TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата изврши претрес во домот на лекарот на Марадона

Sport M - 29.11.2020

Истражителите земале изјави од роднините на Марадона, соопшти обвинителството на Сан Исидора. Аргентинската полиција во неделата изврши претрес во куќата и канцеларијата на личниот лекар на Марадона, како дел од истрагата за причините за смртта на ...

Аргентинецот кој направи селфи со телото на Марадона бара помош од полицијата (Видео)

Дерби - 28.11.2020

Аргентинската јавност беше шокирана од потегот на неколку луѓе, кои ја искористиле можноста да се приближат до ковчегот со телото на Диего Марадона, за да направат морбидно селфи со починатата фудбалска легенда.

Аргентински милијардер ќе постави статуа од Марадона на аеродром!

Sport 1 - 28.11.2020

Аргентинскиот милијардер Едуардо Еурнекијан има намера да го исполни ветувањето кое му го дал на својот пријател, Диего Армандо Марадона, кој почина во средата, а тоа е да постави статуа на аеродромот Есеиза во Буенос Аирес.

(ФОТО) Скандал со фотографии покрај ковчегот на Марадона

Нетпрес - 28.11.2020

Фотографии на лица ангажирани од погребална фирма како позираат со кренати палци пред отворениот ковчег во кој лежи аргентинската фудбалска икона Диего Армандо Марадона пред почетокот на прошталната церемонија во четвртокот предизвика голем скандал ...

Адвокатот на Марадона кажа што ги очекува луѓето кои се фотографираа со мртвото тело

Спортклуб - 28.11.2020

Диего Армандо Марадона беше погребан во четвртокот во Буенос Аирес. Погребот беше организиран само за членови на семејството, а пред тоа, навивачите можеа да се збогуваат со Марадона на бдеење, кое не можеше да помине без скандал.

„Марадона беше некој што го допре небото со рацете, но секогаш со нозете беше цврсто на земјата“

Н.Македонија - 28.11.2020

Аргентинецот Диего Марадона (60), еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња, беше погребан во Буенос Аирес, со изливи на длабока тага на улиците на главниот аргентински град. Марадона беше погребан на гробиштата „Бела Виста“ на ...

Видео: Марадона погребан во присуство на само 20 лица

Канал5 - 27.11.2020

Еден од најдобрите светски фудбалери во историјата Диего Армандо Марадона кој почина од срцев удар е погребан во Буенос Аирес на приватна церемонија на која присуствувале само 20 луѓе. По смртта на легендарниот фудбалер во Аргентина е прогласена ...

Марадона погребан, цела Аргентина го испрати кон вечниот дом: Збогум, Диего!

24 Вести - 27.11.2020

Фудбалскиот Бог, Диего Армандо Марадона синоќа беше погребан на гробиштата Бела Виста, покрај своите родители, а цела Аргентина го испрати кон вечниот дом, излегувајќи на улиците на Буенос Аирес, за да му кажат последно збогум на својот идол и ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

ТВ21 - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан покрај родителите, го испрати кордон од илјадници луѓе

Сакам да кажам - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона е погребан синоќа на приватна церемонија, откако илјадници луѓе се наредија долж улиците на Буенос Аирес додека ковчегот со неговото тело се превезуваше кон гробиштата.

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

Сител - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан на до неговите родители во Буенос Аирес (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24Фудбал - 27.11.2020

Диего Марадона, на приватна церемонија само со најблискуте луѓе беше погребан во Буенос Аирес до гробовите на своите родители Далма и иДиего. На погребот на Марадона присуствуваа само членови на фамилијата и негови блиску пријатели, неговото вечно ...

Марадона погребан, цела Аргентина го испрати кон вечниот дом

Нетпрес - 27.11.2020

Фудбалскиот Бог, Диего Армандо Марадона синоќа беше погребан на гробиштата Бела Виста, покрај своите родители, а цела Аргентина го испрати кон вечниот дом, излегувајќи на улиците на Буенос Аирес, за да му кажат последно збогум на својот идол и ...

