TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антиќ - Шанса што не се пропушта

Утрински - 27.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација стави потпис на двегодишниот договор со Атланта хоукс Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ и официјално стави потпис на историскиот двегодишен договор со ...

Антиќ во Атланта со дресот број 1?

СуперСпорт - 27.07.2013

Првиот Македонец во НБА, Перо Антиќ кој изминатата недела потпиша договор со Атланта Хокс, побарал да го носи дресот со број 1, дознава Макфакс.

Антиќ во Атланта со дресот број 1?

Макфакс - 27.07.2013

Првиот Македонец во НБА, Перо Антиќ кој изминатата недела потпиша договор со Атланта Хокс, побарал да го носи дресот со бројот 1, дознава Макфакс.

(ВИДЕО) Антиќ: Моето играње во НБА е големо достигнување за Македонија

Либертас - 27.07.2013

Перо Антиќ го даде своето прво интервју за клубската телевизија на неговиот нов клуб, Атланта Хокс. Тој во интервјуто нагласи дека е прв кошаркар од нашата земја кој ќе настапува во НБА лигата и ...

Македонецот Антиќ во јатото на јастребите од Атланта

Н.Македонија - 27.07.2013

Тој го стави потписот на двегодишниот договор со Атланта хокс и се впиша како прв Македонец во долгата листа на играчи од Европа што го оствариле сонот наречен НБА Нема поголем предизвик за секој ...

НБА Перо се врати во Македонија

Идивиди - 27.07.2013

Перо Антиќ по потпишувањето на договорот со Атланта Хоукс, доцна синоќа се врати во родната земја каде ќе остане неколку дена до заминувањето за Словенија.

Перо Антиќ и официјално е член на Атланта

24 Вести - 26.07.2013

Официјално Перо Антиќ потпиша договор со Атланта. Македонија од следната сезона ќе има свој претставник во најсилното кошаркарско натпреварување во светот – НБА лигата.

Антиќ: Го остварив мојот сон

Дневник - 26.07.2013

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ го потпиша двегодишниот договор со НБА-лигашот Атланта и ги соопшти првите впечатоци за она што го очекува во најсилната лига на светот.

Перо Антиќ- првиот Македонец во НБА

Deutsche Welle - 26.07.2013

НБА екипата Атланта Хокс и официјално потврди дека е потпишан договорот со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ, кој стана првиот Македонец кој ќе игра во најдобрата светска кошаркарска лигата.

(ВИДЕО) Атланта потврди - Антиќ ќе игра во НБА

Утрински - 26.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација сега веќе и официјално стана првиот Македонец кој ќе игра во НБА лигата НБА екипата Атланта Хоукс и официјално потврди дека е потпишан договорот ...

Антиќ е роден за НБА

Утрински - 26.07.2013

Роберт Димитриевски Никому повеќе од Перо Антиќ не му личи да игра во НБА-лигата. И според ставата, висок е 210 сантиметри и тежок 118 килограми, и со изгледот а ла Карлос Бузер - со стрижена глава, ...

Ќелавиот и тетовиран Перо Антиќ е следната култна личност во НБА

Вест - 26.07.2013

Капитенот на кошаркарската репрезентација Перо Антиќ, кој доцна синоќа по македонско време требаше да потпише двегодишен договор со Атланта хоукс, прекуноќ стана атракција во САД.

Перо Антиќ ќе игра во НБА

Р.С.Европа - 26.07.2013

НБА екипата Атланта Хокс и официјално потврди дека потпишале договор со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ. „Перо е голем и сестран играч кој ќе ја продлабочи нашата игра напред на теренот.

Хокси потврдија – Антиќ ќе игра во НБА

А1 On - 26.07.2013

НБА екипата Атланта Хокс и официјално потврди дека е потпишан договорот со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ, кој стана првиот Македонец кој ќе игра во НБА лигата.

ФОТО: Успехот на Антиќ ги разбесни Грците

Курир - 26.07.2013

Грците будно ги следат успесите на Македонците, за да можат и на тој начин да ги истакнат своите фрустрации. По официјалната потврда дека македонскиот капитен Перо Антиќ влегува во НБА лигата, на ...

Антиќ, и официјално, нов член на Атланта (фото)

Хитпортал - 26.07.2013

К апитенот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Перо Антиќ официјално е член на Атланта Хоукс. НБА-тимот тоа го објави и на својата интернет-страница, но поради клупската политика, деталите ...

Видео: Првото интервју на Антиќ за Хоукси

Оn.net - 26.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација Перо Антиќ влезе во историјата како првиот Македонец во НБА лигата. Еве ги неговите впечатоци за телевизијата на Атланта ...

ПЕРО А(ТЛА)НТИЌ: Ова не се пропушта (Видео)

Екипа - 26.07.2013

Македонецот Перо Антиќ и официјално стана А(ТЛА)НТИЌ , односно потпиша договор со НБА - тимот Атланта хоукс, а потоа и истакна дека ваква понуда во животот не смеел да пропушти.

