TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Порано или подоцна, Заев ќе одговара

Фокус - 15.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за телевизија МТВ 2 вели дека за време на преговорите што ги водел за законот за јавно обвинителство, премиерот Зоран Заев бил уплашен дека порано или подоцна, како што вели, правдата ќе стигне.

Мицкоски: Погледнете кои лица седеа до Боки Јовановски и се ќе ви е јасно за Рекет, таму е цело СДСМ

Курир - 15.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за МТВ 2 потенцираше дека доколку се погледне кои лица седеа до Бојан Јовановски, веднаш станува јасно се за случајот Рекет, бидејќи околу него постојано беше цело СДСМ.

Мицкоски: Имаме информации и за продолженија на Рекет, тоа би биле Рекет 2, Рекет 3 и Рекет 4

Курир - 15.09.2019

Скандалот Рекет е огромен срам за Република Македонија и нејзините граѓани истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на МРТ 2. Тој изрази стравување дека случајот има и свое продолжение во „Рекет 2“, „Рекет 3“, ...

Мицкоски: Нашата позиција е правда без исклучок, а Заев сака селективна правда што е неправда

Курир - 15.09.2019

Лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски во интервјуто за телевизија МТВ 2 кажа дека позицијата на ВМРО ДПМНЕ е правда без исклучок додека Заев сака селективна што претставува неправда.

Мицкоски: Oктоподот може да дојде и до лица кои се во врхушката на властa

Нетпрес - 15.09.2019

Скандалот Рекет е огромен срам за Република Македонија и нејзините граѓани истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на МРТ 2. Тој изрази стравување дека случајот има и свое продолжение во „Рекет 2“, „Рекет 3“, ...

МИЦКОСКИ ЗА МТВ 2: Не ни треба ново Пржино од кое ќе произлезе второ СЈО!

Денешен - 15.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за МТВ 2 потенцираше дека доколку се погледне кои лица седеа до Бојан Јовановски, веднаш станува јасно се за случајот Рекет, бидејќи околу него постојано беше цело СДСМ.

Ова не е последниот „Рекет“, имаме информации за „Рекет 2“, „Рекет 3“, „Рекет 4“…

Република - 15.09.2019

Во интервју за МРТВ 2 кое беше едмитувано попладнево, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека доколку се погледнат фотографиите од опкружувањето на Боки 13, првоосомничен во „Рекет“, и луѓето кои биле во негово друштво, јасно е дека ...

Николовска: Јасна е паниката кај власта

Курир - 14.09.2019

Изјавата на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во врска со случајот ,,Рекет,, за која некои милуваат да речат дека ,,мавтал,, со одредени документи и тоа претставувало повреда на тајноста на постапката, еве како адвокат едно укажување: Прво, ...

Николовска: Нема факти за кривично гонење на Мицкоски

Нетпрес - 14.09.2019

Адвокатката Ружица Николовска е изненадена од дел фелата, кои му префрлаат на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека може да одговара за кривично дело по неговата изјава дека свиркачи му ги доставиле исказите дадени во истрагата за случајот ...

Мицкоски: Каде беа правните експерти да го критикуваат Црвенковски за тоа како ги добил материјалите од „Големото уво“

360 степени - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „360 Степени“, зборуваше за изјавата дека поседува материјали од истрагата за случајот „Рекет“ доставени од свиркачи и реакциите на оваа негова изјава.

(Видео) Мицкоски за „360 степени“: Каде беа правните експерти да го критикуваат Бранко Црвенковски за „Големото уво“

еМагазин - 14.09.2019

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, во гостувањето на телевизија „Алсат-М“ во емисијата „360 степени“ одговарајќи на новинарско прашање поврзано со тоа што може кривично да одговара бидејќи поседува искази, наредби и резултати од вештачењата ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Каде беа правните експерти да го критикуваат Црвенковски за тоа како ги добил материјалите од ...

Либертас - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „ 360 Степени “, зборуваше за изјавата дека поседува материјали од истрагата за случајот „Рекет“ доставени од свиркачи и реакциите на оваа негова изјава.

Мицкоски: Имаме арамии на власт

Опсервер - 14.09.2019

-Ќе напишам писмо до сите наши сестрински партии, до претседателот Дол на Европската Народна Партија, со молба да не ги казнуваат граѓаните, поради тоа што имаме ние арамии на власт. Ние како држава конечно заслужуваме да добиеме датум за преговори, ...

Адвокат Николовска: Од „маватањето“ на Мицкоски не видовме доверлив материјал, туку паника и нервоза кај некои кои се ...

Република - 14.09.2019

Ширењето на невистини дека Мицкоски може да одговара за документите кои ги поседува за случајот „Рекет“, се само обид за дефокус на јавноста, смета адвокатката Ружица Николовска. Изјавата на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски во врска со ...

Во 49-та барале два искази за да судат политички случаи, денес е доволен само еден менуван три пати

Република - 14.09.2019

Во синоќешното гостување во Алсат ТВ, претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говореше за начинот на делување на обвинителството предводено од Вилма Рускоска во зависност од интересите на власта.

Спремаме кадри кои веднаш си заминуваат во странство зошто тука не гледаат иднина

Република - 14.09.2019

Сакаме да одиме во странство, вела најмалку половина од нашите дипломци на прашањето што планираш за понатаму. Трагично е што дури како опција гледаат и да завршат во некој ресторан, без да бидат искористени нивните знаења, рече лидерот на ...

Попетревски против Мицкоски: 1 исказ на сведок , 3 верзии, 211 години затвор

Expres - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа во емисијата 360 степени на Алсат-М зборуваше за начинот на делување на обвинителството предводено од Вилма Рускоска во зависност од интересите на власта.

