TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Облачно време со локален дожд и снег на планините

Сител - 25.01.2015

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, а на планините со повремен снег. Претпладнево врнежите ќе бидат со слаб а повремено умерен интензитет и повеќе застапени во ...

Денеска дожд, од утре опаѓање на температурите

Курир - 25.01.2015

Во Македонија денеска не очекува е променливо облачно со повремен локален дожд, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од ...

Времето денеска-облачно со повремен дожд и снег на планините

Р.С.Европа - 25.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска врнежливо, од утре намалување на температурата

Нетпрес - 25.01.2015

Во Македонија денеска не очекува е променливо облачно со повремен локален дожд, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од ...

Тмурна недела - ќе се спасиме ли од дождот денеска?

Press24 - 25.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, на планините повремен снег. Врнежите се повеќе застапени во западните и јужните делови и се ...

Цела недела ќе имаме облачно време со пад на дневните температури

МКД - 25.01.2015

Денеска времето ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и снег. Претпладнево врнежите ќе бидат со слаб интензитет, а попладне постепено ќе престануваат. Ќе дува умерен северен ветер, особено попладне од каде ќе има прилив ...

Врнежливо време и опаѓање на температурите

OhridNews - 25.01.2015

Според прогнозите на синоптичарите наредната седмица во Охрид не очекува облачно време, проследено со врнежи од дожд и снег. Од утре ќе дојде и до намалување на температурите. Максималните ќе се движат од 0 до 4 степени, додека пак минималните од -4 ...

Утревечер дожд, а на планините снег

+инфо - 25.01.2015

Времето утре ќе биде прeтежно облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта во јужните и источните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места снег. Во југоисточните делови се очекува да наврнат 15 л/м2.

И денеска дожд, на планините повремен снег

Либертас - 25.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Врнежива недела

Република - 25.01.2015

Уште еден облачен ден кој ќе донесе врнежи во првата половина од денот. Според Метеопро врнежите ќе бидат релативно слаби. На повисоките места ќе бидат од снег мешан со дожд, додека низ пониските котлини само од дожд.

Ветер, дожд и снег на планините

Локално - 25.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места од дожд и снег, на планините повремен снег. Врнежите се повеќе застапени во западните и јужните делови и се ...

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд

Денешен - 25.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Цела недела ќе имаме облачно време со пад на дневните температури

Тера - 25.01.2015

Денеска времето ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на планините и снег. Претпладнево врнежите ќе бидат со слаб интензитет, а попладне постепено ќе престануваат. Ќе дува умерен северен ветер, особено попладне од каде ќе има прилив ...

Еве што ќе се случува со времето попладне

Sky - 25.01.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската темпертатура ќе достигне шест степени, а дневната ќе се искачи 10 степени.

Денес не очекува дождливо време

Пулс24 - 25.01.2015

Уште еден облачен ден кој ќе донесе врнежи во првата половина од денот. Според Метеопро врнежите ќе бидат релативно слаби. На повисоките места ќе бидат од снег мешан со дожд, додека низ пониските котлини само од дожд.

Локален дожд и снег на планините

Lider - 25.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денеска дожд, од утре опаѓање на температурите

Вистина.мк - 25.01.2015

Во Македонија денеска не очекува е променливо облачно со повремен локален дожд, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од ...

Утре облачно, температура до 10 степени, во Скопје до 6

Канал5 - 24.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Интензитетот на врнежите намален

Утрински - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Силниот дожд престана, еве каде врнеше најмногу

Канал5 - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше а наместа и целосно престанаа. Количина на наврнат воден талог (во изминатите 24 часа, л/м2): 62 Пожар, 56 Крива Паланка, 44 Демир Капија, 41Штип, 32 ...

Подгответе чадори: Oблачно и врнежливо преку целиот ден

Курир - 24.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

УХМР: Нови врнежи од дожд и снег на планините

Сител - 24.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Времето денеска врнежливо и облачно

Нетпрес - 24.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Облачно време со локален повремен дожд, на планините снег

Макфакс - 24.01.2015

Променливо облачно време со локален повремен дожд, на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 2 до 12 Целзиусови степени.

