TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската фудбалска лига останува без Брегалница

А1 - 19.10.2003

По десеттото првенствено коло, најквалитетната фудбалска конкуренција останува без Брегалница. Прволигашот од Делчево денеска писмено ги извести Фудбалската федерација на Македонија и медиумите дека ги замрзнува клупските активности.

Брегалница казнета со минус три бода и 2.500 евра

Дневник - 16.10.2003

ФУДБАЛ - вести ФФМ го одби барањето и за суспензија на единаесетте играчи на Брегалница, кои штрајкуваа и одбија да играат со Напредок Македонскиот фудбалски прволигаш Брегалница од Делчево е казнет со одземање на три бода и парично со 2.500 евра поради тоа што нејзините фудбалери не излегоа на ...

Брегалница со минус 3 бода и 2.500 евра

Вест - 16.10.2003

Дисциплинска комисија на ФФМ Поради неодигрувањето на натпреварот против Напредок во Делчево, во рамките на 8.прволигашко коло, на Брегалница (Д) од бодовното салдо ќе и се одзедат три бода и парично ќе се казни со 2.500 бода. На оваа санкција Брегалница има право на жалба во рок од осум дена.

Брегалница (Д) казнета со три бода и со 2.500 евра

Утрински - 16.10.2003

За неиграњето против Напредок Дисциплинската комисија на ФФМ на вчерашниот состанок реши да го казни со одземање на три бодови и парична казна од 2.500 евра тимот на Брегалница од Делчево, поради бојкотот на фудбалерите на оваа екипа и неодигрувањето на првенствениот дуел против екипа на Напредок ...