Мицкоски за 360 Степени: Зошто никој не се повика на Уставот кога Црвенковски го објави „Големото уво“

1tv - 14.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „360 Степени“, зборуваше за изјавата дека поседува материјали од истрагата за случајот „Рекет“ доставени од свиркачи и реакциите на оваа негова изјава.

Мицкоски не ги анализирал материјалите за ,,Рекет“ што ги добил од свиркачот, но знае дека е загрозен јавниот интерес

AKO - 14.09.2019

Со драматичен повик да дојдат да го уапсат , лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата 360 степени на АлсатМ, потврди дека поседува копии од истрагата за ,,Рекет“, според него доставени од свиркач, но не гледа дека направил кривично ...

Единствена Македонија до Мицкоски: Престани со двојните игри, го признаваш преспанскиот договор, а велиш дека имало ...

Скопје1 - 14.09.2019

Единствена Македонија ги осудува лагите и двојните игри на претседателот на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој во најновото интервју вели дека пратеници му рекле дека биле уценети и обработувани да гласаат за уставните промени, а од друга страна ...

Мицкоски: Со Законот за ЈО, власта се обидува да направи дефокус на јавноста од случајот „Рекет“

MakPress - 14.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување во емисија на АлсатМ телевизија рече дека на СДСМ им одговара договор за законот за Јавно обвинителство. Нив не им одговарало бидејќи сакаат да го покријат случајот „Рекет“.

До последен здив

Сакам да кажам - 13.09.2019

1 Ова што сега ни се случува, сигурно ќе биде опеано во некое идно народно творештво. Ќе се пеат песни што го величаат отпорот на Македонецот да направи вистинска држава. Дваесет и осум години збориме дека сакаме да влеземе во клубот на сериозни ...

Мицкоски ќе бил контролор на работењето на Обвинителството со поседување на документи од истрагата „Рекет“

Фокус - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М рече дека тој не смета дека со поседувањето на исказите и наредбите од истрагата „Рекет“ ги обесхрабрува оние кои можеби можат да помогнат во истрагата да ...

За тоа дали би се извинил за гревовите на Груевски, Мицкоски вели: Можам да се извинам доколку јас ги изневерам ...

Фокус - 13.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за најновиот број на неделникот „Фокус“, зборува и за неговиот претходник Никола Груевски. Тврди дека не се сретнал со него откако избегал во Унгарија, а избегнува директно да одговори на ...

360 Степени сезона 6, бр. 1 – интервју со Мицкоски

360 степени - 13.09.2019

Во првото издание од новата шеста сезона на „360 Степени“ на ТВ Алсат (13.9.2019 г.): – интервју со Христијан Мицкоски, претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ – теми на разговор се актуелните преговори за судбината на СЈО, аферата ...

Мицкоски: Истрагата за „Рекет“ е се само не е објективна постапка

Курир - 13.09.2019

Мицкоски не верува дека истрагата за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева, е објективна. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ посочува ...

Обвинителството да ги претресе „џебовите“ на ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 13.09.2019

Се мајтапи ли лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски со јавноста мавтајќи со празни листови хартија или навистина поседува џокер-искази од тајната истрага за случајот „Рекет“, кои, наводно, му ги доставил свиркач, како што самиот се пофали на ...

Христијан Мицкоски гостин во „360 Степени“

360 степени - 13.09.2019

Вечерва, со почеток од 22 часот на Алсат ТВ, почнува новата сезона на емисијата „360 Степени“. Во нашето прво издание ќе можете да проследите интервју со Христијан Мицкоски, претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски вечер на Алсат

Курир - 13.09.2019

Вечерва во 22 часот гостувам во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: На СДСМ им одговара да нема договор за ЈО, за да се спасат од одговорност

Нетпрес - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија изјави дека на СДСМ не им одговара да има договор за јавното обвинителство за да можат случаите на СЈО да ги спроведуваат со рекет и за да Зоран ...

Мицкоски: „Лобутин“ кондурчињата не биле за бадијала, истрагата за Рекет е се освен објективна

Press24 - 13.09.2019

Мицкоски не верува дека истрагата за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева, е објективна. -Јас ви гарантирам ако истрагата е објективна, а до сега гледаме дека е се само не е ...

Мицкоски: Зошто сите од власта зборат како се доставени до мене записите, а не зборат што има во нив за Рекет

Курир - 13.09.2019

Во времето на Заев, Русковска и Кацарска ништо нема да ме зачуди. Кога велам Русковска обвинителство, Кацарска судство мислам на сегашното функционирање на институциите. А и самите рековте сите дека голем број правни експерти се вознемирија кога ...

Мицкоски до Попетревски: Ќе се согласам со вас дека, во Рекет само една изјава не ги прави сите криминалци, исто како ...

Курир - 13.09.2019

Се согласувам јас со вас и немам дилема. Ќе се согласам значи со вас дека, во Рекет само една изјава не ги прави сите криминалци, исто како што со еден исказ не требаше за 27 април да ги судат по 17 години и мислам дека треба да се согласите со мене.

Мицкоски: Сите зборуваат како се доставени записите, а не за тоа што има во нив

Нетпрес - 13.09.2019

Голем број правни експерти се вознемирија кога реков дека имам документи, кои се тие материјали, што се и слично. А истите тие кога беше аферата Големото уво и кога Бранко Црвенковски рече дека му се оставени пред врата, никој не реагираше, рече ...

Мицкоски: Симптоматично е ако случајот рекет е пријавен во мај, а Катица Јанева ја приведуваат во август

Курир - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата 360 степени на телевизија Алсат, рече дека го интересира само вистината, додека за истрагата „Рекет“ има доста симптоматични моменти.

„На СДСМ им одговара да нема договор за ОЈО, за случаите на СЈО да ги спроведуваат со рекет, а Заев да се спаси од ...

Курир - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија изјави дека на СДСМ не им одговара да има договор за јавното обвинителство за да можат случаите на СЈО да ги спроведуваат со Рекет и за да Зоран ...