Марадона погребан покрај неговите родители

Слободен Печат - 27.11.2020

Најдобриот фудбалер на сите времиња, Диего Марадона беше погребан на гробиштата во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста” до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

Независен - 27.11.2020

Аргентина– Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители.

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

А1 On - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Морбидно – Се фотографираа со ковчегот на Марадона, добија отказ и не можат да куртулат од закани

Спортманија - 27.11.2020

Татко и син и уште еден работник во фирмата за погребални услуги во Буенос Аирес се избркани од работа, а добиваат и опасни закани Татко и син и уште еден работник во погребалното претпријатие во Буенос Аирес добија отказ, откако објавија фотографии ...

Скандал: Отворале ковчег и се сликале со мртвиот Марадона, протекоа фотографии

Sport M - 27.11.2020

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, кој почина од срцев удар, беше погребан на гробиштата во предградието на Буенос Аирес, изјави неговиот портпарол за Франс Прес. Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња почина во средата на 61 ...

Семејството Марадона бараше приватност, но не ја доби: Дронови го снимија закопот на Дон Диего (Видео)

Дерби - 27.11.2020

Фудбалска Аргентина ќе го памети 26-ти ноември како еден од најтажните и најцрните денови во историјата, не само од спортски аспект, бидејќи оваа јужноамериканска земја дишеше, тагуваше и плачеше како едно во изминатите 24 часа кои беа навистина ...

СКАНДАЛ НА ПОГРЕБОТ НА МАРАДОНА Тројца вработени во погребалното го отвориле ковчегот и се фотографирале со починатиот

+инфо - 27.11.2020

Фотографиите брзо ги преплавија социјалните мрежи, а како што пишуваат аргентинските медиуми, се очекува лицата да бидат строго казнети. Најдобриот фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона, денеска беше погребан на гробиштата во Буенос Аирес.

Марадона беше погребан само во присуство на најблиското семејство!

СуперСпорт - 27.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Диего Марадона беше закопан во присуство на неговото најблиско семејство и пријатели во Буенос Аирес. Иако поради епидемиолошките мерки, жителите на Буенос Аирес беа замолени да останат дома, сепак тие го ...

Марадона погребан во кругот на семејството и најблиските пријатели

Sport M - 27.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Аргентинецот Диего Марадона погребан во кругот на семејството и најблиските пријатели на гробиштата Белависта во Буенос Аирес. Иако од жителите на Буенос Аирес беше побарано да останат дома поради ...

Диего Марадона погребан до своите родители во Буенос Аирес (ФОТО)

МКД - 27.11.2020

Диего Марадона, на приватна церемонија само со најблискуте луѓе беше погребан во Буенос Аирес до гробовите на своите родители Далма и иДиего. На погребот на Марадона присуствуваа само членови на фамилијата и негови блиску пријатели, неговото вечно ...

Цела Аргентина во солзи го испрати Марадона во вечниот дом 🎥

СуперСпорт - 27.11.2020

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Диего Марадона беше погребан вчера вечер, на гробиштата во близина на неговите родители, а цела Аргентина од улица го испрати својот идол во вечниот дом.

Збогум Диего! (Фото)

Спортманија - 27.11.2020

Погребната церемонија се одржа во тесен круг на 30-тина најблиски. Легендата на светскиот фудбал, Диего Армандо Марадона, беше погребан на приватните гробишта „Жардин де Бела Виста“ во непосредна близина на Буенос Аирес, покрај неговите родители.

ФОТО: Марадона погребан, фановите по улиците го поздравија како што доликува

Gol.mk - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона почина пред два дена во Буенос Аирес, откако добил срцев удар. Тагата за легендата на Аргентина е преголема низ целиот свет, ама во својот град тој беше многу повеќе од фудбалер.

Аргентина го испрати фудбалскиот Бог: Погребан Марадона (фото+видео)

Спортски - 27.11.2020

Фудбалскиот Бог Диего Армандо Марадона вчера беше погребан на гробиштата во Бела Виста покрај неговите родители. Кон вечниот дом го испратија илјадници фанови, улиците на Буенос Аирес беа преполни сите сакаа да го кажат последното збогум на човекот ...

Многу eмоции, тага, но и нереди – Марадона погребан на гробиштата во Буенос Аирес (ВИДЕО)

Екипа - 27.11.2020

Најдобриот фудбалер на сите времиња, Диего Армандо Марадона беше погребан покрај своите родители на приватна церемонија на гробиштата „Хардин Бела Виста“ во Буенос Аирес на која присуствуваа 200 луѓе.

ВИДЕО: Збогум Диего! Марадона погребан во Буенос Аирес

Дриблинг - 27.11.2020

Диего Армандо Марадона беше погребан на гробиштата „Хардин Бела Виста“ во Буенос Аирес на која присуствуваа најблиските од семејството и пријателите на Дон Диего. Церемонијата на погребот беше извршена во присуство на најблиските по барање на ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

OhridNews - 27.11.2020

Прославениот аргентински фудбалер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и пријателите на ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

Либертас - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Семејството Марадона бараше приватност, но не ја доби: Дронови го снимија закопот на Дон Диего

Точка - 27.11.2020

Фудбалска Аргентина ќе го памети 26-ти ноември како еден од најтажните и најцрните денови во историјата, не само од спортски аспект, бидејќи оваа јужноамериканска земја дишеше, тагуваше и плачеше како едно во изминатите 24 часа кои беа навистина ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на 20 луѓе

iPortal - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

Кумановски м. - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан до неговите родители во Буенос Аирес

Република - 27.11.2020

Диего Марадона, на приватна церемонија само со најблискуте луѓе беше погребан во Буенос Аирес до гробовите на своите родители Далма и Диего. На погребот на Марадона присуствуваа само членови на фамилијата и негови блиску пријатели.

ФОТО: Марадона погребан покрај неговите родители

Вечер Прес - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

Бриф - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Погребан Марадона: Ќе почива покрај неговите родители

Денешен - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

Опсервер - 27.11.2020

Буенос Аирес, 27 ноември 2020 () – Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители.

Фудбалскиот свет тагува по Диего Марадона

Н.Македонија - 27.11.2020

Светот на фудбалот е посиромашен за генијот, еден од најдобрите играчи на сите времиња, Аргентинецот Диего Марадона, кој почина на 60-годишна возраст. По веста за неговата смрт луѓето почнале да излегуваат на улиците на Буенос Аирес и да го ...

Марадона погребан покрај неговите родители во присуство на само 200 луѓе

MakPress - 27.11.2020

Поранешниот аргентински фудбалер и тренер Диего Марадона е погребан на гробишта во близина на Буенос Аирес. Марадона е погребан на приватните гробишта „Бела Виста“ до неговите родители. На погребната церемонија учествуваа само роднините и ...

Проштална церемонија за Марадона во претседателската палата, се очекуваат милион посетители

24 Вести - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Аргентинците цел ден се простуваат од Марадона, семејството сака вечерва да го погреба

Сакам да кажам - 26.11.2020

Семејството на Диего Армандо Марадона се надева дека ќе успее да го погреба денеска, додека натажените Аргентинци цел ден поминуваат покрај ковчегот со неговото тело, изложен во претседателската палата во центарот на Буенос Аирес.

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа, се очекуваат милион ...

Сител - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Прошталната церемонија за Марадона ќе трае 48 часа

Нетпрес - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа, се очекуваат милион ...

Независен - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа

Нова ТВ - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Неидентификувани лица налетале на палатата, полицијата го прекинала бдеењето за Марадона

Sport M - 26.11.2020

Диего Марадона почина вчера на 60 година во својот дом во Буенос Аирес. Целиот свет го потресе веста од Аргентина дека Марадона починал, и за жал набргу потоа се потврди дека оваа информација е точна.

Проштална церемонија за Марадона во претседателската палата, се очекуваат милион посетители

+инфо - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Се надевам дека Диего ќе го паметат по она што го правеше на теренот

Окно - 26.11.2020

Околу милион Аргентинци денес и утре би можеле да учествуваат во јавното испраќање на починатиот Диего Марадона во Буенос Аирес, известија весниците Ла Насион и Кларин, повикувајќи се на неименувани извори од аргентинската влада.

Аргентинец ја разбесни јавноста откако направил селфи со телото на Марадона

Дерби - 26.11.2020

Дел од обожавателите на починатиот Диего Марадона предизвикаа инцидент со полицијата пред претседателската палата, каде беше поставен ковчегот со телото, како можност за последно збогување со фудбалската легенда.

Немили сцени пред ковчегот на Марадона: Се степаа граѓаните со полицијата! (ВИДЕО)

Во Центар - 26.11.2020

Ковчегот на Марадона е изложен претседателскиот палата и во следните 48 часа Аргентинците ќе може да се збогуваат со него. Збогувањето со Марадона почна во 12 часот, а голем број луѓе се собраа со часови порано за да добијат шанса да го поздрават ...

Марадона дури не беше погребан: Потегот на Барселона го разочара целиот свет

Sport M - 26.11.2020

Еден од најдобрите играчи на сите времиња Диего Марадона почина вчера во Буенос Аирес. Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет, а најмногу солзи имаше секако во Буенос Аирес и Неапол, каде овој фудбалер е повеќе од легенда.

(ВИДЕО) Цел Буенос Аирес е на нозе: Телото на Марадона го носат на гробишта

Спортклуб - 26.11.2020

Автомобилот во кој се наоѓа ковчегот со телото на Диего Марадона пред околу половина час тргна кон гробиштата каде ќе биде закопан легендарниот фудбалер. Низ улиците на Буенос Аирес е вистински хаос.

Марадона ќе биде погребан уште вечерва

Спортманија - 26.11.2020

Иако првичниот план беше ковчегот во кој се наоѓа телото на аргентинскиот великан три дена да биде изложен во претседателската палата Погребот на Диего Армандо Марадона ќе се одвива уште вечерва, а не во сабота како што првично беше планирано.

Во ЖИВО следете го последното испраќање на Марадона (Видео)

Спортманија - 26.11.2020

Аргентинците се простуваат со својот спортски херој Стотици илјади луѓе излегоа низ улиците на Буенос Аирес денеска, за да му дадат последна почит на Диего Армандо Марадона, кој почина вчера.

Откриено кога и каде ќе биде погребан Марадона

Sport 1 - 26.11.2020

Аргентина се збогува со нејзиниот фудбалски херој Диего Марадона, а и покрај тоа што владее пандемија на ковид-19, околу милион луѓе во Буенос Аирес ќе се простат со фудбалскиот бог. Ковчегот беше поставен во претседателската палата, а таму ...

(Видео) Немили сцени пред ковчегот на Марадона: фановите се судрија со полицијата

Макфакс - 26.11.2020

Улиците на аргентинската метропола Буенос Аирес се претесни за реката фанови кои сакаат да му кажат последно збогум на фудбалскиот ас, Диего Армандо Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), претседателската ...

Познато каде и кога ќе биде погребан Марадона

Дриблинг - 26.11.2020

Аргентина и фудбалскиот свет се простуваат од Диего Марадона. Ковчегот со неговото тело е изложен во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател каде сите кои сакаат може за последен пат да се простат од него.

Хаос во Буенос Аирес, сите сакаат да се доближат до ковчегот, полицијата употреби солзавец (Фото+Видео)

Спортманија - 26.11.2020

Ќе биде проблематично да се организира погребот на Марадона, се најавува присуство на над 1 милион луѓе. Ковчегот со телото на Диего Марадона е во „Каса Росада“ која е зграда на Владата и претседателска резиденција, па голем број фанови сакаат да се ...

Изложен ковчегот од Марадона – обожавателите се збогуваат од својот идол (снимка во живо)

Таратур - 26.11.2020

Kовчегот на Диего Армандо Марадона е изложен во палатата „Косада Росада“ во Буенос Аирес, илјадници фанови поминуваат покрај оддавајќи почит на фудбалскиот Бог. Во Аргетнина е прогласена тридневна жалост поради смртта на ...

(Во живо) Последно збогум за Марадона, улиците на Буенос Аирес претесни за реката фанови

Макфакс - 26.11.2020

Во Буенос Аирес во тек е последното збогување на нацијата од Диего Армандо Марадона, а река од луѓе дојдоа да се простат од популарниот „Ел Пибе“. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), претседателската палата во ...

ВИДЕО: Аргентина се збогува со фудбалскиот великан!

Слободен Печат - 26.11.2020

Луѓето плачат, фрлаат цвеќиња, дресови и шалови покрај ковчегот со телото на Диего Армандо Марадона. Славниот аргентински великан вчера почина на 60-годишна обдукција, а направена е и прелиминарната обдукција.

Немили сцени пред ковчегот на Марадона: Се степаа граѓаните со полицијата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2020

Аргентина плаче по својата најголема легенда Диего Армандо Марадона, кој чина вчера во својот дом од срцев удар. На збогувањето со Аргентинецот се очекуваат пвеќе од милион луѓе, а притоа беа забележани и немили сцени.

(ВО ЖИВО) Хаос во Буенос Аирес: Милиони луѓе на улицте се збогуваат со Марадона

А1 On - 26.11.2020

Милиони луѓе се простуваат од починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Некои се излезени на улиците, а други ја следат церемонијата во живо. Ковчегот со телото е изложен во „Каса Росада“, официјалната резиденција на ...

Тага и тензии на улиците низ Буенос Аирес: Илјадници фанови се поклонуваат пред ковчегот на Марадона (Видео)

Дерби - 26.11.2020

Вистински хаос се случува во моментов во главниот град на Аргентина, Буенос Аирес каде полицијата не може да се справи со огромниот број на фанови кои излегоа за последен пат да се збогуваат со легендарниот Диего Армандо Марадона кој почина вчера ...

Продолжуваат мрачните денови за Аргентина: Поранешниот селектор заврши итно во болница

Sport M - 26.11.2020

Се чини дека црни облаци лебдеат над Аргентина по смртта на Диего Марадона вчера. Над еден милион луѓе се очекува да учествуваат во неговото збогување, а нови лоши вести пристигнаа од Аргентина денес.

Незапаметени сцени во Буенос Аирес: Навивачите се борат да дојдат до ковчегот на Марадона

Спортклуб - 26.11.2020

Аргентина се простува од Диего Марадона. Улиците на главниот град Буенос Аирес се исполнети со навивачи, а пред претседателската палата се собра огромен број на оние кои сакаат за последен пат да се простат од Диего.

Хаос во Буенос Аирес, граѓани се простуваат од Марадона ВИДЕО

+инфо - 26.11.2020

Неколку илјади Аргентинци се собрале пред Претседателската палата во Буенос Аирес за да се простат од Диего Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложено за јавноста, прекриен со знамето и дресот на Аргентина со број 10.

Се очекуваат милион посетители на прошталната церемонија за Марадона!

Слободен Печат - 26.11.2020

Прошталната церемонија за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња ќе се одржи во претседателската палата на Аргентина, „Каса Росада“. Според најавите се очекува настанот да трае 48 часа и бидат присутни околу еден милион луѓе на церемонијата.

Како планираат да го организираат? Преку милион луѓе ќе го испратат Марадона

Спортски - 26.11.2020

Откако вчера почина на 60. годишна возраст, целиот свет тагува за смртта на Марадона, а најтешко им е на луѓето од Аргентина. Имено, денеска се појави информација дека во текот на денешниот, но и утрешниот ден во Буенос Аирес на испраќањето на ...

Повеќе од милион луѓе сакаат да го испратат Марадона!