Интензитетот на врнежите намален

Алфа - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и ...

Променливо облачно, со повремен дожд и снег на планините

+инфо - 24.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец, пренесува МИА.

Интензитетот на врнежите намален

А1 On - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Време: Променливо облачно со повремен локален дожд

А1 On - 24.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Намалени врнежите, ова е моменталната состојба

Нетпрес - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Врнежите полека се намалуваат

Телеграф - 24.01.2015

Денеска ќе преовладува променливо облачно облачно време со кратки сончеви периоди но локално сеуште ќе има повремени и слаби врнежи од дожд,а на повисоките планини со повремен слаб снег Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на ...

Облачно време со локален повремен дожд, на планините снег

Кајгана - 24.01.2015

Денеска времето ќе биде променливо облачно со локален повремен дожд, на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 2 до 12 Целзиусови степени.

Намален интензитетот на врнежите- каква е состојбата низ Македонија?

Курир - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Интензитетот на врнежите намален

Сител - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

ВРЕМЕТО УТРЕ: Покрај дождот ќе има и ветер

Телеграф - 24.01.2015

Продолжува периодот на променливо облачно време со локален повремен дожд, а на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Овие врнежи ќе бидат со слаб интензитет Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален ...

Облачно време со локален повремен дожд, на планините снег

Тера - 24.01.2015

Променливо облачно време со локален повремен дожд, на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 2 до 12 Целзиусови ...

Водата се повлекува- врнежите престанаа

Пулс24 - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Времето денеска врнежливо и облачно

Точка - 24.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Намален интензитетот на врнежите

Вечер Прес - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Интензитетот на врнежите намален

Денешен - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Променливо облачно, со повремен дожд и снег на планините

Либертас - 24.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура се движеше од 1 до 6 Целзиусови степени, ...

Намалени врнежите, ова е моменталната состојба

Точка - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Денес ќе имаме релативно топол, но дождлив ден

Пулс24 - 24.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Врнежите се намалија, водата се повлекува

Република - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Релативно топло, но дождливо време

Република - 24.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Утре облачно време со дожд

Република - 24.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, на планините повремен снег, а на некои повисоки места ќе има повремен дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Интензитетот на врнежите намален

Lider - 24.01.2015

Во текот на ноќта и во раните утрински часови интензитетот на врнежите во Македонија се намалуваше, а наместа и целосно престанаа. Како што соопшти УХМР, изминатите 24 часа се наврнати 62 литри на метар квадратен во Пожар, 56 во Крива Паланка, 44 во ...

Денеска топло, но дождливо

Вистина.мк - 24.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Променливо облачно време, локален дожд, температура до 12 степени, во Скопје до 9

Канал5 - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Времето денеска: Облачно со дожд и температура до 12 степена

24 Вести - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи. Температурата ќе се движи од седум до 12 степени.

Земете чадор со вас - Денес повторно дожд

Сител - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Облачно со врнежи од дожд и засилен јужен ветер

Кајгана - 23.01.2015

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови (локално над 30л/м2), проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи.

Се приближува циклонот Вера: Многу дожд во Македонија

Press24 - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од ...

Пристигна циклонот Вера - Паѓаше град со големина на орев

Сител - 23.01.2015

Во текот на целото претпладне во источните делови од земјава имаше поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и засилен, а на места повремено и силен ветер. Имаше и појава на ситен град во општина Конче, а во Струмица појава на град со големина на ...

Спремете ги чадорите - Денес цел ден ќе врне

Сител - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од ...

ПОНЕСЕТЕ СИ ЧАДОР: Еве какво време ќе имаме денеска

Телеграф - 23.01.2015

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до 12 степени Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за ...

И утре локален дожд

+инфо - 23.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 1 до 6 Целзиусови степени, а ...

Денеска дожд и температури и до 12 степени

МКД - 23.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, особено во источните делови од земјата проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до ...

Облачно со врнежи од дожд и засилен јужен ветер

Макфакс - 23.01.2015

Облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови (локално над 30л/м2), проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи. Дневните температури ќе се движат од 3 до 12 Целзиусови степени.