Мицкоски: Имаме арамии на власт

Курир - 13.09.2019

-Ќе напишам писмо до сите наши сестрински партии, до претседателот Дол на Европската Народна Партија, со молба да не ги казнуваат граѓаните, поради тоа што имаме ние арамии на власт. Ние како држава конечно заслужуваме да добиеме датум за преговори, ...

Мицкоски: Како професор гледам дека спремаме кадри кои веднаш си заминуваат во странство зошто тука не гледаат иднина

Курир - 13.09.2019

Најмалку половина од нашите дипломци на прашањето што планираш за понатаму велат сакаме да одиме во странство, трагично е што дури како опција гледаат и да завршат во некој ресторан, без да бидат искористени нивните знаења, рече лидерот на ...

(ВИДЕО) 360 Степени – интервју со Мицкоски

Либертас - 13.09.2019

Во првото издание од новата шеста сезона на „ 360 Степени “ на ТВ Алсат (13.9.2019 г.): – интервју со Христијан Мицкоски, претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ – теми на разговор се актуелните преговори за судбината на СЈО, ...

Христијан Мицкоски вечерва на Алсат

Република - 13.09.2019

Вечерва во 22 часот гостувам во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...

До последен здив

Либертас - 13.09.2019

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Кога Заев излегуваше на прес конференции за да ги пушта прислушуваните разговори за кои велеше дека се обезбедени од свиркач во УБК имаше спремено папки и ги делеше на јавноста.

Мицкоски: Русковска дозволи власта да ја манипулира

Република - 13.09.2019

Вилма Русковска дозволи власта да ја манипулира, изјави Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва на гостувањето на емисијата „360 степени“ на телевизијата „Алсат“. Кога велиме обвинителство Русковска, мислиме на сегашниот начин на ...

Договорот за „Шпански скали“ сè уште не е раскинат, па влакно не им фали на актуелните министри

Република - 13.09.2019

СЈО не виде криминал во Шпански скали, Рускоска во еден ден го виде предметот и притвори 11 луѓе, коментира претседателот Христијан Мицкоски на прашањето дали може политичка партија да биде објективна и да ја истурка правдата за која се задолжени ...

Мицкоски вечерва на „Алсат“

Република - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во телевизија „Алсат“. Со интервјуто со Мицкоски почнува новата сезона на емисијата „360 Степени“. Интервјуто на лидерот на опозицијата гледајте го во 22 часот.

Мицкоски: Зошто случајот „Рекет“ е пријавен во мај, а Јанева ја приведуваат во август?

Република - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „360 степени“ на телевизија Алсат, рече дека го интересира само вистината, додека за истрагата „Рекет“ има доста симптоматични моменти.

Мицкоски: Истрагата за „Рекет“ е се само не е објективна постапка

Тера - 13.09.2019

Мицкоски не верува дека истрагата за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева, е објективна. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ посочува ...

Мицкоски: Не можам да се извинам за гревовите на Груевски, тоа ќе го направам ако јас ги изневерам граѓаните

Магазин - 13.09.2019

Во интервју за неделникот Фокус лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговара искрено на прашања поврзани со претходниот лидер на партијата и поранешен премиер Никола Груевски.

МИЦКОСКИ: „На Зоран Заев не му одговара расчистување на криминалот во овие три години„

Магазин - 13.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија, изјави дека јавен обвинител по предлог на опозицијата мора да има за да може Јавното обвинителство да се тргне од прегратките на Заев и од ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

Алсат-М - 12.09.2019

Владејачката СДСМ преку партиско соопштение реагира на вчерашната прес конференција на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на која тој објави дека партијата добила од „свиркач“ документи од истрагата за случајот „Рекет“, кои ќе ...

СДСМ: Мицкоски брани криминал и ја поткопува истрагата за „Рекет“

Канал5 - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуните. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во вчерашната изјава, Христијан Мицкоски случајно или не призна ...

Костадинов: Поседување на изјави од предистражни дејствија е кривично дело

Алсат-М - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуни, рече на прес конференција портпаротлот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов, кој додаде: Покрај тоа што мавташе со наводни ...

Мицкоски како Груевски, се нуди да го уапсат

Фокус - 12.09.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се на „свиркач“- велат од обвинителството.

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

Канал5 - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку. Со својата изјава во која рече дека "можеби имаат материјали од ...

ЈО: Согласно закон повикување на „свиркач“ само за кривични дела за кои нема постапки

Канал5 - 12.09.2019

Со документите кои ги добил опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, е нарушена тајноста на постапката за Рекет и е сторено кривично дело. - Од обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за Канал 5 велат направени се проверки како ...

ОЈО ги истражува „исказите од свиркачи“ на Мицкоски, тој за тв 24 вели - тука сум апсете ме

24 Вести - 12.09.2019

Лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се на „свиркач“- велат од обвинителството. Но дали и во кое својство би бил повикан ќе одлучи обвинителот ...

Јошевска Анастасовска: И Мицкоски може да одговара за повреда на тајност на постапката

Фокус - 12.09.2019

Адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска во изјава за Фокус вели дека се надева дека веќе денеска Христијан Мицкоски е свесен со што си поиграл со вчерашното „мафтање“ со доверливи материјали од истрагата „Рекет“.

Мицкоски до власта: Тука сум апсете, тоа нема да им помогне да останат на власт

Курир - 12.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија 24 по се погласните закани од страна на обвинителството и власта за кривична одговорност откако тој на прес конференција изјави дека ги поседува исказите од ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за „Рекет“?

А1 On - 12.09.2019

„Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку. Со својата изјава во која рече дека “можеби имаат материјали од ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за „Рекет“

МКД - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот, велат од СДСМ. „Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.

