TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и многу топло време, попладне услови за краткотраен дожд

24 Вести - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Денес и утре сончево, викендот пад на дневните температури

МКД - 13.07.2017

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од попладневните часови со северозападен ветер кој на север и вдолж Повардарието ќе се засилува. Попладне претежно во североисточните делови ќе има услови за ...

Какво време да очекуваме за викендот што следува? Од наредна недела температури под просекот за овој период

Факултети - 13.07.2017

Денес е четврток, 13 јули 2017 година, 194-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:05, а ќе зајде во 20:11 часот. Денот ќе трае 15 часа и 06 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно ведро и топло утро со утрински температури кои ...

Сончево и топло со температура до 39 Целзиусови степени

Либертас - 13.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и со грмежи.

Сончево и многу топло, попладне услови за краткотраен дожд

Популарно - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Пристигнува освежување, но само за кратко - еве кога повторно не чекаат пеколни горештини

Press24 - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

По пеколот невреме и пад на температурите – еве што не чека

Gotvi.mk - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.Утринската ...

Сончево и многу топло, попладне услови за краткотраен дожд

Курир - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Сончево и многу топло време...

Н.Македонија - 13.07.2017

Сончево и многу топло време Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и вдолж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен ...

Сончево и топло со температура до 39 Целзиусови степени

Мета - 13.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и со грмежи.

Сончево и многу топло, попладне услови за краткотраен дожд

Вистина.мк - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Сончево и многу топло, попладне услови за краткотраен дожд

Нетпрес - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Претпладне сонце, а попладне услови за дожд

Пулс24 - 13.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Денес и утре сончево време, а за викендот пад на температурите

Канал 77 - 13.07.2017

Дневните температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 37 Целзиусови степени, Маврово 30, Охрид и Битола 35, Крива Паланка 33, Берово 31, Дојран 40… И утре времето ќе биде сончево и топло со температури од 27 до 36 степени.

Сончево и многу топло време, температура до 41 степен

24 Вести - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Сончево и многу топло, температура до 41 степен

Телма - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Време, Сончево и многу топло, температура до 41 степен

Алсат-М - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Тешко се дише, втор ден до 41 степен

+инфо - 12.07.2017

Утре во текот на денот ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец кој ќе услови опаѓање на дневната температура. Времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Многу топло време со температура до 41 степен

ТВ21 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Петдневна временска прогноза

Факултети - 24.08.2017

Денес е четврток, 24 август 2017 година, 236-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:45, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 39 минути. И ова утро во Македонија имаме претежно сончево и свежо утро.

Не излегувајте без потреба: Денес сончево и многу жешко време

Таратур - 12.07.2017

Претежно сончево и многу топло со слаб ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринските температури ќе се движат од 14 до 22 степена, додека ...

Сончево и многу топло, температура до 41 степен

Либертас - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Сончево и многу топло, температура до 41 степен

Сител - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Сончево и многу топло, температури до 41 степен

А1 On - 07.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. УВ индексот ќе биде 9, а температурите ќе се движат од 14 степени наутро до 41 во текот на денот. Локално во планинските делови ќе има услови за краткотраен пороен ...

Сончево, температура до 41 степен, викендов намалување на температурите за 10 степени

Канал5 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло

Канал5 - 12.07.2017

Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и вдолж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 14 до 20, а дневната од ...

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло

Алфа - 12.07.2017

Дневната температура ќе се движи од 30 до 39 степени. Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и вдолж Повардарието ќе засилува.

Сончево и многу топло, попладне услови за краткотраен дожд

А1 On - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Денес сончево и многу топло, од утре заладување...

Н.Македонија - 12.07.2017

Денес сончево и многу топло, од утре заладување Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и денес.

