TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанушев од Штип: Заев паѓа , Македонија се крева, обновата на државата започнува многу скоро

Канал5 - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија, рече Игор Јанушев, генерален Секретар на ВМРО-ДПМНЕ од Штип. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во ...

Јанушев:Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија

Сител - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: Се гледа крајот на Заев

МКД - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев во Штип: Најлесно е да се обвини опозицијата за запалените автомобили

А1 On - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, како дел од кампањата разговори за обнова на Македонија денеска престојуваше во Штип. Таму, од новинарите беше запрашан за инцидентот со запалени автомобили на висок функционер на СДСМ, кој во овој ...

Јанушев во Штип: Лесно е да ја обвиниш опзицијата за запалените автомобили, но имало некоја пресметка во СДСМ

Нетпрес - 26.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги продолжи своите активности од кампањата „Обнова за Македонија“. Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, од Штип порача дека во овој град не е исполнето ниту едно ветување на социјалдемократите, најавувајќи оти нивниот крај ...

(ВИДЕО) Јанушев: Предложивме веднаш да се формира техничка влада, да изброиме 100 дена, па кога и да бидат тогаш да се ...

360 степени - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за лидерската средба и договорот кога да се одржат предвремените избори, односно тврдењата дека опозицијата бегала од брзи избори во декември.

Јанушев не е сигурен дека Милошоски Димовски и Ѓорчев ќе трчаат за пратеници

+инфо - 26.10.2019

Ако не бидат, секако дека имаат каде да придонесат, се работи за луѓе кои имаат уште што да кажат во политиката, рече Јанушев. Рано е да се каже дали Антонијо Милошоски, Илија Димовски и Влатко Ѓорчев ќе се најдат на листата на ВМРО-ДПМНЕ на ...

Јанушев: Со објавувањето на датумот за избори крајот на Заев се гледа, власта паѓа

Курир - 26.10.2019

-Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: На располагање сме, партијата ќе одлучи кој ќе биде министер

Независен - 26.10.2019

ВМРО-ДПМНЕ ги продолжи своите активности од кампањата „Обнова за Македонија“. Генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев, од Штип порача дека во овој град не е исполнето ниту едно ветување на социјалдемократите, најавувајќи оти нивниот крај ...

Јанушев во Штип: Кога системот не функционира, лесно е да се обвини опозицијата за запалени автомобили

Макфакс - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, како дел од кампањата разговори за обнова на Македонија денеска престојуваше во Штип. Таму, од новинарите беше запрашан за инцидентот со запалени автомобили на висок функционер на СДСМ, кој во овој ...

(ВИДЕО) 360° Јанушев: Предложивме веднаш да се формира техничка влада, да изброиме 100 дена, па кога и да бидат тогаш ...

Либертас - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, во интервју за „ 360 Степени “ зборуваше за лидерската средба и договорот кога да се одржат предвремените избори, односно тврдењата дека опозицијата бегала од брзи избори во декември.

ЈАНУШЕВ: Излажаа и од лидерската средба кај Пендаровски, Заев избега од избори во јануари

Денешен - 26.10.2019

Секој сака да ја изнесе својата вистина, меѓутоа на крајот на денот има само една вистина, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, кој беше гостин во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат М.

Јанушев во Штип: Кога системот не функционира, лесно е да се обвини опозицијата за запалени автомобили

Република - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, како дел од кампањата разговори за обнова на Македонија денеска престојуваше во Штип. Таму, од новинарите беше запрашан за инцидентот со запалени автомобили на висок функционер на СДСМ, кој во овој ...

Јанушев:Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија

Либертас - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев тврди дека Заев бегал од брзи избори

iPortal - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија истакна дека секоја политичка партија која присуствувала на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, си има различна страна од приказната.

Јанушев: Јавно повикав да се објават стенографските белешки од лидерската

Локално - 26.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија истакна дека секоја политичка партија која присуствувала на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, си има различна страна од приказната.

Јанушев од Штип: Kрајот на Заев се гледа, власта паѓа!

Република - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: Крајот на Заев се гледа (ВИДЕО)

PressingTV - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: Ниту едно од предизборните ветувања не се остварени од страна на градоначалникот

24Инфо - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев:Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија

4NEWS - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: Со објавувањето на датумот за избори крајот на Заев се гледа, власта паѓа

Скопје1 - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија

MakPress - 26.10.2019

Продолжуваме со кампањата разговори за обнова на Македонија. Денес сме во Штип градот каде што можеби лагите на Заев и СДСМ се едни од најочигледните во речиси две години локална власт во Штип.

Јанушев: Рано е да се каже дали Милошоски, Димовски и Ѓорчев ќе бидат на листите

Фокус - 25.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното интервју на 360 степени одговори дека рано е да се каже дали Антонијо Милошоски, Илија Димовски и Влатко Ѓорчев ќе се најдат на избирачките листи на ВМРО-ДПМНЕ на предвремените избори.