Да не се одолговлекува истрагата за „Рекет“ или ќе објавиме нови документи, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ

ММС - 12.09.2019

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера обелодени дека од свиркачи, односно од укажувачи добил искази кои се дадени пред обвинителката Вилма Русковска во рамките на истрагата за „Рекет“, генералниот секретар на партијата, Игор Јанушев ...

(ВИДЕО) Костадинов: Мицкоски брани криминал и ја поткопува истрагата за „Рекет“

А1 On - 12.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуните. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во вчерашната изјава, Христијан Мицкоски случајно или не ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се загубија во обидот да ги одбранат криминалите на режимот

МКД - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуните, изјави Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ „Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

ММС - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку. Со својата изјава во која рече дека “можеби имаат материјали од ...

Костаднинов: Мицкоски призна дека има изјави од предистражни дејствија, тоа е кривично дело

Макфакс - 12.09.2019

Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во вчерашната изјава, Христијан Мицкоски случајно или не призна дека ВМРО-ДПМНЕ има материјали од предистражни дејствија односно материјали од нелегално следење на комуникациите, ...

И Мицкоски во затвор, за раат на последната година власт на СДСМ и Зоран Заев

Нетпрес - 12.09.2019

Лидерската средба бидна. Ем маратонска, ем на крајот искочи дека е за џабе. Договор нема. А, како да има, кога лично не верувам дека Зоран Заев сака да си го наруши комодитетот на владеење со Македонија, во последната година од својот мандат, со ...

ЈО: Тајноста на постапката за случајот „Рекет“ е нарушена

ММС - 12.09.2019

Тајноста на постапката за „Рекет“ е нарушена и е сторено кривично дело со документите кои ги добил опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Изнесувањето на материјали кои се дел од истрагата која е во тек би можело да донесе и кривична одговорност.

Свиркачите на Мицкоски може и кривично да одговараат

+инфо - 12.09.2019

Чешлање во обвинителството дали откај нив протекуваат документи имало, но досега не се утврдило дека „свиркачот“ е од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција со кое раководи Вилма Русковска и во кое се води истрагата за „Рекет“.

„Со изјавата дека поседува документи од случајот 'Рекет', Мицкоски ја нарушил тајноста на постапката“

МКД - 12.09.2019

По изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека поседува документи од истрагата за случајот „Рекет" од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција велат дека прават проверки за тоа како тие документи стигнале до ...

КОМПЛИЦИРАНА СИТУАЦИЈА: „Рекет“ останува камен на сопнување за новиот закон за ЈО

Фактор - 12.09.2019

Ништо не бидна од договорот на двајцата опоненти Заев и Мицкоски. Состанокот на кој требаше да се усогласи новиот Закон за јавно обвинителство и идниот статус на СЈО заврши безуспешно. Не успеаа да најдат решение за клучните разидувања околу СЈО и ...

Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

24Инфо - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку. Со својата изјава во која рече дека “можеби имаат материјали од ...

Мицкоски брани криминал и ја поткопува истрагата за „Рекет“

24Инфо - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуни. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во вчерашната изјава, Христијан Мицкоски случајно или не призна ...

Мицкоски: Тука сум апсете, тоа нема да ви помогне да останате на власт

Centar - 12.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во вестите на телевизија 24 по се погласните информации дека направил тешко кривично дело и треба да понесе одговорност откако тој на прес конференција изјави дека ги поседува ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Тука сум, апсете!

Либертас - 12.09.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се на „свиркач“- велат од обвинителството. Но дали и во кое својство би бил повикан ќе одлучи обвинителот ...

Мицкоски брани криминал и ја поткопува истрагата за ‘Рекет’

Centar - 12.09.2019

Прес конференција на СДСМ, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуните.

Костадинов: Мицкоски брани криминал и ја поткопува истрагата за ‘Рекет’

iPortal - 12.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуните. рече денеска на прес конференција Костадин Костадинов. Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за „Рекет“?

Локално - 12.09.2019

„Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот“, соопштуваат утрово од СДСМ. „Но Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.

Костадинов: Мицкоски брани криминал и ја поткопува истрагата за „Рекет“ (ВИДЕО)

Локално - 12.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се загубија во посветеноста да ги одбранат криминалите на режимот и нивните тајкуните“, вели денеска Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ. „Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

iPortal - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. – се вели во најновото соопштение од СДСМ. Но Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.

Костаднинов: Мицкоски призна дека има изјави од предистражни дејствија, тоа е кривично дело

Точка - 12.09.2019

Покрај тоа што мавташе со наводни документи за искази и вештачења, во вчерашната изјава Христијан Мицкоски случајно или не призна дека ВМРО-ДПМНЕ има материјали од предистражни дејствија, односно материјали од нелегално следење на комуникациите, ...

ОЈО ги истражува записниците од свиркачи на Мицкоски, тој вели: „Тука сум, апсете ме!“

Република - 12.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се на свиркачи, смета ОЈО, но тој се уште не е повикан во обвинителството да даде исказ.

МИЦКОСКИ ДО ЗАЕВ: Тука сум, ајде апсете ме и судете ме со Русковска и Кацарска за Рекет

Денешен - 12.09.2019

Тука сум, ајде, апсете рече денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој гостуваше во вестите на скопската ТВ 24. Тој ова го изјави по заканите од власта и јавното обвинителство за кривична одговорност откако вчера на прес конференција ...

СДСМ: Мицкоски го брани режимот и го поткопува расчистувањето на Рекет

Денешен - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот, соопшти денеска СДСМ. – Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.

Ќе отвори ли ЈО предмет по заканувачката изјава на Мицкоски во која мавташе со материјали од тајна истрага обезбедени ...

CivilMedia - 12.09.2019

Адвокатот Александар Новаковски, во вчерашната „Топ Тема“ на Телма изрази сериозна загриженост од протекувањето документи од обвинителството за гонење организиран криминал: „Може многу да дојде сериозна ситуацијата, да бидат загрозени и животи.