Перо Антиќ: Нема поголем предизвик од играњето во НБА!

МКД - 26.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација од вчера и официјално е нов член на НБА-екипата Атланта хоукс со што оствари историски трансфер ставајќи ја Македонија мапата со државите кои ...

Антиќ пристигна во гнездото на „јастребите“

Дерби - 26.07.2013

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ веќе пристигна во Атланта и во текот на утрешниот ден ќе треба да ги poмине лекарските прегледи, по што ќе го потпише и историскиот договор со НБА ...

Атланта Хоукс го потврди Антиќ!

Дерби - 26.07.2013

Перо Антиќ и официјално е нов член на Атланта Хоукс, чиј претседател за кошаркарски операции Дени Фери го потврди договорот. Според политиката на клубот, деталите од договорот не се објавени.

Антиќ: Најголем предизвик во мојата кариера

Дерби - 26.07.2013

Перо Антиќ денеска и официјална стана првиот Македонец кој се нашол во ростерот на еден НБА клуб, а нашиот репрезентативец ќе има можност следните две сезони да ги одигра во дресот на Атланта Хоукс.

ФОТО: Атланта се пофали на Фејсбук со новиот играч - МАКЕДОНЕЦ

Сител - 26.07.2013

Македонскиот капитен, Перо Антиќ, откако и официјално потпиша договор со НБА тимот на Atlanta Hawks, истите се пофалија на својот официјален Фејсбук профил.

(ВИДЕО) Антиќ: Моето играње во НБА е големо достигнување за Македонија

А1 On - 26.07.2013

Перо Антиќ е наш кошаркар кој ќе настапува во НБА лигата, го даде своето прво интервју за клубската телевизија на неговиот нов клуб, Атланта Хоукс.

(ВИДЕО) Првото интервју на Антиќ како член на Атланта

Спортклуб - 26.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ од синоќа официјално е член на Атланта Хоукс и во овој НБА тим ќе игра во следните две сезони.

Погледнете го првото интервју на Перо Антиќ за клупската телевизија на Атланта! (ВИДЕО)

МКД - 26.07.2013

Ангажманот на Перо Антиќ предизвика интерес не само кај навивачите на Атланта хоукс, кои се обидуваат да дојдат до што е можно повеќе информации за новата аквизиција, но и кај американските новинари ...

Првото интервју на Антиќ по договорот со Атланта хоукс

Курир - 26.07.2013

Перо Антиќ е првиот Македонец којшто потпиша договор со НБА, па тој веќе е член на кошаркарскиот тим Атланта хоукс. Тој го даде првото интервју по потпишувањето на договорот.

Првото интервју на Антиќ за клупската телевизија на Атланта

Дерби - 26.07.2013

Нашиот капитен Перо Антиќ и официјално стана дел од составот на Атланта Хоукс. Тој веднаш го даде првото интервју за клупската телевизија на тимот во кое нагласи дека ќе даде се од себе, а својата ...

(ВИДЕО) Перо Антиќ со првото интервју во Атланта

Сител - 26.07.2013

И додека кошаркарската репрезентација на Македонија денеска отпатува за Словенија на базичните подготовки за престојниот Евробаскет, вниманието на македонската спортска јавност пред се кошаркарска, ...

Антиќ: Настапот во НБА е голем предизвик за мене

Нетпрес - 26.07.2013

Македонецот кошаркар Перо Антиќ во интервју за медиумите во Атланта, посочи дека пред него е голем предизвик, но и исполнување на животниот сон.

Видео: Погледнете го првото интервју на Перо Антиќ во Атланта

СуперСпорт - 26.07.2013

Откако и официјално се согласи на договор со Атланта Хокс, првиот македонец во НБА лигата го даде и првото интервју за нивните новинари.

ЕКСКЛУЗИВНО: Антиќ слета во Скопје (ФОТО)

Телеграф - 26.07.2013

Првиот Македонец во НБА лигата се врати во Македонија со исполнета желба Македонскиот НБА кошаркар се врати дома. Перо Антиќ, вечерва околу 22.30 слета на аеродромот Александар Велики во Скопје, со ...

Антиќ со прво интервју како НБА играч: Ми требаше нов предизвик!

Спортски - 26.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ, од вечерва и официјално е нов играч на НБА тимот Атланта.

Антиќ со прво интервју како НБА играч: Ми требаше нов предизвик!

Таратур - 26.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ, од вечерва и официјално е нов играч на НБА тимот Атланта.

Првото интервју на Антиќ по договорот со Атланта хоукс

Хитпортал - 26.07.2013

П еро Антиќ е првиот Македонец којшто потпиша договор со НБА, па тој веќе е член на кошаркарскиот тим Атланта хоукс. Тој го даде првото интервју по потпишувањето на договорот.

Официјално: Антиќ две години во Атланта Хоукс

Нетпрес - 26.07.2013

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ, и официјално го стави потписот на договорот со НБА тимот Атланта Хоукс.