Облачно време, дождови и услови за појава на грмежи

Курир - 23.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи.

Облачно со поинтензивни врнежи од дожд

Факултети - 23.01.2015

Македонија во петок ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд и ветровито. Локално се очекуваат да наврнат и до 30 литри. На планините над 1200 метри со врнежи од снег. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер.

Пристигна циклонот Вера: Паѓаше град со големина на орев - какво ќе биде времето до крајот на денот?

Press24 - 23.01.2015

Во текот на целото претпладне во источните делови од земјава имаше поројни врнежи од дожд, проследени со грмежи и засилен, а на места повремено и силен ветер. Имаше и појава на ситен град во општина Конче, а во Струмица појава на град со големина на ...

Денес не очекува врнежливо време и услови за појава на грмежи

Пулс24 - 23.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи.

На исток обилен дожд и ветер со брзина до 70 км/ч

Република - 23.01.2015

Утринава времето е облачно со врнежи од дожд особено во источните делови. Дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец Брзината на ветерот во источните делови достигнува брзина до 70км/ч. (Штип, Кр.Паланка и Виница).

Времето денеска облачно со врнежи од дожд

Денешен - 23.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. Врнежите на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи.

На планините снег и северен ветер

Локално - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од шест ...

Денеска дожд и облаци

Вечер Прес - 23.01.2015

Повремено облачно и врнежливо ќе биде времето денеска во Македонија а дождовите на некои места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, а ќе дува и засилен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до ...

Времето денеска: облачно и врнежливо

Бриф - 23.01.2015

Во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до 12 ...

УХМР: За време на викеднот очекувајте дожд, ветер и грмежи

Кумановски м. - 23.01.2015

За време на викендот, во Македонија се очекува претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во источните делови, каде се очекува да наврнат над 30 л/м2 воден талог.

Врнежи од дожд и температура околу 12 степени

Локално - 23.01.2015

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови, проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од ...

Денеска дожд и температури и до 12 степени

Тера - 23.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, особено во источните делови од земјата проследени со грмежи. Ќе дува засилен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од седум до ...

Проенливо облачно со локални врнежи од дожд

Н.Македонија - 23.01.2015

ремето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини ќе има врнежи од снег. Попладне ќе дува ветер од северен правец Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА:На истокот обилен дожд и ветер со брзина до 70 км/ч

Вистина.мк - 23.01.2015

Утринава времето е облачно со врнежи од дожд особено во источните делови. Дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец Брзината на ветерот во источните делови достигнува брзина до 70км/ч. (Штип, Кр.Паланка и Виница).

Врнежливо време со магла во котлините

Канал5 - 22.01.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла со намалена видливост. Преку денот ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Од утре врнежливо и постудено време

Утрински - 22.01.2015

Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, особено во источните делови, локално со над 30 литри на метар квадратен, ...

Времето денеска: Облачно со температура до 14 степени

24 Вести - 22.01.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла и намалена видливост. Ќе дува слаб, а по должина на Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Од утре врнежливо и постудено време

Канал5 - 22.01.2015

Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, особено во источните делови, локално со над 30 литри на метар квадратен, ...

Облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот дожд

Макфакс - 22.01.2015

Променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини со појава на магла, во Полог со намалена видливост под 100 метри. Попладне почнувајќи од запад облачноста ќе се зголеми и кон крајот на денот ќе има врнежи кои во текот на ноќта ќе се ...

Од утре врнежливо и постудено време

Алфа - 22.01.2015

Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд. Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови ...

Од попладне дожд во Скопје, нема да запре до сабота

+инфо - 22.01.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла и намалена видливост, ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Од утре доаѓа циклонот Вера - носи снег и ниски температури во Македонија

Press24 - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Од утре врнежливо и постудено време

Сител - 22.01.2015

Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, особено во источните делови, локално со над 30 литри на метар квадратен, ...

Ноќеска ќе врне дожд, на планините снег

+инфо - 22.01.2015

Од вечерва и во наредните два дена ќе има услови за претежно облачно време со врнежи од дожд во целата земја. Пообилни врнежи ќе има ноќеска и утре, особено во источните делови каде се очекува да наврнат повеќе од 30 литри на метар квадратен, како и ...