Денеска температурата ќе достигне до 41 степени

Курир - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денеска пекол потоа нагла промена на времето – ќе паднат температурите

Gotvi.mk - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денеска ќе „врие" - не чека пеколен ден, еве колку ќе се искачат температурите

Press24 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денеска температури до 41 степен, УВ индексот ќе биде 9

Шеталиште - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Температури до 41 степен, УБ-индекс 9

Стандард - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Сончево со температура до 41 степен

Точка - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

И денес пеколно топло, во петок пад на температурите за 10 степени

Кумановски м. - 12.07.2017

И денеска ќе се задржи претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска температурата ќе достигне до 41 степени

Скопје24 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денеска температурата ќе достигне до 41 степени

Вистина.мк - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Сончево со температура до 41 степен

Нетпрес - 07.08.2017

Во Скопје сончево и многу топло со температура до 39 степени. Попладне се очекува мала до умерена облачност. Ќе дува и слаб до умерен северен ветер, што ќе услови благо намалување на температурата.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и многу топло, попладне услови за краткотраен дожд

Скопје24 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне ќе дува северозападен ветер, кој на север и долж Повардарието ќе засилува. Претежно во североисточните делови ќе има услови за нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Петдневна временска прогноза

Скопје инфо - 24.08.2017

Денес е четврток, 24 август 2017 година, 236-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:45, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 39 минути. И ова утро во Македонија имаме претежно сончево и свежо утро.

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло

Локално - 12.07.2017

Временска прогноза Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален ...

Претежно сончево време, попладне можно невреме

Мета - 12.07.2017

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и од северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и со ретки грмежи. УВ-индексот ќе биде 9.

Денес сончево и многу топло, а температурите до 41 степен

Канал 77 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денеска ќе „врие” – не чека пеколен ден, еве колку ќе се искачат температурите

Маркукуле - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денеска температурата до 41 степени

Пулс24 - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Уште денеска: Сончево и многу топло, температура до 41 степен

еМагазин - 12.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Денес пеколни температури над 40 степени, до крајот на неделата поројни дождови и драстичен пад на температурите

Exclusive.mk - 12.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и денес. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Времето денеска; Топло со температура до 41 степен

Алсат-М - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Топло, температура до 41 степен

Телма - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

И утре сончево и многу топло, заладување од четврток

Телма - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Утре температура над 40, заладување од четврток

Алсат-М - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Денеска ќе биде потопло од вчера - максималната до 41 степен

+инфо - 11.07.2017

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 34 до 41 степен. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Топло време со температура до 41 степен

ТВ21 - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Пеколни горештини со температура над 40 степени

МКД - 11.07.2017

Времето во Македнија и денеска ќе биде сончево, но потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Попладне локално ќе има мала нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Жешките денови продолжуваат и во наредниот период, од петок благ пад на температурите

Факултети - 11.07.2017

Денес е вторник, 11 јули 2017 година, 192-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:03, а ќе зајде во 20:12 часот. Денот ќе трае 15 часа и 09 минути. Ова утро во Македонија имаме претежно сончево и многу топло време, ако по утрото се познава денот, ...

Времето денеска сончево и многу топло, попладне краткотраен дожд

Макфакс - 11.07.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Следи промена на времето: Еве какво време не очекува

Lady - 11.07.2017

До вторник и среда, кога се очекуваат над 40 степени во најтоплите делови од Македонија, продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Според УХМР, денес попладне во планинските предели ќе има услови за локална појава на краткотраен ...

Температури над 40 степени: Сончево и многу топло време

Таратур - 11.07.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Денеска многу топло, температура до 41 степен

Сител - 11.07.2017

Времето во Македнија ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Топло, температура до 41 степен

Идивиди - 11.07.2017

Скопје, 11 јули 2017 (МИА) – Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со ...

Сончево и многу топло

Кајгана - 01.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер. Според прогнозираните температури, денес подрачјето на Северновардарскиот и Охридско-Преспанскиот регион ќе биде во портокалова фаза.

Топло, температура до 41 степен

Канал5 - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Топло, температура до 41 степен

А1 On - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Сончево и многу топло

OhridNews - 12.08.2018

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура во охридскиот регион ќе изнесува 31 степен Целзиусов, а индексот на УВ зрачењето 9, информира УХМР Македонија.

