално - 08.02.2016

Денеска откриваме скандандалозни докази поврзани најдиректно со безбедноста на храната, односно здравјето на сите граѓани на Република Македонија. Денеска, за жал ќе ви соопштиме дека минатата година цели пет месеци, од 2 мај до 17 септември 2015 ...

СДСМ: Скандал со безбедноста на храната, со месеци граѓаните не знаеле што јаделе

Фактор - 08.02.2016

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, тврди дека од 2 мај до 17 септември 2015 година, Агенцијата за храна и ветеринарство немала сознанија за безбедноста на храната.

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,... е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна

Вечер Прес - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,... е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Поповски: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Локално - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Поповски: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Република - 08.02.2016

-Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола- рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...

Поповски: Николовски не прави разлика меѓу мониторинг и официјални контроли

Lider - 08.02.2016

Извозот во Европската унија, Кина, Русија, САД,… е доволна потврда дека храната во Македонија е безбедна и дека се спроведени сите законски мерки за нејзина контрола, рече денеска директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран ...