TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никола Илиевски Џиџи в.д. селектор на младите, Драган Поповски нов дисциплинец

Вест - 23.02.2001

СЕДНИЦА НА УПРАВНИОТ ОДБОР НА ФСМ Довчерашниот тренер на прилепска Победа, Никола Илиевски Џиџи на вчерашната седница на Управниот одбор на Фудбласкиот сојуз на Македонија е именуван за в.д. селектор на младата репрезентација (до 21 година).

Илиевски избран за в.д. селектор на младата репрезентација

Дневник - 23.02.2001

ФУДБАЛ - УО на фсм Дури по две круга на гласање, членовите на Управниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Македонија го избраа Никола Илиевски за в.д. селектор на младинската репрезентација на Македонија до 21 година. Тој ќе го замени Благоја Китановски, кој поднесе оставка по слабите резултати на овој ...

Вардар бара ФСМ да го прогласи дуелот со Пелистер за меч од висок ризик

Дневник - 23.02.2001

- Во текот на вчерашниот ден упативме барање, Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ) да го прогласи за меч од висок ризик натпреварот што в недела треба да се одигра во Битола, помеѓу Пелистер и Вардар, во Купот на Македонија - изјави Борче Ристески, член на Управниот одбор (УО) на Вардар.

Член на УО за пет месеци добил 4.000 ГМ

Вест - 22.02.2001

ИАКО ВО ФСМ НАЈАВИЈА ШТЕДЕЊЕ Иако ФСМ во последно време најавуваат штедење и курс на порентабилно работење и наменско трошење на секој динар од касата,тоа се чини баш не им оди од рака. Но ваквиот аршин, како да ги заобиколи одредени луѓе кои се блиски да македонскиот фудбалски врв.

Денеска (16 ч.) седница на УО на ФСМ

Вест - 22.02.2001

Фудбал Долгонајавуваната седница на Управниот Одбор на ФСМ конечно ќе се одржи денеска во 16 часот во зградата на Електростопанство на Македонија. Меѓу точките од дневниот ред што ќе се разгледуваат на овој состанок на македонскиот фудбалски врв, посебно вниманието го привлакува изборот на селектор ...

Диме Георгиев прима хонорар од ФСМ без одлука на УО

Дневник - 22.02.2001

Диме Георгиев, претседателот на младинската комисија при Фудбалскиот сојуз на Македонија (ФСМ), без одлука на Управниот одбор, чиј член е тој, со ФСМ потпишал договор за дело и прима месечен хонорар од 23.000 денари, дознава "Дневник".