Јанушев: Не ВМРО-ДПМНЕ, туку Заев избега од брзи избори во јануари

Press24 - 25.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија истакна дека секоја политичка партија која присуствуваше на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, си има различна страна од приказната.

Јанушев: И покрај тоа што слуги на Заев се обидуваат да и наштетат на партијата, ВМРО-ДПМНЕ е силно и моќно како и ...

Курир - 25.10.2019

-Сме имале многу примери во минатото каде што од различни мотиви одредени структури и луѓе и поединци се обидувале да наштетат на ВМРО-ДПМНЕ. Но, ВМРО-ДПМНЕ е толку големо толку моќно и толку силно што никогаш не успеал да наштети, изјави ...

Јанушев: Не ВМРО-ДПМНЕ, туку Заев избега од брзи избори во јануари

Курир - 25.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија истакна дека секоја политичка партија која присуствуваше на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, си има различна страна од приказната.

Јанушев: Заев не прифати брзи избори во јануари

Нетпрес - 25.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија истакна дека секоја политичка партија која присуствуваше на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, си има различна страна од приказната.

Јанушев: Заев избега од брзи избори во јануари

Република - 25.10.2019

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, во емисијата „360 степени“ на Алсат М телевизија истакна дека секоја политичка партија која присуствуваше на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, си има различна страна од приказната.

ЈАНУШЕВ ЗА НОВИ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ ПРЕД ИЗБОРИТЕ: Заев секогаш ќе најде слуги…!

Денешен - 25.10.2019

На прашање има ли индикации дека може да се изроди нов политички субјект во пресрет на овие парламентарни избори, тој посочи дека секогаш ќе може да се најде некој слуга на Заев кој што од одредени мотиви веројатно би се нафатил и обиде да наштети ...

Јанушев: Заев заминува во историја, на 12 април ВМРО-ДПМНЕ почнува со обнова на Македонија

ТВ21 - 21.10.2019

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција истакна дека нема повеќе да дозволат на земјава да се случи ваков арамилук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Јанушев: На 12 април ВМРО-ДПМНЕ ќе отпочне со обнова на Македонија

Алсат-М - 21.10.2019

На 12 април ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата заедно со граѓаните ќе го зададат последниот удар на криминално рекетарската банда на власт на Зоран Заев и веднаш потоа ќе отпочне со Обнова на Македонија, рече на денешната прес конференција генералниот ...

Игор Јанушев: На 12 април ВМРО-ДПМНЕ ќе отпочне со обнова на Македонија

Канал5 - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

(ВИДЕО) Јанушев: Заев заминува во историјата, а со него и сите криминогени навики

А1 On - 21.10.2019

„Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Јанушев: Лицето на Заев открива нервоза, несигурност и соочување со сопствениот неуспех

Курир - 21.10.2019

Изразот на лицето на Зоран Заев е израз на човек кој тоне во сопствената жива кал. Заев паѓа, а Македонија се крева. Лицето на Заев открива нервоза, несигурност и соочување со сопствениот неуспех. Тоа е така, затоа што знае дека ќе биде поразен.

Јанушев: на 12 април ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата заедно со граѓаните ќе го зададат последниот удар на криминално ...

Курир - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија, ова денеска на ...

(Видео) Јанушев: Во очите на Заев се гледа дека дојден е крајот за оваа власт

Макфакс - 21.10.2019

По оставката на Зоран Заев која ќе ја поденесе на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамилук, криминал, корупција и неправда на државата, порача на прес-конференција генералниот секратар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Граѓаните на Република Македонија не го заслужија ова зло што СДСМ им го нанесе

Нетпрес - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија, ова денеска на ...

Игор Јанушев: На 12 април ВМРО-ДПМНЕ ќе отпочне со обнова на Македонија

Сител - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Јанушев: Крајот на Заев и СДСМ има датум, тоа се 3 јануари и 12 април

Република - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија – истакна денеска на ...

Игор Јанушев: По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, ...

Опсервер - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Јанушев: Заев заминува во историја, на 12 април ВМРО-ДПМНЕ почнува со обнова на Македонија

4NEWS - 21.10.2019

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција истакна дека нема повеќе да дозволат на земјава да се случи ваков арамилук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Игор Јанушев: Крајот на Заев и СДСМ има датум, тоа се 3 јануари и 12 април (ВИДЕО)

PressingTV - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.Зоран Заев заминува во ...

Јанушев: Заев е човек кој ја опљачка Македонија, кој безмилосно ги лажеше граѓаните

24Инфо - 21.10.2019

Интегрален текст од прес конференција на Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на ...

Јанушев: Зоран Заев е човек ко ј ја опљачка Република Македонија, кој безмилосно ги лажеше граѓаните

Скопје1 - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Јанушев: По оставката на Заев никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулу

MakPress - 21.10.2019

Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.