ВИДЕО: Антиќ официјално потврден за нов член на Атланта Хокс

Либертас - 26.07.2013

НБА екипата Атланта Хокс и официјално потврди дека е потпишан договорот со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ, кој стана првиот Македонец кој ќе игра во НБА лигата.

Перо Антиќ: Ми требаше нов предизвик по освојувањето на двете титули во Евролигата

Локално - 26.07.2013

Македонскиот репрезентативец и капитен, Перо Антиќ веќе се наоѓа во САД, каде во следните две сезони ќе игра за НБА тимот Атланта Хокс.

Македонско – грчка војна на фан страната на Атланта Хоукс

Република - 26.07.2013

По официјалната потврда дека капитенот на македонската репрезентација Перо Антиќ потпиша договор со „јастребите“ до Атланта информацијата беше споделена и на фејсбук фан страната на овој НБА клуб.

Првото интервју на Антиќ како дел од Атланта Хоукс

Точка - 26.07.2013

Откако вчера беше објавено дека нашиот најдобар кошаркар Перо Антиќ стана дел од тимот на Атланта Хоукс, а со тоа и првиот Македонец кој играл за НБА лигата, Перо го направи и своето прво интервју ...

И Антиќ го сместија на банкнотата од 2.000 денари (фото)

Република - 26.07.2013

Откако стана прв македонски кошаркар кој потпишал договор за НБА тим, креативните Македонци, Перо Антиќ го сместија на бакнота од 2.000 денари.

Браво Перо!

Вечер Прес - 26.07.2013

Овојпат ова го направив за себе. Не сакам да кажам дека имав шанса за НБА, а не ја искористив, изјави Антиќ за локален медиум од Атланта потврдувајќи дека и во 2008 година имал понуда од Орландо.

Историски момент за македонската кошарка: Перо Антиќ е нов член на Атланта

Точка - 26.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација, Перо Антиќ е првиот македонски кошаркар од Македонија кој ќе игра во најсилната кошаркарска лига во светот.

(ФОТО) Грците бесни на успехот на Антиќ

Бриф - 26.07.2013

Со влегувањето на македонскиот капитен Перо Антиќ во НБА лигата нашите јужни соседи збеснаа. На официјалниот фејсбук профил на Атланта беше претставен Антиќ, кошаркар кој доаѓа од Македонија.

Антиќ: Играњето во НБА е најголем предизвик во кариерата

Република - 26.07.2013

Перо Антиќ е првиот Македонец што потпишал договор со НБА тим, а во следните две години ќе биде член на Атланта хоукс, екипа што лани играше конференциско полуфинале, односно беше меѓу најдобрите 8 ...

Перо Антиќ- првиот Македонец во НБА

Kumanovo News - 26.07.2013

НБА екипата Атланта Хокс и официјално потврди дека е потпишан договорот со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ, кој стана првиот Македонец кој ќе игра во најдобрата светска кошаркарска лигата.

Атланта Хоукс потврди - Перо Антиќ ќе игра во НБА

Локално - 26.07.2013

НБА екипата Атланта Хокс и официјално потврди дека потпишале договор со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ. “Перо е голем и сестран играч кој ќе ја продлабочи нашата игра напред на теренот.

Првото интервју на Перо Антиќ за тимот на Атланта хоукс

Република - 26.07.2013

Перо Антиќ, капитенот на македонската репрезентацијата влезе во историјата како првиот Македонец во НБА лигата, како центар за тимот на Атланта Хокс.

Антиќ за настапот во Атланта: Ќе поентирам, ќе скокам, ќе играм ...

Н.Македонија - 26.07.2013

- После двете првенства во Евролигата, ми требаше нов предизвик. Кога тренерот Мајк ми се јави, не ни помислував на поголемите шанси што ги имав во Европа.

Официјално Македонија има играч во НБА: Антиќ потпиша за Атланта Хоукс

Идивиди - 26.07.2013

Вечерва и официјално Македонија го има својот прв кошаркар во најсилната кошаркарска лига во светот, НБА. „ The Hawks announced the signing of 6’11″ Republic of Macedonia center Pero Antić Thursday, ...

Перо Антиќ – Моето играње во НБА , големо достигнување за Македонија – ВИДЕО

Lider - 26.07.2013

Капитенот на репрезентацијата на Македонија и прв наш кошаркар кој ќе настапува во НБА лигата,Перо Антиќ го даде своето прво интервју за клубската телевизија на неговиот нов клуб, Атланта Хоукс.

Првото интервју на Антиќ за Атланта Хоукс

Идивиди - 26.07.2013

Македонскиот интернационалец и најново засилување во тимот на Атланта Хоукс, Перо Антиќ го имаше своето прво интервју за Atlanta Hawks TV.

Македонија ќе има свој преставник во НБА - Антиќ во Атланта, плата над 500 000 $

Канал5 - 25.07.2013

Капитенот на црвено жолтите Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец во најсилното светско кошаркларско првенство НБА лигата - потврди вечерва тимот на Атланта .