„Цивил“: Ќе отвори ли ЈО предмет по заканувачката изјава на Мицкоски во која мавташе со материјали од тајна истрага ...

Локално - 12.09.2019

Адвокатот Александар Новаковски, во вчерашната „Топ Тема“ на „Телма“ изрази сериозна загриженост од протекувањето документи од обвинителството за гонење организиран криминал, пишува „Цивил“ .

Ќе отвори ли ЈО предмет по заканувачката изјава на Мицкоски во која мавташе со материјали од тајна истрага обезбедени ...

24Инфо - 12.09.2019

Ќе отвори ли ЈО предмет по заканувачката изјава на Мицкоски во која мавташе со материјали од тајна истрага обезбедени на криминален начин? По изјавата на Мицкоски дека поседува материјали од тајна истрага, бурни реакции од јавноста.

Ќе отвори ли ЈО предмет по заканувачката изјава на Мицкоски во која мавташе со материјали од тајна истрага обезбедени ...

iPortal - 12.09.2019

По изјавата на Мицкоски дека поседува материјали од тајна истрага, бурни реакции од јавноста. „Стекнувањето и злоупотребата на материјали што се дел од истражна постапка е криминал. Крајно неприфатлива е и злоупотребата на поимот укажувач и криењето ...

ЈО: Нарушена е тајноста на постапката за случајот „Рекет“

Либертас - 12.09.2019

Тајноста на постапката за „Рекет“ е нарушена и е сторено кривично дело со документите кои ги добил опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Изнесувањето на материјали кои се дел од истрагата која е во тек би можело да донесе и кривична одговорност.

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

Либертас - 12.09.2019

Сooпштение на СДСМ Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.

Јошевска Анастасовска: И Мицкоски може да одговара за повреда на тајност на постапката

Локално - 12.09.2019

Адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска во изјава за Фокус вели дека се надева дека веќе денеска Христијан Мицкоски е свесен со што си поиграл со вчерашното „мафтање“ со доверливи материјали од истрагата „Рекет“.

ОЈО ги истражува „исказите од свиркачите“ на Мицкоски, тој вели, апсете ме

Локално - 12.09.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се на „свиркач“- велат од обвинителството. Но дали и во кое својство би бил повикан ќе одлучи обвинителот ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

MTM - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку. Со својата изјава во која рече дека “можеби имаат материјали од ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

Скопје1 - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот.Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку.Со својата изјава во која рече дека “можеби имаат материјали од сега ...

СДСМ: Дали Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ објавува документи за да ја поткопа истрагата за случајот Рекет?

1tv - 12.09.2019

Одамна е јасно дека сите капацитети на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски се ставени во одбрана на криминалите на режимот. Но, Христијан Мицкоски вчера отиде чекор подалеку. Со својата изјава во која рече дека „можеби имаат материјали од ...

(ВИДЕО) Најавува ли ВМРО ДПМНЕ „Рекет 2“, „Рекет 3“ и „Рекет 4“ ?

Скопје1 - 12.09.2019

Видео материјал составен од снимки и фотографии од премиерот Зоран Заеев и инсерти, цитати и ликови инволвирани во аферата „Рекет“ објави предмалку ВМРО ДПМНЕ на социјалните мрежи. Видео материјалот завршува со натпис: „Рекет 2“ , „Рекет 3“ , „Рекет ...

ЈО: Нарушена е тајноста на постапката за случајот „Рекет“

1tv - 12.09.2019

Тајноста на постапката за „Рекет“ е нарушена и е сторено кривично дело со документите кои ги добил опозицискиот лидер Христијан Мицкоски. Изнесувањето на материјали кои се дел од истрагата која е во тек би можело да донесе и кривична одговорност.

Се спремаат ли да го апсат Мицкоски? ОЈО ги разгледува исказите, Мицкоски тука сум апсете ме!

Магазин - 12.09.2019

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Мицкоски сторил кривично дело со тоа што јавно покажа дека поседува документи со искази од случајот „Рекет“ повикувајќи се на „свиркач“- велат од обвинителството. Но дали и во кое својство би бил повикан ќе одлучи обвинителот ...

Протекуваат документи од ЈО но никој не го бара „Свиркачот“

365 - 12.09.2019

Протекуваат искази, наредби и резултати од вештачењта во истарагата за „Рекет“ но, никој не знае кој стои зад овој чин. Христијан Мицковски предупредува дека бурно ја следи разврската на случајот и ако некој се обиде да влијае на истарагата ќе ги ...

Заев не сака договор за обвинителството за да не одговара за „Рекет“, „Рекет 2“, „Рекет 3“ и „Рекет 4“, вели Мицкоски

Сакам да кажам - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека синоќешните преговори за Законот за јавно обвинителство пропаднале затоа што премиерот Зоран Заев сака да задржи контрола врз обвинителството и, како што кажа тој, таа контрола му треба на Заев за ...

Мицкоски: Свиркачи кај нас донесоа искази за случајот „Рекет“, во нив има имиња од власта (ВИДЕО)

ТВ21 - 11.09.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска откри дека до нивната партија се доставени искази за случајот „Рекет“. Тој напомена дека во нив има имиња на власта, не сакајќи да открие детали.

Мицкоски: Заев си купи уште некој месец, но сега или потоа, одговорност ќе има

ТВ21 - 11.09.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го искажа својот став околу вчерашната неуспешна лидерска средба со СДСМ и премиерот Зоран Заев. Тој рече дека токму Заев не сака да се донесе законот за ЈО, со тоа што ќе си купи уште малку време.

(ВИДЕО) Мицкоски: Предложивме сите прислушувани материјали да може да се истражуваат

Алсат-М - 11.09.2019

Лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, на денешната прес конференција рече дека еден од предлозите од ВМРО-ДПМНЕ било прислушуваните материјали да не се ограничуваат со временски интервал, односно како индиции за отворање ...

