TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Глигоров го брани Фрчкоски

Дневник - 13.09.2002

МВР ОСТАНА БЕЗ "КЛУЧНИОТ" СВЕДОК Јас немам ниту податоци, ниту претпоставки дека Фрчкоски договарал нешто за продажба на името, вели Глигоров Поранешниот претседател Киро Глигоров вчера демантира дека Фрчкоски бил посредник за некаков непристоен грчки предлог, уставното име на земјава да биде ...

МВР го тужи Фрчкоски, тој Глигоров

Утрински - 12.09.2002

СЛУЧАЈ Ексминистерот за надворешни работи и трн во окото на ВМРО-ДПМНЕ, деновиве заработил уште една кривична пријава од Министерството за внатрешни работи, овој пат со обвинение дека посредувал во обидите со поткуп да се смени името на Македонија.

Промоција на две книги од Киро Глигоров

Утрински - 12.09.2002

Книгоиздателство "Култура" Во салата на киното "Козјак" во Куманово, денеска со почеток во 13 часот ќе се одржи промоција на двете книги од првиот претседател на Република Македонија, Киро Глигоров. Станува збор за следниве наслови "Македонија е се што имаме" и "Атентат-ден потоа".

Бошковски ќе го апси Фрчкоски со помош на Глигоров?!

Дневник - 12.09.2002

ПОРАНЕШНИОТ МИНИСТЕР НА НИШАН МВР подготвило кривична пријава против Фрчкоски за наводно посредување при "продажбата на уставното име", темелејќи се на изјави на поранешниот претседател Киро Глигоров Министерството за внатрешни работи подготвило нова кривична пријава против Љубомир Фрчкоски, поради ...

Фрчковски повторно во игра на Бошковски

А1 - 11.09.2002

МВР вчера кон крајот на работниот ден во јавното обвинителство на Скопје доставило кривична пријава со мерка притвор за Љубомир Фрчковски. Во неа МВР врз основа на исказ на Киро Глигоров го товари Фрчковски за посредување при обид за поткуп на Глигоров од страна на Грција да попуштел околу името на ...