Променливо облачно со температура до 14 степени

А1 On - 22.01.2015

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла и намалена видливост. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Циклонот„ Вера“ се приближува кон Македонија: Подгответе се за снег и ниски температури

Курир - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Подгответе се за снег - Циклонот„ Вера“ се приближува кон Македонија

Сител - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Доаѓа циклон Вера – дождливо време со грмотевици

Нетпрес - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Од утре врнежливо и постудено време

А1 On - 22.01.2015

Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, особено во источните делови, локално со над 30 литри на метар квадратен, ...

Облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот дожд

Кајгана - 22.01.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини ќе има појава на магла, во Полог со намалена видливост под 100 метри. Попладне, почнувајќи од запад, облачноста ќе се зголеми и кон крајот на денот ќе има врнежи кои ...

Подгответе се, доаѓа циклонот Вера: Од утре обилни врнежи од дожд

Press24 - 22.01.2015

Во наредните два дена подрачјето на државава ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, особено во источните делови, локално со над 30 литри на метар квадратен, ...

Време: Облачно со сончеви периоди и температура до 14 степени

МК News - 22.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина и утре ќе има појава на магла и намалена видливост. Преку денот ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од ...

Вера доаѓа кон Македонија и носи снег и ниска температура

Република - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Доаѓа циклонот Вера, носи снег и ниски температури во Македонија

Скопје инфо - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Променливо облачно и магловито со сончеви периоди

Локално - 22.01.2015

- Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла и намалена видливост. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Доаѓа циклонот Вера: Подгответе се за екстремно ниски температури и снег

Денешен - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Силни дождови ќе ја зафатат цела Македонија - ќе врне се' до сабота

Sky - 22.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини со појава на магла, во Полог со намалена видливост под 100 м. Попладне почнувајќи од запад облачноста ќе се зголеми и кон крајот на денот ќе има врнежи кои во ...

Доаѓа циклонот Вера: Подгответе се за екстремно ниски температури и снег

МК News - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот дожд

Тера - 22.01.2015

Променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини со појава на магла, во Полог со намалена видливост под 100 метри. Попладне почнувајќи од запад облачноста ќе се зголеми и кон крајот на денот ќе има врнежи кои во текот на ноќта ќе се ...

Доаѓа циклон Вера – дождливо време со грмотевици

Точка - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Какво време не очекува?

Sky - 22.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, особено во источните делови (локално над 30л/м2), проследени со засилен јужен ветер и услови за појава на грмежи.

Циклонот “Вера“ се приближува кон Македонија

Попара - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Подгответе се за снег и ниски температури

Lider - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Циклонот „Вера“ се приближува кон Македонија: Подгответе се за снег и ниски температури

Вистина.мк - 22.01.2015

Од утре до недела претпладне нашето подрачје ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови облачно време со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има утре, локално над 30 л/м2, особено во западните и источните делови каде ...

Денеска променливо облачно со повремен слаб дожд

Канал5 - 21.01.2015

Променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег, не очекува денеска. Врнежите ќе бидат позастапени в о претпладневните часови..По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Утре дневна температура до 14 степени, во Скопје до 10

Канал5 - 21.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина и утре ќе има појава на магла и намалена видливост. Преку денот ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од ...

Времето денеска: Променливо облачно со дожд и температура до 14 степени

24 Вести - 21.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Времето денес и прогноза за утрешниот ден

Факултети - 21.01.2015

Во Македонија во среда во утринските и претпладневните часови со локални врнежи од дожд се очекуваат во северозападните, западните и југозападните предели кои попладне ќе престанат и услови за сончеви периоди.

Облачно и магливо по котлините

Кајгана - 21.01.2015

Времето денеска ќе биде променливо облачно со магла по котлините. Претпладне ќе има слаб локален дожд, додека на планините слаб снег. Ќе дува слаб јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 Целзиусови степени.