Топло, температура до 41 степен

Либертас - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Топло, температура до 41 степен

МРТ - 11.07.2017

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 34 до 41 степен. УВ-индексот ќе има вредност 9. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Сончево и многу топло, температура до 41 степен

Популарно - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Топло, температура до 41 степен

Алфа - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Утре сончево и многу топло, наскоро заладување

Сител - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Утре сончево и многу топло, заладување од четврток

Либертас - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Уште утре пеколно топло-Еве какво време не очекува од четврток

БркајРабота - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Утре сончево и многу топло, заладување од четврток

А1 On - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Утре сончево и многу топло, заладување од четврток

Канал5 - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Деновиве невиден пекол, потоа освежување

Алфа - 11.07.2017

Времето денеска пеколно топло со температури до 41 степен. Времето денеска пеколно топло со температури до 41 степен. И утре ќе се задржи претежно сончево и многу топло време, со дневна температура над 40-иот степен во најтоплите делови од земјата.

Пеколни температури во Македонија над 40 степени

Фокус - 11.07.2017

Во вторник и среда се очекуваат температури над 40 степени целзиусови, информираат од УХМР. Според нив, утре попладне во планинските предели ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Денеска претежно сончево и многу топло...

Н.Македонија - 11.07.2017

Денеска претежно сончево и многу топло Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец, со УВ индекс 9, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурите над 40 – не чека пеколен ден

Gotvi.mk - 11.07.2017

Времето во Македoнија ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Температурите ќе надминат 40 степени - денеска најтежок ден

Press24 - 11.07.2017

Времето во Македoнија ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Топло време со температура до 41 степен

Курир - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Уште утре пеколно топло-Еве какво време не очекува од четврток

Курир - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Пеколот ќе продолжи и утре - потоа промена на времето

Press24 - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Македонија во жолта фаза: Температури до 41 степен

Кумановски м. - 11.07.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има повторна слаб развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки ...

Топло време со температура до 41 степен

Телевизија Нова - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Топло време со температура до 41 степен

Вистина.мк - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Топло, температура до 41 степен

Скопје24 - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Денеска многу топло, максималната ќе достигне 41 степен

Шеталиште - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Сончево и многу топло време денеска, со можност за дожд на планините

Мета - 11.07.2017

Сончево и многу топло време, со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер, ќе преовладува во Македонија денеска. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи, вели прогнозата на ...

Времето денеска сончево и многу топло, попладне краткотраен дожд

Точка - 11.07.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Tемператури до 41 степен во Македонија

Стандард - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Без потреба не излегувајте денеска: Температура до 41 степен

Република - 11.07.2017

Утринската температура ќе се движи од 13 до 22, а дневната од 34 до 41 степен. УВ-индексот ќе има вредност 9. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Денеска сончево и многу топло

Kumanovo News - 11.07.2017

Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи. Индексот на УВ зрачењето ќе биде висок и ќе изнесува 9.

Утре сончево и многу топло, заладување од четврток

Телевизија Нова - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Македонија денес ќе се пржи на 40 степени, од петок друга „приказна“!

Фактор - 11.07.2017

Во Македонија денес ќе биде претежно сончево и многу топло. Слаб и умерен ветер од јужен и југозападен правец. Терметарот ќе достигне максимални вредности околу 40 степен, речиси ширум државата.

Топлотен бран врз Балканот, во Скопје, Белград и Подгорица е страшно!

Локално - 11.07.2017

Опасно високи температури, поради топлотниот бран, минува низ Балканот. Жолтиот код за високи температури е прогласен во 18 области во западна и централна Бугарија. Се очекуваат вредности на термометарот на околу 40 степени.

Времето денеска сончево и многу топло, попладне краткотраен дожд

Канал 77 - 11.07.2017

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Денес не очекуваат пеколни темпереатури, а еве кога ќе имаме заладување

Пулс24 - 11.07.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има слаб развој на нестабилна облачност, која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Уште утре пеколно топло-Еве какво време не очекува од четврток

Пулс24 - 11.07.2017

Претежно сончево и многу топло време, со дневна температура која во најтоплите делови од земјата ќе го надмине 40-иот степен ќе се задржи и утре. Од УХМР информираат дека во четврток ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, кој ќе ...