(ВИДЕО) Имаме искази за „Рекет“ доставени од свиркачи

Алсат-М - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната партиска прес конференција откри дека до нив се доставени искази за случајот „Рекет“, напоменувајќи дека во нив го нема неговото име, но има имиња на луѓе од власта, не сакајќи да открие детали.

Поседувањето на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело, велат од обвинителството

Телма - 11.09.2019

Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело. Многу е веројатно дека Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција многу ...

Мицкоски направи пресврт, објави дека ги има записниците од „Рекет“: Тука го нема моето име, но има имиња од власта!

Курир - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес одржа прес-конференција на која говореше за синоќешната лидерска средба и за причините поради кои не е постигнат договор. На обвинувањата од Заев во врска со случајот „Рекет“, Мицкоски направи тотален ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ги има исказите и вештачењата за „Рекет“

360 степени - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вели дека премиерот неосновано на вчерашната лидерска средба го обвинувал дека истрагата за „Рекет“ води до него. Мицкоски тврди дека располага со исказите на сведоците во „Рекет“ и вештачењата кои ги ...

Мицкоски: Во записниците од „Рекет“ го нема моето име, но има имиња од власта!

МКД - 11.09.2019

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска денес одржа прес-конференција на која говореше за синоќешната лидерска средба. Мицкоски одговори на обвинувањата од Заев во врска со случајот „Рекет“.

Мицкоски: Заев сака контрола врз обвинителството оти се плаши од Рекет 1, Рекет 2, Рекет 3...

Р.С.Европа - 11.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека се што било изнесено од власта во врска со синоќешната лидерска средба е лага, а со прес-конференцијата, премиерот Зоран Заев се обидел да ги скрие вистинските причини за непостигнувањето ...

Мицкоски: Свиркачи ни ги дадоа записниците од „Рекет“, а таму има имиња од власта!

Нетпрес - 11.09.2019

На обвинувањата од премиерот Зоран Заев дека случајот „Рекет“ води кон Христијан Мицкоски, лидерот на опозицијата истакна дека нема да го тужи поради оваа невистина. Но, го предупреди дека свиркачи во ВМРО-ДПМНЕ ги донеле исказите кои се дадени кај ...

Мицкоски мавташе со искази за „Рекет“

Слободен Печат - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната партиска прес-конференција откри дека до нив свиркач доставил искази за случајот „Рекет“, напоменувајќи дека во нив го нема неговото име, но има имиња на луѓе од власта, не сакајќи да открие ...

Мицковски: Немаше договор бидејќи Заев сака озаконување на криминалот во сопствените редови

Нетпрес - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција денес говореше за синоќешната лидерска средба и за причината зошто не е постигнат договор. Вели дека СДСМ и нивните мегафони синоќа и од утрово изнеле лаги, кои имаат за цел ...

ВМРО ДПМНЕ ги има вештачењата и исказите дадени кај Русковска за „Рекет“

ММС - 11.09.2019

По тврдењето на премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција дека „Рекет“ води директно до Христијан Мицковски, претседателот на ВМРО ДПМНЕ рече дека нема да го тужи за клевета, но ќе објави материјали.

Ајде па наредна лидерска во Идризово да ви е!

+инфо - 11.09.2019

„ВМРО бара да предложи обвинител на СЈО“. Наредно е ИСИС да излезе со свој кандидат за претседател на Америка. „Заев и Мицкоски се согласија дека СЈО е мртво“. Заев и Мицкоски се согласија дека сите криминали на СДСМ, ВМРО и ДУИ нема да се казнуваат.

Заев: „Рекет" води кај Мицкоски

Press24 - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, дека немало договор на лидерската зошто тој се плашел од рекет и бил нервозен за случајот.

Мицкоски со детали: Заев сакаше „Рекет“ да остане кај Рускоска и сакаше новиот оддел да не ги гони досегашните скандали ...

Курир - 11.09.2019

Зоран Заев го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да новиот обвинител и новото обвинителство се занимава со корупција на избрани и именувани лица без разлика кога тој криминал е сторен, обелодени лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Требаше да му речам на Заев ти си кримос

Слободен Печат - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарско прашање зошто во нивниот тим за преговори е и Антонио Милошоски за кој има предмет во СЈО, Мицкоски одговори дека од спротивната страна има аболициран човек обвинет за криминал како ...

Мицкоски откри дека Заев во момент на искреност признал: „Ако немам контрола, вие ќе ме потрупате со обвиненија“

Курир - 11.09.2019

Во еден момент Зоран Заев рече „А, па вие ќе нè потрупате со обвиненија, ако ова го прифатиме“-открива лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за вчерашната лидерска средба. -Човек што е сигурен во својата чесност, честитост, законито работење, ...

Мицкоски тврди дека ги поседува сите искази за „Рекет“-од Обвинителството не коментираат

Нова ТВ - 11.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција рече дека ги поседува сите искази кои повиканите лица ги дале во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“ и покажа документи за кои тврдеше дека се ...

(ВИДЕО) Заев: Истрагата за „Рекет“ води кај Мицкоски

А1 On - 11.09.2019

На денешната прес-конференција, премиерот Зоран Заев коментирајќи го фејсбук статусот на еден од преговарачите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кажа дека лично смета дека истрагата за предметот „Рекет“, води кај претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Заев: „Рекет“ води кај Мицкоски

+инфо - 11.09.2019

Лично јас мислам дека „Рекет“ води кај Мицкоски. Лично јас мислам, ама не е битно што мислам јас, одговори Заев на прашање да го коментира ст атусот на пратеникот Антонио Милошоски дека премиерот да не бил нервозен во врска со „Рекет“ синоќа ќе се ...