Антиќ става крај на 55-годишниот шампионски пост на Атланта

Утрински - 25.07.2013

Во својата клупска историја „јастребите“ имаат само една титула - во 1958 година под името Сент Луис Хоукс Атланта Хоукс новиот тим на Перо Антиќ низ НБА-историјата не е познат по многубројните ...

Антиќ и понатаму ќе игра за Македонија

Утрински - 25.07.2013

Треба само да се плати дополнително осигурување, велат од македонската „куќа на кошарката“, а износот ќе биде познат по потпишувањето на договорот со Атланта Преселбата на Перо Антиќ во НБА-тимот ...

Антиќ во Атланта

Канал5 - 25.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ синоќа пристигна во Атланта, каде денеска откако ќе ги мине лекарските тестови ќе го официјализира едногодишниот договор со НБА лигашот.

Официјално: Перо Антиќ потпиша за Атланта хоукс

Телма - 25.07.2013

Перо Антиќ од вечерва и официјално е нов член на Атланта хоукс, тој е прв играч од Македонија кој ќе настапува во најслната лига во светот - НБА.

Перо Антиќ потпиша за Атланта - НБА го доби првиот Македонец

+инфо - 25.07.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ вечерва и официјално го стави потписот на двегодишен договор со НБА тимот Атланта Хокс.

Официјално: Антиќ потпиша за Атланта

Курир - 25.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ, официјално го потпиша договорот со НБА тимот Атланта Хоукс.

Фото: Антиќ позираше покрај логото на Атланта

Таратур - 25.07.2013

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ ја сподели првата фотографија во седиштето на својот нов клуб Атланта Хоукс, преку својот „Instagram“.

Антиќ потпиша со Атланта Хоукс

Макфакс - 25.07.2013

НБА кошаркарската екипа Атланта Хоукс на својата официјална веб-страна, во четврток, објави дека центарот на македонската репрезентација, Перо Антиќ е дела од нивниот тим.

Перо Антиќ и официјално член на Атланта

ЗаЗабава - 25.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ, од вечерва и официјално е нов играч на НБА тимот Атланта.

Антиќ: Шанса која не се пропушта

Оn.net - 25.07.2013

Перо Антиќ од денеска и официјално испиша нова страница во историјата на македонскиот спорт со тоа што стана првиот Македонец кој станал дел од една НБА екипа.

ПРВА ИЗЈАВА НА АНТИЌ: Поголем предизвик од ова не постои

Телеграф - 25.07.2013

Перо Атниќ го даде првиот коментар како играч на Атланта. Вели дека ова е предизвик кој не смееше да го пропушти Перо Антиќ вечерва потпиша за Атланта, а веднаш ги даде и првите впечатоци.

Официјално: Перо Антиќ стана првиот македонски кошаркар кој ќе игра во НБА лигата

СуперСпорт - 25.07.2013

НБА кошаркарската екипа Атланта Хоукс на својата официјална веб-страна, во четврток, објави дека центарот на македонската репрезентација, Перо Антиќ е дела од нивниот тим.

Антиќ денеска потпишува со Атланта Хоукс

Алфа - 25.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација треба да потпише договор со новиот клуб, според кој ќе биде нивни член во следните две години.

Фото: Антиќ позираше покрај логото на Атланта

Спортски - 25.07.2013

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ ја сподели првата фотографија во седиштето на својот нов клуб Атланта Хоукс, преку својот „Instagram“.

Самарџиски: Не се сомневам дека Антиќ ќе успее во НБА

Екипа - 25.07.2013

Кај сите македонски репрезентативци владее големо задоволство откако капитенот Перо Антиќ замина за САД за да го реализира трансферот од соништата во најсилната лига на светот, откако во текот на ...

Македонскиот репрезентативец Антиќ ќе игра во НБА

Нова ТВ - 25.07.2013

Управата на Атланта хоукс и официјално го потврди договорот со репрезентативецот Перо Антиќ на веб сајтот на клубот. „Перо е вешт и сестран висок кошаркар, кој ќе ни донесе дополнителен квалитет во ...

Перо Антиќ во НБА, ќе потпише за Атланта Хоукс

МРТ - 25.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. Неговиот агент Мишо Ражнатовиќ на својот твитер профил објави дека Антиќ ќе потпише двегодишен договор ...

Самарџиски: Антиќ заслужи да игра во НБА

Дерби - 25.07.2013

M акедонскиот кошаркарски репрезентативец, Предраг Самарџиски, на денешната прес – конференција која се одржа во пресрет на заминувањето на нашите кошаркари на припреми во Словенија каде и ќе биде ...

Антиќ и официјално е играч на Атланта!

Оn.net - 25.07.2013

Капитенот на нашата кошаркарска репрезетација денеска го оствари својот сон откако и дефинитивно го потпиша својот прв НБА договор станувајќи со тоа првиот Македонец кој заиграл во НБА.

Антиќ потпиша за Атланта

Алфа - 25.07.2013

Веста за ангажирањето на Антиќ, Атланта ја потврди на својата веб страница. "Перо е квалитетен играч, кој може да игра на повеќе позиции и тој за нас е големо засилување.