Времето облачно со сончеви периоди

+инфо - 21.01.2015

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла и намалена видливост. Ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Магла во котлините - Еве какво време не очекува денес

Сител - 21.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Облачно, слаб дожд и снег на планините

А1 On - 21.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Денеска 14 степени - што ќе се случува со времето?

Press24 - 21.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

Сител - 21.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина и утре ќе има појава на магла и намалена видливост. Преку денот ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од ...

Облачно и магливо по котлините

Макфакс - 21.01.2015

Променливо облачно со магла по котлините. Претпладне со слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Ќе дува слаб јужен ветер. Дневните температури ќе се движат од 5 до 14 Целзиусови степени.

УХМР најави обилни дождови и заладување од недела

Кумановски м. - 21.01.2015

Од утре кон крајот на денот па се` до сабота, Македонија ќе биде под влијание на циклонска активност што ќе услови претежно облачно време со врнежи од дожд, јавува УХМР. Пообилни врнежи ќе има во петок ﴾локално над 30л/м2﴿ кога повремено ќе дува и ...

Облачно и дождливо во Македонија

Вечер Прес - 21.01.2015

Променливо облачно со повремен слаб дожд и слаб снег на планините ќе биде времето денеска во Македонија. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утре облачно со сончеви периоди

Република - 21.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина и утре ќе има појава на магла и намалена видливост. Преку денот ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од ...

Променливо облачно со повремен слаб дожд

Точка - 21.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утре облачно, со малку сонце. Поладне врнежи

Вечер Прес - 21.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во Полошката котлина ќе има појава на магла и намалена видливост. Преку денот ќе дува слаб, а долж Повардарието и во крајните западни делови, умерен ветер претежно од ...

Подгответе се: Циклон доаѓа кон Македонија носи снег

Скопје инфо - 21.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Од недела повторно снег!

Вистина.мк - 21.01.2015

Од утре не очекува врнежливо време со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Утре променливо облачно со повремен слаб дожд

Канал5 - 20.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Дождливо и магловито време, температура до 8 степени

Курир - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Облачно, врнежливо и ветровито време

Сител - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Кајгана - 20.01.2015

Во Македoнија ќе преовладува претежно облачно време, по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег.

Подгответе се за уште еден студен бран - какво време не чека во наредните денови

Press24 - 20.01.2015

Претежно облачно, претпладне со магла по котлините. Во западните делови ќе има повремени локални слаби врнежи од дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Циклон доаѓа кон Македонија - носи снег

Press24 - 20.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Повторно не очекува снег, ова е прогнозата

Нетпрес - 20.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Облачно и потопло од вчера

МКД - 20.01.2015

Денеска ќе имаме зголемување на облачноста во целата земја, а во западните делови на земјата ќе има и слаби, локални врнежи од дожд во втората половина од денот. Утринските температури насекаде во земјата ќе бидат над нулата.

Временска прогноза: Облачно со услови за врнежи од дожд

Факултети - 20.01.2015

Во Македонија во вторник во утринските часови ќе има појава на магла која понекаде ќе се задржи и претпладне. Во текот на денот ќе биде претежно облачно. Во северозападните, западните и југозападните предели со услови за врнежи од дожд.

Облачно со повремен дожд, на планините снег

Макфакс - 20.01.2015

Во вторник во Макеоднија ќе преовладува претежно облачно време, по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег.

Од недела повторно снег!

Курир - 20.01.2015

Од утре не очекува врнежливо време со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Од недела повторно снег

Сител - 20.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Врнежливо време со температура до 13 степени

Денешен - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Денес дождливо време со температура до 8 степени

Пулс24 - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Подгответе се за уште еден студен бран – какво време не чека во наредните денови

МК News - 20.01.2015

Претежно облачно, претпладне со магла по котлините. Во западните делови ќе има повремени локални слаби врнежи од дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ЦИКЛОН доаѓа кон Македонија и НОСИ СНЕГ

Пулс24 - 20.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Од недела повторно снег!