Пеколни горештини со температура над 40 степени

Exclusive.mk - 11.07.2017

Времето во Македнија и денеска ќе биде сончево, но потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Попладне локално ќе има мала нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ретки грмежи.

Времето денеска: сончево со мала локална облачност

Алсат-М - 10.07.2017

Во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Денеска сончево и многу топло време

Телма - 10.07.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Времето денеска: Сончево со мала локална облачност

Р.С.Европа - 24.03.2019

Времето денеска во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Сончево и многу топло време со температура до 39 степени

МКД - 10.07.2017

Сочнево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер ќе биде денеска времето во Македонија. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната максимална температура ќе се движи од 31 до 39 степени.

Доаѓа пеколен бран: Денеска 39, од утре 40

+инфо - 10.07.2017

Промена на времето проследена со засилен северен ветер и намалување на дневната температура за околу 5 степени се очекува во четврток и во петок. Времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Сончево и многу топло време

ТВ21 - 17.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со надпросечни дневни температури за овој период. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер, а во западните делови повремено ќе засилува. УВ индексот ќе има вредност 6.

Нов бран на пеколни температури

Таратур - 10.07.2017

По благото опаѓање на температурите во изминатава недела, од вторник повторно се очекуваат температури над 40 степени Целзиусови, најави УХРМ. Од таму информираат дека денес попладне во планинските предели ќе има услови за локална појава на ...

Времето денеска сончево и топло, разладување дури в четврток

Макфакс - 10.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло, заладување од четврток

Канал5 - 10.07.2017

Ќе има мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Пекол во Македонија - еве колкави ќе бидат температурите

Сител - 10.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Температурата до 36 степени и УВ-индекс 9

А1 On - 11.08.2018

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19 степени, а дневната температура од 28 до 36 степени. УВ-индексот ќе достигне до девет.

Сончево и топло, разладување дури во четврток

Кајгана - 10.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Сончево и топло со температура до 39 степени

Либертас - 10.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во планинските предели, во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 9.

УХМР: Во среда пеколни температури, па постепен пад

Сител - 10.07.2017

Врнежи за изминатите 24 часа (во л/м 2):1 во Скопје на Зајчев Рид. Времето денес (10.07 2017 год.): Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на ...

УХМР најавува период на топло време

Сител - 10.07.2017

Во наредните три дена продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст. Извесна промена на времето проследена со нестабилна облачност пороен дожд, грмежи и засилен ветер се очекува в ...

Македонија ја очекува пекол во среда- еве какви ќе бидат температурите цела недела

БркајРабота - 10.07.2017

Во Скопје температура до 38 °C. Времето денес (10.07 2017 год.): Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

УХМР со нови информации - еве какво време не очекува до крајот на денот

Сител - 10.07.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови имаше слаб развој на нестабилна облачност со краткотраен локален дожд и со грмежи, која повќе беше застапена во источните и ...

Утре сончево и многу топло со дневна температура до 41 степен

Канал5 - 10.07.2017

Утре времето во Македонија ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец. Во попладневните часови локално ќе има повторна слаб развој на нестабилна облачнос која ќе биде проследена со краткотраен локален дожд и со ...

Сончево време со температура до 39 степени

Курир - 10.07.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Оваа недела пекол па пад на температурите – еве колкави ќе бидат температурите денеска

Gotvi.mk - 10.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

До средина на неделата пеколни горештини потоа невреме - временска за цела недела

Press24 - 10.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Македонија ја очекува пекол во среда- еве какви ќе бидат температурите цела недела

Курир - 10.07.2017

Во Скопје температура до 38 °C. Времето денес (10.07 2017 год.): Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

УХМР со вонредна најава - лоши вести за викендот

Press24 - 10.07.2017

Во наредните три дена п родолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст. Извесна промена на времето проследена со нестабилна облачност пороен дожд, грмежи и засилен ветер се очекува в ...