Официјално: Перо Антиќ во Атланта Хокс

СуперСпорт - 25.07.2013

Кошаркарскиот НБА клуб Атлатна Хокс преку својата фан страна го потврдија трансферот на Перо Антиќ! Честитки мајсторе ...

Антиќ, и официјално, нов член на Атланта

Спортклуб - 25.07.2013

Капитенот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Перо Антиќ од вечерва официјално е член на Атланта Хоукс. НБА-тимот тоа го објави и на својата интернет-страница, но поради клупската ...

Момент за историјата: Атланта официјално го потврди договорот со Перо Антиќ!

МКД - 25.07.2013

Македонија и официјално го доби првиот кошаркар во престижната НБА-лига откако предмалку управата на Атланта хоукс и официјално го потврди договорот со репрезентативецот Перо Антиќ преку официјалниот ...

Официјално: Антиќ потпиша за Атланта!

Екипа - 25.07.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ вечерва и официјално го стави потписот на двегодишен договор со НБА тимот Атланта хоукс.

ОФИЦИЈАЛНО: Антиќ потпиша за Атланта!

Телеграф - 25.07.2013

Македонскиот репрезентативец и официјално е нов кошаркар на Хокс. Финансиските детали се уште не се познати Перо Антиќ и официјално е нов член на НБА тимот Атланта хокс.

ФОТО: Перо Антиќ позира покрај логото на Атланта

Сител - 25.07.2013

Перо Антиќ го мина долгиот пат од Франкфурт до Атланта и веќе пристигна во просториите на својот нов клуб, Атланта хоукс.

Перо Антиќ и официјално е член на Атланта

Оff.net - 25.07.2013

Историски момент за македонската кошарка. Перо Антиќ е првиот кошаркар од Македонија кој ќе игра во НБА лигата откако Атланта Хоукс и официјално објави за договорот со нашиот капитен.

Антиќ се запиша во историјата и официјално тој е првиот Македонец во НБА лигата

Република - 25.07.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ и официјално е првиот наш кошаркар во НБА лигата, а вечерва потпиша двегодишен договор со НБА тимот Атланта хоукс.

И официјално – потпишан е договорт – Перо Антиќ првиот пакедонец во НБА

МК News - 25.07.2013

We have signed 6’11″ center Pero Antić from the Republic of Macedonia! Во соопштението е наведено дека Перо Антиќ е роден во Република Македонија и се занимава со кошарка професионално од 1999 ...

Атланта го објави договорот со Перо Антиќ

Бриф - 25.07.2013

НБА тимот Атланта Хоукс на својата интернет страна го објави потпишувањето договор со македонскиот репрезентативец Перо Антиќ.

Дневен печат- коментари: 25.07.2013

Sky - 25.07.2013

Гасификацијата, потпишувањето на договорот меѓу Антиќ и Атланта како и продолжениот притвор за Кежаровски се темите на кои коментираат денешните весници.

Се запишува во македонската историја: И официјално, Перо Антиќ е дел од НБА!

Точка - 25.07.2013

Пред само неколку минути, на официјалната интернет страница на кошаркарскиот клуб "Atlanta Hawks" осамна соопштението дека е потпишан договорот со Перо Антиќ.

Перо Антиќ пристигна во Атланта

Либертас - 25.07.2013

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ пристигна во таборот на својот нов тим Атланта хоукс, пренесува спортскиот портал „Екипа.мк“.

Антиќ ќе тетовира и "јастреб"

Вечер Прес - 25.07.2013

ИСТОРИСКИ МИГ ЗА МАК-БАСКЕТОТ Мислам дека во моментов Антиќ е најдобра "четворка" во Европа, вели екс селекторот Марин Докузовски Веројатно вест на летото во македонскиот спорт е потпишувањето на ...

Антиќ лесно се прилагоди на „јатото“

Н.Македонија - 25.07.2013

Капитенот на мекедонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ ја испишува историјата на Македонија, со заминувањето во НБА лигата, со што ќе биде првиот македонски кошаркар во најсилната лига во ...

Антиќ првиот Македонец во НБА лигата

Н.Македонија - 25.07.2013

Според менаџерот Миодраг Ражњатовиќ, кој прв ја соопшти оваа вест на својот твитер-профил, Антиќ ќе потпише договор со Атланта на две години (една плус една) КОШАРКА - КАПИТЕНОТ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ...

ОФИЦИЈАЛНО – Перо Антиќ прв Македонец во НБА лигата

Lider - 25.07.2013

Нашиот капитен и двократен освојувач на Евролигата,Перо Антиќ и официјално е првиот кошаркар од нашата земја кој ќе настапува во најсилната светска кошаркарска лига,НБА.Информацијата беше потврдена ...

Првата фотка од Антиќ кај „соколите“

Идивиди - 25.07.2013

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ ја сподели првата фотографија во седиштето на својот нов клуб Атланта Хоукс, преку апликацијата Instagram.

Перо Антиќ во НБА

Вест - 24.07.2013

Перо Антиќ, капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, ќе биде првиот Македонец во најсилната светска кошаркарска лига НБА.