Денешен - 20.01.2015

Од утре не очекува врнежливо време со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Облачно и потопло од вчера

Тера - 20.01.2015

Денеска ќе имаме зголемување на облачноста во целата земја, а во западните делови на земјата ќе има и слаби, локални врнежи од дожд во втората половина од денот. Утринските температури насекаде во земјата ќе бидат над ...

Утре променливо облачно со повремен дожд и температура до 14 степени

Бриф - 20.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини намалена видливост.

Денеска облачно и магливо со повремен дожд

Република - 20.01.2015

Преку ноќта и и изутринава времето беше облачно, со локален дожд. По котлините има појава на магла и ниска облачност. Во повисоките места и на планините дува слаб до умерен ветер од јужен правец, информираат од УХМР.

Од недела повторно снег!

Вечер Прес - 20.01.2015

Од недела ќе се спушта постудена маса од север која во ноќта кон понеделник ќе услови врнежите од дожд на повеќе места да поминуваат во снег. Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег.

Утре облачно време

Република - 20.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен слаб дожд, а на планините со слаб снег. Врнежите ќе бидат повеќе во претпладневните часови. По котлините ќе има магла и ниска облачност, а во некои котлини со намалена видливост.

Целосна временска слика за Македонија

Локално - 20.01.2015

Претежно облачно, претпладне со магла по котлините. Во западните делови ќе има повремени локални слаби врнежи од дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дождливо и магловито време, температура до 8 степени

Вистина.мк - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Претежно облачно и врнежливо време

Lider - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Денес облачно со локални врнежи од дожд

Канал5 - 19.01.2015

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и релативно топло, попладне со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират и во ...

Облачно со појава на магла по котлините и температура до 13 степени

Канал5 - 20.01.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Време: Облачно со магла и повремен дожд и снег

А1 On - 19.01.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утре дожд и магла

Нетпрес - 19.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Денес очекувајте дожд

Курир - 19.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

Дождлив понеделник - што ќе се случува со температурите денеска?

Press24 - 19.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

Понесете си чадор со себе, денеска дожд

Нетпрес - 19.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

ПРОГНОЗА: Еве какво време нè очекува во наредните денови

Телеграф - 19.01.2015

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно, со слаба магла и со услови за дожд Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег.

Облачно и врнежливо време, снег на планините

Сител - 19.01.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, а на повисоките места, во западните делови, повремено засилен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени.

Временска прогноза: Какво време не очекува наредниве денови

Факултети - 19.01.2015

Во Македонија во понеделник ќе биде претежно облачно со услови за слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а понекаде во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер.

Време: Облачно и ветровито

А1 On - 19.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

Метеоролозите носат лоши вести за утре

Курир - 19.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

СНЕГОТ НИ СЕ ВРАЌА УТРЕ? Еве какво ќе биде времето!

МК News - 19.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Во западните делови со повремен локален дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Понесете си чадор со себе, денеска дожд

Точка - 19.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.

ДАЛИ ДА ОЧЕКУВАМЕ СНЕГ? Еве какво ќе биде времето утре!

Пулс24 - 19.01.2015

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно по одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла Во западните делови ...

Релативно топло со сончеви периоди и повремени слаби врнежи

Локално - 19.01.2015

Променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди, ќе има повремени локални и слаби врнежи од дожд, особено во западните делови на земјава. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност.

Утре дождливо и магливо

Република - 19.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Утре облачно и магливо со температура до 13 степени

Вечер Прес - 19.01.2015

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови ќе има локален слаб дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Денес не очекува облачно време со слаб локален дожд

Пулс24 - 19.01.2015

Повремени врнежи од дожд се очекуваат во јужниот регион. Во текот на денот облачното време ќе се задржи, а повремен дожд ќе има во западниот дел од земјава Централниот и источниот регион имаат поголема веројатност да го поминат денот без врнежи.

Облачно и дождливо време, снег на планините

Lider - 19.01.2015

Денеска во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките планини со повремен локален снег. Врнежите ќе бидат со слаб, а во западните делови повремено ќе имаат умерен интензитет.

Денес очекувајте дожд

Вистина.мк - 19.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, на повисоките места во западните делови повремено засилен ветер од јужен правец.