TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ривалдо го комплетираше трансферот во Милан

А1 - 28.07.2002

Милан чиј сопственик е италијанскиот премиер Силвио Берлускони, во наредните три години ќе му плаќа по 4,8 милиони евра. Фудбалерот на годината 1999-та, изненадувачки беше ослободен од Барселона, зашто не се вклопуваше во шемата на новиот тренер Луис ван Гал.

Ривалдо го официјализира трансферот

А1 - 26.07.2002

Според информациите од италијанскиот печат, црвено - црните од Милано најверојатно со Ривалдо ќе го почнат европскиот поход. Според „Кориере Де Ла Сера“, бразилскиот репрезентативец денеска ја прифатил понудата од клубот на италијанскиот премиер Силвио Берлускони.

Футре: Не губам надеж за Ривалдо

Утрински - 26.07.2002

Спортскиот директор на Атлетико се надева дека Бразилецот ќе ја одбие понудата на Милан Бугаринот Владимир Манчев во Лил за 2,3 милиони фунти Атлетико Мадрид се надева дека бразилската фудбалска ѕвезда Ривалдо ќе ја одбие понудата на Милан и дека ќе прифати да игра за нив во следната сезона.

Клубовите од Примера дивисион ги намалија буџетите за 60 отсто

Дневник - 25.07.2002

ШпаниЈа Големите потреси на пазарот ги направи Ривалду и одлуката на Барселона да го раскине договорот со својот најдобар фудбалер, иако бразилскиот ас имаше договор на уште една година. Големи нејаснотии постојат за потегот.

Барселона и Ривалдо го раскинаа договорот

Утрински - 23.07.2002

Заврши "љубовта" меѓу каталонскиот клуб и бразилскиот напаѓач Во трка по бразилскиот ас, Реал Мадрид и Лацио Со доаѓањето на Мендиета на Ноу Камп не завршија возбудувањата во славниот каталонски клуб. Барселона и нејзиниот најдобар играч во последните неколку години, Бразилецот Ривалдо договорно го ...