Заев по обвинувањата од Милошоски: Мислам дека „Рекет” води кај Мицкоски

МКД - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој на социјалните мрежи објави дека немало договор на лидерската зошто тој се плашел од „Рекет“ и бил нервозен за случајот.

Мицкоски: Заев не сака да се дојде до Кирацовски, ниту до Ременски

+инфо - 11.09.2019

Тој сака контрола врз новото обвинителство а тоа му треба за да не одговора и за Рекет, но богами и за Рекет 2, Рекет 3, Рекет 4..., тендерите на Рашковски, рече Мицкоски. Планот на Заев е да не се постигне договор.

Мицкоски: Заев се препотуваше и црвенееше само за да задржи контрола врз обвинителството, за да не одговара за рекет

Курир - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прес-конференција денес говореше за синоќешната лидерска средба и за причината што не е постигнат договор. -Вчера пред мене беа луѓе кои не сакаат владеење на правото, не сакаат правда и бегаат од ...

Свиркачи ѝ ги дале на ВМРО-ДПМНЕ исказите за „Рекет“ дадени пред Русковска

+инфо - 11.09.2019

Свиркачи во ВМРО-ДПМНЕ ги донеле исказите кои ги дале лица пред обвинителката Вилма Русковска, како и резултатите од наредбите за вештачење во случајот „Рекет“, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Во записниците за Рекет го нема моето име, но има имиња од власта!

Press24 - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес одржа прес-конференција на која говореше за синоќешната лидерска средба и за причините поради кои не е постигнат договор, а се осврна и на обвинувањето на Заев дека патиштата на Рекет воделе до ...

Мицкоски: Заев не сака да се дојде до Кирацовски, ниту до Ременски

Вечер Прес - 11.09.2019

Планот на Заев е да не се постигне договор. Тој сака контрола врз новото обвинителство а тоа му треба за да не одговора и за Рекет, но богами и за Рекет 2, Рекет 3, Рекет 4…, тендерите на Рашковски.

Мицкоски: Свиркачи кај нас донесоа искази за случајот „Рекет“, во нив има имиња од власта (ВИДЕО)

4NEWS - 11.09.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска откри дека до нивната партија се доставени искази за случајот „Рекет“. Тој напомена дека во нив има имиња на власта, не сакајќи да открие детали.

ОЈО за пресот на Мицкоски: Поседувањето на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело

Либертас - 11.09.2019

Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело. Многу е веројатно дека Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција многу ...

Заев: „Рекет” води кај Мицкоски

Centar - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, дека немало договор на лидерската зошто тој се плашел од рекет и бил нервозен за случајот.

Заев: Рекет води кон Мицкоски

Фактор - 11.09.2019

Предметот рекет води кај Мицкоски, но тоа е мое лично мислење, истрагата ќе покаже се, рече Зоран Заев денеска прашан како коментира тврдење на Антонио Милошоски според кое н емало договор на лидерската зошто тој се плашел од рекет и бил нервозен за ...

ОЈО за пресот на Мицкоски: Поседувањето на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело

iPortal - 11.09.2019

Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело. Многу е веројатно дека Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција многу ...

Дали Заев има сознанија од истрагата или нервозата „зборува“ дека „Рекет“ води до Мицкоски

еМагазин - 11.09.2019

Лично мислам дека истрагата за „Рекет“ води кај Мицкоски, ама тоа е мое лично мислење. Јас можам да мислам што сакам, истрагата треба да покаже каде води предметот. Ова денеска го одговори премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата посветена на ...

Мицкоски: Главната борба е Заев и власта да се заштитат од одговорност за криминалот

Мета - 11.09.2019

Вистина е дека главната борба е да се заштити Зоран Заев и луѓето од власта од одговорност за криминалите, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција по повод неуспешната лидерска средба.

Мицкоски ќе биде повикан во ОЈО по прес-конференцијата?

Република - 11.09.2019

Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело. Многу е веројатно дека Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција ќе го повика ...

Мицкоски: Имаме сознанија за „Рекет 1“, „Рекет 2“, „Рекет 3“

PressingTV - 11.09.2019

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски на денешната прес конференција покажа материјали кои укажуваат на можна вмешаност на лица од власта во случаи за корупција, односно за „Рекет 1“, Рекет 2, „Рекет 3“.

Заев: „Рекет” води кон Мицкоски

24Инфо - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, дека немало договор на лидерската зошто тој се плашел од „Рекет“ и бил нервозен за случајот.

Мицкоски: Свиркач ги донесе во ВМРО ДПМНЕ изјавите на сведоци од истрагата за Рекет

Либертас - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вели дека премиерот неосновано на вчерашната лидерска средба го обвинувал дека истрагата за „Рекет“ води до него. Мицкоски тврди дека располага со исказите на сведоците во „Рекет“ и вештачењата кои ги ...

Мицкоски: Заев сака амнестија, можеби имаме нови „бомби“

CivilMedia - 11.09.2019

Власта сака Законот за јавно обвинителство да ги опфати нелегално снимените разговори од 2008 до 2015 година, а ние велиме да важи без рок. Можеби ние имаме материјали од сега, нелегално снимени, кои можат да бидат индиции за сторен криминал.

Мицкоски за обвинувањата од Заев дека е вмешан во „Рекет“: Нема да го тужам, моето име го нема

еМагазин - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да го тужи премиерот Зоран Заев кој денеска на прес-конференција рече дека „Рекет“ води до Мицкоски. „Нема да го тужам и нема да се заканувам со тужби поради оваа невистина.

Заев: „Рекет” води кај Мицкоски

Бриф - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, дека немало договор на лидерската зошто тој се плашел од рекет и бил нервозен за случајот.

Заев: „Рекет” води кај Мицкоски

iPortal - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев на прес-конференција одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, дека немало договор на лидерската зошто тој се плашел од рекет и бил нервозен за случајот.