Антиќ во НБА, ќе го носи дресот на Атланта хоукс!

Утрински - 24.07.2013

Капитенот на националниот тим потпиша двегодишен договор, тој ќе биде официјализиран откако ќе ги мине лекарските прегледи Капитенот на националниот тим Перо Антиќ е првиот македонски кошаркар што ќе ...

Антиќ се сели во НБА, Доколку ги мине медицинските прегледи ќе настапува во Атланта

Телма - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот македонски кошаркар што ќе настапува во НБА лигата, откако потпиша едногодишен договор (со можност да го продолжи на уште едена) со Атланта хоукс, објавил на својот Твитер ...

Антиќ прв Македонец во НБА-лигата

Дневник - 24.07.2013

Перо Антиќ (30) ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска НБА-лига во светот. Неговиот менаџер Мишо Ражнатовиќ на својот твитер-профил објави дека Антиќ ќе потпише двегодишен ...

И ние имаме Антиќ за НБА

Дневник - 24.07.2013

Перо Антиќ потпишува договор за НБА-лигашот Атланта хокс. Оваа вест гласно одекна во македонската, но не е воопшто претерано ако се каже и во европската и во светската спортска јавност.

Перо Антиќ прв Македонец во НБА - потпишува за Атланта

Канал5 - 24.07.2013

Македонскиот репрезентативец и поранешен кошаркар на Олимпијакос Перо Антиќ станува НБА играч. Капитенот на македонската репрезентација веќе бил на пат за Атланта и откако ќе ги мине комплетните ...

Перо Антиќ оди во НБА, потпишува за Атланта

24 Вести - 24.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ од наредната сезона ќе игра во НБА лигата. Тој потпишал едногодишен договор со тимот на Атланта хоукс, со можност истиот да биде ...

Перо Антиќ се сели во НБА – ќе игра за Атланта Хокс

Таратур - 24.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација Перо Антиќ ќе потпише двегодишен договор со екипата на Атланта Хоукс. Според информациите Антиќ ќе потпише едногодишен договор со Атланта Хокс, со можност за ...

Перо Антиќ ја продолжува кариерата во НБА

Економски - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. Неговиот агент Мишо Ражнатовиќ на својот твитер профил објави дека Антиќ ќе потпише двегодишен договор ...

Македонија добива НБА-кошаркар: Перо Антиќ потпиша договор со Атланта хоукс!

МКД - 24.07.2013

Македонија, конечно, влезе на листата земји со свои претставници во најсилната лига на светот НБА откако денеска беше објавена информацијата дека капитенот на кошаркарската репрезентација, Перо ...

Антиќ се сели во НБА лигата!

Оn.net - 24.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација Перо Антиќ ќе потпише двегодишен договор со екипата на Атланта Хоукс. Како што објави неговиот менаџер Мишко Ражњанотиќ, Антиќ ќе замине во САД каде треба да ...

СЕНЗАЦИЈА: Антиќ ќе потпише за Атланта хоукс и ќе стане првиот Македонец што ќе игра во НБА-лигата

Екипа - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе стане првиот македонски кошаркар што ќе игра во НБА-лигата откако доскорешниот член на Олимпијакос постигна договор за преселба во таборот на Атланта хоукс.

ОФИЦИЈАЛНО: USbasket го потврди трансферот на Антиќ во Atlanta Hawks

Сител - 24.07.2013

Како што објавува сајтот, Антиќ се најде во ростерот на НБА тимот. Со ова Антиќ станува првиот Македонец кој ќе игра во НБА лигата.

Ќе бидат ли НБА и осигурувањето проблем за Перо Антиќ да игра на Евробаскет?

Екипа - 24.07.2013

Перо Антиќ патува во САД за да потпише договор со НБА - тимот Атланта хоукс, тоа е фантастичен развој на кариерата за капитенот на националниот тим, но дали ова може евентуално да ги поремети ...

Македонија добива НБА играч, Антиќ се сели во Атланта Хокс

Макфакс - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец во НБА, пишува спортскиот портал Спортандо. Според информациите Антиќ ќе потпише едногодишен договор со Атланта Хокс, со можност за истиот да биде продолжен на ...

АНТИЌ ВО НБА: Репрезентативецот ќе потпише за Атланта Хокс

Телеграф - 24.07.2013

Менаџерот на Антиќ потврди дека центарот во новата сезона ќе заигра во најсилната лига во светот Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ ќе стане првиот Македонец што заиграл ...

Перо Антиќ испишува историја: Првиот Македонец кој ќе заигра во НБА!!!

Спортклуб - 24.07.2013

Капитенот на нашата кошаркарска репрезентација е пред трансфер во НБА клубот Атланта Ховкс. Ваквите најави ги потврди и неговиот агент Мишко Ражнатовиќ кој преку својот Твитер профил најави дека во ...

Перо Антиќ - првиот Македонец во НБА!

