TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бункерот на чаирчани издржа 40 минути

Утрински - 17.07.2004

Омонија ја торпедираше Слога Ј со 4:0 во првото коло од Купот на УЕФА Слога Југомагнат е далеку од второто квалификациско коло во Купот на УЕФА колку што е Земјата од Марс по гостувањето на чаирчани на Кипар и враќањето во Македонија со полна мрежа голови.

Слога го плати данокот на штрајкот

Дневник - 17.07.2004

ФУДБАЛ: ОМОНИЈА - СЛОГА Ј. 4-0 (1-0) Физичката неподготвеност и проблемите што ги имаше во изминатиов период се рефлектираа врз играта на нашиот претставник во Купот на УЕФА, Слога Југомагнат, која во четвртокот беше прегазена во првиот меч од првото квалификациско коло од Купот на УЕФА.

Бункерот на чаирчани подготвен за Омонија

Утрински - 15.07.2004

Вечерва (20 ч.) Слога Ј. гостува во Никозија во првото коло од Купоот на УЕФА САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ "Ќе мораме да се затвориме бидејќи не можеме да влеземе во фајтерска борба и отворено да се надигруваме со така силен противник од причина што не сме подготвени за такво нешто.

Омонија - потежок противник од очекувањата

Дневник - 15.07.2004

СЛОГА ЈУГОМАГНАТ Фудбалерите на Слога Југомагнат со искусен состав, но физички недоволно подготвени, вечерва, во 19 часот, во Никозија, на Кипар, против Омонија ќе го игра првиот натпревар од првото квалификациско коло од Купот на УЕФА.

Чаирчани уште со по две плати

Вест - 14.07.2004

Се враќа атмосферата во Слога Југомагнат Јане Николоски се опоравува и најверојатно ќе брани на утрешниот натпревар со Омонија Ни најголемите оптимисти нема да можеа да го предвидат она што се случува последната недела во Слога Југомагнат.

Чаирчани ги добија трите преостанати плати

Утрински - 14.07.2004

Слога Ј. со "подлабок" џеб вчера преку Солун отпатува за Никозија САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ Фудбалерите на Слога Југомагнат вчера вечер преку Солун заминаа за Кипар каде утре со почеток во 20 часот во Никозија ќе го одиграат првиот натпревар од првото квалификациско коло во Купот на УЕФА против домашната ...

Савевски: "Слога Југомагнат нема што да бара во Никозија"

Утрински - 14.07.2004

Поранешен тренер на кипарска Омонија,заборува за противникот на чаирчани во Купот на УЕФА Омонија е тим со годишен буџет од 6-7 милиони евра САШКО Ѓ. ДИМОВСКИ "Шансите за пласман во второто елиминациско коло од Купот на УЕФА се на страната на Омонија.

Без тренинзи, но ќе се потпрат на искуството

Дневник - 14.07.2004

ФУДБАЛ - Слога замина на гости каЈ ОмониЈа, ВО УЕФА-КУПОТ Зекирија Рамадан, кој потпиша за тетовска Шкендија, има право на настап за Слога чиј играч беше лани Фудбалската експедиција на македонскиот претставник во УЕФА-купот Слога Југомагнат, доцна синоќа отпатува за Никозија каде што ќе го игра ...

Тотален мрак за Слога Ј. и за Победа

Време - 12.07.2004

ФУДБАЛ - ПРИЈАТЕЛСКИ „СУПЕРКУП“ НА МАКЕДОНИЈА Фудбалерите на Слога Југомагнат и Победа можат да влезат во аналите на македонскиот спорт откако во петокот одиграа пријателски меч што заврши во тотален мрак. Почетокот на натпреварот доцнеше повеќе од еден и пол час, зашто автобусот на Фудбалската ...

Фудбалерите пак добија пари!

Време - 12.07.2004

Иако некарактеристично за Слога Југомагнат, синоќа фудбалерите на освојувачот на Купот повторно добија по две плати од заостанатиот долг . Чаирчани повеќе месеци не добија ниту денар, а сега за само една недела дури четири плати, што може да се протолкува како стимул од управата пред мечот со ...

Славчо Георгиевски на листата на желби на чаирчани

Утрински - 12.07.2004

Челниците на Слога Ј. во потрага по освежување Играчот за врска, Славчо Гергиевски, е на листата на желби на тренерот на Слога Југомагнат, Аднан Зекири. Според Зекири, тој или фудбалер од неговиот калибар му е повеќе од потребен во средниот ред на освојувачот на националниот куп за новата ...