Мицкоски: Барањето на Заев е амнестија за сите (ВИДЕО)

PressingTV - 11.09.2019

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на вчерашните разговори со Зоран Заев единствена цел на премиерот била аменстија за сите негови луѓе за кои постојат сомневања дека се замешани во случаите со корупција.

Мицкоски: Заев сака контрола врз обвинителството оти се плаши од Рекет 1, Рекет 2, Рекет 3….

Тера - 11.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека се што било изнесено од власта во врска со синоќешната лидерска средба е лага, а со прес-конференцијата, премиерот Зоран Заев се обидел да ги скрие вистинските причини за непостигнувањето ...

Заев: Истрагата за „Рекет “ води кај Мицкоски

Локално - 11.09.2019

На денешната прес-конференција, премиерот Зоран Заев коментирајќи го фејсбук статусот на еден од преговарачите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, кажа дека лично смета дека истрагата за предметот „Рекет“, води кај претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски од свиркач ги добил изјавите на сведоци од истрагата за „Рекет“

Локално - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, денеска на прес соопшти дека премиерот Зоран Заев неосновано на вчерашната лидерска средба го обвинувал дека истрагата за „Рекет“ води до него. Мицкоски тврди дека располага со исказите на сведоците во ...

Мицкоски: Свиркачи ни дадоа документи за вмешаноста на власта во „Рекет“

24Инфо - 11.09.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција одговори на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека истрагата за „Рекет“ водат кон лидерот на опозицијата, дека партијата од свиркачи во истражните институции добиле документи од ...

Мицкоски ги има записниците од „Рекет“: Моето име го нема, но има имиња на луѓе од власта

Република - 11.09.2019

Зоран Заев го одби нашиот предлог новиот обвинител во новото обвинителство да се занимава со корупција на избрани и именувани лица без разлика кога тој криминал е сторен, откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференција по ...

Мицкоски направи пресврт, објави дека ги има записниците од „Рекет“: Тука го нема моето име, но има имиња од власта!

Скопје1 - 11.09.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес одржа прес-конференција на која говореше за синоќешната лидерска средба и за причините поради кои не е постигнат договор. На обвинувањата од Заев во врска со случајот „Рекет“, Мицкоски направи тотален ...

Мицкоски до Заев: Ова се записниците од „Рекет“, а таму има имиња на луѓе од власта, го нема моето

MakPress - 11.09.2019

Откако на денешната прес-конференција премиерот Зоран Заев истакна дека тој лично смета дека истрагата за „Рекет“ може да доведе до лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ јавно ги покажа записниците од искази дадени ...

Единствена Македонија: Шокантно, Заев синоќа ја нафрлил и темата за слобода на уставобранителите, Мицкоски одбил

Скопје1 - 11.09.2019

Синоќа на крајот на средбата меѓу Заев и Мицкоски имало неочекуван пресврт кога Заев револтирано прокоментирал дека ќе ја отворел ако треба и темата за слобода на уставобранителите само Мицкоски да го прифати законот за обвинителството со кој се ...

Заев: Ако Мицкоски тврди дека истрагата за „Рекет” води до мене, јас тврдам дека води до него

1tv - 11.09.2019

На денешната прес конференција по лидерската средба, премиерот Зоран Заев одговори на обвинувањата на Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ дека не можеле да се договорат затоа што тој стравувал од случајот „Рекет“.

Мицкоски: На власта и треба Рускоска за да изрекува нарачани притвори како во случајот Шпански скали

MakPress - 11.09.2019

Одговорајќи на новинарски прашања на денешната прес-конференција Претседаелот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека на власта и премиерот Зоран Заев од исклучително значење им е Вилма Рускоска за да можат да продолжат со чипирани судски ...

ОЈО ќе го повика Мицкоски по денешната прес прес конференција!?

Expres - 11.09.2019

Поседување на изјави од предистрага и наредби од истрага е кривично дело бидејќи оној што ги дал тие документи не е свиркач туку прави кривично дело. Обвинителството за гонење на организиран Криминал и корупција многу веројатно ќе го повика лидерот ...

(Видео) Мицкоски: Нивната целокупна работа може да стане предмет на истрага на обвинителство

1tv - 11.09.2019

По прес конференцијата на премиерот Зоран Заев, се огласи и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, кој обвини за лаги од епски размери. Заев на својата прес конференција рече дека Мицкоски за време на лидерската одбивал решение за СЈО и за ...

Мицкоски: Имаме искази за „Рекет“, ни ги доставија „свиркачи“

Expres - 11.09.2019

На денешната прес конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека ги поседува сите искази од лицата кои биле повикани и ги дале во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“ и покажа документи за кои тврдеше ...

Заев бега од дебата со Мицкоски за економија

Нетпрес - 10.09.2019

Емисијата “Економски магазин“ на новинарот Горан Теменугов која се емитува на Алсат М телевизија пред десетина дена испратила покана до премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за дебата на која ќе се разговара за најжешките ...

Заев бега од дебата со Мицкоски за економија

Курир - 10.09.2019

Емисијата Економски магазин на новинарот Горан Теменугов која се емитува на Ал Сат телевизија пред десетина дена испратила покана до премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за дебата на која ќе се разговара за најжешките ...

Заев избегал од дебата со Мицкоски на економски теми

Република - 10.09.2019

Емисијата Економски магазин на новинарот Горан Теменугов, која се емитува на Алсат телевизија пред десетина дена испратила покана до премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за дебата на која ќе се разговара за најжешките ...

Заев и Мицкоски седнаа на заедничка маса

Centar - 10.09.2019

Лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, премиерот Зоран Заев и првиот опозиционер Христијан Мицкоски седнаа на заедника маса. Тие во Собранието дојдоа околу 20 часот. На средбата Заев ќе го придружува тимот предводен од Рената Дескоска, додека пак Мицкоски ...