СуперСпорт - 26.11.2020

Целиот свет тагува по фудбалскиот бог Диего Армандо Марадона, а најтешко им е на неговите сонародници во Аргентина, кои вчера се збогуваа со легендата. Денеска се појави информација дека на испраѓањето на Марадона во Буенос Аирес ќе се појават ...

ВИДЕО: Хаос во Буенос Аирес фановите со сите сили сакаат да го пробијат полицискиот кордон и да се доближат до ковчегот ...

Sport M - 26.11.2020

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен пред претседателската палата. Таму во моментов се одржува комеморација, а илјадници фанови и Аргентинци ги исполнија улиците на Буенос Аирес.

Неверојани сцени од Буенос Аирес: Навивачите со сите сили сакаат да дојдат до ковчегот на Марадона

Спортски - 26.11.2020

Аргентина се простува од Диего Марадона. Улиците во главниот град Буенос Аирес се исполнети со навивачи, а пред претседателската палата се собрале голем број од оние навивачи кои сакаат да се простат од Диего.

Ковчегот со телото на Марадона е изложен во „Каса Росада“, фановите се збогуваат со големиот Диего (ВО ЖИВО)

МКД - 26.11.2020

Илијадници фанови се збогуваат со Диего Марадона, ковчегот со неговото тело е изложен во претседателската палата во „Каса Росада“ во Буенос Аирес. Аргентина прогласи тридневна жалост поради смртта на Диего Марадона.

Илјадници Аргентинци се збогуваат од легендата (ВИДЕО)

SportMedia - 26.11.2020

Аргентина се збогува цела ноќ со Диего Марадона, кој почина вчера од срцева слабост. Во моментов, неговиот ковчег е поставен во претседателската палата „Каса Росади“ каде навивачите се збогуваат од него.

ВО ЖИВО: Комеморација за Диего Марадона, државното знаме преку ковчегот, илјадници дојдоа за последен поздрав

Sport M - 26.11.2020

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен во владината зграда во Буенос Аирес. Има големо обезбедување, а врз ковчегот е поставено државното знаме. Илјадници Аргентинци доаѓаат за последен пат да се поздрават со големата фудбалска легенда.

Илијадници фанови се збогуваат со Диего Марадона, ковчегот е изложен во претседателската палата Каса Росада во Буенос ...

24Фудбал - 26.11.2020

Ковчегот со телото на Диего Марадона е изложен во претседателската палата „Каса Росада“ во Буенос Аирес, илијадници фанови поминуваат и му оддаваат почит на фудбалскиот големец. Аргентина прогласи тридневна жалост поради смртта на Марадона, ...

Во живо: Изложен ковчегот на Марадона, илјадници фанови му оддаваат почит 🎥

Спортски - 26.11.2020

Kовчекот на Диего Армандо Марадона е изложен во палатата „Косада Росада“ во Буенос Аирес, илјадници фанови поминуваат покрај оддавајќи почит на фудбалскиот Бог. Во Аргетнина е прогласена тридневна жалост поради смртта на ...

Проштална церемонија за Марадона, изложен ковчегот со неговото тело

Убавина и Здравје - 26.11.2020

Започна церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Истата се одржува во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Збогување со легендата: Проштална церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата, ќе трае 48 часа

Денешен - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

(Во живо) Последно збогум за Марадона, улиците на Буенос Аирес претесни за реката од фанови

Опсервер - 26.11.2020

Во Буенос Аирес во тек е последното збогување на нацијата од Диего Армандо Марадона, а река од луѓе дојдоа да се простат од популарниот „Ел Пибе“. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), Дом на владата во срцето на ...

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа, се очекуваат милион ...

Либертас - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

(Видео) Немили сцени пред ковчегот на Марадона: Фанови се судрија со полицијата

Опсервер - 26.11.2020

Улиците на аргентинската метропола Буенос Аирес се претесни за реката фанови кои сакаат да му кажат последно збогум на фудбалскиот ас, Диего Армандо Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), претседателската ...

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа, се очекуваат милион ...