+инфо - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. Неговиот агент Мишо Ражнатовиќ на својот Твитер профил објави дека Антиќ ќе потпише двегодишен договор ...

Антиќ во НБА лигата

Курир - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе стане првиот Македонец кој ќе игра во НБА лигата. Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, според објавата на Твитер профилот на неговиот менаџер Мишко Ражнатовиќ, се ...

Перо Антиќ се сели во НБА – ќе игра за Атланта Хокс

Спортски - 24.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација Перо Антиќ ќе потпише двегодишен договор со екипата на Атланта Хоукс. Според информациите Антиќ ќе потпише едногодишен договор со Атланта Хокс, со можност за ...

Лазовски: НБА трансферот на Антиќ е историски момент за македонската кошарка

Екипа - 24.07.2013

Поранешниот македонски селектор Марјан Лазовски кој долги години во националниот тим соработуваше со Перо Антиќ нагласува дека неговиот трансфер во Атланта хоукс како прв Македонец во НБА лигата ...

Македонија за прв пат во историјата добива НБА кошаркар

СуперСпорт - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец кој ќе настапи во најсилната кошаркарска лига во светот. Нашиот репрезентативец подолг период беше во преговори со Атланта и конечно дојде до договор, тој во ...

Перо Антиќ во НБА

А1 On - 24.07.2013

Македонскиот кошаркарски репрезентавец Перо Антиќ, од наредната сезона ќе игра во тимот на Аталанта хоукс. Дека наскоро Антиќ ќе игра во најсилната лига во светот (НБА), напиша неговиот агент, Мишко ...

Перо Антиќ ја пишува кошаркарската историја на Македонија

Факултети - 24.07.2013

За само еден час без малку сите светски медиуми ја пренесоа веста за можноста македонскиот репрезентативец Перо Антиќ наредниве денови и официјално да стави потпис на едногодишен договор со тимот од ...

Антиќ се сели во Атланта Хоукс

ЗаЗабава - 24.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ замина за САД, каде се очекува да потпише двегодшен договор со НБА тимот Атланта Хоукс.

Перо Антиќ - првиот Македонец во НБА

Нова ТВ - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. Неговиот агент Мишко Ражнатовиќ на својот твитер профил објави дека Антиќ ќе потпише двегодишен договор ...

Македонија добива НБА играч, Антиќ се сели во Атланта Хокс

Кајгана - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец во НБА, пишува спортскиот портал Спортандо. Според информациите Антиќ ќе потпише едногодишен договор со Атланта Хокс, со можност за истиот да биде продолжен на ...

ФОТО: USbasket го потврди трансферот на Антиќ

Курир - 24.07.2013

Сајтот USbasket веќе го смести капитенот на македонската репрезентација, Перо Антиќ во тимот на Атланта Хоукс. Како што објавува сајтот, Антиќ се најде во ростерот на НБА тимот.

Перо Антиќ пред потпис со Атланта хоукс

Нетпрес - 24.07.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ е на добар пат да потпише договор со НБА тимот Атланта. Веќе поранешниот центар на европскиот шампион Олимпијакос, би требало да потпише договор на една година ...

Новите чиерлидерки на Атланта хоукс подготвени го чекаат Перо Антиќ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 24.07.2013

Само една вест е доволна за речиси цела Македонија идната сезона да навива Атланта хоукс. Македонскиот репрезентативен капитен Перо Антиќ треба да потпише договор со „јастребите“, а го чекаат ...

Антиќ се сели во НБА лигата

Алфа - 24.07.2013

Ако трансферот се реализира а за него информира и менаџерот на нашиот репрезентативец тогаш нашиот капитен ќе биде првито Макеоднец кој ќе игра во НБА ...

Перо Антиќ влегува на вратата низ која Наумоски немаше храброст да мине!

МКД - 24.07.2013

Утрешниот ден, кој треба да го донесе формалното потпишување договор на Перо Антиќ со НБА-лигашот Атланта хоукс по минувањето на задолжителните лекарски прегледи, со златни букви ќе биде запишан во ...

Ражнатовиќ: Антиќ го остварува својот сон

Оn.net - 24.07.2013

Менаџерот на Перо Антиќ, Миодраг Ражнатовиќ од следната сезона ќе има пет играчи во НБА. Освен Никола Пековиќ, (Минесота), Мирза Телетовиќ (Бруклин), Кравцов (Детроит), Немања Недовиќ (Голден Стејт) ...

Светските медиуми: Антиќ ја пишува историјата на Македонија!

Екипа - 24.07.2013

За само еден час без малку сите светски медиуми ја пренесоа веста за можноста македонскиот репрезентативец Перо Антиќ наредниве денови и официјално да стави потпис на едногодишен договор со тимот од ...

Адвокатот што го однесе Антиќ во НБА

Оff.net - 24.07.2013

Македонија конечно ќе има кошаркар во најсилната лига на светот. Перо Антиќ се сели во Атланта Хоукс. Освен квалитетите на самиот кошаркар, најголема заслуга за неговиот мега трансфер има и еден ...