УХМР предупредува - очекувајте дожд и грмежи

Press24 - 10.07.2017

ВРЕМЕТО ДО КРАЈОТ НА ДЕНОТ До крајот на денов се очекува постепено стабилизирање на времето. Ќе продолжи да дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. ВРЕМЕТО УТРЕ Претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец.

Пеколен бран го погоди Балканот - во Македонија температури и над 40 степени

Press24 - 10.07.2017

Продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст, при што во вторник и в среда во најтоплите делови повторно ќе го надмине 40-иот степен.

Утре дожд и грмежи: УХМР со нови информации за времето во наредните денови

Курир - 10.07.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕС, Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови имаше слаб развој на нестабилна облачност со краткотраен локален дожд и со грмежи, која повќе беше застапена во источните и ...

Подгответе се за недела со пеколни температури

Кумановски м. - 31.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Во западните планински делови попладне ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи.

Сончево време со температура до 39 степени

Нетпрес - 10.07.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Сончево време со температура до 39 степени

Вистина.мк - 10.07.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Пеколно топло со температура до 39 степени

Позитив.мк - 10.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Времето денеска сончево и топло, разладување дури во четврток

Точка - 10.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Сончево и топло со температура до 39 степени

Мета - 10.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во планинските предели, во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Македонија ја очекува пекол во среда – еве какви ќе бидат температурите цела недела

Вистина.мк - 10.07.2017

Во Скопје температура до 38 °C. Времето денес (10.07 2017 год.): Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утре и задутре сончево и многу топло, благо разладување во четврток

Република - 10.07.2017

Времето денес ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

До среда пекол, потоа разладување со пороен дожд и засилен ветер

Вечер - 10.07.2017

Во наредните три дена продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст, информира Управата за хидрометеоролоки работи. Извесна промена на времето проследена со нестабилна облачност ...

Сончево и многу топло време

Шеталиште - 10.07.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

УХМР со вонредна најава за времето

Република - 10.07.2017

Во наредните три дена продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст. Извесна промена на времето проследена со нестабилна облачност пороен дожд, грмежи и засилен ветер се очекува в ...

До среда ќе растат дневните температури

Кумановски м. - 10.07.2017

Во наредните три дена продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Дневната температура до среда ќе биде во благ пораст. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, извесна промена на времето проследена со ...

Доаѓа пеколен бран – од утре 40

МК News - 10.07.2017

Во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време. Утре попладне во планинските предели ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Дневната температура до среда ќе биде во постепен пораст, при ...

Македонија ја очекува пекол во среда – еве какви ќе бидат температурите цела недела

Скопје24 - 10.07.2017

Времето денес (10.07 2017 год.): Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утре топло, но со дожд и грмежи

Нетпрес - 10.07.2017

Во Скоје, попладне е можен краткотраен дожд со ретки грмежи. Максималната температура ќе биде 39 степени, а УВ 9 Времето утре ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб ветер од западен и јужен правец.

Сончево време со температура до 39 степени

Маркукуле - 10.07.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Времето денеска сончево и топло, разладување дури во четврток

Канал 77 - 10.07.2017

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

Во среда пеколни температури

Пулс24 - 10.07.2017

Во Скопје температура до 38 °C. Времето денес (10.07 2017 год.): Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Утре дожд и грмежи: УХМР со нови информации за времето во наредните денови

Пулс24 - 10.07.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕС, Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови имаше слаб развој на нестабилна облачност со краткотраен локален дожд и со грмежи, која повќе беше застапена во источните и ...

Утре дожд и грмежи: УХМР со нови информации за времето во наредните денови

Маркукуле - 10.07.2017

ВРЕМЕТО ДЕНЕС, Сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови имаше слаб развој на нестабилна облачност со краткотраен локален дожд и со грмежи, која повeќе беше застапена во источните и ...

40 целзиусови степени е просечната температура: Пекол во Македонија!

Exclusive.mk - 10.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне во планинските подрачја со услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.