Опсервер - 26.11.2020

Буенос Аирес, 26 ноември 2020 () – Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Илјадници Аргентинци се збогуваат со Марадона, ја урнале заштитната ограда за да стасаат до ковчегот

Република - 26.11.2020

Неколку илјади Аргентинци се собрале пред Претседателската палата во Буенос Аирес за да се простат од Диего Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложено за јавноста, прекриен со знамето и дресот на Аргентина со број 10.

(Видео) Граѓаните кои се простуваат од Марадона предизвикаа хаос во Буенос Ариесирес

Либертас - 26.11.2020

Неколку илјади Аргентинци се собрале пред Претседателската палата во Буенос Аирес за да се простат од Диего Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложено за јавноста, прекриен со знамето и дресот на Аргентина со број 10.

Тага и тензии на улиците низ Буенос Аирес: Илјадници фанови се поклонуваат пред ковчегот на Марадона

Точка - 26.11.2020

Вистински хаос се случува во моментов во главниот град на Аргентина, Буенос Аирес каде полицијата не може да се справи со огромниот број на фанови кои излегоа за последен пат да се збогуваат со легендарниот Диего Армандо Марадона кој почина вчера ...

ВО ЖИВО: Проштална церемонија за Марадона, изложен ковчегот со неговото тело

Курир - 26.11.2020

Започна церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Истата се одржува во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа, се очекуваат милион ...

Кумановски м. - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Улиците на Буенос Аирес се претесни за оние што сакаат да се збогуваат од Марадона

Н.Македонија - 26.11.2020

Улиците на аргентинската престолнина Буенос Аирес се претесни за обожавателите што сакаат да му кажат последно збогум на фудбалскиот ас Диего Армандо Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), претседателската ...

(ВИДЕО) Фанови од Марадона се судрија со полицијата

Скопје1 - 26.11.2020

Улиците на аргентинската престолнина Буенос Аирес се претесни за реката фанови кои сакаат да му кажат последно збогум на фудбалскиот ас, Диего Армандо Марадона. Ковчегот со телото на Марадона е изложен во Розовата куќа (Каса Росада), ...

Марадона ќе биде погребан денес. Аргентина прогласи тридневна жалост

Акцент - 26.11.2020

Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, кој почина вчера од срцев удар, ќе биде погребан на гробиштата на периферијата на Буенос Аирес, изјави портпаролот за агенцијата Франс Прес.

Аргентина бурно се простува со Марадона (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

Expres - 26.11.2020

Илјадници фанови на починатата фудбалска легенда Диего Марадона се обидуваат да пријдат до неговиот ковчег изложен во претседателската палата во Буенос Аирес. Голем број луѓе се собраа со часови порано за да добијат шанса да го поздрават фудбалскиот ...

Прошталната церемонија за Марадона ќе се одржи во претседателската палата и ќе трае 48 часа, се очекуваат милион ...

MakPress - 26.11.2020

Церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона ќе се одржи во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа.

Аргентина занеме, нема кој не плаче од Буенос Аирес до Неапол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Sport 1 - 25.11.2020

Аргентина занеме, а солзите сами потекоа кај секој Аргентинец откако попладнево фудбалскиот бог Диего Армандо Марадона почина на 60 години од срцев удар, оставајќи го светскиот спорт празен само три недели откако имаше успешна операција на хематом ...

ФОТО+ВИДЕО: Солзи и бакли за Марадона го обиколија светот

Sport M - 25.11.2020

Неапол е во солзи, како и цела Аргентина, целиот фудбалски свет, бидејќи Диего Марадона засекогаш замина. Тажен ден за Буенос Аирес, за Неапол, за сите што го сакаа Ел Пибе. Легендарниот Аргентинец, за многумина најголемиот фудбалер досега, почина, ...

Аргентинска телевизија: Марадона е во критична состојба

Опсервер - 25.11.2020

Буенос Аирес, 25 ноември 2020 () – Аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона е во критична состојба, јави националната телевизија на Аргентина. Дел од западните медиуми јавија дека Марадона починал, без да наведат извори.