TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обама: Верувајте во евтиното здравство

А1 - 13.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама ги предупреди Американците да не дозволат да ги залаже „тактиката на заплашување“ на неговите противници за реформа на ...

Протест во Вашингтон против плановите на Обама

Р.С.Европа - 13.09.2009

Десетици илјади луѓе протестираа во Вашингтон, несогласувајќи се со планот за реформа на здравствениот систем на претседателот Барак Обама, како и со плановите ...

Обама: Верувајте во реформата во здравството

Алсат-М - 13.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама ги предупреди Американците да не дозволат да ги залаже „тактиката на заплашување“ на неговите противници за реформа на ...

Обама: Верувајте во реформата во здравството

Алфа - 13.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама ги предупреди Американците да не дозволат да ги залаже „тактиката на заплашување“ на неговите противници за реформа на ...

Обама ги убедува конзерватиците за здравствените реформи

Кирилица - 13.09.2009

– Времето за игра помина. Дојде време за акција. Време е да се посветиме на здравствената заштита, потенцираше Обама Американскиот претседател Барак Обама ги ...

Обама - верувајте во реформата во здравството

Сител - 13.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама ги предупреди Американците да не дозволат да ги залаже „тактиката на заплашување“ на неговите противници за реформа на ...

Обама: Верувајте во реформата во здравството

МРТ - 13.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама ги предупреди Американците да не дозволат да ги залаже „тактиката на заплашување“ на неговите противници за реформа на ...

Обама со потполна одговорност за здравствените реформи

Р.С.Европа - 12.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама, денеска во Вашингтон, изјави дека ќе сноси целосна огдговорност за секој проблем што ќе се појави кога ќе биде усвоен ...

Реформата во здравството жежок костен за Обама

Време - 11.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама во вчерашното обраќање ги повика членовите на Конгресот да ги заборават несогласувањата и да ја поддржат сеопфатната ...

Обама бара да се усвојат здравствените реформи

Утрински - 11.09.2009

ВАШИНГТОН - Американскиот претседател Барак Обама во средата му посочи на Конгресот да ги заврши политичките расправии и брзо да преземе мерки за широка ...

Обама бара итна здравствена реформа

Дневник - 11.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама ги повика членовите на Конгресот да ги заборават несогласувањата и да спроведат итна и сеопфатна реформа на здравствениот ...

Обама бара поддршка за здравствените реформи

Н.Македонија - 11.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама побара од законодавците во Конгресот да престанат со меѓупартиските препукувања и да го поддржат во напорите за ...

Обама со план за реформа на здравството

А1 - 10.09.2009

Реформите во здравството повеќе не смеат да бидат заложник на тесно-партиските интереси и светската економска криза.

Обама ги брани здравствените реформи

BBC - 10.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама пред Конгресот рече дека е решен да биде следниот претседател кој има цел да го реформира здравствениот систем на земјата.

Обама побара здравствена акција

BBC - 10.09.2009

Американскиот претседател Обама ги предизвика своите противници во Конгресот - да ги остават на страна партиските разлики и да соработуваат за да се воведе ...

Со здравството нема веќе играње!

Deutsche Welle - 10.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама се бори за својата здравствена реформа. Со говор полн со емоции тој се обрати на Конгресот: Времето на играчки во ...

Обама повика на реформа во здравството

Р.С.Европа - 10.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама оцени дека големите трошоци за здравствено осигурување се коренот на американскиот буџетски дефицит.

Обама побара од Конгресот подршка за реформи во здравството

Р.С.Европа - 10.09.2009

Барак Обама оцени дека големите трошоци за здравствено осигурување се коренот на американскиот буџетски дефицит.

Обама ги претстави реформите во здравствениот систем

Алсат-М - 10.09.2009

Rеформата на здравството ќе чини 900 милијарди долари за 10 години Американскиот претседател Барак Обама повика членовите на Конгресот да ги заборават ...

Обама повика на итна реформа на здравствениот систем во САД

Кирилица - 10.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама повика членовите на Конгресот да ги заборават несогласувањата и повика на итна и сеопфатна реформа на здравствениот ...

Обама ги повика конгресмените да поддржат реформа на здравствениот систем во сад

Сител - 10.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама повика членовите на Конгресот да ги заборават несогласувањата и повика на итна и сеопфатна реформа на здравствениот ...

Конгресмен се развикал кон Обама пред полна сала

Кирилица - 10.09.2009

Додека ги објаснувал реформите кон конгресот, еден од републиканските конгресмени извикал на цел глас “Лажеш!” Џо Вилсон, правник и конгресмен од редовите на ...

Обама ги повика конгресмените да поддржат реформа на здравствениот систем во САД

Канал5 - 10.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама повика членовите на Конгресот да ги заборават несогласувањата и повика на итна и сеопфатна реформа на здравствениот ...

Обама се залага за реформа во здравството

Нетпрес - 10.09.2009

Американскиот претседател, Барак Обама, им порача на членовите на Конгресот да ги остават настрана несогласувањата и ги повика на итна и сеопфатна реформа во ...

Обама повика на итна реформа на здравствениот систем

МК-Фондови - 10.09.2009

Обама повика на итна реформа на здравствениот систем Свет - Економија Четврток, 10 Септември 2009 11:04 Реформата ќе чини 900 милијарди долари во следните 10 ...

Обама за реформи на здравствената заштита

Р.С.Европа - 09.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама денеска ќе му се обрати на Конгресот во врска со неговите напори да го реформи приватниот здравствен систем во земјата.

Обама обвинет за ширење социјализам

Н.Македонија - 07.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама предизвикал огорченост кај дел од домашната јавност, поради планот да одржи говор во кој ги повикува учениците да учат и ...

Претседателот Обама обвинет за социјалистичка индоктринација на американските деца

Кирилица - 07.09.2009

Американскиот претседател Барак Обама е обвинет во САД за „социјалистичка индоктринација“ на тамошните деца, пишува лондонски „Дејли телеграф“ Поводот за ...