ФОТО: Овие секси девојки ќе навиваат за Перо Антиќ

Курир - 24.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, според објавата на Твитер профилот на неговиот менаџер Мишко Ражнатовиќ, станува дел од тимот на Атланта Хоукс.

(ВИДЕО) Перо Антиќ првиот Македонец во НБА лигата !?

Сител - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. Откако вчера капитенот на мекедонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ беше дел од првиот ...

Антиќ е веќе во Атланта, сè е подготвено за историскиот потпис за Хоукс! (ФОТО)

МКД - 24.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ, пристигна во Атланта каде што веќе ги имаше првичните разговори со челниците на овој тим, со кои утре се очекува да ја изврши ...

ФОТО: Антиќ долета меѓу јастребите

Екипа - 24.07.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ вечерва пристигна во Атланта каде утре го очекува официјализирањето на договорот со „јастребите“.

ФОТО: Антиќ пристигна во Атланта

Екипа - 24.07.2013

Перо Антиќ го мина долгиот пат од Франкфурт до Атланта и веќе пристигна во просториите на својот нов клуб, Атланта хоукс.

АТЛАНТА: Антиќ веќе се смести во новиот дом (ФОТО)

Телеграф - 24.07.2013

Македонскиот репрезентативец објави своја фотографија во „Филипс арена“, домот на Атланта хокс Ако некому не му се веруваше дека Македонец ќе заигра за НБА екипа, еве доказ уште вечерва.

ФОТО: Антиќ пристигна во Атланта

Курир - 24.07.2013

Перо Антиќ, македонскиот кошаркарски репрезентатиец пристигна во Атланта. Тој потпишува двегодишен договор со екипата на Атланта хоукс.

Македонија добива НБА играч, Антиќ се сели во Атланта Хокс

Хитпортал - 24.07.2013

П еро Антиќ ќе биде првиот Македонец во НБА, пишува спортскиот портал Спортандо. Според информациите, Антиќ ќе потпише едногодишен договор со Атланта Хокс, со можност за истиот да биде продолжен на ...

Перо Антиќ оди во НБА, потпишува за Атланта

Либертас - 24.07.2013

Капитенот на македонската репрезентација Перо Антиќ ќе потпише двегодишен договор со екипата на Атланта Хоукс. Како што објави неговиот менаџер Мишко Ражњанотиќ, Антиќ ќе замине во САД каде треба да ...

Антиќ влегува во НБА

Република - 24.07.2013

Македонија, конечно, влезе на листата земји со свои претставници во најсилната лига на светот НБА откако денеска беше објавена информацијата дека капитенот на кошаркарската репрезентација, Перо ...

Антиќ потпиша за Атланта хоукс

Вечер Прес - 24.07.2013

ПРВ МАКЕДОНЕЦ ВО НБА Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, по лекарските прегледи треба да потпише двегодишен договор со "јастребите" Капитенот на македонската кошаркарска ...

Перо Антиќ – првиот Македонец во НБА

МК News - 24.07.2013

Репрезентативецот Перо Антиќ ќе се придружи на екипата на Атланта Хоукс и со тоа ќе стане првиот Македонец што ќе игра во НБА лигата.

Антиќ стигна во Атланта (фото)

Република - 24.07.2013

Перо Антиќ, македонскиот кошаркарски репрезентатиец пристигна во Атланта . Тој потпишува двегодишен договор со екипата на Атланта хоукс.

Перо Антиќ оди во НБА, потпишува за Атланта

Бриф - 24.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентацијуа Перо Антиќ од наредната сезона ќе игра во НБА лигата, во тимот на Атланта.

Перо Антиќ, првиот Македонец во НБА лигата!

Точка - 24.07.2013

Секогаш е убаво кога ќе се слушне за успесите на Македонците надвор од нашите граници, а последен во низата кој не прави исклучително горди е капитенот на македонската репрезентација, кошаркарот Перо ...

Перо Антиќ ја продолжува кариерата во НБА, ќе потпише за Атланта Хоукс

Локално - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот Македонец што ќе заигра во најсилната кошаркарска лига во светот НБА. Неговиот агент Мишо Ражнатовиќ на својот твитер профил објави дека Антиќ ќе потпише двегодишен договор ...

Перо Антиќ, првиот Македонец во НБА лигата!

Н.Македонија - 24.07.2013

Перо Антиќ ќе биде првиот македонски кошаркар што ќе настапува во НБА лигата, откако потпиша едногодишен договор со Атланта хоукс, објавил на својот Твитер профил, неговиот менаџер Мишко Ражнатовиќ ...

Перо Антиќ ќе игра во НБА

Lider - 24.07.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ, од идната сезона ќе игра во најсилната светска кошаркарска лига НБА, односно ќе ги брани боите на Атланта Хоукс.

ОБНОВЕНО: Перо Антиќ ќе игра во НБА!

Идивиди - 24.07.2013

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ утре ќе потпише двегодишен договор со НБА тимот на Атланта Хоукс, објави агентот Мишко Ражњатовиќ на својот Twitter профил.